Referenčné osoby a osud fóra

245

Komentáre

  • @jardob povedal/-a:
    Kde je napísané, že koncepcia má presvedčiť všetkých dnešných existujúcich ľudí, vrátane fanatikov a vyložených odporcov?

    Kazdu koncepciu v historii ludstva (KSB nevinimajuc), ktoru autori napisali a o ktorej si mysleli, ze je dobra tak ju chceli rozsirit medzi ludi. Nie medzi hrstku ludi, ale medzi masu ludi. Inac je to len pisanie do suflika. A nehnevaj sa na mna, ale mam pocit, ze tomuto sa branite. Ak nie, tak ste vobec nepochopili jednu dolezitu vec. KSB bola pisana akademikmi. Akademici bohuzial nedokazu pisat zrozumitelnou formou pre vacsinu ludi v spolocnosti. Takze ak chces oslovit tuto cast spolocnosti musis zmenit formu ci sa ti to paci alebo nie, inac je kazda koncepcia odsudena na zanik.

    KSB nie je primárne určený na konfrontáciu s odporcami.

    Toto snad nemyslis vazne. Ak sa hocijaka koncepcia brani nazorovej konfrontacii alebo oponenture, tak sa automaticky stava dogmou.

    KSB je nizkoúrovňový operačný systém, má pracovať neviditeľne, ako podhubie.

    Nie, ma pracovat viditelne, inac je to len nastroj pre uzku skupinu ludi.

  • @Fero povedal/-a:
    Áno, jediný kto tu zostal zo starej partie je Jardob, ktorého rozhľadenosť, múdrosť a aj ľudskosť cítiť z každého jeho príspevku, niekto /aj za pomoci adminov/ rozhodol, že to tu nemá miesto. Je to veľká škoda, ale chcel som tým povedať to, že zlo si cestu vždy nájde. Rád by som poprosil tých, ktorí majú srdcia a myšlienky čisté, poraďte mi, kam sa obrátiť, kde nájdem tých "starých a úprimných" Kobákov

    Ten tajomny niekto je Jardob samotny, ktory uz predvcerom oznamil, ze z fora odchadza. Medzitym tu urobil siahodlhu analyzu historie KSB for, plnu polopravd. Ak vyhladavas takuto uprimnost, najdes ju aj so starymi kobakmi na TG Zlomu. Inak su asi vsetci ostatni spomenuti tu: https://ksbforum.info/odkazy

  • @Atom povedal/-a:
    Přečetl jsem si článek "Osobnosti" KSB a smerovanie nášho a jsem zhrozen, čiší z toho zpupnost.

    zacal si takto a koncis takto:

    Svoboda v klášterech , cechu v jakékoliv specializaci a KSB je svým způsobem vědní obor funguje tak, že:
    Že ne každý může dovnitř (musí splnit nějaká kriteria, navrhuji, aby kriteriem bylo být neosobní věcný, bez urážek oponenta),
    ale každý může ven.

    Preco nas obvinujes zo spupnosti ak nou sam trpis? Sme na internete, registrovat sa moze naozaj kazdy, kto to zvladne. Skus sa zaregistrovat ako Atom2 a uvidis zvonku aky je to proces. Prejst moze kazdy, ale nie kazdy prejde.

    Pokud nepřeformulujete toto vyhlášení, jsem také proto, aby se změnil název, aby nebyl to přímo KSB. Protože jestli sem může každý, pak to zdiskredituje KSB.

    Nazov si zvolil Milo, pretoze cele forum vytvoril sam, bolo ich mnoho, ktori do toho s chutou kecali, ale nikto k dielu ruku neprilozil a preto, preco by mali mat nejaky hlas v tom, ako sa toto forum vola?


  • @Kancelar povedal/-a:

    @Fero povedal/-a:
    Áno, jediný kto tu zostal zo starej partie je Jardob, ktorého rozhľadenosť, múdrosť a aj ľudskosť cítiť z každého jeho príspevku, niekto /aj za pomoci adminov/ rozhodol, že to tu nemá miesto. Je to veľká škoda, ale chcel som tým povedať to, že zlo si cestu vždy nájde. Rád by som poprosil tých, ktorí majú srdcia a myšlienky čisté, poraďte mi, kam sa obrátiť, kde nájdem tých "starých a úprimných" Kobákov

    Ten tajomny niekto je Jardob samotny, ktory uz predvcerom oznamil, ze z fora odchadza. Medzitym tu urobil siahodlhu analyzu historie KSB for, plnu polopravd. Ak vyhladavas takuto uprimnost, najdes ju aj so starymi kobakmi na TG Zlomu. Inak su asi vsetci ostatni spomenuti tu: https://ksbforum.info/odkazy

    Hmm, takže Ogar je OK a Jardom klame.....

  • Atom
    upravené Thu 11 Aug 2022 #37->

    @Neo:
    KSB chápu tak, že hlavním nástrojem je dehermetizace, čili umožnit získat znalosti každému kdo je ochoten a schopen je přijmout. Koncepce nemusí bojovat je přirozeně autorativní, stačí aby ji dostatečné množství přijalo a osvojilo si. Zde to ho chápu jako prostor k osvojení a seznámení veřejnosti s koncepcí, kde se mohou najít další zájemci, zpočátku mohou číst, pak se osmělí přispívají a když trolují, tak pryč s nimi ať nepřekáží osvojení znalostí.

    Další plus, když si zde osvojíme znalosti na dostatečné úrovni, může společnost přispívatelů tvořit souborný intelekt a fungovat co prediktor (což již trošičku děje, ale malinko - trollové prediktora značně oslabují, dobré predikce zahází hnojem).

    V odpovědi uživateli @jardob s KSB zacházíš jako s ideologií, kde se opravdu bojuje o příznivce o přitažlivější výklad a ideologie spolu a její příznivci bojují. Koncepce je přirozeně autoratitivní, tam se hraje o to porozumí nebo neporozumí.

    Když se porozumí, pochopí máme vyhráno, výhodnost je zřejmá. Takže po nějaké míře pochopení a zvládnutí nastává otázka jak ty znalosti předat dál. Tak chápu primární účel tohoto fóra předání znalostí o KSB v co nejlepší kvalitě (po zvládnutí základu i rozvíjení - tato fáze již byla, než to zde opustila referenční skupina, jsme na začátku - je potřeba vytvořit novou referenční skupinu - sám se považuji za mírně pokročilého studenta - referenční osobou zatím nejsem - časem bych snad mohl být).

  • Kancelar
    upravené Wed 10 Aug 2022 #38->

    @Fero povedal/-a:
    Hmm, takže Ogar je OK a Jardom klame.....

    Ogar nadava a prska a debatuje v prenesenom vyzname o tom, kolko anjelov sa zmesti na spicku ihly. Jardob komentoval scasti udalosti, ktore som dajme tomu nezazil a druhe ktorych som sa ucastnil. Takze to viem posudit. Nerad na to obdobie spominam, pretoze to vo mne zanechalo obrovske znechutenie z mnohych ludi, ktori tebe chybaju. Co je uplne v poriadku a uz vies kde ich najdes.

  • @Kancelar povedal/-a:

    @Fero povedal/-a:
    Hmm, takže Ogar je OK a Jardom klame.....

    Ogar nadava a prska a debatuje v prenesenom vyzname o tom, kolko anjelov sa zmesti na spicku ihly. Jardob komentoval scasti udalosti, ktore som dajme tomu nezazil a druhe ktorych som sa ucastnil. Takze to viem posudit. Nerad na to obdobie spominam, pretoze to vo mne zanechalo obrovske znechutenie z mnohych ludi, ktori tebe chybaju. Co je uplne v poriadku a uz vies kde ich najdes.

    toto je výber Ogarových správ, ktoré mi poslal, ak toto je u Teba v poriadku a Jardob nie, tak neviem, čo mám ku tomu ešte napísať

    Si ešte väčší blbec než som si myslel. V troch komentároch zo seba urobiť totálneho vola chce talent.

    Ogar Valach
    Ogar Valach Mon 8 Aug 16:11
    No dobre, nie si blbec ani vôl - odvolávam. Slovan na Slovana by takto nemal nazývať. Teba za zradcu ani nepriateľa nepovažujem. Narozdiel od Atoma a Juru11.

  • @Fero povedal/-a:

    @Kancelar povedal/-a:

    @Fero povedal/-a:
    Áno, jediný kto tu zostal zo starej partie je Jardob, ktorého rozhľadenosť, múdrosť a aj ľudskosť cítiť z každého jeho príspevku, niekto /aj za pomoci adminov/ rozhodol, že to tu nemá miesto. Je to veľká škoda, ale chcel som tým povedať to, že zlo si cestu vždy nájde. Rád by som poprosil tých, ktorí majú srdcia a myšlienky čisté, poraďte mi, kam sa obrátiť, kde nájdem tých "starých a úprimných" Kobákov

    Ten tajomny niekto je Jardob samotny, ktory uz predvcerom oznamil, ze z fora odchadza. Medzitym tu urobil siahodlhu analyzu historie KSB for, plnu polopravd. Ak vyhladavas takuto uprimnost, najdes ju aj so starymi kobakmi na TG Zlomu. Inak su asi vsetci ostatni spomenuti tu: https://ksbforum.info/odkazy

    Hmm, takže Ogar je OK a Jardom klame.....

    Fero, prosím Tá, odkiaľ si vyvodil záver, že Ogar je ok? Jardob neuvádza pravdivé informácie týkajúce sa vzniku tohto fóra a jeho analýza je plna spomienkového optimizmu. Bola som pri zániku starého fóra, ostane dal si si tu námahu a prečítal môj príspevok vyššie vrátane toho vlákna, ktoré je tam uvedené zo starého fóra?

    Mne príde prinajmenšom bizarné porovnávať internetovú platformu s rodinou alebo živým organizmom. Ak s niekym vytvorím rodinu, mala by som s ním vedieť diskutovať. Toto fórum dokazuje, že nie sme vždy schopní s rešpektom a kľudom diskutovať, vypočuť názor druhého a eventuálneho aj neprijať (hovorím o všeobecnosti, nie o KSB).

    Pokial ide o kobákov, máš na vyber niekoľko platforiem, linky na všetky sú uvedené na tomto fóre, bez akejkoľvek negatívnej reklamy.

    Napr. niektorí z milych kobákov si zakaždým nezabudnú rypnúť a nazvať toto fórum ako slabé alebo/a odsúdené na zánik. Tiež mi nie je celkom jasné, koho vlastne hľadáš, kedze ako sám píšeš, sa Tá zastal len Jardob.

  • Atom
    upravené Wed 10 Aug 2022 #45->

    Nazov si zvolil Milo, pretoze cele forum vytvoril sam, bolo ich mnoho, ktori do toho s chutou kecali, ale nikto k dielu ruku neprilozil a preto, preco by mali mat nejaky hlas v tom, ako sa toto forum vola?

    Považuji za práci na dílu i přispívání a to včetně kritiky koncepce moderování. To fórum slouží lidem (přispívatelům a čtenářům) ne moderátorům, kterým ale může přinášet radost, že lidé výsledky jejich činnosti používají. Název fóra ať vyjadřuje i obsah fóra, to je snad oprávněný požadavek ?

  • @Thorn povedal/-a:
    Ještě bych chtěl navázat na tu kulturu diskuze z mého předchozího příspěvku.

    Kdysi dávno se probíralo na Vodě, že by to už chtělo, aby začaly vznikat analýzy či úvahy na různá témata mezi studenty DVTŘ a KSB. Prostě abychom neviseli pořád jen na Rusech. Pokud mě paměť neklame, do té doby se činnost omezovala hlavně na šíření myšlenek KSB pomocí překladů. Diskuze přinesla podle mě tu dobrou vlastnost, že lidi začali shromažďovat informace a zprávy ze světa a dávali je na jedno místo. To se děje i tady, což je dobře.

    Nicméně tenkrát vznikla už taková tichá poptávka po tom, aby se lidé pokoušeli i tvořivým způsobem aplikovat nově nabyté znalosti a dovednosti skrze úvahy a analýzy, například.

    Jenže podle mě, Voda na něco takového nebyla systémově uzpůsobená, komentáře se hromadily jeden přes druhý. Toto fórum má zase tu funkcionalitu, kdy téma je takový "koutek", ve kterém je možné se plně soustředit na dané téma. To totiž umožňuje, aby se vedla diskuze bez rušení ostatními tématy, a docházelo ke zpřesňování úvahy/analýzy. Taková práce totiž není ukončena v okamžiku zveřejnění, ale je možné na ni společně dále pracovat.

    Ale k tomu musí být jasně daná ona kultura, která takovou diskuzi zabezpečí a minimalizuje vliv nevhodné kritiky(prostě vytvořit vhodné podmínky). Kritika musí být věcná, konstruktivní. Pokud je částečně věcná, ale jsou v ní i nevhodné prvky typu: "jsi idiot(přece v medicínském významu slova), nejsi Slovan, jsi psychický trockista...", tak to nemá v diskuzi co dělat(toho psychického trockistu jakožto nálepku jsem uvedl i z toho důvodu, že toto zase lítalo na Vodě poměrně často, čili ani tam to nebylo růžové).
    Nikdo přeci nebude tvořit něco v prostředí, kde hrozí, že to bude zničeno. Nebo postavil by si někdo při smyslech dům na kraji útesu, který zespodu podemlívá voda?

    A přitom nemluvím o tom, že si máme tlapkat po rameni, jací jsme pašáci a vyhýbat se škaredým věcem a nesouhlasem. Ovšem jednat s lidmi lze i na úrovni vyšší než je dlaždič.

    Nevím, jestli si z toho někdo něco vezme nebo jestli je tam něco užitečného. Ale v souvislosti s kulturou diskuze mě to tak napadlo bokem.

    Áno, suhlasim v mnohom mate pravdu. Dobre tak pokúsim sa trochu zhrnut, čo všetko tu preto robíme ako moderátori;

    • ak v niektorom vlakne sa diskusia odchýlili, je vytvorené nové vlakno, to sú tie, kde je autorom system
    • nevhodne koments sú odstraňovanie, je ich pekná zbierka tam, okrem Ogara sú tam aj ini borci, takze možno tam treba obcas nazrieť

    https://ksbforum.info/discussion/47/osobne-fragmenty/p1

    Tak snáď to tak malo nie je. A keď áno, viac to nebude. Treba si uvedomiť limity.

  • J
    upravené Wed 10 Aug 2022 #48->

    Tohle fórum nesplnilo zadání uložené při konci starého fóra ohledně vypořádání se s troly. Dával jsem k tomu několik návrhů. Technicky je to fórum pěkné, jak jsem sdělil při jeho startu, chybí jen chuť adminů a moderátorů k realizaci potřebných opatření.

    Děkoval jsem osobně Lavazze za zablokování Ogara (bohužel jen na 5 dní a dávno měl být za opakované porušení banován trvale), takže nevím, proč zde opakovaně tvrdí, že jsem se nikdy o fóru nevyjádřil pozitivně.

    Vůbec mi hlava nebere, jak si vybrali zdánlivě nevhodný příspěvek Michaela1 a udělali z něj kauzu. Že tu kauzu neutnuli poté, co Michaela1 vysvětlila svůj pojem. To svědčí o mnohém ohledně adminů a mokderátorů.

    Ze své neschopnosti udělat si ve svém obýváku pořádek neobviňujte nepřítomné.

  • d
    dum
    upravené Wed 10 Aug 2022 #50->

    "Vznikl by souborný intelekt s plně veřejným neomezovaným přístupem, jak si přejí moderátoři a Védický a KSB pohled by byl důsledně pro přehlednost oddělený, aby o nich hovořili pouze skuteční zástupci těchto směrů a ne oponenti, kteří ani nemají podrobně materiály oponentů nastudované."......V poriadku, nech je to oddelené, no čo sa týka viery a presvedčenia nemáme tu len védistov ale aj teistov, panteistov, sympatizantov východných filozofii atď. Každého oddeľovať aby bol len vo svojom kláštore je v nesúlade s ideou dišputy zástupcov. Keď už tak pohľad viery a filozofií na prebiehajúce procesy. Aj keď sa tam bude iskriť, je to diskusia, dišputa pohľadov, svetonázorov a to musí byť tolerovateľné aj keď sa nezhodnú. Samozrejme bez osobných atakov. KSB oddelené.

  • Atom
    upravené Wed 10 Aug 2022 #52->

    V poriadku, nech je to oddelené, no čo sa týka viery a presvedčenia nemáme tu len védistov ale aj teistov, panteistov, sympatizantov východných filozofii atď.

    Vybral jsem v návrhu tyto dvě skupiny Védisti a KSB, protože tam je největší napětí - ať tedy soupeříme pouze samostatnými rozbory bez možnosti vzájemného napadání. A jsou to nejpočetnější skupiny a ty, které se o obsah fóra budou nejvíce zajímat, ostatních je poměrně méně.

  • Ogar Valach
    upravené Wed 10 Aug 2022 #53->

    @Vlad i mir povedal/-a:
    Dúfam, že admini majú ozaj dobrý úmysel. Ak áno, tak urobia všetko preto, aby to bolo prínosné pre spoločnosť, potom pomôže aj HNR. Ak nie, tak HNR podporí to dobré niekde inde.

    Trafil si klinec po hlavičke. Je cieľom prínos pre spoločnosť, alebo podpora KSB? Nezamieňate si prostriedok, ktorým je KSB, s cieľom, ktorým je niečo iné? Nie je pre vás dôležitejší prostriedok, do ktorého sa mnohí z vás zamilovali, ako samotný cieľ?

    Cieľom by nemala byť ľudská spoločnosť, ale spravodlivá spoločnosť. Ak by toto bolo vašim cieľom, nemohli by ste presadzovať veci, ktoré sú pre nás objektívne škodlivé, ale museli by ste hľadať spôsoby, ktoré sú spravodlivé pre všetkých zúčastnených. Pretože spravodlivé je len to, čo je spravodlivé pre všetkých. Takže ak budeme požadovať spravodlivosť v prvom rade pre nás (pretože kto, ak nie my), znamená to, že to bude zároveň spravodlivé aj pre všetkých ostatných. Pretože niečo buď spravodlivé je, alebo nie je. Neexistuje nič medzi tým.

  • d
    dum
    upravené Thu 11 Aug 2022 #54->

    @Atom povedal/-a:

    V poriadku, nech je to oddelené, no čo sa týka viery a presvedčenia nemáme tu len védistov ale aj teistov, panteistov, sympatizantov východných filozofii atď.

    Vybral jsem v návrhu tyto dvě skupiny Védisti a KSB, protože tam je největší napětí - ať tedy soupeříme pouze samostatnými rozbory bez možnosti vzájemného napadání. A jsou to nejpočetnější skupiny a ty, které se o obsah fóra budou nejvíce zajímat, ostatních je poměrně méně.

    Základ dišputy rôznych názorov, svetonázorov, filozofií je prezentovať, obhajovať no v konečnom dôsledku dávať (tým pádom aj príjmať) poznanie ďalším, je jedno či už priamo alebo oddelene (bezpečnejšie:) na" diaľku". Ak sa nenájde medzi zainteresovanými Zjednocujúci Princíp tak je potrebné sa rozísť a diskusiu po odprezentovaní a príp. obhájení názoru, tézy, hypotézy, teórie, filozofie, koncepcie atď. ukončiť a uchýliť sa do "kláštorov". Ak sa nájde tak to pretrvá a má význam, súperenie skončí a môže prejsť do spolupráce.

  • @kulich povedal/-a:
    Citujem Ogara: "Takže ak budeme požadovať spravodlivosť v prvom rade pre nás (pretože kto, ak nie my), znamená to, že to bude zároveň spravodlivé aj pre všetkých ostatných."

    Takto rozpráva fašizmus a liberáli. Je to pre vaše dobro a pre vašu ochranu... Pričom autor túto kritiku označí za útlocitnosť a slabošstvo.

    Čo sa týka tejto debaty:
    1. Odchod niektorých nepovažujem nutne za tragédiu. Vždy je všetko tak ako má byť. Všetci sa vyvíjajú a každý sa niekam posúva. Na druhej strane je to isto aj indikátor pre toto fórum, že buď tieto osoby nerástli s fórom alebo fórum nerástlo s nimi. Funguje to všesmerovo.
    2. Moderovanie je mimoriadne časovo náročné, pár projektov som organizoval a riadil, viem čo to obnáša (vratane nakódovania). Je to nevďačná robota, ale pri konzistentnosti a jasnom dodržiavaní pravidiel na všetkých stranách to môže fungovať.
    3. Ban je v poriadku, ak je správne použitý. Je to v podstate vypudenie z dediny. Ako ho správne použiť? To si vyžaduje tréning a cibrenie. Tu sme však na inej pôde, nie na Modrom koníkovi či na inej hobby stránke. Máme násobne viac informácii o imitačno-provokačnej činnosti ako iní, napriek tomu ju tu tolerujeme. Poznáme spamerské a trollovacie techniky a napriek tomu tu prejdú. Akú máme potom autoritu, ak ich nevieme selektovať?
    4. Vyhlásenie adminov mi príde zbytočne emotívne. Čakal by som takpovediac suchší a hlavne vecný text, kde sa pomenuje stručne a jasne čo je problém a aké sú riešenia. Cítim z toho trochu urazenosť a nedocenenie práce (čo chápem, viď bod 2.). Možno je môj pocit nesprávny, ale moderátor ani admin by nemal skĺznuť do tejto roviny, že sa bude takto obhajovať.

    Zvýrazněné by platilo, kdyby i požadavky nespokojených byly věcné a ne citově zabarvené. Suchý text mluví o práci jen jedné hemisféry - umu, citově podbarvený mluví o spolupráci obou hemisfér tj. umu i rozumu. Moderátoři se obraceli k lidem a ne strojům.

  • Suchý text - súhlasím, ale platí to pre priamu a osobnú komunikáciu. Na internete je komunikácia ochudobnená a emotívnosť je väčšinou na škodu - následne odkloní debatu do osobnej roviny. Sme dospelí, mali by sme vedieť viesť vecnú debatu o vecných veciach bez zbytočnej emotívnosti, v pokoji mysle.

  • @kulich povedal/-a:
    Suchý text - súhlasím, ale platí to pre priamu a osobnú komunikáciu. Na internete je komunikácia ochudobnená a emotívnosť je väčšinou na škodu - následne odkloní debatu do osobnej roviny. Sme dospelí, mali by sme vedieť viesť vecnú debatu o vecných veciach bez zbytočnej emotívnosti, v pokoji mysle.

    To je ideal, ku ktoremu mozme vzhliadat, ale je to prakticky nemozne, presne kvoli obmedzeniam, ktore spominas. Je to nemozne i medzi kamaratmi, co by sa pri osobnom rozhovore preslo mavnutim rukou, na internetoch vytvara nekonecne vlny.

  • X
    upravené Fri 12 Aug 2022 #61->

    Děkuji adminům a moderátorům za jejich činnost , leckdy úsměvně komentují ,,také vhozy" od pasáka domácí kozy.