Míny a nedostatky KSB

Ogar Valach
upravené Sun 26 Mar 2023 v KSB #1#1

Téma určená mínam a nedostatkom KSB.

«134

Komentáre

 • Ogar Valach
  upravené Tue 12 Jul 2022 #2->

  Podľa KSB, aby na prvej, svetonázorovej priorite prešlo 1% lži, musí byť prítomných 99% pravdy. Nevyhlo sa to ani samotnej KSB, v ktorej je povestná lyžica jedu v sude medu.

  Prvá mína, islam. Výhradne pozitívne citáty z koranu spôsobujú, že človek vedome aj nevedome otvára brány islamu a začína ho brať ako niečo, čo nie je až také zlé. Napája sa na islamský egregor, ktorý je voči nám nepriateľský a otvára mu cestu do našej spoločnosti, pretože sa mu človek prirodzene prestáva brániť. Nakoniec zblbne ako Hox, ktorý bol šikovný a rozumný, ale stal sa z neho obyčajný fanatik. Koran je nepriateľské učenie, ktoré bolo zoslané primitívom v púšti, ktorí pochovávali ženy zaživa. Nebolo určené nám. Dnes je pre nich žena menej ako pes. Aký to posun. Prorok mohamed bol zlodej, vrah a pedofil. Vzor cnosti? Takže agresívna politická ideológia (islam je politická ideológia) je tam cez koran vykresľovaná ako niečo dobré a neškodné, ale o Védizme ani ťuk. Dopady netreba vysvetľovať.

  Ak je KSB inšpirovaná Slovanmi, starovercami (Mŕtva voda), ako je možné, že tam len veľmi málo o nás a našich predkoch v pozitívnom zmysle, ale koranom sú pretkane cele knihy? Jednoducho. Je to zámer agentov, menovite Michaila Velička. Ale aj ďalších, ktorých mená nepoznáme. A keď o Slovanoch začal hovoril Konstantin Petrov, bol zlikvidovaný.

  Druhá mína, rovnakosť. Vraj sa každý môže stať Človekom. Naozaj? Aj indián z Indie, ktorý nemá o duchovný rozvoj žiadny záujem a je to v ňom geneticky zákódované? Áno, niektorí tento záujem majú a dokážu sa pozdvihnúť. Ale koľko je to percent a aká je pravdepodobnosť ohľadne ostatných? A naozaj môže byť Človekom niekto, kto nemá živatmu? Neviem, pýtam sa. Rovní si sme, rovnakí nie sme. KSB usiluje o ľudskosť, nie o človečenstvo.

  Tretia mína, globalizácia podľa KSB. Podľa KSB máme žiť všetci domiešaní a snažiť sa u každého o ľudskosť. Je to čistý multikulturalizmus. Vraj v Rusku nikdy žiadny národ nezanikol, naopak, uchoval si svoju identitu a rozvinul kultúru. To je pravda len čiastočne. V Rusku sú obrovské problémy s neslovanmi. Hlavne s moslimami. Za všetky ter. útoky sú zodpovední moslimovia. Aziati sa rozťahujú a sú na nich kladené menšie nároky ako na Slovanov. Množstvo občanov Ruskej federácie neklesá len kvôli vysokej pôrodnosti moslimov. Slovania v Rusku vymierajú. Sú nahrádzaní pôrodnosťou a likvidovaní zmiešanými partnerstvami. Slovanom v Rusku hrozí záhuba. Nie hneď, časom.

  Ruský/slovanský duch prežije a zavládne vo svete. Ale či prežijú aj Rusi/Slovania, nie je isté. Čiže KSB garantuje prežitie všetkým, len Slovanom nie. Opäť protislovanská podstata kvôli dôsledkom.

  Globalizácia podľa globálneho prediktora/parazita/primitíva je redukcia populácie na pol miliardy a absolútna kontrola prostredníctvom informačných technológii, čiže zavedenie tyranie. To odmieta každý zdravo mysliaci a cítiaci človek. Globalizácia podľa KSB má vyššie zmienené nedostatky. Navrhujem vlastnú globalizáciu.

  Každý národ sa vráti tam, kde sú jeho korene. Belosi z Austrálie do Európy. Austrália patrí aborigincom. Belosi zo Severnej Ameriky do Európy a Ázie, černosi do Afriky, aziati do juhovýchodnej Ázie, hispánci do Južnej Ameriky. Severná amerika patrí severoamerickým indiánom. Budeme sa priateliť, pomáhať si, spolupracovať, navzájom sa učiť a inšpirovať, ale nebudeme sa miešať. Len tak sa zachová diverzita vo svete. Takáto forma globalizácie je dobrá a správna pre všetky národy. Každý národ je na inom stupni kultúrneho, vzdelanostného, technologického a duchovného vývoja. Každý národ preto potrebuje pre svoj rast niečo iné a má vlastné tempo. Aby sa mohol každý národ rozvíjať u seba doma svojim vlastným spôsobom a svojou vlastnou rýchlosťou a aby nikto nedoplácal na toho druhého. Učiť chytať ryby, ale nie kŕmiť jeden druhého.

  Bez Slovanov nenastane obroda sveta. KSB nám, Slovanom, nepriznáva miesto, ktoré nám právom patrí. Vraj preto, aby to mohlo byť učenie pre všetkých. To ťažko, keď je tam adorácia islamu prostredníctvom citátov z koranu. Takéto učenie, kým sa od takýchto vecí neočistí, nemôžem prijať za svoje. A bez očistenia nikdy nebude spásou pre svet.

 • Len krátko môj pohľad. S prvou mínou súhlasím, objektívne, že sa to má týkať každého náboženstva. Subjektívne keďže považujem Ježiša Krista za inkarnáciu Absolútneho tak by som osobne prijal citácie zo štyroch evanjelií NZ ktoré monitorovali Jeho slová aj skutky. S druhou mínou nesúhlasím, každý sa môže stať Človekom, no nemusí to byť nutne počas pobytu na tejto planéte, môže kľudne prejsť ešte viacerými inkarnáciami inde. Tretia mína je zložitá a súvisí hlavne s atribútmi "ega" preberaného v inom vlákne. Keďže vo väčšine prípadov každé náboženstvo neznáša iné náboženstvá, iná rasa ďalšie rasy, ideológia iné ideológie a pod.,- tak pokoja zatiaľ nebude.

 • Ogar Valach
  upravené Tue 12 Jul 2022 #5->

  @Atom povedal/-a:
  Všechny miny jsou vymyšlené s ničím takovým jsem se zatím v žádném materiálu nesetkal. Ogar žádné materiály nečetl natož studoval, což sám přiznal a vytváří si (dle mého hodnocení) domněnky podle diskuze (která se ani neskládá jenom ze znalců, sám se považuji spíše zatím za amatéra, za studenta - ano přeji si vést diskuzi v duchu KSB a z pozic KSB, protože od toho ta diskuze je, je to KSB fórum, podle Ogara to znamená, že jsem dogmatik, s tím nic nenadělám).

  Si klamár a manipulátor. Čítal som viacero kníh KSB a vtedy som ich vymenoval. Jediné, čo som priznal bolo, že som vtedy nečítal Mŕtvu vodu a DVTR. Riešili sme pojem istina. Ten, ktorý tvrdil, že ich čítal, tento pojem nepoznal. Bol prichytený pri lži. Ja som vtedy tieto dve knihy nečítal, ale pojem istina som poznal. Každý si to môže dohľadať. Klamanie a manipulovanie ti veľmi nejde. Požadujem tvoje zablokovanie za to, že o mne šíriš bludy a špiníš ma. Od dogmatika KSB som ani nič iné nečakal. Dôkaz že klameš je tu.

  Že v KSB nie sú tieto míny ukázané? Asi preto, že sú to míny. Až sa mi rozum zastavuje, že niekto dokáže také niečo napísať.

  K ostatnému sa nevyjadrujem. Diskusia s KSB dogmatikom nemá zmysel. Opakovane sa ukazuje, že KSB rozumiem lepšie ako mnohí, ktorí sa tým radi chvália. Pripomeniem len Michaila Velička a Boletusa. Ich fanklub čumel ako vyorané myši.

  Typické. Jura11 klamal, že vraj som tvrdil, že v diskusii manipulujem. Klamal a samozrejme to nedoložil. Ani nemohol, pretože nič také nerobím. A teraz Atom klame v tomto. Vymýšľa si a prekrúca, čiže klame a manipuluje. Neskutočné. KSB dogmatici sa krásne vyfarbujú. Obviňujú ma z klamania a manipulovania, pritom sú to oni, kto to robí. Zlodej kričí, chyťte zlodeja. Môžete sa hanbiť.

 • Ogar Valach
  upravené Wed 13 Jul 2022 #8->

  @jardob povedal/-a:
  Podobne je to aj so slovom človek a ľudia. V jednotnom čísle sa používa človek, a v množnom ľudia. ľudia sa nedá povedať v jednotnom, a človek sa nedáva do množného.

  Nebije ti tá nezrovnalosť v jednotnom a množnom čísle do očí? Nevieš o tom, že nám kradnú slová a zamieňajú ich významy? Existujú ľudia a existujú človekovia. O tom, že to nie je to isté, svedčí, že sú to dve rozdielne slová. Dôkaz nájdeš v staroslovienskej bukvici. Majú inú údelnú váhu, preto nemôžu znamenať to isté.

  Či niekto má alebo nemá dušu, či má alebo nemá živátmu, to je tenký ľad, lebo sa to nedá empiricky dokázať.

  Empiricky sa nedá dokázať ani Boh a množstvo iných vecí, ktoré považujeme za samozrejmosť. Na to máme popri rozume aj intuíciu a iné spôsoby.

  S tým tretím. To by bolo dosť problematické uskutočniť, aby sa dnešný pomiešaný svet rozdelil podľa pôvodu predkov. To by bolo ľahšie udržiavať, ak by bol svet už takto rozdelený.

  Ľudia sa niekde objavili iba tak? Alebo postupne prišli? Ak postupne prišli, môžu sa postupne aj vrátiť. Podľa mňa by sa mal každý sám chcieť vrátiť domov, na miesto, kde sú jeho korene (nie kde sa nutne narodil). Všetko sa dá riešiť ľudskými spôsobmi, keď sa chce. Kto chce, hľadá spôsob, kto nechce, hľadá dôvod.

 • jardob
  upravené Tue 12 Jul 2022 #9->

  @Ogar Valach povedal/-a:

  @jardob povedal/-a:
  Podobne je to aj so slovom človek a ľudia. V jednotnom čísle sa používa človek, a v množnom ľudia. ľudia sa nedá povedať v jednotnom, a človek sa nedáva do množného.

  Nebije ti tá nezrovnalosť v jednotnom a množnom čísle do očí? Nevieš o tom, že nám kradnú slová a zamieňajú ich významy? Existujú ľudia a existujú človekovia. O tom, že to nie je to isté, svedčí, že sú to dve rozdielne slová. Dôkaz nájdeš v staroslovienskej bukvici. Majú inú údelnú váhu, preto nemôžu znamenať to isté.

  Či niekto má alebo nemá dušu, či má alebo nemá živátmu, to je tenký ľad, lebo sa to nedá empiricky dokázať.

  Empiricky sa nedá dokázať ani Boh a množstvo iných vecí, ktoré považujeme za samozrejmosť. Na to máme popri rozume aj intuíciu.

  S tým tretím. To by bolo dosť problematické uskutočniť, aby sa dnešný pomiešaný svet rozdelil podľa pôvodu predkov. To by bolo ľahšie udržiavať, ak by bol svet už takto rozdelený.

  Ľudia sa niekde objavili iba tak? Alebo postupne prišli. Ak postupne prišli, môžu sa postupne aj vrátiť. Podľa mňa by sa mal každý chcieť vrátiť domov, na miesto, kde sú jeho korene.

  Áno, ale môžeme sa aj mýliť. A človek bez duše je vlastne iba vec. Správať sa k iným ako k veci, a mýliť sa v tom, to by bol tak obrovský prešľap, ktorý by som si nevedel odpustiť nevedel. Takýto postoj sa praktizoval v otrokárskom režime. Niekto vraví, že ani zvieratá nemajú dušu. Ja pri pohľade na domácich miláčikov ten pocit nemám, a nemal by som to svedomie sa k nim chovať ako k veci.

  Keď niekde prisťahovalci žijú už pár generácii, tak vnímajú to miesto ako svoj domov. Dokonca stači sa niekde narodiť, a už sa to miesto stáva domovom. Vezmi si izraelčanov a palestínčanov. Jedni druhých sa snažia vyštvať zo zeme. Ale napriek tomu, že židia sa tam v minulom storočí nasáčkovali, tak mnohí sa tam už aj narodili, a takí to považujú za svoj domov, čo situáciu komplikuje.
  Po dobrom nikto nikoho nevyženie. Bolo by dobré, aby sa naučili normálne spolu žiť, nie pomiešane, ale každý na svojom životnom priestore aj so svojimi tradíciami.

 • Ogar Valach
  upravené Tue 12 Jul 2022 #10->

  @jardob povedal/-a:
  Áno, ale môžeme sa aj mýliť. A človek bez duše je vlastne iba vec. Správať sa k iným ako k veci, a mýliť sa v tom, to by bol tak obrovský prešľap, ktorý by som si nevedel odpustiť nevedel. Takýto postoj sa praktizoval v otrokárskom režime. Niekto vraví, že ani zvieratá nemajú dušu. Ja pri pohľade na domácich miláčikov ten pocit nemám, a nemal by som to svedomie sa k nim chovať ako k veci.

  Kto niečo také tvrdí alebo navrhuje? Premietaš tam svoje ničím nepodložené predstavy. Všetky veci treba riešiť ľudsky.

  "Vedzte, ľudia rodov rasy veľkej, že je treba sa s láskou a dobrotou chovať ku všetkému živému, vytvorenému na Midgard-Zemi." Prikázanie Dažďboga

 • Ogar Valach
  upravené Wed 13 Jul 2022 #12->

  @jardob povedal/-a:
  V poriadku, ale tvrdiť, že niekto nemá dušu, sú dosť silné slová. Ktoré ak niekomu adresuješ, tak sa ho zaručene dotknú, jeho integrity. A dokázať to nebudeš vedieť. Tak načo je to dobré hovoriť?

  Reč bola o živatme, nie o duši. Postupnosť živatma > duch > duša > telo. Načo je dobré to hovoriť? Pretože to môže byť pravda a nás sa to bytostne týka. Je na tom založené naše svetoponímanie, na čo máme právo rovnako, ako ostatní majú právo na to svoje.

 • KSB nejsou svaté texty a ničemu nevadí analýza a hledání případných chyb - rozhodně nejde o nějakou svatokrádež a iniciativu jsem přivítal. Obecně se ale objevuje tendence kromě osobních invektiv nadšené reakce, když diskuze sklouzne na fekální úroveň (narážky na sex) - naposledy dnes - byly smazány 3 příspěvky (jeden můj), což předpokládám byla reakce adminů, můžu se mýlit, nedostal jsem zpětnou vazbu.

  Není problém větší množství příspěvků (někdo jich píše více, někdo málo), ale nesmí to sklouzávat do "duševního průjmu", který tříští diskuzi - pak jsou provokativní příspěvky, kdy se jiní diskutující různě dehonestují ostatní kolegy a vyzývají je k odvetě. Toto je velmi špatné a odvádí to pozornost od podstatných věcí (a i jejich identifikace - dříve jsem nechápal důležitost např. symboliky) - mistr na to byl "globalisté", ale tříštění se daří i bez něj.

 • J
  upravené Tue 12 Jul 2022 #15->

  Není náhodou tou minou ta živatma? ... nebyl náhodou ten pojem prvně použit ve falzu pod názvem Slovansko-Arijské védy?

 • Ogar Valach
  upravené Tue 12 Jul 2022 #16->

  @Jura11 povedal/-a:
  Není náhodou tou minou ta živatma? ... nebyl náhodou ten pojem prvně použit ve falzu pod názvem Slovansko-Arijské védy?

  Už ti bolo viackrát Rusofilom ukázané, že základná Velesova kniha je pravá.
  https://ksbforum.info/discussion/comment/435/#Comment_435
  https://ksbforum.info/discussion/comment/1896/#Comment_1896

  Záujemci sa viac dozvedia v téme Slovanstvo a védizmus.

 • Jeden o voze (SAV) druhý o koze (Velesova kniha).

  Připomínám nezodpovězený dotaz: "Kde se prvně použil pojem živatma?" ... já ho dohledal jen u Lauberta v jednom videu a ten to má z SAV.

 • Ogar Valach
  upravené Tue 12 Jul 2022 #18->

  @Jura11 povedal/-a:
  Připomínám nezodpovězený dotaz: "Kde se prvně použil pojem živatma?" ... já ho dohledal jen u Lauberta v jednom videu a ten to má z SAV.

  A súčasťou našich Véd je Velesova kniha, ako základná. O pravosti a nepravosti našich Véd sme sa už bavili a tvrdil si, že je v nich 90% pravdy:
  https://ksbforum.info/discussion/comment/400/#Comment_400
  https://ksbforum.info/discussion/comment/430/#Comment_430

 • J
  upravené Tue 12 Jul 2022 #19->

  Nie je to podvrh, ale boli upravené. To nikto nepopiera.

  ... před zveřejněním SAV (ve svatých 90-tkách) nevím o jediném použití pojmu živatma mezi Slovany. ... není tedy živatma zrovna to, co bylo upravené????

  P.S. Takovéto texty upravuje GP za účelem dosazení min ... to z nich dělá docela toxický text v souvislosti s tím, že tvrdíš, že naozaj môže byť Človekom niekto, kto nemá živatmu?

 • J
  upravené Tue 12 Jul 2022 #20->

  P.S. Těch 90% pravdy znamená, že to je padělek (či upravený/zmanipulovaný text)
  (Kdyby tam bylo ještě méně pravdy, tak tomu nikdo nevěří, ale takto se mnozí nechají napálit)

 • Ogar Valach
  upravené Tue 12 Jul 2022 #21->

  @Jura11 povedal/-a:
  P.S. Těch 90% pravdy znamená, že to je padělek (či upravený/zmanipulovaný text)
  (Kdyby tam bylo ještě méně pravdy, tak tomu nikdo nevěří, ale takto se mnozí nechají napálit)

  Omyl, aby to prežilo, muselo sa niečo upraviť. Inak by sme dnes nič také nemali. To ti už tiež bolo vysvetlené. Okrem toho je to iná téma, takže ak chceš, pokračuj tam. Lenže neslovanovi, ako si ty, sa to vysvetliť nedá. Tu sa bavme o mínach v KSB a dokázanej infiltrácii nasadenými agentmi, ako je Michail Veličko. Pretože tam je problém.

 • **... muselo sa ... **

  To je podpis GP.

 • Atom
  upravené Wed 13 Jul 2022 #23->

  @Kajuga povedal/-a:
  KSB nejsou svaté texty a ničemu nevadí analýza a hledání případných chyb

  To bych taky přivítal, ale žádná konkretní analýza zatím není. Pouze obecné teze (jaké používají psychičtí trockisté) např., že KSB protěžuje Islám, bavme se o konkrétnostech. Co na Islámu považuje KSB za dobré a není tomu tak, kde jsou miny v Islámu a proč na ně KSB neupozorňrujě apod. Dětinské a směšné je černobílé vidění, že celý Islám je špatný a KSB je špatná protože něco na něm chválí.

  Mně se velmi líbí v Islámu zákaz úroku, co je na tom špatného ?

  Mimoto KSB je metodologie a tak nemá pevná dogmatická stanoviska má metodu (nová fakta mohou obraz procesu zpřesnit nebo pozměnit), takže je potřeba zpochybnit metodu, pokud je špatná bez studie mrtvé vody a DVTR je to tom hovořit blbost na n-tou.

 • Ogar Valach
  upravené Wed 13 Jul 2022 #24->

  @Jura11 povedal/-a:

  **... muselo sa ... **

  To je podpis GP.

  Všetko bolo viackrát podrobne vysvetlené, naposledy v téme Slovanstvo a védizmus. Pre neznalých odporúčam.

  @Atom povedal/-a:

  @Kajuga povedal/-a:
  KSB nejsou svaté texty a ničemu nevadí analýza a hledání případných chyb

  To bych taky přivítal, ale žádná konkretní analýza zatím není. Pouze obecné teze (jaké používají psychičtí trockisté) např., že KSB protěžuje Islám, bavme se o konkrétnostech. Co na Islámu považuje KSB za dobré a není tomu tak, kde jsou miny v Islámu a proč na ně KSB neupozorňrujě apod. Dětinské a směšné je černobílé vidění, že celý Islám je špatný a KSB je špatná protože něco na něm chválí.

  Mně se velmi líbí v Islámu zákaz úroku, co je na tom špatného ?

  Mimoto KSB je metodologie a tak nemá pevná dogmatická stanoviska má metodu (nová fakta mohou obraz procesu zpřesnit nebo pozměnit), takže je potřeba zpochybnit metodu, pokud je špatná bez studie mrtvé vody a DVTR je to tom hovořit blbost na n-tou.

  • Pre stromy nevidíš les.
  • Si krásnym príkladom vplyvu míny číslo jedna.
  • Islam bol zoslaný primitívom v púšti pochovávajúcim ženy zaživa, prostredníctvom zlodeja, vraha a pedofila. K nám žiadni proroci nemuseli chodiť, pretože sme žiadnych nepotrebovali (žili sme pravoverne podľa Konov Všehomíra). Pre nás islam nie je vhodný. Naopak, je škodlivý.
  • Všetko, čo je v islame dobré, sme my, Slovania, mali dávno predtým.
  • Prítomnosť najprimitívnejšieho náboženstva na svete v KSB a ignorácia najvyspelejšieho svetopomínania, je dôkazom toho, že KSB bola infiltrovaná nepriateľskými živlami, čo sa potvrdilo. Michail Veličko bol odhalený, na čo som pred rokom upozorňoval, a nedávno to potvrdil už aj Valerij Piakin, predstaviteľ nového VP ZSSR.
  • Ak nie sú v KSB naše Védy, potom tam nemajú miesto ani náboženstvá. Prítomnosť najprimitívnejšieho a prakticky pre celý svet nepriateľského, je znakom nielen infiltrácie, ale aj úrovne, ktorú KSB dosahuje a prečo priťahuje určitý tup ľudí.
  • Islam dosahuje najviac tretiu čakru (stohňu), väčšinou druhú. Kresťanstvo 3/4. Budhizmus a hinduizmus 4/6. Naše Védy 12/16. To sa nedá porovnávať.
  • Je pochopiteľné, že tí, ktorí berú KSB ako písmo sväté, neznesú jej kritiku.
  • Všetko už bolo niekoľkokrát vysvetlené, ale niektorí nechcú počuť. Priveď koňa k vode, ale piť ho nedonútiš.
 • Všetko už bolo niekoľkokrát vysvetlené, ale niektorí nechcú počuť. Priveď koňa k vode, ale piť ho nedonútiš.

  Ogar, chcel si povedať, že si vyjadril SVOJ názor na infiltráciu KSB a nie to, že to je SVATÝ GRAL Ogara Valacha.
  Píšeš, že Veličko.....áno, ale zabudol si dopísať, že Zaznobin a aj Pjakin od samého začiatku vedeli, kto Veličko je a pokiaľ Zaznobin žil, tak si Velička ustrážil. Preto Pjakin hovorí .....do 2018 roku.....čiže z toho vyplýva, že diela VP SSSR sú do roku 2018 OK.

 • Ogar Valach
  upravené Wed 13 Jul 2022 #26->

  @Fero povedal/-a:
  Všetko už bolo niekoľkokrát vysvetlené, ale niektorí nechcú počuť. Priveď koňa k vode, ale piť ho nedonútiš.

  Ogar, chcel si povedať, že si vyjadril SVOJ názor na infiltráciu KSB a nie to, že to je SVATÝ GRAL Ogara Valacha.
  Píšeš, že Veličko.....áno, ale zabudol si dopísať, že Zaznobin a aj Pjakin od samého začiatku vedeli, kto Veličko je a pokiaľ Zaznobin žil, tak si Velička ustrážil. Preto Pjakin hovorí .....do 2018 roku.....čiže z toho vyplýva, že diela VP SSSR sú do roku 2018 OK.

  Žiadny môj názor, objektívny fakt. Vidí to každý, kto to chce vidieť. A potvrdil to aj guru mnohých, Valerij Piakin, ktorý je predstaviteľom nového VP ZSSR po tom, čo starý pod vedením Michaila Velička začal škodiť a v kľúčových otázkach hral mŕtveho chrobáka. Veličko sa dokonca prejavil ako úplný agent amatér, keď si zaregistroval obchodnú značku VP ZSSR v Londýne. Vladimír Zaznobin si Velička (a ďalších) až tak neustrážil, keď dokázateľne škodil a škodí dodnes.

  KSB bola pôvodne inšpirovaná Slovanmi, starovercami. Preto názov Mŕtva voda. Lenže od samého počiatku boli do VP ZSSR nasadení agenti. Preto sa prejavila protislovanská podstata koncepcie, na čo som poukázal. Poskytol a podložil som svoj pohľad (hlavne v prvom obsiahlom komentári). Názor nech si urobí každý sám. Nikoho nepresviedčam, poskytujem iný pohľad na vec. Že sa to niektorým nepáči je pochopiteľné.

 • myslím si, že VP na čele so Zaznobinom su ďaleko chytrejší chlapci ako my tu na fóre, teda nesúhlasím s tým, čo si práve napísal......poznám veľa moslimov, ktorí žijú v súlade s bohom, majú jednu ženu a vychovávajú svoje deti LÁSKOU....a mnohí Slovania by si z nich mohli brať príklad....čiže žijú v súlade s Bohom

 • Ogar Valach
  upravené Wed 13 Jul 2022 #28->

  @Fero povedal/-a:
  myslím si, že VP na čele so Zaznobinom su ďaleko chytrejší chlapci ako my tu na fóre, teda nesúhlasím s tým, čo si práve napísal......poznám veľa moslimov, ktorí žijú v súlade s bohom, majú jednu ženu a vychovávajú svoje deti LÁSKOU....a mnohí Slovania by si z nich mohli brať príklad....čiže žijú v súlade s Bohom

  Tvoj názor ti nikto neberie. Identifikoval som problémy a upozornil na ne. Vladimír Zaznobin tiež nie je vševedúci a mohol sa mýliť. A ak o agentoch vedel, nechal ich škodiť, rovnako ako necháva Vladimír Putin škodiť Dmitrija Peskova a predtým Dmitrija Medvedeva, aby sa tam nedostali ešte horší. Priateľov si drž blízko, nepriateľov ešte bližšie. Takže tvoj argument je nulový.

  Čo sa Slovanov týka, nikto netvrdí, že sme dokonalí a že nemáme problémy. Ani nikto netvrdí, že neslovania sú zlí. islam nebol určený nám. Nehodí sa pre nás a je pre nás dokonca škodlivý. Je vhodný pre moslimov. Naše učenie zase nie je vhodné pre nich. Nie sme rovnakí (mína číslo dva) a každý potrebujeme niečo iné. Naši predkovia urobili chybu, že cudzincov považovali za rovnakých a doplatili na to. Neurobme tú chybu znovu, lebo to nemusíme prežiť.

  Okrem toho, moslim nemôže žiť v súlade s Bohom. Môže žiť len v súlade s alahom. Keby žil v súlade s Bohom, už by to nebol moslim. alah je entita na úrovni jahveho. Nie je to Boh.

 • Lavazza
  upravené Wed 13 Jul 2022 #29->

  Neviem, ale táto diskusia mi nepripadá ako diskusia ako konfrontácia názorov. Základná otázka pre Ogara je, ako sa staviaš ku koncepcii KSB, akceptuješ ju ako takú alebo nie. Lebo keď Ti tam vadia nejaké veci, ale celkovo si s ňou ok. Táto diskusia môže vzbudiť dojem, že vystupuješ proti KSB kvôli tým mínam. Ešte raz, Môže vzbudiť dojem, čo je iné ako keby som napísala, že si proti KSB.

  Ono by bolo fajn, keby si niektoré svoje výroky z KSB pdporil citátmi, pretože to vedie ku konfrontácii, kedy niekto ťa obviní, že si to vôbec nečítal. Niekto iný si zase nepamätá z tých kníh niečo iné, z čoho Ty ich zase obviníš z klamstva a tak ďalej. Takto je velice únavné.

  Citát: Druhá mína, rovnakosť. Vraj sa každý môže stať Človekom. Naozaj? Aj indián z Indie, ktorý nemá o duchovný rozvoj žiadny záujem a je to v ňom geneticky zákódované?

  Samozrejme, že nie každý sa môže stať človekom. Ono by bolo mať to pred sebou, ako to je tam napísané. Pretože, keď je niekto mentálne postihnutý, tak má také zmeny v psychike, ktoré mu to asi neumožnia. Takisto citovo deprivované deti, z ktorých sa neskôr vyvinú psychopati, sociopati, môžu mať v mozgu také zmeny, ktoré sú nezvratné. Takto sa diskusia viesť nedá.

  To že Veličo je problém ozrejmil Pjakin. Je to fakt, môžeme to akceptovať, nemusíme, ktorý opakovane hovorí, že len diela do 2018 a potom tie jeho. A toto je dôkaz infiltrácie KSB. Lenže ty tento argument používaš aj na zdôvodnenie iných súvislostí zpred tohto roka. Prosím mohol by si 2 max. 3 vetami sformulovať o čo Ti v súvislosti KSB ide? Pretože ja sa v tomto už strácam, a ako som Ti písala tento web je hlavne o KSB.

  Ďalšia vec - ja neviem, ako ty máš. Ale životné skúsenosti a výchova ma doviedli k tomu, že je ťažko s niekým diskutovať vecne, keď ich predtým nazvem hlupákom, idiotom a podobnými podstatnými menami. A teraz už vidím ako píšeš, že idiot je medicínsky výraz. V tom prípade, neverím, že si lekár psychiater a a keby si aj bol, tak vieš že diagnostikovať na diaľku nie vhodný postup.

  Niekedy mám pocit, že ti nejde ani o KSB, ani o poznatky, ako skôr o osobné konfrontácie. Možno Ťa to teší, ale väčšina ľudí, vrátane nás moderátorov je unavená. Prečo si nezaložíš vlastný web na štýl Oracla, kde môžeš dávať svoje pohľady a sem dávať linky? Nedalo by sa? A tam by si mohol diskutovať spôsobom, akým uznáš za vhodné, s tým kým uznáš za vhodné.

  K ostatným - prosím ja viem, že je to je ťažké, ale skúste byť len o trochu menej precitlivení. Toto nie je ani výčitka, len jednoducho prosba.

  Asi je to čiastočne mim o témy, tak to následne presuniem do Bútlavej vŕby.

 • Takže vrátim sa k tej živatme. A mal som dobré tušenie, že sa jedná o to, čo sa v KSB terminológii označuje ako duša.
  Použijem, Ogar, tvoj citát z tohto komentára
  https://ksbforum.info/discussion/comment/2731/#Comment_2731

  Z pohľadu slovanskej metafyziky, Stvoriteľ stvoril živatmy. Aby živatmy nadobudli skúsenosti (zažili samé seba), vybrali sa do sveta na skusy. Aby mohli hrať hry, ktoré hráme, museli si obliecť niekoľko skafandrov - ducha, dušu a telo. Nie každá živatma sa rozhodla ísť hrať až tatko nízko ako my, ale my sme sa tak rozhodli. Cieľom je nadobudnúť skúsenosti, rozpomenúť sa kým v skutočnosti sme a prejaviť to vo fyzickej realite, a vrátiť sa so skúsenosťami späť k Stvoriteľovi, aby sa každá nová živatma rodila už aj s našimi skúsenosťami.

  Ak je tvoja definícia správna, tak sa potom jedná presne o to isté, čomu v KSB hovoríme duša. Ty len používaš inú terminológiu, a pod pojmom duša chápeš niečo iné.
  Ale platí to, čo som povedal: Bez živatmi (v tvojej terminológii) alebo duše (v mojej terminológii) by bol človek iba vecou. T.j. bol by neživý, lebo by nemal živé vedomie. Bol by len dokonalou kópiou človeka, android, kyborg. To by bolo obrovské pokušenie pre mnoho démonických psychík, aby sa k takým ľuďom chovali ako k veciam.
  A povedať niekomu "ty nemáš živátmu/dušu", znamená totálne človeka ponížiť. Dokonca nacistický termín "untermensch" je na tom ešte lepšie, lebo aj podčlovek je ešte človek, ale človek bez duše/živatmy je iba vec. Čudoval by som sa, ak by to dotyčného neurazilo. Ak sa človek dokáže uraziť, ak niekto haní jeho predkov a pôvod (napríklad Slovanstvo), tak o to väčší dôvod má uraziť sa, ak ho ako človek niekto prirovná k veci bez duše/živatmi.