Islám a kultura v muslimských zemích

Diskusia bola vytvorená z komentárov oddelených z: Zprávy z Německa.
«134

Komentáre

  • Atom povedal/-a: S tím i ta kolosální pomluva Boha, své proroky obětuje za hříchy ostatních, aby Ti ostatní mohli žít nemravným životem (parazitovat, loupit, vraždit, znásilňovat vůli druhých).

    Mýliš si nášho Stvoriteľa s nižšími bytosťami, ktoré utvorili iných. Tými nižšími, nenávistnými a pomstychtivými sú napríklad jehova alebo alah. Dôkazy o tom sú priamo v Biblii a korane. Je obdivuhodné, že po tom, koľko úsilia sme s Rusofilom venovali tomu, aby boli takéto základné veci jasné úplne všetkým, stále sa nájdu hlupáci alebo ignoranti, ktorí v duchovnom vývoji a chápaní súvislostí zaspali na úrovni prvých troch čakier.

  • No lebo ty si už len osvietený s tým ako rajtuješ na téme islam. Všímam si to už dlhšie a vyzerá to takmer ako posadnutosť.

  • Lena povedal/-a: islám je - to je doktrína a muslimů už je nejméně 2 miliardy, nedochází ti to nebezpečí.

    Ty si Leno neuvědomuješ, že tohle už je projev rasizmu nebo etnické/kulturní nesnášenlivosti.
    Může být někdo muslim a dobrý člověk. Islám v sobě má hodně dobrého, ale stejně jak Křesťanství to bylo používáno jako mocenský nástroj na ovládání mas.
    Pamatuješ na křížové výpravy ? Ne "ty 3", ale ty desítky, které mimo jiné byly často i proti Slovanům.
    I křesťané mají na rukou krev. Rozdíl je, že tam kde je dnes Islám, tak je kultura na takové úrovni, že je mnohem jednodušší udělat z "lidí" wahabisty a magory. Ale v Africe jsou i křesťané, kteří obřezávají ženy a upalují "čarodějnice".
    Problém je v Kultuře ne náboženství, i když náboženství a jiné ideologie jsou problémem samy o sobě, ale spíše obecně, než jednotlivé příklady.

  • @Quilgen povedal/-a:

    Lena povedal/-a: islám je - to je doktrína a muslimů už je nejméně 2 miliardy, nedochází ti to nebezpečí.

    Ty si Leno neuvědomuješ, že tohle už je projev rasizmu .

    Nejsem žádná rasistka, nikoho nediskriminuji, jsem ateistka a nemusím ani katolíky a v podstatě žádné náboženství.

  • @Lena ale ryješ to no Islámu a muslimů, jako by byli zlo světa. To je dost omezený pohled na věc.
    Takový přízemní. Musíš se na to podívat jako na nástroj a figurky a pak uvidíš, že mezi Muslimem a křesťanem není žádný rozdíl. Problémem je kultura.
    Například s takovými Iránci bude soužití určitě mnohem jednodušší než třeba se Somálci.

    To jak do nich ryješ, je skoro na úrovni "Islám tu nechceme" a toho kašpara Konvičky.
    Ne že by tyto nástroje nesplnily svůj úkol a nepomohly v imigrační krizi, ale jejich ideologie
    je také problematická. Taková občas "nahnědlá".

  • Quilgen povedal/-a: že mezi Muslimem a křesťanem není žádný rozdíl

    Budu rád, když si svoji bludnou tezi budeš moct vyzkoušet na vlastní kůži. Vidím, že vymývání mozků má výsledky. Aby člověk nedostal nálepku rasisty, smíří se i s uříznutím hlavy.

  • L
    upravené Sat 5 Nov 2022 #11->

    @Quilgen povedal/-a:

    Doporučuji ti vyjet např. do Ománu, Iránu nebo jiné arabské/muslimské země, která má starou civilizační kulturu a společenskou úroveň.

    Myslíš si, že bych mohla vyjet s kamarádkou samotné dvě do Ománu nebo Íránu? Asi ne, že.

  • K
    upravené Sat 5 Nov 2022 #12->

    @Lena povedal/-a:
    Myslíš si, že bych mohla vyjet s kamarádkou samotné dvě do Ománu nebo Íránu? Asi ne, že.

    Do Iránu môžeš kamarátka bola sama a pohode prešla hore dole bez problémov.

  • Myšlienkový experiment.

    Dajte si islam a kresťanstvo každé zvlášť do Petriho misiek.

    Čo sa stane keď sa budú chcieť obyvatelia tých misiek množiť?

    Z ktorej misky budú teoreticky až 75% mužov nútený opustiť misku aby si našli svoju vyvolenú/é?

    Absolutne nespochybnujem jednotlivca, každý sa môže stať človekom. Ale ten program ktorý určuje smer danej spoločnosti nemôže ovplyvniť.

  • Lena povedal/-a: Myslíš si, že bych mohla vyjet s kamarádkou samotné dvě do Ománu nebo Íránu? Asi ne, že.

    Ano mohly.
    Úplně v klidu.
    Akorát v Iránu jsou jistá pravidla, které by jste musely dodržovat a které by se určitě tobě nelíbily.
    Ale pokud by jste je dodržovaly, tak se vám nic nestane.

    S takovým arogantním a povýšeneckým přístupem, bys ale neměla jezdit ani do Egypta k moři.

  • Q
    upravené Sat 5 Nov 2022 #16->

    Kioshi povedal/-a: Z ktorej misky budú teoreticky až 75% mužov nútený opustiť misku aby si našli svoju vyvolenú/é?

    Z té křesťanské :smiley:

    Kioshi povedal/-a: Absolutne nespochybnujem jednotlivca, každý sa môže stať človekom. Ale ten program ktorý určuje smer danej spoločnosti nemôže ovplyvniť.

    Radši Islám než Liberalismus.

  • Kioshi povedal/-a: Z ktorej misky budú teoreticky až 75% mužov nútený opustiť misku aby si našli svoju vyvolenú/é?

    norma mnohoženství v islámském světě je mýtus

  • @Quilgen povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:

    Quilgen povedal/-a: že mezi Muslimem a křesťanem není žádný rozdíl

    Budu rád, když si svoji bludnou tezi budeš moct vyzkoušet na vlastní kůži. Vidím, že vymývání mozků má výsledky. Aby člověk nedostal nálepku rasisty, smíří se i s uříznutím hlavy.

    To je na tobě vidět, ano :smile:
    Já ji otestoval a nejednou. Procestoval jsem několik muslimských zemí. Jako všude byli lidé i otravní.
    Mě jeden Arab pozval i k sobě domů na návštěvu. Byl jsem překvapen, jako turista, ale ze zvědavosti jsem přijal. Seděli jsme celý večer, popíjeli jsme silný (set sakra hodně :smiley: ) sladký čaj a bavili se o světě a politice a jeho zemi.
    O dost rozumnější rozhovor, než který bych vedl tady s kde kým...

    Doporučuji ti vyjet např. do Ománu, Iránu nebo jiné arabské/muslimské země, která má starou civilizační kulturu a společenskou úroveň.

    Jsme nemile překvapen, že tady lidé z KSB komunity nejsou sto vidět, že ty negativní elementy jsou výplody Západních rozvětek a problém kultury ne náboženství, jakožto pouhého nástroje.

    Nech si tohle poučování. V muslimských zemích jsem byl nejednou, a velmi mě zarazilo, že na ochozech vil se producírovali chlápci se samopaly jen tak.
    Přečti si korán. Tam se dozvíš, že se k nevěřícímu mají chovat hezky jen naoko a pořád mít na paměti, že jsou to nepřátelé. Jak vidím, zblbli tě parádně.

  • @Quilgen povedal/-a:

    Kioshi povedal/-a: Z ktorej misky budú teoreticky až 75% mužov nútený opustiť misku aby si našli svoju vyvolenú/é?

    Z té křesťanské :smiley:

    Kioshi povedal/-a: Absolutne nespochybnujem jednotlivca, každý sa môže stať človekom. Ale ten program ktorý určuje smer danej spoločnosti nemôže ovplyvniť.

    Radši Islám než Liberalismus.

    Ty ses dočista pomátl.

  • Rusofil povedal/-a: že jsou to nepřátelé

    jak tě tak čtu to bude moudrá rada ;)

  • @Quilgen povedal/-a:

    S takovým arogantním a povýšeneckým přístupem, bys ale neměla jezdit ani do Egypta k moři.

    V muslimských zemích ženy nesmějí řídit automobily. Saúdská Arábie sice v roce 2017 povolila ženám řídit, ovšem stále platí další omezení pro ženy, například, že bez svolení muže se nesmějí vdávat, rozvádět, cestovat, otevírat bankovní účet, získat práci, identifikační průkaz, pas, jít na plánovanou operaci, až na výjimky jsou zakázány smíšené kolektivy v práci, vycházet ven může jen v černé róbě, podnikat mohou jen se souhlasem nejméně dvou mužů, nesmí vychovávat po rozvodu chlapce starší sedmi let, do restaurace musí chodit jiným vchodem než muži a musí jíst v samostatné části, ženské svědectví má před soudem hodnotu poloviny mužského svědectví a dcery při dědickém řízení dostávají polovinu toho co jejich bratři. - Právo šária.

    Co je na mě povýšeneckého, když toto prostě zde nechci?

  • Q
    upravené Sat 5 Nov 2022 #22->

    Rusofil povedal/-a: Nech si tohle poučování. V muslimských zemích jsem byl nejednou, a velmi mě zarazilo, že na ochozech vil se producírovali chlápci se samopaly jen tak.
    Přečti si korán. Tam se dozvíš, že se k nevěřícímu mají chovat hezky jen naoko a pořád mít na paměti, že jsou to nepřátelé. Jak vidím, zblbli tě parádně.

    Drž se své rady :smiley: , mohl bych ti ji opakovat slovo od slova.
    Zapomněl jsi snad, že se s těmi všemi knihami a historií manipulovalo ?
    Muslimové stejně jako křesťané, mohou být fanatici a sekat hlavy nebo upalovat zaživa.

    Rozdíl je, že my jsme si prošli reformací a katarzí. Naše kultura to reflektuje.
    Osvícenství a racionalismus měl však i své silné negativa, které vedly k Liberalismu a ten ve svém finálním důsledku k dnešnímu stavu Západní společnosti, která je na pokraji kolapsu.

    Některé kultury, kde je dnes převládající Islám jako náboženství, si tyto lekce převzalo, některé ne.
    Některé (hlavně v JV Asii) mají pouze to náboženství a mají ho hodně ovlivnění svou (od Arabů) diametrálně odlišnou kulturou. Takový "Islám" s [doplňte zemi] charakteristikami.

    Mnohem důležitější než náboženství je kurtura a také postavení náboženství v té společnosti.
    Irán je dosti teokratický stát, ale jeho kultura je hodně odlišná od např. Saudů nebo nějaké jiné dosti zaostalé země s primitivním přístupem k ženám a "víře".
    V Libanonu např. (stará známá se tam provdala za muslima, kterého poznala jako studenta v Brně) to bylo taky v pohodě, než se tam přičiněním jistých zahraničních agentů zhroutil stát. Ona si veří čemu chce a děti jsou "muslimy" asi jako já křesťan.
    { V kostele (nepočítám jako turista) jsem byl jen pokřtěn jako mimino a pak na 2 pohřbech. }
    Dokonce jí sehnal pistoli, "kdyby něco" když se situace doma (ve státě) zhoršila. On zbraň sám nemá.
    A když jezdí za rodinou, tak mají pikniky jako lidi např. v Řecku pod olivama.

    Ano, Korán nabádá jak k čemu, ale to Bible a církev u nás taky. My jsme akorát Osvícenstvím slepé následování "boží" autority nahradili "rozumem", který se za 200 let vyvinul v "rozum" velmi chorý.

    Arabi potřebují projít částečně katarzí, ale taky potřebují klid na vývoj, který jim Západ nedopřál.
    Zrovna Čečensko a jiné muslimské oblasti pod Ruským vlivem mohou být dobrým příkladem pro ostatní a do budoucna "majákem" pro integraci Arabů do moderního světa (i když u některých to bude těžké...)

    Rusofil povedal/-a: Ty ses dočista pomátl.

    To spíš ty, a dost jsi mě zklamal. Měl jsem tě za přemýšlejícího analytika.

    Islám je starý přes 1000 let a staví na tradicích ještě starších. Navíc ošetřuje problémy ve společnosti, které má společnost do dnes (hlavně ta Západní). Prokázal svou životaschopnost a funkčnost.
    Jasně, "zprava zleva" ženské když odmlouvá a "mazej do kuchyně" není moc civilizované, ale je to model, který fungoval i když udržoval (spolu s dalšími faktory) lidi na docela barbarské úrovni. Ale Liberalismus s jeho 60-1000 pohlaví povede k totálnímu úpadku daní civilizace, degeneraci až na biologické úrovni a nakonec smrti celé postižené společnosti.

    Tak já nevím jak ty, ale já radši budu barbar s možností se poučit v budoucnu a změnit, než být mrtvý. Mrtvoly se už nepoučují nebo ty jsi nějakou takovou potkal ? Tedy tento model je absolutně neživotaschopný.

    Lena povedal/-a: V muslimských zemích ženy nesmějí řídit automobily.

    To je nesmysl a jak je vidět, tak o muslimských zemích nic nevíš. Muslim a Arab není to samé.
    Čečenci jsou Muslimové, Saudi jsou Muslimové, Indonésie je muslimská (z velké části), ale jen Saudi jsou Arabové.
    Ano, Saudi, jak jsem už zmiňoval, jsou z těch kulturně "slabších". Saudi jsou prostí beduíni, kteří žili kočovným životem ve stanech až do objevu ropy a zbohatnutí ve 20. století. Od nich nemůžeš čekat velké věci... Ale i tam se Bin Salmán snaží modernizovat (i když se bude ještě muset snažit asi i jeho prapravnuk).

    Lena povedal/-a: Saúdská Arábie sice v roce 2017 povolila ženám řídit

    Což sama potvrzuješ.

    Lena povedal/-a: ovšem stále platí další omezení pro ženy, například, že bez svolení muže se nesmějí vdávat, rozvádět, cestovat, otevírat bankovní účet, získat práci, identifikační průkaz, pas, jít na plánovanou operaci, až na výjimky jsou zakázány smíšené kolektivy v práci, vycházet ven může jen v černé róbě, podnikat mohou jen se souhlasem nejméně dvou mužů, nesmí vychovávat po rozvodu chlapce starší sedmi let, do restaurace musí chodit jiným vchodem než muži a musí jíst v samostatné části, ženské svědectví má před soudem hodnotu poloviny mužského svědectví a dcery při dědickém řízení dostávají polovinu toho co jejich bratři. - Právo šária.

    Fajn, ale tady popisuješ Saudskou Arábii. Ne všechny muslimské státy... TO je tvůj problém
    Šaría je kulturní záležitost a s tím náboženstvím má pramálo společného, kromě svého vzniku.
    Většina muslimských států Šaríu nepraktikuje a nemá v zákoně a pokud, tak omezeně a většinou to nikdo neřeší.
    Věděla jsi, že ve Španělsku je trestné čarodějnictví a sice tě za něj neupálí, ale soud tě může poslat až na 10 let do vězení ?! Ne nevím o žádném takovém případu, ale je hodně muslimských zemí, kde se žije dost moderním "Západním" způsobem. Trochu jiné je to na vesnici, dál od civilizace ale i tam je to stát od státu.
    Mimochodem, dokonce v Afghánistánu (a to je set sakra ostrý řemen kulturně) jsou v Parlamentu ženy. Ne moc, ale jsou tam.

    Lena povedal/-a: Co je na mě povýšeneckého, když toto prostě zde nechci?

    Pozor, tak to je rozdíl. Já to tady taky nechci. Jsme Čech a chci doma v Česku Českou Kulturu, ale nepovažuji ji automaticky za lepší, než ji nějaká muslimská nebo jiná a nevnucuju jim jim. Každý ať má to své a můžeme se vzájemně od sebe učit.

    Psala jsi o tom, že by jsi tam (do Iránu) jela. Tam by jsi samozřejmě musela dodržovat jejich pravidla a chovat se tam podle jejich norem. Byla by jsi tam host v jejich zemi.
    Ale zrovna v Iránu je to docela v klidu. Musíš mít pokrývku hlavy, na což stačí nějaký šátek. A pak se musíš slušně obléci.

  • Ještě je nutné poznamenat, že "to" co migruje k nám do Evropy není férový obrázek o muslimech/Arabech.

    Trump to řekl přesně: "They're ain't sending their best !"
    Neposílají ty nejlepší. No ne asi. Když jsem fotr a mám 3 syny. Jeden je fakt chytrý, šel do města a stal se doktorem, tak toho chci z5 ve vesnici a bude dělat dobré jméno rodu a prospěje celé vesnici.
    2. syn je pracovitý a sice není knihomol, ale hlupý taky není a přebere po mě farmu/rodinné řemeslo.
    3. syn je trouba, lenoch, budižkničemu nebo hůř.... No tak toho sbalím a pošlu ... do prdele ne, ale do Evropy (i když to už by pomalu mohlo být synonymum).

    Navíc v mnoha zemích v Africe (v Arábii nevím ale nepřekvapilo by mě to) otevřeli celé věznice a vypustili všechny vězně. Je to podobné jako kdysi Fidel na Kubě. Prostě se zbavili "přítěže", když EU je tak blbá a veme je...

    Tedy ti co se sem tlačí, jsou kdejaká "zběř" (čest výjimkám), ale ne proto, že jsou muslimové, ale proto, že jsou prostě spodina.

  • popolvar povedal/-a: tu je už veľmi málo ľudí z KSB komunity, ktorá poctivo preštudovala aspoň základné práce KSB

    Bohužel je to dost vidět ...

    @Kancelar Prosím o oddělení diskuze do nového vlákna.
    Díky

  • Proč Kalifát (název vlákna) ? Bavíme se o náboženství ne státním zřízení. :confused:

  • @Quilgen povedal/-a:
    Proč Kalifát (název vlákna) ? Bavíme se o náboženství ne státním zřízení. :confused:

    Kalifát znamená vládu chalífy, tj.titul užívaný nástupci proroka Mohameda a ten de facto vládne ve všech muslimských zemích bez ohledu na nějakého prezidenta apod.

  • Lena povedal/-a: Kalifát znamená vládu chalífy, tj.titul užívaný nástupci proroka Mohameda a ten de facto vládne ve všech muslimských zemích bez ohledu na nějakého prezidenta apod.

    To je prostý nesmysl. Chalifát je forma státního zřízení a Chalífa oficiální titul.
    Tato teokratická forma vlády je velmi vzácná i mezi muslimskými státy.

    Další důkaz, že o muslimském světe víte jen co kašpaři jako Konvička řeknou...

    Např. v Sýrii je prezident a je to sekulární stát, kde nemá náboženství státní moc.
    V Egyptě zase mají v podstatě vojenský režim, který je sice postavený muslimy (bodejť, když jich je ve státě přes 90%), ale vytlačil a vystřídal právě takový teokratický režim "muslimského bratrstva" který kritizuješ.

  • @Quilgen povedal/-a:
    Proč Kalifát (název vlákna) ? Bavíme se o náboženství ne státním zřízení. :confused:

    Ked navrhujes presun prispevkov do novej temy, navrhni aj nazov :) Ja fakt neviem ako nazvat temu pre tieto prispevky.

  • R
    upravené Sun 6 Nov 2022 #29->

    Quilgen povedal/-a: Drž se své rady , mohl bych ti ji opakovat slovo od slova.
    Zapomněl jsi snad, že se s těmi všemi knihami a historií manipulovalo ?
    Muslimové stejně jako křesťané, mohou být fanatici a sekat hlavy nebo upalovat zaživa.

    Přestaň mě poučovat ty nedouku. Posílám ti video jednoho amerického vědce, který se Islámem zabývá již cca 45 let, a vyslechni si jeho přednášku do konce. Ruské ti schválně nedávám, aby ses nemohl vymluvit, že Rusky neumíš. Pak mudruj nad Islámem.

  • Kancelar povedal/-a: Ked navrhujes presun prispevkov do novej temy, navrhni aj nazov Ja fakt neviem ako nazvat temu pre tieto prispevky.

    Ok, ponaučení pro příště...

    Nazval bych to Islám a kultura v muslimských zemích.
    Jsou tam totiž zásadní rozdíly.

  • @Quilgen povedal/-a:

    Další důkaz, že o muslimském světe víte jen co kašpaři jako Konvička řeknou...

    >
    Ve kterých to tedy muslimských zemích mimo Sýrii a Turecko nevládne právo šária?