GP a základy KSB

Diskusia bola vytvorená z komentárov oddelených z: Zpravy z Izraele.

Komentáre

  • ani neviem. máte tu aj definované čo za entita to vlastne ten GP je?

    ak máš pravdu, nechcem pôsobiť škodoradostne, ale potešilo by ma to. nie že budú zomierať ľudia, iba že zomrie naratív že je dakto vyvoleným národom.

  • @Bombulko povedal/-a:
    ani neviem. máte tu aj definované čo za entita to vlastne ten GP je?

    ak máš pravdu, nechcem pôsobiť škodoradostne, ale potešilo by ma to. nie že budú zomierať ľudia, iba že zomrie naratív že je dakto vyvoleným národom.

    Vidím, že nikomu se tady nechce opakovat 100x opakované. GP je ten, kdo zavedl pro lidstvo současnou biblickou koncepci řízení. No vidíš a Rusové nechtějí, aby Židé umírali, Rusové chtějí, aby se z nich stali Člověky.

  • buďme radi že ruská duša je taká veľkodušná že sa riadi heslom ži a nechaj žiť...ktovie kde by bol už svet bez ich nátury.
    O GP som už počul všeličo, čítal, pozeral...len si nie som istý či vôbec je isté čo to konkrétne je. ale to je jedno. nie je to až tak podstatné pre mňa :).

  • Atom
    upravené Sun 10 Jul 2022 #5->

    pro @Bombulko
    Jak funguje GP, jak může malá skupina řídit svět od Nestora:
    https://rutube.ru/video/37674113ca740b46e688e5535e315a10/
    Pojem GP není úplně jednoduchý, vyskytují se názory, že je to egregor (např. dříve po skutečně žijícím Satanu a nebo vzniklý díky naší morálce z lenosti a nedostatku odvahy se nestaráme a tak necháme řídit naše životy darebáky), kterému ta malá skupinka slouží.

    Podstatné je, že daná malá skupina svět řídí v náš neprospěch, s tím, že musí to vypadat líbivě hlavně pro mladou generaci (které chybí rozlišení, to přichází a za čas po prožitých zkušenostech, ale za to má mladiství tah, aby mladí odstavili starší, kterým to začalo docházet).

    Druhá podstatná věc je, že už se o tom ví. Dříve se to dařilo před davem maskovat, může za to ďábel, lidé jsou prostě takoví, taková je jejich podstata a spoustu dalších výmyslů. Stalin poprvé v novodobých dějinách ukázal, že jde řídit v prospěch obyvatel - plánoval například čtyř hodinovou pracovní dobu už v té době, při dnešní produktivitě by stačila vybraná skupina, aby zajistila potřeby všech a ostatní by se mohli věnovat rozvíjení genetického potenciálu a rozšiřovat hranice ve všech směrech. Takže všechno jde, když se chce a ví se jak na to a to už se ví máme materiály o řízení sociálních super systémů.

  • nestora som videl. takže sa s tým jeho naratívom tu teda súhlasí...všeobecne...no v podstate som aj očakával že niekto zrejme ponúkne jeho videá.
    So zvyškom sa nedá nesúhlasiť. vnímam to v podstate rovnako. Všetko sa dá keď sa chce.

  • Pokial ide o základy KSB najlepšie je štúdium hrubých kníh. Ktorých?

    Tu je ich prehlad: https://ksbzdroje.cz/

    @jardob z niektorých kníh robí zhrnutia, linky sú v tomto vlakne
    https://ksbforum.info/discussion/34/nasi-analytici-clanky#latest

    Komu sa zdá aj toto príliš veľa, tak existuju na YouTube fajn videá ako úvod do KSB;

    Pod týmto prispievateľom nájdete aj ďalšie videá.

  • ak to je kvôli mne tak to určite nie je treba...o ksb viem dlho. len nebol čas to študovať. netreba zahlcovať forum tým čo tu asi všetci poznajú. alebo vedia kde to nájsť v prípade potreby.

  • Atom
    upravené Sun 10 Jul 2022 #10->

    Opakování matka moudrosti a hodí se jak pro náhodné návštěvníky, tak pro odhalovaní nějakých dalších skutečnosti a podrobností okolo GP.

    V úterý tento příspěvek odstraním, pouze oznamuji, že založená sekce považuji za vhodný počin.

  • @Atom povedal/-a:
    Opakování matka moudrosti a hodí se jak pro náhodné návštěvníky, tak pro odhalovaní nějakých dalších skutečnosti a podrobností okolo GP.

    Presne tak to bolo myslené:-)

  • Máte někdo tip na konkrétní příklady jak teorii KSB uplatnit v praxi (stanovení vektoru cílů, stanovení priorit cílů, vybrání vhodné koncepce k jejich dosažení, jeji aplikace v běžném životě, sestavení vektoru chyb, jak zvolit a provést manévr v případě když se dostane vektor chyb mimo akceptovatelné hodnoty, ap.)?
    Materiálů k teorii se dá najít dost, ale praktických případů je nedostatek.

  • jardob
    upravené Sun 17 Jul 2022 #13->

    @Rosomak povedal/-a:
    Máte někdo tip na konkrétní příklady jak teorii KSB uplatnit v praxi (stanovení vektoru cílů, stanovení priorit cílů, vybrání vhodné koncepce k jejich dosažení, jeji aplikace v běžném životě, sestavení vektoru chyb, jak zvolit a provést manévr v případě když se dostane vektor chyb mimo akceptovatelné hodnoty, ap.)?
    Materiálů k teorii se dá najít dost, ale praktických případů je nedostatek.

    Možno je problém v tom, že to robíš a ani si to neuvedomuješ. Ak máš riadiacu prácu, alebo realizuješ nejaké plány, tak používaš častokrát kompletnú funkciu riadenia.
    Máš nejaký zámer. Na jeho dosiahnutie treba zvážiť 1. všetky faktory prostredia, ktoré budú vplývať na tvoj proces. 2. Naučiť sa ich rozpoznávať. 3. Potom si urobíš zoznam strategických cieľov, ktoré sú v rámci procesu potrebné dosiahnuť. 3. Potom premýšľaš na metódami, ako tieto ciele dosiahnuť. 5. potom premýšľaš nad tým, ako do svojho plánu zapojiť ďalších ľudí. 6. kontroluješ ich činnosť. 7. ak sa dá, tak zdokonaľujeľ metódy dosahovania cieľov. 8. keď si dosiahol zámer, tak ľudí rozpustíš, alebo prepneš ich činnosť do stand-by režimu.

    V priloženom súbore sú príklady z knihy od Petrova.

  • F
    upravené Mon 18 Jul 2022 #14->

    Máte někdo tip na konkrétní příklady jak teorii KSB uplatnit v praxi

    • Cieľ - chcem byť ako tak zdravý.
    • Priority
    1. Silná imunnita.
    2. Zníženie hmotnosti.
    3. Zvýšenie sily
    4. Zvýšenie vytrvalosti
    • Koncepcia - piluky alebo tradičná medicína?
      Potom začína riadenie reálneho procesu, dajme tomu, že zvolím koncepciu bez doktorov a piluliek.
    1. Zmením stravovanie, vylúčim rafinované cukry zo stravy a nahradím ich cukrami prírodnými, dajme tomu jablkom, banánom a pod.
    2. Sledujeme proces - zdravie. Zlepšilo sa? Cítim sa lepšie? Cítim sa horšie? - meria sa odchýlka od nami stanoveného vektora. Dajme tomu, že sa cítim horšie ... prečo sa cítim horšie? O koľko sa cítim horšie? Je to len prechodný stav? Počítam vektor chýb...
    3. Korekcia. Na základe toho ako sa cítim zmením parametre riadenia procesu.
      1. Znížim rýchlosť vysádzania umelých cukrokv zo stravy.
      2. Zvýšim množstvo prírodných cukrov v strave, pretože nemám dostatočné množstvo energie.
      3. Chyba nie je veľmi veľká tak pokračujem v riadení svojho zdravia ďalej a sledujem čo sa deje.
    4. Na základe korekcie ideme späť k bodu 1 Zmením stravovanie
    5. Je výsledok prijateľný?
      1. Ak áno, tak si zafixujem zmeny v stravovaní a môžem zrušiť všetky pripomienky z ľadničky o tom, že nemám ládovať do seba umelý cukor.
      2. AK nie, tak idem späť ku koncepcii a skúsim zmeniť aj životosprávu. Po čom nasleduje zase absolvovať predchádzajúce kroky ako - koncepcia (čo budem cvičiť v akom množstve), sledovanie (zlepšil sa mi zdravotný stav? na koľko mi to pomohlo?), korekcia (neuveriteľne ma bolia kĺby po cvičení, musím zvoľniť tempo, naučiť kĺby väčšej záťaži), vyhodnotenie (cítim sa lepšie ako predtým?).

    Takto môže človek urobiť nikoľko cyklov spomenutých bodov so stravovaním, cvičením, pestovaním výdrže na bycigli ... až kým nebude spokojný s dosiahnutými výsledkami - silné zdravie a imunita. Na konci, ak je človek spokojný, tak môže zrušiť všetky umelo vytvorené pravidlá pre dosiahnutie cieľa, zničiť všetky poznámky v mobile, všetky upozornenia na chladničke, môže zrušiť striktné tréningové plány .... odteraz je to všetko súčasťou jeho života. Napríklad nemá doma kúpené nič čo obsahuje rafinovaný curok - pretože také výrobky jednoducho nikto nekonzumuje v jeho dome. Nepotrebuje striktný plán na cvičenie, pretože chodí do posilňovne rád. Nepotrebuje sa nútiť na bycigel, lebo bycigluje sa rád. Proste člove sa naučil mať rád veci, ktoré prispievaju k dosiahnutiu jeho cieľov. Lenže v tomto prípade, sa to už nerobí štruktúrne ale všetko bezštruktúrne, všetko je niečo ako dobý zvyk.

  • ten bicygel ma dostal :-) celý príspevok mi tak natrvalo zafixoval v pamäti

  • Díky za tipy. Měl jsem představu, že pro DVTR existuje něco jako v matematice sbírka vyřešených příkladů, která pomáhá studentům lépe pochopit teorií. Odpověď od Ferry mě přivedla k myšlence, že taková "sbírka" by se dala vytvořit tady na fóru.

  • F
    upravené Mon 18 Jul 2022 #17->

    Ešte jeden príklad.
    Cieľ - odstrániť zhoršené videnie po práci na PC.
    Koncepcia - okuliare alebo bez okuliarov?
    Dajme tomu, že si zvolíme bez okuliarov.
    Ako ďalší bod si potrebujeme naštudovať dostatočné množstvo literatúry o tom ako funguje oko, ako vníma realitu, ako sa obraz premieta na sietnicu a podobne aby sme mohli spraviť kompletnú analýzu aktuálneho stavu.
    Analýza aktuálneho stavu (pozorovanie procesu). Kedy ma bolia oči. Aký mám v práci monitor? Ako ďaleko mám monitor od očí? Koľko jasu mám môj monitor? Aký kontrast má môj sledovaný obsah na monitore? Aké sú okolité svetelné podmienky? Aké existujú softvéry pre korekciu farieb? Ako dobre vidím keď nesedím za PC 2 - 3 dni? Vidím dobre? (Áno na tento bod si človek musí vybrať v práci 2-3 dni dovolenky.)
    Zmena riadiaceho parametra procesu. Po meraní som zistil, že môj monitor je príliš ďaleko od oka. Dám ho bližšie o 5 cm.
    Pozorovanie procesu. Zmenilo sa dačo po 2 dňoch? Bolí ma hlava menj alebo viac? Zisťujem veľkosť chyby.
    Ak ma oči bolia ešte viac, tak tento krát posuniem monitor dozadu o 10 cm a sledujem po dobu 2 dní čo sa zmenilo.
    Ak ma oči bolia menej, tak skúsim znova dať monitor bližšie ale tento krát len o 2 cm.
    Takto si budem posúvať monitor bližšie alebo ďalej od oka na základe toho na koľko ma bolia oči po práci.
    Dajme tomu, že po určitom čase nájdem vhodnú vzdialenosť od monitora, ktorá mi spôsobuje najmenšie problémy s očami.
    Likvidácia riadiacej štruktúry ďalej si už nepotrebujem znova posúvať monitor bližšie alebo ďalej, pretože som našiel optimálnu vzdialenosť. Notes, ktorý som používal na zaznamenávanie vzdialenosti hodím do koša, alebo si ho uchovám pre horšie časy. Ďalej ho nepoužívam, nie je potrebný. (moja štruktúra (notes, posúvanie monitora) na riadenie procesu, už nie je potrebná, archivujem ju alebo ju zničím.)

    Sme na konci zmeny jedného riadiaceho parametra procesu civenia do monitora. Môžeme sa opýtať "je pre mňa dostatočná zmena vzdialenosti od monitora alebo pociťujem stále problémy pri práci s PC?" Ak už problémy nie sú tak nie je čo upravovať. Ak problémy sú tak nastáva ďalší cyklus úpravy parametra procesu.
    Cieľ- ešte viac znížiť zaťaženie očí pri práci s PC.
    Koncepcia okuliare alebo zmena prostredia?
    Dajme tomu, že sme si zvolili znova zmenu prostredia (doktorov nemáme radi).
    Nasleduje študovanie rôznych programov, čo používajú programátori pri programovaní.
    Analýza Vyhodnocovanie aktuálneho stavu. Prišli sme na to, že po dlhšej prestávke od PC sa zrak dostáva do pôvodného stavu, človek vidí veľmi dobre. Len práca s PC je problémová. Existujú programy ako flux, ktoré uberajú modré svetlo z obrazu a tiež by nebolo zle ubrať jas monitora.
    A: Zmena parametra procesu. Nainštalujem si flux, ktorý zmení farby môjho obrazu a tiež uberiem jas monitora.
    Sledovanie Počas dvoch dní si zapisujem na koľko ma bolí hlava, na koľko horšie lepšie vidím.
    Vyhodnotenie zmeny parametra Bolia ma oči viac alebo menej?
    Korekcia Oči ma bolia viac, ubral som z monitora príliš veľa jasu a ešte viac napínam zrak aby som v ňom niečo videl - skáčem znova na bod A. Oči ma bolia menej, zvážim či chcem upraviť jas monitora a zmenu farieb, kontrastu.
    Likvidácia riadiacej štruktúry. Zapísal som si, že existuje niečo ako flux a že jas monitora potrebujem mať tak maximálne na 50% nie viac, v opačnom prípade prídu problémy. Zošit, kde som si zapisoval moje zmeny jasu, farieb, kontrastu si odložím alebo hodím do koša. Viac do farieb, kontrastu a jasu monitora nešupem, nie je to potrebné, ba viac, nie je to dobré, lebo zase si rozladím monitor a budú ma oči bolieť viac.
    Výsledok oboch zmien parametrov procesu práce s PC je zníženie zaťaženia očí. Potrebujem ešte niečo spraviť pre svoj zrak? Ak nie, tak dobre. Ak áno, tak si nainštalujem ešte jedne program, ktorý mi vypne obrazovku po 20 min, aby som sa pozeral každých 20 min inde aspoň na 2 minúty. Prípadne ešte môžeme obmedziť množstvo času za monitorom, tým, že určité správy budeme pozerať na inteligetnej TV - iný obraz, iná vzdialenosť od oka, iné podmienky vnímania obrazu - zmena pre oči, odych pre oči...

  • Lavazza
    upravené Mon 18 Jul 2022 #18->

    Trochu off topic, ale v súvislosti s očami mrknute aj na toto, link na prednášku:
    https://ksbforum.info/discussion/177/zdrave-oci-a-praca-s-pc