Správy z Ruska

145791034

Komentáre

  • S
    upravené Sat 6 Aug 2022 #184->
    Diskusia bola vytvorená z komentárov oddelených z: Správy zo Slovenska.

    3 koments týkajúce sa Rusov/Ruskej národnosti presunuté sem z témy Správy zo Slovenska.
  • @jardob povedal/-a:

    @Ogar Valach povedal/-a:

    @Covenant povedal/-a:
    Som Azerbajdžanec, som Armén, som Uzbek, som Gruzínec, som Kazach, som Žid, som Čečenec, som Tatár, som Oset, som Moldavčan, ja som Tadžik, som Udmurt, sme Rusi!"

    Sú to občania Ruskej federácie, ale nikdy, opakujem nikdy to nebudú Rusi! Naštudujte si základy genetiky, inak budete podsúvať tieto drísty ako liberáli, ktorí tvrdia, že existuje nekonečné množstvo pohlaví. Všetky tieto národy môžu mať ruského ducha, ale nikdy nebudú Rusmi.

    Rus/Slovan je len ten, kto má ruskú/slovanskú genetiku, a zároveň ruského ducha!

    Okrem toho, je rozdiel medzi Rus a ruský. Preložil si to vôbec správne? Čítajte Míny a nedostatky KSB.

    Okrem toho, je rozdiel medzi Rus a ruský.

    Ako to myslíš? Po rusky sa "Rus" povie "ruskij". Slovo "Rusj" označuje geografický názov ruského územia.

    Rusi majú ďalej termíny "nacia" (národ) a "narod" (ľud). Preto správne má byť povedané: "Mnohonárodnostný ruský ľud" (nie národ!) ("mnohonacionalnij ruskij narod"). Národ nemôže byť mnohonárodnostný, ale ľud (obyvateľstvo krajiny) môže byť mnohonárodnostné. Ruský ukrajinec, ruský bielorus, ruský tadžik, ruský kazach... to prvé je civilizačný prívlastok, a to druhé národnosť. Podobne ako slovenský Maďar, slovenský Róm, slovenský Rusín...

    KSB týmto prístupom pracuje podľa princípu "zjednocuj a tvor" (nie "rozdeľuj a panuj"). Snaží sa hľadať cesty ako koexistovať bez vzájomnej nevraživosti, a so zachovaním všetkých národných kultúr. Žiadne pohlcovanie jeden druhého, žiadne tavné kotle. Jediné, čo musí urobiť každý národ, zbaviť sa "neČlovečích" prvkov vo svojej kultúre, aby národy na Zemi žili vo vzájomnom vzťahu ako Ľudia.

    Pokud použiji analog z KSB, tak v Čechách jsem Pražák, v Praze Vinohraďák a v zahraničí Čech. Vznikla tu diskuze ohledně genetického vlivu a významu. Zkusím to u sebe. Narodil jsem se v Čechách (ČSSR), mám kompletní české vzdělání (od mateřské školky až po vysokou), mám jeden mateřský jazyk, nasál jsem plně kulturu, zvyky, národní povahu, vnímám kulturní jedinečnosti jednotlivých regionů, považuji se za vlastence a jsem schopen ji odlišit od jiných - nemám ani žádné příbuzné mimo ČR. Čistě geneticky ale nejsem nejsem ani Čech ani Slovan (podíl genů určitě méně, než z 20%).

    Co teď? Pokud použiji analogii z KSB (dost o tom mluví Pjakin), tak jsem členem českého (ne ruského) národa, co v sobě sdružuje různé kulturní jednotky a jedné z nic jsem součástí a také jsem Čech. Pokud použiji argumentaci výše, tak předpokládám, že legálně Čech jsem pořád (občanství), ale jinak.... Jinak Čech nejsem a v jistém smyslu sem nepařím, protože ducha mám, ale genetiku zcela jistě ne.

  • Kurz rubla sa stále drží na úrovni 60 za dolar
    Курс рубля держится на уровне 60 за доллар
    Подробности: https://regnum.ru/news/economy/3661850.html

  • Umělí lidé už žijí mezi námi.

  • @Kajuga povedal/-a:
    Ministerstvo obrany Ruska také předvedlo dříve jako důkaz obrázek z počítačové hry.

    Kdy a kde ? Nepleteš si to s Ukrajinci a Západem na začátku SVO ?

  • K
    upravené Sun 7 Aug 2022 #190->

    @Quilgen povedal/-a:

    @Kajuga povedal/-a:
    Ministerstvo obrany Ruska také předvedlo dříve jako důkaz obrázek z počítačové hry.

    Kdy a kde ? Nepleteš si to s Ukrajinci a Západem na začátku SVO ?

    Hlavní zdroj už asi nenajdu. Pokud stačí sekundární, tak zde:

    https://www.eurogamer.cz/rusove-pou-ili-obrazek-ze-hry-jako-dkaz-e-ameriane-dodavaji-zbran-isis

    Mluvil o tom i Pjakin, ale nemůžu to najít.

  • R
    upravené Sun 7 Aug 2022 #191->

    @Kajuga povedal/-a:

    @Quilgen povedal/-a:

    @Kajuga povedal/-a:
    Ministerstvo obrany Ruska také předvedlo dříve jako důkaz obrázek z počítačové hry.

    Kdy a kde ? Nepleteš si to s Ukrajinci a Západem na začátku SVO ?

    Hlavní zdroj už asi nenajdu. Pokud stačí sekundární, tak zde:

    https://www.eurogamer.cz/rusove-pou-ili-obrazek-ze-hry-jako-dkaz-e-ameriane-dodavaji-zbran-isis

    Mluvil o tom i Pjakin, ale nemůžu to najít.

    Podíval jsem se na to, a ze všech obrázků tam byl jenom jeden podvrh. Je nasnadě, že nějaký z podpindosů, který měl na starosti práci s videem pro TV, tam pokoutně zařadil obrázek ze hry, aby zprávu zprofanoval. V tomto smyslu to ozvučil také Pjakin. Šlo o zpravodajskou hru, která měla za cíl poškodit Ruskou operaci v Sýrii.
    Z toho pohledu je smutné, že člověk přítomný na tomto webu takovou jasnou věc neprohlédl.
    Zprávu o biologických zbraních proti Slovanské haplogrupě R1a nevysílala TV, ale přečetl ji v přímém přenosu ministr pro mimořádné situace.

  • d
    upravené Wed 10 Aug 2022 #196->

    SHOT: Иран начал переброску военной техники к границе Азербайджана
    Írán začal převážet vojenskou techniku ​​na hranici Ázerbájdžánu
    V důsledku toho zahájily Ázerbájdžánské ozbrojené síly v Karabachu protiteroristickou operaci, kterou nazvali „Odplata“. Později Ázerbájdžán požadoval „úplnou demilitarizaci“ Náhorního Karabachu

    Mezitím vyšlo najevo, že od 3. srpna úřady Náhorního Karabachu vyhlásily částečnou vojenskou mobilizaci v neuznané republice. Dekret podepsal prezident Arayik Harutyunyan.
    https://www.mk.ru/politics/2022/08/03/shot-iran-nachal-perebrosku-voennoy-tekhniki-k-granice-azerbaydzhana.html

  • @Lin povedal/-a:
    Propagandy si zažíváme z médií dnes a denně. Já tu mám pro změnu ruskou propagandu a ta je v úplně jiném stylu:

    Bez uzardění se přiznám, že se mi líbí. Na rozdíl od ulhaných a prázdných frází u nás. Já to těm mladým, co video stvořili, dokonce věřím. A věřím jim, že stojí za svým prezidentem. A dokonce trochu závidím tak bohatou budoucnost země, která spočívá právě v nich. Věřím jim, že ti nenechají svou zemi padnout a rozdrobit na kousíčky - pro potřeby "západu".
    V Rusku se totiž - dle mého mínění - stalo cosi podobného jako před poslední velkou válkou.
    Ten tlak "západu", tolik lačného po ruské zemi a jejím bohatství, způsobil opak žádaného. Pomyslná izolace Ruska, která měla způsobit jeho rozpad, provázený nenávistí k řídící složce, způsobila naopak jeho pevné semknutí kolem ní. Čím více "západ" ruské lidi nenávidí, ponižuje je, štve proti nim, zesměšňuje - tím více se ruský člověk drží svých kořenů a svého ruského světa. Místo rezignace nastupuje odvaha a odhodlanost. Místo nenávisti přichází do jeho srdce láska a odpovědnost.
    Však - který politik "západu" má tolik podpory u svých vlastních lidí? "Západ" jen halasně závidí a kydá špínu na ruského "cara".
    V podstatě bylo od začátku jasné, že se toto stane - protože se to stalo už několikrát v minulosti. Čím více omezení, ponížení, špíny a nenávisti anglosasové vylijí - tím více jednoty a odhodlání v řadách ruského světa. To jsou ty "záhady" ruského světa, kterým anglosasové nikdy neporozumí.

    Moc pěkné, ale zarazilo mě, že tam nikdo neřekl, jsem Rosianin. Copak je Rusko bez Rusů?

  • @Rusofil
    Myslím si, že tam byly jmenované hlavně ty národy, kterým se "západ" snaží namluvit, že "nejsou svobodné" a měly by se od velkého Ruska trhnout. Tak to chápu já = že celé video je pojaté jako odpověď anglosasům na jejich snahy o rozdrobení federace. Ovšem marná snaha, protože anglosas toto nikdy nepochopí. V Rusku je přece daleko víc národů, které jmenované nebyly - a přesto jsou nezanedbatelné co do počtu lidí.
    A naopak - byly jmenované národy, které už své republiky mají - viz Moldávie, Ázerbajdžán. A ty jsou zase "západem" využívané k destabilizaci RF, provokované k nenávisti - jako UA. Prostě státy, patřící do bývalého SSSR a tak na nich "západ" zkouší ukrajinský scénář. Přitom dost příslušníků těchto národů v RF žije - a žije velmi dobře, líp než doma.
    Nevím - netvrdím, že mám pravdu. Jen vysvětluju svůj pohled na věc.

  • @Lin povedal/-a:
    A v té době bylo již jasné, že díru do Kurska udělalo americké torpédo.

    Co já vím, tak do něj ta ponorka přímo narazila ne torpédo.
    Protože by údajně jedním z důkazů měly být opravy právě té poškozené americké ponorky.

  • Rosoboronexport at the ARMY-2022 International Military-Technical Forum

  • Ogar Valach
    upravené Mon 15 Aug 2022 #207->

    @Lin povedal/-a:
    Propagandy si zažíváme z médií dnes a denně. Já tu mám pro změnu ruskou propagandu a ta je v úplně jiném stylu:

    Video dokonale zapadá do propagandy o mnohonárodnostnom ruskom národe (oxymoron). Rusi tam ani len neboli spomenutí. Zdá sa, že mína sa do KSB dostala z oficiálnej štátnej ideológie. Garantuje prežitie všetkým, len Rusom nie. A potom mi píšte somariny, že Rusi nie sú v Rusku upozaďovaní. Veď to máme aj v tomto videu. Je to smutné, ale je to tak. V Bielorusku je najväčší podiel Slovanov v obyvateľstve zo všetkých krajín sveta. Ani u nás to kvôli indiánom z Indie a tzv. Maďarom takto nie je.