Česká republika

1181921232447

Komentáre

  • @Lavazza povedal/-a:

    „Pokud lidé přistoupili k volbám jako k referendu o vládě, tak z výsledků jasně vyplývá, že naši práci ocenili. A já jim za to děkuji,“ vzkázal Fiala voličům.

    Nerad to říkám, ale... "já vám to říkal !" ... :)
    Prve bude třeba pár tisíc (nebo stovek 1000) mrtvých na hlad a umrznutí nebo OV.
    Modlím se, abych se mýlil, ale jak říkají historické zkušenosti...

  • @Počtář povedal/-a:
    Mno, tyhle volby byly nějaké kouzelné: zatím to totiž vypadá, že je za “velký úspěch” ohlašuje každá z těch viditelných/parlamentních stran.

    @Počtář povedal/-a:
    Když volby úplně nevyhraju, musím je vyhrát aspoň informačně.

    Zdá se, že jsem se trefil. Starý jezevec to už ozvučuje:
    “... „V teorii her je pojem hra s nulovým součtem. To znamená, že když jeden vyhraje, tak druhý musí zákonitě prohrát. Jestliže se všichni vyhlašují za vítěze, tak některý z nich lže nebo je pokrytec. Nejvíce nových mandátů získala SPD. Další úspěšný subjekt je hnutí ANO. V poli poražených je velmi mírně ODS a lidovci, středně Piráti a silně STAN,“ přiblížil Zeman.”
    citace odtud
    https://www.novinky.cz/clanek/domaci-nemam-duvod-ho-milovat-chtel-me-sesadit-komentoval-zeman-uspech-vystrcila-40409719

  • @constanze povedal/-a:
    vim o tech v mem okoli, co tu partu volili znovu a jakkoliv to muze znit hloupe, ja uz se s temi lidmi stykat nebudu.

    Proč hloupě ? Já se bavím jen s lidmi s mým světonázorem. Nemám zájem o jiné a nemá to vůbec smysl.
    Už Aristoteles říkal, že "Přítel všech, není přítelem nikoho !".

  • @Počtář povedal/-a:
    Tohle není článek z jiné galaxie, ale rovnou z jiného vesmíru.
    Počítám, že to už fakt nemůže být samo sebou nebo něco přirozeného. Tohle už musí být role za účelem řízení. Je to Matovič na steroidech. Nebo vtělení Švejka pro 21. století.
    Když to chceš odepsat, postav se tomu do čela a přežeň to.
    ...

    Nedávno jsem se zamýšlel nad bizarním Řeporyjcem.

    “Starosta Novotný v Řeporyjích jasně zvítězil“
    25.9.2022
    “Pavel Novotný, který byl v uplynulém volebním období starostou v pražských Řeporyjích, dovedl kandidátku ODS v této městské části k dalšímu jasnému vítězství. ODS obdržela přes 37 procent hlasů a v jedenáctičlenném zastupitelstvu obsadí pět křesel.”
    https://www.novinky.cz/clanek/volby-komunalni-starosta-novotny-v-reporyjich-jasne-zvitezil-40409710

    “...voliče v domovské obci přesvědčil opakovaně, a dokonce s lepším výsledkem než před čtyřmi lety, kdy jím vedená kandidátka ODS dostala necelých 30 procent hlasů.”
    Cože? O 7% víc než minule? On se tam o to musí fakt starat...

  • @Počtář povedal/-a:
    “...voliče v domovské obci přesvědčil opakovaně, a dokonce s lepším výsledkem než před čtyřmi lety, kdy jím vedená kandidátka ODS dostala necelých 30 procent hlasů.”
    Cože? O 7% víc než minule? On se tam o to musí fakt starat...

    Ano stará a fakt hodně. Je to degenerát, prase a debil.... atd. Ale není zkorumpovaný zloděj a jako starosta je fakt dobrý. Zná místní lidi, stará se o tu svoji část Prahy. Před 2 lety nechal udělat hezké nové náměstí... Když ho budeš hodnotit čistě jaký je starosta, tak je fakt dobrý.
    To co dělá mimo to je ten problém ...

  • Prečo sú ľudia taký apatický k rozumným zmenám a správajú sa podľa nášho videnia ako ovečky, hlavne keď voľby nemožno okato falšovať, ako v RSA. Dnes mi to pripomenul tento článok o ovládaní cez monitory.

    https://t.me/ksbspravy/45051

  • @Lin povedal/-a:

    Uklidni se. :D Já ho nehájí, mě pije krev možná víc jak tobě, ale byla tu otázka, proč ho zvolili...

    Tak jsem napsal proč.
    Člověk, který neřeší politiku a nesleduje zprávy, tak ho jen vidí na ulici prohodí s ním pár slov a vidí, že se stará o jeho okolí a čisté ulice atd. tak to zvolí...

    Mám pocit, že ty (i mnozí jiní tady) máte pocit, že velká část lidí řeší politiku tak jako my tady.
    Z mých zkušeností jsou ti výjimky.

  • Q
    upravené Sun 25 Sep 2022 #611->

    @Lin povedal/-a:
    @Quilgen
    Jestli tě můžu žádat - pro příště si odpusť věty jako "uklidni se". Můj tón byl sarkastický - nikoliv naštvaný.
    Píšeš, že "člověk který neřeší politiku". No že jsem si to nemyslela! Původně jsem chtěla napsat, že v Řeporyjích asi žijí dost pohodlní lidé, které zajímá jen plný hrnec a "zábava". Nenapsala jsem to, abych nikoho neurazila. A ona je to pravda. :)
    Nyní si můžu i myslet, že Hřib Pražanům nevadí právě proto, že se tak málo zajímají o politiku.
    Jenže - víš co se říká?
    Kdo se nezajímá o politiku, toho si politika najde sama.
    A Kryl kdysi řekl toto:
    „Politikům se nevěří, politikové se kontrolují. Věří se v Boha, věří se v přírodu, věří se v krásu, věří se v myšlenku, ideu. V politika se nevěří, a kdo v něho věří, je idiot!“

    :D ok

    Každopádně tady s tebou se vším souhlasím. Tohle je ale taky důvod, proč tady popisuju takové "katastrofické scénáře" jako obsazení Waršavy Ruskou armádou.

    Probírat degeneraci lidí ne jen u nás a ne jen v mé (polistopadové) generaci nebudu, to tady už zaznělo x krát. Vypíchnu jen bod o tom, že jak říkáš, je jim vše "šuma fuk", dokud se to netýká jich osobně a jejich pohodlí. A také to, že se všichni "cítí v bezpečí". Nejmladší generace znají válku jako PC hru nebo biják z Hollywoodu. A nikdy se jim nic hrozného nestalo. Poslední stádium tohoto procesu jsem zažil osobně.
    Naše ročníky, když nám bylo +-10 tak bychom si nedovolili na 15+ ani promluvit abychom náhodou nedostali přes ...

    A když jsme šli se spolužákem jednou po ulici před školou (bylo nám 15), tak nás nějaký (určitě méně než 10, tak 8-9 let) prcek oslovil s tím, jestli nemáme "oheň". Už to že by kouřil tak malý nás docela šokovalo. (Ne že by u nás kluci nekradli z laborky skla aby v nich pak kouřili trávu, ale to bylo tak od 13/14 ne od 8.) Po vzpamatování z malého šoku, jsme řekli, že nemáme (byly jsme oba nekuřáci).
    Na to nám "boreček" řekl, cituji: "Tak jdete do píče kundy vypíčené."
    Opakuji měl tak max 10 let a byl min o 2 hlavy menší.
    Já jen koukal s vykulenýma očima, ale spolužák byl cholerik... takže "boreček" měl smůlu.
    Popadl toho prcka oběma rukama (posiloval), zvedl ho do vzduchu a odnesl ho k nedaleké popelnici, do které ho hodil jako basketbalový míč.
    (Mimochodem čistý za 2 body... :D )

    Ale zpět k pointě. Lidi nic netrápí a jsou skálopevně přesvědčení, že ani nemusí.
    Kdyby byly Ruské tanky v Bratislavě, tak tady na ně budou pořád plivat a dělat machry.
    A až budou tady, tak v Praze bude pořád veselo a bude se kopat do Moskalů, až do momentu, kdy je uvidí na horizontu.

    S politikou je to stejné. Zeman prohlásil komunální volby za porážku vládní koalice a Fiala ji prohlásil za výhru a pochválil se. V práci mám jen jednoho kolegu, který už je na nervy, ale zbytek je "v klídku, to moc řešíš...". Připomenu, že jsem programátor a nemám za kolegy slivkou nasáklé skladníky, kteří umí napočítat jen do 10. Jsou to VŠ vzdělaní lidé + všechno technicky vzdělaní.
    Paradox je, že ten jeden, který už je na nervy a doufá taky v převrat je manager z Prahy :D
    Technici z Ostravska jsou v pohodě...

    Proto si myslím, že RF dost možná půjde za hranice Ukrajiny, že u nás to možná skončí OV, že nás čekají věci, které i teď ještě ty a mnozí další si pořád ještě nechcete připustit a možná neumíte ani představit.

    Pamatuji si na výrok bankéře Venetta z Big Short, když vysvětloval těm investorům z fondu pod JPMorgan, proč je ten trh a ten systém tak na hlavu postavený. Oni to celé považovali za organizovaný zločin a podvod. A on jim oponoval. "Jasně, v pozadí se děje kdejaká špína, ale celé je to živeno stupiditou." To byl ten hlavní problém.
    Tady to je stejně. Pár kádrů řídí MASY slepých a hloupých...

    Jinými slovy, souhlasím s tou tezí z Antického Řecka "Kdo se nezajímá o politiku, toho si politika najde sama." I když originál zní trošku jinak.
    Problém je, že právě tak to je a nyní na ty slova dojde.
    Jdeme ke dnu, ale ještě tam nejsme. Ještě se musí o hodně zvednout tlak prostředí aby se lidi probrali v dostatečném počtu.

  • Byla jsem se podívat. a ten kameraman co to točil mluvil anglicky...když to točil říkal HOT situations
    byl tam s fotografem..okamžitě po tom incidentu ,přestali natáčet -měli to pro co si přišli...

  • Niečo pozitívne:

    Moravskoslezský kraj ukončí jízdné zdarma pro ukrajinské uprchlíky
    Jízdné zdarma skončí od října, bezplatné cestování kraj zavedl v březnu.
    Jeden z posledních krajů v zemi ukončí od 1. října bezplatnou dopravu ukrajinských občanů, kterou zavedl jako pomoc uprchlíkům.
    O konci bezplatné přepravy rozhodli radní v Moravskoslezském kraji. K ukončení tohoto způsobu pomoci už postupně přistoupily postupně většina měst a krajů v zemi. V případě Moravskoslezského kraje platila možnost bezplatné přepravy od 9. března.
    „Bezplatné jízdné bylo vůči občanům Ukrajiny vstřícným krokem, který jim měl usnadnit jejich složitou situaci. V Moravskoslezském kraji úspěšně pokračuje integrace Ukrajinců, nejen dětí, ale i dospělých. Zapojují se do společenského života, nastupují do škol nebo do pracovního procesu,“ uvedl náměstek hejtmana pro dopravu Radek Podstawka.
    Podle něj se systém pomoci uprchlíkům se ustálil. „Ukrajinci u nás mohou pracovat a mají-li zájem, začít u nás nový život. Je tedy na čase vrátit se do normálu, od začátku října budou opět všichni cestující jezdit za běžné jízdné dle tarifů,“ dodal Podstawka.
    https://zdopravy.cz/moravskoslezsky-kraj-ukonci-jizdne-zdarma-pro-ukrajinske-uprchliky-126986/

  • @dasa povedal/-a:

    Taky jsem pro aby byli volby povinné

    Základ Kopného práva...

  • @Zora povedal/-a:
    Niečo pozitívne:

    Moravskoslezský kraj ukončí jízdné zdarma pro ukrajinské uprchlíky

    Aspoň něco, ale obávám se, že se to brzy zase změní :D

  • Čtyři mrtví včetně dvou dětí v domě u Prahy. Policie šetří vraždy a sebevraždu
    https://www.novinky.cz/clanek/krimi-u-prahy-nasli-v-dome-ctyri-mrtva-tela-40409875

    Kdopak to asi umřel ?!

  • P
    upravené Mon 26 Sep 2022 #620->

    @Počtář povedal/-a:
    Předvolební projev Rajchla na Fb. Video se objevilo na fejsbůku v 19:00 a článek na Parlamentních listech má čas 19:03.
    ...
    Ať počítám jak počítám, pořád mi vychází jenom kladný výsledek. Rajchl zatím neprůstřelný. Jediné, co mne znervózňuje je to, že co říká, je až příliš krásné...
    původní příspěvek zde https://ksbforum.info/discussion/comment/8103/#Comment_8103

    Tento článek na Parlamentních listech
    https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-S-tim-jdete-do-prd-le-Dusno-pred-demonstraci-Pouceni-co-se-ma-udelat-715511
    obsahuje citáty ze socsití Ivana Davida (neověřoval jsem - tedy původně, protože link jsem přehlédl, je to tento https://www.facebook.com/MUdrIDavid/photos/a.536146513492531/1726011727839331?type=3 a už mi to sedí) o vztahu mezi organizátory demonstrace z 3.9. a SPD. Ale nenechte se zmást titulkem článku, to nejsou Davidova slova. Výjimečně i perex článku mi přijde zavádějící, takže jsem ho raději vynechal.

    Místo toho rovnou pár zajímavých citací z článku. (zvýraznění jsou od Počtáře)

    "(Ivan) David přirovnává demonstraci ze třetího září k podobným akcím Milionu chvilek pro demokracii, zejména proto, že organizátoři dle něho využili frustrace lidí, kteří se chtěli vyjádřit. Vrábela a Havla označuje za „neznámé manipulátory“. A prohlásil: „Bylo to chytré a nemravné. Chytré proto, že bylo jasné, že lidé přijdou, a po prázdninách nebylo dřívějšího termínu. Nemravné proto, že kromě radikálních řečí neměli a nemají svolavatelé co nabídnout. Žádný program, žádnou organizaci, žádný reálný vliv kromě iluze lidí, že když se jich na Václaváku sejde hodně, vláda padne.“"

    "... „Řeči o generální stávce jsou směšné, když předseda ČMKOS Středula je napojený na Aspen institut a na fotografiích se objímá s obhájcem vlády Zdechovským. Představení ‚vlády odborníků‘ je divadlo, protože není příležitost je jmenovat. Ostatně této zoufalé vládě by to pomohlo, přenesli by odpovědnost na odborníky a jejich partaje by byly uchráněny od dalšího hněvu,“ argumentuje europoslanec."

    "Pokud jde o spojování sil, europoslanec míní, že nejvíce o něm hovoří představitelé „podměrečných uskupení“. A namítá: „Jenže přece vznikají právě proto, že se připojit nechtějí. Za některými stojí naivní ambice věčných amatérů, za jinými vlivné skupiny, které mají právě opačný zájem – sebrat hlasy stranám, které je mají, a proto jsou v Parlamentu.“"

    "„Na demonstraci 3. září jsem nebyl pozván, ačkoli jsem slyšel z rádia, že tam budu, že mě pozvali. Podobně je to s dalšími reprezentanty SPD, strany vzbuzující závist podměrečných, kteří se nikdy nespojí, protože nechtějí. Nebo se záměrně odpojili jako Volný, a dopadnou jako jeho Volný blok. Že bude shromáždění na Václaváku označeno za rejdy proruských živlů, a v davu budou jako vždy provokatéři, to bylo předem jasné. Je jisté, že pokud by se na tribuně objevili představitelé SPD, byli by PŘED VOLBAMI označeni za extrémistické živly a o podměrečných by se nemluvilo. Děkujeme, nechceme. Ostatně o vystoupení zástupců SPD měli pořadatelé aktivní nezájem, takže předsedkyni Trikolory Zuzaně Majerové nebylo ani dovoleno přečíst projev poslance SPD Jiřího Kobzy. Pořadatelé ovšem tvrdili, že jim ve vystoupení nebránili. Délku a pořadí vystoupení měli jistě připravené,“ vysvětlil svou neúčast na akci."

    "Na závěr si David postěžoval na konkrétní spor s Vrábelem a Havlem: „Další demonstrace byla ohlášena na 28. 9., asi proto, aby vláda mezi tím měla ‚klid na práci‘. Svolavatelé slibovali shromáždění ve všech krajských a dalších městech. Jenže sliby – chyby, nemají na to lidi, a tak vymysleli, že na náměstích budou jen velkoplošné obrazovky, kam se budou přenášet projevy z Václaváku, lid to bude pozorovat se stejným nadšením jako fotbalové zápasy. Za tím účelem byl také Vrábelem osloven Jiří Medula, o němž asi pořadatelé nevěděli, že je členem SPD. Jiří Medula tedy zajistil zábor prostranství v Ostravě, zajistil propagaci a samozřejmě chtěl dát prostor k veřejnému vyjádření také představitelům SPD. A tu se dvojice Havel–Vrábel definitivně odhalila. My máme monopol! Občané jsou naši statisté v našich představeních! Vystoupení SPD? Nikdy! Všechno je to naše! Zakazujeme! Jenže zábor zajistil Jiří Medula. Máme snad také právo se veřejně vyjádřit.“"

    "A prohlásil: „Shromáždění mnoha lidí na významných místech vlády neustavuje ani nepokládá. Ukrajinizace v ČR ještě nepostoupila k Majdanu, kde by bylo oprávněného hněvu a očekávání využito k nastolení diktatury, která by se občanů už na nic neptala. Hitler také vzešel z vůle poválečnou bídou frustrovaného lidu. SPD má organizaci, program, jasná stanoviska, zkušenost s prací v Parlamentu. Nepotřebujeme dvojici Havel–Vrábel. Jediné, co mohou, je puknout vzteky.“"

    Dodatek: link na status fb Ivana Davida jsem doplnil až dodatečně, na poprvé jsem ho minul.

  • Vláda dočasně obnovuje kvůli migrantům kontroly na slovenské hranici

    https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/migrace-kontroly-na-slovenske-hranici-vlada-fiala-rakusan.A220926_223534_domaci_kop

    To se na to podívejme...

  • @Počtář povedal/-a:
    Tento článek na Parlamentních listech obsahuje citáty ze socsití Ivana Davida (neověřoval jsem!) o vztahu mezi organizátory demonstrace z 3.9. a SPD. Ale nenechte se zmást titulkem článku, to nejsou Davidova slova. Výjimečně i perex článku mi přijde zavádějící, takže jsem ho raději vynechal.

    Místo toho rovnou pár zajímavých citací z článku. (zvýraznění jsou od Počtáře)

    Počkej, tak jsou to jeho citáty nebo si to PL vymyslelo ?
    Je to jeho účet nebo fake ? Jak to tedy je, jak to myslíš ?

  • P
    upravené Mon 26 Sep 2022 #623->

    @Quilgen povedal/-a:
    Počkej, tak jsou to jeho citáty nebo si to PL vymyslelo ?
    Je to jeho účet nebo fake ? Jak to tedy je, jak to myslíš ?

    Tentokrát - výjimečně - nic nenaznačuji, pouze konstatuji prostý fakt, že se PL odvolávají na socsítě Ivana Davida a nějak mi tam chyběly ty linky.
    Ale teď vidím, že tam jeden byl, ale až na konci, kde se už článek začal zabývat Hamplem.
    Je tam tento link:
    https://www.facebook.com/MUdrIDavid/photos/a.536146513492531/1726011727839331?type=3
    A sedí to.

    Ivan David dokonce v jednom svém komentáři pod výše linkovaným statusem uvádí: "Ať mi nikdo neříká, že nesplatitelně zadlužený Vrábel nepracuje pro tajné služby..."
    (a dostává za to od diskutujících čočku)

  • Q
    upravené Tue 27 Sep 2022 #624->

    @Počtář povedal/-a:

    Ivan David dokonce v jednom svém komentáři pod výše linkovaným statusem uvádí: "Ať mi nikdo neříká, že nesplatitelně zadlužený Vrábel nepracuje pro tajné služby..."
    (a dostává za to od diskutujících čočku)

    Njn, kdyby lidi radši řešili, co je pravda a ne co se jim líbí ...

    Pak ale vyvstává otázka. Pokud v tom jedou i tajné služby a kde kdo ... (což nejspíš ano),
    tak je to proto, že sami chtějí změnu nebo je to podvod aby vybili energii lidí ?

  • "volte slusnost"
    :-( vystrcil tedy ma predstavovat slusnost a zdebilizovany zfanatizovany dav za podpory umelecke patolizalske lokalni "elity". nemcova "mobilizuje" k volbe taiwance a osoba sarapatka: "Kromě ní se ozval i neúspěšný kandidát Zdeněk Šarapatka a také on radí, koho mají voliči podpořit v druhém kole. „Nad mozky, vypranými ve lži a závisti vyhrát neumím,“ hodnotí."
    chtelo by se mi zarvat z plnych plic "lidi, vzpamatujte se uz, zacnete myslet hlavou, premyslejte"

    https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vrchol-kampane-v-Jihlave-Koncert-pro-Vystrcila-koncert-pro-slusnost-Nemcova-dorazi-s-kytici-715569?

    https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Nemcova-Volejte-do-obci-na-Vysocine-at-voli-Vystrcila-715522

  • K
    upravené Tue 27 Sep 2022 #626->

    Ještě doplním - info od přímého účastníka první pražské demonstrace - byla tam chvilka, kdy tam, vystupoval i Volný a během projevu se obrátil i k organizátorům a vyzval je (před lidma), aby už se konečně spojili, načež se mu dostalo odpovědi ve smyslu, že se snad domluvili, že to nebudou řešit (veřejně)...možná by to šlo dohledat někde na videu.

    Tento problém tam skutečně může být - i by dávalo smysl, proč byla demoška tak klidná - kdyby tam byl bordel, nikdo ty strany volit nebude a nedojde k rozdrobení voličské základny opozice...teoreticky

  • Na druhou stranu - fialová pětikolka je průser, ale nazrál již čas, kdy je možné nechat je odejít?

    Můžou být vystřídáni jinou vládou, která bude moct fungovat? Kterou nebude ničit vnější tlak EU a okolní státy pevně se hlásící ke kolektivnímu západu do té míry, že bude stejně neakceschopná jako demoparta? Stále jsme obklíčení...

  • P
    upravené Tue 27 Sep 2022 #629->

    @Quilgen povedal/-a:
    Pak ale vyvstává otázka. Pokud v tom jedou i tajné služby a kde kdo ... (což nejspíš ano),
    tak je to proto, že sami chtějí změnu nebo je to podvod aby vybili energii lidí ?

    Velký listopad 2.0?

  • @constanze povedal/-a:
    ... nemcova "mobilizuje" k volbe taiwance a osoba sarapatka ...

    Polibky smrti?
    :-)

  • @Počtář povedal/-a:

    @Quilgen povedal/-a:
    Pak ale vyvstává otázka. Pokud v tom jedou i tajné služby a kde kdo ... (což nejspíš ano),
    tak je to proto, že sami chtějí změnu nebo je to podvod aby vybili energii lidí ?

    Velký listopad 2.0?

    No právě jestli nebo bude jen studený a lidi už vychladlí a unavení ...

    @Kaktus tady dobře poznamenal, jestli už je ten správný čas.
    Možná bude třeba až v prosinci možná až v Lednu...
    Takových jak popisuje Zdenda Cikrle je ještě mnoho...