Česká republika

1171820222347

Komentáre

  • @Zora > @Zora povedal/-a:

    to je vtip či čo

    V Česku se na zimu omezí teplá voda. Lidé dostanou přesný čas, kdy se mohou osprchovat
    https://www.aazdravi.cz/v-cesku-se-na-zimu-omezi-tepla-voda-lide-dostanou-presny-cas-kdy-se-mohou-osprchovat/

    To vymyslel nějaký chytrák, který panelák v životě neviděl. Opravdu si myslí, že všichni mohou využívat teplou vodu ve stejný čas? V panelácích? Tak jo...ach jo.
    Úplně stejná blbost jako zapínat elektřinu jen na určité hodiny - přenosová soustava na to není připravena.

  • @constanze povedal/-a:
    @Kancelar ano, ta pasivita vetsiny rodicu je zarazejici. vsimla jsem si toho behem covidu. nechapala jsem, ze vetsina rodicu mlcela, nestezovala si ve skole. jedna byvala kolegyne dokonce ani nerekla pul slova, kdyz se objevilo, ze snad by byly analni testy na covid. kdyby se vetsina rodicu postavila proti tomu teroru, bylo by vse jine. na jednu stranu se dnes deti tak neumerne rozmazluji, vse se jim zjednodusuje, rodice nevi, jake krouzky by jim zaplatili, protoze kazdy ma pocit, ze ma doma genia, ale kdyz dojde na to, aby za sve deti opravu bojovali, tak to ne, to neudelaji nic.
    deti nemam, ale ja se svoji povahou bych svoje deti sikanovat nenechala.

    Mě fascinuje, kde pořád vidíte ty "odvážné hrdiny" co budou bojovat proti systému.
    Já sice vždy doufal, ale upřímně už od začátku covidu mi tak nějak definitivně došlo, že pokud někde něco nezorganizuje, tak lidi (masy) jsou dnes schopné si koupit lístek na vlastní popravu a vystát si frontu. Saker o tom psal v jedné analýze o Ukrajině. Lidí tam nepovstanou, protože jsou už tak "brown beaten" => psychicky dobití k poslušnosti, že už jen poslouchají.
    Tady je to to samé i ti, co s tím nesouhlasí my vždy řeknou "... a co s tím nadělám ?!". A jdou se postavit na další dávku šmakulády ve stříkačce...

  • P
    upravené Thu 22 Sep 2022 #574->

    @Počtář povedal/-a:
    Načasování Blaškovy přihrávky těsně před volbami a tandemová smeč aeronetu.

    https://ksbforum.info/discussion/comment/7615/#Comment_7615

    Agent Blaško dokončuje samoodpis 1 den před volbami na bakalovinách DVTV
    https://domaci.hn.cz/c1-67117830-blasko-k-odchodu-z-spd-okamura-je-imperator-problemy-lidi-ho-nezajimaji

    Zdá se, že Veselovský není zasvěcen do plánu, protože dostává jednou z otázek Blaška pod tlak.
    16:29 - 17:45 ptá se totiž, proč Blaško "potřeboval" být v SPD, když už před 5-lety psal na Parlamentních listech, že SPD je strana 1 muže apod.

  • okamura levice? si spad z jahody na znak? :-))))

  • pratele, takze dnes jsou volby. kdyz vime, co se delo kolem voleb tak ruzne jinde, napadaji me ruzne veci, ovsem pojdme dnes k volbam uz z principu.

    "Kdyby volby mohly něco změnit, už dávno by je zakázali"/Emma Goldman, americká anarchistka a mírová aktivistka litevského původu stojí za citátem "If voting changed anything, they'd make it illegal"

    ... ano, vim... nicmene...

    dnes rano jsem se divala ze zaznamu na cast te predvolebni debaty predsedu 7 stran. ta arogance uz je neunosna a je cas, aby dostali policek.

  • @constanze povedal/-a:

    ovsem pojdme dnes k volbam uz z principu.

    SUHLASIM :) tak pojdme B)

  • @constanze povedal/-a:
    pratele, takze dnes jsou volby. kdyz vime, co se delo kolem voleb tak ruzne jinde, napadaji me ruzne veci, ovsem pojdme dnes k volbam uz z principu.

    Raději až zítra ;)
    (Volební podvody s urnama.)

  • P
    upravené Fri 23 Sep 2022 #582->

    @constanze povedal/-a:
    "Kdyby volby mohly něco změnit, už dávno by je zakázali"/Emma Goldman, americká anarchistka a mírová aktivistka litevského původu stojí za citátem "If voting changed anything, they'd make it illegal"

    ...americká anarchistka... ...aktivistka... ...litevského původu... ...Goldman...
    Touhle radou od téhle širokospektrálně destruktivní jewrejky se řídit nebudu.
    Angažovala se ve prospěch mnoha -ismů, které nás doteď drtí.
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Emma_Goldmanová

    Hlavně pozor na taková ta hnutí "Za lepší X", "Společně pro Y", "Z sobě", kde X, Y, Z je jméno daného lokálního města. Často se takto na komunální úrovni maskují ty nejprofláknutější pětikolkové tváře, které by jinak byly nevolitelné z titulu strany.
    Klasickým příkladem budiž "Praha sobě" sudeťáka Čižinského (KDU-ČSL) i s jeho jewrejem Šajnherem, který už mnoho let ničí dopravu v Praze.

  • @Quilgen povedal/-a:
    Raději až zítra ;)
    (Volební podvody s urnama.)

    Vtip:
    Otázka: Chodit k volbám 1. a nebo až 2. den?
    Odpověď: Až druhý den. Protože první den v noci se dějí zázraky.

  • "Další rána z Německa. Majitel Škodovky uvažuje, že výrobu přesune jinam. Není plyn"
    23.09.2022 8:00
    "Špatné zprávy z Německa. Vedení automobilky Volkswagen, která vlastní i mladoboleslavskou Škodovku, zvažuje přesun výroby. Na vině je stávající nedostatek zemního plnu. Hovoří se o destinacích, které mají k plynu daleko lepší přístup."
    https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Dalsi-rana-z-Nemecka-Majitel-Skodovky-uvazuje-ze-vyrobu-presune-jinam-Neni-plyn-715195

  • @Počtář povedal/-a:

    @Quilgen povedal/-a:
    Raději až zítra ;)
    (Volební podvody s urnama.)

    Vtip:
    Otázka: Chodit k volbám 1. a nebo až 2. den?
    Odpověď: Až druhý den. Protože první den v noci se dějí zázraky.

    kéž by vtip ... tady s tím máme přímé zkušenosti :D

  • Q
    upravené Fri 23 Sep 2022 #586->

    @Počtář povedal/-a:
    "Další rána z Německa. Majitel Škodovky uvažuje, že výrobu přesune jinam. Není plyn"
    23.09.2022 8:00
    "Špatné zprávy z Německa. Vedení automobilky Volkswagen, která vlastní i mladoboleslavskou Škodovku, zvažuje přesun výroby. Na vině je stávající nedostatek zemního plnu. Hovoří se o destinacích, které mají k plynu daleko lepší přístup."
    https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Dalsi-rana-z-Nemecka-Majitel-Skodovky-uvazuje-ze-vyrobu-presune-jinam-Neni-plyn-715195

    A je to tu.... přesně tohle jsem čekal ...
    Kam to převezou ? Do Ruska ? :D Tam je plynu dost.
    Bude převrat a náprava situace nebo nám Němci odstěhují fabriku, která byla jedním z pilířů při budování našeho státu od jeho vzniku v roce 1918 ?

  • Tohle není článek z jiné galaxie, ale rovnou z jiného vesmíru.
    Počítám, že to už fakt nemůže být samo sebou nebo něco přirozeného. Tohle už musí být role za účelem řízení. Je to Matovič na steroidech. Nebo vtělení Švejka pro 21. století.
    Když to chceš odepsat, postav se tomu do čela a přežeň to.

    "Pavel Novotný: Kdo přivede na Rajchla dítě, ať mu ho vezme sociálka. Budete koukat, co chystám! Putina pověsit za koule a odřezávat kůži"
    23.09.2022 10:00
    "Ano, lidi, kteří se při proslovech řečníků z Václaváku neotočili a nešli pryč, rozehnat vodními děly, sdělil ParlamentnímListům.cz starosta Řeporyjí Pavel Novotný (ODS), který v dnešních komunálních volbách obhajuje mandát. I dále se vymezil proti demonstracím na Václavském náměstí. „Ahoj, ty jsi sem přivedl na Rajchla dítě? Tak to si odvezeme a dáme ho dvěma buzerantům z Prahy,“ uvedl doslova. Kritizoval též lídra pražského hnutí Praha sobě Jana Čižinského."
    https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pavel-Novotny-Kdo-privede-na-Rajchla-dite-at-mu-ho-vezme-socialka-Budete-koukat-co-chystam-Putina-povesit-za-koule-a-odrezavat-kuzi-715208

  • @Počtář napsala jsem ten citat a autorku citatu jen z duvodu, abych nepouzila citat nekoho jineho bez uvedeni jmena.

    btw: vcera jsem byla volit a aspon tady v brne, v nasi casti, velmi vysoka. prijde mi, ze tady vzdy prijde hodne lidi.

  • "Půjde „na pracák“? Šarapatka pomlouval, nadával. Teď se mu slova vracejí i s úroky"
    24.09.2022 19:55
    "Jedním z těch, kdo se do Senátu téměř určitě nepodívá, je kandidát TOP 09 Zdeněk Šarapatka, bývalý radní ČT. V Mělníku se rozhoduje, zda bude čtvrtý či pátý. K nemalé radosti těch, které pomlouval či urážel. „Pan Šarapatka je zatím v Mělníku na pěkném 5. místě. Snad mu to vydrží,“ doufal poslanecký asistent Walter Kraft."
    https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pujde-na-pracak-Sarapatka-pomlouval-nadaval-Ted-se-mu-slova-vraceji-i-s-uroky-715382

    Jako vhodný politický nekrolog může posloužit toto starší Xaverovo video linkované v tom článku.
    Jmenuje se "Špína jménem ŠARAPATKA"

  • Toto je snáď vtip:

    ❗️🇨🇿Po sečtení drtivé většiny okrsků se prozatím zdá, že SPOLU udrží většinu v senátu

    Komunální volby podle něj pro SPOLU dopadly úspěchem. „Takřka ve všech krajských městech jsme oproti minulým výsledkům posílili,“ uvedl.

    Nadějné jsou podle premiéra i výsledky prvního kola senátních voleb, ze kterých do druhého kola postoupilo 21 kandidátů koalice.

    „Je to silný krok k tomu, abychom splnili náš cíl, udržet většinu v Senátu. A výsledky naznačují, že bychom tam mohli ještě posílit,“ doplnil Fiala, který poprosil voliče, aby kandidáty SPOLU podpořili i příští týden ve druhém kole.

    „Pokud lidé přistoupili k volbám jako k referendu o vládě, tak z výsledků jasně vyplývá, že naši práci ocenili. A já jim za to děkuji,“ vzkázal Fiala voličům.

    Sledujte @neCT24, https://t.me/neCT24/16380

  • @constanze povedal/-a:

    bohuzel vtip to neni a kdyz jsem vecer videla vysledky, jen jsem si rekla, ze v teto zemi ja nemam co delat, ze se mi nechce zit s lidmi, kteri jednoduse schvaluji to, co ta demolicni parta dela. takze ted fiala, pekarova, jurecka, rakusan etc. budou jeste vice arogantnejsi a budou v te destrukci vseho pokracovat.

    Přesně to samé mě napado včera při sledování výsledků voleb. Co za dezoláta může volit Vystrčila? domníval jsem se, bláhově, že tchajwanec se už na politické scéně totálně znemožnil a nemá naprosto žádnou šanci znovu uspět.
    Zde článek od Michala, jen bych ještě doplnil, že typickým představitelem Werwolfů není jen Vystrčil, ale také Rakušan.
    "Česká politická scéna se dá opticky rozdělit na dvě základní skupiny, Vlkodlaky (Werwolf) a Sokoly.

    Společným cílem všech Werwolfů je rozbít Český stát, a nahradit ho systémem vlády gauleiterů. Gauleiteři mají vládnout výlučně podle bruselských nařízení jednotlivým župám, a velkým městům, a mají být už výhradně podřízeni Bruselu. Nový tok českých daní, tak má být od občanů do státní pokladny, odtud do Bruselu, a z něj už přímo jednotlivým gauleiterům. Kdo se systému Gau (Župa) – Brusel nepodřídí, nedostane bruselské dotace. A protože gauleiteři nebudou mít právo veta, ani armádu, nebudou tak schopni se novým bruselským nařízením postavit. Ale na oplátku za svoji servilitu dostanou rozdělené české daně, o kterých už, stejně jako o zákonech, nebude smět Český stát rozhodovat.

    Typickým představitelem Wewolfů je předseda Senátu Miloš Vystrčil z ODS. Ten 24. srpna 2016 doslova v Českém Senátu pronesl: První věc, která je velice důležitá, je si uvědomit, že pokud bylo na evropské úrovni přijato nařízení, tak tím pádem je platné i pro Českou republiku bez ohledu na to, zda mi dneska tyto adaptační normy přijmeme nebo nepřijmeme. Jak vidíte předseda Českého senátu Miloš Vystrčil se domnívá, že čeští poslanci a senátoři jsou tu pouze proto, aby plnili vůli Bruselských úředníků, a nikoli vůli Českého lidu, a ještě se tím veřejně chlubí!"
    https://www.michalapetr.com/

  • P
    upravené Sun 25 Sep 2022 #595->

    @Lavazza povedal/-a:
    Toto je snáď vtip:
    ...
    Komunální volby podle něj pro SPOLU dopadly úspěchem. „Takřka ve všech krajských městech jsme oproti minulým výsledkům posílili,“ uvedl.

    Mno, tyhle volby byly nějaké kouzelné: zatím to totiž vypadá, že je za “velký úspěch” ohlašuje každá z těch viditelných/parlamentních stran.
    Jako příklad bych (čistě náhodou :-) zvolil SPD v Praze. Minule - pokud vím - SPD byla nulová jak v magistrátu, tak v městských částech. Tentokrát se spojila (většinou) s Trikolorou a nezávislými kandidáty a uspěla jak na magistrátu (3 mandáty), tak skoro ve všech městských částech, kde kandidovala (nekandidovali všude), mají jak kde 2 - 4 mandáty.
    Zde k tomu link na výsledky v Praze dle Českého statistického úřadu
    https://www.volby.cz/pls/kv2022/kv111?xjazyk=CZ&xid=1&xnumnuts=1100&xstat=0
    a článek na novinkách
    https://www.novinky.cz/clanek/volby-komunalni-definitivni-vysledek-volby-v-praze-jasne-vyhrala-koalice-spolu-40409705
    Zde republikové výsledky
    https://www.novinky.cz/clanek/volby-komunalni-levice-zcela-propadla-vice-zastupitelu-budou-mit-spd-a-ano-40409706
    např. hnutí SPD volby 2018 mělo 155 mandátů, volby 2022 má 339 mandátů

    Ale jak zaznělo v TV od jednoho z komentátorů: nejen senátní volby mají své druhé kolo - druhé kolo u komunálních voleb je tvorba povolebních koalic, ty ještě nejsou upečené a přitom jsou potřeba skoro všude.

    @constanze povedal/-a:
    ... jen jsem si rekla, ze v teto zemi ja nemam co delat, ze se mi nechce zit s lidmi, kteri jednoduse schvaluji to, co ta demolicni parta dela
    ... vim o tech v mem okoli, co tu partu volili znovu a jakkoliv to muze znit hloupe, ja uz se s temi lidmi stykat nebudu

    Zkus to brát pozitivně: stýkala ses s nima málo a měla bys to napravit... :-) Anebo jsi snad ty sama měla “jasno” odjakživa? Já tedy ne. A změna nenastala sama od sebe, někdo nebo něco ji nastartovalo. Hotovo není dodnes.
    Obecně: Je to práce, kterou někdo musí odpracovat. Je to proces, který má své setrvačnosti. Zájemců o jeho řízení je několik. Řízení je proces informační. Nejlíp řídí ten, kdo má (a používá) nejlepší informace.

    P.S.:
    Podle Rajchla se vláda dohodla s některými energetickými firmami, aby vyúčtování poslali zákazníkům až po volbách
    https://parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/-Vyuctovani-poslou-az-po-volbach-Dohoda-s-vladou-Na-akci-Zwyrtek-Hamplove-silne-veci-714978

  • P
    upravené Sun 25 Sep 2022 #598->

    @Lin povedal/-a:
    ... ale situace nemusí být taková, jak popisuje fialový Hujer.

    Když volby úplně nevyhraju, musím je vyhrát aspoň informačně.
    Ostatně, že to pro ně bude v komunálních volbách armageddon asi čekal málokdo. V senátu by ale být mohl, máme ještě druhé volební kolo.

    ... ODS v čele s fialovým tajtrlíkem... no... blbě se to chápe.

    Připomenu svoji tezi, že každý subjekt má 2 křídla. A to 2. křídlo (hejtman a předseda Asociace krajů Kuba, ministr spravedlnosti Blažek) se nedávno silně ozvalo.

    ... který volil ODS úplně vždy - i když s nimi nesouhlasil. Když jsem se ptala, proč to dělá, odpověděl: "Protože je to strana pro podnikatele."
    A úplně marně jsem se snažila vysvětlit a dokázat, že to tak možná bylo v devadesátkách, ale dneska je to úplně o něčem jiném. Nechtěl nic slyšet. A tak si myslím, že takových může být ve společnosti celkem dost = s představou, že jim ODS nějak pomůže či ochrání podnikání.

    Ano, i já potkávám lidi tohoto typu. Přitom nemají “nízké IQ”. Argumenty jsou analogické: “protože je to pravicová strana”, “protože je volím odjakživa” (v zamlčení: “a nebudu přece měnit své rozhodnutí”), “je to strana pro vysokoškoláky a já jsem vysokoškolák”, “protože volný trh je správně”, “protože to není strana pro socky” - prostě basta-fidli a dál to nemusí řešit... Většinou jsou to lidé zacyklení v minulosti, jakoby si soukromě zhmotnili fukujamovský “konec dějin”, kteří si dodnes myslí, že Rusko je komunistické a na Západě je svoboda a demokracie. Přitom média sledují...ale nechtějí měnit své soukromé (jednoduché) paradigma.

    A v senátu už aspoň tutově nebude tchajwanec - a to mě těší ze všeho nejvíc.

    Žel, zdá se, že tchajwanec ještě nevykouřil svou poslední cigaretu...
    https://www.volby.cz/pls/senat/se2111?xjazyk=CZ&xdatum=20220923&xobvod=52

  • Lavazza
    upravené Sun 25 Sep 2022 #599->

    Nevieme náhodou ako dopadla Jana Zwyrtek Hamplová? Sledujem ju na fb, zatiaľ tam nič nemá. Fandila som jej, lebo sa dosť angažovala v covid hystérii.

    Doplnenie (edit):

    To je 2-kolové?

    Toto bratia a sestry Česi proste ne-chápem-pem… no asi takýto rozvrat musí trvať dlho, kým to na***rie veľkú skupinu ľudí. Uvidíme čo bude, ak budú voľby na sk. Toto bol môj pôvodný post, potom si preštudovala linky od @Počtář s teda až take zle to nie je. Ale Adi rozvrat musí trvať dlhšie aby to ľuďom dockvaklo.

  • P
    upravené Sun 25 Sep 2022 #601->

    @Mrakoplas povedal/-a:
    Hodně také udělalo různé přejmenování, sdružování apod. Ale tam, kde byly strany samy za sebe je to hodně vidět.

    Přesně tak, někde, když chtějí uspět, musí mimikrovat, vytvořit místní “hnutí” či “sdružení” s vhodným jménem, nejdou pod jménem své parlamentní strany. A nejsou to první komunální volby, kdy to tak musí dělat.

    Viz jeden z mých příspěvků výše:

    @Počtář povedal/-a:
    Hlavně pozor na taková ta hnutí "Za lepší X", "Společně pro Y", "Z sobě", kde X, Y, Z je jméno daného lokálního města. Často se takto na komunální úrovni maskují ty nejprofláknutější pětikolkové tváře, které by jinak byly nevolitelné z titulu strany.
    Klasickým příkladem budiž "Praha sobě" sudeťáka Čižinského (KDU-ČSL) i s jeho jewrejem Šajnherem, který už mnoho let ničí dopravu v Praze.

    @Mrakoplas povedal/-a:
    Ať se plácají po ramínkách, že jsou dobří a nic se nezměnilo. Změnilo, a oni to vědí.

    Tak tak. Signalista dostal signál :-)