Správy zo Slovenska

1356737

Komentáre

  • 11.6.22
    Nehoda pri Vranove nad Topľou: Zrazili sa americké vojenské vozidlá!
    V obci Sedliská vo Vranovskom okrese došlo v sobotu podvečer k zrážke niekoľkých vojenských vozidiel Spojených štátov amerických (USA).
    TASR o tom informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová. "Išli za sebou štyri vozidlá, jedno z nich nedobrzdilo, tri sú 'ťuknuté'. Ide o škodové udalosti," uviedla pre TASR s tým, že dychové skúšky u vodičov požitie alkoholu nepreukázali. "Vec bude odstúpená na vojenskú políciu," uzavrela.
    Ako pre TASR potvrdilo operačné stredisko Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove, na mieste zasahujú aj hasiči.
    https://www.cas.sk/clanok/2688043/nehoda-pri-vranove-nad-toplou-zrazili-sa-americke-vojenske-vozidla/

  • @Zora: Nehoda pri Vranove nad Topľou: Zrazili sa americké vojenské vozidlá!

    11.6.22

    Harabin prichytil Američanov, ako sa sami likvidujú na území Slovenska.

    Poškodené autá stoja odstavené vedľa kostola... od cca. 1:15´

  • k vojenským vozidlám:
    VIDEO: Zrážka amerických vojenských vozidiel. Poškodili sa tri kamióny
    https://www.noviny.sk/krimi/688303-video-zrazka-americkych-vojenskych-vozidiel-poskodili-sa-tri-kamiony

  • ono to sice nieje zo Slovenska, ale vobec tomu nerozumiem:

  • @Kancelar , vzhledem k tomu, že všichni mají poslušně hadr přes ksicht, tak mi to evokuje jen další "boj Nanajských chlapců".

  • @Vlad i mir povedal/-a:

    @kulich povedal/-a:
    Zas by som všade nevidel Ukr vlajku. Tieto farby majú dávno v ČR, UK, DK, FIN atď.

    Tiež by ma zaujímalo kto bol tým čo navrhol túto kombináciu u nás a zároveň kto ju navrhol v zahraničí?

    Počítám, že důležitější, než potenciální shoda barevného schématu s barvami oné vlajky, jsou jiné věci:
    i. jak je “zařízeno”, že barevné schéma policejního auta je shodné (postupně) v tolika státech?
    ii. lidem v SR byla dána iluze volby, protože všechny 3 varianty používají stejné barevné schéma (liší se jen tvary)
    iii. lidem byla dána druhá iluze volby, protože 1. a 3. možnost jsou do očí bijícím způsobem otřesné/nevolitelné, takže je předprogramována varianta č. 2
    iv. vítězná varianta je prakticky identická s barevným provedením policejních aut v ČR (původní zbarvení policejních aut v ČR bylo +/- stejné, jako to staré v SR, tj. bílá a zelená)
    v. vítězná varianta obsahuje tvar připomínající runy eses
    vi. jak to “přijde”, že v SR je stejné heslo policie jako v ČR?
    (v ČR platí cca od roku 2008 a zavedení tohoto hesla začalo overtonovsky “nevinně”, jako součást náborové kampaně k policii; v SR platí cca od roku 2011 - zdá se, že je to překlad hesla policie USA “To protect and to serve”, více zde
    https://www.novinky.cz/krimi/clanek/lide-se-bavi-heslem-policie-pomahat-a-chranit-40188488
    a zde
    https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/take-slovenska-policie-si-vybrala-slogan-pomahat-a-chranit-_201106290330_kbrezovska
    https://www.osh.cz/ze-zahranici/pomahat-a-chranit-nove-heslo-i-pro-slovenske-hasice )

    Dodatek: nedávno jsem si všiml, že v ČR byly “potichu” změněny i majáčky na policejních autech: dříve modré, nyní modré a červené; společně s tím byla změněna/zavedena jakási “světelná hudba” majáčků a je změněn i zvukový doprovod: obojí mi to evokuje obraz i zvuk tak, jak je známý od policie z emerických filmů...

  • Smrť si ho našla vo väzení: Jeden z najznámejších slovenských sériových vrahov už nežije
    Na doživotie odsúdený sériový vrah Ondrej Rigo zomrel v utorok (14. 6.) ráno v trenčianskej väzenskej nemocnici. Mal 66 rokov. TASR to potvrdila hovorkyňa Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) Monika Kacvinská.
    "Bude vykonaná anatomicko-patologická pitva, ktorá určí presné príčiny úmrtia. O udalosti boli vyrozumení príslušníci Policajného zboru v Trenčíne," informovala hovorkyňa. ZVJS nebude vzhľadom na vyšetrovanie poskytovať bližšie informácie. Upozornil na to portál tvnoviny.sk.
    Bratislavčan Ondrej Rigo v Holandsku, Nemecku a na Slovensku v rokoch 1992 - 1993 zavraždil osem žien a jedného maloletého chlapca. Väčšinu obetí aj pohlavne zneužil a okradol. Pri jeho usvedčení bol prvý raz v dejinách slovenskej justície zabezpečený dôkaz DNA. K trestnej činnosti sa nepriznal.
    https://www.cas.sk/clanok/2689669/smrt-si-ho-nasla-vo-vazeni-jeden-z-najznamejsich-slovenskych-seriovych-vrahov-uz-nezije/

  • Pravdepodobne sa jedná len o bežnú údržbu zariadení na plynovode. Každé leto sa to robí. Vtedy je tok plynu na nejaký čas menší.
    Zrejme naše liberálno-fašistické novinárske štetky to vidia inak.

  • @Peter MMXX povedal/-a:

    Možno to je tých istých 27 percent Slovákov, ktorí aj dôverujú súčasnej vláde.

  • M
    upravené Thu 16 Jun 2022 #75->

    @Dobrodej povedal/-a:

    Pravdepodobne sa jedná len o bežnú údržbu zariadení na plynovode. Každé leto sa to robí. Vtedy je tok plynu na nejaký čas menší.
    Zrejme naše liberálno-fašistické novinárske štetky to vidia inak.

    Myslíš?
    A najlepšia poznamka "plus inflácia"
    Sulík ohlásil nové ceny plynu od januára 2023. Domácnosti si priplatia od 34 do 59 percent
    https://ekonomika.pravda.sk/energetika/clanok/630696-sulik-predlozil-novy-zakon-tyka-sa-povinnych-zasob-plynu/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_3clanok_box

  • @JanaK povedal/-a:
    Kopíruji z facebooku:

    Slovenské obce na maďarských štátnych vlajkách

    Precedensy maďarskej (menšinovej) politiky voči Slovenskej republike neustále pribúdajú. Ukazujú sa stále odvážnejšie maďarské a menšinové maďarské provokácie, zasahovanie Maďarska do vnútorných záležitostí Slovenska, nerešpektovanie medzinárodných zvyklostí, pričom mnohé precedensy sa menia na zákon.

    Vždyť většina z Vás zde studují KSB, tak již musí vědět, kam toto vše směřuje. Vše bylo již ohlášeno. Poslední ohlášení minulý týden: https://www.volimcesko.cz/mezimori-vymezeni-noveho-regionu/ a konkrétně pro Slovensko již dříve takto: https://www.volimcesko.cz/ohlaseni-zmeny-zpusobu-nadnarodniho-rizeni-slovenska/ Nic není tajné, vše jde podle plánu!

  • j
    upravené Sun 19 Jun 2022 #78->

    @Počtář povedal/-a:

    Zajímalo by mne, jak souvisí studium KSB s články publikovanými na aeronetím klonu volimcesko.cz?

    Mě nezajímá, kdo za volimcesko.cz stojí nebo kdo ho ve skutečnosti provozuje. Mě zajímá obsah! A musím říct, že odkrývání řízení a budoucího uspořádání Evropy na tomto serveru je minimálně hodně k zamyšlení. Myslím, že konkrétně v případě Slovenska mají pravdu ... Prostě existují i jiné názory.

  • k
    upravené Sun 19 Jun 2022 #79->

    @joe.rek povedal/-a:
    @Počtář povedal/-a:

    Zajímalo by mne, jak souvisí studium KSB s články publikovanými na aeronetím klonu volimcesko.cz?

    Mě nezajímá, kdo za volimcesko.cz stojí nebo kdo ho ve skutečnosti provozuje. Mě zajímá obsah! A musím říct, že odkrývání řízení a budoucího uspořádání Evropy na tomto serveru je minimálně hodně k zamyšlení. Myslím, že konkrétně v případě Slovenska mají pravdu ... Prostě existují i jiné názory.

    Ignorovať pôvod zdroja sa nevypláca. Spomeň si, kedy si naposledy odmietol informáciu preto, lebo ju priniesol človek, ktorého nemusíš?

  • @joe.rek povedal/-a:
    Mě zajímá obsah!

    Však to je v pořádku, mně taky zajímá obsah od ”kolektivu vécé”.
    Prostě jak je pod něčím podepsaný “kolektiv”, tak to není jen tak. Vem si třeba “Kolektiv VP”, že?
    A taky mě zajímá, jak obsah zrovna toho serveru souvisí s KSB: to jsem se zatím nikde nedozvěděl.
    Jejich egregoriálně-matriční taky-rozbory jsou ve stylu “Čo sa babe chcelo, to sa jej prisnilo.”.
    I aeronet mě zajímá, protože taky moc rád “odkrývá řízení”, mimikruje používáním pojmů tvářících se jako z KSB a s gustem používá rusismy, aby bylo na první pohled jasné, jak je proruský.

    Stačí si porovnat jenom grafiku/barevné schéma těch rádo-by-konceptuálních webů s weby, které jsou uvedené např. zde
    https://ksbforum.info/odkazy
    a to, i když vezmu v úvahu, že weby mohou vznikat na základě nějakých obecných veřejných šablon.
    Hned je vidět rozdíl, mezi tím, co vzniká “zdola” (a co někdy dokonce ani není anonymní!) a mezi tím, co vypadá jako čučkařský prefabrikát (a je prakticky bez výjimky anonymní). A taky by mě zajímalo, kolik je mezi studenty KSB lidí, kteří si nechávají měnit hlas (jako tzv. “pan VK”), když mluví do rádia.
    A kolik studentů KSB by si na svůj web dalo taková loga, jako je uprostřed stránky zde https://www.volimcesko.cz/ a na stránce zde https://www.volimcesko.cz/o-nas/.

    Lež si často obléká šaty Pravdy. (to sem ukradl Nohavicovi)

  • na slovenskom slobodnom vysielači je relácia s názvom "inforovnováha".
    Posledná relácia je teda poriadna nálož. Tí, čo si nechcete kaziť deň to rozhodne nepočúvajte. Inak? ak si to vypočujete, tak myslím, že je úplne že najvyšší čas zdvihnúť prdele od pc a len vypisovania na nete k reálnym krokom niečo robiť. Lebo len teoretizovanie nič nezmení ked druhá stana veľmi efektívne neustále aj v tejto chvíli koná smerom k zotročeniu nás všetkých v jednom veľkom eu koncentráku. V opačnom prípade...ostaneme už naozaj iba vypisovať na tom nete. Je to naozaj hodne zlé. Nechali sme to zájsť až príliš. A rútime sa pod vlak obrovskou rýchlosťou. Ono to vytvorenie trojmoria zmetie ako nás tak aj Maďarov...tí len bojujú o to aby sa tam hovorilo ich rečou si myslím. o nič iné im nejde.

  • @Atom povedal/-a:
    ...občas jednám zbrkle...

    Cože? Atom a jednat zbrkle?
    Na to Ti neskočím :-) Mě vychází něco jiného. Málo kdo tady je rozvážnější než Ty.

  • Ignorovať pôvod zdroja sa nevypláca. Spomeň si, kedy si naposledy odmietol informáciu preto, lebo ju priniesol človek, ktorého nemusíš?

    Rozumím, ale právě si myslím, že toto je špatný přístup. I špatný zdroj může poskytnout relevantní informaci, a to ať už z jakéhokoliv důvodu. Práce s tou informací, tak to už je pouze na mně, jak s ní naložím! Zatím mně zde nikdo z Vás komentujících můj odkaz na volimcesko.cz nedal nějaký skutečný argument proti jejich analýze budoucího vývoje SK. To bych nejvíce uvítal ... Pokud tak někdo učiní, tak mu předem děkuji.

  • zaujímavý status dráčika..

  • @joe.rek povedal/-a:
    Zatím mně zde nikdo z Vás komentujících můj odkaz na volimcesko.cz nedal nějaký skutečný argument proti jejich analýze budoucího vývoje SK.

    Tady až tak nejde o “proti”.
    Počítám, že by mělo stačit přečíst si pomalu předchozí 2 komentáře od Atoma.
    Pro ostatní uvedu, že na ksbforum.eu linkoval’s volimcesko celkem 9x. Je to nic proti ničemu, to já jenom rád počítám.

  • Atom
    upravené Mon 20 Jun 2022 #88->

    K @Bombulko k dráčiku, je to podvrh: (ne není - porovnával jsem české stránky na slovenských to je)

    Nějak mi to nedávalo smysl: sekce "Články k aktuálnímu dění" v e-shopu hraček? a i ten obsah v e-shopu hraček ?
    zde web:
    https://www.dracik.cz/
    místo "články k aktuálnímu dění" je tam ve skutečnosti sekce "často kladené otázky k zásilkám a reklamacím":
    Nemělo to být v sekci vtipy?

    Tak ukázalo se, že není. Připadalo mi to absurdní něco takového na e-shopu hraček. Odpor slovenského národa nabírá na síle ? Někdo sám za sebe (správce stránek) využil možnosti šíření informací nebo mu to někdo poradil či rozkázal? Pro prodej hraček to nedává moc smysl, ale objednávají a kupují rodiče a dítě to asi nebude zajímat, tak to ani nerozklikne. Nějaký dosah tento způsob šíření informací má a tak nějaké působení na informační pole tím vzniká. Buďto tedy "Jánošík" (spontánní odpor) nebo hecování obyvatelstva k odporu proti vládě nějakým klanem (po přečtení více příspěvku je to spíš obecnější odsuzování spíše západního světa).

  • Atom
    upravené Mon 20 Jun 2022 #90->

    K Dráčiku zde vysvětlení od autora příspěvků na dracik.cz:

    Milé deti,

    Mnohí sa pýtajú prečo na stránke, kde sa predávajú hračky, ktoré majú prinášať deťom radosť píšem o veciach ako samostatnosť, mier alebo vojna.

    Píšem, lebo nemám inú možnosť a považujem to za dôležité vyjadriť svoj názor a postoj.

    V auguste 1968, keď som mal 6 mesiacov, stál pod našimi oknami 15 metrov od izby okupačný tank a vojaci. Kto to nezažil, tak si nevie predstaviť aký strach mali všetci rodičia o svoje deti. Našťastie vojna nebola. Zahrávanie si zo zbraňami u dospelých je niečo ako so zápalkami u detí. Nikdy neviete kedy vzbĺknu a potom zostanú iba oči pre plač.

    Ale báť sa nemusíte. Vojna nebude a žiadne ďalšie tanky sem nepustíme, o to sa postaráme, lebo sme sa poučili a zmúdreli.

    Prajem Vám to, čo je ku šťastiu najdôležitejšie. Lásku, starostlivosť, dobrú výchovu a zmysluplne využitý čas od najbližších.

    Dráčik

  • To nelze provést, tim lze pouze "strašit", to potřebují parazité, aby lidé panikařili a šílely, aby ztratili zdravý rozum. Nelze provést z důvodu, který jsem již uvedl zde (kontrola lidí stojí násobně více zdrojů než tito lidé vytvoří):

    určite? nemyslíš že kovid koncentrák bol test čo ľudia znesú a urobia??? ja myslím že hoci by si si to tak želal, ono to bude zrejme trošičku inak...vypočuj si tú reláciu a potom povedz či sa až tak veľmi mýlim. lebo ono to už reálne žijeme. teraz síce na chvíľku povolili opraty ale z austrálie sa nedalo vôbec cestovať čo je celý svetadiel a ľudia im krajinu nezapálili. v kanade to chvíľku tiež nechali a potom to bez nejakých väčších problémov stopli. tu nás zavreli v okresoch a ľudia nezapálili krajinu. a to ani nemáme digitálne peniaze...v podstate pôdu na všetko pripravenú majú, majú to otestované, majú pohnojené, už len zasiať...čo ja viem. Keď som na redite čítal tie komentáre k tomu statusu dráčika mám dojem že ľudia čím sú sprostejší tým majú väčšiu potrebu tú svoju hlúposť vytrubovať do sveta. a s takýmito nepohneš...tým ten koncentrák naozaj patrí. ale čo tí čo to nechcú a zrejme nás väčšina nie je.
    plus neviem či viete ľudia ale ak si spomínate na ten film s Funesom "krídelko alebo stehienko" tak tam sme sa smiali na scénke kedy Funes vbehol do fabriky kde sa všetko jedlo vyrábalo umele. No a čuduj sa svete ono to už reálne je. V tej relácii vystupuje totiž slovák čo staval takúto továreň v Dánsku. Prvý pilotný projekt, ktorý keď bude úspešný tak to vo veľkom rozbehnú po celej europe. Chápete čo to znamená? V usa už pestujú umelé kuracie mäso a hádajte kde je ich hlavný odbytový trh? no žeby štáty budúceho trojmoria? to trojmorie podľa všetkých zmlúv čo sú podpísané sa realizuje. či to my chceme či nie. naši politici to tak už zariadili poza náš chrbát. a tu o tom nik nevie. a preto si to vypočujte a potom hovorte či panikárim... ja len popisujem realitu ktorá je už tu. nie že nie je. buď z EU vystúpime alebo sme v prdeli. lebo neverím že sa EU rozpadne ani že sa prebudí toľko ľudí aby sme to zastavili. Jediná normálna možnosť je vypadnúť z EU a podpísať čokolvek s Rusmi aby nás amíci nespláchli do toho trojmoria.