Konflikt Rusko - USA - NATO - Ukrajina

17810121378

Komentáre

  • a tankery maju? ved uz teraz su vsetky zapriahnute naplno, dalsia vystavba je na roky a do toho chcu nahradit 50 mld. m3plynu?

  • Info - Slovensko opustili nielen S300, ale aj úplne najstaršie raketové systémy. Čo som počul, tak odišlo úplne všetko.

  • @Kajuga povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:
    Kissinger dnes zase perlil. Vyslovil se o třech možnostech ukončení války na Ukrajině. Zajímavé, že tam nezazněla možnost, že Rusové ovládnou celou Ukrajinu.
    https://www.novinky.cz/valka-na-ukrajine/clanek/kissinger-jsou-tri-vychodiska-z-tehle-valky-zapad-nemusi-prohrat-40401834

    Pokud chápu problematiku správně, tak Kissinger mazaně navrhl varianty, které všechny znamenají z globálního hlediska pro Rusko prohru. Ovládnutí Ukrajiny nebo i její kapitulace (třeba i převratem) a debanderizace je jediná varianta skutečně výhry .

    starý Henry to povedal rovno na začiatku. Hlavnou podstatou jeho návrhov bolo zaistiť si oddychový čas na konsolidáciu a načerpanie nových síl a zdrojov. Bol to mazaný plán, na ktorý keby Ukrajina a jej pániček pristúpili dostali by Rusko do úzkych. Avšak čo čakať od "vládnucich elít", ktorých jedinou kvalifikáciou je tuposť a úplná podriadenosť páničkovi.

  • @ondrej82 povedal/-a:

    starý Henry to povedal rovno na začiatku. Hlavnou podstatou jeho návrhov bolo zaistiť si oddychový čas na konsolidáciu a načerpanie nových síl a zdrojov. Bol to mazaný plán, na ktorý keby Ukrajina a jej pániček pristúpili dostali by Rusko do úzkych. Avšak čo čakať od "vládnucich elít", ktorých jedinou kvalifikáciou je tuposť a úplná podriadenosť páničkovi.

    Oni nemohli čekat. Liberálně-Kapitalistický systém se sype a RF přezbrojovala. Stejně tak Čína a oba měli být do roku 2027 hotoví. Pak už by Západ tím tuplem neměl šanci. Navíc na Západě jedou mnohem horší degenerační procesy ve společnosti.

    No a GP taky nemohlo čekat, protože Biosféra planety má už taky na kahánku.

  • @JankaS povedal/-a:
    a tankery maju? ved uz teraz su vsetky zapriahnute naplno, dalsia vystavba je na roky a do toho chcu nahradit 50 mld. m3plynu?

    A plyn bude odkial? Lebo Alberte nechcu povolit ropovod cez Quebec. Uz roky.

  • Historické paralely 1938/39 - 2022/2023 (výstřižek),Tatjana Micic

  • Generální štáb vojsk Ukrajiny, vydal rozkaz neopouštět své trvalé bydliště. Mluví se o nové mobilizaci. Ukrajincům se to moc nelíbí.

  • Ogar Valach
    upravené Wed 6 Jul 2022 #289->

    Keďže som kvôli plačkom a nimi vydupanému zablokovaniu ma na ďalších päť dní nemohol vysvetliť a obhájiť svoj postoj k porušeniu medzinárodného práva Ruskou federáciou, vraciam sa k tomu teraz. Vysvetlím a obhájim svoj postoj a viac sa k tomu vracať nebudem.

    Prečo tvrdím, že Ruská federácia porušila medzinárodné právo? Pretože ak bolo uznanie Kosova porušením MP, je ním aj uznanie samozvanej Doneckej a Luhanskej ľudovej republiky. Druhým dôvodom je, že aj právnik Róbert Fico ešte aj dnes v tomto prípade hovorí o porušení MP v súvislosti s inváziou na Ukrajinu.

    Viacerí ste mi na fóre a v súkromných správach písali, že Kosovo vraj bolo uznané v súlade s MP a vytvorilo precedens. Ak je to tak, uznávam, že je to v súlade s MP, ale nie je to v poriadku. Nie je to v poriadku rovnako, ako nie je v poriadku označovať génovú manipuláciu pojmom očkovanie len preto, že zmenili definíciu pojmu. Alkohol neprestal byť narkotikom po tom, čo v Sovietskom zväze pod vplyvom trockistov zmenili vysvetlenie tohto výrazu. Možno je aj invázia na Ukrajinu v súlade s MP, pretože RF čaruje, aby sa vyhla priznaniu, že porušila vlastné princípy.

    Nadradenosť zákonov Ruskej federácie platí len na území Ruskej federácie. Na Ukrajine neplatí. Takže týmto by som neargumentoval. Rozširovať jej platnosť a pôsobenie na celý svet je rovnaké ako v prípade Spojených štátov amerických.

    RF porušila princípy, na ktorých sa snažila budovať nový svet a pristúpila k postoju, že keď si to môže dovoliť, môže robiť všetko aby dosiahla svoje záujmy. Nepovažujem to za správne a s takýmto prístupom nemôže byť nositeľom novej kultúry a spravodlivosti vo svete. Čas ukáže, ako to v skutočnosti je, ale v tomto prípade mi blikajú kontrolky. A blikajú mi aj v iných prípadoch, ako hranie pandemického divadla, pretláčanie škodlivého očkovania, aj keď nie na báze mRNA, snaha o elektronickú kontrolu obyvateľstva cez QR kódy, zavádzanie 5G sietí po celom Rusku... Ak RF napriek týmto veciam veríte, je to v poriadku. Aj ja je chcem veriť. Ale riadim sa heslom dôveruj, ale preveruj. Nebudem dôverovať RF a Vladimírovi Putinovi len preto, že mám Rusko a Rusov rád.

    Vychádzam z pocitu, že niečo nemusí byť v poriadku a radšej budem opatrný ako naivný. Že to niektorí berú ako špinenie RF a dokazovanie nejakých právnych kľučiek je nepochopenie z vašej strany. Teraz to už, dúfam, bude jasnejšie, aj keď tomu veľmi neverím.

    Takže ešte raz, z vyššie zmienených dôvodov mi blikajú kontrolky a považoval som za potrebné na to upozorniť. Ak sa nakoniec ukáže, že nebol dôvod k opatrnosti, budem len rád. Ale opatrný budem a vy by ste mali byť tiež. Presvedčili ste ma, že možno je všetko v súlade s MP. Nič to nemení na tom, že RF dočasne prehrala na vyšších prioritách, preto musela pristúpiť k šiestej. A že porušila vlastné princípy, o tom som presvedčený. Začala konať ako typická veľmoc, z pozície sily. A keď niekto k niečomu takému pristúpi, treba sa mať na pozore a kontrolovať ho, pretože inak to môže mať neblahé následky. A to je presne to, čo robím. Preverujem kroky RF.

    Kto chce, pochopil, kto nechce, bude v tom vidieť špinenie, kto nechce, bude v tom vidieť nepriateľstvo.

    -- osobné útoky odstránené administrátorom fóra

  • Ogar Valach
    upravené Wed 6 Jul 2022 #291->

    @Zora povedal/-a:
    Kadyrovovci sa chystajú na Berlín! Zastaviť ich môže len Putin

    Oni sa nemenia. Len preskupujú, opevňujú a čakajú na príležitosť znovu udrieť. Obhajujú použitie jadrových zbraní, chcú útočiť na Poľsko, "denacifikovať" malé štáty susediace s Ukrajinou, útočiť na Berlín... Rozlezení sú po celom Rusku a urobiť s nimi poriadok bude ťažké. Bola veľká chyba Vladimíra Putina, že ich nechal sa takto rozliezť. Počet občanov Ruskej federácie sa neznižuje len kvôli týmto. Zatiaľ čo Slovanov v ich vlastnom Rusku je čoraz menej.

    V minulosti som po výzvach týchto vrahov a teroristov na útok na Poľsko napísal, že sú nadržaní na vraždenie Slovanov. Ako vidieť, sú nadržaní na vraždenie všetkých bezvercov, vrátane Rusov, lenže to si zatiaľ nedovolia, pretože Rusko je silné a s ním za chrbtom dokážu dosiahnuť viac svojich zvrátených cieľov. Všetky teroristické útoky v Rusku mali na svedomí práve títo. Ešte stále sa chcete miešať, vážení KSB dogmatici?

    @Ogar Valach povedal/-a:
    Náboženskí fanatici na čele s vrahom a teroristom Ramzanom Kadyrovom boli vždy nadržaní na vraždenie Slovanov, ktorí sú pre nich bezvercami. Veľmi dobre si pamätáme čo on a jeho otec robili v deväťdesiatych rokoch v Ruskej federácii. Mimikrovať dokážu veľmi dobre, ale svoju skutočnú podstatu nemenia.

  • Nesuhlasim, ale som na mobile, takze zajtra ak bude cas.

  • Zaujímavý pohľad /z 1.5.22/:

    Ján Čarnogurský: Argumenty o Ukrajine
    http://srspol.sk/clanek-jan-carnogursky-argumenty-o-ukrajine-24579.html

  • Hm.Vie ako má rozprávať.Je perfektne vyškolený...Celá família aj s predkami boli a sú kovaní farizeji...falošní ako moj anál ;)

    on je podľa mojej mienky veľmi veľmi slabý rétor. Ale asi ho poriadne brífovali aby aspoň niečo schopné z neho urobili. Jeho syn sa ale nepotatil a ten je odosť lepší. Otca nepoznám.