Vzdělávací systém

2»

Komentáre

  • k
    upravené Sat 18 Jun 2022 #32->

    "Počtář" rozumiem, čo si napísal a to isté som zvažoval aj ja. Ale mám skúsenosť zo školy, že toto nie vždy funguje. Funguje najlepšie to, čo daná osoba veľmi dobre pozná a na to sa da napojiť. Cez to sa potom dá dostať aj do jemnohmotných informácii.

    Žiaľ, väčšina rozumie len slovu peniaze a mnohí si myslia, že najvyššia moc sú peniaze. Takže tam bojuješ na nižších prioritách. A protest je boj na najnižšej priorite. Inde použijem iné heslo, ale tam som si vybral toto.

    Ešte jeden detail - nemal som na sebe žlté tričko ako všetci naokolo, ale červené. V kombinácii s heslom to tvorilo celok.

  • @kulich povedal/-a:
    Ale mám skúsenosť zo školy, že toto nie vždy funguje. Funguje najlepšie to, čo daná osoba veľmi dobre pozná a na to sa da napojiť.

    Děkuji za doplnění.
    Přemýšlím, jestli jsem nebyl trošku dogmatický...
    Vypadá to, že’s počítal aspoň o 1 tah víc, než já.

  • Hlavne som tam nešiel s prehnanými očakávaniami. Skôr som chcel vidieť v praxi realitu. Plus to riešilo aj veci v mojom vlastnom pracovnom kolektíve, mal som heslo ako jediný.

  • Zaujala mě přednáška Andreje Olegovice Bezrukova pro studenty MGIMO. Vysvětluje v ní jak se svět dostal do současné krize, která bude probíhat ještě v následujících 10 až 15 letech, a jakou strategii pro ni zvolilo Rusko.

    Hlavní body:

    • příčinou krize je ztráta kontroly systému ze strany USA kvůli chybám, které v posledních 30 letech udělali.
    • V USA probíhá tvrdý souboj mezi zástupci finančního a průmyslového sektoru, kvůli kterému se dále prohlubuje ztráta kontroly nad systémem
    • těžká doba bude vyžadovat silné politické osobnosti, kterých je v současnosti zejména v Evropě nedostatek
    • vlády států budou přinuceny soustředit se na to, aby zajistily obyvatelstvu základní věci jako potraviny, energii, práci a bezpečnost
    • Rusko se chce stát lídrem v oblasti produkce potravin, řešení pro kritickou infrastrukturu a kyber-bezpečnost
  • Ogar Valach
    upravené Wed 21 Sep 2022 #37->

    Michail Ščetinin o svojej škole [Biosféra]:
    "Tu v triede prebieha hlavne pokus o stretnutie. Ak sa Stretnutie vydarí, tak deti musia splniť úlohu – zvládnuť stredoškolský kurz matematiky za 10 dní. To sa stane tým, a v tom prípade, keď a kto sa stretne s tými, ktorí vlastnia tieto znalosti. Závisí to od otvorených priamych vzťahov. Štruktúry poľa pri kontakte jednoducho čítajú informácie od seba navzájom. To je medzi ľuďmi známy postreh, keď si zaľúbenci dokonale rozumejú."

  • Jak přemýšlí elity: Ředitel Sberbank Hermann Gref zapomněl, že je v přímém přenosu
    https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/reditel-sberbank-hermann-gref-zapomnel-ze-je-v-primem-prenosu/