Úvahy o Bohu a Vesmíre

13468913

Komentáre

  • R
    upravené Thu 16 Jun 2022 #152->

    @Ferry povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:

    @Ferry povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:

    @Ferry povedal/-a:

    Takých obrovských kostier bolo vykopaných dostatočne veľa.

    Ako tiež som videl také fotky... ale 20 cm mi príde ako čisto rozprávačova vsuvka. Videl obra s človekom na fotke, tak usúdil, že ten obor je človek dnešného typ s výškou okolo 2 metre a to malé pri nemu je zdegenerovaný človek o veľkosti 20 cm. Niektoré závery sú zaujímavé, napríklad tie o tom, že človek začal jesť mäso nie kvoli tomu že musel ale kvôli tomu, že ho to lákalo (zakázané ovocie najviac chutí). Neviem čo je na tom pravdy, ale ako myšlienka zaujímavé. Vo všeobecnosti treba brať dosť s rezervou to čo hovorí. Počúvam teraz aj Sidorove bájky a tie mi prídu viac zrozumiteľné.

    Ale vždyť Bible o tom mluví jasně. Bůh dal na obživu rostliny a jejich plody. Hospodin dal k obživě kromě rostlin i maso! Mluví se o tom hned na začátku Genesis.

    Presne tak, ALE on im dal za pokrm mäso až po potope, po zničení pôvodnej fauny a flóry. Je možné, že predchádzajúca flóra bola oveľa bohatšia na bielkoviny a pritom fauna bola jedovatá. Po potope pôvodná flóra bohatá na bielkoviny, ako aj iné podstané latky pre človeka, bola zničená ale bola dovezená iná fauna, vhodnejšia pre konzumáciu, ako náhrada za utratenú flóru. Napríklad dinosaury, jaštery, isto neboli vhodné ako strava.

    Z čeho soudíš, že to bylo po potopě. Maso jim dal hned po zformování Adama a Evy, potopa byla až dlouho po nich, Noe byl přece jejich potomek.

    Genezis 8 Koniec potopy
    Genezis 9,3 (po potope)
    Všetko, čo sa hýbe a žije, budete mať za pokrm, všetko vám dávam, ako predtým zelené byliny.

    Jo, podíval jsem se, je to tak. Další dílek do mozaiky.

  • Ogar Valach
    upravené Fri 17 Jun 2022 #153->

    @Kancelar povedal/-a:
    Ludstvo si uz preslo aj daleko horsimi obdobiami, prejdeme aj tymto, cesta je cielom.

    Veľmi naivný pohľad na vec.

    1. Ľudstvo možno prežije, ale prežije aj slovanský národ?
    2. Cesta je cieľa? Omyl. Cieľ je cieľ? Omyl. Cesta aj cieľ je cieľ.
  • @Ferry povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:

    @Ferry povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:

    @Ferry povedal/-a:

    Takých obrovských kostier bolo vykopaných dostatočne veľa.

    Ako tiež som videl také fotky... ale 20 cm mi príde ako čisto rozprávačova vsuvka. Videl obra s človekom na fotke, tak usúdil, že ten obor je človek dnešného typ s výškou okolo 2 metre a to malé pri nemu je zdegenerovaný človek o veľkosti 20 cm. Niektoré závery sú zaujímavé, napríklad tie o tom, že človek začal jesť mäso nie kvoli tomu že musel ale kvôli tomu, že ho to lákalo (zakázané ovocie najviac chutí). Neviem čo je na tom pravdy, ale ako myšlienka zaujímavé. Vo všeobecnosti treba brať dosť s rezervou to čo hovorí. Počúvam teraz aj Sidorove bájky a tie mi prídu viac zrozumiteľné.

    Ale vždyť Bible o tom mluví jasně. Bůh dal na obživu rostliny a jejich plody. Hospodin dal k obživě kromě rostlin i maso! Mluví se o tom hned na začátku Genesis.

    Presne tak, ALE on im dal za pokrm mäso až po potope, po zničení pôvodnej fauny a flóry. Je možné, že predchádzajúca flóra bola oveľa bohatšia na bielkoviny a pritom fauna bola jedovatá. Po potope pôvodná flóra bohatá na bielkoviny, ako aj iné podstané latky pre človeka, bola zničená ale bola dovezená iná fauna, vhodnejšia pre konzumáciu, ako náhrada za utratenú flóru. Napríklad dinosaury, jaštery, isto neboli vhodné ako strava.

    Z čeho soudíš, že to bylo po potopě. Maso jim dal hned po zformování Adama a Evy, potopa byla až dlouho po nich, Noe byl přece jejich potomek.

    Genezis 8 Koniec potopy
    Genezis 9,3 (po potope)
    Všetko, čo sa hýbe a žije, budete mať za pokrm, všetko vám dávam, ako predtým zelené byliny.

    Ešte doplním aj tento biblický verš: Gn 9,2 Nech majú pred vami strach a hrôzu všetky zvieratá zeme, všetko vtáctvo neba a všetko, čo sa hýbe na zemi; dostávate do rúk všetky ryby mora.
    (desivý boh len čo sa patrí)

    Inak ide aj o to, že ak nebolo rastlín na jedenie, tak potom aj všetky väčšie bylinožravce mali problém. Preto si myslím, že tá potopa nemohla byť taká, že voda zaliala celú zem a súš zmizla. Ale museli ostať nedotknuté pahorky, kde mohol plynule pokračovať život a celý potravinový reťazec. Inak podľa biblických apokryfov sa noe so zvieratmi plavil celý rok, kým našiel súš. Rozhodne tam nemohol mať všetky zvieratá sveta (aj keby tá loď mala rozmery dnešných lietadlových lodí), ale určitý základný ekosystém, ktorý bol prenesený na novú teritóriu.
    (asi ťažko by sa noeho synovia potom ešte venovali rozvážaniu levov do afriky, jaguárov do j. ameriky, kengury do austrálie a pod.)

    Inak, čisto podľa môjho názoru, biblia je už brutálne prekrútená. Nový zákon je mladší, a aj tak sa im podarilo z ježiša spraviť mäsožrúta, pijana vína, hoci on bol Nazír (podobne ako Samson). Boli to prvorodení synovia, ktorých rodičia zasvätili Bohu. Od malu im nestrihali vlasy, nepili víno a celý život sa riadili prísnymi obmedzeniami. Mimochodom v Kašmíre je mauzoleum (roza bal), kde majú byť pozostatky Ježiša Krista. Moslimovia ho volali Jus Asar. https://ru.wikipedia.org/wiki/Роза-бал

  • Rozhodne tam nemohol mať všetky zvieratá sveta

    Loď ako loď, loď plávajúca vo vode, loď plávajúca vo vzduchu - vesmírna loď.

  • Ladič
    upravené Sat 18 Jun 2022 #156->

    @Ferry povedal/-a:

    Rozhodne tam nemohol mať všetky zvieratá sveta

    Loď ako loď, loď plávajúca vo vode, loď plávajúca vo vzduchu - vesmírna loď.

    A dá se pokračovat že... vzorky tkání, genetické vzorky, datové kopie, jj, možná mohl ...

  • Problém je, že jsme od té doby jaksi ztvrdli všichni na jedné lodi a musíme s tím nějak naložit bez ztráty karmické kytičky...

  • @jardob povedal/-a:

    @Ferry povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:

    @Ferry povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:

    @Ferry povedal/-a:

    Takých obrovských kostier bolo vykopaných dostatočne veľa.

    Ako tiež som videl také fotky... ale 20 cm mi príde ako čisto rozprávačova vsuvka. Videl obra s človekom na fotke, tak usúdil, že ten obor je človek dnešného typ s výškou okolo 2 metre a to malé pri nemu je zdegenerovaný človek o veľkosti 20 cm. Niektoré závery sú zaujímavé, napríklad tie o tom, že človek začal jesť mäso nie kvoli tomu že musel ale kvôli tomu, že ho to lákalo (zakázané ovocie najviac chutí). Neviem čo je na tom pravdy, ale ako myšlienka zaujímavé. Vo všeobecnosti treba brať dosť s rezervou to čo hovorí. Počúvam teraz aj Sidorove bájky a tie mi prídu viac zrozumiteľné.

    Ale vždyť Bible o tom mluví jasně. Bůh dal na obživu rostliny a jejich plody. Hospodin dal k obživě kromě rostlin i maso! Mluví se o tom hned na začátku Genesis.

    Presne tak, ALE on im dal za pokrm mäso až po potope, po zničení pôvodnej fauny a flóry. Je možné, že predchádzajúca flóra bola oveľa bohatšia na bielkoviny a pritom fauna bola jedovatá. Po potope pôvodná flóra bohatá na bielkoviny, ako aj iné podstané latky pre človeka, bola zničená ale bola dovezená iná fauna, vhodnejšia pre konzumáciu, ako náhrada za utratenú flóru. Napríklad dinosaury, jaštery, isto neboli vhodné ako strava.

    Z čeho soudíš, že to bylo po potopě. Maso jim dal hned po zformování Adama a Evy, potopa byla až dlouho po nich, Noe byl přece jejich potomek.

    Genezis 8 Koniec potopy
    Genezis 9,3 (po potope)
    Všetko, čo sa hýbe a žije, budete mať za pokrm, všetko vám dávam, ako predtým zelené byliny.

    Ešte doplním aj tento biblický verš: Gn 9,2 Nech majú pred vami strach a hrôzu všetky zvieratá zeme, všetko vtáctvo neba a všetko, čo sa hýbe na zemi; dostávate do rúk všetky ryby mora.
    (desivý boh len čo sa patrí)

    Inak ide aj o to, že ak nebolo rastlín na jedenie, tak potom aj všetky väčšie bylinožravce mali problém. Preto si myslím, že tá potopa nemohla byť taká, že voda zaliala celú zem a súš zmizla. Ale museli ostať nedotknuté pahorky, kde mohol plynule pokračovať život a celý potravinový reťazec. Inak podľa biblických apokryfov sa noe so zvieratmi plavil celý rok, kým našiel súš. Rozhodne tam nemohol mať všetky zvieratá sveta (aj keby tá loď mala rozmery dnešných lietadlových lodí), ale určitý základný ekosystém, ktorý bol prenesený na novú teritóriu.
    (asi ťažko by sa noeho synovia potom ešte venovali rozvážaniu levov do afriky, jaguárov do j. ameriky, kengury do austrálie a pod.)

    Inak, čisto podľa môjho názoru, biblia je už brutálne prekrútená. Nový zákon je mladší, a aj tak sa im podarilo z ježiša spraviť mäsožrúta, pijana vína, hoci on bol Nazír (podobne ako Samson). Boli to prvorodení synovia, ktorých rodičia zasvätili Bohu. Od malu im nestrihali vlasy, nepili víno a celý život sa riadili prísnymi obmedzeniami. Mimochodom v Kašmíre je mauzoleum (roza bal), kde majú byť pozostatky Ježiša Krista. Moslimovia ho volali Jus Asar. https://ru.wikipedia.org/wiki/Роза-бал

    Ten chlapík (Lakšmi Narajána Das - občianskym menom Leonid Tugutov) hovoril aj takú vec, že po každej juge sa deje potopa, a to tak, že tam kde bola súš, je more, a tam kde bolo more je súš. Preto minulé civilizácie treba hľadať nie na súši, ale na dne mora. Malo by sa to týkať aj tej civilizácie, ktorá existovala pred 5000 rokmi. Lenže ono to prirodzene nemôže byť stopercentná výmena súše a mora. Musia tam byť zachované aj úseky pôvodnej pevniny už len kvôli tomu, aby prežila fauna a flóra a plynule sa adaptovala zo starých do nových podmienok. Kým sa na novej súši postupne rozvinie život, lebo nová pevnina nebude okamžite schopná sa zazelenať novou prírodou, ale chvíľu to potrvá.

  • @Ferry povedal/-a:

    Rozhodne tam nemohol mať všetky zvieratá sveta

    Loď ako loď, loď plávajúca vo vode, loď plávajúca vo vzduchu - vesmírna loď.

    Možností je určite veľa, ale ja som mal na mysli drevenú archu, tú ktorá bola reálne nájdená na území osmanského turecka ešte začiatkom 20. storočia. Nájdené vstupné dvere mali mať rozmer 6x6 metrov. Ktovie, čo to bolo vlastne za misiu, a čo všetko bolo v tej lodi.
    O tom náleze je písané v knihe "Smutné dedičstvo Atlantídy".
    Biblia uvádza rozmeru lode 150x25x30 metrov (to je väčšie ako Krížnik Aurora).

  • @jardob povedal/-a:
    Páčila sa mi jedna analógia s rozprávkou o zlatej rybke.

    Milý Jardob, prosím, veľmi rada pátram o týchto skrytých významoch rozprávok. Odkiaľ čerpáš svoje zdroje? Či sú Tvoj vlastné?

  • @Sonice povedal/-a:

    @jardob povedal/-a:
    Páčila sa mi jedna analógia s rozprávkou o zlatej rybke.

    Milý Jardob, prosím, veľmi rada pátram o týchto skrytých významoch rozprávok. Odkiaľ čerpáš svoje zdroje? Či sú Tvoj vlastné?

    Nie sú moje :smile: V posledných dňoch počúvam prednášky o Védach od Leonida Tugutova (Lakšmi Narajána Das) a on uviedol tú analógiu. Hovoril niečo aj o sliepočke riabke, ale to som moc dobre nepochopil. Každopádne, keď narazím na niečo, čo ma osloví, tak sa o to podelím.

  • @jardob povedal/-a:

    @Sonice povedal/-a:

    @jardob povedal/-a:
    Páčila sa mi jedna analógia s rozprávkou o zlatej rybke.

    Milý Jardob, prosím, veľmi rada pátram o týchto skrytých významoch rozprávok. Odkiaľ čerpáš svoje zdroje? Či sú Tvoj vlastné?

    Nie sú moje :smile: V posledných dňoch počúvam prednášky o Védach od Leonida Tugutova (Lakšmi Narajána Das) a on uviedol tú analógiu. Hovoril niečo aj o sliepočke riabke, ale to som moc dobre nepochopil. Každopádne, keď narazím na niečo, čo ma osloví, tak sa o to podelím.

    Sliepočka rjaba mluví o stvoření světa.

  • @jardob povedal/-a:

    Nie sú moje :smile:

    @Rusofil povedal/-a:

    Sliepočka rjaba mluví o stvoření světa.

    Ďakujem obom, je ich oveľa viac. Napríklad klasická roprávka o koblížkovi je o kosmologii, rozprávku o Vasilise premudrej je o intuicii, mam ju v knihe doprodrobna rozobratu. V podstate kazda rozpravka je takto rozobratelna, pre to o tom patram.

  • @Rusofil povedal/-a:

    @jardob povedal/-a:

    @Sonice povedal/-a:

    @jardob povedal/-a:
    Páčila sa mi jedna analógia s rozprávkou o zlatej rybke.

    Milý Jardob, prosím, veľmi rada pátram o týchto skrytých významoch rozprávok. Odkiaľ čerpáš svoje zdroje? Či sú Tvoj vlastné?

    Nie sú moje :smile: V posledných dňoch počúvam prednášky o Védach od Leonida Tugutova (Lakšmi Narajána Das) a on uviedol tú analógiu. Hovoril niečo aj o sliepočke riabke, ale to som moc dobre nepochopil. Každopádne, keď narazím na niečo, čo ma osloví, tak sa o to podelím.

    Sliepočka rjaba mluví o stvoření světa.

    Môže byť, len som od neho nepočul celý príbeh, len sa vyjadril k niektorým postavám, takže nemám o tom celistvý obraz ako pri tej zlatej rybke.
    Ale áno. Podľa véd má vesmír tvar vajca. A vnútorné rozmery vesmíru nie sú vraj nekonečné ale konkrétne.
    V súvislosti s vesmírom ma tam zaujali tie matematické údaje. V tom zašumenom videu (z VHS) dával na začiatku množstvo príkladov, čo bolo vo védach známe už tisícky rokov predtým, než to objavili naši materialistický vedci. A spomenul tam údaj obehu zeme okolo Slnka (t.j. doba jedného roka) v dňoch s presnosťou tuším na 8 desatinných miest. To je ale prekvapivé. Pretože ak rok trval aj pred tisíckami rokov 365,25xxxxxx dňa, tak by to znamenalo, že Zem svoj krúživý pohyb okolo Slnka neznižuje ani nezrýchľuje. Pri obehu mesiaca okolo Zeme ale vraj dochádza (podľa astrofyzikov) ku znižovaniu jeho rýchlosti, lebo jeho interakcia s moriami na zemi (príliv/odliv) mu odoberá energiu (ja by som to logickejšie čakal skôr na rotácii zeme, lebo tá rotuje rýchlejšie ako mesiac, a skôr táto by mala byť brzdená, a Mesiac by tým mal byť zrýchľovaný).

  • @Sonice povedal/-a:

    @jardob povedal/-a:

    Nie sú moje :smile:

    @Rusofil povedal/-a:

    Sliepočka rjaba mluví o stvoření světa.

    Ďakujem obom, je ich oveľa viac. Napríklad klasická roprávka o koblížkovi je o kosmologii, rozprávku o Vasilise premudrej je o intuicii, mam ju v knihe doprodrobna rozobratu. V podstate kazda rozpravka je takto rozobratelna, pre to o tom patram.

    O Vasilise tuším písal Sidorov. Ty to máš v akej knihe?

  • @jardob povedal/-a:

    O Vasilise tuším písal Sidorov. Ty to máš v akej knihe?

    Ženy, ktoré behali s vlkmi, Clarisa Estes. Mexicanka s koreňmi zo strednej Europy, rozobera tam do detailov viac nasich rozpravok, ale aj z indianskych kultur.

  • d
    dum
    upravené Sat 25 Jun 2022 #168->

    @jardob povedal:Mimochodom v Kašmíre je mauzoleum (roza bal), kde majú byť pozostatky Ježiša Krista....Toto myslím že je nereálne. Keďže považujem Ježiša Krista za inkarnáciu Boha na túto planétu, nie len za proroka a pod. -tak po umučení, ukrižovaní telo umrelo. Avšak v tretí deň bolo znovuoživené, vstalo z mŕtvych a bolo vzaté Bohom "na nebesia" -do Absolútneho stavu, kde boli prvky živočíšneho ľudského tela Ním transformované, absolutizované. Takže Boh už nie je len Duch ako to bolo dovtedy.

  • @dum povedal/-a:
    považujem Ježiša Krista za inkarnáciu Boha na túto planétu,nie len za proroka a pod.

    Na základe čoho považuješ Ježiša Krista za vtelenie Boha? Prečo by sa Boh vteľoval? Bol naozaj ukrižovaný a naozaj vstal z mŕtvych? Je Boh to isté ako Stvoriteľ?

  • d
    dum
    upravené Sat 25 Jun 2022 #170->

    @Ogar Valach povedal/-a:

    @dum povedal/-a:
    považujem Ježiša Krista za inkarnáciu Boha na túto planétu,nie len za proroka a pod.

    Na základe čoho považuješ Ježiša Krista za vtelenie Boha? Prečo by sa Boh vteľoval? Bol naozaj ukrižovaný a naozaj vstal z mŕtvych? Je Boh to isté ako Stvoriteľ?

    Aktivátor pozitívneho Stvorenia Sám zo Seba z popudu vlastnej
    Pozitívnej Lásky a Tvorby je Boh Stvoriteľ, Jediný ktorý vždy Bol, Je, a Bude. Do inkarnácie na zem(a nielen na zem!) Najvyšší Boh-Duch Stvoriteľ. Po vteleniach do procesov a zažitia pozitívnych druhov životov ktoré Sám aktivoval no aj do tých opačných ktoré neaktivoval ale svojou voľbou aktivovala Ním stvorená relatívna myseľ ktorá sa od Neho odvrátila a vybrala sa smerom od Neho sa stal Absolútnym aj v procese nielen v stave. Ak by sa nevtelil do výtvorov relatívnej mysle,
    (výtvorov bohov,božích synov)alebo ak by skúsenostne nezažil úplne všetky vzorky životov v procese alebo ak by fyzicky zomrel(duchovne a duševne to nie je možné) a neabsolutizoval telo v ktorom sa Najvyšší Boh-Duch môže Stvoreniu aj pseudostvoreniu v procese prejavovať -tak by sa nestal Absolútnou Bytosťou s Absolútnym Poznaním, Spoznaním, Všadeprítomnosťou...ktorou v stave bol avšak nie ešte v procese. Nikde už neodišiel. Vždy Je tu. Aj v nás, pri nás,s nami. Cez nás zažíva proces naďalej. V stave ho pozná, vie o všetkom.....Úplne jednoducho: musel sa tu inkarnovať a zrodiť ľudským spôsobom, spasiť nás slobodou voľby, musel umrieť telom , vojsť do iných dimenzií a urobiť si tam svoju robotu, vrátiť sa a vziať telo do svojej Pozitívnej Absolútnosti....Štyri evanjeliá štyroch učeníkov Ježiša Krista ktoré opisujú, "monitorujú" Jeho skutky aj vyjadrenia na zemi považujem za pravdivé aj smerodajné hlavne v ich vnútornom zmysle. A nadväzujúce dieliky ďalších filozofických, náboženských, mystických, historických a ďalších zdrojov, intuície, logiky, analýz do celkovej duchovnej mozaiky. Viem, panteisti, polyteisti, panenteisti,
    ateisti, taoisti, budhisti, konfucianisti, animisti, hinduisti a možno ani védisti a určite aj niektorí teisti atď. s tým nemusia a nebudú súhlasiť. Tak.

  • @dum Fri 24 Jun 23:22 upravené Sat 25 Jun 06:00

  • d
    dum
    upravené Sat 25 Jun 2022 #172->

    @Miky72 povedal/-a:
    @dum Fri 24 Jun 23:22 upravené Sat 25 Jun 06:00

    Vtipné:)len s tým rozdielom že sa nepodieľal na pseudotvorení časti vesmíru, negatívnych entít, dimenzií, ľudských egomyslí, negatívnych skutkov a jeho Prirodzenosť neobsahuje nič negatívne, ani hnev. A nezachraňuje stvorenie pred svojím hnevom. O zle a lžiach vedel v stave no neaktivoval ich. Dovolil im prejaviť sa dočasne v procese kvôli spoznaniu, poučeniam, ilustrácií, prejaveniu svojej ohavnosti, rozlíšeniu a slobode voľby zvoliť si.

  • @dum
    Vtipné:)len s tým rozdielom že sa nepodieľal na pseudotvorení časti vesmíru,negatívnych entít,dimenzií,ľudských egomyslí,negatívnych skutkov a jeho Prirodzenosť neobsahuje nič negatívne,ani hnev.

    To je akorát tvoje víra. A kde se to všechno vzalo? Bůh je přece Stvořitel všeho! Je to jako bys chtěl uvařit slané jídlo a měl jsi k dispozici pouze cukr.
    (A dělej, prosím tě, mezery za tečkou a čárkou. Nedá se to číst.)

  • @Miky72 povedal/-a:

    @dum
    Vtipné:)len s tým rozdielom že sa nepodieľal na pseudotvorení časti vesmíru,negatívnych entít,dimenzií,ľudských egomyslí,negatívnych skutkov a jeho Prirodzenosť neobsahuje nič negatívne,ani hnev.

    To je akorát tvoje víra. A kde se to všechno vzalo? Bůh je přece Stvořitel všeho! Je to jako bys chtěl uvařit slané jídlo a měl jsi k dispozici pouze cukr.
    (A dělej, prosím tě, mezery za tečkou a čárkou. Nedá se to číst.)

    To je zasa len tvoja viera. Keby to všetko ostalo len v Ňom, v stave, tak by nič v procese nebolo. Zlo a lži zo Seba neaktivoval a neuviedol do procesu! No boli v Absolútnom stave len ako Voľba! a Vedenie o nich. Aktivovalo a uviedlo ich do procesu relatívne Stvorenie svojimi voľbami!

  • d
    dum
    upravené Sun 26 Jun 2022 #175->

    Ak tvoje dospelé dieťa spácha kriminálny čin, o ktorom ty vieš akú má ten čin povahu a charakteristiky s ktorými sa vôbec nestotožňuješ, čo obnáša jeho aktivácia a uvedenie do procesu- aké to spôsobuje utrpenie, bolesť, následky, dôsledky a pred niečím takým si ho už skôr vystríhal a napriek upozorneniam to urobil - tak ty ako jeho "tvorca" ,"stvoriteľ" si zodpovedný za jeho voľby? Ty si aktivátor činu?

  • @dum povedal/-a:

    @Ogar Valach povedal/-a:

    @dum povedal/-a:
    považujem Ježiša Krista za inkarnáciu Boha na túto planétu,nie len za proroka a pod.

    Na základe čoho považuješ Ježiša Krista za vtelenie Boha? Prečo by sa Boh vteľoval? Bol naozaj ukrižovaný a naozaj vstal z mŕtvych? Je Boh to isté ako Stvoriteľ?

    Aktivátor pozitívneho Stvorenia Sám zo Seba z popudu vlastnej
    Pozitívnej Lásky a Tvorby je Boh Stvoriteľ, Jediný ktorý vždy Bol, Je, a Bude. Do inkarnácie na zem(a nielen na zem!) Najvyšší Boh-Duch Stvoriteľ. Po vteleniach do procesov a zažitia pozitívnych druhov životov ktoré Sám aktivoval no aj do tých opačných ktoré neaktivoval ale svojou voľbou aktivovala Ním stvorená relatívna myseľ ktorá sa od Neho odvrátila a vybrala sa smerom od Neho sa stal Absolútnym aj v procese nielen v stave. Ak by sa nevtelil do výtvorov relatívnej mysle,
    (výtvorov bohov,božích synov)alebo ak by skúsenostne nezažil úplne všetky vzorky životov v procese alebo ak by fyzicky zomrel(duchovne a duševne to nie je možné) a neabsolutizoval telo v ktorom sa Najvyšší Boh-Duch môže Stvoreniu aj pseudostvoreniu v procese prejavovať -tak by sa nestal Absolútnou Bytosťou s Absolútnym Poznaním, Spoznaním, Všadeprítomnosťou...ktorou v stave bol avšak nie ešte v procese. Nikde už neodišiel. Vždy Je tu. Aj v nás, pri nás,s nami. Cez nás zažíva proces naďalej. V stave ho pozná, vie o všetkom.....Úplne jednoducho: musel sa tu inkarnovať a zrodiť ľudským spôsobom, spasiť nás slobodou voľby, musel umrieť telom , vojsť do iných dimenzií a urobiť si tam svoju robotu, vrátiť sa a vziať telo do svojej Pozitívnej Absolútnosti....Štyri evanjeliá štyroch učeníkov Ježiša Krista ktoré opisujú, "monitorujú" Jeho skutky aj vyjadrenia na zemi považujem za pravdivé aj smerodajné hlavne v ich vnútornom zmysle. A nadväzujúce dieliky ďalších filozofických, náboženských, mystických, historických a ďalších zdrojov, intuície, logiky, analýz do celkovej duchovnej mozaiky. Viem, panteisti, polyteisti, panenteisti,
    ateisti, taoisti, budhisti, konfucianisti, animisti, hinduisti a možno ani védisti a určite aj niektorí teisti atď. s tým nemusia a nebudú súhlasiť. Tak.

    Trochu sa mi to zle číta. Najmä tá prvá polovica. Veľa veľkých písmen a nedokončené vety. Som z toho jeleň. Nedarí sa mi to pochopiť.
    Čo sa týka zlej pseudomysle, ktorá aktivuje zlo... Kto ju stvoril takou akou je, a je teda zodpovedný za to čo pácha? (veď pseudomyseľ nie je živá, je to len mechanizmus. Podľa mňa je živý len Boh, jeho vedomie, a nič iné) A na čo (alebo pred čím) nás potreboval Ježiš spasiť/zachrániť?

  • d
    dum
    upravené Sun 26 Jun 2022 #177->

    @jardob povedal/-a:

    @dum povedal/-a:

    @Ogar Valach povedal/-a:

    @dum povedal/-a:
    považujem Ježiša Krista za inkarnáciu Boha na túto planétu,nie len za proroka a pod.

    Na základe čoho považuješ Ježiša Krista za vtelenie Boha? Prečo by sa Boh vteľoval? Bol naozaj ukrižovaný a naozaj vstal z mŕtvych? Je Boh to isté ako Stvoriteľ?

    Aktivátor pozitívneho Stvorenia Sám zo Seba z popudu vlastnej
    Pozitívnej Lásky a Tvorby je Boh Stvoriteľ, Jediný ktorý vždy Bol, Je, a Bude. Do inkarnácie na zem(a nielen na zem!) Najvyšší Boh-Duch Stvoriteľ. Po vteleniach do procesov a zažitia pozitívnych druhov životov ktoré Sám aktivoval no aj do tých opačných ktoré neaktivoval ale svojou voľbou aktivovala Ním stvorená relatívna myseľ ktorá sa od Neho odvrátila a vybrala sa smerom od Neho sa stal Absolútnym aj v procese nielen v stave. Ak by sa nevtelil do výtvorov relatívnej mysle,
    (výtvorov bohov,božích synov)alebo ak by skúsenostne nezažil úplne všetky vzorky životov v procese alebo ak by fyzicky zomrel(duchovne a duševne to nie je možné) a neabsolutizoval telo v ktorom sa Najvyšší Boh-Duch môže Stvoreniu aj pseudostvoreniu v procese prejavovať -tak by sa nestal Absolútnou Bytosťou s Absolútnym Poznaním, Spoznaním, Všadeprítomnosťou...ktorou v stave bol avšak nie ešte v procese. Nikde už neodišiel. Vždy Je tu. Aj v nás, pri nás,s nami. Cez nás zažíva proces naďalej. V stave ho pozná, vie o všetkom.....Úplne jednoducho: musel sa tu inkarnovať a zrodiť ľudským spôsobom, spasiť nás slobodou voľby, musel umrieť telom , vojsť do iných dimenzií a urobiť si tam svoju robotu, vrátiť sa a vziať telo do svojej Pozitívnej Absolútnosti....Štyri evanjeliá štyroch učeníkov Ježiša Krista ktoré opisujú, "monitorujú" Jeho skutky aj vyjadrenia na zemi považujem za pravdivé aj smerodajné hlavne v ich vnútornom zmysle. A nadväzujúce dieliky ďalších filozofických, náboženských, mystických, historických a ďalších zdrojov, intuície, logiky, analýz do celkovej duchovnej mozaiky. Viem, panteisti, polyteisti, panenteisti,
    ateisti, taoisti, budhisti, konfucianisti, animisti, hinduisti a možno ani védisti a určite aj niektorí teisti atď. s tým nemusia a nebudú súhlasiť. Tak.

    Trochu sa mi to zle číta. Najmä tá prvá polovica. Veľa veľkých písmen a nedokončené vety. Som z toho jeleň. Nedarí sa mi to pochopiť.
    Čo sa týka zlej pseudomysle, ktorá aktivuje zlo... Kto ju stvoril takou akou je, a je teda zodpovedný za to čo pácha? (veď pseudomyseľ nie je živá, je to len mechanizmus. Podľa mňa je živý len Boh, jeho vedomie, a nič iné) A na čo (alebo pred čím) nás potreboval Ježiš spasiť/zachrániť?

    Zle sa to možno číta preto lebo na oslovenie Boha a Jeho charakteristík vždy používam začiatočné veľké písmená a potom sa zdá že je veta nedokončená. Sú začaté aj dokončené. Zatiaľ sa ti to možno nedarí pochopiť ale ten čas uchopenia určite príde. Vidím že sa musím vyjadrovať ináč aj keď je tu pár ľudí čo tomu rozumejú. Takže myseľ-duch(ty to nazývaš duša) je živá a je najvyššou kvalitou stvorenia. Boh tvorí zo seba samého takže tvorí pozitívne mysle-duchov s vedomím a sebauvedomením. Tým duchom potom nadelí duše a telá kvôli vyjadreniu a prejaveniu sa v procese stvorenia. Niektoré z myslí(duchov,bytostí)-synovia boží AKTIVOVALI svojimi voľbami negatívny proces ktorý bol dovtedy len v neaktívnej forme v stave len ako sloboda voľby zvoliť si odklon od Boha. Tou aktiváciou sa spustil celý proces pádu ktorého dôsledky a následky vnímame okolo seba. Ten kto ich stvoril nie je zodpovedný za ich voľby aktivácie ziel a lží (to som vyjadril v príklade s dieťaťom), a ani sa na ich procese-skutkoch, činoch nepodieľa. Jednoduchšie a zrozumiteľnejšie už to neviem a ani nemôžem vyjadriť.

  • d
    dum
    upravené Sun 26 Jun 2022 #178->

    Spasil nás svojou inkarnáciou. Dal nám príklady atribútov Boha-Lásky, Múdrosti, Dobra, Pravdy, Spravodlivosti, Pochopenia, Akceptovania, Súcitu, Empatie, Milosrdenstva atď. Je to príklad atribútov
    aj skutočného, pravého života v pozitívnom stave bytia. Ukázal nám Svetlo. Voľba, výber, alternatíva. Kráčať k Bohu alebo vzďaľovať sa od Neho. Spasil nás aj dočasnosťou vzdaľovania sa, pádu, pre všetkých.

  • @dum, tvoj názor a tvoju vieru rešpektujem. Z Ježiša cirkev urobila Boha preto, aby vytvorila rozdiel medzi ním a nami. Pretože ak on bol Boh, nikto z nás nie je a nikto z nás nikdy nedosiahne jeho úroveň. Bolo to vytvorené na podporu toho, že kresťania sú považovaní a sami seba považujú za rabov (otrokov) Božích. Nielenže mi nič z tohto vnútorne nesedí, ale mi to ani nedáv a zmysel. Mám podozrenie, že Boh, o ktorom píšeš, nie je Stvoriteľ. Vesmír (celý svet) funguje na základe hierarchie. Ten tvoj Boh nemusí byť Stvoriteľ, aj keď ty ho za neho považuješ. Vždy je to o tom, ako vysoko dokážeme uvidieť. Pre niekoho je najvyšší jahve, pre iného Boh. Narozdiel od ostatných veľmi dobre rozumiem ako to myslíš. Je to čisto kresťanská filozofia. Z môjho pohľadu je tam viacero logických trhlín a tiež miešanie Stvoriteľa s Bohom. Nestotožňujem sa s tvojim videním sveta.

    Jedna z troch dobrých vecí na islame (sú naozaj iba tri a všetky tri sú prevzaté) je, že Ježiša nepovažuje za Boha, ale za proroka. Ďalšími sú zákaz úroku (naši predkovia úrok nepoznali) a zákaz pitia alkoholu (naši predkovia nepili alkohol).

  • @dum povedal/-a:
    Spasil nás svojou inkarnáciou. Dal nám príklady atribútov Boha-Lásky, Múdrosti, Dobra, Pravdy, Spravodlivosti, Pochopenia, Akceptovania, Súcitu, Empatie, Milosrdenstva atď. Je to príklad atribútov
    aj skutočného, pravého života v pozitívnom stave bytia. Ukázal nám Svetlo. Voľba, výber, alternatíva. Kráčať k Bohu alebo vzďaľovať sa od Neho. Spasil nás aj dočasnosťou vzdaľovania sa, pádu, pre všetkých.

    Nám neukázal nič. Ukázal to primitívnym nádorom.

  • @Ogar Valach povedal/-a:
    @dum, tvoj názor a tvoju vieru rešpektujem. Z Ježiša cirkev urobila Boha preto, aby vytvorila rozdiel medzi ním a nami. Pretože ak on bol Boh, nikto z nás nie je a nikto z nás nikdy nedosiahne jeho úroveň. Bolo to vytvorené na podporu toho, že kresťania sú považovaní a sami seba považujú za rabov (otrokov) Božích. Nielenže mi nič z tohto vnútorne nesedí, ale mi to ani nedáv a zmysel. Mám podozrenie, že Boh, o ktorom píšeš, nie je Stvoriteľ. Vesmír (celý svet) funguje na základe hierarchie. Ten tvoj Boh nemusí byť Stvoriteľ, aj keď ty ho za neho považuješ. Vždy je to o tom, ako vysoko dokážeme uvidieť. Pre niekoho je najvyšší jahve, pre iného Boh. Narozdiel od ostatných veľmi dobre rozumiem ako to myslíš. Je to čisto kresťanská filozofia. Z môjho pohľadu je tam viacero logických trhlín a tiež miešanie Stvoriteľa s Bohom. Nestotožňujem sa s tvojim videním sveta.

    Jedna z troch dobrých vecí na islame (sú naozaj iba tri a všetky tri sú prevzaté) je, že Ježiša nepovažuje za Boha, ale za proroka. Ďalšími sú zákaz úroku (naši predkovia úrok nepoznali) a zákaz pitia alkoholu (naši predkovia nepili alkohol).

    Keďže je Jediný Absolútny, tak samozrejme že my sme relatívni k Absolútnu a jeho úroveň nikto nedosiahne, no môžme sa k Nemu večne približovať v čisto pozitívnom živote a procese bytia. Ja nechcem a ani nemôžem byť Absolútny keďže existenciu som začal v určitom bode stvorenia. Boh je nestvorený. A nehlásim sa k žiadnemu náboženstvu,cirkvi,rádu,sekte atď. @dum vidí Boha ako Absolútnu a Absolútne Pozitívnu Entitu. Každopádne všetci na zemi fungujeme v rámci aktivovaného Pádu relatívnou mysľou. Tvoj názor taktiež akceptujem.

Táto diskusia bola uzavrená.