Česká republika

1192022242547

Komentáre

  • K
    upravené Tue 27 Sep 2022 #632->

    @Quilgen

    Nejde o lidi - jde o vnější globální prostředí...minimálně alespoň o Evropské okolí - a lokálně o vyčištěnou Ukrajinu...

  • @Počtář

    S listopadovou matricí (egregor?) bych byl opatrný - vzhledem k tomu, co potom přišlo. Nepřekvapilo by mě, kdyby někoho napadlo, že by sme zase mohli Fialovi na odchodnou zvonit klíčema...

  • abychom v tom vsem nezustali sami. pro zapad jsme kolonie (se vsim, co k tomu patri) a pro "vychod" budeme poskoci zapadu.
    proc vlastne musi byt vlada politicka? proc tam nemohou byt skutecne odbornici, kteri rozumi svemu remeslu? proc nemuze byt na ministerstvu obrany clovek, ktery zna vojenskou strategii, ma vojenske mysleni... na ministerstvu financi clovek, ktery se bude chovat ke statnim penezum, tak, jako kdyby to byly jeho vlastni a bude uvazlive investovat a hlavne, bude to clovek vzdelany v danem oboru... ministr zahranici, nekdo, kdo by presne znal nejen to, co je na povrchu, ale to, co je schovane a vedel by jak to vyuzit a umel by predvidat atd. vim, zbytecne psat, co vsichni vime. jenze ono to funguje i ve firmach, ze ti mene schopni jsou dosazovani na vyssi/vysoke posty za nejake zasluhy nebo jsou tam odklizeni, tak cemu se divit, ze to funguje i ve vrcholne politice.
    kazdy stat bude donuceny jit svoji vlastni cestou a uz to vidime, ze to tak je.
    vzpomnela jsem si na tu trilogii od eduarda storcha, osada havranu. lidi tvorili kmeny, fungovala tam urcita pravidla. nepomohali jinym, dokud nepomohli sobe. kdyz tehdy neco nemeli, sli si to vzit jinam. zmenili jsme se az tak moc od te doby?

  • @Kaktus povedal/-a:
    S listopadovou matricí (egregor?) bych byl opatrný - vzhledem k tomu, co potom přišlo. Nepřekvapilo by mě, kdyby někoho napadlo, že by sme zase mohli Fialovi na odchodnou zvonit klíčema...

    To nebyla z mé strany neopatrnost, ale obava.

  • @Počtář

    Já jen tak obecně, že by někdo mohl mít roupy si to zopakovat...

    Kam zmizela ta diskuse Martinek vs. Rajchl?

  • Joe JumperUp
    upravené Tue 27 Sep 2022 #639->

    Tehdy (přelom 80./90.) byl SSSR už na lopatkách, těsně před doražením. Rossionská (tehdy sovětská elita), od Stalinovi smrti plně pod vlivem GP, už byla v plné práci s transformací svého postavení v nadcházejích, pro ni ideálních podmínkách. Místní elity v jimi ovládaných satelitech ale pořád lavírovali, informace se šířili daleko pomaleji. Ne, že by nechtěly. Těm je šuma fuk, jestli je nejvrchnější větev natřená načerveno nebo je pruhovaná s hvězdami. Jediné co nechtěly, tak to šlápnout do hovna. Proto pořád držely pokerovou tvář, i když na Východě už probíhaly orgie.
    Takže GP nezbylo, než v popostrkování fosilů používat stále 6-ti prioritnější prostředky.
    Jestli se nepletu, tak déle než ČSSR vydrželo snad jen Rumunsko (což má logiku, protože bylo z bývalých satelitů nejméně závislé na SSSR). Takže když ti berani pořád nechtějí pochopit, že pasák dostane delší hůl a pasákovi se nechce s delší holí vláčet, co uděláme? Vzbudíme ve stádu emoce. A jak je vzbudíme? I to nejblbější stádo bude reagovat, když mu sáhneme na mláďata. Takže vyprášíme kožich naivním studentům, pojistíme to "mrtvým studentem-špiónem, senzitivní umělci se přidají (možná už intuitivně pochopili nevratnost změn) a už to jede.
    Takže se všichni modleme, ať se na střechách okolo Václaváku v době poutě neobjeví "neznámí" snipeři nebo třeba neřachne pár odpadkových košů.

  • @Lin zcela souhlasim. take nechci resit kdo je nebo neni havel.
    co se tyce nemovitosti, tak jsem uz na FB diskuzich videla komenty, ktere jsou na podporu zvyseni dane z nemovitosti.


    "vzkaz" pro "cerne pasazery" fora: jak se citite vy?

    „O morálce vím jen to, že morální je to, po čem se cítíte dobře, a nemorální je to, po čem se cítíte špatně.“ — Ernest Hemingway

  • @Kaktus Já ji mázla, nebyla celá a nechtěla jsem ji zkreslit. Doplním večer, až bude chvíle.

  • @Kaktus - tak ještě mám přeci jenom chvíli. Naházím to sem tak, jak to mám uložené. Pokud bude některý z komentářů neúplný, mohu znovu nafotit, případně dopsat ( to ale opravdu až večer).

  • druhá část:

  • třetí část:

  • poslední část - jak jsem psala, snažila jsem se uložit vše, tak jak bylo. Pokud někde něco chybí, není to úmyslem a večer dopíšu nebo zkusím znovu uložit.

  • ČR na prvním místě - pozvánka
    Pozvánka na demonstraci 28.9.2022 v Praze...
    Vladimíra Vítová, Jiří Černohorský, Josef Skála, Jiří Havel

    https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid0BbSMXvVj9tSjUet7ffwCp9vPT8Z7DZ3FMQTb93iChXaXYGmo282bzdZ61wM1VDJ6l&id=100010859310698

  • @JankA povedal/-a:
    ČR na prvním místě - pozvánka
    Pozvánka na demonstraci 28.9.2022 v Praze...
    Vladimíra Vítová, Jiří Černohorský, Josef Skála, Jiří Havel

    húdgérl s egyptským líčením Vítová a lidový řečník Černohorský - že si tam ty projekty furt pouští...
    A Skála jim ještě dodává legitimitu a sebe odepisuje...to mě mrzí...

  • @Počtář povedal/-a:

    @JankA povedal/-a:
    ČR na prvním místě - pozvánka
    Pozvánka na demonstraci 28.9.2022 v Praze...
    Vladimíra Vítová, Jiří Černohorský, Josef Skála, Jiří Havel

    húdgérl s egyptským líčením Vítová a lidový řečník Černohorský - že si tam ty projekty furt pouští...
    A Skála jim ještě dodává legitimitu a sebe odepisuje...to mě mrzí...

    Jak to sleduji tak se obávám, že to je právě ten cíl.
    Odepsat Skálu jako kandidáta na prezidenta tím že ho dávají do kupy s takovými "projekty".
    Nakonec budou mít SPD ještě pravdu ...

  • Skála pravděpodobně neposbírá podpisy bohužel
    všichni "fandí" ale podepisovat se bojí navíc vlastní strana to z části sabotuje a moc času nezbývá

  • @jajajaja
    Skála pravděpodobně neposbírá podpisy bohužel
    všichni "fandí" ale podepisovat se bojí navíc vlastní strana to z části sabotuje a moc času nezbývá

    Sbírali jste podpisy nebo alespoň poslali svůj podpis na archu ?

  • @dadka povedal/-a:

    @jajajaja
    Skála pravděpodobně neposbírá podpisy bohužel
    všichni "fandí" ale podepisovat se bojí navíc vlastní strana to z části sabotuje a moc času nezbývá

    Sbírali jste podpisy nebo alespoň poslali svůj podpis na archu ?

    Zapojil jsem se do sbírání zatím se mi ozval 1 slovy jeden
    já se upíšu taky ale to je taky jen 1 slovy jeden
    a Skála jich dle informací potřebuje ještě 10000 - 20000

  • @jajajaja
    A co v rodině ? Já jsem nasbírala podpisy v rodině.

  • @constanze povedal/-a:
    vcera mi psala kamaradka a ptala se, jestli jdu na demo do brna. ona pry jede, protoze uz ma vseho dost. dosel ji totiz novy vymer na plyn.
    loni volila koalici, protoze mela pred sebou cerveny hadr "babis". volit SPD pry je pod jeji uroven.
    kamaradka chce jit do boje. po roce. probudil ji novy vymer.

    Přesně jak dycky říkám ... hromada lidí má X (v tomto případě volit SPD) "pod svou úroveň", byť by to byla jediná záchrana. Na tokové babča dycky říkala, je třeba "Gľodu i polskych všy". Tedy chladem a hladem budou vyléčeni. Mnozí však ani takto.

  • Nastal čas Janu Zwyrtek Hamplovou podpořit.
    Zde

    má s ní zajímavý rozhovor protiproudí Petr Hájek.
    Vyšlo jakou součást obecného seriálu rozhovorů Hájka se zajímavými vlastenecky zaměřenými lidmi, seriál se jmenuje "Nepodvolení v protiproudu".

  • bude demonstrace někde live?

  • Na facebooku Manifest .cz a na Raptor TV i na YT (Žarko mě po 2 letech odblokoval :D ) Minule byl přenos i na Novinky.cz

  • Komu by nefungoval ten live strým z demonstrace 28.9.2022 na Václavském náměstí, co dala dadka, tak ještě jeden je v článku zde
    https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/demonstrace-vlada-zdrazovani-inflace-ceny-energii.A220928_070427_domaci_imat

  • Lajv strým na dnešní SPD demonstraci v Ostravě nemohu NIKDE nalézt.
    Nikde, Tomio.
    Akorát status zde
    https://www.facebook.com/tomio.cz/photos/a.661866533824165/6000051956672236/