Komunálne voľby a voľby do VÚC

24

Komentáre

  • Ja neverím vlastným očiam:


    No asi ľuďom vyhovuje, čo majú…

  • Pozn. anketa žiaľ zmizla, keď som zmenila prioritu témy. Ja nevie, čo by už to pomohlo. Asi keď naozaj prestanú dodávky plynu, tak snáď ľuďom docvakne, že to takto nejde ďalej…

  • Keby volby dopadli "dobre", bol by to signal prichadzajucej zmeny, zacinajuceho sa prebudenia, naznak terajsej elite, ze jej cas konci atd bla bla bla ... ja som rozhodne zato, aby boli volby opat zmanipulovane a opat vyhralo co najviac fasistov a satanistov. Podstatne sa tym urychly pad tohoto neludskeho rezimu, ludia si skor uvedomia manipulaciu volieb, este viac sa nahnevaju na vsetky tie bojovnicky so zlom, este viac im zacnu liezt na nervy tito degenerati a tato stoka, bude to dalsi budicek pre ovecky, ktory je zial nutny. V terajsej situacii su to zanedbatelne straty oproti tomu, co mozeme stratit, resp. ziskat celkovo. Treba ludom ukazovat co je tento system zac, mnohym to treba obuchavat o hlavu znova a znova. Zmena pri klasickych volbach uz nebude, toto sme uz daaavno presvihli. Zmena bude krvava. Jedine co je otazka, kolko krvy potecie.

  • JankA
    upravené Sun 30 Oct 2022 #36->

    Lavazza povedal/-a: Ja neverím vlastným očiam:

    Posledný zhasne :s

    Neoficiálnemu víťazovi volieb na post predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja Ondrejovi Lunterovi prišiel počas volebnej noci zablahoželať aj Peter Pellegrini, predseda mimoparlamentnej strany Hlas-SD, ktorá ho ako nezávislého kandidáta vo voľbách podporovala. Podľa neoficiálnych výsledkov Štatistického úradu SR Lunter získal po sčítaní všetkých okrskov 47,53 % hlasov.

    "Bolo to rozumné rozhodnutie nadviazať na kontinuitu v BBSK a podporiť ho. Stal sa jasným víťazom volieb a dúfam, že bude pokračovať v rozvoji kraja tak, ako to ukazovali so svojím otcom päť rokov. Tu nebolo treba výraznú zmenu, ale tam, kde sa žiadala, sme prišli s novým kandidátom," reagoval Pellegrini.

    2:16 Volebné víťazstvo oznámil primátor Nitry Marek Hattas.

    2:15 Predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini zagratuloval Branislavovi Becíkovi k úspechu.

  • Ja som za svoju mestskú časť BA spokojný, tu sa už dávnejšie odstránil smerácky biznis a robia sa veci. Slabej účasti sa nečudujem, u nás boli kandidáti jasní. Zase na magistrát a VÚC naozaj objektívne nebolo čo voliť, keď som vyškrtal všetky strany čo ma niekedy sklamali zostali tam rôzni nímandi typu 80 ročný dôchodca zo strany Andreja Hlinku. Vypočul som si kade-tade na alternatíve aj iných kandidátov ale na komunál boli dosť mimo.
    Nie som prekvapený z výsledkov v ostatných krajoch, kto kde kandiduje okrem obhajcov som postrehol možno týždeň-dva pred voľbami a to voľby neignorujem ako väčšina ľudí, predpokladám že v iných krajoch to vnímali ľudia podobne.
    Tieto voľby ale nie sú barometer na celoštátnej úrovni, nie sú ani barometrom odporu voči špajchľovaniu ako sa to niektorí snažia prezentovať.

  • JankA
    upravené Sun 30 Oct 2022 #40->

    Lavazza povedal/-a: Alečo, Petko už zabudol na toto,

    Však"toto"

    Inak, spojenim volieb sa zvýšila celková účasť do VUC, tam to bolo treba podchytiť , pokiaľ:
    04.11. 2017 1. kolo 29,94 %
    23.11. 2013 2. kolo 17,29 %
    09.11. 2013 1. kolo 20,10 %

    29.10.2022 Na voľbách sa zúčastnilo 1951522 z 4460697 voličov - 43.75%

    Bratislava

    04.11. 2017 1. kolo 31,32 %
    23.11. 2013 2. kolo 17,88 %
    09.11. 2013 1. kolo 21,64 %
    2022 V kraji sa na voľbách zúčastnilo 233255 z 604207 voličov - 38.61%

    Komunál:

    **Matúš Vallo **
    10.11. 2018 40,68 %
    2022 V meste sa na voľbách zúčastnilo **36,88% ** voličov.

    V BB zvýšenie účasti a masívna podpora jamkového Luntera
    04.11. 2017 1. kolo 40,28 %
    23.11. 2013 2. kolo 24,60 %
    09.11. 2013 1. kolo 24,58 %

    2022 V kraji sa na voľbách zúčastnilo 230932 z 511603 voličov - 45.14%

    Komunál
    " Nezávislý Smerák Ján Nosko
    10.11. 2018 37,93 %
    2022 V meste sa na voľbách zúčastnilo 39,79% voličov.

  • Lavazza
    upravené Sun 30 Oct 2022 #41->

    Tak Judit, žiaľ neuspela, z jej TG:

    POĎAKOVANIE
    Veľmi pekne ďakujem za každý jeden odovzdaný hlas.
    A aj keď sa mi nepodarilo dostať sa ani do zastupiteľstva mesta a ani do zastupiteľstva kraja, určite výsledky nepovažujem za neúspech 🤗
    Za neúspech skôr považujem volebnú účasť, ktorá sa motá okolo 35 %😔

    —————

    Tak tomuto naozaj nerozumiem. Ale dobre, nemusieť rozumieť všetkému. Asi je moc múdra.

  • Lavazza povedal/-a: Asi je moc múdra.

    Evidentne...aby ju ani nenapadlo náhodou do prezidentských kandidovať.
    V ktorom kraji to bolo?

  • KRAJE
    BLAVA - ani ich nenazvem Bratislavčanmi ale BLAVÁKMI, lebo nič iné si nezaslúžia, zvoliť znova Drobu (a tu predsa len spravím výnimku a spomeniem aj primátora Valla) to je choroba, duševná a možno aj telesná…
    KOŠICE - drvivé víťazstvo Trnku, spojenie viac-menej vlastencov, rádoby vlastencov a konzervatívcov v podobe jedného uchádzača by zrejme nepomohlo, veľké sklamanie
    PREŠOV - „ďakujem” „vlastencom“ Mazurekovi, Kuffovi, Revákovej a Tomkovej. Ale bezpochyby hlavne 10,88 % Mazurekovi k víťazstvu Majerského…
    ŽILINA - Jurinová, spojenie viac-menej vlastencov, rádoby vlastencov a konzervatívcov v podobe jedného uchádzača by zrejme nepomohlo, veľké sklamanie
    NITRA - Becík, oproti ostatným krajom ešte docela dobre…ale zima je pred nami, myslím že skúsenosti Belicu do týchto ťažkých časov by sa hodili viac
    BANSKÁ BYSTRICA - „ďakujem” „vlastencom“ Huliakovi, Sujovi, Kotlebovi, Albertovi, Čupkovi k víťazstvu Luntera…
    TRNAVA - Viskupič, spojenie viac-menej vlastencov, rádoby vlastencov a konzervatívcov v podobe jedného uchádzača by zrejme nepomohlo, veľké sklamanie
    TRENČÍN - Baška s prehľadom

  • @JankA povedal/-a:

    Lavazza povedal/-a: Asi je moc múdra.

    Evidentne...aby ju ani nenapadlo náhodou do prezidentských kandidovať.
    V ktorom kraji to bolo?

    Nitriansky, okres Komárno

  • @rony povedal/-a:
    Ludia na Slovensku sa maju este dobre zrejme potrebuju hlad a chlad aby sa prebrali. Signifikantny je priebeh referenda na Sliaci
    https://www.hlavnydennik.sk/2022/10/30/takmer-75-percent-obcanov-sliaca-bolo-v-referende-proti-americkej-zakladni?fbclid=IwAR2DPh56pEY6_xfj3i7bD9gAbOyyaUP_Shjj4vNfenmmbucfM0XXnVGR84s

    Presne, aj keď nejaký právnik toto spochybní, tie percentá hovoria jasnou rečou a ktokoľvek bude chcieť túto hus štopať, už mu to neprejde.

  • KRAJSKÉ MESTÁ
    BLAVA - Vallo, drvivé víťazstvo
    KOŠICE - Polaček, ani spojenie viac-menej vlastencov, rádoby vlastencov a konzervatívcov by nestačilo
    PREŠOV - Oľha, ani spojenie viac-menej vlastencov, rádoby vlastencov a konzervatívcov by nestačilo, strašné sklamanie
    ŽILINA - Fiabáne, ani spojenie viac-menej vlastencov, rádoby vlastencov a konzervatívcov by nestačilo
    NITRA - Hattas, tu zlyhali uchádzači…Kršiak, Obertáš a Štefek sa nedokázali dohodnúť, tak veľmi chceli „dobre” Nitre, že vďaka nim znova vyhral ten liberálny ťulpas
    BANSKÁ BYSTRICA - Nosko, drvivé víťazstvo
    TRNAVA - Bročka, ani spojenie viac-menej vlastencov, rádoby vlastencov a konzervatívcov by nestačilo
    TRENČÍN - Rybníček, drvivé víťazstvo

    Zhodnotenie: Krajskomestské voľby v zásade zrkadlujú krajské voľby…skutočných vlastencov v riadení je málo, ani „všedný” ľud sa nevyznamenal, rádoby vlastenci pomohli vyhrať voľby liberálom a proatlanticky zameraným ľuďom, konzervatívci tiež nie sú jednoliata skupina a nie sú zákonite vlastenci, časť z nich je proatlantická

  • Ogar Valach
    upravené Sun 30 Oct 2022 #49->

    Fakír hrá na píšťalke a nezanedbateľné množstvo ľudí sa vlní ako had presne tak, ako si to fakír želá. Sú zhypnotizovaní (zámerne nepíšem že j***utí).

    Po druhej svetovej vojne Nemci vyplakávali, že vraj o zločinoch ich fašistov nevedeli, že nevedeli o koncentračných táboroch, a pod. Hlúposť. Kto chcel, ten vedel.

    Vraj stačí kritické množstvo prebudených, aby nastala zmena (10%). Ukazuje sa, že nestačí ani väčšina. Tridsať percent zblbnutých ľudí dokáže stiahnuť na dno zvyšok spoločnosti.

    Keď som Oraclovi po parlamentných voľbách na blogu napísal, že Slovensko si bude musieť vyžrať čo zvolilo, zablokoval ma, pretože vraj šírim porazeneckú náladu a on vypisoval hlúposti o tom, že je to vlastne dobre, že sa tam dostal Igor Matovič s ostatnou liberálnou bandou. Takýto je ten "náš" Oracle vizionár. Prakticky žiadna predpoveď mu nevyšla a keď, jednalo sa o náhodu. Po voľbách v Spojených štátoch amerických s Brbletusom vypisovali hlúposti, že Donald Trump má spolu s patriotmi v armáde "zázračný" plán a že prevezme moc. Keď sa nestalo, upli sa obidvaja na napadnutie volieb na súde a že už to bude, že už prevezme moc. A čo sa stalo? Stalo sa presne to, čo opäť písal Ogar, že liberáli aj u nás budú na koni a že aj keď si veľmi želám, aby Trump prevzal riadenie, s najväčšou pravdepodobnosťou sa to nestane. Takže Ogar mal zase pravdu a miestna KSB smotánka drístala a hladkala si svoje nabubrelé egá.

    Dnes radšej budúci vývoj u nás predikovať nebudem. Voľby sú ukazovateľom, kam sa uberáme a nie sú náznaky na zmenu. Zatiaľ. Prepásli sme možnosť, aby sme liberálov vypratali po dobrom. Oni sami neodídu a budú sa držať zubami nechtami. A zachraňovať nás nikto nepríde.

  • Ogar Valach povedal/-a: Fakír hrá na píšťalke a nezanedbateľné množstvo ľudí sa vlní ako had presne tak, ako si to fakír želá. Sú zhypnotizovaní (zámerne nepíšem že jebnutí)

    Ja už Ogarko ani neverím, že ľudia sú zhypnotizovani, skôr mi príde vhodnejšie čo píšeš v zátvorke, i keď by som ťa ako moderátor mala skôr upozornit’ na vyber slov. Ale akosi nerozumiem tomu, že ľudia čo sa angažovali v celej tejto korona hystérii na strane pravdy ako Herodoš (i keď skôr mal kanfˇdidovat ako poslanec), Judita a dalsi pronárodni kandidáti pohoreli.

    A to bolo kopec prešľapov, ktorí mali toto župani a ľudia na všetko zabudli. A aby nebolo dosť, aj medzi pronarodnymi silami je konkurencia, viď Prešovský kraj.

    Neviem koho presne myslíš KSB smotánkou ani Oracle, ani Boletus sem nechodia. Takze ta pasáž by sa hodila skôr niekde inde. Ale posledný odsek tomu niet čo vytknúť.

  • Lavazza povedal/-a: Neviem koho presne myslíš KSB smotánkou ani Oracle, ani Boletus sem nechodia.

    Vtedy sem obidvaja chodili a boli mnohými považovaní za miestnu smotánku. Asi som to nesformuloval najlepšie.

  • Ludia su jebnuti vseobecne nie len na slovensku ... Uprimne som rad ze tu neposobia zmieneni prediktori nemusim rolovat a preskakovat ale zase kto chce nech si cita a predikuje. Raz za cas by bolo ale dobre vyhodnotit svoje predikcie a ne ze nevadi nevyslo tak nahodim dalsich 5 novych prave co ma napadlo. Ondro Durica spieva - Pride cas vsetko sa otoci a nas stroj lavinu roztoci. Ten cas pride nejake porazenecke nalady tu nemozu mat miesto.

  • Ogar Valach
    upravené Sun 30 Oct 2022 #54->

    rony povedal/-a: Ten cas pride nejake porazenecke nalady tu nemozu mat miesto.

    Nie porazenecké nálady, len sklamanie, že rozumnou cestou to nepôjde a bude to musieť byť tvrdšie/tvrdé. Výsledok je jasný už teraz, liberálny fašizmus nemôže vyhrať.

  • Sergio
    upravené Sun 30 Oct 2022 #55->

    Vysvetlenie na začiatok: Pre Porubänovú je každý kto nevyznáva voľnomyšlienkárstvo extrémista (liberalizmus je po slovensky voľnomyšlienkárstvo).
    O práve skončených voľbách,  na tzv. alterantive a aj na tomto webe, padlo mnoho plačlivých úvah a zjavných nepochopení. Pricom ich príčina a odpoveď je úplne zjavná a jednoducha, viď. obrázok.
    Je jedno KTO trafí klinec po hlavičke, dôležitejšie je, že je trafený spravnou silou a na správnom mieste.
    Či tú odpoved v nadpise článku však spomínaní a dotknutí konstatovaním tzv. sociologičky nielen uvidia ale aj pochopia a uvedú do života, je na pováženie.
    Ja si dovolim skromne tvrdit, že NIE.

  • Ludia neradi pocuju ze sa mylia... Ak budete hovorit s ludmi... Platonova jaskyna celkom vydarene

    nejake navody ako diskutovat s ludmi (mimo suboja protikladov) mozno by bolo dobre zalozit samostatnu temu, vela o tom bolo uz na leva nete a inde, opakovanie matka mudrosti a nieco nove pre priselcov.

  • R
    upravené Sun 30 Oct 2022 #58->

    JankA povedal/-a: Menej úsmevným prekvapením je, že ministerstvo vnútra „zabudlo“ na dobrý zvyk poslať voličom zoznamy kandidátov. Odignorovalo tak celú jednu generáciu starších voličov. A tak sa hromadili dlhé rady pred volebnými miestnosťami. Všetci si totiž museli študovať mená kandidátov priamo vo volebnej miestnosti. Istá pani „rekordérka“ strávila za plentou hodinu a dvadsať minút," vyčíta Farkašovský zamestnancom ministerstva vnútra.

    Já o tom psal již dříve. Moji staří rodiče ani netušili, že kandiduje někdo za Smer, protože o kandidátech se dozvěděli jen z reklamních letáků stran a leták Smeru do schránky vůbec nedostali.

  • JankA povedal/-a: Menej úsmevným prekvapením je, že ministerstvo vnútra „zabudlo“ na dobrý zvyk poslať voličom zoznamy kandidátov

    Ináč toto by si pripísala aj neschopnosti usateho. Zoznam kandidátov postrádala aj moja mama, ale my sme sa dohodli doma, dostala kartičku s číslami.

    No ja sama som odfotila veselé porušenie volebného moratória na fb v réžii Chrena, o ktorom pisala aj p. Michalová na svojom fb. Ja som prekvapená že ani Sáková ani mladý Kalinak neuspeli.

  • R
    upravené Sun 30 Oct 2022 #60->

    @Lavazza povedal/-a:

    JankA povedal/-a: Menej úsmevným prekvapením je, že ministerstvo vnútra „zabudlo“ na dobrý zvyk poslať voličom zoznamy kandidátov

    Ináč toto by si pripísala aj neschopnosti usateho. Zoznam kandidátov postrádala aj moja mama, ale my sme sa dohodli doma, dostala kartičku s číslami.

    No ja sama som odfotila veselé porušenie volebného moratória na fb v réžii Chrena, o ktorom pisala aj p. Michalová na svojom fb. Ja som prekvapená že ani Sáková ani mladý Kalinak neuspeli.

    No proč neuspěli? Bylo to v našem obvodu a rodiče (kovaní Smeráci) ani netušili, že Kaliňák za náš obvod kandiduje. Proto to hodili Hlasu.