Úvahy o Bohu a Vesmíre

17891113

Komentáre

  • To řekni Arabům a Evropanům. :smiley: 1000 a 1500 let a pořád se čeká .....

    To som netvrdil ja , ale citoval som to čo písal Ogar Valach , vo svojej reakcii na mňa. Ja som to iba dosť nemotorne umiestnil k svojej následnej odpovedi.😀

  • @Cmutvak povedal/-a:

    Ogar Valach povedal/-a: Jedine naša genetika dokáže v sebe udržať živatmu.

    A to sa uz aj dozvieme co je to ta zivatma? Stale tu dokola to slovo omielas ako dogmatik ale este si ho nevysvetlilo nikdy. Len akosi si zacalo hapkat .... uz nam to vysvetlis? A na tartariu a SAV nas neodkazuj, lebo nevies co je popisane na tartarii a SAV si necitalo. Chceme tvoje vysvetlenie. A nie len zvasty typu "to je energia" a pod ... ako realne funguje, na akych fyzikalnych principoch?

    Ale vysvetlil, tupček, len si nedával pozor. Budeš musieť opakovať. Ten stredný rod ti ako tvoj Boh odpúšťam.

  • @dum povedal/-a:

    @Ogar Valach povedal/-a:

    @dum povedal/-a:

    @Ogar Valach povedal/-a:

    @dum povedal/-a:

    @Ogar Valach povedal/-a:

    dum povedal/-a: pre teba je dôležitý fyzický vonkajšok farba a krv, pre mňa vnútro, duchovné a morálne nastavenie.

    Omyl, potrebné je všetko tebou vymenované. Písal som to neraz, mal by si byť pozornejší. S niektorými je ťažko diskutovať. Človek napíše jedno, ale oni v tom vidia to, čo v tom chcú vidieť.

    Takže namiesto "dôležitý" dávam "dôležitejší". U mňa farba a krv sú na nižšom stupni a menej podstatné. Ak je predo mnou Aziat duchovne uvedomelý, múdry, vedomý, uvažujúci, morálny a pri ňom beloch štýl hajzel tak ten Aziat je mi oveľa bližší.

    Pretože vychádzaš z kresťanského svetonázoru a uniká ti podstata. Je to tvoje rozhodnutie. Podstatu a potenciál máme úplne odlišný. Ale keď sa chceš stavať na ich úroveň je to tvoja vec.

    Som skôr christológ a podľa katolíkov kresťanský heretik, nesúhlasím s ich dogmami a výkladmi NZ. Nemyslím že mi uniká podstata lebo podstata je nesmrteľný vedomý duch a duša a obal-telo je porušiteľné, dočasné, smrteľné ("prach si a v prach sa navrátiš". ). Nechajme to, v tomto sa nezhodneme.

    Jedine naša genetika dokáže v sebe udržať živatmu. Ak ti nedochádzajú dôsledky, nemôžem s tým nič urobiť.

    Nemyslím. Štruktúra hmotnej genetiky ľudí, bunky, RNA, DNA atď. je všetko hmotný vonkajšok, nástroj "ja", ducha, a s duchom a dušou je v koexistencii len počas pobytu na zemi. Ďalej už nemá žiadny význam.

    Přečti si ještě jednou Bibli - Genesis. Uniká ti podstata. Jedni vznikli stvořením Boha ze světla, a druhým vdechl duši Satan v podobě Hospodina.

  • @dum povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:

    @dum povedal/-a:

    @Ogar Valach povedal/-a:

    @dum povedal/-a:

    @Ogar Valach povedal/-a:

    @dum povedal/-a:

    @Ogar Valach povedal/-a:

    dum povedal/-a: pre teba je dôležitý fyzický vonkajšok farba a krv, pre mňa vnútro, duchovné a morálne nastavenie.

    Omyl, potrebné je všetko tebou vymenované. Písal som to neraz, mal by si byť pozornejší. S niektorými je ťažko diskutovať. Človek napíše jedno, ale oni v tom vidia to, čo v tom chcú vidieť.

    Takže namiesto "dôležitý" dávam "dôležitejší". U mňa farba a krv sú na nižšom stupni a menej podstatné. Ak je predo mnou Aziat duchovne uvedomelý, múdry, vedomý, uvažujúci, morálny a pri ňom beloch štýl hajzel tak ten Aziat je mi oveľa bližší.

    Pretože vychádzaš z kresťanského svetonázoru a uniká ti podstata. Je to tvoje rozhodnutie. Podstatu a potenciál máme úplne odlišný. Ale keď sa chceš stavať na ich úroveň je to tvoja vec.

    Som skôr christológ a podľa katolíkov kresťanský heretik, nesúhlasím s ich dogmami a výkladmi NZ. Nemyslím že mi uniká podstata lebo podstata je nesmrteľný vedomý duch a duša a obal-telo je porušiteľné, dočasné, smrteľné ("prach si a v prach sa navrátiš". ). Nechajme to, v tomto sa nezhodneme.

    Jedine naša genetika dokáže v sebe udržať živatmu. Ak ti nedochádzajú dôsledky, nemôžem s tým nič urobiť.

    Nemyslím. Štruktúra hmotnej genetiky ľudí, bunky, RNA, DNA atď. je všetko hmotný vonkajšok, nástroj "ja", ducha, a s duchom a dušou je v koexistencii len počas pobytu na zemi. Ďalej už nemá žiadny význam.

    Přečti si ještě jednou Bibli - Genesis. Uniká ti podstata. Jedni vznikli stvořením Boha ze světla, a druhým vdechl duši Satan v podobě Hospodina.

    S tým predsa súhlasím,to už som už písal! Do vyhnania z raja je to priame stvorenie Bohom(pozitívny duch,duša,fluidné telá) až následne nastala svojvoľná, zámerná pseudo-tvorba padlými. To čo sa ďalej tvorilo, fabrikovalo a manipulovalo už na zemi je hrubohmotným vonkajškovým experimentom padlých aj s odcudzenou energiou života.

    Dobrá, v tom případě, jak to, že nevidíš rozdíly v lidech?

  • @dum povedal/-a:
    ŽIVATMA JE NEZNIČITEĽNÁ, NEZMERATEĽNÁ A VEČNÁ; IBA TELO, DO KTORÉHO SA ZHMOTNILA, ZOMIERA... PRE ŽIVATMU NEEXISTUJE ANI NARODENIE, ANI SMRŤ, ONA NIKDY NEVZNIKALA, NEVZNIKÁ A NEVZNIKNE. ONA JE NEZRODENÁ, VEČNÁ, PRVOPOČIATOČNÁ; ONA NEZANIKÁ, KEĎ HYNIE TELO.»
    Bhagavad Gita, 2. Kapitola: Krédo Árijského Bojovníka, 2.18-20
    Teda v súlade....

    Děkuji za příspěvek ,ale to je dobré k čemu tohle vědět?

  • Diskusia bola vytvorená z komentárov oddelených z: Možnosti budúceho vývoja západnej Európy.
  • Ogar Valach
    upravené Sat 22 Oct 2022 #308->

    Lena povedal/-a: Děkuji za příspěvek ,ale to je dobré k čemu tohle vědět?

    Pre teba ako materialistku a ateistku je to nanič. Svojim presvedčením si si presne určila hranicu, kam až môžeš vystúpiť. Až keď ju prekonáš, až potom, po ďalšej práci na sebe, uvidíš zmysel a dôležitosť tohto poznania.

    dum povedal/-a: Rozdiely vidím no všetci máme spoločných fyzických prapredkov homo neanderthalensis a homo sapiens dnešného typu.

    Ak máš mylný predpoklad, nemôžeš sa dopracovať k správnemu výsledku. Je zbytočné diskutovať.

  • @dum povedal/-a:

    dum povedal/-a: To čo sa tvorilo do pádu, vyhnania s raja, tak tie bytosti sú v iných, pozitívnych svetoch. No majú možnosť sa tu do hmotného " hardwéru" vteľovať a odskúšať si takpovediac "na vlastnej koži" túto formu života.

    A ešte chcem dodať, napriek tomu že si myslíš Ogare asi aj Rusofil že mám mylný predpoklad (čo si nemyslím lebo mi presne zapadá do mozaiky), že tú možnosť vteľovať, inkarnovať sa do plodov ľudí na tejto planéte majú aj entity z negatívnych svetov- pekiel, a aj sa to deje. Planéta spoznania dobra aj zla. Inde táto možnosť nie je.

    Já bych netvrdil, že máš mylný předpoklad. Ale v Bibli byl vyhnán z ráje Adam a Eva, ale oni byli vytvořeni Hospodinem. Světlí, stvořeny Bohem, nebyli z žádného ráje vyhnáni.

  • R
    upravené Sat 22 Oct 2022 #310->

    @dum povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:

    @dum povedal/-a:

    dum povedal/-a: To čo sa tvorilo do pádu, vyhnania s raja, tak tie bytosti sú v iných, pozitívnych svetoch. No majú možnosť sa tu do hmotného " hardwéru" vteľovať a odskúšať si takpovediac "na vlastnej koži" túto formu života.

    A ešte chcem dodať, napriek tomu že si myslíš Ogare asi aj Rusofil že mám mylný predpoklad (čo si nemyslím lebo mi presne zapadá do mozaiky), že tú možnosť vteľovať, inkarnovať sa do plodov ľudí na tejto planéte majú aj entity z negatívnych svetov- pekiel, a aj sa to deje. Planéta spoznania dobra aj zla. Inde táto možnosť nie je.

    Já bych netvrdil, že máš mylný předpoklad. Ale v Bibli byl vyhnán z ráje Adam a Eva, ale oni byli vytvořeni Hospodinem. Světlí, stvořeny Bohem, nebyli z žádného ráje vyhnáni.

    To je diskutabilné, je to trocha ináč. Do vyhnania z raja je v Starom zákone meno Stvoriteľa ,Boh' alebo dvojmenné "Hospodin, Boh". Po vyhnaní,páde je meno už len Hospodin. Svetlí neboli vyhnaní lebo sa nezapojili do odvrátenia, pádu. Žijú v pozitívnom stave a procese bytia. Každopádne vonkajšie, doslovné zmysly svätých kníh vytvárajú všetky rozpory medzi ľuďmi lebo sa nehľadá duchovný vnútorný význam.

    Bůh a Hospodin Bůh jsou dvě různé osoby. Mluvil o tom i Zaznobin. Nevím, kolikrát to mám tady opakovat. Jeden stvořil, druhý zformoval. Jeden Stvořil ze slova, druhý k formování potřeboval hlínu a žebro Adama, tudíž genetickou manipulaci. Jen slepý si toho v Bibli nevšimne, že mluví o dvou diametrálně odlišných osobách.
    Ještě k hledání "duchovního" významu "svatých" knih. Nic takového tam není. Je to soupis skutečných příběhů, které jsou napsány tak, aby je středověký člověk pochopil. Duchovno si vymýšlejí ti, kdo si neumí některé věci vysvětlit, např. těhotenství panny a pod.

  • dum povedal/-a: Každopádne vonkajšie, doslovné zmysly svätých kníh vytvárajú všetky rozpory medzi ľuďmi lebo sa nehľadá duchovný vnútorný význam.

    Práve tie významy ti boli prinesené na striebornom podnose, ale ty ich nechceš vidieť, pretože ti to tvoje presvedčenie nedovolí. Je to trochu inak než si myslíš. Tvoja mozaika nie je kompletná a máš tam dieliky z mozaiky iných, ktorí vytvorili dieliky presne tak, aby nahradili určitú časť obrazu svojou vlastnou. Až keď pochopíš ktorá časť to je a prečo tam nepatrí, uvidíš čo sa ti snažíme vysvetliť a v čom je tvoj predpoklad mylný.

  • Ogar Valach
    upravené Sat 22 Oct 2022 #312->

    Všetci máme jedného Stvoriteľa, v zmysle toho istého? Nie, nás stvoril niekto iný ako ostatných. Nás stvoril najvyšší Stvoriteľ zo slova, čo máme priamo vo svojom názve (Slovania). Iných nižšie bytosti z toho, čo už bolo stvorené (klonovaním, úpravami genetického kódu...).

    Sme rovnakí a líšime sa len charakterom a mravnosťou? Nie, líšime sa aj charakterom a mravnosťou, ale aj svojou podstatou, tým, kým sme. Boli sme stvorení na obraz nášho Stvoriteľa. Sme živatmou, časticou Stvoriteľa, a máme jeho tvorivé schopnosti. Len my mám právo tvoriť fyzickú realitu myšlienkou, čo aj dnes a denne robíme a čo naši nepriatelia, ktorí túto schopnosť nemajú, pod lžou zneužívajú proti nám samým, čím neporušujú Kony Všehomíra a nepostihne ich za to tresť. Aj súhlas vylákaný klamom je prejavom slobodnej vôle.

    Ďalšia vec, ktorú treba spomenúť, je, že karma sa síce musí vždy odpracovať, ale nemusí ju odpracovať ten, kto ju vytvoril. O tom je preberanie cudzej viny na seba pri obrade v katolíckych kostoloch, alebo tzv. kolektívna zodpovednosť počas pandémie, keď ľudia preberali zodpovednosť za pandémiu, ktorú spôsobil niekto iný umelým vírusom a reštrikciami. Ale ľudia bez rozmyslu skákali na lep. Keďže máme tvorivú silu, každé jedno slovo bieleho človeka má význam. Každé jedno naše vyrieknuté, ale aj myslené slovo má význam.

    Naši nepriatelia nám dávajú ponuky, napríklad na pandémiu, vojnu, digitálny koncentrák, ktoré keď aktívne neodmietame prehláseniami v duchu alebo nahlas (odmietam, nesúhlasím...), nadobúdajú z jemnohmotného sveta právo na realizáciu. Toto si málokto uvedomuje, ale je to zásadné. My sme vytvorili tento svet. Všetko sme to dopustili, pretože počas Noci Svaroga sme boli nevedomí. Ale už nie sme. Je tu Ráno Svaroga a sú tu už aj informácie. Každý môže vedieť a je jeho zodpovednosťou vedieť a šíriť informácie ďalej. Ako s nimi kto naloží je už jeho zodpovednosť.

    Čo je to živatma? Živatomárna častica - častica Stvoriteľa. Alebo aj živá tma. Tma, nie temnota. Tma, ako nekonečný potenciál. Ako čistý papier, na ktorý je možné nakresliť čokoľvek. Nekonečný živý tvorivý potenciál. A živatmu máme, alebo ňou sme, len my, bieli človekovia. Nikto iný. Sme si rovní, ale nie sme rovnakí.

  • R
    upravené Sat 22 Oct 2022 #313->

    @dum povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:

    @dum povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:

    @dum povedal/-a:

    dum povedal/-a: To čo sa tvorilo do pádu, vyhnania s raja, tak tie bytosti sú v iných, pozitívnych svetoch. No majú možnosť sa tu do hmotného " hardwéru" vteľovať a odskúšať si takpovediac "na vlastnej koži" túto formu života.

    A ešte chcem dodať, napriek tomu že si myslíš Ogare asi aj Rusofil že mám mylný predpoklad (čo si nemyslím lebo mi presne zapadá do mozaiky), že tú možnosť vteľovať, inkarnovať sa do plodov ľudí na tejto planéte majú aj entity z negatívnych svetov- pekiel, a aj sa to deje. Planéta spoznania dobra aj zla. Inde táto možnosť nie je.

    Já bych netvrdil, že máš mylný předpoklad. Ale v Bibli byl vyhnán z ráje Adam a Eva, ale oni byli vytvořeni Hospodinem. Světlí, stvořeny Bohem, nebyli z žádného ráje vyhnáni.

    To je diskutabilné, je to trocha ináč. Do vyhnania z raja je v Starom zákone meno Stvoriteľa ,Boh' alebo dvojmenné "Hospodin, Boh". Po vyhnaní,páde je meno už len Hospodin. Svetlí neboli vyhnaní lebo sa nezapojili do odvrátenia, pádu. Žijú v pozitívnom stave a procese bytia. Každopádne vonkajšie, doslovné zmysly svätých kníh vytvárajú všetky rozpory medzi ľuďmi lebo sa nehľadá duchovný vnútorný význam.

    Bůh a Hospodin Bůh jsou dvě různé osoby. Mluvil o tom i Zaznobin. Nevím, kolikrát to mám tady opakovat. Jeden stvořil, druhý zformoval. Jeden Stvořil ze slova, druhý k formování potřeboval hlínu a žebro Adama, tudíž genetickou manipulaci. Jen slepý si toho v Bibli nevšimne, že mluví o dvou diametrálně odlišných osobách.
    Ještě k hledání "duchovního" významu "svatých" knih. Nic takového tam není. Je to soupis skutečných příběhů, které jsou napsány tak, aby je středověký člověk pochopil. Duchovno si vymýšlejí ti, kdo si neumí některé věci vysvětlit, např. těhotenství panny a pod.

    No, takže práve ten duchovný význam je podstatný. To že o tom hovoril aj Zaznobin ma nijako nevyrušuje. Celý príbeh stvorenia v Genesis je metaforický a braný ľudstvom doslovne. Vnútorný, duchovný zmysel je v tom že Stvoriteľ, Boh , Absolútna Entita započala v určitom bode tvorbu stvorenia (duchovný BigBang) so seba samého a z potreby Lásky a Tvorby . Absolútna Ja som začala tvoriť relatívne ja som, vedomé mysle, duchov, bytosti v pozitívnom stave bytia (v raji) pretože iný stav nejestvoval. Po vytvorení Adama( mnoho bytostí) niektoré z nich neuverili (had) že žijú v pozitívnom stave(v raji) a napriek ubezpečeniam Boha že tomu tak je Eva ( niektoré entity, boží synovia, bohovia, anjeli ktorí padli) aktivovali negatívny stav aj proces (odtrhli plod zo stromu poznania dobra a zla). Následne boli vymrštení do Zóny vymiestnenia mimo pozitívnych svetov , aktivovali hmotný BigBang z kusiska hmoty (vznikol náš viditeľný vesmír) kde započali svoju pseudo-tvorbu a zámerné vzďalovanie sa od Boha s plánom až do totálneho bodu vzdialenia sa. Až tí pseudo- tvoritelia započali genetické experimenty, sumerské formovanie "z hliny" a "evolúciu " tu na tejto planéte ,planéte nula na rozhraní medzi plusovými pozitívnymi svetmi a mínusovými negatívnymi svetmi ktoré boli zatiaľ neobývané no okrem genetických hmotných manipulácii na tejto planéte začali zaplňovať aj prázdne mínusové dimenzie vyfabrikovanými kreatúrami no nie genetickými ale magickými manipuláciami a pseudo- tvorbou. Planéta nula sa začala zaplňovať nielen padlými božími synmi ale aj mnohými dobrovoľníkmi z ďalších pozitívnych vesmírov ktorí sa experimentu odvrátenia chceli zúčastňovať. Osídlili ju a začali sa množiť nie už priamou tvorbou Boha, to už bolo nemožné ale špeciálnym druhom klonovania. Takto sa tie prvotné civilizácie rozmnožovali a okrem toho pokračovali v práci na pseudo-evolúcii s cieľom vytvoriť faunu aj flóru na zemi a neskôr aj ľudského hybridného tvora . Celková duchovná degradácia bol účel.

    Otázka: Četls Sumerské tabulky? Podle mě ne. Protože, tvá teorie neodpovídá skutečnosti. Když se Bohové ze Sumerských tabulek ocitli na Zemi, již tady žilo bílé obyvatelstvo. Takže tvá teorie padá.
    Ze Sumerských tabulek plyne, že na Zemi žili původně ti, co byli stvořeny Bohem. Migranti z jiné planety poprosili zdejší obyvatelstvo o záchranu a možnost osídlení. Povolení dostali s poukázáním místa, kde se mohli usídlit. Sami si pěstovali obilí, které bylo nevyhnutné k jejich životu. Postupně je tato těžká práce přestala bavit a tak si usmysleli vyformovat otroky, kteří by tuto práci vykonávali za ně.
    Tvá teorie neodpovídá žádné ze starověkým bájích a pověstí.

  • @dum povedal/-a:

    @Ogar Valach povedal/-a:
    Všetci máme jedného Stvoriteľa, v zmysle toho istého? Nie, nás stvoril niekto iný ako ostatných. Nás stvoril najvyšší Stvoriteľ zo slova, čo máme priamo vo svojom názve (Slovania). Iných nižšie bytosti z toho, čo už bolo stvorené (klonovaním, úpravami genetického kódu...).

    Sme rovnakí a líšime sa len charakterom a mravnosťou? Nie, líšime sa aj charakterom a mravnosťou, ale aj svojou podstatou, tým, kým sme. Boli sme stvorení na obraz nášho Stvoriteľa. Sme živatmou, časticou Stvoriteľa, a máme jeho tvorivé schopnosti. Len my mám právo tvoriť fyzickú realitu myšlienkou, čo aj dnes a denne robíme a čo naši nepriatelia, ktorí túto schopnosť nemajú, pod lžou zneužívajú proti nám samým, čím neporušujú Kony Všehomíra a nepostihne ich za to tresť. Aj súhlas vylákaný klamom je prejavom slobodnej vôle.

    Ďalšia vec, ktorú treba spomenúť, je, že karma sa síce musí vždy odpracovať, ale nemusí ju odpracovať ten, kto ju vytvoril. O tom je preberanie cudzej viny na seba pri obrade v katolíckych kostoloch, alebo tzv. kolektívna zodpovednosť počas pandémie, keď ľudia preberali zodpovednosť za pandémiu, ktorú spôsobil niekto iný umelým vírusom a reštrikciami. Ale ľudia bez rozmyslu skákali na lep. Keďže máme tvorivú silu, každé jedno slovo bieleho človeka má význam. Každé jedno naše vyrieknuté, ale aj myslené slovo má význam.

    Naši nepriatelia nám dávajú ponuky, napríklad na pandémiu, vojnu, digitálny koncentrák, ktoré keď aktívne neodmietame prehláseniami v duchu alebo nahlas (odmietam, nesúhlasím...), nadobúdajú z jemnohmotného sveta právo na realizáciu. Toto si málokto uvedomuje, ale je to zásadné. My sme vytvorili tento svet. Všetko sme to dopustili, pretože počas Noci Svaroga sme boli nevedomí. Ale už nie sme. Je tu Ráno Svaroga a sú tu už aj informácie. Každý môže vedieť a je jeho zodpovednosťou vedieť a šíriť informácie ďalej. Ako s nimi kto naloží je už jeho zodpovednosť.

    Čo je to živatma? Živatomárna častica - častica Stvoriteľa. Alebo aj živá tma. Tma, nie temnota. Tma, ako nekonečný potenciál. Ako čistý papier, na ktorý je možné nakresliť čokoľvek. Nekonečný živý tvorivý potenciál. A živatmu máme, alebo ňou sme, len my, bieli človekovia. Nikto iný. Sme si rovní, ale nie sme rovnakí.

    Naši nepriatelia sú poväčšinou svojou vonkajšou umelou identitou hajzli a s väčšej časti belosi keď už to takto chcete brať rasovo.

    No ano. A víš, jak vznikli? Ti přišelci nejdříve vytvořili žlutou, černou a červenou rasu. Tím byli lehce rozpoznatelní od původní bílé rasy, a tak nebylo možné se mezi její příslušníky infiltrovat a ovládnout je.
    Aby toho dosáhli, tedy infiltrace, vyrobili bílé klony, na které použili genetický materiál původních bílých lidí, které unesli. Tak se jim povedlo genetickou manipulací vyformovat navenek podobného "člověka" původním obyvatelům, ale s psychikou uchvatitele. Stačila jen malá mutace haploskupiny R1a na haploskupinu R1b a měli hotovo. Kopie se jim povedla, až na chybějící živatmu. Tu ale nepotřebovali. S výsledkem těch výrobců se boříme dodnes. A vypadá to, že dnes jde o to, kdo z koho. Je to boj na život a na smrt.

  • R
    upravené Sun 23 Oct 2022 #315->

    @dum povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:

    @dum povedal/-a:

    @Ogar Valach povedal/-a:
    Všetci máme jedného Stvoriteľa, v zmysle toho istého? Nie, nás stvoril niekto iný ako ostatných. Nás stvoril najvyšší Stvoriteľ zo slova, čo máme priamo vo svojom názve (Slovania). Iných nižšie bytosti z toho, čo už bolo stvorené (klonovaním, úpravami genetického kódu...).

    Sme rovnakí a líšime sa len charakterom a mravnosťou? Nie, líšime sa aj charakterom a mravnosťou, ale aj svojou podstatou, tým, kým sme. Boli sme stvorení na obraz nášho Stvoriteľa. Sme živatmou, časticou Stvoriteľa, a máme jeho tvorivé schopnosti. Len my mám právo tvoriť fyzickú realitu myšlienkou, čo aj dnes a denne robíme a čo naši nepriatelia, ktorí túto schopnosť nemajú, pod lžou zneužívajú proti nám samým, čím neporušujú Kony Všehomíra a nepostihne ich za to tresť. Aj súhlas vylákaný klamom je prejavom slobodnej vôle.

    Ďalšia vec, ktorú treba spomenúť, je, že karma sa síce musí vždy odpracovať, ale nemusí ju odpracovať ten, kto ju vytvoril. O tom je preberanie cudzej viny na seba pri obrade v katolíckych kostoloch, alebo tzv. kolektívna zodpovednosť počas pandémie, keď ľudia preberali zodpovednosť za pandémiu, ktorú spôsobil niekto iný umelým vírusom a reštrikciami. Ale ľudia bez rozmyslu skákali na lep. Keďže máme tvorivú silu, každé jedno slovo bieleho človeka má význam. Každé jedno naše vyrieknuté, ale aj myslené slovo má význam.

    Naši nepriatelia nám dávajú ponuky, napríklad na pandémiu, vojnu, digitálny koncentrák, ktoré keď aktívne neodmietame prehláseniami v duchu alebo nahlas (odmietam, nesúhlasím...), nadobúdajú z jemnohmotného sveta právo na realizáciu. Toto si málokto uvedomuje, ale je to zásadné. My sme vytvorili tento svet. Všetko sme to dopustili, pretože počas Noci Svaroga sme boli nevedomí. Ale už nie sme. Je tu Ráno Svaroga a sú tu už aj informácie. Každý môže vedieť a je jeho zodpovednosťou vedieť a šíriť informácie ďalej. Ako s nimi kto naloží je už jeho zodpovednosť.

    Čo je to živatma? Živatomárna častica - častica Stvoriteľa. Alebo aj živá tma. Tma, nie temnota. Tma, ako nekonečný potenciál. Ako čistý papier, na ktorý je možné nakresliť čokoľvek. Nekonečný živý tvorivý potenciál. A živatmu máme, alebo ňou sme, len my, bieli človekovia. Nikto iný. Sme si rovní, ale nie sme rovnakí.

    Naši nepriatelia sú poväčšinou svojou vonkajšou umelou identitou hajzli a s väčšej časti belosi keď už to takto chcete brať rasovo.

    No ano. A víš, jak vznikli? Ti přišelci nejdříve vytvořili žlutou, černou a červenou rasu. Tím byli lehce rozpoznatelní od původní bílé rasy, a tak nebylo možné se mezi její příslušníky infiltrovat a ovládnout je.
    Aby toho dosáhli, tedy infiltrace, vyrobili bílé klony, na které použili genetický materiál původních bílých lidí, které unesli. Tak se jim povedlo genetickou manipulací vyformovat navenek podobného "člověka" původním obyvatelům, ale s psychikou uchvatitele. Stačila jen malá mutace haploskupiny R1a na haploskupinu R1b a měli hotovo. Kopie se jim povedla, až na chybějící živatmu. Tu ale nepotřebovali. S výsledkem těch výrobců se boříme dodnes. A vypadá to, že dnes jde o to, kdo z koho. Je to boj na život a na smrt.

    Táto teória mi je vzdialená. Podľa mojej "teórie" boli rasy vyfabrikované zmenou pár génov tu na tejto planéte až keď už " evolúcia" bola pred ukončením a praľudia dnešného typu sa veselo preháňali takmer po celej planéte. Boli až príliš rovnakí. Tak ich bolo potrebné odlíšiť a hlavne rozdeliť aby sa začali vzájomne neznášať. Pokračovanie duchovnej degradácie.

    Tvůj názor odporuje archeologickým nálezům. Také neuvádíš, pro koho bylo potřebné lidi odlišit a hlavně rozdělit. Prostě tvá tvrzení stojí na vodě, bez podpory faktických důkazů.
    Nevysvětluješ, jak to, že Afričané ve svých legendách tvrdí, že pocházejí ze Orionu a jejich stvořiteli jsou Anunakové, nebo tvrzení Číňanů, že pochází od Draků atd. Také tvá teorie nevysvětluje proč západ postavil Cern a chystá se na návrat svého stvořitele.
    Neuvádíš, proč se najednou začala pěstovat pšenice, která nemá na Zemi divokou formu, nebo kukuřice, která se v divoké formě na Zemi také nevyskytuje.
    Západ vlastně pokračuje ve světonázoru svého "výrobce", který byl původně migrantem, který se chtěl zmocnit Země. Jeho "děti" v tom pokračují, modus operandi se za ta tisíciletí nezměnil. Máme to v přímém přenosu a ty to zřejmě nevidíš. Vše co bylo tajné a stalo javným. Už se to nesnaží ani kamuflovat.
    Už Čapek na to upozorňoval ve své knize "Válka s Mloky". Proto také byla odstraněna z povinné četby, aby si dnešní třicátníci tuto výstrahu nespojili s dnešní migrací a naší záhubou. Tak se z nich stávají vítači a tolerantní utopisté.
    PS: Já nechtěl po tobě vysvětlení otěhotnění panny Márie. Dnes víme, že to není žádný zázrak. Tuto situaci z Bible jsem zmínil proto, že tímto se vytvářelo podhoubí pro jakési duchovno, které v Bibli prostě neexistuje. Je to kronika lidstva a příručka manipulace (řízení) sepsaná GP, který se šikovně, jenom změnou jména pasoval na Boha. Dnešním žargonem by se dalo říct, že ukradl značku Bohu tím, že sebe pojmenoval značkou Hospodin Bůh. Něco jako z CocaCola na CacaCola.

  • Ogar Valach
    upravené Sun 23 Oct 2022 #316->

    @dum, nechceš a nechceš a nechceš pochopiť. Je to na tebe. Informácie ti boli podané. Tvoja nová teória ťažko obstojí proti našim Védam, ktoré naši predkovia žili po miliardy rokov. Nech sa ti darí v hľadaní istiny.

  • Já si tu připadám jak na uzavřeném oddělení.

  • @Lena povedal/-a:
    Já si tu připadám jak na uzavřeném oddělení.

    Omyl. Nikdo tě tu nedrží, můžeš klidně odejít.
    Mně také některé věci nezajímají o kterých se tady živě diskutuje. Není to prostě v okruhu tvých zájmů.

  • @dum povedal/-a:

    @Ogar Valach povedal/-a:
    @dum, nechceš a nechceš a nechceš pochopiť. Je to na tebe. Informácie ti boli podané. Tvoja nová teória ťažko obstojí proti našim Védam, ktoré naši predkovia žili po miliardy rokov. Nech sa ti darí v hľadaní istiny.

    Ogare, vo Védách je veľa právd ale nie všetko. Máš pravdu, informácie boli podané. Je to aj na tebe. Nie že nechcem pochopiť, akceptujem a rešpektujem presvedčenie vás dvoch, no časť nezapadá do mozaiky skutočností tak to tam nemôžem dať. Nech sa darí v hľadaní istiny aj tebe .

    Byl bych rád, kdybys konkretizoval své tvrzení "no časť nezapadá do mozaiky skutočností". Nevím totiž, na co se v studiu zaměřit abych si tvoji výtku mohl potvrdit, nebo vyvrátit.

  • c, Najvyšší Duch sa inkarnoval (nie reinkarnoval) len do fyzického plodu Ježiša Krista s "predprípravou" spermie Jozefa vloženej do vajíčka Márie...Čo sa týka technológií v čase starého Egypta kedy tu ešte pôsobili aj pseudo- tvoritelia tak je to možné. No Boh, Otec sa vtelil len pred narodením Ježiša Krista.

    Josef s narozením malého Ježíška nemá nic společného. 15 letá Marie byla znásilněna a hrozilo ji ukamenování (jak je dodnes někde zvykem), proto byla ihned provdána na starého Josefa.

  • Ogar Valach
    upravené Sun 23 Oct 2022 #322->

    dum povedal/-a: Štyri evanjeliá Nového zákona sú zabezpečené ako pôvodné a pravé.

    Tým si v plnej miere ukázal svoju naivitu, ktorá síce bola vidieť aj v iných oblastiach, ale tu je až zarážajúca. Ako som napísal. Chybný predpoklad, chybné závery. Rusofil ťa už upozornil na to, že na historickú osobu Ježiša, ktorý bol možno v skutočnosti Slovanom Radomírom, napasovali egyptský mýtus. Umelé oplodnenie dokážeme aj my (žena môže byť panna). Ježiš chodil po vode - slnko chodí po vode (odraz). Ježiš umrel a na tretí deň vstal z mŕtvych - 21.12. je slnko najnižšie na horizonte, symbolicky umrie a o tri dni začne zase stúpať - vstane z mŕtvych. Slávenie slovanských sviatkov (rovnodennosť, slnovrat) nedokázali zakázať, preto na ne napasovali svoju symboliku, ktorá siaha ešte k uctievaniu slnka v starovekom Egypte.

    Prečo slávime nový rok osem dní po znovuzrodení Ježiša / slnka? Pretože na ôsmi deň sa robí obriezka nosatých a ušatých a aké postavenie majú v Biblii? Ježiš je tam označovaný tiež za nosatého a ušatého. A sám údajne povedal: "Neprišiel som zákon zmeniť, ale naplniť." Takže sa nedištancuje od starého zákona a od údajnej vyvolenosti nosatých a ušatých ani v tvojich evanjeliách. Máš to priamo pred očami ale nevidíš. Tvoja mozaika má v sebe umelé elementy, inak by nedržala pohromade a nedávala by zmysel. Tými umelými elementmi sú tvoje mylné predpoklady. Či sú tebou vyfabrikované alebo dodané zvonku nehrá úlohu. Tvoje presvedčenie ti neberiem a rešpektujem ho, ale je postavené na vode ako ten odraz slnka. Nemá pevnú oporu. Tvoja mozaika "skutočnosti" nie je mozaikou skutočnosti, ale tvojho presvedčenia.

  • R
    upravené Sun 23 Oct 2022 #323->

    @dum povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:

    @dum povedal/-a:

    @Ogar Valach povedal/-a:
    @dum, nechceš a nechceš a nechceš pochopiť. Je to na tebe. Informácie ti boli podané. Tvoja nová teória ťažko obstojí proti našim Védam, ktoré naši predkovia žili po miliardy rokov. Nech sa ti darí v hľadaní istiny.

    Ogare, vo Védách je veľa právd ale nie všetko. Máš pravdu, informácie boli podané. Je to aj na tebe. Nie že nechcem pochopiť, akceptujem a rešpektujem presvedčenie vás dvoch, no časť nezapadá do mozaiky skutočností tak to tam nemôžem dať. Nech sa darí v hľadaní istiny aj tebe .

    Byl bych rád, kdybys konkretizoval své tvrzení "no časť nezapadá do mozaiky skutočností". Nevím totiž, na co se v studiu zaměřit abych si tvoji výtku mohl potvrdit, nebo vyvrátit.

    "proti našim Védam, ktoré naši predkovia žili po miliardy rokov." Po miliardy rokov tu na tejto zemi v ľudskom hmotnom tele nemožné. Vedomie bolo vložené do živočíšneho taktiež vyfabrikovaného tela v čase homo neanderthalensis. Možné to je v prvotných civilizáciách. No tie boli na tak vysokej úrovni že nepotrebovali ani náboženstvá, filozofie, učenia, koncepcie, hypotézy, teórie, tézy. Lebo vedeli pravdu, len zámerne sa chceli od nej vzďaľovať a potierať ju. Všetko vedeli a ovládali (v rámci relativity), samozrejme nie to čo Absolútny. Keď vznikli po čase úpadku už z nedostatku poznania a vedenia Védy tak už od začiatku boli polyteistické takže vyznávali nie Boha Stvoriteľa Otca, ale pseudo- tvoriteľské hierarchické panteóny božstiev. To je základná chyba, resp.zámer a je porovnateľná so starogréckymi, sumerskými, mayskými, inkskými, germánskymi, rímskymi, egyptskými atd. koncepciami . Vaše SAV som si podrobne neprešiel.

    Úplně zcestná tvrzení. Tvrdit, že védy byly od začátku polyteistické, je blud. Zachovalé védské texty jsou historiky datovány na 8000 let p.n.l. Porovnávat je s ostatními není chyba, ale záměr, v úmyslu nivelizovat jejich význam. Védy jsou základním konem života na Zemi a byly stvořenému lidstvu dány Stvořitelem. Vše ostatní je jenom plagiát originálu. Slovo védy pochází od "vědět". Dodnes máme přísloví, "Vím, tedy jsem." Žádná svatá kniha, která je v současnosti preferována, nemá obraznou vazbu na svůj název.

  • R
    upravené Sun 23 Oct 2022 #324->

    @dum povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:

    @dum povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:

    @dum povedal/-a:

    @Ogar Valach povedal/-a:
    @dum, nechceš a nechceš a nechceš pochopiť. Je to na tebe. Informácie ti boli podané. Tvoja nová teória ťažko obstojí proti našim Védam, ktoré naši predkovia žili po miliardy rokov. Nech sa ti darí v hľadaní istiny.

    Ogare, vo Védách je veľa právd ale nie všetko. Máš pravdu, informácie boli podané. Je to aj na tebe. Nie že nechcem pochopiť, akceptujem a rešpektujem presvedčenie vás dvoch, no časť nezapadá do mozaiky skutočností tak to tam nemôžem dať. Nech sa darí v hľadaní istiny aj tebe .

    Byl bych rád, kdybys konkretizoval své tvrzení "no časť nezapadá do mozaiky skutočností". Nevím totiž, na co se v studiu zaměřit abych si tvoji výtku mohl potvrdit, nebo vyvrátit.

    "proti našim Védam, ktoré naši predkovia žili po miliardy rokov." Po miliardy rokov tu na tejto zemi v ľudskom hmotnom tele nemožné. Vedomie bolo vložené do živočíšneho taktiež vyfabrikovaného tela v čase homo neanderthalensis. Možné to je v prvotných civilizáciách. No tie boli na tak vysokej úrovni že nepotrebovali ani náboženstvá, filozofie, učenia, koncepcie, hypotézy, teórie, tézy. Lebo vedeli pravdu, len zámerne sa chceli od nej vzďaľovať a potierať ju. Všetko vedeli a ovládali (v rámci relativity), samozrejme nie to čo Absolútny. Keď vznikli po čase úpadku už z nedostatku poznania a vedenia Védy tak už od začiatku boli polyteistické takže vyznávali nie Boha Stvoriteľa Otca, ale pseudo- tvoriteľské hierarchické panteóny božstiev. To je základná chyba, resp.zámer a je porovnateľná so starogréckymi, sumerskými, mayskými, inkskými, germánskymi, rímskymi, egyptskými atd. koncepciami . Vaše SAV som si podrobne neprešiel.

    Úplně zcestná tvrzení. Tvrdit, že védy byly od začátku polyteistické, je blud.

    Dôkaz že neboli. Ďalej teóriu reinkarnácie považujem za nereálnu, za blud ja. Neexistuje reinkarnácia do toho istého stavu, priestoru, planétu. Neefektívna duchovná stagnácia, pseudoevolučný regres.

    Vyslechni si Velička, ohledně véd. Dal tam pěkný příklad.
    Pokud budou v budoucnu historici vykládat současnou Ruskou praxi oslav 9.května, kde jsou na památnících vytaveny, tanky, nebo dělá, jejich interpretace bude, že se klaněli Bohu Tanku a Bohu Dělu, a z toho by usoudili, že současní Rusové byli polyteičtí.
    Je nereálné s tebou vést debatu na toto téma, pokud sis nic z véd nenastudoval a netušíš, co se pod jednotlivými postavami véd definovalo. Máš obrovské mezery ve vědění.

  • Ogar Valach
    upravené Sun 23 Oct 2022 #325->

    dum povedal/-a: Keď vznikli po čase úpadku už z nedostatku poznania a vedenia Védy tak už od začiatku boli polyteistické takže vyznávali nie Boha Stvoriteľa Otca, ale pseudo- tvoriteľské hierarchické panteóny božstiev.

    Stokrát im to vysvetlíš, stojedenkrát budú šíriť tieto bludy. Už sme o tom neraz diskutovali. Začínam ťa podozrievať so zámerného prekrúcania. A reinárnáciu učil aj Ježiš, takže zase jeden z tvojich mylných predpokladov.

  • @dum povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:

    @dum povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:

    @dum povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:

    @dum povedal/-a:

    @Ogar Valach povedal/-a:
    @dum, nechceš a nechceš a nechceš pochopiť. Je to na tebe. Informácie ti boli podané. Tvoja nová teória ťažko obstojí proti našim Védam, ktoré naši predkovia žili po miliardy rokov. Nech sa ti darí v hľadaní istiny.

    Ogare, vo Védách je veľa právd ale nie všetko. Máš pravdu, informácie boli podané. Je to aj na tebe. Nie že nechcem pochopiť, akceptujem a rešpektujem presvedčenie vás dvoch, no časť nezapadá do mozaiky skutočností tak to tam nemôžem dať. Nech sa darí v hľadaní istiny aj tebe .

    Byl bych rád, kdybys konkretizoval své tvrzení "no časť nezapadá do mozaiky skutočností". Nevím totiž, na co se v studiu zaměřit abych si tvoji výtku mohl potvrdit, nebo vyvrátit.

    "proti našim Védam, ktoré naši predkovia žili po miliardy rokov." Po miliardy rokov tu na tejto zemi v ľudskom hmotnom tele nemožné. Vedomie bolo vložené do živočíšneho taktiež vyfabrikovaného tela v čase homo neanderthalensis. Možné to je v prvotných civilizáciách. No tie boli na tak vysokej úrovni že nepotrebovali ani náboženstvá, filozofie, učenia, koncepcie, hypotézy, teórie, tézy. Lebo vedeli pravdu, len zámerne sa chceli od nej vzďaľovať a potierať ju. Všetko vedeli a ovládali (v rámci relativity), samozrejme nie to čo Absolútny. Keď vznikli po čase úpadku už z nedostatku poznania a vedenia Védy tak už od začiatku boli polyteistické takže vyznávali nie Boha Stvoriteľa Otca, ale pseudo- tvoriteľské hierarchické panteóny božstiev. To je základná chyba, resp.zámer a je porovnateľná so starogréckymi, sumerskými, mayskými, inkskými, germánskymi, rímskymi, egyptskými atd. koncepciami . Vaše SAV som si podrobne neprešiel.

    Úplně zcestná tvrzení. Tvrdit, že védy byly od začátku polyteistické, je blud.

    Dôkaz že neboli. Ďalej teóriu reinkarnácie považujem za nereálnu, za blud ja. Neexistuje reinkarnácia do toho istého stavu, priestoru, planétu. Neefektívna duchovná stagnácia, pseudoevolučný regres.

    Vyslechni si Velička, ohledně véd. Dal tam pěkný příklad.
    Pokud budou v budoucnu historici vykládat současnou Ruskou praxi oslav 9.května, kde jsou na památnících vytaveny, tanky, nebo dělá, jejich interpretace bude, že se klaněli Bohu Tanku a Bohu Dělu, a z toho by usoudili, že současní Rusové byli polyteičtí.
    Je nereálné s tebou vést debatu na toto téma, pokud sis nic z véd nenastudoval a netušíš, co se pod jednotlivými postavami véd definovalo. Máš obrovské mezery ve vědění.

    Velička som si vypočul. Základné idey véd poznám, nemám ich naštudované do detailov. Nie je to moja úloha. A neútočím na védy ani na iné pozemské známe učenia, rešpektujem ich, ale predostieram tézy ktoré sú nové, neznáme, logické, mozaikové, intuitívnovhľadové, ale v zásade veľmi starobylé. Takže neútoč lebo je to kontraproduktívne a z mnou predostieraných téz a taktiež z duchovných vnútorných významov napr. Biblie, NZ nevieš a nepoznáš vôbec nič, poznáš len to z ľudských systémov a učení čo už je predostrené na povrchu vo vonkajšku na scéne.

    Mohu se zeptat, ze které planety pocházíš?

  • o
    upravené Sun 23 Oct 2022 #327->

    z článku, na ktorý odkázala @Lavaza: ...V niektorých videách tvrdia, že existujú také cudzie životné formy, ktoré sem prichádzajú len kvôli tomu čo nazývame duša, pretože oni sami nemajú dušu. Po premeraní mi vyšla potvrdzujúca odpoveď. Tieto životné formy nemajú v sebe tú esenciu, ktorú nazývame duša.

    Niekomu to môže znieť ako vedecký dôkaz živatmy i náznak toho, že nie každá (vesmírna) rasa je ňou vybavená. Článok popisuje následky očkovania z pohľadu rôznych vedeckých smerov - od medicíny, cez kvantovú fyziku, nanotechnológie až po okultizmus.

  • dum povedal/-a: Zo znásilnenia je nemožné narodenie pozitívneho Boha.

    Takže on je aj negatívny Boh. Raz tu píšeš o najvyššom Stvoriteľovi, potom o nejakom pozitívnom Bohu. Nemáš ty v tom tak trochu guľáš?

  • @Ogar Valach povedal/-a:
    @dum, nechceš a nechceš a nechceš pochopiť. Je to na tebe. Informácie ti boli podané. Tvoja nová teória ťažko obstojí proti našim Védam, ktoré

    ktore si ani necitalo ... a vies ty vobec po rusky? Ved ty ani nevies co v tych vedach pise ale stavias sa do pozicie najvacsieho arija na planete.

  • Ogar Valach
    upravené Sun 23 Oct 2022 #330->

    dum povedal/-a: Kde som povedal že on je aj negatívny Boh? Jediný! Stvoriteľ, Boh, Najvyšší Duch, Otec, Absolútna Entita s Pozitívnou prirodzenosťou sa inkarnoval do tela Ježiša Krista. Čo je na tom nepochopiteľné a kde je guláš?

    Trochu si ťa doberám a chytám ťa za slovíčka.

    dum povedal/-a: Boh sa inkarnoval do tela Ježiša Krista v židovskom národe. Fyzicky, geneticky bol Žid.

    Nemožné.

  • P
    upravené Mon 24 Oct 2022 #331->

    openeyes povedal/-a: Článok popisuje následky očkovania z pohľadu rôznych vedeckých smerov - od medicíny, cez kvantovú fyziku, nanotechnológie až po okultizmus.

    Článek beru s rezervou, vzhledem k tomu, na jakém webu vyšel/kdo je autorem.

    Počtář povedal/-a: Já zato nemůžu. Počítadlo se mi samo rozběhlo.
    A když už to mám spočítané, zde je pro zájemce výsledek (bez nároku na úplnost výčtu).

Táto diskusia bola uzavrená.