Prezident Peter Pellegrini - pútnik v paláci

Komentáre

 • Pápež zablahoželal prezidentovi SR, uistil ho o svojich modlitbách

  Bratislava 15. júna (TASR) - Pápež František zablahoželal Petrovi Pellegrinimu, ktorý sa v sobotu stal prezidentom SR. Uistil ho o svojich modlitbách. Informuje o tom tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska.

  "Zasielam vám srdečné blahoželania na začiatku vášho mandátu prezidenta Slovenskej republiky a zároveň vás uisťujem o svojich modlitbách," uviedol pápež v pozdrave, ktorý v závere svätej omše v Katedrále svätého Martina v Bratislave prečítal apoštolský nuncius na Slovensku Nicola Girasoli.

  "Aby vám Boh udelil silu a múdrosť vo vašej službe k spoločnému dobru, zvolávam na vás aj na celý milovaný slovenský národ hojnosť Božského požehnania a pokoja," dodal pápež František vo svojom blahoželaní.


 • Zora
  upravené 18 Jun 20:06 ->  K programu inaugurácie:


  Inaugurácia Pellegriniho bude mať svoje špecifiká: Kde môžete stretnúť nového prezidenta?!


  1. Reduta

  11:45 hod. - Slávnostná schôdza

  12:00 hod. - Zloženie sľubu

  Prezident zloží svoj prezidentský sľub presne napoludnie do rúk predsedu Ústavného súdu. „Je to presne o 12. hodine, lebo presne vtedy vyprší sľub predchádzajúcemu prezidentovi,“ vysvetľuje protokolistka Mária Holubová. Po tomto akte bude nasledovať slávnostný príhovor. Na inaugurácii bude asi 450 ľudí. Chýbať nebudú bývalí prezidenti, pozvaní sú aj neúspešní protikandidáti z prezidentských volieb. Okrem poslancov parlamentu majú pozvánky aj členovia vlády. Na želanie Petra Pellegriniho tam bude ako osobný hosť český exprezident Miloš Zeman.


  2. Hviezdoslavovo námestie

  13:00 hod. - Prehliadka jednotiek Ozbrojených síl SR


  3. Dóm sv. Martina

  13:30 hod. - Slávnostná bohoslužba slova Te Deum


  4. Hodžovo námestie

  14:50 hod. - Prevzatie Prezidentského paláca

  15:00 hod. - Prehliadka čestnej stráže prezidenta SR

  15:15 hod. - Slávnostný obed


  5. Ivanka pri Dunaji

  16:50 hod. - Kladenie venca k Pamätníku M. R. Štefánika

  Po obede pôjde prezident položiť vence na dve pietne miesta. Prvým bude Pamätník M. R. Štefánika v Ivanke pri Dunaji. „Ide po tej slovanskej a slovenskej identite a vybral si práve túto osobnosť, ktorá stála pri zrode našej štátnosti,“ vysvetľuje výber miesta protokolistka.


  6. Devín

  17:30 hod. - Kladenie venca k pamätníku Brána slobody


  7. Bratislavský hrad

  20:00 hod. - Slávnostná recepcia

  Úvodný príhovor by mal mať podľa denníka SME prezidentov osobný priateľ Peter Kažimír, • Zora
  upravené 15 Jun 21:11 ->


  Rozhovor pred inauguráciou


  Všimnite si, ako hovorí, že chce:

  • priniesť do paláca trochu dynamickejšej energie
  • palác nielen ako ceremoniálne miesto
  • otvárať diskusie o veľkých témach v dlhšom časovom horizonte
  • palác ako centrum diskusie pre rôzne názorové prúdy o budúcnosti, vízie v dlhšom časovom horizonte - kde vidíme Slovensko 2030, 2040, 2050 a o čo svet príde, keby Slovensko nedajbože neexistovalo


  od cca 30 min: • K slávnostnej bohoslužbe ...


  Inaugurácia nového prezidenta SR Petra Pellegriniho: Duchovný a Ekumenický Rozmer

  NIKOLAS KELEMEN  Nový slovenský prezident Peter Pellegrini sa v sobotu 15. júna 2024 zúčastnil na svätej omši v Katedrále svätého Martina v Bratislave pri príležitosti svojej inaugurácie. Táto udalosť bola významným momentom nielen pre politickú scénu, ale aj pre duchovný život krajiny. Slávnostné Te Deum viedol bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský. Na bohoslužbe sa zúčastnili aj apoštolský nuncius na Slovensku Mons. Nicola Girasoli a prešovský arcibiskup Mons. Jonáš Maxim, metropolita Gréckokatolíckej cirkvi na Slovensku. Prezidenta pred vstupom do katedrály privítal farár Farnosti sv. Martina v Bratislave Peter Slepčan. Na bohoslužbe privítal prezidenta, ústavných činiteľov, diplomatov a všetkých prítomných arcibiskup Zvolenský.

  Homília Arcibiskupa Zvolenského: Politika ako Služba Spravodlivosti a Pokoja

  Arcibiskup Zvolenský v homílii počas svätej omše zdôraznil význam inaugurácie prezidenta, ktorá prináša viacero „obrazov“, ktoré sa hlboko vtláčajú do mysle občanov. Jedným z najsilnejších momentov je okamih, keď prezident stojí pred občanmi Slovenskej republiky, berie do rúk text Ústavy SR a jednoznačne sľubuje, že sa bude snažiť o spravodlivé uskutočňovanie jej zákonov, aby všetci mohli žiť v pokoji, úcte a prosperite.

  „Všetci s tým súhlasíme a zároveň si uvedomujeme, že ide o mimoriadne náročnú službu,“ povedal arcibiskup Zvolenský. Vo svojej homílii tiež pripomenul cyrilometodské dedičstvo, spomínané v preambule Ústavy SR, ktoré je duchovným základom pre vedenie našej spoločnosti.

  Na snímke vľavo správca Farnosti svätého Martina Peter Slepčan víta prezidenta SR Petra Pellegriniho, ktorý prichádza na slávnostnú bohoslužbu slova Te Deum do Dómu svätého Martina po zložení sľubu prezidenta SR 15. júna 2024 v Bratislave. Foto: TASR – Jakub Kotian

  Biblické Príklady Múdrosti a Služby

  Arcibiskup Zvolenský sa vo svojej homílii inšpiroval biblickými príkladmi, najmä príbehom mladého kráľa Šalamúna. Pri príležitosti nástupu na trón Šalamún žiadal Boha o múdrosť, aby mohol spravodlivo vládnuť, namiesto toho, aby prosil o dlhý vek, bohatstvo alebo život svojich nepriateľov. Tento príklad poukazuje na to, čo by malo byť pre politika dôležité – nie materiálny zisk, ale spravodlivosť a pokoj.

  Arcibiskup tiež pripomenul Ježišove slová: „ja som medzi vami ako ten, čo obsluhuje.“ Toto posolstvo predstavuje základný princíp kresťanského vedenia – autorita tých, ktorí slúžia druhým.

  Prezident SR Peter Pellegrini (tretí sprava) počas slávnostnej bohoslužby slova Te Deum v Dóme svätého Martina po zložení sľubu prezidenta SR v rámci inaugurácie nového prezidenta SR Petra Pellegriniho. Bratislava, 15. jún 2024.Foto: SITA/Kancelária NR SR

  Ekumenické Posolstvá a Podpora

  Významným aspektom svätej omše boli aj ekumenické príhovory a modlitby, ktoré vyjadrovali jednotu a podporu rôznych náboženských spoločenstiev pre nového prezidenta. Generálny biskup Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania na Slovensku Ivan Eľko a podpredseda Ústredného zväzu židovských náboženských obcí v SR Pavol Breiner prispeli svojimi príhovormi k duchovnému rozmeru tejto udalosti.

  Generálny biskup Eľko vyjadril prianie, aby prezident Pellegrini mal štátnickú múdrosť a charakter slúžiť všetkým občanom Slovenska bez rozdielu. Zdôraznil potrebu nadstraníckeho prístupu prezidenta, ktorý by mal byť univerzálnym bodom pre všetkých občanov krajiny. Pavol Breiner zasa poukázal na potrebu duchovnej a morálnej podpory zo strany židovskej komunity.

  Požehnanie a Duchovná Jednota

  Svätá omša bola zakončená starobylým hymnom Te Deum, hymnom vďaky Bohu. Počas bohoslužby zaznela hudba trúbkového tria a spev speváckeho zboru pri Katedrále sv. Martina v Bratislave. Arcibiskup Zvolenský v závere svojho príhovoru uistil prezidenta Pellegriniho, že slovenskí katolíci sa budú za neho modliť a prosiť Boha o „múdre a chápavé srdce“, aby mohol slúžiť spravodlivosti a pokoju v duchu vzoru svätého Martina.

  Nový Začiatok s Požehnaním

  Prezident Pellegrini začal svoje funkčné obdobie s požehnaním a podporou cirkví, čo symbolizuje duchovnú jednotu a spoločnú snahu o dobro všetkých občanov Slovenska. Táto udalosť je pripomienkou toho, že politika a duchovnosť môžu kráčať ruka v ruke, a že vedenie krajiny môže byť nielen politickým, ale aj morálnym a duchovným poslaním.

  https://dennikn.sk/blog/4050993/inauguracia-noveho-prezidenta-sr-petra-pellegriniho-duchovny-a-ekumenicky-rozmer/

  Celá homília:

  https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20240615001

  --

  Peter Pellegrini požiadal, aby bola svätá omša katolícka. /Podľa reportážnych informácií RTVS boli inauguračné omše Kisku a Čaputovej ekumenické./

  Celá svätá omša v Dóme sv. Martina je špeciálne pripravená na príležitosť. "Ústava sa neviaže na náboženstvo, no predsa len sa pri veľkých ceremóniách aj tak spájame s cirkvou," povedal gréckokatolícky kňaz Cyril Jančišin.

  "Prezident vo svojom prejave hovoril o hodnotách a pokoji. Na záver citoval tri dôležité hodnoty, ako je viera, láska, spravodlivosť. V porovnaním s minulosťou, kedy sa v Dóme sv. Martina korunovali králi, tak v moderných dejinách už to tak nie je. Cirkev a štát sú samostatní partneri, podpísali základnú zmluvu medzi Slovenskou Republikou a Svätou stolicou ako suverénne subjekty medzinárodného práva. Štát a cirkev si vzájomne deklarujú spoluprácu, máme tých istých občanov, aj veriacich aj neveriacich," vysvetlil.

  https://www.ta3.com/clanok/944295/z-pellegriniho-je-prezident-program-inauguracie-sa-skoncil-na-bratislavskom-hrade

  --

  Sv. Martin

  Sviatok: 11. november

  * 316/317 (alebo okolo 336) Sabaria, dnes Szombathely, Maďarsko

  † 8. november 397 (?) Candes, dnes Candes-Saint-Martin pri Tours, Francúzsko

  Význam mena: zasvätený rímskemu bohovi vojny Marsovi (lat.), prenesene bojovný

  Atribúty: vojenský plášť, žobrák, hus; zobrazuje sa ako rímsky jazdec na koni alebo ako biskup

  https://www.zivotopisysvatych.sk/martin-z-tours-biskup/


  Šalamún

  Šalomoun je sice skutečně vylíčen jako moudrý, spravedlivý a zbožný král, na druhou stranu biblický text obsahuje také popis Šalomounova drsného boje o moc.[12] Bible sice líčí jeho úspěchy v diplomacii, obchodu a výstavbě Jeruzaléma (včetně chrámu), avšak ukazuje, že to bylo za cenu nucených prací poddaných, přejímání cizích vzorů a kultury a že měl dokonce také harém. Šalomounova doba tak sice byla dobou vzestupu, avšak vnitřně se již izraelská společnost počínala rozkládat[13] – po jeho smrti se království rozdělilo na Severoizraelské a Judské království.

  https://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%A0alomoun


  Te deum /laudamus/

  Na Slovensku sa slúži napríklad pri príležitosti inaugurácie nového prezidenta či prezidentky.

  https://sk.wikipedia.org/wiki/Te_Deum_laudamus

  ... zhudebněno jakožto závěrečná část oratoria Korunovace českých králů ...

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Te_Deum_laudamus

 • Zora
  upravené 19 Jun 07:24 ->

  Poradcovia

  Malina už čosi naznačil:

  Poradca pre zahraničie: Ján Kubiš


  Skvelá voľba.

  https://sk.wikipedia.org/wiki/J%C3%A1n_Kubi%C5%A1

  Hneď mi prišla na um fotka:

  2020: Korčok, Kňažko, Kukan, Kubiš, Demeš, Dzurinda, asi len Lajčák chýba ...

  https://www.facebook.com/ivan.korcok/photos/a.1188402294510373/3808931009124142/?type=3


  Pripomenul sa mi aj pri Wimmerovej studni, ktorú posväcoval Bezák:

  https://archiv.ksbforum.info/index.php?u=/topic/3668/nev-scaron-edn-eacute-z-aacute-%C5%BEitky-na-scaron-ej-smot-aacute-nky/ /Nevšedné zážitky našej smotánky; hneď v prvom odkaze, v druhom je aj Banáš ?/


  --

  Poradca pre kultúru a médiá: Jozef Banáš, alias Lotos, výborne si rozumie s Burešom ...

  Krásna politická kariéra:

  • 1976 vstup do KSČ[5]
  • 2001 – 2002 – Aliancia nového občana (ANO), generálny sekretár
  • 2002 – 2006 – poslanec národnej rady zvolený vo voľbách za ANO. Bol podpredsedom Výboru pre európsku integráciu, členom Výboru pre obranu a bezpečnosť a Stálej delegácie NR SR pri Parlamentnom zhromaždení Rady Európy a členom Zahraničného výboru NR SR a vedúcim stálej delegácie NR SR pri Parlamentnom zhromaždení NATO.
  • 2003 – viceprezident Parlamentného zhromaždenia rady Európy
  • 23. február 2004 – po tom, ako sa nestal lídrom na kandidátke ANO do volieb do Európskeho parlamentu, oznámil, že vystupuje z ANO a bude pôsobiť v národnej rade ako nezávislý poslanec
  • 1. júna 2004 – vstúpil do poslaneckého klubu Slovenskej demokratickej a kresťanskej únie (SDKÚ)
  • 17. augusta 2004 – vstúpil do SDKÚ
  • 11. novembra 2004 – zvolený v Benátkach ako prvý Slovák za viceprezidenta Parlamentného zhromaždenia NATO

  Podľa rakúskeho novinára Paula Lendvaia mal Banáš v Bratislave na starosti zahraničných novinárov: „Robil všetko, aby ukázal, že je veľmi spoľahlivý podporovateľ a nástroj komunistického režimu. Nepomáhal nám, ale robil obštrukcie. Bol nám známy ako predĺžená ruka ŠtB. Bol som šokovaný, keď som ho videl po revolúcii vo Viedni ako zástupcu Slovenska na ambasáde.“[12]


 • Zora
  upravené 19 Jun 11:36 ->


  Elity a Jozef Mak


  "Ale prosím – neviňme ľudí za ich pocity. Majme pochopenie nielen pre názory odborníkov a elít, ale aj pre toho známeho Jozefa Maka – „človeka milión“. Život takýchto ľudí bol dlhé roky obklopený istotami, ktoré tvorili pevné opory ich vonkajšieho a vnútorného sveta. A zrazu sú tieto istoty preč. "

  https://spravy.rtvs.sk/2024/06/tato-vynimocna-chvila-nie-je-o-mne-prezident-je-symbolom-krajiny-vyhlasil-peter-pellegrini/


  Lenže nepredstavujme si Bebjakov film, ktorý spotvoril a zvulgarizoval hodnotu knižného diela.

  Kniha je krásna a trpká zároveň:

  "autora na prvom mieste „zaujal vnútorný život postáv, ich chápanie a preciťovanie okolitého sveta, sociálneho prostredia, v ktorom narážajú na kruté podmienky, stíhajú ich tvrdé údery, ktoré zväčša len trpne znášajú; ťažkému osudu a ustavičnému utrpeniu vzdorujú nanajvýš trpezlivosťou, pokorou, vytrvalou nezlomnosťou a odolnosťou.[1]"

  https://sk.wikipedia.org/wiki/Jozef_Mak_(rom%C3%A1n)

  "Príbeh obyčajného človeka, ktorý sa nedá zlomiť, ale vydrží všetko, čo mu osud prinesie"

  https://www.martinus.sk/2260721-jozef-mak/kniha

  /Autor Jozef Cíger-Hronský patrí k tomu lepšiemu v slovenskej literatúre./


  Život Jozefa Maka nikdy nebol obklopený istotami - títo ľudia sa pretĺkajú, ako vedia, viacmenej iba vydržia a strpia svoj osud.

  Ale niečo také "odborníci" a elita sotva pochopia ...


  --

  Toto nie je sféra pre obyčajných a posledných:

  Šéfe, ste očarujúci! /pre komiksovú verziu s bublinou/


  Paradoxy - národniarka /v strede/ s Gyimesim /vpravo/


  Vyvolení


  Koláž


  Viac fotografií zo slávnostnej recepcie:

  https://plus7dni.pluska.sk/gal/ludia/najlepsie-vizaze-recepcie-hrade-uchvatna-caputova-skutocna-kralovna-vecera-durianova/1

  https://koktejl.azet.sk/clanok/bZK2uxr/slavnostna-recepcia-na-bratislavskom-hrade-takto-sa-bavili-babisovci-caputova-a-foto-pellegriniho-s-harabinom/


  --

  PS1:

  „Byť prezidentom všetkých občanov je takmer nemožné, ale je možné stať sa prezidentom veľkej väčšiny. Určite však nie prezidentom atentátnika na slovenského premiéra Roberta Fica," vyhlásil bývalý český prezident. https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/713855-zeman-upozornil-ze-pellegrini-nemoze-byt-prezidentom-pachatela-atentatu-na-fica/


  PS2:

  Ak si chcete urobiť mienku o Babišovi, nájdite si rozhovor v jarnom čísle časopisu Maxim, kde bol aj kritizovaný predvolebný reklamný rozhovor s PP. Ja osobne som po prečítaní tých ... /neviem to slušne pomenovať/ mala chuť vrátiť posledné jedlo ...


  PS3:

  Ako sú krásne svorné tie naše elity, keď treba ísť na futbal ... • Prezident: Deň obetí pandémie COVID-19 je platným pamätným dňom

  Bratislava 20. júna (TASR) - Prezident SR Peter Pellegrini na sociálnej sieti pripomenul, že 6. marec je pamätným dňom SR - Dňom obetí pandémie COVID-19. Zdôraznil zároveň, že tak k tomu i pristupuje.

  "Tohto roku som si ho ako prezident ešte uctiť nestihol, ale na budúci rok tak určite urobím," uviedol na sociálnej sieti.

  Splnomocnenec vlády SR pre preverenie procesu riadenia a manažovania zdrojov počas pandémie COVID-19 Peter Kotlár na stredajšom (19. 6.) rokovaní parlamentného výboru pre zdravotníctvo avizoval, že v septembri predstaví závery vyšetrovania k manažovaniu pandémie COVID-19. Tie podľa neho ukázali, že pandémia na Slovensku z hľadiska incidencie a ostatných merateľných parametrov nebola.

  Dané tvrdenia odmietla opozícia aj vedenie Ministerstva zdravotníctva SR. Šéfka rezortu Zuzana Dolinková (Hlas-SD) upozornila, že "akékoľvek spochybňovanie pandémie je neúctou k pozostalým jej obetí".

  --

  Ešte z Dňa obetí urobia štátny sviatok a deň pracovného pokoja. Tak ale čo sa čudujeme, za vlády Pellegriniho začali prvé protipandemické opatrenia.

  A Ústavu SR si uctíme za pochodu v práci ... https://ksbforum.info/discussion/comment/24153/#Comment_24153

  Hlavne, že je sranda. Títo naši politici sú unikátne Sibyly, kam sa hrabe Nostradamus:

  16.06 09:00 Peter Pellegrini už na strednej škole sníval, že bude mať významnú funkciu. Triednej učiteľke na gymnáziu podľa svojich slov vravel: „Budem v obleku chodiť a ešte mám aj pocit, že ma budú voziť na autách s majákom, ale nebude to sanitka.“ https://e.dennikn.sk/minuta/tema/7518/peter-pellegrini

 • Nedá mi pokoja Jozef Mak.


  Z 1. kapitoly románu Jozef Mak:

  Jozef Mak, obyčajný človek, milión, ktorého nečaká na svete nik a nik ho spomínať nebude, keď sa zo života vráti.

  Jozef Mak: milión. Čo sa spomína len ako ľudstvo, a nikdy nie ako človek.


  Z poslednej:

  Trp, Jozef Mak.

  Človek, milión si, nuž vydržíš všetko, keďže nie je pravda, že najtvrdší je kameň, najmocnejšia je oceľ, ale pravda je, že najviac vydrží na svete obyčajný Jozef Mak.

  --


  Môžu mať elity a odborníci nejaké úprimné pochopenie k najposlednejšiemu plebsu?

  /rečnícka otázka, odpoveď nie je potrebná/

 • Pellegrini v Poľsku: Zvýšime dodávky elektriny na Ukrajinu, sme pripravení hostiť aj viac vojakov NATO

  04.07.2024

  Prezident SR Peter Pellegrini odcestoval na oficiálnu pracovnú cestu do Poľska. Stretol sa s hlavou štátu Poľskej republiky Andrzejom Dudom. Na programe má takisto stretnutie s predsedom Sejmu Poľskej republiky Szymonom Holowniom. Stretnúť sa má aj s poľským premiérom Donaldom Tuskom. Má okrem iného navštíviť zastupiteľský úrad vo Varšave aj Múzeum Varšavského povstania.

  Slovenský prezident vo Varšave uviedol, že Bratislava je pripravená v prípade potreby hostiť vyšší počet vojakov armád Severoatlantickej aliancie na Slovensku a tiež je pripravená zvýšiť dodávky elektriny na Ukrajinu, čeliacej tretím rokom ruskej agresii.

  Pellegrini o Zelenskom: Dobrí susedia si musia v ťažkých časoch pomáhať

  Ten pred novinármi ocenil veľmi dobré susedské vzťahy medzi oboma krajinami, ktoré podľa neho dokazuje aj Pellegriniho návšteva, podniknutá pred summitom NATO. Nový slovenský prezident zavítal do Poľska na svoju druhú zahraničnú cestu vo funkcii, po návšteve Česka.

  Slovensko podľa Pellegriniho napriek svojmu mediálnemu obrazu, ktorý zdôrazňuje zdržanlivý postoj vlády premiéra Roberta Fica k podpore Ukrajiny, v skutočnosti robí pre Kyjev „veľké množstvo práce“. Svedčí o tom podľa hlavy štátu zvýšenie výroby munície a delových hlavných v slovenských zbrojovkách, ako aj vývoz elektriny na Ukrajinu, ktorej kapacity pre výrobu elektriny ničia ruské vzdušné útoky. Pellegrini tiež zdôraznil, že Slovensko neuznáva ruskú anexiu Krymu ani násilnú zmenu hraníc na východe a juhu Ukrajiny.

  Pellegrini potvrdil, že sa stretne so Zelenským

  „Od začiatku vojny sme vyviezli už viac ako 40-tisíc megawattov elektriny na Ukrajinu a chystáme sa dodávky zvýšiť na jeseň a zimu, ktorá pre Ukrajinu bude pravdepodobne kľúčová,“ povedal šéf štátu na spoločnej tlačovej konferencii.

  Ficova vláda po vlaňajšom nástupe k moci v súlade s predvolebnými sľubmi ukončila bezplatnú pomoc Ukrajine zo štátnych skladov, ale komerčné kontakty – napríklad na dodávku slovenských húfníc Zuzana – ponechala v platnosti.

  „Náš severný sused je pre Slovensko strategický partner. Poľsko patrí medzi tri krajiny, ktoré sú najväčším investorom či najväčším obchodným partnerom Slovenska,“ poznamenal slovenský prezident. Spájajú nás tiež úspešné príbehy nášho členstva v Európskej únii a NATO, dodal a zdôraznil, že slovenské výdavky na obranu presiahli dve percentá hrubého domáceho produktu, ako sa zaviazali členské štáty aliancie.

  https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/716054-pellegrini-vyrazil-k-severnym-susedom-stretne-sa-s-najvyssimi-predstavitelmi-polska/

  Maroš 04/07/2024 at 15:03

  VIDEO: Slovensko je v prípade potreby pripravené hostiť vyšší počet vojakov armád NATO a zvýšiť aj dodávky elektriny na Ukrajinu, vyhlásil Pellegrini na stretnutí s Dudom, ktorý v prítomnosti našej hlavy štátu hovoril o ruskej agresii a imperializme. Slovenský prezident sa pochválil, že v slovenských zbrojovkách sa zvýšila výroba munície určenej pre ukrajinskú armádu na boj proti Rusku https://www.infovojna.bz/article/video-slovensko-je-v-pripade-potreby-pripravene-hostit-vyssi-pocet-vojakov-armad-nato
  ———————-
  2 týždne prezidentovania a Slováci – ste mi u pi.i! Čiže – na Ukrajinu pôjde lacná elektrina a zvyšok predraženej – hoc vlastnej – budeme nakupovať 5 x predraženej z Lipskej burzy! To sú hajzli. Otázka – čo to ku.va prezident dohaduje namiesto predsedu vlády? Máme tu prezidentský režim a la Zelenský?! Fico! Vylez – alebo choď už rovno do pi.e!

  Presne v tomto momente dáva zmysel aj hypotéza o fejkovom atentáte. Fico – ako hráč – ktorého niekto vlastní – odišiel na lavičku, aby nepopulárne riadiace procesy mohli rýchlo prebehnúť mimo neho – aby mohol byť – ako „spasiteľ“ použitý inokedy. Jamkáčik za neho odvedie kus špinavej roboty. Dobre spozornite – kam nás dovedie komplot s vojnovými štváčmi – Poliakmi!

  https://www.badatel.net/iniciativa-jedno-zdravie-planuje-aby-lekari-predpisovali-potraviny-podla-toho-co-je-prospesne-pre-planetu/#comment-259865