Úlohy ženy a muža v rodine

1234689

Komentáre

  • Modi povedal/-a: On predsa na začiatku uvádzal nie svoj názor, ale štatistiky...

    S těmi statistikami to je ošemetné. Sherhi nedal žádný link odkud jsou.
    Známe přece

    Počtář povedal/-a: "Nevěřím žádné statistice, kterou jsem sám nezfalšoval." (Winston Churchill ústy Josepha Goebbelse)
    https://cs.wikiquote.org/wiki/Winston_Churchill

    a nebo
    "...američtí vědci zjistili...".
    Ale i kdyby to >byly< statistiky, jsou to pořád statistiky západní/americké populace (pokud jsem z textu megapříspěvku od Sherhi pochopil).

    Sherhi povedal/-a: ...západné vedecké články neobsahujú nezmysly...

    A západní/americká populace už je značně zdegradovaná.
    Dosud jsem počítal, že se bavíme o našich mužích a ženách.

  • Lavaza
    mam 58 rokov som druhy krat zenaty mam 2,5 rocneho syna. Cely volny cas s nim travim nemame uz starych rodicov sme sami nan je to super uzivame si ho. Ja som svoje zazil a aj odpozoroval u priatelov co sa tam dialo vo vztahoch. Zena neveru neprizna ani v anonymnom prieskume mozte pisat co chcete. Ano mas pravdu robi to pre seba nasledne zeny sutazia, ved sa okukavaju navzajom ako su udrzbovane nahodene, aj v cisto zenskom kolektive nemusi tam byt muz takto som to myslel. Zeny su ale v zvadzani daleko nebezpecnejsie ako muzi, Od zien mam aj take vyjadrenie ze zeny su tym ako to robia vacsie svine. Neberte osobne co pisem ani jedna co sem chodite. Nemam Vas za vypatlane uz len tym ze ste na tychto strankach.

  • @Rusofil, dívaš sa optikou minulosti, nie súčasnosti. Tvrdím, že jedno pohlavie nemá druhému čo vyčítať.

  • Ogar Valach
    upravené Wed 30 Nov 2022 #155->

    Rusofil povedal/-a: Nezávisí to totiž od ní. Závisí to od jejího manžela. ... Pokud se dohodnou, že žena bude v domácnosti, tak ať chlap dodrží své slovo a ať se stará plně rodinu zabezpečit a neměnit pravidla v průběhu hry.

    1. Zmenil pravidlá hry muž, alebo sa zmenili vonkajšie okolnosti (prevrat a zavedenie kapitalizmu, výpoveď v práci kvôli maximalizácií zisku, rast miezd nepokrývajúci infláciu, rastúca konkurencia na trhu, ekonomická kríza, epidémia...)
    2. Plní žena svoju povinnosť a podporuje muža za všetkých okolností, alebo mu sama podráža nohy a je večne nespokojná? Pretože večná nespokojnosť je typická vlastnosť žien (nie tých duchovne vyspelejších).

    Riešite tu stále vonkajšie prejavy, ale vnútorná podstata vzťahu zostáva väčšinou mimo. Ak je muž a žena jedno telo a jedna duša, nehandluje sa vo vzťahu ako to popisuje Rusofil, ale v každej ťažkej situácií sú partneri spoločne a ťahajú za jeden povraz. Muž pomáha žene a žena pomáha mužovi - sú jeden celok. A tak to má byť.

  • Viete mi niekto vysvetliť, prečo sa vždy rieši len to, čo ma robiť (nerobiť) a aká ma byť (nebyť) a čo smie (nesmie) žena? Prečo nie obaja? A prečo keď už tak tu je aj vlákno pre úlohu muža - tak sa nikdy nerieši muž, ale vždy len to skončí u žien?

    Lebo to potom vyznieva, že je chyba len na našej strane.

    A chyby na ženskej strane sú, bohužiaľ. Lebo ešte sa nenarodila dokonalá žena a veru máme na čom pracovať. Ale stále je to len 50%. :)

    Ešte že už som slobodná. Lebo ja sa zjavne mužom zavďačiť neviem. Vždy som málo dokonalá, stále niečo chýbalo a nebolo dosť dobré. A mi to bolo ľúto, vždy som mala pocit straty polky tela a duše keď som podala žiadosť o rozvod (aj ešte stále mám), ale začínam meniť názor. Veľmi mi odľahlo po odchode manžela. Ja som rozkvitla.... :) Venujem sa deťom, a veľmi veľa sebe - súbor, fitko (lebo mám kopu času, keď sú deti u otca - to nikdy nebolo). Ja neviem, prečo sa to stále niekomu nepáči a chcel by mi do toho kecať. Joooj, istým ľuďom musí asi toto hlboko ležať v žalúdku (ja a mne podobné).

  • S
    upravené Wed 30 Nov 2022 #157->

    @Ogar Valach povedal/-a:

    Sonice povedal/-a: Viete mi niekto vysvetliť, prečo sa vždy rieši len to, čo ma robiť (nerobiť) a aká ma byť (nebyť) a čo smie (nesmie) žena? Prečo nie obaja?

    Asi si si nevšimla Rusofilove (a ani moje) komentáre a filtruješ podľa potreby.

    Sonice povedal/-a: istým ľuďom musí asi toto hlboko ležať v žalúdku (ja a mne podobné).

    Vzťahovačnosť je tiež typická vlastnosť žien (tých duchovne nevyspelých). ;)

    :D mňa nenaserieš :D

    Zjavne sis to vztiahol na seba, tiež nebudeš z tých vyspelých :D

    Inak Ti poviem tajomstvo, Teba som tým nemyslela :*

  • @Ogar Valach povedal/-a:

    @Sonice povedal/-a: :D mňa nenaserieš :D

    Nebolo cieľom ťa "nasrať". Prečo takáto reakcia?

    Pretože to bol zjavný pokus o poníženie mojej osoby, minimálne na moju duchovnú nevyspelosť. Ale takéto veci ma už nechávajú úplne chladnou, Skôr sa smejem :)

  • Sonice povedal/-a: Ja neviem, prečo sa to stále niekomu nepáči a chcel by mi do toho kecať. Joooj, istým ľuďom musí asi toto hlboko ležať v žalúdku (ja a mne podobné).

    Aj mňa toto voľakedy zamestnávalo, že aká by som mala byť. Ale už toto jednoducho neriešim. Som asi v podobnej situácii ako @Sonice a paradoxne odkedy som dospelá som chcela byť finančne nezávislá, a to primárne od rodičov. A bola som k tomu aj vychovávaná. Chodila som na brigády počas strednej školy, a počas vysokej školy som tiež pracovala. A môj brat takisto. A nato tu nejaký borec napíše, či je lepšie byť závislý na zamestnávateľovi alebo na manželovi. Ako by sa to dalo porovnať? Keď mi pracovný vzťah nevyhovuje, tak ho ukončím. S manželstvom, keď sú tam deti, to takto ľahko nejde.

    Ja stále vravím, že raj na Zemi začne, keď sa každý začne starať predovšetkým o seba a o svoju rodinu. Mňa tiež fascinuje, ako sa tu rieši, že ženy sú také onaké, makové, že by si mali brať takých, onakých mužov, kedy by mali mať deti, že nechcú byť závislé na mužovi a pod. Každý nech si urobí poriadok u seba. Teraz prosím skúsme to nebrať osobne napr. @Rusofil napísal, že žije sám a teda má toľko aktivít, že nejaký vzťah nerieši (ak som to napísala zle, ospravedlňujem sa) a nikto nemá potrebu ho presviedčať, že to nie je dobrý postoj.

    Preto vravím, každý nech rieši v prvom rade seba, svoje deti, svoju ženu alebo muža. A v takomto poradí sa to dá ovplyvniť, pričom dospelé deti už nie, a manžela/ku len osobným príkladom. A keď si každý toto vyrieši, odpadne aj ten problém vyššie. Okrem seba nemôžme zmeniť nikoho.

    Ogar Valach povedal/-a: Muž pomáha žene a žena pomáha mužovi - sú jeden celok. A tak to má byť.

    S týmto sa úplne nestotožňujem, resp. treba dodať že pomáhať niekomu - komu pomáhame? Kto niečo nezvláda. Muž má svoju úlohu, prácu, žena svoje. Áno, keď má jden viac a druhý menej, vtedy to sedí. Primárne by mali spolu tvoriť. A to nie je len to materiálne.

  • Ogar Valach
    upravené Wed 30 Nov 2022 #161->

    Sonice povedal/-a: a prazáklad všetkého je práve urovnanie tohto tisícročného sporu žien a mužov.

    Žiadny spor nie je. Iba ilúzia, ktorej mnohí veria. Chceš urovnávať krivdy, ktoré cítia Poliaci voči Rusom? Lenže žiadne nie sú. Keď si to Poliaci uvedomia, budú môcť zamerať svoj hneď na tých, ktorí nás štvú proti sebe. Žiadni Poliaci a Rusi, všetci sme jeden národ, národ Slovanov. Žiadne muži a ženy. Sme jeden celok. Kým si to neuvedomíš, budeš bojovať s veternými mlynmi. Síce to budeš myslieť dobre, ale nebude to mať veľký význam, skôr nahneváš ďalších majiteľov mlynov. ;)

    Píšem všade, kde vidím zásadné nepochopenie. A tu ho vidím takmer u všetkých.

  • @Ogar Valach povedal/-a:

    Sonice povedal/-a: a prazáklad všetkého je práve urovnanie tohto tisícročného sporu žien a mužov.

    Žiadny spor nie je. Iba ilúzia, ktorej mnohí veria. Chceš urovnávať krivdy, ktoré cítia Poliaci voči Rusom? Lenže žiadne nie sú. Keď si to Poliaci uvedomia, budú môcť zamerať svoj hneď na tých, ktorí nás štvú proti sebe. Žiadni Poliaci a Rusi, všetci sme jeden národ, národ Slovanov. Žiadne muži a ženy. Sme jeden celok. Kým si to neuvedomíš, budeš bojovať s veternými mlynmi. Síce to budeš myslieť dobre, ale nebude to mať veľký význam, skôr nahneváš ďalších majiteľov mlynov. ;)

    Píšem všade, kde vidím zásadné nepochopenie. A tu ho vidím takmer u všetkých.

    Ogar, vykašli sa na mňa, ja som stratený prípad duchovne nevyspelej osoby.... Po mne nemôžeš chcieť nič múdre a erudované. :)

    Len neviem, odkiaľ sa vezmú všetky tie dokonalé a duchovne vyspelé panny, ktoré to tu zachránia....

  • @Ogar Valach povedal/-a:

    @Sonice povedal/-a: Ogar, vykašli sa na mňa, ja som stratený prípad duchovne nevyspelej osoby.... Po mne nemôžeš chcieť nič múdre a erudované. :) Len neviem, odkiaľ sa vezmú všetky tie dokonalé a duchovne vyspelé panny, ktoré to tu zachránia....

    Vidím, že s tou vzťahovačnosťou som sa trafil viac, než som si myslel. Ale ako si želáš, kašlem na teba. :D

    Ako chceš :D , mne je to fakt jedno. Chlieb si za to nekúpim

  • Ogar Valach
    upravené Wed 30 Nov 2022 #164->

    Lavazza povedal/-a: S týmto sa úplne nestotožňujem, resp. treba dodať že pomáhať niekomu - komu pomáhame? Kto niečo nezvláda.

    Nepoznám nikoho, kto zvláda všetko, preto si navzájom pomáhame. Ide skôr o to, či je to niečo objektívne, že chceme, ale nevieme/nemôžeme, alebo subjektívne, že síce vieme/môžeme, ale z rôznych príčin nechceme.

  • r
    upravené Thu 1 Dec 2022 #165->

    -ekomicky aktivna zena (nezavisla) hradi 50% nakladov na zabezpecenie rodiny? alebo si prostriedky odklada pre vlastnu spotrebu.

    -pri rozvode je system nastaveny tak ze rozvodom konci BSM a byvali manzelia sa stavaju podielovymi spoluvlastnikmi v pomere 50:50 nadobudnuteho majetku bez ohladu na podiel kazdeho z nich na jeho nadobudnuti. Je to spravodlive?

  • Ogar Valach
    upravené Thu 1 Dec 2022 #166->

    Emancipovaná žena je ako mačka. Silná a nezávislá, ale nemá problém prísť sa vyspať pekne do tepla, dobre sa nažrať a nechať sa vyhladkať. Akonáhle sa jej ale niečo znepáči, začne prskať a škriabať, veď predsa nebude robiť niečo, čo nechce, keď je silná a nezávislá. :D Emancipácia = zmužšťovanie. Žena sa stáva tým, voči čomu sa snaží vyhraniť. To nevymyslíš, to sú feministky. :D

    Nemám rád sebestredných mužov neschopných priznať si chybu ani uplakané ženské stavajúce sa do pozície obete. Ale feministky sú mi vyslovene na smiech.

  • Najväčšie problémy vidím v sebectve, nezvládnutých úlohách a skúškach, duchovnej nevyzretosti, ambíciách rôzneho druhu, v neprijatí partnera aj s jeho chybami a nedostatočnej ľúbosti. V tomto vidím príčiny a všetko ostatné sú len dôsledky. Neriešme dôsledky (prejavy), ale zamerajme sa na príčiny. A nezabúdajme na vonkajšie vplyvy, pretože voči nim nie sme imúnni.

  • Ogar Valach povedal/-a: Nemám rád sebestredných mužov neschopných priznať si chybu ani uplakané ženské stavajúce sa do pozície obete. Ale feministky sú mi vyslovene na smiech.

    Esteze sme tu my, lahkodeviantne, ale inak dokonale osobnosti Ceskoslovenskych alternativnych internetov. :smiley:

  • @rony povedal/-a:
    -ekomicky aktivna zena (nezavisla) hradi 50% nakladov na zabezpecenie rodiny? alebo si prostriedky odklada pre vlastnu spotrebu.

    -pri rozvode je system nastaveny tak ze rozvodom konci BSM a byvali manzelia sa stavaju podielovymi spoluvlastnikmi v pomere 50:50 nadobudnuteho majetku bez ohladu na podiel kazdeho z nich na jeho nadobudnuti. Je to spravodlive?

    SJM se dělí 50 na 50 bez ohledu na to, kdo kolik z manželů vydělával - to je litera zákona. Dá se to upravit předmanželskou smlouvou.

  • Ogar Valach
    upravené Thu 1 Dec 2022 #170->

    Kancelar povedal/-a: Esteze sme tu my, lahkodeviantne, ale inak dokonale osobnosti Ceskoslovenskych alternativnych internetov. :smiley:

    Konečne si to niekto všimol a ocenil. :D Ale inak dobré podpichuntie. ;)

    Lena povedal/-a: SJM se dělí 50 na 50 bez ohledu na to, kdo kolik z manželů vydělával - to je litera zákona. Dá se to upravit předmanželskou smlouvou.

    Musí to byť krásny a harmonický vzťah, ktorý potrebuje takéto veci riešiť zmluvou a odvolávať sa na zákon. Alebo je to varovanie, aby sme sa nepúšťali do spoločnej cesty životom s niekým, kto vyrukuje s predmanželskou zmluvou? Rozumní ľudia sa vedia dohodnúť, tí, pre ktorých je manželstvo druh obchodu, potrebujú zmluvu.

  • Sherhi povedal/-a: určitý typ správania žien - je to jedno koho si nájdem a s koľkými budem mať deti

    Poznám ženu, ktorá má tri deti s tromi mužmi a žije so štvrtým, ktorý im poskytuje zázemie.

  • @Ogar Valach povedal/-a:

    Kancelar povedal/-a: Esteze sme tu my, lahkodeviantne, ale inak dokonale osobnosti Ceskoslovenskych alternativnych internetov. :smiley:

    Konečne si to niekto všimol a ocenil. :D Ale inak dobré podpichuntie. ;)

    Lena povedal/-a: SJM se dělí 50 na 50 bez ohledu na to, kdo kolik z manželů vydělával - to je litera zákona. Dá se to upravit předmanželskou smlouvou.

    Musí to byť krásny a harmonický vzťah, ktorý potrebuje takéto veci riešiť zmluvou a odvolávať sa na zákon. Alebo je to varovanie, aby sme sa nepúšťali do spoločnej cesty životom s niekým, kto vyrukuje s predmanželskou zmluvou? Rozumní ľudia sa vedia dohodnúť, tí, pre ktorých je manželstvo druh obchodu, potrebujú zmluvu.

    Odpovidala jsem ronymu, zda je to spravedlivé, ano, je.

  • @Súlad povedal/-a:

    Sherhi povedal/-a: určitý typ správania žien - je to jedno koho si nájdem a s koľkými budem mať deti

    Poznám ženu, ktorá má tri deti s tromi mužmi a žije so štvrtým, ktorý im poskytuje zázemie.

    To ale není standard, že, poznám politika,, co má 9 dětí s různými ženami.

  • @Lena povedal/-a:

    @Súlad povedal/-a:

    Sherhi povedal/-a: určitý typ správania žien - je to jedno koho si nájdem a s koľkými budem mať deti

    Poznám ženu, ktorá má tri deti s tromi mužmi a žije so štvrtým, ktorý im poskytuje zázemie.

    To ale není standard, že, poznám politika,, co má 9 dětí s různými ženami.

    Tak potom sú minimálne dvaja Kollar má už 12 det, či?

  • @Ogar Valach povedal/-a:

    Musí to byť krásny a harmonický vzťah, ktorý potrebuje takéto veci riešiť zmluvou a odvolávať sa na zákon. Alebo je to varovanie, aby sme sa nepúšťali do spoločnej cesty životom s niekým, kto vyrukuje s predmanželskou zmluvou? Rozumní ľudia sa vedia dohodnúť, tí, pre ktorých je manželstvo druh obchodu, potrebujú zmluvu.

    Se mi líbí ty tvoje "moudré" rady, se vsadím, že tu jste všichni rozvedení a někteří i dvakrát.

  • @Lavazza povedal/-a:

    @Lena povedal/-a:

    @Súlad povedal/-a:

    Sherhi povedal/-a: určitý typ správania žien - je to jedno koho si nájdem a s koľkými budem mať deti

    Poznám ženu, ktorá má tri deti s tromi mužmi a žije so štvrtým, ktorý im poskytuje zázemie.

    To ale není standard, že, poznám politika,, co má 9 dětí s různými ženami.

    Tak potom sú minimálne dvaja Kollar má už 12 det, či?

    Aha, tak to jsem zaspala.

  • Ogar Valach
    upravené Thu 1 Dec 2022 #177->

    Lena povedal/-a: Odpovidala jsem ronymu, zda je to spravedlivé, ano, je.

    Doplnil som čo si napísala, nerozporoval som to. Áno, je to spravodlivé, a štatisticky na tom materiálne profitujú hlavne ženy.

    Lena povedal/-a: To ale není standard, že, poznám politika,, co má 9 dětí s různými ženami.

    Ten politik všetky svoje ženy materiálne vydržiava, táto žena svojho súčasného muža zneužíva. Toľko k rozdielom medzi nimi. Odsúdeniahodné sú obidva prípady. Ideálny a žiadúci vzťah je jedna žena a jeden muž.

    Lena povedal/-a: Se mi líbí ty tvoje "moudré" rady, se vsadím, že tu jste všichni rozvedení a někteří i dvakrát.

    Odpútavaš pozornosť k nositeľovi správy, ale neuviedla si jediný argument, ktorý by akýmkoľvek spôsobom rozporoval moje "múdre" rady. Beriem to ako ich potvrdenie a úvodzovky v tomto prípade nie sú na mieste.

  • @Ogar Valach povedal/-a:

    Lena povedal/-a: Odpovidala jsem ronymu, zda je to spravedlivé, ano, je.

    Doplnil som čo si napísala, nerozporoval som to. Áno, je to spravodlivé, a štatisticky na tom materiálne profitujú hlavne ženy.

    Lena povedal/-a: To ale není standard, že, poznám politika,, co má 9 dětí s různými ženami.

    Ten politik všetky svoje ženy materiálne vydržiava, táto žena svojho súčasného muža zneužíva. Toľko k rozdielom medzi nimi. Odsúdeniahodné sú obidva prípady. Ideálny a žiadúci vzťah je jedna žena a jeden muž.

    Odpútavaš pozornosť k nositeľovi správy, ale neuviedla si jediný argument, ktorý by akýmkoľvek spôsobom vyvracal moje "múdre" rady. Beriem to ako ich potvrdenie a úvodzovky v tomto prípade nie sú na mieste.

    Tim rozvedeným jsem myslela tebe.

  • Ogar Valach
    upravené Thu 1 Dec 2022 #179->

    Lena povedal/-a: Tim rozvedeným jsem myslela tebe.

    Pochopil som a aj som napísal, že som pochopil. Opäť si sa vyhla protiargumentom voči mojim "múdrym" radám. Dobre, nechajme to. Takéto dohadovanie sa nemá zmysel.

  • M
    upravené Fri 2 Dec 2022 #181->

    rony povedal/-a: Objektivne zakonitosti bytia.
    Levice lovia lev pavacsinou pride a nazerie sa. Raz prisla k leviciam hyena a nahovorila im ze ich lev utlaca a ze nech viacej pre neho nelovia. Stalo sa. Znamenalo to koniec svorky. Teritorium obsadila svorka ina.
    Vsade na planete zem u biologickeho druhu clovek rozumny existuje muzska a zenska rola. Je v podstate rovnaka s malymi odchylkami co sa roznych kultur tyka. Technologicky pokrok vplyva na vela veci a vnasa aj do vztahov muzov a zien rozne zmeny a trendy ale ako hovori krasna pani Anna Hogenova to podstatne z minulosti nemen.
    Lavaza tak ako si vyzvala ze nech sa muz zamysli ... aké je to, byt so ženou, ktorá tá miluje, lebo si a so ženou, ktorá nemá aktuálne inú možnosť len byt s tebou, lebo finančná závislosť, malé deti... som sa zamyslel. To ze je zena financne nezavisla v rozhodovani o tom ci ju vezmem do clna (alebo uz v clne mam) nema pre mna ziadnu vypovednu hodnotu.
    Veci v minulosti sa hodne zamotavali a zijeme aj vo vztahoch nasledky dejov minulych. Nasi predkovia nemali navody na rozne manzelske krizy resp. mali navody neuplne alebo priamo spatne. Obvinovat predkov co robil kto svojej druhej polovicke nema zmysel. Je tu cas zacat veci rozmotavat.
    Mam znamu s ktorou obcas hodim rec je nieco ako vedma, davnejsie som jej povedal ...ty bosorka v stredoveku by Ta upalili.xixi Tak tato pani bola uspesna to v com robila ale napriek tomu si umelo znizila prijem lebo by zarabala viacej ako jej manzel. Tam ide presne o tu rolu zeny a muza. Bola by narusena bilancia co kto ma do vztahu priniest a jej zalezalo aby ich vztah naruseny nebol.
    Doba s trendami umelo vytvaranej spotreby predefinovava priority aj vo vztahoch. Namiesto rozmotavania spatnych algoritmov prevzatych z rodov sa vytvaraju nove zamotky. Kazdy je zodpovedny za svoj zivot ale co ako vyriesis je navodom aj pre Tvoje deti. Castokrat to co sa nam nepacilo na vztahu rodicov zopakujeme ani nevieme ako.

    pekne zhrnutie danej veci

    Castokrat to co sa nam nepacilo na vztahu rodicov zopakujeme ani nevieme ako.

    alebo nezopakovali a zistili, ze to tak malo predsa len byt