Jine dejiny

2456789

Komentáre

  • P
    upravené Wed 31 Aug 2022 #33->

    Videa MyTechnoLab na téma egyptských pyramid jsem docela detailně propočítal.
    A nakonec mne Ferry "donutil" jemně naznačit můj vlastní názor o skutečném účelu pyramid. Protože jinými slovy (a nezávisle na mně!) sepsal to samé, co si myslím i já...
    Vše je stále k dispozici v tomto odkazu
    https://ksbforum.eu/index.php?u=/topic/3088/zemeguľa/1#post-26670
    což je rozcestník na 2 moje rozsáhlejší příspěvky na toto téma. Třetí link je ohledně té hypotézy.

    Shrnutí:
    Lež č. 1 pro dav mejnstrýmový: pyramidy jsou hrobky.
    Lež č. 2 pro dav alternativní: pyramidy jsou elektrárny.

  • @Počtář povedal/-a:
    Lež č. 1 pro dav mejnstrýmový: pyramidy jsou hrobky.
    Lež č. 2 pro dav alternativní: pyramidy jsou elektrárny.

    Môže byť. A máš aj nejaký názor na čo pyramídy slúžili?

  • @Ogar Valach povedal/-a:
    Môže byť. A máš aj nejaký názor na čo pyramídy slúžili?

    Mám, ale nechci psát víc, než jsem napsal v tom třetím odkaze v rozcestníku. Vlastně to Ferry napsal za mne (a nezávisle na mně) a do většího detailu jít nechci. Počítám, že si na to každý musí přijít sám. (Kromě toho se mohu mýlit a uvést tak na scestí někoho, kdo by mohl přijít s lepší hypotézou.)
    (Ale pro hloubavé kolegy přece dám jednu indicii navíc, oproti tomu, co je možné se dočíst v tom třetím linku z rozcestníku: kde pracoval Zaznobin?)

    Stejně považuji za důležitější můj rozbor těch 2 videí MyTechnoLab.

  • Ogar Valach
    upravené Wed 31 Aug 2022 #36->

    @Počtář povedal/-a:
    Stejně považuji za důležitější můj rozbor těch 2 videí MyTechnoLab.

    A čo vyjadrenie k videám od Vojtěcha Kopeckého? O tie išlo predovšetkým. Okrem toho, neviem nájsť ani tvoj rozbor videí My Techno Lab, Uveď priamy odkaz, ak sa dá. Nejako mlžíš a nič konkrétne neuvádzaš, čo je škoda.

  • Lavazza
    upravené Wed 31 Aug 2022 #37->

    @Ogar Valach povedal/-a:

    @Počtář povedal/-a:
    Lež č. 1 pro dav mejnstrýmový: pyramidy jsou hrobky.
    Lež č. 2 pro dav alternativní: pyramidy jsou elektrárny.

    Môže byť. A máš aj nejaký názor na čo pyramídy slúžili?

    Dávala som to aj na staré fórum.

    https://casopis-sifra.cz/pyramidy-nebyly-hrobky-ale-elektrarny-tvrdi-kanadska-profesorka/

    Kanadská profesorka archeológie v päťdielnom cykle prináša úplne iný pohľad na tieto magické stavby. V jednotlivých dieloch poodhaľuje použitie vyspelých technológií na konštrukciu pyramíd a chrámov a tvrdí, že sú ešte oveľa staršie, než je nám vštepované, a poukazuje na to, že možno existujú dôkazy, kedy naozaj boli postavené a na čo mali slúžiť. Podľa nej nešlo o hrobky, ale o elektrárne produkujúce „bezdrôtovú“ energiu (s ktorou pracoval napríklad Nikola Tesla), ktoré stavali vyspelé civilizácie, ktoré používali oveľa viac zmyslov, než máme k dispozícii teraz my, a technológie, o ktorých sa nám dnes ani nezdá.

    Je tam link na prvý diel toho seriálu, dá sa nájsť v archíve aj ostatné časti. Ten časopis Šifra som si kupovala a niekedy 2020 tam bol článok, že sa pripravuje nový film. Skúsim poňúrať.

  • Ogar Valach
    upravené Wed 31 Aug 2022 #38->

    Homosexuálne výjavy (v časoch 3:52 a 5:15) na kameňoch starých 61 a 99 tisíc rokov?

    Kameny Ica s UFO, mimozemšťany a dinosaury od Dr. Cabreras [YouTube].

    Ďalšie zaujímavé výjavy sú ďalekohľad, pokročilé operácie, dinosaury, lietajúce taniere...

  • @Ogar Valach povedal/-a:
    A čo vyjadrenie k videám od Vojtěcha Kopeckého? O tie išlo predovšetkým.

    Tyto videa jsem neviděl. Možná se na ně podívám.

    Okrem toho, neviem nájsť ani tvoj rozbor videí My Techno Lab, Uveď priamy odkaz, ak sa dá.

    Lepší odkaz, než toto
    https://ksbforum.eu/index.php?u=/topic/3088/zemeguľa/1#post-26670
    dát nedokážu. Ale vím o tom, že to v prohlížeči nenaběhne vždy správně a hodí Tě to někdy pouze do "blízkého okolí" linkovaného příspěvku. To může být nepříjemné zejména na mobilním zařízení.
    Dodávám tedy i datum a čas: "27. 7. 2021 o 01:42". Nebo je možné na stránce toho linku výše nechat vyhledat řetězec "Zde podrobně rozebírám MyTechnoLab".

    Nejako mlžíš a nič konkrétne neuvádzaš, čo je škoda.

    Nemlžím, pouze nechci napsat více, než je uvedeno v tom výše linkovaném "rozcestníku": dva dlouhé příspěvky na téma 2 videa MyTechnoLab a jeden krátký příspěvek, kde cituji Ferryho a vyjadřuji názor, že přihořívá.

  • Ogar Valach
    upravené Thu 1 Sep 2022 #40->

    @Počtář, treba kliknúť na tú malú šípku, aby som sa dostal k rozboru. To som predtým nevedel, ale už som na to prišiel.

  • Od 3 minuty
    https://fb.watch/ftYVVBK1m0/
    Ja nerozumiem, ale …

  • Kdy skončil Starověký nebo Klasický Egypt?

    jiné dějiny
    https://www.youtube.com/channel/UCZwv3tf-dGyVSiPAAUUvO_g

  • Ogar Valach
    upravené Wed 21 Sep 2022 #43->

    Skončila civilizácia Antarktídy pred 70 tisíc rokmi? [Biosféra]:
    "Existuje niekoľko nezávislých výskumníkov, ktorí veria, že k takýmto kataklizmám, ktoré boli výsledkom globálnych vesmírnych vojen, do ktorých bola zapojená aj naša planéta, došlo pred 13, 30 a 70 tisíc rokmi. V tom istom čase, asi pred 70 tisíc rokmi, sa nehumanoidnej civilizácii podarilo zvrhnúť na Zem obrovský asteroid (alebo iné podobné teleso), čo spôsobilo ničivé megacunami, ktoré z povrchu kontinentov odplavilo množstvo živých tvorov. Je pravdepodobné, že došlo aj k posunutiu zemskej osi, čo viedlo ku globálnej zmene klímy."

  • Ogar Valach
    upravené Wed 21 Sep 2022 #44->

    Veľký peruánsky múr [Biosféra]:
    "Veľký peruánsky múr bol prvýkrát odfotografovaný a opísaný leteckou expedíciou Shippee-Johnson v roku 1931 (publikované v roku 1932). Oblasť, ktorou prechádza, je veľmi hornatá a stena sa nachádza na svahoch údolia. Predpokladá sa, že vo svojej pôvodnej podobe bol múr vysoký 12 – 15 stôp (3,4 – 4,5 m) a na niektorých miestach dokonca 20 stôp (6 m), hoci dnes sa zmenšil na 7 stôp (niečo cez 2 m)."

  • d
    dum
    upravené Thu 22 Sep 2022 #45->

    @Ogar Valach povedal/-a:
    Skončila civilizácia Antarktídy pred 70 tisíc rokmi? [Biosféra]:
    "Existuje niekoľko nezávislých výskumníkov, ktorí veria, že k takýmto kataklizmám, ktoré boli výsledkom globálnych vesmírnych vojen, do ktorých bola zapojená aj naša planéta, došlo pred 13, 30 a 70 tisíc rokmi. V tom istom čase, asi pred 70 tisíc rokmi, sa nehumanoidnej civilizácii podarilo zvrhnúť na Zem obrovský asteroid (alebo iné podobné teleso), čo spôsobilo ničivé megacunami, ktoré z povrchu kontinentov odplavilo množstvo živých tvorov. Je pravdepodobné, že došlo aj k posunutiu zemskej osi, čo viedlo ku globálnej zmene klímy."

    Výsledky mojich poznatkov, bádaní a z toho vyplývajúci názor je, že rôzne kataklizmy sa udiali a diali sa vedome a zámerne. Prvá bola rozdelenie kontinentov pri presune pozície zeme na pozíciu koexistencie negativity aj pozitivity. Neskôr ďalšie kataklizmy (asteroid atď. vrátane potopy sveta) boli dôsledkami neúspešných pseudo- tvoriteľských genetických pokusov a experimentov s formami života na planéte. Takže o vtedajších globálnych vesmírnych vojnách mám pochybnosti kvôli účelu a zameraniu, vektoru cieľov, ktorým bola aktivácia úpadku a následne ilustrácia následkov a výsledkov tejto aktivácie.

  • @dum povedal/-a:
    Takže o vtedajších globálnych vesmírnych vojnách mám pochybnosti kvôli účelu a zameraniu, vektoru cieľov, ktorým bola aktivácia úpadku a následne ilustrácia následkov a výsledkov tejto aktivácie.

    1. Tvoj postoj nie je v rozpore s globálnymi vojnami. Ten priestor môže byť oveľa väčší než len priestor Zeme.
    2. Vesmírny cyklus Noci Svaroga sa dá chápať ako aktivátor úpadku, ale nie je to tak, že by bol vytvorený kvôli nejakej ilustrácii úpadku.
    3. Žijeme vo vesmíre slobodnej vôle a máme možnosť rozhodnúť sa aj zle. Inak by to nebola slobodná vôľa. Opakujem - možnosť.
  • d
    dum
    upravené Thu 22 Sep 2022 #47->

    @Ogar Valach povedal/-a:

    @dum povedal/-a:
    Takže o vtedajších globálnych vesmírnych vojnách mám pochybnosti kvôli účelu a zameraniu, vektoru cieľov, ktorým bola aktivácia úpadku a následne ilustrácia následkov a výsledkov tejto aktivácie.

    1. Tvoj postoj nie je v rozpore s globálnymi vojnami. Ten priestor môže byť oveľa väčší než len priestor Zeme.
    2. Vesmírny cyklus Noci Svaroga sa dá chápať ako aktivátor úpadku, ale nie je to tak, že by bol vytvorený kvôli nejakej ilustrácii úpadku.
    3. Žijeme vo vesmíre slobodnej vôle a máme možnosť rozhodnúť sa aj zle. Inak by to nebola slobodná vôľa. Opakujem - možnosť.

    Je v rozpore keďže vojny, spory, súperenie do aktivácie negatívneho stavu a následného uvedenia do procesu pádu "bohmi" pseudo- tvoriteľmi nikde inde neexistovali. Negatívny svet aj hraničná zóna medzi negatívnym a pozitívnym svetom boli dovtedy neobývané (na rozdiel od pozitívnych svetov kde sa určite nebojovalo a nesúperilo). Experiment pádu začal proces práve tu na tejto planéte. ..Dejiny delím na niekoľko fáz: 1. Pozitívny stav aj proces 2. Aktivácia negatívneho stavu aj procesu- úpadku. 3. Ilustrácia následkov a dôsledkov aktivácie. 4. Zhusťovanie, kondenzácia negativity. 5. Ukončenie pádu a návrat do procesu prvej fázy. Celkom blízko je mi brahmanské časové delenie Satjajuga, Trétajuga, Dvaparajuga, Kalijuga a naspäť Satjajuga (no už večná, neopakujúca úpadok) ...Slobodná voľba je základ, touto voľbou sa aj aktivoval pád.

  • Mimo témy? Téma je predsa Jiné dejiny. Opísal som ich fázy v mojom ponímaní.

  • @dum povedal/-a:
    Mimo témy? Téma je predsa Jiné dejiny. Opísal som ich fázy v mojom ponímaní.

    Nič si z toho nerob a ber to ako opak podnetného. Mne to tiež niektorí dávajú, keď so mnou véééľmi nesúhlasia.

  • @Ogar Valach povedal/-a:

    @dum povedal/-a:
    Mimo témy? Téma je predsa Jiné dejiny. Opísal som ich fázy v mojom ponímaní.

    Nič si z toho nerob a ber to ako opak podnetného. Mne to tiež niektorí dávajú, keď so mnou véééľmi nesúhlasia.

    Paradoxne má pravdu. Nie sú to jiné dejiny ale skutočné dejiny 😉

  • R
    upravené Thu 22 Sep 2022 #52->

    @Lin povedal/-a:
    Nikde jsem zatím neviděla zmínku o tzv. disku z Faistu (nalezeno kdesi v bývalém minojském paláci na Krétě). Velice zajímavý vývoj kolem jeho rozluštění, kde si anglosasští učenci vůbec nevědí rady a dokonce uvažují, že jde o nesmyslný padělek. Kdežto Slovanům se písmo jeví jako známé - a nakonec přispěli k rozluštění. Ovšem - anglosaský svět to neuznává. protože Slovani přece byli negramotní a žádné písmo neměli...
    Zde pár odkazů:
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Disk_z_Faistu
    Jeden stařičký článek, vysvětlující složitou cestu k překladu:
    https://www.cez-okno.net/clanok/civilizacie/preklad-disku-z-faistu
    Zde část dokumentu se současným překladatelem:

    A zde překlad:

    Osobně se mi jeví ten náš, slovanský překlad jako velmi možný, protože Slovani dozajista psát i číst uměli a měli své písmo. Navíc by to dokládalo i tu několikatisíciletou genocidu a zotročování, popř. i název Slovan = otrok.

    K tomuto tématu výborné video, jak a proč se mění abecedy.

  • d
    dum
    upravené Thu 22 Sep 2022 #54->

    Aby nedošlo k nepochopeniu, tak tie dejiny sú dejiny tohto cyklu v ktorom sa naštartoval a uviedol do procesu odklon a aktivovalo sa odvrátenie od Boha,Otca,Stvoriteľa. Takže dejiny našej planéty aj pseudo- stvorených negatívnych svetov. No dotýka sa to aj pozitívnych svetov vo vedení o existencii prebiehajúcich opačných procesoch v určitých zónach multivesmíru a aj možnosť voľby sa fyzicky inkarnovať na zem, momentálne do fázy "hmotných" dejín č.4 ?. Individuálne duchovné osobné "dejiny" ľudí počas života závisia na slobode voľby.

  • @dum povedal/-a:
    Aby nedošlo k nepochopeniu, tak tie dejiny sú dejiny tohto cyklu v ktorom sa naštartoval a uviedol do procesu odklon a aktivovalo odvrátenie sa od Boha,Otca,Stvoriteľa. Takže dejiny našej planéty aj pseudo- stvorených negatívnych svetov. No dotýka sa to aj pozitívnych svetov ako vedenie o existencii, prebiehajúcich procesoch a aj možnosť voľby sa fyzicky inkarnovať na zem, momentálne do fázy "hmotných" dejín č.4 ?. Individuálne duchovné osobné "dejiny" ľudí počas života závisia na slobode voľby.

    Aj keď v hrubých rysoch chápem čo máš na mysli, bolo by fajn, ak by si to rozvinul a napísal z čoho vychádzaš. Je mi jasné, že máš kresťanské pozadie, ale zaujímali by ma konkrétne veci. Ak na to nemáš čas alebo chuť, nevadí. Nie je to pre mňa kľúčové, iba zaujímavé.

  • d
    dum
    upravené Fri 23 Sep 2022 #56->

    @Ogar Valach povedal/-a:

    @dum povedal/-a:
    Aby nedošlo k nepochopeniu, tak tie dejiny sú dejiny tohto cyklu v ktorom sa naštartoval a uviedol do procesu odklon a aktivovalo odvrátenie sa od Boha,Otca,Stvoriteľa. Takže dejiny našej planéty aj pseudo- stvorených negatívnych svetov. No dotýka sa to aj pozitívnych svetov ako vedenie o existencii, prebiehajúcich procesoch a aj možnosť voľby sa fyzicky inkarnovať na zem, momentálne do fázy "hmotných" dejín č.4 ?. Individuálne duchovné osobné "dejiny" ľudí počas života závisia na slobode voľby.

    Aj keď v hrubých rysoch chápem čo máš na mysli, bolo by fajn, ak by si to rozvinul a napísal z čoho vychádzaš. Je mi jasné, že máš kresťanské pozadie, ale zaujímali by ma konkrétne veci. Ak na to nemáš čas alebo chuť, nevadí. Nie je to pre mňa kľúčové, iba zaujímavé.

    Nie som trinitársky kresťan lebo považujem Ježiša Krista za Jediného Absolútneho Nedeliteľného Boha s pozitívnou prirodzenosťou. Už som to písal. Podľa katolíckych koncilov je to heréza monarchianizmu- striktného monoteizmu. Nie som v žiadnom ich združení. Dogma hlavných prúdov kresťanstva jeden Boh v troch osobách resp. tri osoby v jednom Bohu či traja bohovia v jednej osobe je pre mňa neprijateľná, nelogická, nezmyselná, proti zdravému rozumu (podľa katolíkov to ľudia nemajú a nemôžu pochopiť ale majú bez výhrad a pochopenia prijať- to čo v Biblii ani nie je! a prijali to cirkevníci na konciloch!) a je polyteistická. No podľa katolíkov boli heretici aj husiti atď., stále heretikmi sú protestanti, nestoriáni, bogomilci atď. atď. Ja vychádzam hlavne z toho čo Ježiš Kristus konal a hovoril. Považujem ho za inkarnovaného Boha, Otca, Najvyššieho Ducha do tela Syna človeka. Aj to som už písal. Takže vychádzam z duchovného, vnútorného významu Biblie, a hlavne NZ, skladám
    mozaiku a hľadám styčné idey a body aj inde- Sumeri, Däniken, Indiáni, báje, rôzne mystické predtým aj magické mystériá a literatúra, rôzne učenia a filozofie. Logika, analýza, intuícia
    príp. vhľad mi to prepoja a ak to zapadá tak to uložím do duchovnej mozaiky.

  • @kotka povedal/-a:
    a ešte jeden pozdravček od južných susedov
    servus - z lat. - otrok

    Při hledání slov "otrok" a "Slovan" v západních jazycích, jsem se díval i do jazyka uměle vyrobeného za účelem hermetizace vědomostí/informací, tedy do latiny, ale souvislost se Slovenským pozdravem jsem přehlédl.

  • d
    dum
    upravené Sat 24 Sep 2022 #60->

    @dum povedal/-a:

    @Ogar Valach povedal/-a:

    @dum povedal/-a:
    Aby nedošlo k nepochopeniu, tak tie dejiny sú dejiny tohto cyklu v ktorom sa naštartoval a uviedol do procesu odklon a aktivovalo odvrátenie sa od Boha,Otca,Stvoriteľa. Takže dejiny našej planéty aj pseudo- stvorených negatívnych svetov. No dotýka sa to aj pozitívnych svetov ako vedenie o existencii, prebiehajúcich procesoch a aj možnosť voľby sa fyzicky inkarnovať na zem, momentálne do fázy "hmotných" dejín č.4 ?. Individuálne duchovné osobné "dejiny" ľudí počas života závisia na slobode voľby.

    Aj keď v hrubých rysoch chápem čo máš na mysli, bolo by fajn, ak by si to rozvinul a napísal z čoho vychádzaš. Je mi jasné, že máš kresťanské pozadie, ale zaujímali by ma konkrétne veci. Ak na to nemáš čas alebo chuť, nevadí. Nie je to pre mňa kľúčové, iba zaujímavé.

    Nie som trinitársky kresťan lebo považujem Ježiša Krista za Jediného Absolútneho Nedeliteľného Boha s pozitívnou prirodzenosťou. Už som to písal. Podľa katolíckych koncilov je to heréza monarchianizmu- striktného monoteizmu. Nie som v žiadnom ich združení. Dogma hlavných prúdov kresťanstva jeden Boh v troch osobách resp. tri osoby v jednom Bohu či traja bohovia v jednej osobe je pre mňa neprijateľná, nelogická, nezmyselná, proti zdravému rozumu (podľa katolíkov to ľudia nemajú a nemôžu pochopiť ale majú bez výhrad a pochopenia prijať- to čo v Biblii ani nie je! a prijali to cirkevníci na konciloch!) a je polyteistická. No podľa katolíkov boli heretici aj husiti atď., stále heretikmi sú protestanti, nestoriáni, bogomilci atď. atď. Ja vychádzam hlavne z toho čo Ježiš Kristus konal a hovoril. Považujem ho za inkarnovaného Boha, Otca, Najvyššieho Ducha do tela Syna človeka. Aj to som už písal. Takže vychádzam z duchovného, vnútorného významu Biblie, a hlavne NZ, skladám
    mozaiku a hľadám styčné idey a body aj inde- Sumeri, Däniken, Indiáni, báje, rôzne mystické predtým aj magické mystériá a literatúra, rôzne učenia a filozofie. Logika, analýza, intuícia
    príp. vhľad mi to prepoja a ak to zapadá tak to uložím do duchovnej mozaiky.

    A myslíte si, milí prípadní čítajúci "mejnstrímoví" kresťania (hlavne katolíci ), že Najsvätejšia trojica, Svätá trojica resp. vôbec termín "trojica" sa spomína, existuje niekde v Biblii, hlavne v Novom Zákone? Nie je vlastne táto hlavná kresťanská dogma len niekoho výmysel? Môže existovať viac absolútnych sebauvedomujúcich vedomých entít bez toho že by sa neznegovali? Nie. Môže byť len Jedna Absolútna, ostatní a ďalší sú všetci k nej relatívni.

  • otazka skor je, ci sa vnima ako tri samostatne entity alebo tri rozne prejavy Boha. Zoslanie Ducha svateho na Jezisa znamenalo spojenie fyzickej Zeme a bozieho impulzu. A Duch svaty osobne nechapem tento pojem ako nieco natvrdo oddelene od Otca, ale ako jeho prejav. Vsetci sme v Bohu a predsa me jeho prejavmi a to roznymi prejavmi. Obdobne chapem aj Boziu trojicu.
    Mimochodom prave ukrizovanim Jezisa podla Steinera doslo v dosledku dopadu jeho krvi na Zem k jej pozdvihnutiu v eterickom svete, inak by uz bola "stvrdla" a obrat naspat by nenastal.