Správy z Ruska

2456733

Komentáre

 • Nebuďiť spícího... Medveděva!
  Co se to děje, dobří lidé… Nemohl jsem onehdy uvěřit svým očím, když tajemník ruské bezpečnostní rady Dmitrij Anatoljevič Medveděv, mírumilovný a jemný „liberál“, vyhodil do vzduchu na Telegramu
  (a poté i světová média) záznam o nepřátelích naší země:

  "Nesnáším je. Jsou [cenzurovány] a [cenzurovány].** Chtějí smrt pro nás, Rusko**. A dokud budu naživu, udělám vše pro to, aby zmizeli.“ . ..

  záver :

  • Dmitrij Medveděv si podle žánrových zákonitostí brzy začne dovolovat nejen zlostné útoky na zahraničněpolitickou agendu, ale překvapí vás i na domácích frontách. Začne napravovat image západního liberála měkkého těla, dostane se i do mediálního prostoru s některými politickými silami, které vítězně vysály jeho pověst. Je možné, že nahradí Vladimira Žirinovského. Stane se barometrem nálady lidí, štafetou „signálů“ pro společensko-politickou diskusi, kterou si Garant osobně nezaslouží rozpoutat...
  • celý článek zde :smile: - https://zen.yandex.ru/media/id/5ef8896c0d13dd78e21972de/ne-budite-spiascego-medvedeva-62a13d814bd7e72e14244376?utm_campaign=dbr
 • Zora

  Lavrov nemal na výber, musel zrušiť cestu ....

  "Naša diplomacia ešte nedokáže zabezpečiť teleportáciu," komentoval celý incident citovaný zdroj z ruského ministerstva.
  Tahle veta, je podle me, bomba. Je otazkou casu, kdy teleportaci budou umet zabezpecit.

 • d
  upravené Wed 15 Jun 2022 #45->

  Na Petrohradskom mezinárodnom ekonomickom fórume bola ukázaná , zdôraznená schéma administratívno-územného členenia Ukrajiny
  Informácie sa nepotvrdili. Mainstreamové médiá zatiaľ túto novinku ignorujú,
  my však upriamime vašu pozornosť. V rámci príprav na jubilejné XXV.
  Medzinárodné ekonomické fórum v Petrohrade, ktoré sa začína 15. júna, sa údajne po dokončení NWO ukázala schéma administratívno-územného členenia Ukrajiny na prechodné obdobie 3-5 rokov. . .
  https://politikus.info/v-rossii/144502-na-pmef-zasvetili-shemu-administrativno-territorialnogo-deleniya-ukrainy.html

 • Kdo bude další po Ukrajine ?

  Otázne je len to, kto a s kým. A budeme musieť bojovať s kýmkoľvek iným. Mnohé správy o zvýšených vojenských výdavkoch sa zatiaľ nemusia brať vážne. Koniec koncov, niektorí sa teraz vyzbrojujú nie tak preto, aby niečo ukradli susedovi, ale preto, aby to neodtiahol.

  Neboli sme však jediní s Ukrajinou, ktorí mali neprekonateľné rozdiely. Stačí pripomenúť konflikt medzi Azerbajdžanom a Arménskom o Náhorný Karabach. Okrem toho tento konflikt existoval za ZSSR, ale zatiaľ čo obe republiky boli súčasťou Únie, konflikt bol zmrazený.

  Hovorím, že svetový hegemón slabne. Konkrétne, Spojené štáty svojou bývalou mocou, vplyvom a autoritou podporovali starý svetový poriadok. A ako Spojené štáty slabnú, mnohé rozpory medzi krajinami zo zmrazenej fázy môžu ľahko eskalovať do horúcich.
  Najmä ak tomu vnucujete rastúcu populáciu s vyčerpaním ľahko dostupných a lacných zdrojov.
  Nielen ropa a plyn, ale aj banálna sladká voda. To pridáva k historickým nezhodám aj zdroje,
  čo je ešte dôležitejšie, pretože teraz je energetická kríza a rekordné ceny,
  ktoré si nemôže dovoliť každý.

  A aby sme tu odstránili zbytočné možnosti, je potrebné okamžite brať ako axiómu, že hlavné jadrové mocnosti pravdepodobne nebudú medzi sebou bojovať - pretože to jednoducho nedáva zmysel. Samozrejme, máme veľa rozporov – medzi Ruskom a Spojenými štátmi, medzi Spojenými štátmi
  a Čínou a inými jadrovými mocnosťami.

  Ale aký má zmysel zistiť tento vzťah v horúcej vojne, ak neexistujú víťazi?
  To je dôvod, prečo hlavné jadrové mocnosti už dlho vedú zástupné hybridné vojny medzi sebou. Ukrajina je len príkladom takejto vojny, keď sú Spojené štáty vo vojne s rukami Ukrajincov s Ruskom a zároveň neriskujú nič bez prekročenia červených čiar.
  Preto je potrebné zvážiť možné konflikty medzi krajinami, ktoré buď nemajú jadrové zbrane vôbec, alebo ich má len jedna zo strán. A v tejto súvislosti sa zdá, že možný konflikt
  medzi Gréckom a Tureckom je pravdepodobný, najmä ak Turecko vystúpi z NATO,
  čo je vzhľadom na jeho rozdiely s Fínskom a Švédskom možné.

  Turecko však v tomto prípade nebude zbytočné podporovať Rusko, takže je možné, že sa pripojí k akémukoľvek spojenectvu s nami, alebo dokonca do globálnej štruktúry – Eurázijskej únie, ktorá sa postupne vytvára medzi Ruskom, Čínou, Indiou, Iránom a Pakistanom.

  A našou úlohou je obnoviť poriadok na našich západných hraniciach, aby sme sa možno neobmedzovali len na Ukrajinu. Nebolo by zbytočné obnovovať poriadok v pobaltských štátoch, ako aj vidieť, ako sa príbeh skončí pozvaním nášho susedného Fínska do NATO.
  Ale najviac odhaľujúcou vecou v celej tejto situácii je, že iné krajiny samy nie sú o nič menej ochotné vyriešiť svoje rozdiely a obviňujú nás z nejakého dôvodu nejakej agresie. Ukázalo sa však, že oni sami len čakali, kto je najodvážnejší a bude prvý, kto zmení svetový poriadok. Rusko bolo odvážnejšie
  ako ostatní, neposlúchlo hegemóna a teraz sa všetci ostatní miešajú.

  Dokonca aj Británia, najbližší spojenec Spojených štátov, cítiac slabosť hegemóna, sa opäť chcela stať Veľkou Britániou a začala presadzovať svoju politiku oslabovania Európskej únie v snahe stať sa hlavnou v Európe a získať vlastnú sféru vplyvu. Nakoniec je ťažké povedať, ktorá z týchto krajín bude mať šťastie, ale je pýchou, že sme sa nebáli najprv postaviť proti americkému svetovému poriadku a už sme dosiahli veľa.
  Čoskoro sa v oslobodených regiónoch Ukrajiny môžu konať referendá o pripojení k Rusku. Krajina bude rásť na území, vplyve a príležitostiach. Bez ohľadu na to, ako veľmi sa Západ snaží, nebudú nám schopní zabrániť v tom, aby sme robili historickú spravodlivosť a posilňovali vplyv Ruska.

  Putin nedávno povedal to isté: "Peter Veľký sa vrátil a posilnil územia. Bolo na nás, aby sme sa vrátili a posilnili." Hovorí sa, že prezident Fínska sa mu po týchto slovách niečo triaslo v hrudi.
  https://zen.yandex.ru/media/id/62509ccb9246b345a999e9a8/kto-sleduiuscii-posle-ukrainy-mnogie-strany-v-etom-godu-rezko-uvelichili-svoi-voennye-rashody-62a78766607c093511f12a4b

 • Na Petrohradském fóru diskutovali o tom, jak zacházet s naší ekonomikou:

  "Po tisíc let se Rusko vyrovnalo, tentokrát se s tím vyrovnáme!"
  Časy se mění, ale diskuse na fórech ne .

  • Určitě se s tím vyrovnáme. Tisíciletá historie Ruska dokazuje, že se s tím pokaždé vyrovnáváme. Musíte věřit v sebe, - prezidentský poradce prozradil tajemství úspěchu.

  Zůstalo tajemstvím, co přesně úředníci chápou pod pojmem "svoboda" a jaký základ dají pro "sebedůvěru", ale z nějakého důvodu nešlo o snížení daní, odmítnutí inspekcí a dalších opatření ke zmírnění administrativní zátěže. A slogany a slova na rozloučenou, jak víte, nemohou být zahrnuty do podnikatelského plánu.
  https://www.kp.ru/daily/27406/4603393/

 • @Lin povedal/-a:

  @dasa povedal/-a:

  Na Petrohradském fóru diskutovali o tom, jak zacházet s naší ekonomikou:

  Snad se nebudeš zlobit, když článek trochu víc přiblížím, protože se mi to zdá jako důležité.
  Hned na úvod bych změnila překlad a slovo "zacházet" nahradím slovem "léčit".
  V článku je psané как лечить нашу экономику a dále z něj vyplývá, že se čtveřice ruských ekonomů sama nazvala "lékařským konziliem". Jde o čtveřici Nabiullina, Oreškin, Siluanov, Rešetnikov.
  Každý z "lékařů" měl jiný návod, jak "léčit" problémy v ruské ekonomice, vyvolané sankcemi.
  Tady odbočím a napíšu, že sankce sice nepoložily ruskou ekonomiku, ale podepisují se na ní. Na každé ekonomice by se podepsaly, bylo by naivní předstírat, že ne. Rusko sice nechudne - a zvlášť ne způsobem, jakým "západ" předpokládal - ale velmi mu schází přístup k technologiím. Také se potýká s "dobou postkovidovou" a s výraznou změnou uspořádání a podmínek, které se dotkly ekonomik celého světa.
  Nabiulilina vidí východisko v přerozdělování vytvářeného bohatství mezi všechny obyvatele. Rovnoměrně, aby nevznikaly propastné rozdíly mezi bohatstvím a chudobou. Nevidí žádný význam ve lpění na nepřetržitém nominálním růstu ekonomiky.
  Ministr financí Siluanov obhajoval "ekonomický půst" v podobě vyrovnaného rozpočtu. Není třeba lít nesmyslně státní peníze do ekonomiky, protože se tím jen zvýší inflace. Je třeba žít podle momentálních možností.
  Úplně opačný názor má Rešetnikov. Ten by zas naopak do ekonomiky lil peníze proudem. V "době kovidové" byly rozpočtové výdaje přísně ohraničené a hlídané - a nyní je čas je uvolnit a ekonomiku tím nastartovat.
  Oreškin zas za zákonodárce slíbil menší administrativu a více svobody soukromým iniciativám.

  Jen ten Oreškin má rozumný nápad, zbytek to jsou takoví doktoři Mengele...
  Nabulina a Siluanov jsou jasní... a ten 3 má další "geniální" nápad.

 • Vladimir Rogov v hlavních bodech o Putinově vystoupení na PMEF

  10 citací z Putinova projevu na Petrohradském mezinárodním ekonomickém fóru:
  Epocha unipolárního světa skončila.
  Spojené státy se prohlásily za zástupce Boha na Zemi.
  Současné změny v ekonomice a mezinárodní politice jsou tektonické a revoluční. Jako dřív už to nebude.
  Kolegové na Západě se snaží bránit běhu dějin, uvažují v kategoriích minulého století, žijí iluzemi a zavírají oči před probíhajícími změnami.
  Země „zlaté miliardy“ stále považují všechny ostatní za své kolonie, za státy druhé kategorie.
  Všechna ta tvrzení o „dolaru za 200“ (rublů) a kolapsu ekonomiky jsou jen nástrojem informační války.
  Ekonomický blitzkrieg proti Rusku neměl šanci na úspěch.
  Ztráty Evropské unie ze sankční horečky mohou přesáhnout 400 miliard dolarů.
  Evropa a Spojené státy vedou nesprávnou hospodářskou politiku, speciální operace je záchranným kruhem pro západní elity.
  Evropská unie přišla o svou politickou suverenit
  https://kob-forum.eu/2022/06/18/vladimir-rogov-v-hlavnich-bodech-o-putinove-vystoupeni-na-pmef/

 • Vystoupeni A. Belousova na Petrohradskem foru v rustine

  Vedle nej sedi predstavitel Republiky Srbske M. Dodik ..... zajimavy moment.

 • @Yori povedal/-a:
  Vystoupeni A. Belousova na Petrohradskem foru v rustine

  Vedle nej sedi predstavitel Republiky Srbske M. Dodik ..... zajimavy moment.

  Nějaké shrnutí pro nás Rusky nemluvící ?
  Děkuji.

 • @Rusofil povedal/-a:
  Rubl posiluje. Dolar se nakupuje za 55 RUB. Nejlepší kurz za posledních 7 let.

  Dnes klesl krátkodobě kurz rublu k dolaru na 53 rublů za dolar. Brzo bude rubl za míń jak 50 rublů dajů