Názory k článku "Neviditeľní ľudia"

Názory k analýze atentátu v článku https://magazin.ksbforum.info/clovek-spolocnost/politika/neviditelni-ludia/

--

Diskusia bola vytvorená z komentárov oddelených z: “Neviditeľní” ľudia.

Komentáre

 • Píšeš sice, že jsou vítané informace a ne mínění - přesto napíšu své mínění.

  Ten článek je velmi dobrý, propracovaný, logicky uvěřitelný. Souhlasím úplně se vším - jen ne se závěrem:

  "Pri takzvanom atentáte nešlo o to zraniť, alebo odstrániť Roberta Fica. Išlo o to, vytvoriť pocit súdržnosti s ním a jeho vládou, vytvoriť atmosféru ohrozenia medzi obyvateľstvom a umlčať tak odporcov drastických, dávno naplánovaných budúcich opatrení vlády."

  Laicky řečeno = Fico si nahrál, aby ho lidi litovali a šli mu na ruku.

  Pravda, že atentát byl divný od provedení po vykonatele = střelce. Divná videa, ještě podivnější reakce všech zúčastněných, ochranka v nezvyklém počtu, hledání nemocnice v Handlové... prostě tak okaté amatérské chyby, že si jich nešlo nevšimnout. Dokonce nejdivnější věc = útočník přežil a doteď žije, což už je spíš raritou.

  Takže můj závěr je jiný = že ten amatérismus je účelný a má vyvolat závěry, které článek popisuje. To, co se nám může jevit jako amatérismus, může být záměrem.

  Cíl akce? Tzv "ukrajinizace Slovenska" = destabilizace, kde občané jdou proti sobě (úmyslně nechci psát občanská válka). Obecně nenávist a pomsta - a naopak odpor proti vládním stranám, které jakoby "podvedly lidi už pár týdnů po jmenování". Něco ve smyslu: "vidíte, my vám říkali, že to jsou podvodníci". Proto to "vyzývání ke klidu" i od opozičních stran a vstřícnost Čaputky. Jen nevím, kdo navrhoval tu vyšetřovací komisi - to mi uteklo, ppřitom je to důležité. Myslím si totiž, že při vyšetřování mělo jakoby "vyjít na povrch" to, co se píše i v článku.

  Atentátník přežít neměl, protože ve standartních situacích by ho zastřelila ochranka. Takže zveřejnění OP a pak záběry z vyšetřování včetně jeho výpovědi a podsouvání "měsíců přípravy" bylo právě nutné k znevěrohodnění "akce" = aby si každý dosud přemýšlející občan pokládal otázky.

  Víc už nebudu obtěžovat. Příspěvek jsem npsala jen s ohledem na naši předchozí debatu pod článkem "Atentát".

 • Milo
  upravené 11 Jun 13:28 ->

  Lin, výnimočne ten komentár ponechám aj keď neobsahuje žiadne informácie. Je príkladom toho, ako násilne si musí mozog prispôsobovať fakty, len aby sa zhodovali s jeho zabehanými vzormi zmýšľania. Priznám sa, bol som presvedčený, že je to nemožné. Ale dokázala si to.

  Ty teda tvrdíš, že sa Fico so zvyškom vlády dohodol na vykonaní zámerne amatérského atentátu s opozíciou (SIS, bývalou NAKA alebo CIA... neviem koho myslíš, nedá sa to z textu vyrozumieť) na to, aby vyvolali ukrajinizáciu spoločnosti, keď to neskôr akože "odhalia". To je odvážna teória. Ale dobre, že sme na tento zámer prišli už teraz :)

  Tvoju logiku nedokážem sledovať. Je to veľmi narýchlo vyrobená dymovnica.

  Lin povedal/-a: Víc už nebudu obtěžovat.

  Beriem Ťa za slovo.


 • Milo povedal/-a: Lin, výnimočne ten komentár ponechám aj keď neobsahuje žiadne informácie.

  Všeobecná kazuistika. Mám k dispozícii nejaký list, vytlačený na nejakej tlačiarni z nejakého elektronického média. Ten list však nemôžem prečítať celý, lebo mám k dispozícii len malý fragment. Urobím chemicko-fyzikálny rozbor papiera na ktorom bol list vytlačený. Plus chemicko-fyzikálny rozbor tonera. Zistím dodávateľa papiera aj dodávateľa+majiteľa tlačiarne aj elektronického zariadenia na ktorom bol list napísaný. Ešte k tomu výrobcu SW, typ procesora aj grafickej karty. Ale aj to, či to bolo vyrobené v Číne, na Taiwane alebo v Kórei. Samozrejme budeme skúmať či bol papier recyklovaný a toner originál alebo len náhrada. Zapojíme do toho všetky forenzné laboratória a budeme skúmať ako sa papier a toner správa v rozličných, simulovaných chemicko-fyzikálnych podmienkach, pričom využijeme najnovšie technológie až na úroveň molekúl, atómov, elektrónov, fotónov, bozónov, neutrónov, protónov. Takže sme dospeli k dokonalému rozboru fragmentu listu, použitím najnovších technológií a metodike postupov najnovších trendov analytického, syntetického či indukčného myslenia.

  A teraz otázka pre všetkých. Je možné na základe takto opísaného postupu, dokonalého rozboru fragmentu listu, zistiť obsah listu, prípadne nejakú jeho emočnú charakteristiku?

 • Milo
  upravené 13 Jun 10:52 ->

  @Marin, táto dymovnica už je lepšia. Poznám jej výrobcu, podľa pachu a štruktúry dymu :)

  Chybou v jej argumentácii je, že my obsah listu-oznamu poznáme. Visí na každom rohu, bol nám viacnásobne verejne predčítaný a poznáme aj jeho emočnú charakteristiku. Celý rozbor papiera je už len overením toho, kto bol autorom listu - či sa nám tam nevotrel nejaký falšovateľ. Nevotrel. Či náhodou niekto pisateľa nenútil, list napísať. Nenútil.

  Dovolím si jedno odporúčanie: Namiesto vyrábania dymu na maskovanie kadejakých zločincov (ktorí sa tvária, že nám poskytujú ochranu), by bolo dobré, venovať sa očisteniu vzduchu - prinajmenšom racionálne kapacity na to máte. Nech sa každý môže rozhliadnuť a vidieť, čo sa okolo neho deje.

 • Milo, bol si sa opýtať v handlovskej nemocnici personálu, ktorý ošetroval postreleného premiéra, či fingoval postrelenie ?

 • graul

  Thu 13 Jun 22:26

  Neviem, aký už musí byť človek zaslepený alebo fakt sprostý, aby po zhliadnutí videa nevidel, že na základe reakcií "publika" a pohybu Cintulu, tam k ostrej streľbe nemohlo dochádzať.

 • Milo
  upravené 14 Jun 04:54 ->


  Pracujem s tým, čo nespochybniteľne zachytila kamera. Ak mi personál povie, že bol Fico dostrieľaný, tak sú stále dve možnosti - klame, alebo hovorí pravdu. U videa tieto dve možnosti nie sú. Už sa nedá dodatočne zmeniť, ani presvedčiť, ani uplatiť, ani zastrašiť.

  Pri nepochybne náročnej organizácii inscenácie atentátu bolo rozliať krv do auta a na sako Roberta Fica, aby oklamali nevybratý, nezasvätený zdravotný personál to najmenšie, čo režiséri inscenácie mohli urobiť.

  Každému po vzhliadnutí detailov musí byť jasné, že Fico na fingovanom atentáte spolupracoval. Ak sa pritom naozaj poškrabal alebo inak ľahko zranil, na veci vôbec nič nemení. Atentát bol napriek tomu predstieraný, s jeho podporou. So všetkými dôsledkami, ktoré z toho plynú.

 • marin povedal/-a: Je možné na základe takto opísaného postupu, dokonalého rozboru fragmentu listu, zistiť obsah listu, prípadne nejakú jeho emočnú charakteristiku?

  Aby boli obrazy jasné. To, čomu hovoríš "list" už má aj meno. Volá sa Lex atentát a jeho emočnou charakteristikou je zavedenie represívnej totality v skrátenom legislatívnom konaní.

  Faktické nereagovanie tzv. opozičných strán, mlčanie umelých "občianskych aktivistov" na oboch stranách politického spektra, mlčanie alebo zľahčujúce a zavádzajúce komentáre v médiách mainstreamu i "alternatívy" k priebehu atentátu a k reálnemu dopadu zákonov v stredu schválených vládou (kde doživotná renta pre Fica je zasa len dymovnicou, zakrývajúcou podstatu novej totalitnej legislatívy) nám zasa hovorí, že dohoda bola uzavretá medzi všetkými zainteresovanými stranami. Predstieraný atentát dal totiž aj "opozícii" a korporátnym médiám zástierku na to, prečo práve vtedy, kedy by sa ich existencia mohla prvýkrát pozitívne prejaviť, "taktne mlčia".

 • Tak autor najprv uvedie, že vie vypočítať čas šírenia zvuku vo vzdialenosti 34 m. Čím sa asi snažil načrtnúť svoju kredibilitu a odbornosť . No článok obsahuje len špekulácie a nie fakty. Samozrejme pán "Milo" vystupuje anonýmne.


  Tak napr.:


  -Vieme, že zásobníky majú aj 12 nábojové 12-5 je 7.


  -x krát pozerané video s výmenou zbraní hovorí, že zbraň bola len posunutá. A ak by chceli vymeniť zbraň, museli by aj vyzbierať nábojnice slepých nábojov. Predpokladám , že balistické oddelenie vie zistiť rozdiel medzi nábojnicami od slepých a ostrých nábojov.


  -Nebolo by jednoduchšie, dať prvých 5 nábojov slepých? Alebo si najať snipera? -(čo by znamenalo málo svedkov, málo účastníkov projektu, málo rizika)


  -x krát pozerané video s tzv. predávaním štafety, ukáže, že ku kontaktu rúk neprišlo, sú od seba vzdialené.


  -video so silikónovou figúrou vyzerá hrozivo, len ako by to vyzeralo s figurínou,ktorá by mala na sebe sako? Maximálne by sme videli 1cm dieru v saku.


  -A krv? Ta nemusí tiecť z rany. Viď napríklad tu: https://www.quora.com/How-c...


  -pán autor popisuje scenár, ktorý by si zaslúžil oskara pre všetkých zúčastených


  - slúži to len leberálom, ktorý sa toho chytajú https://youtu.be/LplH2eYq_UI


  ...ostatné už nechám na tak.  Žiaľ sú to len špekulácie...žiadne dôkazy. Silou mocou sa snažíte vedieť viac, prečo? Aby ste boli nad? Prečo zavádzate spoločnosť špekuláciami?

 • Milo
  upravené 16 Jun 18:11 ->

  Pán Sudovský, schlaďte si hlavu, sadnite si k počítaču, a napíšte kritiku mojej analýzy. Zverejnite ju, mainstream aj tzv. alternatíva vám ju budú trhať z rúk. Aj vláda, aj opozícia. S materiálmi, odkazmi, prípadne videami, ktoré vyvrátia aspoň jeden jej bod.

  A aby ste nemuseli písať vašu protianalýzu viackrát, poopravím hneď Vaše "objavy". Bude v nej treba hľadať iné rozpory.

  --

  -Vieme, že zásobníky majú aj 12 nábojové 12-5 je 7.

  Nuž, nie, nemajú. Nie od výrobcu. Ponúka zásobníky na 16 alebo 10 nábojov. Lenže tento údaj je aj tak len doplnkový. Čo je smerodatné: v uznesení súdu je potvrdené, že nabil dva zásobníky 10 nábojmi. Doštudujte si prístupné materiály.

  -Nebolo by jednoduchšie, dať prvých 5 nábojov slepých?

  Zase ste boli nepozorní. Veď tvrdím, že sa strieľalo slepými. Len v tom prípade to nemohla byť ostrá zbraň CZ 75 B. A tú tam na potvoru našli.

  Alebo si najať snipera? -(čo by znamenalo málo svedkov, málo účastníkov projektu, málo rizika)

  Myslíte najať snajpera so slepými nábojmi? :) Alebo snajpera, čo netrafí? :)) To je takmer geniálna myšlienka :)))

  Ale má háčik, či skôr háčisko: to by predsa chýbal sfanatizovaný progresívno-liberálny strelec Cintula, kvôli ktorému treba chrániť politikov a nás všetkých samých pred sebou novými totalitnými zákonmi.

  -x krát pozerané video s výmenou zbraní hovorí, že zbraň bola len posunutá. A ak by chceli vymeniť zbraň, museli by aj vyzbierať nábojnice slepých nábojov. Predpokladám , že balistické oddelenie vie zistiť rozdiel medzi nábojnicami od slepých a ostrých nábojov.

  Ste naozaj nepozorný čitateľ. Ja sa toľko snažím o zrozumiteľnosť ... Iste, že to vedia rozoznať. A isteže nábojnice vyzbierali. Veď v článku to všetko je. Čo si myslíte, že tam všetci tí ľudia v pozadí i popredí robili, ak neupratovali stopy?

  -video so silikónovou figúrou vyzerá hrozivo, len ako by to vyzeralo s figurínou,ktorá by mala na sebe sako? Maximálne by sme videli 1cm dieru v saku.

  Video so silikonovou figúrou zobrazuje rozsah poškodení vnútorných orgánov. Načo jej navliekať sako? Čo ste týmto argumentom mysleli, neviem.

  -A krv? Ta nemusí tiecť z rany. Viď napríklad tu: https://www.quora.com/How-c...

  Váš odkaz nefunguje. Ale iste, z rán krv zvyčajne netečie. Ani zo štyroch dier s priemerom 1 cm.

  --

  Viete, stále čakám na upozornenie na chybu, opravu. A stále sa objavujú len takéto...

  PeterSudovský povedal/-a: -pán autor popisuje scenár, ktorý by si zaslúžil oskara pre všetkých zúčastených

  Pán Sudovský, na Oskara to práveže nie je :) Je to len taký slabý odvar; viete ako to na Slovensku chodí pri vládnych zákazkách. Milióny sa síce minú ako v Hollywoode, ale výsledok je pod psa. Čistý amaterizmus.


 • PeterSudovský

  16 Jun 16:16

  Dal som Vám, že "podnetný", lebo ma ponietil reagovať.

  Je dobre, že sa aspoň snažíte nad tým zamýšľať a argumentovať.

  Je to dobrý malý krôčik k ochopeniu, čo sa tu vlastne deje.

  Ono totižto, autor analýzy nenahráva "liberálom", on sa snaži poukázať na niečo iné a to je to, že sa tu so spoločnosťou hrá hra a súčasťou tej hry sú všetci. Všetky médiá (vrátane tzv. alternatívy) aj všetky politické strany, vrátane tých "liberálov".

  A čo je ešte na tom všetkom nebezpečné (okrem prijímania zákonov na potláčanie slobody jednotlivca) a mali by ste sa toho obávať aj Vy, ako nekritický fanúšik Smeru?

  To je práve to, čo nechcete pochopiť, že Smer a Fico sú tak ovládaní tou globálnou oligarchiou, že zahrali toto primitívne divadlo, ktoré ich ešte viac dostalo do ich područia. Lebo hocikedy to môžu vytiahnuť aj s dôkazmi a potom to tu naoazaj politicky prevalcujú "progresívci", čo zrejme nechcete. Či áno..?

  Lebo ja osobne si nemyslím, že nápad s "atentátom", sa zrodil na Slovensku. Bolo by to pre všetkých zaintresovaných obrovské riziko a ešte viac by sa tým stali vydierateľní...