Referenčné osoby a osud fóra

135

Komentáre

  • Atom
    upravené Fri 12 Aug 2022 #62->

    No a takto řídí svět globální prediktor. Rozděl (do ohrad pro ovce) a panuj.

    Přesně naopak, GP vytváří kotle národů, konglomeráty - všechno promíchá a vytváří guláše a nebo homogenizované kaše (viz. Hodina býka). To se týká řízeného objektu (ve svých strukturách pracuje tandemově - což je velmi efektivní, tandem je vlastně svým způsobem nejmenší možný blok - jenom dvě části bloku). Mnohem stabilnější než konglomeráty jsou blokové struktury (nezávislá část KSB a nezávislá část Védisti), což vlastně navrhuji - v blokové struktuře pracují části nezávisle, samostatně ne promíchaně.

    Mimoto mnoho metod řízení bude shodných u nového prediktora se starým, změní se koncepce, kdy řízení je v zájmu (v prospěch) většiny.

    I zde probíhá diskuze, co je v našem zájmu. Zjišťuje se co je v náš prospěch, protože zájem a prospěch není to samé, často nevhodný zájem vede ke škodě (např: muž se zamiluje do zlatokopky nebo žena do darebáka)

    **Je v náš prospěch, aby zde zůstala referenční skupina ? **
    Návrh řešení, jsem dal co projev dobré vůle, ochoty problém řešit - abych přiložil ruku k dílu .

    Technická poznámka pro @Ladič
    Takhle vzniká neúmyslné tapetování, za mnohem lepší považuji, dát pouze odkaz na příspěvek než zkopírovat delší příspěvek a dát kratičkou reakci.

  • Milo
    upravené Fri 12 Aug 2022 #64->

    @Atom
    Slúži ti k cti, že sa podľa miery svojho poznania snažíš robiť to najlepšie, čo vieš. Tvoje nepochopenie stavu vecí je možno spôsobené aj našou neschopnosťou vysvetliť ho. Takže ešte jeden pokus, aj keď tu i v súkromných správach odznelo dosť veľa názorov, na ktoré si nepovažoval za potrebné reagovať, čo naznačuje, že komunikáciu si predstavuješ ako jednosmernú cestu.

    Osoby, ktoré spomínaš, sa rozhodli toto fórum opustiť, pretože jeho riadenia im nevyhovovalo. Chceli ho riadiť sami a posudzovať, kto a čo má právo zverejňovať. Na zdôvodnenie tohoto svojho postupu použivali a dodnes používajú manipulačné metódy - ohováránie, vydieranie - t.j. vyhrážanie sa svojim odchodom, prekrúcanie faktov, onálepkovanie nás i celého fóra ako hniezdo liberálov, ultranacionalistov, imitačne-provokačných agentov a podobne. Nepreukázali ani najmenšiu snahu diskutovať o tom, ako by fórum malo byť spravované. Len kládli požiadavky.

    Zdá sa, že kdesi v Tebe musí byť pevne zakorenená idea demokracie - teda zdanlivého kolektívneho rozhodovania, ktoré je a bolo vždy len maskou pre ovládanie más. Riadenie súvisí so zodpovednosťou - a ak si dobre spomínam, Ty sám si ako moderátor túto zodpovednosť odmietol či ignoroval. Namiesto prezentácie Tvojich "dobrých úmyslov", skús sa zamyslieť, prečo sa doteraz všetky fóra KSB rozpadli. Stalo sa to - v skratke - jednoducho znechutením tých, ktorí fóra prevádzkovali, z "dobrých radcov" ako si Ty. Neber si to osobne, takýchto radcov a vylepśovateľov sa nájde vždy dosť.

    Každý má možnosť vybrať si - ak Ti toto fórum z nejakého dôvodu nevyhovuje, nájdi si iné, ktoré Ti bude vyhovovať viac. Vytvor si iné. Vyhlasuj ankety. Daj sa do toho.

    Alebo akceptuj základné pravidlá spolupráce bez toho, aby si neustále spochybňoval pravidlá platformy, do ktorej prispievaš.

  • @Atom povedal/-a:

    Napadlo mě vytvořit anketu, z tohoto příspěvku:

    Dejte páči, když si přejete
    ABY ZDE BYLA REFEREČNÍ SKUPINA (@jardob, @Boletus ... ) A HLEDAT KROKY, ABY ZDE PŘISPÍVALI

    Dejte nepáči, když si přejete
    ABY TO ZǓSTALO JAK JE, FUNGUJE TO DOBŘE

    Ať víme, jaky je stav objektu (pohled diskutujících na věc).

    Tak ja skúsim úplne jednoducho. Anketa nebude, je zbytočná. Kto chce hlasovat za možnosť 1, tu najde všetky linky na platformy, kde sa referenčné osoby nachádzajú. Tu je komplet zoznam: https://ksbforum.info/odkazy

    Ti, ktorí sa za možnosť 2, už majú také fórum.

    Presne ako sme to sformulovali v našom
    https://ksbforum.info/discussion/221/prehlasenie-admina-a-moderatorov#latest

    Každý môže prist, odísť a vrátiť sa kedykoľvek chce. Nútiť sa a niekoho iného do niečoho nemá žiaden zmysel. Želám vsetkym príjemný deň!

  • Atom
    upravené Fri 12 Aug 2022 #66->

    @Milo, @Lavazza
    Došlo k zásadnímu neporozumění, nevím jestli jenom u mě. Pokud je už o osudu (směrování) fóra rozhodnuto a je to podle vyhlášení admina a moderátoru v příspěvku:
    https://ksbforum.info/discussion/221/prehlasenie-admina-a-moderatorov#latest

    Tak již není v tomto vlákně o čem diskutovat a nemusíme zde (v tomto vlákně) ztrácet zbytečně čas ani diskutující ani moderátoři a zařídit se podle toho jak je diskuze dle admina a moderátorů nastavena.

    Tip pro moderátory:
    Uzamknout toto vlákno

  • R
    upravené Fri 12 Aug 2022 #67->

    @Lavazza povedal/-a:

    @Atom povedal/-a:

    Napadlo mě vytvořit anketu, z tohoto příspěvku:

    Dejte páči, když si přejete
    ABY ZDE BYLA REFEREČNÍ SKUPINA (@jardob, @Boletus ... ) A HLEDAT KROKY, ABY ZDE PŘISPÍVALI

    Dejte nepáči, když si přejete
    ABY TO ZǓSTALO JAK JE, FUNGUJE TO DOBŘE

    Ať víme, jaky je stav objektu (pohled diskutujících na věc).

    Tak ja skúsim úplne jednoducho. Anketa nebude, je zbytočná. Kto chce hlasovat za možnosť 1, tu najde všetky linky na platformy, kde sa referenčné osoby nachádzajú. Tu je komplet zoznam: https://ksbforum.info/odkazy

    Ti, ktorí sa za možnosť 2, už majú také fórum.

    Presne ako sme to sformulovali v našom
    https://ksbforum.info/discussion/221/prehlasenie-admina-a-moderatorov#latest

    Každý môže prist, odísť a vrátiť sa kedykoľvek chce. Nútiť sa a niekoho iného do niečoho nemá žiaden zmysel. Želám vsetkym príjemný deň!

    Nahlédl jsem na jeden odkaz a je zajímavé, jak ti, kteří odsud odešli mají pořád potřebu se sem vracet, monitorují to tady a pak píšou pomlouvační příspěvky. Nechápu to. Přece když odněkud odejdu a ještě hlasitě za sebou zabouchnu dveře, nač se vracet?
    Ještě jedna věc je tam zajímavá. Nejvíce diskusních příspěvků je právě u článků, které pomlouvají toto fórum. Jakoby se navzájem utvrzovali, že udělali dobře, že odešli.
    Když jsem odněkud odešel a to ještě s takovým humbukem, nebudu se přece vracet, ne? Protože to působí z jejich strany velice nevěrohodně, jako rozejitá milenecká dvojice, kde jeden, ten uražený, má potřebu stále monitorovat druhého, co dělá a pak si stěžovat všem kolem.

  • @Rusofil povedal/-a:

    @Lavazza povedal/-a:

    @Atom povedal/-a:

    Napadlo mě vytvořit anketu, z tohoto příspěvku:

    Dejte páči, když si přejete
    ABY ZDE BYLA REFEREČNÍ SKUPINA (@jardob, @Boletus ... ) A HLEDAT KROKY, ABY ZDE PŘISPÍVALI

    Dejte nepáči, když si přejete
    ABY TO ZǓSTALO JAK JE, FUNGUJE TO DOBŘE

    Ať víme, jaky je stav objektu (pohled diskutujících na věc).

    Tak ja skúsim úplne jednoducho. Anketa nebude, je zbytočná. Kto chce hlasovat za možnosť 1, tu najde všetky linky na platformy, kde sa referenčné osoby nachádzajú. Tu je komplet zoznam: https://ksbforum.info/odkazy

    Ti, ktorí sa za možnosť 2, už majú také fórum.

    Presne ako sme to sformulovali v našom
    https://ksbforum.info/discussion/221/prehlasenie-admina-a-moderatorov#latest

    Každý môže prist, odísť a vrátiť sa kedykoľvek chce. Nútiť sa a niekoho iného do niečoho nemá žiaden zmysel. Želám vsetkym príjemný deň!

    Nahlédl jsem na jeden odkaz a je zajímavé, jak ti, kteří odsud odešli mají pořád potřebu se sem vracet, monitorují to tady a pak píšou pomlouvační příspěvky. Nechápu to. Přece když odněkud odejdu a ještě hlasitě za sebou zabouchnu dveře, nač se vracet?
    Ještě jedna věc je tam zajímavá. Nejvíce diskusních příspěvků je právě u článků, které pomlouvají toto fórum. Jakoby se navzájem utvrzovali, že udělali dobře, že odešli.
    Když jsem odněkud odešel a to ještě s takovým humbukem, nebudu se přece vracet, ne? Protože to působí z jejich strany velice nevěrohodně, jako rozejitá milenecká dvojice, kde jeden, ten uražený, má potřebu stále monitorovat druhého, co dělá a pak si stěžovat všem kolem.

    K tomuto snad niet čo dodat. Dakujem

  • @Atom povedal/-a:

    No a takto řídí svět globální prediktor. Rozděl (do ohrad pro ovce) a panuj.

    Přesně naopak, GP vytváří kotle národů, konglomeráty - všechno promíchá a vytváří guláše a nebo homogenizované kaše (viz. Hodina býka). To se týká řízeného objektu (ve svých strukturách pracuje tandemově - což je velmi efektivní, tandem je vlastně svým způsobem nejmenší možný blok - jenom dvě části bloku). Mnohem stabilnější než konglomeráty jsou blokové struktury (nezávislá část KSB a nezávislá část Védisti), což vlastně navrhuji - v blokové struktuře pracují části nezávisle, samostatně ne promíchaně.

    Mimoto mnoho metod řízení bude shodných u nového prediktora se starým, změní se koncepce, kdy řízení je v zájmu (v prospěch) většiny.

    I zde probíhá diskuze, co je v našem zájmu. Zjišťuje se co je v náš prospěch, protože zájem a prospěch není to samé, často nevhodný zájem vede ke škodě (např: muž se zamiluje do zlatokopky nebo žena do darebáka)

    **Je v náš prospěch, aby zde zůstala referenční skupina ? **
    Návrh řešení, jsem dal co projev dobré vůle, ochoty problém řešit - abych přiložil ruku k dílu .

    Technická poznámka pro @Ladič
    Takhle vzniká neúmyslné tapetování, za mnohem lepší považuji, dát pouze odkaz na příspěvek než zkopírovat delší příspěvek a dát kratičkou reakci.

    Ale já rozumím jak jsi to myslel. Proto jsem začal slovy "pěkná práce a také ti dal páčika. Protože je v tom více podnětných myšlenek. A proto jsem to právě ocitoval celé. Aby to nebylo vytrženo z kontextu. Většinou to nedělám právě protože mě se také tapetování nelíbí. A odkaz mi nevyhovuje. Často se příspěvek a reakce vyskytují již na jiné stránce a to samo o sobě je uživatelsky nepříjemné a narušuje to vnímání kontextu. Ale jak chceš. Upravil jsem příspěvek a dal to do spoileru.

    Ale abys porozuměl i ty, jak to myslím... Fórum nikdy nemůže být svaz blokových struktur podle KSB. Každý "blok" by musel mít svého admina. Pak by to ale nebylo jedno fórum ale skupina spřátelených fór. Internetové fórum již z podstaty koncepce ve které vzniklo nemůže fungovat jako svaz států, kde každý stát má svou vládu. Vždy bude kopírovat systém. Jeden majitel jako HNŘ si s ním může udělat cokoli. Admin buď sám, či se skupinou technické pomoci jako GP nastavuje bezstrukturní řízení - koncepci pomocí samotné funkcionality fóra. Uživatelé a moderátoři vytvářejí zpětnou vazbu atd, atd... Už chápeš? Kdyby ses pokusil realizovat ty části které zmiňuji, musel bys začít určovat kdo do jakého téma, smí a kdo kam nesmí. A zajišťovali by to referenční osoby. Víš co by se stalo? Nakopali by jim lidé do zadku, obrazně řečeno, a fórum by skončilo dřív než za přítomnosti zástupu trollů. Fórum není svět ve kterém musíme žít. To lze poslat do "pekla" velmi rychle.

  • X
    upravené Fri 12 Aug 2022 #70->

    Milo:
    Osoby, ktoré spomínaš, sa rozhodli toto fórum opustiť, pretože jeho riadenia im nevyhovovalo. Chceli ho riadiť sami a posudzovať, kto a čo má právo zverejňovať. Na zdôvodnenie tohoto svojho postupu použivali a dodnes používajú manipulačné metódy - ohováránie, vydieranie - t.j. vyhrážanie sa svojim odchodom, prekrúcanie faktov, onálepkovanie nás i celého fóra ako hniezdo liberálov, ultranacionalistov, imitačne-provokačných agentov a podobne. Nepreukázali ani najmenšiu snahu diskutovať o tom, ako by fórum malo byť spravované. Len kládli požiadavky.

    Moc dobře napsané a teď sem INKO GNITO,,ušantus" píše po slovensky.Zřejmě z těchto důvodů co Milo popisuje zavřel Hox ,,Vodu".

  • @Lin povedal/-a:
    Tak zase zírám... Týden jsem nebyla - a opět "výbuch". Už se mi to začíná jevit jako záměr.
    Krucinál - a zase kvůli kravinám. Naprostým nepodstatným a zbytečným věcem!
    řeknu to za sebe a na "plná ústa" = proto tu nejsou známé tváře a osobnosti, protože koho by bavilo být neustále v hnidopiším prostředí!
    Já jsem vděčná za funkční prostor ke sdělování novinek a zajímavostí. Šetří mi to totiž čas - a pokud mě co velmi zaujme, najdu si k tomu víc. ALE - vím co hledat.
    A v těchto náročných časech je mi celkem jedno, jestli to splňuje nějaká "kritéria" KSB. Dneska je nejdůležitější umět rozlišit pravdivou a zfalšovanou zprávu - a ne se akademicky dohadovat, co jako by KSB měla a neměla. Však by už každý z nás měl mít zažitá určitá kritéria z KSB a podle nich by se měl umět dneska orientovat v této rozbouřené době.
    Je to můj dojem či pocit, že současnost si žádá, aby si každý sám uměl rozebrat, co se děje, každý sám si uměl v životě poradit. A je úplně jedno, z jaké strany na to kdo jde nebo jaké oblasti se kdo věnuje - hlavně, že to někomu nebo něčemu poslouží.
    Zatím se mi nechce víc psát. Jsem celkem rozladěná - a je mi fakt jedno, jestli to mé psaní zas někdo posoudí jako "emoční".

    Lin, jen ti chci říct, že to vzniklo na základě toho, že ti, kteří odtud odešli nás tady monitorují a pak u sebe pomlouvají.

  • Ladič
    upravené Fri 12 Aug 2022 #74->

    @Rusofil ... Sice nevím proč jsi to napsal pod můj post a ne samostatně, protože vyjma záměru samotného tématu to moc v kontextu s mým postem není, ale když už, tak zareaguji... "Souhlas. Nemám co dodat. Beru jako doplnění a rozvinutí myšlenky."

  • Ladič
    upravené Fri 12 Aug 2022 #77->

    Jó, jó... Hlavně ti panenteisti... Ti jsou největší problém. Jeden egoista vedle druhého. 🤣

  • @Ladič povedal/-a:
    Jó, jó... Hlavně ti panenteisti... Ti jsou největší problém. Jeden egoista vedle druhého. 🤣

    Veru 😂😂😂😂

  • Ogar Valach
    upravené Fri 19 Aug 2022 #80->

    @Míra108 povedal/-a:
    A je úplně jedno, kolik máš znalostí, když nedovedeš zavolat na hospodského 2x rum. Jeden pro mě a druhý pro Boletuse.

    KSB dogmatici nie sú moji kamaráti. Sú to ideologickí oponenti. Líšime sa na prvej, svetonázorovej priorite. Každý chceme trochu niečo iné a diskusia ukázala, že sa nedokážeme zhodnúť. Sme situační spojenci, ale tým to končí. Vy sa chcete starať o cudzích, ja o vlastných. KSB je nedokonalá a KSB dogmatici sa fanatizujú bez ohľadu na to, že v DVTR je niečo napísané. Aj Ježiš učil niečo iné, než čo z toho nakoniec vzniklo.

    Takže mimo ste vy, KSB dogmatici. Staviate na falošnom humanizme a nie ste ochotní sa poučiť. Chcete našľapovať na rovnaké hrable ako v minulosti. Vaša chyba. Na Vode ma nebolo toľko počuť, pretože som naivne som veril, že vám stačí niečo vysvetliť a vy to pochopíte. Veľmi som sa mýlil. Môžete mať naštudované koľko chcete, ale ako správni zadubenci si stále meliete poučky z hrubých kníh. A hlavne ma nebolo počuť preto, pretože Hoax ma pravidelne blokoval, akonáhle som spochybnil jeho vieru. Vy nie ste iní. Vaše vyplakávanie a tlačenie na Nea, teraz na Mila, je na smiech. Ste chudáci.

    Okrem toto, s takýmto emocionálne nevyrovnaným jedincom na pivo ísť nemienim:

    Boletus zverejnil(a) 10. 5. 2022 o 20:00
    Ogar Valach - reagoval jsi podle předpokladů. Červená lajna tu není a ani nebude. Pokud fórum vznikne, resp. se obnoví, budeš mít dnes a denně příležitost se ozvat příspěvkem anebo komentem. ale něco je Ogare, NOVÉ Setkávat se tu budeš s Boletusem jako spoludiskutérem, ale v jiné konstelaci, jako s Boletusem jako s moderátorem. A máš v jednom jistotu : v diskusi proti Tobe nepoužiji NIKDY podpásovku. Jen proto, protože to mám v povaze. Tak se Ohařu snaž, ale buderš to mít proti mně opravdu těžké. Vzal jsem si to jako osobní ZÁVAZEK, že lze diskutovat s lidmi nejrůznějšího vzdělání a původu - ale se spoilečným cílem a na různých cestách - TEBE si jako hlavní škodnou velmi ohlídám a každý svúj argument nebo odkaz si budeš muset velnmi tvrdě a velmi precizně odpracovat. druhá mopžnost je nasnadě- vezmi si svůj trým a zmiz z komunity, kterou velmi nenávidíš a je jen blbě to mimikruješ svými kolegiálními výpady nanajských chlapečků spolu se studiem MilanCZ = Globalisté. Chlapci-prázdniny skončily, Boletus se fakt velmi NASRAL... Budu velmi rád, pokud se kromě mě ječ´ště někdo ozve...

    Tento istý nevyrovnaný Brbletus chce likvidovať západoeurópanov. Pevne verím, že ako v mojom prípade, aj v tomto sú to len Brbletusove silácke reči. Ako rovný s rovným zdúchol ako smrad.

  • @Míra108 keď sa ti niečo nepáči na tomto fóre tak sa kľudne môžeš spakovať preč ako to urobili ostaní KSB dogmatici. My tu všetci uznávame @Ogar Valach ako to najlepšie čo mohlo toto fórum postretnúť. On je tu legenda, niečo ako Trockij v ZSSR.

  • Ogar Valach
    upravené Fri 19 Aug 2022 #82->

    @Cmutvak povedal/-a:
    @Míra108 keď sa ti niečo nepáči na tomto fóre tak sa kľudne môžeš spakovať preč ako to urobili ostaní KSB dogmatici. My tu všetci uznávame @Ogar Valach ako to najlepšie čo mohlo toto fórum postretnúť. On je tu legenda, niečo ako Trockij v ZSSR.

    Dobre si ma podpichol. :D

  • @Ogar Valach povedal/-a:

    @Míra108 povedal/-a:
    A je úplně jedno, kolik máš znalostí, když nedovedeš zavolat na hospodského 2x rum. Jeden pro mě a druhý pro Boletuse.

    KSB dogmatici nie sú moji kamaráti. Sú to ideologickí oponenti. Líšime sa na prvej, svetonázorovej priorite. Každý chceme trochu niečo iné a diskusia ukázala, že sa nedokážeme zhodnúť. Sme situační spojenci, ale tým to končí. Vy sa chcete starať o cudzích, ja o vlastných. KSB je nedokonalá a KSB dogmatici sa fanatizujú bez ohľadu na to, že v DVTR je niečo napísané. Aj Ježiš učil niečo iné, než čo z toho nakoniec vzniklo.

    Takže mimo ste vy, KSB dogmatici. Staviate na falošnom humanizme a nie ste ochotní sa poučiť. Chcete našľapovať na rovnaké hrable ako v minulosti. Vaša chyba. Na Vode ma nebolo toľko počuť, pretože som naivne som veril, že vám stačí niečo vysvetliť a vy to pochopíte. Veľmi som sa mýlil. Môžete mať naštudované koľko chcete, ale ako správni zadubenci si stále meliete poučky z hrubých kníh. A hlavne ma nebolo počuť preto, pretože Hoax ma pravidelne blokoval, akonáhle som spochybnil jeho vieru. Vy nie ste iní. Vaše vyplakávanie a tlačenie na Nea, teraz na Mila, je na smiech. Ste chudáci.

    Okrem toto, s takýmto emocionálne nevyrovnaným jedincom na pivo ísť nemienim:

    Boletus zverejnil(a) 10. 5. 2022 o 20:00
    Ogar Valach - reagoval jsi podle předpokladů. Červená lajna tu není a ani nebude. Pokud fórum vznikne, resp. se obnoví, budeš mít dnes a denně příležitost se ozvat příspěvkem anebo komentem. ale něco je Ogare, NOVÉ Setkávat se tu budeš s Boletusem jako spoludiskutérem, ale v jiné konstelaci, jako s Boletusem jako s moderátorem. A máš v jednom jistotu : v diskusi proti Tobe nepoužiji NIKDY podpásovku. Jen proto, protože to mám v povaze. Tak se Ohařu snaž, ale buderš to mít proti mně opravdu těžké. Vzal jsem si to jako osobní ZÁVAZEK, že lze diskutovat s lidmi nejrůznějšího vzdělání a původu - ale se spoilečným cílem a na různých cestách - TEBE si jako hlavní škodnou velmi ohlídám a každý svúj argument nebo odkaz si budeš muset velnmi tvrdě a velmi precizně odpracovat. druhá mopžnost je nasnadě- vezmi si svůj trým a zmiz z komunity, kterou velmi nenávidíš a je jen blbě to mimikruješ svými kolegiálními výpady nanajských chlapečků spolu se studiem MilanCZ = Globalisté. Chlapci-prázdniny skončily, Boletus se fakt velmi NASRAL... Budu velmi rád, pokud se kromě mě ječ´ště někdo ozve...

    Tento istý nevyrovnaný Brbletus chce likvidovať západoeurópanov. Pevne verím, že ako v mojom prípade, aj v tomto sú to len Brbletusove silácke reči. Ako rovný s rovným zdúchol ako smrad.

    Páčika odemne. Stojíš si za svým a svým úhlem pohledu máš v mnohém pravdu. A kdo to nedává, měl by zapracovat na zvládání svých emocí. Pro mě jsi čitelný, vím jakou jedeš linii, filtrovat informace umím a proto mě zde nevadíš ale jsi přínosem.

    @Cmutvak 🤣🤣🤣 fakt mě kluci bavíte!

    @Ogar Valach co je "podpichol"? V kontextu diskuse by to mělo být asi "podpořil" ale jako slovo mi to spíš vyznívá jako "podrazil"... Jak to je?

  • @Ladič povedal/-a:

    @Ogar Valach povedal/-a:

    @Míra108 povedal/-a:
    A je úplně jedno, kolik máš znalostí, když nedovedeš zavolat na hospodského 2x rum. Jeden pro mě a druhý pro Boletuse.

    KSB dogmatici nie sú moji kamaráti. Sú to ideologickí oponenti. Líšime sa na prvej, svetonázorovej priorite. Každý chceme trochu niečo iné a diskusia ukázala, že sa nedokážeme zhodnúť. Sme situační spojenci, ale tým to končí. Vy sa chcete starať o cudzích, ja o vlastných. KSB je nedokonalá a KSB dogmatici sa fanatizujú bez ohľadu na to, že v DVTR je niečo napísané. Aj Ježiš učil niečo iné, než čo z toho nakoniec vzniklo.

    Takže mimo ste vy, KSB dogmatici. Staviate na falošnom humanizme a nie ste ochotní sa poučiť. Chcete našľapovať na rovnaké hrable ako v minulosti. Vaša chyba. Na Vode ma nebolo toľko počuť, pretože som naivne som veril, že vám stačí niečo vysvetliť a vy to pochopíte. Veľmi som sa mýlil. Môžete mať naštudované koľko chcete, ale ako správni zadubenci si stále meliete poučky z hrubých kníh. A hlavne ma nebolo počuť preto, pretože Hoax ma pravidelne blokoval, akonáhle som spochybnil jeho vieru. Vy nie ste iní. Vaše vyplakávanie a tlačenie na Nea, teraz na Mila, je na smiech. Ste chudáci.

    Okrem toto, s takýmto emocionálne nevyrovnaným jedincom na pivo ísť nemienim:

    Boletus zverejnil(a) 10. 5. 2022 o 20:00
    Ogar Valach - reagoval jsi podle předpokladů. Červená lajna tu není a ani nebude. Pokud fórum vznikne, resp. se obnoví, budeš mít dnes a denně příležitost se ozvat příspěvkem anebo komentem. ale něco je Ogare, NOVÉ Setkávat se tu budeš s Boletusem jako spoludiskutérem, ale v jiné konstelaci, jako s Boletusem jako s moderátorem. A máš v jednom jistotu : v diskusi proti Tobe nepoužiji NIKDY podpásovku. Jen proto, protože to mám v povaze. Tak se Ohařu snaž, ale buderš to mít proti mně opravdu těžké. Vzal jsem si to jako osobní ZÁVAZEK, že lze diskutovat s lidmi nejrůznějšího vzdělání a původu - ale se spoilečným cílem a na různých cestách - TEBE si jako hlavní škodnou velmi ohlídám a každý svúj argument nebo odkaz si budeš muset velnmi tvrdě a velmi precizně odpracovat. druhá mopžnost je nasnadě- vezmi si svůj trým a zmiz z komunity, kterou velmi nenávidíš a je jen blbě to mimikruješ svými kolegiálními výpady nanajských chlapečků spolu se studiem MilanCZ = Globalisté. Chlapci-prázdniny skončily, Boletus se fakt velmi NASRAL... Budu velmi rád, pokud se kromě mě ječ´ště někdo ozve...

    Tento istý nevyrovnaný Brbletus chce likvidovať západoeurópanov. Pevne verím, že ako v mojom prípade, aj v tomto sú to len Brbletusove silácke reči. Ako rovný s rovným zdúchol ako smrad.

    Páčika odemne. Stojíš si za svým a svým úhlem pohledu máš v mnohém pravdu. A kdo to nedává, měl by zapracovat na zvládání svých emocí. Pro mě jsi čitelný, vím jakou jedeš linii, filtrovat informace umím a proto mě zde nevadíš ale jsi přínosem.

    @Cmutvak 🤣🤣🤣 fakt mě kluci bavíte!

    @Ogar Valach co je "podpichol"? V kontextu diskuse by to mělo být asi "podpořil" ale jako slovo mi to spíš vyznívá jako "podrazil"... Jak to je?

    Spíš "nadzvedl".

  • Ogar Valach
    upravené Sat 20 Aug 2022 #86->

    Nie je to o KSB alebo védizme. Nepovažujem sa za védistu, aj keď mnohé myšlienky z Véd sú mi blízke a zároveň to najlepšie, čo som spomedzi všetkých možných učení a filozofií čítal. Lenže o to nejde. Ide o to, že KSB dogmatici neznesú, keď niekto nežerie KSB tak ako oni. Oni ho chápu na základe svojej mravnosti. Podľa mňa je ich mravnosť nízka, pretože ak pre nich nie sú na prvom miestne ich vlastní, znamená to, že majú chybu v uvažovaní alebo mravnosti. Mať na prvom mieste vlastných neznamená byť proti ostatným. Vôbec nie. Znamená to, že môj otec je pre mňa ten najlepší, nech je akýkoľvek. Pretože je môj. Ale nemám nič proti tomu, že pre iného je samozrejme najlepší jeho otec. Liberálna ideológia učí, že naši, bieli ľudia, sú tí poslední. KSB ideológia učí, že sú všetci rovnakí. Z dažďa pod odkvap. Vidím, že to stále väčšina prispievateľov nepochopila a ja sa už za vás cítim hlúpo, že ani na dvadsiatykrát to stále nie ste schopní pochopiť. Podľa mňa je to jasné ako nebo bez chemtrails.

    Sme si rovní, ale nie sme rovnakí. Čo je dobré pre jedného, nemusí a často ani nie je dobré pre druhého. Každý je na inom stupni kultúrneho, technologického a duchovného vývoja. Nemali by sme sa preto miešať, naopak, mali by sme usilovať o to, aby každý žil u seba doma. Nie nutne tam, kde sa narodil, ale kde majú korene jeho predkovia. Austrália patrí Aborigincom a nikto iný tam nemá čo robiť. Bieli ľudia by sa odtiaľ mali vrátiť naspäť do Európy. Atď, atp. Každý máme svoj domov. Multikulturalizmus nefunguje a je zdrojom priveľa problémov, ktoré brzdia vo vývoji všetkých zúčastnených. Opakujem, všetkých! Ako nie je dobrá inklúzia ale sú potrebné normálne školy, školy pre nadané deti a školy pre pomalé deti, rovnako nie je dobré multikultúrne miešanie. Nemusí sa vám to páčiť, ale je to fakt. Každý by mal žiť u seba doma a žiť a rozvíjať sa svojim vlastným spôsobom a rýchlosťou. A možno aj ísť svojou vlastnou cestou, ak sa tak rozhodne. A to mu má byť umožnené a nie byť v tom bránené.

    Kým sa nezhodneme na takomto jednoduchom základe, ktorý by mal byť jasný a prirodzený pre každého, je zbytočné hľadať čo nás spája, pretože sa rozchádzame v tom základnom. Áno, môžeme mať rozdielne názory na to či ono, ale základ musí byť spoločný. Jednoducho musí. KSB dogmatici odmietli toto videnie sveta. Preto sú pre mňa nepriatelia, pretože to, čo presadzujú oni, je pre nás Slovanov, obrovským rizikom. Jednou z hlavných chýb našich predkov bolo, že ostatných považovali za rovnakých, akí sme my. Neurobme tú istú chybu znovu. Medzi nami sú rozdiely, ja tvrdím že hlavne v živatme, ale aj iné. Niektorí boli stvorení Stvoriteľom, iní utvorení nižšími entitami. Sú o tom zmienky v Biblii, Sumerských textov, Védach... Ignorovať to znamená robiť chybu. Robiť presný opak znamená škodiť. KSB dogmatici škodia a sú pre nás rizikom do budúcnosti.

    KSB dogmatikov nikto nevyháňal. Rozhodli sa odísť sami, keď nedokázali zabezpečiť moje umlčanie. Čo to o nich svedčí? Prinajmenšom to, čo napísal Ladič, že nedokážu kontrolovať svoje emócie. Takže nie, nestačí len študovať hrubé knihy, aj keď aj to treba. Je potrebné na sebe duchovne pracovať a rásť. Odstraňovať svoje nedostatky a zbavovať sa negatívu, ktorý každý z nás má. Áno, niekomu pomáha kresťanstvo, inému budhizmus, ďalšiemu Védy. Tu sa môžeme odlišovať, ak máme rovnaký cieľ. Pretože k tomu istému cieľu nevedie len jedna cesta, je ich množstvo. Pre nás sú dobré tie naše, takže Védy a nie židovské kresťanstvo alebo aziatský budhizmus. Ale to nech si spracuje každý sám. Ono má svoj dôvod, že učenia boli "zoslané" konkrétnym ľuďom a nie iným. Aj keď nevidím veľké problémy s kresťanstvom a budhizmom, vidím obrovské problémy s isramom. To učenie bolo zoslané zlodejom, vrahom a pedofilom Mohamedom ľuďom v púšti, ktorí pochovávali svoje ženy zaživa. Odvtedy sa veľmi neposunuli. Toto náboženstvo je pre nás krajne nevhodné, aj keď je ideálne pre nich.

  • "Mať na prvom mieste vlastných neznamená byť proti ostatným."...Ono to kto je vlastne "vlastný" a kto sú "vlastní" je uhol pohľadu. Z pokrvného hľadiska je to rodina, aj keď aj v nej môžu byť kriváci a nízke typy psychiky. Z hľadiska genetického samozrejme národ, rasa- aj keď aj tam môže byť množstvo hajzlíkov, démonov, zombie, zvierat. Vlastný pre zombíka je zombík, pre démona démon. No pre anjela anjel. Pre hľadajúcich Pravdu, Poznanie, Dobro, Spravodlivosť atď., cestu k Človeku, svojim spôsobom bohočloveku sú vlastní práve taktiež tí hľadajúci, uvažujúci, rozlišujúci, prebúdzajúci sa, i nachádzajúci. To sú tí praví vlastní. A môžu byť všade, je jedno kde, aj v terajšej indiánskej rezervácii, Nepále, Indii, v Rusku, na Sibíri, v Peru, Južnej Amerike, Vietname, Madagaskare, v Čechách, Maďarsku, na Slovensku atď. Hocikde. No keďže konflikty vo svete boli a sú založené hlavne na rasových, národnostných, ideologických, náboženských, chamtivostných atribútoch bez zjednocujúcich princípov a výstupmi z ég, tak je to zatiaľ tak a brániť a chrániť sa pred útokmi "nevlastných" je povinnosťou a nutnosťou.

  • @dum, je to smutné, ale vôbec nič si nepochopil.

  • d
    dum
    upravené Sat 20 Aug 2022 #89->

    @Ogar Valach povedal/-a:
    @dum, je to smutné, ale vôbec nič si nepochopil.

    To je zaujímavé. Priblíž mi čo ti navodzuje z toho čo som napísal že som "nič nepochopil". Keďže vlastní pre mňa z hľadiska poznania (kontaktujeme sa) žijú na rôznych miestach zeme, nevlastní (cudzí) ale taktiež, a sú aj blízko mňa. Vlastní z hľadiska národa, genetiky, kultúry, atď. sú pre mňa Slováci, Slovania.

  • C
    upravené Sat 20 Aug 2022 #90->

    Presne tak, @dum si nic nepochopil.
    Predstav si cigansku dedinu. V nej vsetci anadavaju, oslovuju sa idiot, tupec, hlupak. Tu sa zrazu v ciganskej dedine zjavi gadzo. Gadzo tam priviezol drevo traktorom. Gadzo kuka, kde sa to vlastne dostal. Vsade same kože zo psov. Pozera gadzo na jedneho cigana ako bije ciganku , snazi sa napomenut cigana, ze co to robi. Ale u ciganov je bitie zeny , nadavanie jej do tupcov, idiotov atd normalna vec. Dokonca na gadza ciganiska vyskocia, ako sa opovazuje sa miesat do ich primitivnej kultury! Ihned gadza oznacia za jedinca nizko mravneho, lebo sa opovazil napomenut ciganiska, aby sa zacali vyjadrovat ako ludia, aby sa prestali bit medzi sebou. - to mas vysvetlenie tej nizkej mravnosti- gadzo s vysokou kulturou je v ciganskej dedine oznaceni za nemravneho, lebo sa zacne poukazovat na primitivizmus ciganiskoch a ich vyjadrovnia. Tiez ciganiska zacnu hovorit gadzovi, ze on nechape tomu preco sa ma zena bit, budu presviedcat gadza, ze to sa cigankam paci a ze potom viac pocuvaju muzov - a samozrejme ciganiska povedia gadzovi "si nic nepochopil".
    Ohladom nasi vasi .... to tiez nechapem co dum nechapes na ogarovom prispevku. Ved ogar to jasne napisal. Ked to prenesieme na cigansku dedinu kde gadzo videl koze zo psov, ocividne ciganiska jedia psy tak je to uplne jasne. Ten kto si pochutna s nami na gulasi zo psa je nas / nasi a kto to odmietne toho budeme lyncovat a vyhanat, oznacime ho za nemravneho. Proste ked mas nizku moralku ako cigan, tak si nas a ked mas moralku ako gadzo tak ta vystvu z ciganskej dediny, lebo sa im tam snazis nove moresy zavadzat, prilis tlacis na ciganiska aby sa vyvyjali, a tí ti zacnu nadavat, pojdu ta bit.

  • Ogar Valach
    upravené Sat 20 Aug 2022 #91->

    @Cmutvak, konečne to niekto pochopil. Ďakujem. Nech ich pozdvihujú ich vlastní. My budeme pozdvihovať našich. A zároveň sa nesmieme nechať sťahovať dole. Ani my nikoho nebudeme sťahovať dole, ak nás vo vývoji predbehne. Preto každý u seba doma. Pretože to, že na nich tlačíme aby sa vyvíjali, je pre nich zlé. Oni na to ešte nie sú pripravení. A keby aj pripravení boli, nie je najmenší dôvod aby žili u nás, alebo my u nich. Na tom nie je nič zlé. Naopak, je to spravodlivé. Priateliť sa, navštevovať sa, pomáhať si, inšpirovať sa navzájom... Ale nemiešať sa a neusídľovať sa jeden u druhého.