Česká republika

1212224262747

Komentáre

  • @constanze
    Mám to stejné. Sice už z diskusí zde vím, že tam má být "zastavme JE", ale - asi bych to taky zazpívala blbě. navíc ani neumím ty další části zpaměti - jen tak trochu to "už Slovensko vstává".
    K tomu, proč se nejdřív zpívala v Československu hymna česká a až pak slovenská nám v žertu říkali, že "Češi ještě svou vlast hledají - Slováci už ji našli, ale nemůžou tam kvůli bleskům" = má to dějovou posloupnost.

  • @Lin povedal/-a:
    ... navíc ani neumím ty další části zpaměti - jen tak trochu to "už Slovensko vstává".

    Doporučuji doučit, možno využít linky, co jsem dával výše.
    Po doučení potom i zazpívat, aspoň jako karaoke, ale fakt nahlas.
    Velmi posilující.

  • @constanze povedal/-a:
    slovenske deti se ptaji, proc je nejdrive ceska hymna a pak slovenska? cesko-slovensko. vzdycky se to prece tak hralo, ted to vadi? jake deleni? neznam cecha, ktery by se nad pozastavoval. a ted, kdyz tedy jsme dva staty, prece je snad logicke, ze se nejdrive zahraje ceska hymna. hraji slovaci ceskou hymnu na demonstracich? zadne rozdelovani neni.
    nebo asi spatne chapu, co ostatni pisou.

    Nieje tam co riesit, kedze demonstracia je na uzemi CR, ma sa ako prva hrat ceska hymna.

  • Já myslím, že by veškeré napětí okolo hymny vyřešila hymna společná:

  • „A dost!“ Co zní po druhém Václaváku z „kavárny“, je velká změna
    Už ne pochopení pro lidi, kteří „mají strach“. Už volání po vládním zákroku proti „páté koloně“, která prý demonstrovala na Václaváku. To zaznívá od osobností liberální scény po druhé akci „Česko na 1. místě“. Připojují se třeba diplomat Petr Kolář, miliardář Jan Dobrovský nebo „sporťák“ Robert Záruba.
    https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-A-dost-Co-zni-po-druhem-Vaclavaku-z-kavarny-je-velka-zmena-715799

    Čekal jsem tedy, že Kalousek bude prozřetelnější, ale vypadá to, že už všichni jen vidí to "světlo na konci tunelu" a myslí si, že vítězství už je na dosah a všechny "šváby" vybijou biolitem.
    Přitom to světlo je vlak...

  • @constanze povedal/-a:
    prece je snad logicke, ze se nejdrive zahraje ceska hymna

    V prípade demonštrácie na Václaváku je samozrejmé, že sa najskôr hrá česká hymna, je to predsa v Česku. Ďakujeme, že sa zahrala aj slovenská, aj keď stará.

    @Quilgen povedal/-a:
    Už volání po vládním zákroku proti „páté koloně“, která prý demonstrovala na Václaváku.

    Idú proti ľuďom, nemajú im čo ponúknuť, preto na to musia ísť silou, inak by prehrali. Že prehrajú tak či tak je jasné vopred.

  • @Ogar Valach v jakem pripade ma hrat prvni slovenska hymna? (ted se nebavme o tom, kdyz bude demonstrace na slovensku)

  • @constanze povedal/-a:
    @Ogar Valach v jakem pripade ma hrat prvni slovenska hymna? (ted se nebavme o tom, kdyz bude demonstrace na slovensku)

    Lenže o tom presne sa bavíme, že keď bude demonštrácia na Slovensku a bude tam aj česká hymna, bude prvá slovenská. Nerozumiem.

  • @Ogar Valach potom je vse v poradku. zamotala jsem se uz do toho, protoze me nebylo jasne, v cem je problem. vse ok.

  • ze zivota vlajeckaru:

  • Hitler se ptal ? řekla žena, jak na vládu. Nacistická zrůdička, zněla reakce
    https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/hitler-putin-lenin-demonstrace-ceska-republika-na-1-miste-vaclaske-namesti.A220929_131709_domaci_erb

    Už tady máme očerňování a provokace. Fašistická vláda, která podporuje fašismus označuje své odpůrce jako fašisty... proč mě to nepřekvapuje ?!

  • Na inu temu: https://www.tyden.cz/rubriky/byznys/bankovni-rada-cnb-ponechala-zakladni-urokovou-sazbu-na-sedmi-procentech_559043.html

    Bankovní rada České národní banky ve čtvrtek ponechala základní úrokovou sazbu na sedmi procentech. Informovala o tom mluvčí centrální banky Petra Vodstrčilová. Sedmiprocentní sazba platí od 22. června, kdy o ní rozhodla ještě předchozí bankovní rada v čele s guvernérem Jiřím Rusnokem. Po obměně rady a nástupu nového guvernéra Aleše Michla se sazba zatím neměnila.

  • Q
    upravené Thu 29 Sep 2022 #705->

    Přemýšlím teď nad tou demonstrací z 2. strany jak se o tom baví Xaver.
    Bylo tam prý míň lidí (Skála tvrdí opak.) ale nebyl jsem tam, tak by to chtělo od někoho odhad, kdo tam byl.
    Poznamenali, že sebrat podpisy na petici a požadovat po Prezidentovi aby odvolal vládu je nesmysl (z právního hlediska má pravdu).
    Považují to za hromosvod pro lidi, což to tak podle mě víc a víc vypadá.
    Dost to ale zlehčují, že některé firmy budou propouštět, jako by tady neměla krachnout celá ekonomika a zbankrotovat tak 1/3 firem...
    Kritizovali Skálu, protože je komunista ... jak jinak.
    Když to spojím s tím, co říkali ti kolem SPD apod., tak si říkám že jak říkali oni, z toho mraku asi nezaprší, ale ...

    co my víme ?!
    Za měsíc už bude Evropa mít o dost méně plynu a za 2 už bude skoro bez.
    Ceny budou v oblacích a podniky krachovat.

    A Rusi budou postupovat... nemluvě ta situace kolem NS.

    Na druhou stranu, 10.10 chtějí na Hrad předat podpisy a Xaver říkal, že jich chtějí mít víc jak 5tikolka.
    Jak to můžou stihnout za 2 týdny ?! Nesmysl.
    A 28. 10. další protest. Pěkné, ale co pak ?!

    PS: btw slyšel jsem, že zkrachovala Madeta, je to pravda ?
    Její stránky normálně jedou a nevypadá to tak.

  • d
    upravené Thu 29 Sep 2022 #707->

    HNUS- špína a pomlouvání socializmu- už neví jak ho očernit . . .
    Vzpomínky padesátníků na násilí učitelů
    https://cnn.iprima.cz/biti-kleceni-v-koute-kruzitko-ve-stehne-aneb-vzpominky-padesatniku-na-nasili-ucitelu-32580

  • @Lin povedal/-a:
    On to tak úplně nesmysl není. Vodítkem budiž, že mezi organizátory jsou právníci a to ne neumětelové.
    V podstatě platí toto:
    Prezident může odvolat předsedu vlády a s předsedou padá i celá vláda.
    V ústavních podmínkách takového kroku nejsou uvedeny žádné požadavky (jako třeba u rozpuštění parlamentu), takže prezident může předsedu vlády odvolat, aniž by musel prokazovat důvod nebo že byly naplněny nějaké podmínky.
    Takže - tvrzení o tom, že "prezident nemůže", je nepravdivé a od lidí, co to hlásají, je to v některých případech trestuhodná nevědomost - někde úmysl.

    Tak to jsem netušil. No tak to je pak jiná.

  • Lin
    Lin
    upravené Thu 29 Sep 2022 #709->

    @Quilgen
    Vidím, že sis to přečet a dal "podnětný". Tak... já tě zas trochu mystifikovala - a ty mlčíš. :)
    Je to o tom, že prezident fakt může, ale jelikož je nás ústavní zákon o tom paskvil, který poslanci ještě neopravili, prezident své právo asi nevyužije. Dopadlo by to patově - a vše by musel řešit ústavní soud. A jak pracuje a v jakém časovém horizontu - to už by dávno bylo po volbách...
    Leda by měl Rajchl nějaké průchodnější řešení.
    Omlouvám se za malou lest - chtěla jsem vyzkoušet, jestli čteš. :)

  • Armáda vymění velitele pozemních a vzdušných sil. Skončí i první generálka
    Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/armada-personalni-vymena.A220929_194846_domaci_bur

    Pročpak asi ?!

  • @Lin povedal/-a:
    @Quilgen
    Vidím, že sis to přečet a dal "podnětný". Tak... já tě zas trochu mystifikovala - a ty mlčíš. :)
    Je to o tom, že prezident fakt může, ale jelikož je nás ústavní zákon o tom paskvil, který poslanci ještě neopravili, prezident své právo asi nevyužije. Dopadlo by to patově - a vše by musel řešit ústavní soud. A jak pracuje a v jakém časovém horizontu - to už by dávno bylo po volbách...
    Leda by měl Rajchl nějaké průchodnější řešení.
    Omlouvám se za malou lest - chtěla jsem vyzkoušet, jestli čteš. :)

    Čtu, ale šlo o to, že Xaver a Holec to řekli tak, že nemůže, že to ústava nedovoluje.
    Což nebyla pravda. Každopádně jak jsem tam napsal, co my více co bude za mísíc ?!

    Oni to tak všichni popisují, jako bychom trochu zchudli a někdo byl propuštěn... "No tak nebude nezaměstnanost 3% ale třeba 10 nebo 15%.
    Jenže až tu bude kolaps ekonomiky + to bude po celé Evropě...

    To pak může Zeman vystoupit s tím, že jsou pohroma republiky a musí to udělat než nás všechny zahubí...

    Pak bude peklo...

  • P
    upravené Thu 29 Sep 2022 #712->

    @Quilgen povedal/-a:
    Bylo tam prý míň lidí (Skála tvrdí opak.) ale nebyl jsem tam, tak by to chtělo od někoho odhad, kdo tam byl.

    Pokud to chce někdo posoudit, může pomocí fotky č. 3 z článku zde
    https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/demonstrace-vlada-zdrazovani-inflace-ceny-energii.A220928_070427_domaci_imat/foto/IHA966a95_142230_8277835.jpg
    č. 46 zde
    https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/demonstrace-vlada-zdrazovani-inflace-ceny-energii.A220928_070427_domaci_imat/foto/IHA966a97_142836_8227510.jpg
    č. 73 zde
    https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/demonstrace-vlada-zdrazovani-inflace-ceny-energii.A220928_070427_domaci_imat/foto/IHA966aa0_142837_9134530.jpg

    Sám jsem to detailně nepropočítával. Subjektivně to na mne působí, jako že 3.9. byla vyšší hustota a Václavák nebyl tolik zabraný směrem k Můstku. A 28.9. menší hustota , ale Václavák víc zabraný směrem k dolů k můstku.
    Celkově lidí +/- stejně. Takže pokud víc, ne o moc a pokud míň, tak taky ne o moc.
    Nutno ovšem připomenout, že na rozdíl od 3.9. se 28.9. konaly další akce v Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích a několika dalších menších městech. Kromě Ostravy, kde to organizovala SPD, to v těch ostatních městech probíhalo spíše "divácky".

  • @Počtář povedal/-a:

    @Quilgen povedal/-a:
    Bylo tam prý míň lidí (Skála tvrdí opak.) ale nebyl jsem tam, tak by to chtělo od někoho odhad, kdo tam byl.

    Rozhodně tam bylo víc lidí, než tam dokázaly dostat všechny ty protizemanovské nebo protibabišovské spolky.

  • @Lin povedal/-a:
    Jeden z požadavků demonstrace, abychom se urychleně napojili na Turecký proud, je v ohrožení.

    Jak se můžeme napojit na Jižní proud ? Ten končí v Rakousku a Maďarsku.
    (TurkStream končí v Turecku. Na sever jde 2. větev => Jižní proud)

  • @JankaS povedal/-a:
    teoreticky si to viem predstavit, Slovensko vraj ma napojenie na Madarsko a cez nas sa viete napojit aj vy......otazka je len, kolko plynu v nom bude, aby bolo dost. Ja som sa cudovala, ze nasi neskocili za Orbanom a nedohodli sa o odbere za nejako navysenu cenu....Madari si nedavno dohodli navysenie dodavok plynu nad ramec starych zmluv. Ale je aj teoreticky mozne, ze ta dohoda tam je, len je o nej ticho, lebo nase media urobia vsetko preto aby rusky plyn u nas nebol:-(

    Nedohodli. Lavrov jim řekl, že o tom pouvažují.... zatím jim to neschválil. ;)

  • Prima udělala překlad ?! To koukám :open_mouth:

  • @Quilgen povedal/-a:

    Prima udělala překlad ?! To koukám :open_mouth:

    Takže na základe "práva národov na sebaurčenie" a podobné kľučky medzinárodného práva si môžu Maďari urobiť referendum o pripojení k Maďarsku. No ďakujeme za takýto precedens. Keby sa Česi po vojne nezbavili Nemcov, mali by rovnaký problém na Šumave a v ďalších oblastiach. Gratulujem všetkým tým, ktorí tomuto ešte tlieskajú.

  • @Ogar Valach povedal/-a:
    Takže na základe "práva národov na sebaurčenie" a podobné kľučky medzinárodného práva si môžu Maďari urobiť referendum o pripojení k Maďarsku. No ďakujeme za takýto precedens. Keby sa Česi po vojne nezbavili Nemcov, mali by rovnaký problém na Šumave a v ďalších oblastiach. Gratulujem všetkým tým, ktorí tomuto ešte tlieskajú.

    Neber to az tak tragicky. Zijeme v prelomovej dobe, kedy stare poriadky koncia a nove este nevznikli. Prechodove obdobia su bohuzial turbulentne a najdolezitejsie bude, aby sme sa vyhli akymkolvek konfliktom.

  • @Kancelar povedal/-a:

    @Ogar Valach povedal/-a:
    Takže na základe "práva národov na sebaurčenie" a podobné kľučky medzinárodného práva si môžu Maďari urobiť referendum o pripojení k Maďarsku. No ďakujeme za takýto precedens. Keby sa Česi po vojne nezbavili Nemcov, mali by rovnaký problém na Šumave a v ďalších oblastiach. Gratulujem všetkým tým, ktorí tomuto ešte tlieskajú.

    najdolezitejsie bude, aby sme sa vyhli akymkolvek konfliktom.

    A hlavne, aby turbulentné časy ustál náš národ a náš štát. Jediné, čo by mi nevadilo, a čo by som dokonca uvítal, by bolo spojenie s Českom. Žiadne delenie sa mi nepáči. Ani to Ukrajinské. Ruská federácia len lavíruje s medzinárodným právom, pretože momentálne je pre ňu jednoduchšie dosahovať svoje ciele týmto spôsobom. Ale do budúcnosti to môže narobiť šarapatu.