Správy zo Slovenska

18911131437

Komentáre

  • @Ogar Valach povedal/-a:
    Čo vidíte na videu v čase 4:58? Dobre sa dívajte čo tam nezapadá. Pssst... Nechajte si to pre seba.

    Prejav predsedu strany SMER-SD R. Fica pri príležitosti 30. výročia prijatia Ústavy SR:

    kto tam robil zasadaci poriaok?

  • Tiger:

    Východ v pozore. Potuluje sa tam tiger z domáceho chovu zo Zakarpatia
    Tiger, ktorého zachytili fotopasce na ukrajinsko-slovenskej hranici, ušiel z domáceho chovu jedného z obyvateľov v obci Strychava na zakarpatskej Ukrajine. Pre TASR to potvrdil riaditeľ Správy Národného parku Poloniny Miroslav Buraľ s tým, že mláďa ešte na začiatku vojnového konfliktu previezli zo zoologickej záhrady z východnej časti Ukrajiny pre prebiehajúce boje.
    https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/639202-vychod-v-pozore-potuluje-sa-tam-tiger-z-ukrajinskej-zoo/?utm_source=pravda&utm_medium=box-sidebar-links&utm_campaign=mostread

  • @Zora povedal/-a:
    U. S. Steel Košice vypína vysokú pec a znižuje počet zamestnancov 6.9.22

    Nejsou v Evropě jediní.... nedávno jsem viděl obrázek s asi 20 pecemi, které se od října uhasínají...

  • Zora
    upravené Fri 9 Sep 2022 #307->

    @quilgen, o tom je druhý odkaz. Našla som ho podľa tvojho odkazu.
    https://ksbforum.info/discussion/comment/7129/#Comment_7129

  • Naď: Slovensko je pripravené rokovať o výcviku Ukrajincov na území SR

    Na Slovensku by mohol prebiehať výcvik ukrajinských ozbrojených síl. Vo štvrtok to počas návštevy leteckej základne Ramstein v Nemecku uviedol minister obrany SR Jaroslav Naď. Informovala o tom hovorkyňa rezortu obrany Martina Kovaľ Kakaščíková.

    „Verím, že posilňovaním budovania kapacít a spôsobilostí ukrajinských ozbrojených síl budeme čoraz bližšie k ukončeniu tejto nezmyselnej ruskej agresie a víťazstvu slobodnej Ukrajiny,“ vyhlásil Naď.

    Podľa ministra obrany je Slovenská republika pripravená hovoriť o výcviku ukrajinských vojakov na území SR. Dodal, že poskytnutie výcviku pre Ukrajincov by mohlo byť „eventuálnym príspevkom do novovytvorenej vojenskej asistenčnej misie EÚ na Ukrajine“.

    https://standard.sk/243804/nad-pripusta-vycvik-ukrajinskych-vojakov-na-slovensku/

  • @Zora povedal/-a:
    @quilgen, o tom je druhý odkaz. Našla som ho podľa tvojho odkazu.
    https://ksbforum.info/discussion/comment/7129/#Comment_7129

    vidíš, já ho hledal a nenašel :D taky jsem ho chtěl linknout, ale jsem slepý ...

  • d
    upravené Mon 12 Sep 2022 #310->

    Matovič sa vyjadril k slovenským elektrárňam.

    Povedal že jedna z možností je kúpiť elektrárne.

    Úprava: To muselo Sulíkovy odpáliť dekel.
    Aj keď v súčasnej situácii sa mi zdá lepšie zoštátnenie elektrickej energie vyrobenej na slovensku ako to navrhujú Smeráci.

  • JankA
    upravené Tue 13 Sep 2022 #312->

    @dusan povedal/-a:
    Matovič sa vyjadril k slovenským elektrárňam.

    Povedal že jedna z možností je kúpiť elektrárne.

    To povedal v nedeľu u Kovačiča Na telo, diskutoval s Viskupovičom zo SAS
    Jedno z riešení je, že sa skúsime dohodnúť so súčasnými akcionármi na tom, že by sme odkúpili podiel v Slovenských elektrárňach. Vieme, že svojho času Dzurinda s Miklošom predali trestuhodne tento podiel, a Fico (Smer-SD) ho pred desiatimi rokmi mohol naspäť odkúpiť. Trestuhodne však nevyužil predkupné právo a dnes všetci ľudia na to doplácajú,"
    Odkúpenie podielu v Slovenských elektrárňach je podľa neho jedno z riešení, avšak krajné. Najpravdepodobnejšie riešenie krízy, o ktorom sa uvažuje aj v Európskej únií, podľa neho je, že by sa obmedzili zisky výrobcov elektriny z atómových zdrojov

    Úprava: To muselo Sulíkovy odpáliť dekel.
    Aj keď v súčasnej situácii sa mi zdá lepšie zoštátnenie elektrickej energie vyrobenej na slovensku ako to navrhujú Smeráci

    Kúpa podielu podľa Viskupičových slov asi nie je reálna. "To, že Slovenské elektrárne nie sú štátne, sa javí, že bola chyba. S tým sa asi súhlasiť dá, ale robme veci reálne, ktoré dávajú zmysel a vieme ich urobiť. Dnes krajina v žiadnom prípade pri daných deficitoch (rozpočtu) a pri danom vývoji, aj budúcom, a hroziacich deficitoch nemá žiadny priestor, aby naspäť kupovala elektrárne," podčiarkol Viskupič.
    Dnes rozprávať o kúpe Slovenských elektrární, keď sme túto krajinu zadlžili o asi 16 miliárd eur, je možno zmysluplné, ale nedáva to zmysel, lebo nemáme na to peniaze. Riešme napríklad, keby bolo najhoršie, tzv. núdzový stav, keď by štát určitou formou znárodnil produkciu, ktorá je vyrobená na Slovensku a zabezpečilo sa ňou zásobovanie obyvateľstva alebo podnikov. Treba však predtým hľadať celoeurópske riešenia," dodal poslanec za SaS.

  • Teraz aktuálne bude hosť p. Holjenčik na IV, bývalý šéf URSO, http://radio.infovojna.bz/

  • Nový rozhovor J. Čarnogurského pro kanál litevského blogera Ainise Petkuse u kterého vystupuje i Pjakin, Chazin a další.

  • Po upozornení @Zora , presúvam časť sem:

    No váhala som či to dať sem alebo nie. Nový minister hospodárstva:

    https://www.dnes24.sk/minister-hospodarstva-hirman-skoncil-na-urgente-s-rozbitou-hlavou-bol-za-tym-alkohol-422178
    Koment od Dannyho Kollara:

    KAREL HIRMAN, novy minister hospodarstva

    Taka pozicia sa vyskytne raz za zivot. Je to proste stastie.

    A urcite nieco, co clovek aj zapije. S priatelmi. Pooslavuje ministrovanie.

    Ale .. urcite by som po oslave nesoferoval. Lebo by sa mohlo stat, ze by som napriklad mohol aj skoncit v nemocnici.

    By sa mi nieco mohlo stat, keby som to prepiskol.

    Napriklad ze rozbita hlava.

    A este by som aj nafukal, a poriadne, kludne aj 3.7promile.

    Oslavovat ano, ale opatrne!

    Ale keby sa mi aj nieco teda stalo, urcite by som mal platne zdravotne poistenie.

    Lebo niektore urgenty nelubia, ked pride minister bez platneho zdravotneho poistenie, napriklad ten v Ruzinove

    Proste , som novy minister hospodarstva, nebudem robit koniny, budem to brat zodpovedne.

    Lebo keby som sposobil nieco take co opisujem hore, dost by to ze nepomohlo sucasnej koalicii.

    Samozrejme - je to vsetko len konspiracna teoria a keby sa take nieco stalo, hned by o tom pisali nase zodpovedne mainstream media, ktore pisu len overene informacie a najprvsia by bola nasa Madam USA z palaca, ktora by to cele.. citlivo vnimala, napriklad by povedali ze si udrel hlavu o stol.

    Ze?

    Zdroj: https://t.me/dannykollar/2572

  • @JankA povedal/-a:

    ... piatok počas Dní NATO v Ostrave oficiálne udelili Českú a slovenskú transatlantickú cenu.

    Hnus velebnosti....
    PS není to spíš zpráva z Česka ? :D

  • PS není to spíš zpráva z Česka ? :D

    Taká ... československá B)

  • @JankA povedal/-a:
    Naďovi (OĽaNO) v piatok počas Dní NATO v Ostrave oficiálne udelili Českú a slovenskú transatlantickú cenu.

    „Som naozaj poctený a mimoriadne si to vážim. V neposlednom rade som vďačný za ocenenie nášho úsilia pri podpore Ukrajiny. Spolu s kolegami v rezorte budeme robiť naďalej všetko pre to, aby bolo Slovensko v bezpečí a aby sme našim priateľom pomohli z celých síl. A to presne tak, ako nám oni pomohli v našom národnom povstaní proti nacizmu,“ uviedol Naď. >:)

    Doplnil, že toto ocenenie dostali za desaťročie jeho udeľovania viaceré osobnosti svetovej politiky, ako napríklad Madeleine Albrightová, Anders Fogh Rasmussen, Carl Bildt, Karel Schwarzenberg či Eduard Kukan.

    No je v “dobrej spoločnosti”.

  • Slovensko je pripravené poslať časť svojho uskladneného plynu do Nemecka. Pre Markízu to potvrdil šéf štátneho SPP Richard Prokypčák.
    Podľa portálu tvnoviny.sk však budeme mať dôležitú podmienku. Nemci nám za náš prebytočný plyn budú musieť zaplatiť trhovú cenu.

  • JankA
    upravené Mon 19 Sep 2022 #327->

    Tak neviem, o čom tato banda hovorí…

    Vytvárajú bublinu pre verejnú mienku.

  • @constanze
    vyskocil mi post chmelara.

    další post..info k zajtrajšiemu protestu :pochod za mier

    NA ZAJTRAJŠOM MIEROVOM POCHODE V BRATISLAVE VYSTÚPI AJ PRENASLEDOVANÁ MIEROVÁ AKTIVISTKA Z UKRAJINY
    V tejto chvíli vám môžem prezradiť to, čo sme sa z bezpečnostných dôvodov usilovali utajiť do poslednej chvíle. Na zajtrajšom mierovom pochode v centre Bratislavy (ktorý sa začína o 17.00 hod. na Hodžovom námestí) vystúpi okrem bývalého predsedu Valného zhromaždenia OSN Jana Kavana aj prenasledovaná mierová aktivistka, koordinátorka Medzinárodnej ligy žien za mier a slobodu na Ukrajine Nina Potarska. Je to veľmi statočná žena, ktorá dlhodobo bojuje proti násiliu, o vojne na Ukrajine hovorí, že dve imperialistické mocnosti chcú roztrhať jej vlasť a vyzýva svet na návrat k diplomacii, zasadzuje sa za jadrové odzbrojenie a vystupuje proti rozpínavosti NATO. Zelenského režim ju dal na zoznam nepriateľov štátu, preto sa skrýva v exile a má obavy o svoju bezpečnosť. Nesmierne si cením, že prijala moje pozvanie a po strastiplnej ceste sa nám ju podarilo dostať do Bratislavy.
    Ďalší významný rečník sa vám prihovorí len cez video, ktoré už teraz môžete nájsť na stránke nášho mierového hnutia Zjednotení za mier: https://www.facebook.com/281494758697472/videos/2183317001836818 Jurij Šeljaženko nie je len šéf Ukrajinského pacifistického hnutia, ale aj čerstvý držiteľ prestížnej medzinárodnej Mierovej ceny Seana MacBridea, ktorú dostal spolu s ruskou mierovou aktivistkou Eset Maruket Gagievovou. Obaja sa usilujú o dosiahnutie mieru prostredníctvom diplomacie a obaja nám ukazujú, akú tvár má statočnosť v nespravodlivej vojne. Jurij sa nemohol dostať do Bratislavy osobne, lebo ukrajinská vláda stále nedovoľuje mužom opustiť hranice krajiny, preto nám aspoň nahral pozdrav, v ktorom nám ďakuje za zorganizovanie mierového pochodu, ďakuje všetkým, ktorí pozdvihujú svoje hlasy za skutočný mier a pripomína: „Problémom nie je nepriateľ, problémom je militarizácia a zbrojenie všetkého, ktoré z obyčajných hriešnych ľudí, ako sme my, vytvára fiktívnych nepriateľov a robí z nás skrutky večnej vojnovej mašinérie, otrokov militaristickej tyranie, veriacich v absolútne právo a moc nás a absolútne zlo a slabosť iných.“ Celé jeho posolstvo prečítame aj na zajtrajšom mierovom pochode...

    P. S. Nemýľte si to s dnešným protivládnym protestom v Bratislave. Viacerí z nás budú aj tam, lebo mnohé ciele máme spoločné, ale mierový pochod je apolitický a z úcty k našim zahraničným hosťom vás prosíme o pochopenie, že stranícke vlajky a symboly na ňom nie sú vítané. Čas a miesto by ste si mali ľahko zapamätať: dnes o 17. hodine na Hodžovom námestí bojujeme proti neschopnej vláde, ktorá nás sťahuje ku dnu a zajtra na tom istom mieste a v tom istom čase bojujeme proti militantnej vláde, ktorá nás zaťahuje do vojny. To sú ciele, ktoré by nás mali spájať, preto treba prísť na obe demonštrácie)

  • JankA
    upravené Tue 20 Sep 2022 #331->

    @Lavazza
    No je v “dobrej spoločnosti”.

    Aj naša neviditeľná ministerka kultúry

    Prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj udelil ministerke kultúry Natálii Milanovej štátne vyznamenanie na znak vďaky za jej neustálu podporu a osobnú angažovanosť v pomoci Ukrajine od začiatku vojenského útoku zo strany Ruska.
    Zelenskyj ocenil viacero svetových osobností, ktoré sa výrazne pričinili o posilnenie a podporu suverenity a teritoriálnej integrity Ukrajiny vo svete, pričom Natália Milanová sa stala jedinou ocenenou slovenskou ústavnou činiteľkou.
    Ministerka kultúry od vypuknutia vojny vo februári tohto roka aktívne komunikuje so svojím ukrajinským náprotivkom Oleksandrom Tkachenkom a spoločne koordinujú podporu Ukrajiny zo strany Slovenska v kultúrnej oblasti. Udelením Rádu kňažnej Oľgy Ukrajina ocenila konkrétne kroky Natálie Milanovej a projekty rezortu kultúry na podporu Ukrajiny...