M. Veličko - Psychotrockizmus ako prekážka tandemového režimu spolupráce

Pokračovanie rozhovoru so spoluautorom KSB M. Veličkom - tentokrát o psychotrockizme, jeho nositeľoch a o tom, ako s nimi v praxi zaobchádzať.

Video je zverejnené na novovytvorenej publikačnej platforme svetpodlanas.org, na ktorej bude - paralelne k fóru - možné publikovať rozsiahlejšie materiály i pre členov fóra.

Komentáre

  • Ladič
    upravené Sun 11 Sep 2022 #2->

    Projevy psychotrockismu přednesl Veličko jak z partesu KSB. Když se nad tím zamyslíme, tak jediný kdo nemůže být označen za psychotrockistu je Bůh. Jakákoli individuální bytost je originál jejíž ochota spolupráce v tandemu je omezena její jedinečností. Spolupráce je možná jen na průsečíku hodnot. Ochota spolupracovat každý s každým by byla možná jen za podmínky kdyby všechny všechny bytosti byly jako Bůh. A to nejde protože pak by nebyly bytosti ale jednota, čili jen Bůh. Stvořený svět by postrádal smysl.
    ... Tudíž psychotrockismus je jen další z "gumových" definic která se hodí jen autoritě která má moc někoho označit za psychotrockistu a přesvědčit o tom dav.
    ... A ještě jednou... Když se nad tím zamyslíme, tak za psychotrockistu lze označit kdokoli z nás kýmkoli, kdo ho chce pošpinit.
    Pro příklad si vezmu @Milo , našeho admina, neb doufám že on je natolik duchapřítomný aby to nebral jako osobní útok a také protože je toto téma jeho.
    Kdokoli z rádoby "konceptuálů" kdo mu dříve prudil na fóru až to vyústilo v nové fórum a jejich odchod, by mohl Mila označit za psychotrockistu protože nebyl ochoten plnit jejich požadavky a tudíž nebyl schopen tandemové spolupráce s nimi. A mohli by to šířit ve svých izolovaných skupinách. A zrovna tak třeba já bych mohl kohokoli z těchto "velkých" konceptuálů označit za psychotrockistu protože jejich činnost, izolace do elitních skupin a odmítání názorů většiny, lze taktéž označit za psychotrockismus přesně podle toho co říká ve videu Veličko.
    ... Takže já osobně považuji definování psychotrockismu za minu v KSB a potenciální nástroj davo - elitarismu.

  • Psychotrockista kričí: "Chyťte psychotrockistu."

  • No @Atom e, ... Super! Myslím, že jsi tímto přínosným textem vystihl problematiku používání této definice (psychotrockismus) natolik jasně, že je to uchopitelné pro každého. A těší mě, jak egregory diskusí fungují. I v tom co jsem zde již napsal i jak jsme se o tom bavili, jsem se v podstatě snažil říci to samé. Ale ty jsi to nyní krátkým textem shrnul tak pěkně! Mě by se to takto nepovedlo. Já se často zahrabávám v detailech, když chci něco složitějšího vysvětlit. Super. Za mne, ... Plně s napsaným souhlasím.

  • Netuším, zda správně, ale když se tento termín objevil, sama pro sebe jsem si ho objasnila takto:
    Jde o osobu která nikdy nehledá soulad nebo aspoň styčné společné plochy. Tato osoba je vždy "v opozici", všechno, co nevychází z ní je nepřátelské a nepřijatelné a soulad (harmonie) jsou proti jejím zájmům. Jako u Trockého, který razil ideu "věčné revoluce".

  • Atom
    upravené Fri 16 Sep 2022 #8->

    @Lin povedal/-a:
    Netuším, zda správně, ale když se tento termín objevil, sama pro sebe jsem si ho objasnila takto:
    Jde o osobu která nikdy nehledá soulad nebo aspoň styčné společné plochy. Tato osoba je vždy "v opozici", všechno, co nevychází z ní je nepřátelské a nepřijatelné a soulad (harmonie) jsou proti jejím zájmům. Jako u Trockého, který razil ideu "věčné revoluce".

    Takový člověk je čitelný a méně nebezpečný. Tu "opici s dynamitem" čtu takto navenek se tváří, že spolupracuje a že je nadšený tou ideologií, ale ta je mu "šumafuk", proto je ideologicky všežravý. Je schopen, když mu z toho kyne výhoda udělat cokoliv bez ohledu na cokoliv (i co dříve hlásal) i zničení velkého množství životů (na tom mu nezáleží). Ta jeho nepředvídatelnost je nebezpečná a klíčová pro jeho definici, celek a okolí ho vůbec nezajímá, to jsou jenom bezcenné hračky. Lidé mu věří, že zastává jejich ideologii, ale kdykoliv je schopen je nečekaně podrazit ve svém zájmu - ovládání pomocí ideologie je pro něj pouze prostředek, který může kdykoliv zahodit a převléci kabát (je to varianta psychopata). Asi většinou touží po osobní moci.

    Například Hitler nebyl psychotrockista, ten věřil tomu co hlásal, proto na Němce působil tak "opravdově".

  • @Atom ale to si vlastne zadefinoval oportunistu ze?

  • Lin
    Lin
    upravené Mon 19 Sep 2022 #11->

    @Atom povedal/-a:

    pořád to není ta nepředvídatelná opice z granátem, která všechny může zahubit.

    Zeptám se: odkud bereš srovnání psychotrockisty s opicí s granátem?
    Domnívám se, že to vůbec spolu nesouvisí = že se jedná o dva různé termíny.
    Proč se domnívám? Protože opice s granátem neumí domýšlet - a proto je s nebezpečným nástrojem také nevyzpytatelná. Ale nemá primárně v úmyslu škodit - ona jen neví, co to má v ruce a co to může způsobit.
    Kdežto trockista moc dobře věděl (ví) co dělá.

  • Atom
    upravené Mon 19 Sep 2022 #12->

    Zeptám se: odkud bereš srovnání psychotrockisty s opicí s granátem?

    Je to z rozboru filmu Úsvit spravedlnosti:

    https://ksbzdroje.cz/wp-content/uploads/2022/01/Usvit-spravedlnosti.pdf

    Kde Luthor hlavní záporák má na tričku opici s granátem, to vyjadřuje jeho podstatu psychotrockisty. Je ochoten kvůli osobní moci, aby získal mimozemskou technologii i zničit celé lidstvo. Stejně tak Trockij, aby zapálil oheň světové revoluce byl ochoten i zničit Rusko (de-fakto celý svět) a chápete jak silný vztah mají Rusové ke své matičce Rusi. Psychický trockista je velmi chytrý a nepodléhá posednutí a okouzlení ideologiemi a snadno jich využívá k dosažení svých ambiciozních plánu ať to stojí cokoliv, ale vůbec se nezajímá co se stane až toho cíle dosáhne. Opice s granátem je nevyzrálý od Boha odtržený subjekt s velmi silným intelektem (to je ten granát - protože ničit je snadnější než tvořit - kapka jedu zničí celou vodní nádrž). Je to velmi tvořivý a vynalézavý destruktor, protože jakýkoliv osobní cíl nekonzultovaný a neprobíraný s Bohem je destruktivní.

    Poznámka:
    Čistých psychotrockistů bude velmi málo, jako se často nerodí Stalin, tak se často nerodí ani Trockij. Většinou si subjekt zachová, alespoň nějaký vztah k Bohu (i když si to třeba neuvědomuje). Tohle je můj nápad moje osobní vyjádření "čistý psychotrockismus je úplné odtržení od Boha".

    Poznámka:
    To co píši podle mě potvrzuje jazyk životních okolností, způsob jeho smrti (Trockého). Je to trochu drsné, ale jasně ukazuje, kde byl problém - v hlavě - v intelektu vykolejenému a nepodřízenému svědomí.

    Ještě poznámka:
    Ostatní prospěcháři nepádlují, parazitují, ale sociální super systém je nějak přežije, ale psychotrockista klidně udělá díru do lodi, aby třeba mohl být kapitánem i když třeba jenom na pár chvil (Fiala? - asi ne nemá dostatečný intelekt (pokud nemá nějaký chytrý ústupový plán, čas ukaže), je spíše obětní beránek - náš psychotrockista bude spíš někdo, kdo ho do funkce navezl). Možná byl psychotrockista Marx, když již na prahu dospělosti napsal báseň jak svrhne lidstvo do propasti a bude se tomu smát ? (ale spíš také ne, protože by neodhalil svůj záměr dopředu nemá potřebu se chlubit - dosahuje cíle to je jeho motivace). Tak funguje vykolejený "bezbožný" intelekt pouze dosazuje jakkoli zvoleného cíle a nic dalšího nezohledňuje a to z něj činí opici s granátem.

  • @Atom
    Děkuji za vysvětlení - už aspoň vím, odkud to máš.
    A v rámci polemiky si dovolím ponechat si svůj názor, že ten termín "opice s granátem" se nerovná psychotrockismu. Zde je opice - sice bez granátu, ale s kalachem (a tak já si představuju chování člověka s označením "opice s granátem"):

  • Atom
    upravené Mon 19 Sep 2022 #14->

    @Lin povedal/-a:
    Zde je opice - sice bez granátu, ale s kalachem (a tak já si představuju chování člověka s označením "opice s granátem"):

    Naopak v symbolické rovině to sedí dokonale, ten kalašnikov je nástroj (u trockisty neřízený intelekt), který rozstřílí sociální super systém. Přesně takhle se někteří ve funkcích chovají - náhodné střely, náhodné cíle intelektu, teď mám funkci (zesílení účinnosti samopalu, mám intelekt a mohu něco řidít) a tak si zařídím tohle a nebo tohle a jaké to bude mít konečné důsledky pro ostatní to neřeší, jenom aby mu to osobně prošlo bez následků (což logicky vede k potřebě zisku větší "moci").

    Umí snadno získat moc (symbolicky samopal, granát), ale nemají pochopení a žádný vnitřní smysl a odpovědnost k jejímu použití (a tak svévolně střílí aniž si to uvědomují jako ta opice).

    Poznámka:
    A odkaz odkud to mám byl již v prvním příspěvku.
    Považuji to co doplňující materiál KSB (práce VPSSSR jsou tak nějak hlavní materiály), původní zdroj zde:
    https://zakonvremeni.ru/publications/24-chronological/27944-po-novostyam-i-sobytiyam-na-zare-spravedlivosti.html

    není tam autor (nenašel jsem), je to v sekci naše publikace, asi tedy kolektivu stránek zakonvremeni.ru

    Ještě jeden poslední dodatek (považuji u sebe již téma za vyčerpané):
    Napadlo mě, že psychotrockista může být úspěšný pouze v davo-elitární společnosti, kde dav žije podle tradic a autorit a nechává své životy řídit elitu. Kde může oklamat dav a soupeřící klany. V eticky jednotné společnosti by působil jako "pěst na oko".

  • Myslím, že to přirovnání od Atoma sedí přinejmenším v jednom směru. Každý psychotrockista je svého druhu opice s granátem. Naopak to samozřejmě neplatí, protože opice s granátem nemusí zdaleka psychotrockistou. I biorobot i jedinec se zvířecí psychikou může být opicí s granátem. Jen ten granát bude na jiné úrovni prostředků řízení/agrese.

  • @Lin povedal/-a:
    Zde je opice - sice bez granátu, ale s kalachem...

    Omlouvám se za tuto poznámku mimo téma. Měl bych se k něčemu přiznat.
    Video se střílející opicí je notoricky známé.
    Ale až tentokrát jsem si s překvapením uvědomil, že je pravděpodobně zinscenované, tj. že šimpanz nemá nabito ostrýma:
    i. že dají opici "samopal" se zásobníkem, to je ok, je to podstata scénky
    ii. ale že jí ho dají odjištěný
    iii. nota bene rovnou s nataženým závěrem, tak to už je divné (protože na videu tyto operace nikdo neprovádí a počítám, že takhle zbraně nenosí ani černoši v Africe)
    iv. proč neutíká kameraman?
    v. proč při "zarývání střel" do země, ze země nic neodletuje?
    Takhle to vypadá ve skutečnosti (v čase od 4:50)
    zde
    vi. vidí někdo (i při rychlosti přehrávání 0.25x) pohyby závěru a odletující prázdné nábojnice při střelbě?
    Takhle to vypadá ve skutečnosti (v čase od 1:24)
    zde
    (při vyšších kadencích bývají viditelné i výšlehy plamene z ústí hlavně, ne jen kouř, ale ok, zde bych se ještě spokojil s kouřem)

  • Mimochodem, očekávám další část videa, které se mluví o Slovanství a védách. Kde to vázne?

  • @Rusofil povedal/-a:
    Mimochodem...Kde to vázne?

    Je vysoko pravdepodobné že problémom  bude rôznymi inými úlohami a dátovými tokmi preťažený spojovací  biočlánok medzi klávesnicou a stoličkou. Jedným z možných rozumných riešení je paralelne pripojiť ďalšie spojovaco-spracovateľské biočlánky medzi klávesnicu a stoličku a tým zvýšiť  dátovú a spracovateľskú kapacitu prepojovacieho biočlánku. Keďže však vidíme, že daná kapacita sa očividne nenavyšuje, je zrejmé že je z rôznych príčin akútny nedostatok nových a neopotrebovaných biočlánkov nielen že, ochotných zapojiť sa do dátového a informačno-spracovateľského procesu medzi stoličkou a klávesnicou, ale dokonca niesť aj za to spracovateľské prepojenie ZODPOVEDNOSŤ.... a ako možno niektorí hmlisto tušia (keďže to v tzv. DVTR nie je JASNE a POLOPATISTICKY napísané ...hmhmm ktovie prečo to taja?🤔🤔.... tí potvorníci rusi s nami asi hrajú nejakú nekalú hru 😂🤣🙄 .. na skrývačku 😂🤣😂🤣)  zodpovednosť je jedna z troch osnovných častí riadenia, bez schopnosti  niesť zodpovednosť neexistuje, nielenže upravlenie, ale ani riadenie😀.... K čomu vedie chýbajúca  zodpovednosť v spoločnosti? 🤔  ...jednoduché: K akútnemu a kritickému nedostatku riadiacich bio-článkov v spoločnosti a teda k tápaniu a potkýnaniu sa celej spoločnosti (podobnosť so súčasným Slovenskom je zjavne náhodná a úmyselná  😁🤣😂😁🤣).
    ... a teda AJ preto ZATIAĽ niet nového videa. 😉
    ...ako vidíme prebieha stupňujúca sa kríza nielen počitačových čipov a polovodičov, ale aj stoličkových biočlánkov....😊 hrôza.😂🙋‍♂️

  • @Sergio povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:
    Mimochodem...Kde to vázne?

    Je vysoko pravdepodobné že problémom  bude rôznymi inými úlohami a dátovými tokmi preťažený spojovací  biočlánok medzi klávesnicou a stoličkou. Jedným z možných rozumných riešení je paralelne pripojiť ďalšie spojovaco-spracovateľské biočlánky medzi klávesnicu a stoličku a tým zvýšiť  dátovú a spracovateľskú kapacitu prepojovacieho biočlánku. Keďže však vidíme, že daná kapacita sa očividne nenavyšuje, je zrejmé že je z rôznych príčin akútny nedostatok nových a neopotrebovaných biočlánkov nielen že, ochotných zapojiť sa do dátového a informačno-spracovateľského procesu medzi stoličkou a klávesnicou, ale dokonca niesť aj za to spracovateľské prepojenie ZODPOVEDNOSŤ.... a ako možno niektorí hmlisto tušia (keďže to v tzv. DVTR nie je JASNE a POLOPATISTICKY napísané ...hmhmm ktovie prečo to taja?🤔🤔.... tí potvorníci rusi s nami asi hrajú nejakú nekalú hru 😂🤣🙄 .. na skrývačku 😂🤣😂🤣)  zodpovednosť je jedna z troch osnovných častí riadenia, bez schopnosti  niesť zodpovednosť neexistuje, nielenže upravlenie, ale ani riadenie😀.... K čomu vedie chýbajúca  zodpovednosť v spoločnosti? 🤔  ...jednoduché: K akútnemu a kritickému nedostatku riadiacich bio-článkov v spoločnosti a teda k tápaniu a potkýnaniu sa celej spoločnosti (podobnosť so súčasným Slovenskom je zjavne náhodná a úmyselná  😁🤣😂😁🤣).
    ... a teda AJ preto ZATIAĽ niet nového videa. 😉
    ...ako vidíme prebieha stupňujúca sa kríza nielen počitačových čipov a polovodičov, ale aj stoličkových biočlánkov....😊 hrôza.😂🙋‍♂️

    Hm, hm, tak ještě počkám. Ale budu připomínat, aby to náhodou nezapadlo.

  • @Sergio povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:
    Mimochodem...Kde to vázne?

    Je vysoko pravdepodobné že problémom  bude rôznymi inými úlohami a dátovými tokmi preťažený spojovací  biočlánok medzi klávesnicou a stoličkou. Jedným z možných rozumných riešení je paralelne pripojiť ďalšie spojovaco-spracovateľské biočlánky medzi klávesnicu a stoličku a tým zvýšiť  dátovú a spracovateľskú kapacitu prepojovacieho biočlánku. Keďže však vidíme, že daná kapacita sa očividne nenavyšuje, je zrejmé že je z rôznych príčin akútny nedostatok nových a neopotrebovaných biočlánkov nielen že, ochotných zapojiť sa do dátového a informačno-spracovateľského procesu medzi stoličkou a klávesnicou, ale dokonca niesť aj za to spracovateľské prepojenie ZODPOVEDNOSŤ....

    Presne takýmto štýlom je písaná celá KSB. Celé sa to dalo zhrnúť do dvoch jednoduchých viet: "Ja (Sergio) nemám čas. Nikto iný sa do práce nezapojil."

  • Problém s preťazenými biočlánkami je reálny. To, ako sa moja ruština prekladom Velička zlepšuje, je proces pozitívny, ale nízkofrekvenčný. Ak by sa zvýšil počet biočlánkov

    @Sergio povedal/-a:
    ochotných zapojiť sa do dátového a informačno-spracovateľského procesu medzi stoličkou a klávesnicou

    bola by rýchlosť produkcie menej závislá na aktuálnom stave mojej zaťaženosti :)