Správy zo Slovenska

https://www.trend.sk/spravy/hrackarstvo-dracik-zapaja-politiky-prezidentku-prirovnavaju-macoche-palaci
Od hračiek k politike. Hračkárstvo Dráčik prirovnáva prezidentku k macoche v paláci.

https://www.dracik.sk/clanky/rozpravka/

Hračkárstvo, kt. sa nebojí povedať svoj názor.

«13456713

Komentáre

 • Vedeli ste o tom( som maximálne vytoceny co sa u nás deje a to dnes som sa pýtal dochodkara na ulici ohľadom situácie co je ako dopadneme odpoveď ze zle.... A to jeho mama bola v hlinkovej garde sekretárka a dostala 15roky basu za komunistov

 • @Dezolatoris povedal/-a:
  Vedeli ste o tom( som maximálne vytoceny co sa u nás deje a to dnes som sa pýtal dochodkara na ulici ohľadom situácie co je ako dopadneme odpoveď ze zle.... A to jeho mama bola v hlinkovej garde sekretárka a dostala 15roky basu za komunistov

  Klerofasizmus, fasisticka Hlinkova LS, fasisticky 1. Sovensky stat... - dookola stale ta ista propaganda, ktora nespojuje ale naopak rozdeluje

 • Matovič neprestáva prekvapovať: Nečakané proroctvo, koalícia dovládne a rozpadne sa v októbri, lebo ... Sulík
  https://www.topky.sk/cl/10/2321821/Matovic-neprestava-prekvapovat--Necakane-proroctvo--koalicia-dovladne-a-rozpadne-sa-v-oktobri--lebo-----Sulik

 • Ing. Vladimír Slezák zo Siemensu... To je ten, ktorý už pred rokmi vravel v rádiu Banášovej, že má drevenicu, kopu dreva, tri studne, zbiera poľnohospodársku techniku, ale aj vyradenú vojenskú. Navyše ju ovláda sám prevádzkovať aj opravovať.
  Už pred rokmi vedel a pripravil sa. A hovoril, že priemysel nie je a ani nesmie byť überpokrokový, že oni inovácie zavádzajú velmi opatrne, pretože v základnej infraštruktúre nejde o fazuľky. Tuším spomenul časové rozpätie 25 rokov testovania k nasadeniu na ostro

 • @kulich povedal/-a:
  Ing. Vladimír Slezák zo Siemensu... To je ten, ktorý už pred rokmi vravel v rádiu Banášovej, že má drevenicu, kopu dreva, tri studne, zbiera poľnohospodársku techniku, ale aj vyradenú vojenskú. Navyše ju ovláda sám prevádzkovať aj opravovať.

  https://www.trend.sk/trend-archiv/vladimir-slezak-byt-nezavisly-sebestacny
  19.4. 2017 10:40 Nechcem znieť pesimisticky, ale raz možno nastane čas, keď prídeme do obchodu s plnou peňaženkou a nebudeme si mať čo kúpiť. Keď otočíme vodovodným kohútikom a žiadna voda nepotečie.

  Alebo stlačíme vypínač a svetlo sa nerozsvieti. Neboli by sme na svete prví, kto takýto scenár zažil. Dúfam, že sa v našich končinách nič podobné nestane, ale radšej chcem byť milo prekvapený pesimista ako sklamaný optimista.

 • Vojaci NATO dostanú ubytko za desiatky miliónov: Na Sliači a Lešti vybudujú kontajnerové mestečko
  Ministerstvo obrany spresnilo, že ubytovacie kapacity formou kontajnerov a stanov v Centre výcviku Lešť – táborisko Riečky a tábor Slávia rátajú s maximálnou kapacitou 2 444 lôžok a na leteckej základni Sliač s maximálnou kapacitou 600 lôžok.
  Pre príslušníkov zahraničných ozbrojených síl, ktorí na Slovensku posilnili vojenskú prítomnosť NATO v reakcii na vojenskú agresiu Ruska na Ukrajine, vybudujú vo výcvikovom priestore Lešť a na letisku Sliač kontajnerové mestečko a stanový kemping. Obstaranie a investíciu do ubytovacích kapacít, vyčíslenú v predloženom materiáli na 31 425 822 eur, schválila v stredu vláda.
  Ministerstvo obrany (MO) v návrhu spresnilo, že ubytovacie kapacity formou kontajnerov a stanov v Centre výcviku Lešť – táborisko Riečky a tábor Slávia rátajú s maximálnou kapacitou 2 444 lôžok a na leteckej základni Sliač s maximálnou kapacitou 600 lôžok. „Po schválení materiálu vládou budú využité ďalšie nástroje na spresnenie rozpočtu s cieľom získania nákladovo najefektívnejšieho riešenia,“ uvádza sa v materiáli.
  https://bystrica.dnes24.sk/vojaci-nato-dostanu-ubytko-za-desiatky-milionov-na-sliaci-a-lesti-vybuduju-kontajnerove-mestecko-416995

 • Keď otočíme vodovodným kohútikom a žiadna voda nepotečie.
  Alebo stlačíme vypínač a svetlo sa nerozsvieti.

  Nad tím přemýšlím roky, jak zajistit vodu a elektřinu bez znárodnění a tím pádem nové miny do budoucna.

 • Pamätáte na Sotáka a Klub 500, aj ich vyjadrenie? Nejaký "dobrák" na nich poslal NAKA.

  https://www.ta3.com/clanok/237573/o-klub-500-sa-zaujima-naka-presetruje-kupu-nerastnych-surovin-z-ruska

  Ďalšia info od eurofondov z mojich zdrojov - k vybavovači za Smeru brali 20% a aj sa tak volali - dvadsaťpercentní, títo berú hádaj koľko? 25-30%.

 • a este jedna jobovka: https://ekonomika.pravda.sk/firmy-a-trhy/clanok/628706-hrozi-koniec-tretiny-vlakov-dolezaj-bude-reagovat-pozrite-sa-ktore-spoje-o-par-dni-skoncia/

  Kováč hovorí, že nejde o dramatické škrtanie, no aktuálna situácia môže byť iba predzvesťou ešte väčších škrtov na železniciach. Onedlho sa totiž situácia môže ešte viac zhoršiť, ohrozená je až tretina celkových vlakových spojov. „Pokiaľ ministerstvo dopravy a ministerstvo financií nenájdu spoločnú reč ohľadne oprávnených nárokov na financovanie objednaného výkonu, scenár výraznejších škrtov je reálny,“ potvrdzuje Kováč.

  Takze skolabuje komplet doprava?

 • Takze skolabuje komplet doprava?

  Teoreticky .... prakticky to má isto súvis s tým, že fico ide zbierať podpisy na ďalšie referendum. Takže je potrebné ľudí viac nasrať. Ale čo pozerám, tak také katastrofické scenáre sa tu vyskytujú, že by som ich sám nevymyslel. Treba brať správy s rezervou. Prípadne vôbec nekonzumovať "správy".

 • @Ferry povedal/-a:

  Takze skolabuje komplet doprava?

  Teoreticky .... prakticky to má isto súvis s tým, že fico ide zbierať podpisy na ďalšie referendum. Takže je potrebné ľudí viac nasrať. Ale čo pozerám, tak také katastrofické scenáre sa tu vyskytujú, že by som ich sám nevymyslel. Treba brať správy s rezervou. Prípadne vôbec nekonzumovať "správy".

  Vo všeobecnosti súhlasím s týmto postojom (brať veci s rezervou, aj tie katastrofické), ale v tomto konkrétnom prípade je to so železnicami naozaj zlé. Pamätám si, ako mi otec vravel, že odišiel z RegioJetu ešte v skúšobnej lehote, pretože taký bordel nezažil za celý čas svojej praxe. A nechcel byť pri tom, keď sa stane nešťastie, lebo nešťastie na dráhe je vždy katastrofa.
  Ide to od deviatim k piatim a to dlhodobo. Nejakou zázračnou silou to ešte drží pokope, ale je otázne dokedy. Ak máš tak vyšponovaný systém, stačí potom malé zakopnutie, aby spustilo kaskádu katastrof.

 • Ferry
  upravené Fri 3 Jun 2022 #19

  K vlakom - "Stajňaky" (staré obité vozne [ako stajňa] z čias komunistov) chodia z Košíc do Prešova ešte stále. Asi jeden nový vlak chodí. A pritom v žiline sú odparkované čisté nové vozne. Čo je pre jedného nelogické a poburujúce to je pre iného cieľ. Takto na Slovensku blokujú všetko, od želeníc, výstavby diaľníc až po reálny výskum. Chceli ľudia demokraciu, tak ju majú. Blokuje sa to všetko preto, lebo Slovenský národ je neuveriteľne tvorivý a vynaliezavý. Nechať ho samotne sa rozvíjať je riziko pre všetkých otrokárov európy ako sú británia, francusko a nemecko.

 • Zrejme ide o odpútanie pozornosti....
  V správe sa okrem iného píše aj toto:

  Hlásenie bolo podané ešte včera, a to cez webovú stránku Štátnej správy SR. Správa však bola zaevidovaná až dnes>

  Takže Matovič nie je až tak chránený ako by sa zdalo....
  https://www1.pluska.sk/spravy/z-domova/mimoriadne-dome-igora-matovica-bola-nahlasena-bomba

 • velmi zvlastna nehoda. Elektricky vlak sa pokazil, vyrazila mu na pomoc diezlova lokomotiva a ta nedobrzdila a vrazila do stojaceho vlaku? Ten pocet zranenych vzhladom na tie skody je akosi podivne vysoky.

  @Ogar Valach vieme v akom veku boli rusnovodici?

 • @Ogar Valach povedal/-a:

  Stará generácia odchádza do dôchodku a mladí to za tie peniaze robiť nechcú, pretože čo i len prejsť skúškami je veľmi náročné. Testy zraku, sluchu, znalostí veľkého množstva predpisov, nadčasy kvôli nedostatku ľudí... Zvyšujúca sa životná úroveň spôsobuje, že každý chce byť YouTube alebo "influencer" a mať kopu peňazí za nič, ale nikto nechce poctivo pracovať. Prečo sem asi začali prichádzať Ukrajinci ešte pred konfliktom v tomto roku? Pretože mnohé profesie naši ľudia prestávali chcieť robiť. A netýka sa to len obyčajných robotníkov, ale napríklad aj zubárov... Mladí nie sú vedení k pracovitosti, usilovnosti, poctivosti, ale k obdivovaniu Pačutovej, Igorka a podobných pseudovzorov. Dostať sa z toho bude znamenať desiatky rokov usilovnej práce, alebo enormný tlak okolia. Ktorá z možností je momentálne pravdepodobnejšia je jasné. Možnosť, že sa to nepodarí, nepripúšťam.

  Ono každý rušňovodič zažije za roky svojej služby aj zopár samovrahov, a to nie je vôbec príjemný pohľad a zážitok. Potom ho vždy ešte vypočúvajú policajti, dávajú mu fúkať, atď.

  Čo sa týka zubárov, tak to mi príde ako zlatá baňa. Poisťovňa takmer nič neprepláca a ošetrovanie zubov je drahé. Súkromní zubári rozhodne netrpia chudobou. Možno menej populárna je práca zubného hygienika. Tam som videl aj Ukrajincov. Neviem ako je to platovo ohodnotené.

 • Ad že dnes nechcú ľudia ísť robiť na mašinu - a to pritom sa už viac vecí zlepšilo, napr. komunikácia, vysielačky atď. Predtým v hmle musel strojvodca byt nalepený doslova na čelnom skle, lebo keby prehliadol návesť, tak je to brané ako nehodová udalosť a ide z mašiny dole. Toto dnes už problém nie je.

  Samovrahovia žiaľ nezmizli a nie je to sranda, železnice majú na to aj svojich psychológov.

 • No ja som si dnes vypočula interview s Igim, vidím, že je vo forme.


  Treba ho dobre počúvať. Som zvedavá, kedy sa rozpadne tento bordel na kolečkách. Všimnite si aj otázky novinárov, už to začína pripomínať velice zďaleka mierne rypkanie. Videla som na fb aj 8 min video, žiaľ už ho neviem nájsť. Snáď im už dochádza, že sme v p..... Dosaďte, čo sa Vám hodí alebo čo vám slušnosť dovolí.

 • @constanze povedal/-a:

  Já si nechci vydělat více. Stačí mi tolik a tolik, hlavně abych měl volný pátek, a ve čtvrtek byl nejlépe ve dvanáct doma.

  Čo je špecificky na tomto zle?

 • "Oslobodia Moravu"

  Takto nazvali reportáž o návrate rieky Moravy do pôvodnej podoby. Je to možné aj preto, že ČR nebude realizovať projekt DOL.
  https://tvnoviny.sk/videa/91-televizne-noviny/reportaze/27400-oslobodia-moravu

  Slovensko a Rakúsko spoločne pripravujú na rieke Morava viaceré projekty. Plánujú obnoviť meandre aj vzácne biotopy, ktoré sa na nej nachádzajú a chcú ju vrátiť do pôvodného "prírodného" stavu, v akom bola pred akýmikoľvek ľudskými zásahmi.
  https://www.bratislavskenoviny.sk/aktuality/71752-slovensko-a-rakusko-chcu-spolocne-projektami-vratit-rieku-morava-prirode
  https://www.enviroportal.sk/clanok/morava-a-jej-zaplavove-luky-su-vynimocne-chysta-sa-ich-obnova

 • @Klingacik7 povedal/-a:

  @constanze povedal/-a:

  Já si nechci vydělat více. Stačí mi tolik a tolik, hlavně abych měl volný pátek, a ve čtvrtek byl nejlépe ve dvanáct doma.

  Čo je špecificky na tomto zle?

  to je fragment toho, co ten pan hynek napsal, potom z toho unika smysl:"Myslím tím mozek. Je to šolichání. Teď jsem se setkal i s lidmi s přístupem: Já si nechci vydělat více. Stačí mi tolik a tolik, hlavně abych měl volný pátek, a ve čtvrtek byl nejlépe ve dvanáct doma. Ale s tímto přístupem nebudeme moci udržet ekonomickou úroveň státu na té úrovni, na které je teď."

  muze se stat, ze mlada generace casem rekne, ze uz chce pracovat jen 3 dny v tydnu a treba za cas uz jen 2 dny v tydnu. umite si predstavit, ze by to tak rekli vsichni? myslite, ze to by to ekonomika zvladla?

 • @Rusofil povedal/-a:
  Já tak žiji již 10 let. Právě včera jsem měl telefonát s nabídkou, která se neodmítá, a já ji odmítl. Nechtěl jsem ji vyměnit za volný čas, který věnuji tomu, co chci dělat. Jsem spokojen s tím, co mám.

  ale to je trosku neco jineho, nez jsem myslela.
  drive jsem ucila nemcinu a jeste jsem v noci prekladala. to uz nedelam. uceni i preklady jsem prestala delat a mam jen ten hlavni pracovni pomer, nicmene ten osekat nemuzu na 3 dny v tydnu.
  pan hynek v tom rozhovoru to myslel vseobecne na nastaveni mlade generace, ktera chce vsechno, ale pritom nechce pro to nic moc udelat. mladi lidi se nespokoji jen s obycejnym telefonem (tedy vetsina mladych lidi) a nechteji veci z trznice.
  pochopili jsme se ted?

 • @Kancelar povedal/-a:

  na prvý pohľad mi to neudrelo do očí, ale za pár sekúnd už áno. masírujú nás dobre tými farbami...

 • Zas by som všade nevidel Ukr vlajku. Tieto farby majú dávno v ČR, UK, DK, FIN atď.

 • @kulich povedal/-a:
  Zas by som všade nevidel Ukr vlajku. Tieto farby majú dávno v ČR, UK, DK, FIN atď.

  Súhlasím, netreba byť paranoidný. Ale zároveň mi je zvláštne, že práve teraz (prečo nie skôr) sa idú meniť farby na moderné (zelená a biela sú nemoderné?), pričom všetky varianty sú modro žlté. Tiež by ma zaujímalo kto bol tým čo navrhol túto kombináciu u nás a zároveň kto ju navrhol v zahraničí?

 • Kancelar
  upravené Wed 8 Jun 2022 #46

  @kulich povedal/-a:
  Zas by som všade nevidel Ukr vlajku. Tieto farby majú dávno v ČR, UK, DK, FIN atď.


  https://www.facebook.com/zilinaofficial/posts/354939190112371

  ale aby som neuvadzal do omylu, tie hnusne farby mali uz skor:
  https://www.zilinak.sk/prispevky/18157/zilinska-mestska-policia-hlada-nove-posily-minimalny-pozadovany-vek-je-21-rokov

 • Ibaže ak sa pozriete na poradie, farby sú naopak. Na ukrajinskej vlajke je modrá hore.

 • Ide o to, že farba polície je modrá tak ako farba armády je zelená. Sú samozrejme výnimky, ale modrá prevažuje. Nuž a k tej modrej doplnili tzv. svietivku. Oranžovú dať nemohli, aby neboli zameniteľní s cestármi, takže tam zostávajú už len tri ďalšie neónové a neprehliadnuteľné farby: ružová, žltá a zelená. Ružová asi nie 😉, zelená tiež nie (aby nebol výsmech, že Zelená modrá, pre blázna dobrá), a tak sme pri žltej.

  Toto fakt nie je o Ukrajine, ale o grafickom dizajne a účelnosti. Samozrejme stále platí, že masírka propagandou je obrovská, ale nemôžeme ju vidieť aj tam, kde nie je.

 • @kulich povedal/-a:
  Ide o to, že farba polície je modrá tak ako farba armády je zelená. Sú samozrejme výnimky, ale modrá prevažuje. Nuž a k tej modrej doplnili tzv. svietivku. Oranžovú dať nemohli, aby neboli zameniteľní s cestármi, takže tam zostávajú už len tri ďalšie neónové a neprehliadnuteľné farby: ružová, žltá a zelená. Ružová asi nie 😉, zelená tiež nie (aby nebol výsmech, že Zelená modrá, pre blázna dobrá), a tak sme pri žltej.

  Toto fakt nie je o Ukrajine, ale o grafickom dizajne a účelnosti. Samozrejme stále platí, že masírka propagandou je obrovská, ale nemôžeme ju vidieť aj tam, kde nie je.

  Modrá, ale moc ju nenosia. Ja som naživo ešte modrého policajta nevidel (iba v amerických filmoch), vždy mali tmavozelené nohavice, bundu. Je to tradícia už od socíku...
  Neviete, kedy urobili zmeny na policajných autách napr. v ČR, ale aj inde? V ktorom roku?
  Mimochodom odtieňov je veľa druhov. Diaľkové tabule na ceste sú tiež zelené, niektoré modré, a je ich vidno na ďaleko. Lebo majú špeciálny náter. Záleží aj od odtieňa. Je belasá, je modrá, je tmavomodrá.

 • @jardob povedal/-a:

  @kulich povedal/-a:
  Ide o to, že farba polície je modrá tak ako farba armády je zelená. Sú samozrejme výnimky, ale modrá prevažuje. Záleží aj od odtieňa. Je belasá, je modrá, je tmavomodrá.

  Pro mě objevný příspěvek. Pořád jsem přemýšlel jak přeložit jednoslovně barvu užívanou v Ruském jazyce - "голубая"= belasá. Ještě mi chybí podobné slovo v Češtině.

 • jardob
  upravené Thu 9 Jun 2022 #51

  @Rusofil povedal/-a:

  @jardob povedal/-a:

  @kulich povedal/-a:
  Ide o to, že farba polície je modrá tak ako farba armády je zelená. Sú samozrejme výnimky, ale modrá prevažuje. Záleží aj od odtieňa. Je belasá, je modrá, je tmavomodrá.

  Pro mě objevný příspěvek. Pořád jsem přemýšlel jak přeložit jednoslovně barvu užívanou v Ruském jazyce - "голубая"= belasá. Ještě mi chybí podobné slovo v Češtině.

  Maliari tomu hovoria blankyt.
  Šmolková, blankytná, nebeská?