Úvahy o Bohu a Vesmíre

1789101113»

Komentáre

  • Ogar Valach
    upravené Sat 12 Nov 2022 #362->

    Takže pekne poporiadku jeden tvoj omyl za druhým.


    mih povedal/-a: Autor sa mýli, keď spája Pjakina a Mrtvu vodu.

    Valerij Piakin je jediným skutočným predstaviteľom VP ZSSR a odhalený agent Michail Veličko sa snaží ukradnúť si značku pre seba. Keďže je jediným predstaviteľom, spadá pod neho aj Mŕtva voda. Autor sa teda nemýli. A keby sa aj mýlil, nič to neznamená, pretože KSB reálne tiež nič neznamená. Myslieť si, že každý bude skúmať presné vzťahy a chronológiu nejakej koncepcie je naivné a svedčí o naivnej predstave vlastnej dôležitosti.

    Čo je hlavné, autor tvrdí, že cez Piakina (piakinizmus) je pretláčaná Mŕtva voda, čo je niečo iné ako pripisovanie autorstva Mŕtvej vody Valerijovi Piakinovi. Toto je tvoj prvý omyl. Autor článku napísal doslova toto:

    Doktrína vývoja druhov môže mať podobu náhodnú (Darwinizmus) a cieľavedomú, systematickú (dnes Piakinizmus a ním pretláčaná Mŕtva voda). Podľa tejto teórie sa druhy neustále vyvíjajú – čo sa však zatiaľ nijako nepodarilo v praxi dokázať.


    mih povedal/-a: Autor sa mýli, keď tvrdí, že jeho téza je jediná správna a že je v rozpore s Mrtvou vodou.

    Autor sa nemýli, autor prezentuje védický pohľad na vec. Že máš iný názor je čisto tvoja vec. Toto je tvoj druhý omyl. V článku sa píše presne toto:

    Čo sa týka „náhodného“ vzniku slov a názvoslovia vôbec, tak tu sme – z pohľadu védizmu – zase dôsledne na pôde evolúcie Ducha, nie druhov.


    mih povedal/-a: Spojiť darwinizmus a Vodu mŕtvu je manipulácia. Spojiť "piakinizmus"(ako to volá) a Vodu mŕtvu je manipulácia.

    Autor článku napísal doslova toto:

    Doktrína vývoja druhov môže mať podobu náhodnú (Darwinizmus) a cieľavedomú, systematickú (dnes Piakinizmus a ním pretláčaná Mŕtva voda).

    Veta je rozdelená na dve časti. Na jednej strane je teda náhodný darwinizmus, a na druhej strane cieľavedomý a systematický vývoj druhov presadzovaný Piakinom (piakinizmom) cez propagáciu Mŕtvej vody. Nikde ani slovo o tom, že by bol Piakin autorom Mŕtvej vody a už vôbec nie, že by spájal darwinizmus v Mŕtvou vodou. Toto je tvoj tretí omyl.


    Odpútavaš pozornosť od podstaty zdelenia, ktorým je védický pohľad na vývoj druhov.

  • Ogar Valach
    upravené Sat 12 Nov 2022 #363->

    mih povedal/-a: Prečo mu mám dôverovať v niečom inom?

    O tom to práve je. Že ty mu nemáš dôverovať. Ty si máš jeho tvrdenia, ak sú pre teba dôležité, overovať. My, Slovania, sme nemali autority a ani dnes by sme sa žiadnymi autoritami riadiť nemali. V predchádzajúcom komentári som ti ukázal, že si to ty, kto sa mýli. Nabudúce, keď vyrazíš do útoku, nezabudni si lepšie kryť chrbát.

  • Ogar Valach
    upravené Sat 12 Nov 2022 #364->

    mih povedal/-a: Prečo mu mám dôverovať v niečom inom?

    Ešte jeden omyl. Predpokladáš, že autor článku od teba niečo chce. Že sa ťa snaží presvedčiť. Je to zásadná chyba. Autor článku ti niečo ponúka. A je na tebe či to preveríš a prijmeš, alebo odhodíš ako nepotrebné.

    Presne to isté robím ja. Nikoho nepresviedčam. Iba ponúkam svoj pohľad. A je mi jedno ak ho niekto odmietne. Pre tých, ktorí ho nechcú, to nerobím. Robím to pre tých, ktorí ho chcú a sami si ho preveria predtým, než ho prijmú za svoj.

Táto diskusia bola uzavrená.