Pellegrini odpovedá na otázky

2»

Komentáre

  • jardob
    upravené Sat 6 Aug 2022 #32->

    @Ferko povedal/-a:

    @jardob povedal/-a:

    Tak skús byť konkrétnejší. Vidíš, že to postovanie Pellegríniho výstupov tu dlhodobo na ľudí nerobí dojem, žiadny lajk. Skús miestnym vysvetliť, čo vidíš ty a oni si to nevšimli?

    Alebo mám ťa trochu podpichovať, aby si toho prezradil viac a nebol tak skúpy na slovo? :-) Naozaj netuším, o akých krokoch na (dúfam nenávratné) odstránenie tejto vlády hovoríš...

    Tak určite som tu neprišiel zbierať lajky :). A k vysvetleniu..., veď dookola dlhodobo dávam svoje reakcie (vysvetlenia) na príspevky k Pellegrinimu, ktoré ja nepovažujem za správne. Vnímanie nie len slov, ale aj povedaného obsahu je závyslé aj od vlastného svetonázoru a tiež pomôže dlhšie pozorovanie daného človeka. Ja tu nejdem nikoho presviedčať, ja budem prezentovať svoje chápanie.

    Väčšina spoločnosti je liberálna (voľby to jasne ukázali). Aj keď informačná doba pokročila a mnohí už určite vytriezveli, ale liberálne naladenie ich nepustí a proti Smeru sa zas spolčia aj s novým mediálnym diablom. Čo s tou veľkou časťou spoločnosti? Treba im nastaviť ľudskejšie smerovanie.

    Globálne zákulisie nás tu likviduje z každej strany, liberálnej a aj pseudopatriotickej Aj keď nie sme osamotení, ale spoločnosť si musíme dať dokopy sami.

    Pellegrini vystupuje ako ten, ktorý chápe zmýšľanie liberálnej spoločnosti a dávamu mu určitú normálnejšiu formu (aj s občasnými divadelnými omáčkami), ktorú následne napĺňa rozumnými krokmi a kormidluje do ľudskejšieho smerovania.

    Lebo:

    Když poznáš stůl a nůž...

    Vďaka za vysvetlenie. K tomu, že "väčšina spoločnosti je liberálna"... Ak tým myslíš voličov, tak tým nie som si istý. Podľa mňa to nerobia z vlastného liberálneho presvedčenia, tých čo uznávajú liberálnu ideológiu nie je väčšina. To sú hlavne obyvatelia miest. Ľudia, ktorí sa nevyznajú v politike a ideológiách volia podľa toho, ako kto rozpráva, ako je kto sympatický a kto sa menej pošpinil. V posledných voľbách šla tvrdá štvavá kampaň každého proti každému, a najmenej špinavý bol Matovič s Oľano, preto dostal toľko hlasov.
    Ak by bola väčšina spoločnosti liberálna, neboli by voľby v historii Slovenska preklápacie, raz všetci volia Mečiara, potom všetci Dzurindu, potom všetci Fica, potom všetci Matoviča... T.j. patrioti/liberáli/patrioti/liberáli. Ľudia fungujú ako to autičko, ktoré ide, až kým nenarazí a potom zmení smer a zasa ide rovno, kým nenarazí. Tak to je aj vo voľbách. Primitívna schéma. Ideových voličov je málo aj medzi patriotmi aj medzi liberálmi.

  • Ogar Valach
    upravené Sat 6 Aug 2022 #33->

    @Ferko povedal/-a:
    Väčšina spoločnosti je liberálna (voľby to jasne ukázali).

    Voľby ukázali, že väčšina ľudí na voľby a politiku kašle. A tí, ktorí nekašlú, boli pod vplyvom trinásťročnej protificovskej masmediálnej propagandy a sakrálnej obety ovplyvnení tak, aby volili požadovaným spôsobom, čo bol skvelý ťah a marketing. Liberálov máme na Slovensku 20-30 percent, čo je veľmi veľa a je to dôsledok viac ako tridsaťročného vymývania mozgov masmédiami a neziskovkami v školách. Je to zlé, ale určite nie je väčšina spoločnosti liberálna.

  • jardob
    upravené Sat 6 Aug 2022 #34->

    @Ogar Valach povedal/-a:

    @jardob povedal/-a:
    Neviem, či pri súčasnej konštelácii síl nakoniec nebude mať pravdu popolvár, že osud Slovenska bude viesť cez maďarskú matricu.

    Zaráža ma obhajoba toho, že by Slovensko mohlo a podľa niektorých dokonca malo padnúť pod vplyv Maďarska, namiesto pracovania na tom, aby sa pozdvihla naša štátnosť a my sme boli rozhodujúcou silou minimálne v rámci krajín Vyšehradskej štvorky (V4).

    To, či sa to stane, alebo nie, závisí predovšetkým na samotných Slovákoch, respektíve, občanoch Slovenska (máme 10 per. Maďarov a 10 per. cigáňov, a ďalšie národnosti). Ak budú voliť tak negramotne a nezodpovedne, ako v posledných voľbách, potom budúcnosť našej štátnosti nebude svetlá.

    Problém je, že koňa neprinútiš napiť sa vody, ak nechce. Ako dosiahnuť, aby ľudia pracovali na svojej mravnosti a boli aktívnejší v politickom a spoločenskom živote? U Židov taký vysoký záujem o biznis a politiku dosiahli zombírovaním. To nie je cesta. U dospelých ľudí je možné určité množstvo stiahnuť na svoju stranu, ale stále je to málo. Jediná cesta je viesť k inému prístupu k životu deti od malička. Ale to si vyžaduje čas, minimálne 25 rokov (čas jednej generácie), aj to len v prípade, ak by to začali robiť všetci v dnešných rodinách. Takže ak je rodín, ktoré budú vychovávať deti k spoločenskej zodpovednosti menej, a zohľadníme exponenciálny nárast z generácie na generáciu, tak to potrvá niekoľko generácii.
    Má naša štátnosť toľko času?

  • Ak niekto raz zvolí Ficoboľševikov, včera Dzurindu a zajtra sodomitov,pozajtra fašistov, je to iba politický turista, neukotvený a neurčitý, neideologický, nevyhranený, načúvač volebnej demagógie a keď sa nedočkal sľubovaného, putuje do ďalšieho košiara,kde ho zase poriadne ošklbú--
    -zmagorenci už nevedia rozlíšiť mediálne obrazy od drsnej reality
    Čo nie je v správach na MSM, sa nedeje aj keď sa to deje. Čo v správach na MSM je, sa deje aj keď sa to nedeje....

    Nuž čo, naivné matovičiatka si vyskackali apokalypsu za zelené bonapárky. To je len repete dvojnásobných platov od bicyklistu gnóma počerného
    Pravicové socky boli vždy jednoduchšie. Naleteli na rotujúcu desaťkorunu, potom na dvojnásobné platy, teraz na mešugeho bonapárky. A keď im dačo neklapne, spustia unisomo: lebo Husák, Lebo Mečiar, Lebo Fico, Lebo Putin,

    Ale nikdy si nespravia audit v svojich hlavičkách.

  • @Covenant povedal/-a:
    od bicyklistu gnóma počerného

    Za toto máš odo mňa veľké plus. :D

  • @Lavazza povedal/-a:

    Ferko, ale toto by aj mna zaujimalo prečo tomu venuješ tolko energie? Ja si myslím, že vacsina ľudí tu fóre Pelleho už prepukla, on nie je žiadna alternatíva pre Slovensko, minule bol na IV celkom zaujímavý zostrih, kde vysvetľoval financovanie strany. No nepôsobilo to veľmi dôveryhodne.

    Toľko energie? Veď to je len pár príspevkov :). Ale podstata spočíva inde.

    Áno, je to môj pohľad, ale to je pre mňa primerané stavanie sa za Pravdu a to nie je vyčerpávajúce, ale oslobodzujúce.

    V neposlednom rade si rád všímam záujem ľudí o typy informácii, ich prezentáciu a z toho si pre seba dovodzujem ich pravdepodobný svetonázor (ani nie tak vo vecnej, ako v kvalitatívnej rovine) a aký to všetko z môjho pohľadu má vplyv na ich rozlíšenie.

    A, že na infovojne vysvetlovali financovanie strany Hlas..., no ja ten informačný balast dookola vôbec neregistrujem. Pre mňa sú dôležité egregoriálne piliere strany a ich posilovanie v praxi. To, že sa môže niečo nepekné prilepiť aj na stranu Hlas je možné a s tým sa budú musieť vysporiadávať, keď sa tam postupne nacucnú rôzne typy ľudí, ale stále je to pre mňa balast a ukazovateľom je pre mňa realizácia a práca s pilierami strany.

    Piliere strany Hlas SD:
    1. Národný (vlastenectvo)
    2. Sociálny (primeraný blahobyt)
    3. Antifašistický (!!!)
    4. Integračný (globalizácia)

  • Vzor ""jamkoliceho"" je krvavý klaun Zelensky---čo z toho vyplyva?
    -vojna,smrť,ničota....

  • @Ferko povedal/-a:

    @Lavazza povedal/-a:

    Ferko, ale toto by aj mna zaujimalo prečo tomu venuješ tolko energie? Ja si myslím, že vacsina ľudí tu fóre Pelleho už prepukla, on nie je žiadna alternatíva pre Slovensko, minule bol na IV celkom zaujímavý zostrih, kde vysvetľoval financovanie strany. No nepôsobilo to veľmi dôveryhodne.

    Toľko energie? Veď to je len pár príspevkov :). Ale podstata spočíva inde.

    Áno, je to môj pohľad, ale to je pre mňa primerané stavanie sa za Pravdu a to nie je vyčerpávajúce, ale oslobodzujúce.

    V neposlednom rade si rád všímam záujem ľudí o typy informácii, ich prezentáciu a z toho si pre seba dovodzujem ich pravdepodobný svetonázor (ani nie tak vo vecnej, ako v kvalitatívnej rovine) a aký to všetko z môjho pohľadu má vplyv na ich rozlíšenie.

    A, že na infovojne vysvetlovali financovanie strany Hlas..., no ja ten informačný balast dookola vôbec neregistrujem. Pre mňa sú dôležité egregoriálne piliere strany a ich posilovanie v praxi. To, že sa môže niečo nepekné prilepiť aj na stranu Hlas je možné a s tým sa budú musieť vysporiadávať, keď sa tam postupne nacucnú rôzne typy ľudí, ale stále je to pre mňa balast a ukazovateľom je pre mňa realizácia a práca s pilierami strany.

    Piliere strany Hlas SD:
    1. Národný (vlastenectvo)
    2. Sociálny (primeraný blahobyt)
    3. Antifašistický (!!!)
    4. Integračný (globalizácia)

    Ferko to nebola Norova interpretácia. To bolo z rozhovoru alebo RTVS alebo TA3, dám sem potom link.

  • @Ferko povedal/-a:

    @Lavazza povedal/-a:

    Ferko, ale toto by aj mna zaujimalo prečo tomu venuješ tolko energie? Ja si myslím, že vacsina ľudí tu fóre Pelleho už prepukla, on nie je žiadna alternatíva pre Slovensko, minule bol na IV celkom zaujímavý zostrih, kde vysvetľoval financovanie strany. No nepôsobilo to veľmi dôveryhodne.

    Toľko energie? Veď to je len pár príspevkov :). Ale podstata spočíva inde.

    Áno, je to môj pohľad, ale to je pre mňa primerané stavanie sa za Pravdu a to nie je vyčerpávajúce, ale oslobodzujúce.

    V neposlednom rade si rád všímam záujem ľudí o typy informácii, ich prezentáciu a z toho si pre seba dovodzujem ich pravdepodobný svetonázor (ani nie tak vo vecnej, ako v kvalitatívnej rovine) a aký to všetko z môjho pohľadu má vplyv na ich rozlíšenie.

    A, že na infovojne vysvetlovali financovanie strany Hlas..., no ja ten informačný balast dookola vôbec neregistrujem. Pre mňa sú dôležité egregoriálne piliere strany a ich posilovanie v praxi. To, že sa môže niečo nepekné prilepiť aj na stranu Hlas je možné a s tým sa budú musieť vysporiadávať, keď sa tam postupne nacucnú rôzne typy ľudí, ale stále je to pre mňa balast a ukazovateľom je pre mňa realizácia a práca s pilierami strany.

    Piliere strany Hlas SD:
    1. Národný (vlastenectvo)
    2. Sociálny (primeraný blahobyt)
    3. Antifašistický (!!!)
    4. Integračný (globalizácia)

    Ty pilíře jsou sice hezké, ale pokud nedefinují, co pod každou položkou myslí, je to jen plácnutí do vody. Mě by moc zajímalo, co si představují pod pilířem Antifašistický a Integračný. Národný je také zajímavý.

  • @Rusofil povedal/-a:

    Ty pilíře jsou sice hezké, ale pokud nedefinují, co pod každou položkou myslí, je to jen plácnutí do vody. Mě by moc zajímalo, co si představují pod pilířem Antifašistický a Integračný. Národný je také zajímavý.

    Podrobnejšie o uvedených pilieroch bolo povedané na 1. sneme Hlasu v Nitre. Video je na youtube.

  • Re: Program a ciele činnosti strany Hlas-SD

    O podpore rodiny (základ zdravej spoločnosti), či rozvoja mimoškolskej činnosti pre deti a mládež - vôbec nič. V Hlase-SD majú asi iné priority...

  • @openeyes povedal/-a:

    Re: Program a ciele činnosti strany Hlas-SD

    O podpore rodiny (základ zdravej spoločnosti), či rozvoja mimoškolskej činnosti pre deti a mládež - vôbec nič. V Hlase-SD majú asi iné priority...

    Neviem na ktore vystupenie narazas, ale treba sledovat jeho viacej vystupeni, kde sa k tomu vyjadruje.

  • Lavazza povedal/-a: NEDEĽNÉ ZAMYSLENIE
    ZAŽIVA HO POCHOVÁVA DO POLITICKÉHO HROBU

    Dnes jsem to poslouchal a zvedl se mi z toho farizeje kufr.