... o Adamovi

2

Komentáre

  • Rusofil povedal/-a: To samé je s Biblí. Bible je zákon, NZ je jen výklad.

    Starý zákon je starý, Nový zákon nie je výklad ale predefinovaný starý. Nový zákon je zákon ktorý je z inej pozície a obsahuje všetko potrebné.

  • R
    upravené Wed 23 Nov 2022 #33->

    @dum povedal/-a:

    Rusofil povedal/-a: To samé je s Biblí. Bible je zákon, NZ je jen výklad.

    Starý zákon je starý, Nový zákon nie je výklad ale predefinovaný starý. Nový zákon je zákon ktorý je z inej pozície a obsahuje všetko potrebné.

    Děláš to složitější, než to je. Vše co nám chtěl Bůh dát vědět je jednoduché. Vše, co je lež, je složité. Proto si církev jednoduché a jednoznačné věci, které říkají něco jiného, než preferuje, zaobaluje do pojmu "podobenství". Je to tak jednoduchá manipulace, ale vidím, že se najde hodně lidí, kteří na to skočí.
    Stavět svůj pohled na věc tím, že ignoruji přesně definované věci v Bibli, znamená vycházet z nesprávných předpokladů. A nesprávné předpoklady vedou k nesprávným záměrům.

  • d
    dum
    upravené Wed 23 Nov 2022 #34->

    Rusofil povedal/-a: protože se urputně bráníš tomu, že byli nejdříve svtvořeni první a až pak utvořeni druzí

    Nie. Práve naopak. Súhlasím, no s tým rozdielom že najprv boli stvorení Bohom na Jeho obraz prví, nehrubohmotní, pozitívni, relatívni boží synovia v Edene, raji, pozitívnom stave bytia ktorý sa nachádza v iných dimenziách. Potom v procese pádu aktivovanom a inicovanom niektorými z prvých už na tejto prírodnej planéte boli najskôr "v koži" klonovaní padlí prví, vznikli druhí, neskôr boli vytvorení tretí, štvrtí, piaty, šiesty, atď..a neskôr geneticky pseudo-vytvorení a fabrikovaní nimi terajší...Doslovný vonkajší výklad Starého zákona a prorokov je pre mňa irelevantný. Vnútorný zmysel je niečo iné.

    Rusofil povedal/-a: Vše co nám chtěl Bůh dát vědět je jednoduché

    Áno. Nech sa páči. Nový zákon a jeho evanjeliá.

  • d
    dum
    upravené Wed 23 Nov 2022 #35->

    Rusofil povedal/-a: v Genezis jsou oba termíny, jak tvrdíš, ale každý z termínů se vztahuje k jiné osobě. Stvořil - pouze k Bohu. Utvořil, zformoval pouze k Hospodinu - Pánu.

    Tak keď už to berieme doslovne tak si to ujasni ty. Stvoril aj utvoril sa vzťahuje na začiatku Genezis len k Bohu. Obidva termíny. (slovenská verzia)

    Gn

    1. kapitola
      STVORENIE SVETA
      1 Na počiatku stvoril Boh nebo a zem. 2 Zem bola pustá a prázdna, tma bola nad prahlbinou a Boží duch sa vznášal nad vodami. 3 Boh povedal: „Nech je svetlo!“ A bolo svetlo. 4 Boh videl, že svetlo je dobré, a oddelil svetlo od tmy. 5 Boh nazval svetlo dňom a tmu nazval nocou. Bol večer, bolo ráno, prvý deň. 6 Boh povedal: „Nech je obloha uprostred vôd a nech oddeľuje vody od vôd!“ 7 Boh utvoril oblohu a oddelil vody pod oblohou od vôd nad oblohou. Tak sa aj stalo. 8 Boh nazval oblohu nebom. Bol večer a bolo ráno, druhý deň. 9 Boh povedal: „Nech sa vody, ktoré sú pod nebom, nahromadia na jedno miesto a nech sa ukáže pevnina!“ Tak sa aj stalo. 10 Boh nazval pevninu zemou a nahromadené vody nazval morom. Boh videl, že je to dobré. 11 Boh povedal: „Nech zem vydá sviežu zeleň, semenné rastliny a ovocné stromy, ktoré rodia na zemi ovocie so semenom svojho druhu!“ Tak sa aj stalo. 12 Zem vydala sviežu zeleň, semenné rastliny svojho druhu a ovocné stromy so semenom svojho druhu. Boh videl, že je to dobré. 13 Bol večer a bolo ráno, tretí deň. 14 Boh povedal: „Nech sú svetlá na nebeskej oblohe, aby oddeľovali deň od noci a označovali obdobia, dni a roky! 15 Nech svietia na nebeskej oblohe a osvetľujú zem!“ Tak sa aj stalo. 16 Boh utvoril dve veľké svetlá: väčšie, aby vládlo dňu, a menšie, aby vládlo noci; urobil aj hviezdy. 17 Boh ich umiestnil na nebeskej oblohe, aby svietili na zem, 18 aby vládli vo dne i v noci a oddeľovali svetlo od tmy. Boh videl, že je to dobré. 19 Bol večer a bolo ráno, štvrtý deň. 20 Boh povedal: „Nech sa hmýria vody živými tvormi a vtáky nech lietajú nad zemou pod nebeskou oblohou!“ 21 Boh stvoril veľké morské zvieratá a všetky živé tvory, ktorými sa hmýria vody, a všetky druhy okrídlených vtákov. Boh videl, že je to dobré. 22 Boh ich požehnal a povedal: „Ploďte sa a množte sa a naplňte vodu v moriach; vtáctvo nech sa množí na zemi!“ 23 Bol večer a bolo ráno, piaty deň. 24 Boh povedal: „Nech vydá zem rôzne druhy živých tvorov: dobytok, plazy a divú zver!“ Tak sa aj stalo. 25 Boh utvoril rôzne druhy divej zveri, dobytka a plazov. Boh videl, že je to dobré. 26 Boh povedal: „Utvorme človeka na svoj obraz, na svoju podobu. Nech ľudia vládnu nad morskými rybami, nebeským vtáctvom, dobytkom, nad celou zemou a nad všetkými plazmi, čo sa hýbu po zemi!“ 27 Boh stvoril človeka na svoj obraz; na Boží obraz ho stvoril. Stvoril ich ako muža a ženu. 28 Boh ich požehnal a povedal im: „Ploďte sa a množte sa, naplňte zem a podmaňte si ju! Panujte nad morskými rybami, nad nebeským vtáctvom a nad všetkou zverou, čo sa pohybuje na zemi!“ 29 Potom Boh povedal: „Dal som vám všetky semenné rastliny na zemi a všetky stromy, prinášajúce ovocie, v ktorom je semeno, aby vám boli pokrmom. 30 No všetkým suchozemským živočíchom, všetkému nebeskému vtáctvu a všetkému živému tvorstvu, čo sa pohybuje po zemi, dávam za potravu všetky zelené byliny.“ Tak sa aj stalo. 31 Boh videl, že všetko, čo utvoril, bolo veľmi dobré. Bol večer a bolo ráno, šiesty deň.
    2. kapitola
      1 Takto boli dokončené nebesia, zem i všetky ich zástupy. 2 Siedmeho dňa Boh dokončil svoje dielo, ktoré konal, a v siedmy deň si Boh odpočinul od všetkého, čo utvoril. 3 Boh požehnal siedmy deň a posvätil ho, lebo v ten deň Boh prestal vykonávať celé svoje stvoriteľské dielo, ktoré utvoril. 4 Takto sa udialo stvorenie neba a zeme.
  • R
    upravené Wed 23 Nov 2022 #36->

    @dum povedal/-a:

    Rusofil povedal/-a: v Genezis jsou oba termíny, jak tvrdíš, ale každý z termínů se vztahuje k jiné osobě. Stvořil - pouze k Bohu. Utvořil, zformoval pouze k Hospodinu - Pánu.

    Tak keď už to berieme doslovne tak si to ujasni ty. Stvoril aj utvoril sa vzťahuje na začiatku Genezis len k Bohu. Obidva termíny. (slovenská verzia)

    Gn

    1. kapitola
      STVORENIE SVETA
      1 Na počiatku stvoril Boh nebo a zem. 2 Zem bola pustá a prázdna, tma bola nad prahlbinou a Boží duch sa vznášal nad vodami. 3 Boh povedal: „Nech je svetlo!“ A bolo svetlo. 4 Boh videl, že svetlo je dobré, a oddelil svetlo od tmy. 5 Boh nazval svetlo dňom a tmu nazval nocou. Bol večer, bolo ráno, prvý deň. 6 Boh povedal: „Nech je obloha uprostred vôd a nech oddeľuje vody od vôd!“ 7 Boh utvoril oblohu a oddelil vody pod oblohou od vôd nad oblohou. Tak sa aj stalo. 8 Boh nazval oblohu nebom. Bol večer a bolo ráno, druhý deň. 9 Boh povedal: „Nech sa vody, ktoré sú pod nebom, nahromadia na jedno miesto a nech sa ukáže pevnina!“ Tak sa aj stalo. 10 Boh nazval pevninu zemou a nahromadené vody nazval morom. Boh videl, že je to dobré. 11 Boh povedal: „Nech zem vydá sviežu zeleň, semenné rastliny a ovocné stromy, ktoré rodia na zemi ovocie so semenom svojho druhu!“ Tak sa aj stalo. 12 Zem vydala sviežu zeleň, semenné rastliny svojho druhu a ovocné stromy so semenom svojho druhu. Boh videl, že je to dobré. 13 Bol večer a bolo ráno, tretí deň. 14 Boh povedal: „Nech sú svetlá na nebeskej oblohe, aby oddeľovali deň od noci a označovali obdobia, dni a roky! 15 Nech svietia na nebeskej oblohe a osvetľujú zem!“ Tak sa aj stalo. 16 Boh utvoril dve veľké svetlá: väčšie, aby vládlo dňu, a menšie, aby vládlo noci; urobil aj hviezdy. 17 Boh ich umiestnil na nebeskej oblohe, aby svietili na zem, 18 aby vládli vo dne i v noci a oddeľovali svetlo od tmy. Boh videl, že je to dobré. 19 Bol večer a bolo ráno, štvrtý deň. 20 Boh povedal: „Nech sa hmýria vody živými tvormi a vtáky nech lietajú nad zemou pod nebeskou oblohou!“ 21 Boh stvoril veľké morské zvieratá a všetky živé tvory, ktorými sa hmýria vody, a všetky druhy okrídlených vtákov. Boh videl, že je to dobré. 22 Boh ich požehnal a povedal: „Ploďte sa a množte sa a naplňte vodu v moriach; vtáctvo nech sa množí na zemi!“ 23 Bol večer a bolo ráno, piaty deň. 24 Boh povedal: „Nech vydá zem rôzne druhy živých tvorov: dobytok, plazy a divú zver!“ Tak sa aj stalo. 25 Boh utvoril rôzne druhy divej zveri, dobytka a plazov. Boh videl, že je to dobré. 26 Boh povedal: „Utvorme človeka na svoj obraz, na svoju podobu. Nech ľudia vládnu nad morskými rybami, nebeským vtáctvom, dobytkom, nad celou zemou a nad všetkými plazmi, čo sa hýbu po zemi!“ 27 Boh stvoril človeka na svoj obraz; na Boží obraz ho stvoril. Stvoril ich ako muža a ženu. 28 Boh ich požehnal a povedal im: „Ploďte sa a množte sa, naplňte zem a podmaňte si ju! Panujte nad morskými rybami, nad nebeským vtáctvom a nad všetkou zverou, čo sa pohybuje na zemi!“ 29 Potom Boh povedal: „Dal som vám všetky semenné rastliny na zemi a všetky stromy, prinášajúce ovocie, v ktorom je semeno, aby vám boli pokrmom. 30 No všetkým suchozemským živočíchom, všetkému nebeskému vtáctvu a všetkému živému tvorstvu, čo sa pohybuje po zemi, dávam za potravu všetky zelené byliny.“ Tak sa aj stalo. 31 Boh videl, že všetko, čo utvoril, bolo veľmi dobré. Bol večer a bolo ráno, šiesty deň.
    2. kapitola
      1 Takto boli dokončené nebesia, zem i všetky ich zástupy. 2 Siedmeho dňa Boh dokončil svoje dielo, ktoré konal, a v siedmy deň si Boh odpočinul od všetkého, čo utvoril. 3 Boh požehnal siedmy deň a posvätil ho, lebo v ten deň Boh prestal vykonávať celé svoje stvoriteľské dielo, ktoré utvoril. 4 Takto sa udialo stvorenie neba a zeme.

    Dume, vidím, že nechceš rozumět. Tak když máš tak rád NZ, tak si tam jistě najdeš přiznání Hospodina, že přijal na sebe identitu Boha. Dokonce je tato kapitola pojmenována Nové stvoření a říká tam přímou řečí toto:
    Nové stvoření
    17Hle – já stvořím nové nebe
    a novou zem;
    na minulé věci se zapomene,
    nikdo už nebude o nich přemýšlet.

    Povedlo se mu to. Zdá se, že o tom přemýšlím jenom já, a ještě pár lidí. Jinak všichni ostatní tu záměnu Boha za Hospodina nejsou ochotni přiznat.

    A pak pokračuje:
    1Toto praví Hospodin:
    Nebe je můj trůn,
    zemi mám u nohou jako podnožku.
    Kde mi to chcete stavět dům?
    Kde má být místo, kde bych spočinul?
    2Vždyť jsem to všechno svou rukou učinil,
    a tak všechno vzniklo, praví Hospodin.

    Dokonce i popisuje, že to udělal rukou a ne slovem, jako Bůh, který stvořil jen ze slova.
    Tak o jakém Novém stvoření je řeč?

  • Rusofil
    prosim Ta daj zdroj na to co tvrdis ze sme potomkami 20 muzskych predkov podla 20 haploskupin. Toho Adama mam z pred mnohych rokov ked som este sem tam pozrel nejaky naucny kanal. Tvrdil to vedec z oboru DNA co to skumali. Este tam tvrdili ze ludi v tom obdobi bolo na zemi asi 2000 ale ze potomstvo uz bolo len po Adamovi. Mna napadlo ze lev ked prevezme svorku pozabija cele potomstvo predchadzajuceho samca, takto nejak som si to predstavil. Oni nemali k tomu vysvetlenie.
    Lena zle som sa vyjadril, ludi celkovo.

  • @rony povedal/-a:
    Rusofil
    prosim Ta daj zdroj na to co tvrdis ze sme potomkami 20 muzskych predkov podla 20 haploskupin. Toho Adama mam z pred mnohych rokov ked som este sem tam pozrel nejaky naucny kanal. Tvrdil to vedec z oboru DNA co to skumali. Este tam tvrdili ze ludi v tom obdobi bolo na zemi asi 2000 ale ze potomstvo uz bolo len po Adamovi. Mna napadlo ze lev ked prevezme svorku pozabija cele potomstvo predchadzajuceho samca, takto nejak som si to predstavil. Oni nemali k tomu vysvetlenie.
    Lena zle som sa vyjadril, ludi celkovo.

    Nechci se vám míchat do debaty, jen poznámka. haploskupiny chromozómu Y se přenáší výhradně po otcovské linii. Pokud existuje 20 haploskupin a má se za to, že jich bylo i více a mohly již zaniknou úbytkem populace, tak měl Adam 20 skupin? Musel mít jen jednu.

  • @rony povedal/-a:
    Rusofil
    prosim Ta daj zdroj na to co tvrdis ze sme potomkami 20 muzskych predkov podla 20 haploskupin. Toho Adama mam z pred mnohych rokov ked som este sem tam pozrel nejaky naucny kanal. Tvrdil to vedec z oboru DNA co to skumali. Este tam tvrdili ze ludi v tom obdobi bolo na zemi asi 2000 ale ze potomstvo uz bolo len po Adamovi. Mna napadlo ze lev ked prevezme svorku pozabija cele potomstvo predchadzajuceho samca, takto nejak som si to predstavil. Oni nemali k tomu vysvetlenie.
    Lena zle som sa vyjadril, ludi celkovo.

    Posílám ti zdroj. Je to člověk, který se zabývá DNA genealogií. Anatolij Kljosov. Ale tato informace je veřejně známá, jsou i jiné zdroje. Stačí si zadat heslo haploskupiny.

  • @Lena povedal/-a:

    @rony povedal/-a:
    Rusofil
    prosim Ta daj zdroj na to co tvrdis ze sme potomkami 20 muzskych predkov podla 20 haploskupin. Toho Adama mam z pred mnohych rokov ked som este sem tam pozrel nejaky naucny kanal. Tvrdil to vedec z oboru DNA co to skumali. Este tam tvrdili ze ludi v tom obdobi bolo na zemi asi 2000 ale ze potomstvo uz bolo len po Adamovi. Mna napadlo ze lev ked prevezme svorku pozabija cele potomstvo predchadzajuceho samca, takto nejak som si to predstavil. Oni nemali k tomu vysvetlenie.
    Lena zle som sa vyjadril, ludi celkovo.

    Nechci se vám míchat do debaty, jen poznámka. haploskupiny chromozómu Y se přenáší výhradně po otcovské linii. Pokud existuje 20 haploskupin a má se za to, že jich bylo i více a mohly již zaniknou úbytkem populace, tak měl Adam 20 skupin? Musel mít jen jednu.

    No právě. O to jde. Byli tady i jiní lidé, než Adam a jeho potomkové. A byli dávno před ním.

  • d
    dum
    upravené Thu 24 Nov 2022 #41->

    @Rusofil povedal/-a:

    @dum povedal/-a:

    Rusofil povedal/-a: v Genezis jsou oba termíny, jak tvrdíš, ale každý z termínů se vztahuje k jiné osobě. Stvořil - pouze k Bohu. Utvořil, zformoval pouze k Hospodinu - Pánu.

    Tak keď už to berieme doslovne tak si to ujasni ty. Stvoril aj utvoril sa vzťahuje na začiatku Genezis len k Bohu. Obidva termíny. (slovenská verzia)

    Gn

    1. kapitola
      STVORENIE SVETA
      1 Na počiatku stvoril Boh nebo a zem. 2 Zem bola pustá a prázdna, tma bola nad prahlbinou a Boží duch sa vznášal nad vodami. 3 Boh povedal: „Nech je svetlo!“ A bolo svetlo. 4 Boh videl, že svetlo je dobré, a oddelil svetlo od tmy. 5 Boh nazval svetlo dňom a tmu nazval nocou. Bol večer, bolo ráno, prvý deň. 6 Boh povedal: „Nech je obloha uprostred vôd a nech oddeľuje vody od vôd!“ 7 Boh utvoril oblohu a oddelil vody pod oblohou od vôd nad oblohou. Tak sa aj stalo. 8 Boh nazval oblohu nebom. Bol večer a bolo ráno, druhý deň. 9 Boh povedal: „Nech sa vody, ktoré sú pod nebom, nahromadia na jedno miesto a nech sa ukáže pevnina!“ Tak sa aj stalo. 10 Boh nazval pevninu zemou a nahromadené vody nazval morom. Boh videl, že je to dobré. 11 Boh povedal: „Nech zem vydá sviežu zeleň, semenné rastliny a ovocné stromy, ktoré rodia na zemi ovocie so semenom svojho druhu!“ Tak sa aj stalo. 12 Zem vydala sviežu zeleň, semenné rastliny svojho druhu a ovocné stromy so semenom svojho druhu. Boh videl, že je to dobré. 13 Bol večer a bolo ráno, tretí deň. 14 Boh povedal: „Nech sú svetlá na nebeskej oblohe, aby oddeľovali deň od noci a označovali obdobia, dni a roky! 15 Nech svietia na nebeskej oblohe a osvetľujú zem!“ Tak sa aj stalo. 16 Boh utvoril dve veľké svetlá: väčšie, aby vládlo dňu, a menšie, aby vládlo noci; urobil aj hviezdy. 17 Boh ich umiestnil na nebeskej oblohe, aby svietili na zem, 18 aby vládli vo dne i v noci a oddeľovali svetlo od tmy. Boh videl, že je to dobré. 19 Bol večer a bolo ráno, štvrtý deň. 20 Boh povedal: „Nech sa hmýria vody živými tvormi a vtáky nech lietajú nad zemou pod nebeskou oblohou!“ 21 Boh stvoril veľké morské zvieratá a všetky živé tvory, ktorými sa hmýria vody, a všetky druhy okrídlených vtákov. Boh videl, že je to dobré. 22 Boh ich požehnal a povedal: „Ploďte sa a množte sa a naplňte vodu v moriach; vtáctvo nech sa množí na zemi!“ 23 Bol večer a bolo ráno, piaty deň. 24 Boh povedal: „Nech vydá zem rôzne druhy živých tvorov: dobytok, plazy a divú zver!“ Tak sa aj stalo. 25 Boh utvoril rôzne druhy divej zveri, dobytka a plazov. Boh videl, že je to dobré. 26 Boh povedal: „Utvorme človeka na svoj obraz, na svoju podobu. Nech ľudia vládnu nad morskými rybami, nebeským vtáctvom, dobytkom, nad celou zemou a nad všetkými plazmi, čo sa hýbu po zemi!“ 27 Boh stvoril človeka na svoj obraz; na Boží obraz ho stvoril. Stvoril ich ako muža a ženu. 28 Boh ich požehnal a povedal im: „Ploďte sa a množte sa, naplňte zem a podmaňte si ju! Panujte nad morskými rybami, nad nebeským vtáctvom a nad všetkou zverou, čo sa pohybuje na zemi!“ 29 Potom Boh povedal: „Dal som vám všetky semenné rastliny na zemi a všetky stromy, prinášajúce ovocie, v ktorom je semeno, aby vám boli pokrmom. 30 No všetkým suchozemským živočíchom, všetkému nebeskému vtáctvu a všetkému živému tvorstvu, čo sa pohybuje po zemi, dávam za potravu všetky zelené byliny.“ Tak sa aj stalo. 31 Boh videl, že všetko, čo utvoril, bolo veľmi dobré. Bol večer a bolo ráno, šiesty deň.
    2. kapitola
      1 Takto boli dokončené nebesia, zem i všetky ich zástupy. 2 Siedmeho dňa Boh dokončil svoje dielo, ktoré konal, a v siedmy deň si Boh odpočinul od všetkého, čo utvoril. 3 Boh požehnal siedmy deň a posvätil ho, lebo v ten deň Boh prestal vykonávať celé svoje stvoriteľské dielo, ktoré utvoril. 4 Takto sa udialo stvorenie neba a zeme.

    Dume, vidím, že nechceš rozumět. Tak když máš tak rád NZ, tak si tam jistě najdeš přiznání Hospodina, že přijal na sebe identitu Boha. Dokonce je tato kapitola pojmenována Nové stvoření a říká tam přímou řečí toto:
    Nové stvoření
    17Hle – já stvořím nové nebe
    a novou zem;
    na minulé věci se zapomene,
    nikdo už nebude o nich přemýšlet.

    Povedlo se mu to. Zdá se, že o tom přemýšlím jenom já, a ještě pár lidí. Jinak všichni ostatní tu záměnu Boha za Hospodina nejsou ochotni přiznat.

    A pak pokračuje:
    1Toto praví Hospodin:
    Nebe je můj trůn,
    zemi mám u nohou jako podnožku.
    Kde mi to chcete stavět dům?
    Kde má být místo, kde bych spočinul?
    2Vždyť jsem to všechno svou rukou učinil,
    a tak všechno vzniklo, praví Hospodin.

    Dokonce i popisuje, že to udělal rukou a ne slovem, jako Bůh, který stvořil jen ze slova.
    Tak o jakém Novém stvoření je řeč?

    Okrem toho čo si zvýraznil je tam aj sedem krát 'utvoril '. Ale to je vedľajšie. Ten prvý citát nie je z NZ ale zo SZ Izaiáš. Iz 65,17 "Lebo hľa, ja stvorím nové nebo a novú zem a na predošlé sa nebude spomínať, ani na myseľ neprídu." V SZ je od Kaina a Ábela Hospodin. O tom" žádná". .. Až ten druhý citát je z NZ Skutky apoštolov, Štefanova reč: 48 "Lenže Najvyšší nebýva v domoch zhotovených rukou, ako hovorí prorok: 49 Nebo je mojím trónom a zem podnožkou mojich nôh. Akýže mi postavíte dom, hovorí Pán, kde je nejaké miesto pre môj odpočinok?"atď. V celom NZ nenájdeš termín Hospodin v žiadnej slovenskej verzii. O akom novom stvorení je reč? O novej Ére, kráľovstve Božom, Satjajuge, Zlatom veku atď. Nič nebude také ako je teraz. Ja predsa nevylučujem rôznych iných pseudo- tvoriteľov, inžinierov okrem Absolútneho Najvyššieho Boha Otca Stvoriteľa. Napísal som to vyššie. Len ich nenazývam Hospodin.

  • d
    dum
    upravené Wed 23 Nov 2022 #43->

    @Rusofil povedal/-a:

    dum povedal/-a: Akýže mi postavíte dom, hovorí Pán, kde je nejaké miesto pre môj odpočinok?"atď. V celom NZ nenájdeš termín Hospodin v žiadnej slovenskej verzii.

    Jsem pomalu zoufalý. V České verzi je to Hospodin, ve Slovenské Pán. Chápeš? Ale žádný z nich není Bůh, který stvořil. Hospodin/Pán, je entita vydávající se za Boha- stvořitele. Nepokrytě o tom mluví, a dokonce si je tak jistý, že to co bylo před ním, nikdo nebude zkoumat.
    Slováci mají Pána, Češi Hospodina, Rusové Gospoda. Všichni se modlí k této falešné entitě, ne k Bohu.
    Na tvém příkladu je vidět, že tato záměna se Pánu povedla. Pán, není Bůh.
    Správně by tvá citace měla znít:
    "Akýže mi postavíte dom, hovorí Boh, kde je nejaké miesto pre môj odpočinok?"

    Kľud Rusofile. Pánova ruka alebo Ježišova ruka sa v NZ spomína na viacerých miestach aj po Jeho nanebovstúpení a transformácii. Slovo sa stalo telom. Oddelený Aspekt Božej Absolútnej Pravdy a Života už v transformovanom tele Ježiša Krista sa znova zlúčil z Bohom. Tým pádom Bohom je pre mňa Pán Ježiš Kristus. Ja sa na rozdiel od iných nemodlím k falošnej entite. Veď je úplne logické, čisto hypoteticky- ak by sa nejaký aspekt Absolútneho (dajme tomu taktiež Pravda a Život) inkarnoval nie v Galilei, ale napr. niekde v Tartárii do tela jedinca -vymyslím si - Sláva Staroverca , stal by sa poslom Božím, učil by a konal skutky, bol popravený za svoje "rúhanie, herézy", umrel, bol vzkriesený, vstal z mŕtvych a jeho transmutované telo by Absolútny včlenil do svojej Prirodzenosti- tak meno Boha by bolo pre mňa Pán Sláv Staroverec☺..A cirkvi a ich výklady a dogmy neberiem vôbec do úvahy.

  • d
    dum
    upravené Thu 24 Nov 2022 #45->

    Rusofil povedal/-a: Bibli čtu jako Kroniku. Když je tam napsáno, že Eden byl tam, kde uprostřed pramení 4 velké řeky, tak hledám na Zemi takové místo

    No vidíš , mne sa hneď utvorí predstava že Eden je raj, pozitívny svet a vesmír a v ňom skutočná planéta Zem so svojimi riekami, faunou, flórou, kde žijú čisto pozitívne bytosti. Nespájam to s týmto odrazom zeme a hmotným vesmírom kde časť padlých bytostí z Edenu konalo svoje experimenty a nastolilo proces odvrátenia od Boha...Pokiaľ viem ani Védy, ani islam, ani ďalšie náboženstvá či učenia nepopierajú existenciu Ježiša Krista, len popierajú Jeho Božskosť. Píšeš o najmenej troch Ježišoch. Nikdy som nepovedal že niekedy predtým neboli vtelené aj iné aspekty Absolútneho Boha, napr. Spravodlivosť a pod. No nikdy v histórii nebolo umreté telo posla oživené, transmutované, absolutizované a včlenené do Prirodzenosti Boha. GP nás riadi skôr cez ideológie, náboženstvá, cirkvi, výklady, dogmy ako cez osoby poslov. Vôľa či Dovolenie Absolútnej Entity je gp a celkovo všetkými relatívnymi bytosťami nedotknuteľná.

  • dum povedal/-a: Nikdy som nepovedal že niekedy predtým neboli vtelené aj iné aspekty Absolútneho Boha, napr. Spravodlivosť a pod. No nikdy v histórii nebolo telo posla transmutované, absolutizované

    Lenže ťažkosť je v tom, že tie vtelené aspekty s ktorými súhlasíš, majú ten istý scenár života a ukrižovania.

    Priznávam môže to byť náhoda

  • d
    dum
    upravené Thu 24 Nov 2022 #47->

    @LAD povedal/-a:

    dum povedal/-a: Nikdy som nepovedal že niekedy predtým neboli vtelené aj iné aspekty Absolútneho Boha, napr. Spravodlivosť a pod. No nikdy v histórii nebolo telo posla transmutované, absolutizované

    Lenže ťažkosť je v tom, že tie vtelené aspekty s ktorými súhlasíš, majú ten istý scenár života a ukrižovania.

    Priznávam môže to byť náhoda

    "Melchisedek-predobraz Krista. Ježiš Kristus - veľkňaz na spôsob Melchisedeka. ". Nájdite si o ňom. Ukrižovaný nebol ani nevstal z mŕtvych. Ani neliečil nevyliečiteľných, nekriesil a neoživoval mŕtvych. No nenarodil sa (niekde sa uvádza že za narodil z panny) ani neumrel. Ak bol, tak bol iným aspektom. Ukrižovaných bolo v histórii mnoho aj podobné scenáre životov na zemi boli možné. Nerobte s GP všemocného správcu. Môže sa pohybovať len v rámci toho čo mu je dovolené. No tiež je to vyššia inteligencia a napriek svojej povahe už vie/vedia kde to všetko smeruje. Čo keď už to vzdal a prenechal svoje ohraničené pole riadenia iným šaržiam?

  • d
    dum
    upravené Fri 25 Nov 2022 #49->

    rony povedal/-a: Priklad vystavovat utrpenie ako najvyssiu hodnotu lasky boha k cloveku? Ukrizovali kde koho ale tak mudra osoba ako Jezis sa nevida na dobrovolne ukrizovanie. Na krizi - boze moj boze moj preco si ma opustil? Co to je za hlupost ved sa sam rozhodol vecer v zahrade ze ide do toho a potom to zvaluje na boha otca?

    Boh sa inkarnoval do fyzického plodu Ježiša Krista.
    V skúsenostnom procese zažil charakteristiky a povahu pozemského života (ktorého iniciátorom nebol) a aj utrpenie a smrť hmotného tela. Tá priama skúsenosť by Absolútnosti chýbala. A ak by tu neprišiel, neukázal Cestu a nerobil a neurobil to čo mal urobiť tak by sme neboli spasení, t.j. oslobodení a žiadna Satjajuga, Zlatý vek, kráľovstvo Božie, ani smer k typom psychiky Človek, ani žiadne duchovné pozdvihnutie a vzostup, ani obrátenie sa naspäť k Bohu z tohto matrix-marazmu by sa nikdy už nekonali a ani neuskutočnili. Dovtedy bol Boh Stvoriteľ Najvyšší Duch. Slovo sa stalo telom. Tým že po smrti tela Ježiša Krista ho Boh-Duch na tretí deň oživil, transformoval a včlenil do svojej Absolútnej Prirodzenosti, môže sa prejaviť všade vo všetkých možných svetoch a dimenziách nie len v duchu. Že celý nutný proces nastane Ježiš vedel už dopredu a preto neušiel, nebránil sa a vydal sa dobrovoľne.,Bože môj, Bože môj prečo si ma opustil?' zvolal fyzický aspekt umierajúceho tela Ježiša Krista. Duch a duša neumreli, oddelili sa, ,opustili' telo a pokračovali v misii ďalej. Na tretí deň aspekt Ducha-Život telo oživil a premenil.

    rony povedal/-a: Cely pribeh Isu aj s matkou ktora bola panna je prevzaty z egypta. Otcenas je modlidba slepeho z egypta cca 1000 rokov pred kristom.

    Čo sa týka podobných línií, Melchisedeka som už spomenul. No rád by som si prečítal tú modlitbu aj tie tu niektorými prezentované príbehy predkristovských zrodencov z panien, poslov božích, príp. konajúcich zázračné skutky, ukrižovaných, z relevantných zdrojov. Viem že niekde písal Rusofil o "vypůjčení "od Amenhotepa IV, no rád by som sa o tých zrodencoch atď. dozvedel ešte niečo viac.

  • R
    upravené Fri 25 Nov 2022 #50->

    Místo v Bibli, kde Hospodin (ve Slovenštině Pán) bere na sebe identitu Boha. Je to ve 4.knize Mojžišově, v odstavci, který je pojmenován Hospodin je Bůh. (Deuteronomium 4)
    35Tobě to však bylo ukázáno, abys poznal, že Hospodin je Bůh; kromě něj není žádný jiný.

    Ve Slovenské verzi Bible to mají ještě vylepšené tvrzením, že "Pán je pravý Boh". Nestačilo jim napsat, že Pán je Boh. Dodali tam slůvko "pravý", aby to bylo nade vší pochybnost.

    Takže GP potřeboval v Bibli ještě doslovně ztvrdit, aby nebylo žádných pochybností, kdo je tady Bohem. Ne Stvořitel, ale Formovatel. Toto byla první záměna, no a další proběhla, když na Boha pasoval Ježíše. A světe div se, ten také pocházel z vyvoleného, Židovského národa. Ale musel z něj udělat sakrální oběť Židů, aby jej za Boha přijali i nežidovské národy. A přitom jeho nástroj řízení "Židé" fungovali všude.

    Takovéto "sakrální oběti" fungují dodneška. Mrtvý Němcov, by mohl vyprávět. Bude další Zelenskij? Pořád stejný modus operandi a pořád funguje.

  • @dum povedal/-a:
    >

    Čo sa týka podobných línií, Melchisedeka som už spomenul. No rád by som si prečítal tú modlitbu aj tie príbehy vami prezentovaných predkristovských zrodencov z panien, poslov božích, príp. konajúcich zázračné skutky, ukrižovaných, z relevantných zdrojov. Viem že niekde písal Rusofil o "vypůjčení "od Amenhotepa IV, no rád by som o tých zrodencoch atď. dozvedel ešte niečo viac.

    To, co se zachránilo z Alexandrijské knihovny, je v podzemí Vatikánu, snad se někdy otevře a budete mít možnost si to přečíst.

  • d
    dum
    upravené Fri 25 Nov 2022 #52->

    @Rusofil povedal/-a:
    Místo v Bibli, kde Hospodin (ve Slovenštině Pán) bere na sebe identitu Boha. Je to ve 4.knize Mojžišově, v odstavci, který je pojmenován Hospodin je Bůh. (Deuteronomium 4)
    35Tobě to však bylo ukázáno, abys poznal, že Hospodin je Bůh; kromě něj není žádný jiný.

    Ve Slovenské verzi Bible to mají ještě vylepšené tvrzením, že "Pán je pravý Boh". Nestačilo jim napsat, že Pán je Boh. Dodali tam slůvko "pravý", aby to bylo nade vší pochybnost.

    Takže GP potřeboval v Bibli ještě doslovně ztvrdit, aby nebylo žádných pochybností, kdo je tady Bohem. Ne Stvořitel, ale Formovatel. Toto byla první záměna, no a další proběhla, když na Boha pasoval Ježíše. A světe div se, ten také pocházel z vyvoleného, Židovského národa. Ale musel z něj udělat sakrální oběť Židů, aby jej za Boha přijali i nežidovské národy. A přitom jeho nástroj řízení "Židé" fungovali všude.

    Takovéto "sakrální oběti" fungují dodneška. Mrtvý Němcov, by mohl vyprávět. Bude další Zelenskij? Pořád stejný modus operandi a pořád funguje.

    Čo sa týka SZ neberiem ti to Rusofile. Tie zámeny Boha na pseudo-bohov sú možné, podľa mňa ale až od vyhnania z Edenu. SZ je písaný z pozície nevyhnutného neg.stavu v tej dobe, z pohľadu vtedajších prorokov, sprostredkovateľov, prenášateľov. Čo sa týka NZ, ten (hlavne evanjeliá) je už prenášaný, sprostredkovaný z inej pozície, z pozície poz. stavu. Bol Ježiš Kristus nenávistný, žiarlivý, trestajúci, násilný ako Bohovia v SZ? Nie. Môj názor na Ježiša Krista poznáš, je nemenný. Mimochodom ten predobraz Krista, veľkňaz Boha ktorého som spomínal, a hovorí sa o ňom aj v SZ aj v NZ ,Melchisedek, žid nebol.

    Rusofil povedal/-a: Ve Slovenské verzi Bible to mají ještě vylepšené tvrzením, že "Pán je pravý Boh". Nestačilo jim napsat, že Pán je Boh

    V niektorých slovenských verziách starého zákona je to tak, v niektorých je taktiež Hospodin. Tento termín sa nenachádza v slovenských verziách Nového zákona.

  • Rusofil povedal/-a: ...na Boha pasoval Ježíše. A světe div se, ten také pocházel z vyvoleného, Židovského národa.

    Otázka národnosti Ježíše má více variant odpovědi.

  • d
    dum
    upravené Fri 25 Nov 2022 #55->

    Ak si porovnáme postupne mapy prakontinentu Pangea a ako sa pohyboval, menil a postupne delil na terajšie kontinenty, tak jednoznačne najsevernejšia bola časť Pangey terajšia Eurázia (podľa mňa mýtická Hyperborea).Takže v určitom období pred mnohomiliónmi rokov tam mohla existovať civilizácia o ktorej vravíš. A keďže prvé civilizácie boli ešte tesne pred začiatkom duchovného úpadku (Satjajuga), tak boli pozitívne a to znamená že podmienky tam boli podobné ako v Edene. Pred Pangeou boli ešte staršie prehistorické superkontinenty, no nevie sa ako sa pohybovali a delili. Predpokladám že taktiež tam existovali civilizácie a tá o ktorej hovoríš mohla byť ešte skôr a ešte severnejšie.No každopádne takéto raje existujú naďalej aj v iných svetoch. Noci tam nie sú vôbec lebo napr. namiesto jedného 'slnka' ich majú viac.

  • d
    dum
    upravené Sun 27 Nov 2022 #57->

    Rusofil povedal/-a: Jak jsem výše psal, podle severských bájí tito lidé, Hyperborejci nepocházeli ani z vesmíru a ani ze Země. Co nám to říká? No přece, že byli stvořeni na místě, byli stvořeni ze slova

    Toto považujem za reálne, pretože podľa mojich poznatkov a zistení prvé civilizácie (mohlo to byť aj skôr v Rodinii ktorej pohyby severnej časti Siberia nepoznáme no podľa predpokladov to bola budúca časť eurázie) boli stvorené pred úpadkom ešte priamo Bohom, takže sa bytosti objavovali a po nimi zvolenom čase 'odišli'. No stále vravíme o prvých pozitívnych tu na zemi na spôsob archetyp Adam (aby sme boli v téme) v pozemskom raji v čase ,Satyajugy' resp. ,Krita yugy'. Neskôr to už bolo inak. Proces pádu na tejto planéte sa rozbehol (nemusel začať rovnomerne na všetkých častiach superkontinentu ale teritoriálne oddelene, o tom som už pred časom obšírnejšie písal) a priame stvorenie Bohom sa tu tak či onak skončilo. Do existencie začali vstupovať degradujúce civilizácie už fungujúce na princípoch aktivovanej svojvôle odvrátenia sa od Boha... Táto debata o Hyperborei pravdepodobne umiestnenej na prastarej severnej eurázii mi pripomenula film z detstva ' Sannikovova zem ', kde taktiež na severe bola krásna obývaná krajina zohrievaná slnkom aj sopkami, taká obrovská oáza obklopená snehom a ľadom. No po čase sopky začali chladnúť. Je to film o hľadajúcej expedícii, no už v terajšej dobe.

  • Mimochodem, vyslechli jste si poslední O-O Pjakina, kde říká, že Bůh je jazyčník? Kolik nadávek jsme tady s Ogarem vyslechli na toto téma, když jsme o tom psali. A najednou bum, a tvrdí to i Pjakin.

    Malá faktická poznamka tzv. pod čiarou textu, s ktorou možno nebude niekto súhlasiť: Sme na stránke kde je uvedený názov KSB ako preklad ruskej skratky КОБ. Ak som spravne pochopil poznámku @Rusofil tak Pjakina menuje ako istý, pre niekoho dôveryhodný vzor ohľadom interpretácie vedomostí a myšlienok obsiahnutých v KSB.
    Bolo by potrebné uviesť na "správnu mieru" že Pjakinove vystúpenia od čias keď nevystupuje pred školskou tabuľou majú s myšlienkami a podstatou KSB presne toľko spoločné ako myšlienky K. Marxa s podstatou komunizmu, ako myšlienky pápeža Františka s učením Krista a pod.

  • Rusofil povedal/-a: A najednou bum, a tvrdí to i Pjakin.

    Není to najednou bum.
    Je to odvislé i od toho, jak Irena překládá Ruské slovo “язычник”.
    Podívejme se na tato 3 vyhledávání v O-O VVPj:

    jazyčník - 1 výskyt, rok 2017
    https://pjakin.webnode.cz/vysledky/?q=jazyčník

    pohan - 6 výskytů, roky 2015 - 2020
    https://pjakin.webnode.cz/vysledky/?q=pohan

    язычник - 11 výskytů, roky 2014 - 2021
    https://pyakin.webnode.ru/rezultati/?q=язычник

    Tedy není to věcí jen posledních O-O.

  • d
    dum
    upravené Sun 27 Nov 2022 #60->

    Počtář povedal/-a: Není to najednou bum.
    Je to odvislé i od toho, jak Irena překládá Ruské slovo “язычник”.

    Boh je ' jazyčník' pretože s nami hovorí jazykom životných okolností a taktiež individuálne sa prihovorí tým jazykom ktorému jednotlivec rozumie. Ovláda všetky jazyky multivesmíru, ak sa používajú ako komunikačný prostriedok, a môže sa komunikovať aj čistými ideami. Takže Boh nie je kresťan, budhista, žid, moslim, hinduista, védista, šintoista, animista, rodnoverec, jehovista, konfucianista, taoista, sikhista, ateista ani pohan. Zle preložené. Myslím že Pjakin to myslí podobne ako som uviedol hore. Ak nie tak je to nereálne. Boh je Pravda, Láska, Dobro a Múdrosť sama. Nepotrebuje veriť či neveriť. Vie.

  • Ogar Valach
    upravené Sat 26 Nov 2022 #61->

    Stvoriteľ stvoril zo slova svetlých - Slovanov. Muža a ženu zároveň, preto sú si u Slovanov obidve pohlavia rovné, čo neplatí pre iných. Stvoril nás na svoj obraz, tzn. že máme živatmu - časticu Stvoriteľa s nekonečným tvorivým potenciálom, a sme ako jediní na Zemi schopní tvoriť fyzickú realitu myšlienkou. Máme dar tvorivosti a sme priamo napojení na zdroj životnej energie, čo nie všetci majú, preto na nás mnohí parazitujú.

    Hospodin Boh (jehova) utvoril z toho, čo už bolo stvorené, prvého nosatého a ušatého Adama. A z neho naklonoval Lilit a Evu, prvé nosaté a ušaté. Vďaka Stvoriteľovi s nimi nemáme nič spoločné. Vychádzať z nesprávneho predpokladu, že nejaký Adam je náš predok, nutne vedie k chybným a nebezpečným záverom, čomu by sa mal každý zdravo mysliaci človek vyhnúť. Obrázok z úvodu témy je pravdivý. Je tam Adam, ľudská bytosť s ľudskou dušou. Lenže my sme človekovia so živatmou. Sláva nášmu Stvoriteľovi, Stvoriteľovi Slovanov.