M. Veličko - Slovanské védy, mágia, pojem jednobožstva

2»

Komentáre

  • @Jura11 povedal/-a:
    Konceptuální politickou stranu Petrova každopádně nepodpořili ani všichni konceptuálové a následně Petrov umřel.

    Politickou stranu nepodpořili - protože to odporovalo smyslu, proč byla KSB lidem předložena.

  • d
    upravené Thu 6 Oct 2022 #33->

    O tom sa v neviem ktorom diele vyjadril VPSSSR jasne: Mŕtva voda je písomníctvo. Živá voda je zavedenie mŕtvej vody do života.

  • ja by som len pridala k islamu.....islam kvitol imho po svojom vzniku hlavne kvoli tomu, ze obmedzoval neresti, ktore vtedy boli rozsirene.....napr. svoje nadbytocne dcery po narodeni zahrabavali beduini do piesku, doslo na obmedzenie uroku, pomoc chudobnym, myslenie aj na duchovny aspekt zivota apod. Potom sa islam spojil s perzskou risou a kvitol hlavne na jej plodoch (to sa vcelku casto zanedbava, ale rana mechanika, vznik algebry apod. suvisi priamo s povodnou perzskou risou), to bol ten slavny kalifat a zlaty vek islamu. Lenze tieto kvety odkvitli prave kvoli tomu, ze islam je znacne zo svojej povahy pasivny (insalah-nech sa deje vola bozia) ale aj netolerantny (je zaujimave, ze vzdy ziadaju toleranciu, ale sami ju prilis nepestuju, teraz nemyslim "personalne"-osobne, ale spolocensky). Potom este prisiel po vede a technike vojensky vzostup, ale tym, ze ustrnuli v podstate v stredoveku, ziaden posun uz nenastal.....a tak ako Osmani boli ti, ktori vojensky dobyjali, uz ziadny skutocny rozkvet pod ich vladou nenastal. Mozno aj to je dovod, ze stale su dve vetvy islamu, pricom sitsky je prave v Irane, ako v pokracovatelovi (aj ked obmedzenom) Perzskej rise. Na druhej strane prave silny vplyv imamov znamena, ze sice si krajina udrziava urcite tradicie a kontinuitu, tak spolocnost ako taka sa meni velmi malo a pomaly....a to je v znacnom rozpore s tym, ze my ludia to v tejto epoche potrebujeme (aj ked si to ani neuvedomujeme)

  • M
    upravené Thu 6 Oct 2022 #35->

    @Rusofil povedal/-a:

    @Atom povedal/-a:
    Opět nepochopení rozdílu mezi ideologií a metodologií, u metody záleží na správnosti a je jedno jakým způsobem se k ní dospělo. Na rozdíl od ideologie, která se snaží navazovat na předchozí egregory, aby byla silnější tak říkajíc všeobjímající, ale to je úkol metodologie, ta se může uplatnit všude bez podmínek a je přirozeně autoratitivní.

    Hypoteticky, když Islám zmizí KSB bude stejná a nijak ji to nezmění, ty poučky jako potřeba rozlišení se vysvětlí bez použití příkladu z Islámu, ale je šikovné v ideologiích vypichovat to dobré, aby ideologií ovlivněné obyvatelstvo skrze svoji ideologii mohlo ji překonat a dospět k metodě - a následně k budování království Božího na zemi.

    Pokud je KSB postavena na principech Islámu, Islám nezmizí. Jenom se přeleje z ideologie do koncepce, což je ještě horší. Protože Islám spravedlivý není. I KSB vrací ženy ke sporáku a snaží se jim uzmout poznávání okolitého světa napřímo a snaží se jim namluvit, že svět mají poznávat skrze muže.
    A za další, Veličko aktivně propaguje mnohoženství, což je v přímém rozporu s principem tandemu v KSB.

    To je lož!

  • Ak sa niekto riadi autoritami, a podľa toho posudzuje kolektívnu prácu mnohých ľudí, tak je to príznak toho, že stále nedozrel do človeka ale patrí k davu. Patrí k tomu aj posudzovanie KSB cez Velička. Celú koncepciu tvorilo mnoho ľudí, preto osobný názor jedného človeka nie je podstatný. Podstatné je to, či sa v Mŕtvej Vode, ako základnom materiály KSB niekde hovorí o mnohoženstve. Nehovorí! A to, že to Veličko krátko spomenul vo svojej vlastnej knihe (Základy sociológie), tak tam iba vyjadril svoj názor, s ktorým sa nemusí každý stotožniť. Mimochodom, tam to tiež zmienil v kontexte krízových situácií, ako tomu bolo po Veľkej Vlasteneckej, kedy sa nemanželské vzťahy tolerovali ale polygamia sa nelegalizovala. Legalizovať to by podľa môjho názoru bol veľmi nebezpečný precedens, lebo to sa nedá len tak ľahko zrušiť, keď kríza pominie. Skrátka tuto Veličko hovorí čisto za seba, a je to podľa mňa otsebjatina.
    Ďalšia vec je to, že v Čechách a na Slovensku by sa asi nenašiel človek, ktorý by tu propagoval mnohoženstvo. A opakujem: KSB opísaná v Mŕtvej vode žiadne mnohoženstvo nepropaguje!

  • Petrov se pokoušel lít živou vodu na tělo ještě nezcelené vodou mrtvou, a proto to s ním dopadlo tak, jak muselo.

    Trpělivost je nezbytná.

  • Ogar Valach
    upravené Fri 7 Oct 2022 #38->

    Viacerí sa mi tu vyhrážali magickým pôsobením, ak neprestanem kritizovať KSB. S egregorom KSB mám skúsenosti, viackrát na mňa zaútočil. Môžem potvrdiť, že tento egregor je prakticky totožný s islamským. Najviac sa totiž prejavuje pri kritike islamu v spojení s KSB, ale aj pri kritike samotnej KSB, keď je na túto kritiku sústredená pozornosť na egregor KSB napojených jedincov.

    Báť sa egregoru KSB netreba. Ak na sebe človek duchovne pracuje, nemá na neho dosah. Problémom sú na neho napojení jedinci, ktorých ovláda a manipuluje nimi. Podobne ako v prípade kresťanského egregoru, si títo myslia, že sú tí rozumnejší, lepší, morálnejší, aj keď je opak pravdou. Náboženstvo nie je ópium ľudstva. Tým je až následné napojenie na príslušné egregory.

    Smutným príkladom nie je len Hoax, ale aj Jardob a Ferry, ktorí sú ako pod vplyvom drog a keď sa im niekto snaží túto drogu zobrať, egregor sa prostredníctvom nich bráni, pretože ho napájajú svojou životnou energiou. Každý asi pozná zanietených kresťanov, ktorí sú úplne mimo, ale každého chcú milovať, každému chcú odpúšťať, o každého sa chcú starať... Pritom sú vyciciavaní.

    Je to smutné, ale napojení jedinci nepochopia, kým sa neodpoja a nepozrú na KSB z inej perspektívy. A tou perspektívou nemusia byť len naše Védy, aj keď tie odporúčam. Preto si nemôžeme rozumieť. KSB je písaná zložito, aby bol problém pochopiť skrytú podstatu, pretože čitateľ má čo robiť, aby pochopil odkrytú. Iba intelekt na to nestačí. A veľká väčšina ľudí nemá ani ten potrebný intelekt, aby pochopili aspoň základy.

  • "Každý asi pozná zanietených kresťanov, ktorí sú úplne mimo, ale každého chcú milovať"......
    Je to ich väčšinové nepochopenie, (v inom zmysle aj nátlakových "dobroserov" ktorí tlačia svoje videnie "lásky a dobra") je to láska bez múdrosti, slepá láska lebo nerozlišuje dobro, pravdu v človeku (božie atribúty) a ten negatívny nános a umelú identitu, milujú a presadzujú svoje bez rozdielu a rozlíšenia. Je potrebné nadväzovať vzťah od atribútov Boha (pre mňa Pána Ježiša Krista) v sebe k atribútom Boha v iných. V takej láske je jej pravá múdrosť.Takto sa dá vyhnúť milovaniu a podporovaniu všetkého toho, čo je v ľuďoch zlé,
    lživé, podlé a zvrátené. Keďže v Bohu sa nenachádza nič tejto povahy, milovaním Boha v sebe a v iných sa odmieta negativita. Milovať seba samého a svojho blížneho neznamená nič iné, než
    milovať Boha v sebe a v blížnom. Tou láskou sa potvrdzuje
    vlastná pravá totožnosť a pravá totožnosť blížneho. Všetky ostatné takzvané totožnosti sú umelo vyfabrikované a naložené na pravú
    totožnosť, uväzňujúc ju a znemožňujúc jej funkcie. Také falošné totožnosti možno
    úplne odhodiť. Takže pri nadväzovaní vzťahov s inými ľuďmi je potrebné brať do úvahy faktor voľby a
    zmeny, ktorý každý obsahuje a aj v ktorom je Božia prítomnosť.

  • @dum, aj keď sa na veľa veci dívam inak, tvoj pohľad má hlavu a pätu nesrší z neho dogmatizmus. Presne chápem ako veci myslíš a aj z čoho vychádzaš.

  • Ogar Valach
    upravené Fri 7 Oct 2022 #42->

    @popolvar, a prečo, a prečo, a prečo? A prečo nie? Okrem osobnej roviny skús aj niečo k veci. Jardob nezniesol kritiku učenia, ktoré je pre neho "cenné"... Kritiku Vladimíra Lauberta smeruj jemu, úspešne ťa odignoruje. Neviem čo s tým mám ja. Čo sa teba týka, ešte obdivuješ satanistu pápeža, rímskokatolícku cirkev zodpovednú za nezmierne utrpenie nášho národa a túžiš aby Slovensko spadlo pod vplyv Maďarska? Trochu som to nafúkol, ale v tomto duchu si sa v minulosti vyjadroval.

  • Ogar Valach
    upravené Fri 7 Oct 2022 #44->

    @popolvar povedal/-a:
    Ty, nie Laubert, tu propaguje SAV a sa naváža do KSB.

    Takže Vladimír Laubert niečo povedal a ja som s tým konfrontovaný? To je dobré, daj ešte jeden.

    Že nediskutuje sa mu nečudujem. Je to zbytočná strata životnej energie presviedčať niekoho, kto o to nestojí, alebo nie je pripravený prijať informácie. Má svoj štýl a cestu a ako každý, ani on nie je neomylný. Komu to nevyhovuje, jeho problém. Z toho čo hovorí, si viem zobrať svoje.


    A prečo som tu? Pretože KSB je hrozba pre Slovanov, čo som už veľakrát ukázal. Že to niektorí nedokážu pochopiť alebo prijať nie je môj problém. Nepotrebujem nikoho presviedčať a ani to nerobím. Len prezentujem svoj pohľad na vec.