Padlí andělé a historie lidstva

1246719

Komentáre

  • dum povedal/-a: Codex sinaiticus

    rozumíš významu slova "originál" ?

  • dum povedal/-a: nie sú to originály priamo

    takže fejky z 16. století

  • @dum povedal/-a:

    jajajaja povedal/-a: A co že je to v Bibli? Bible je blábol splácaný v 16. století, z faktického hlediska nepoužitelný,

    Áno. My materialisti, ateisti veríme že bible je splácaná v 16. století, aj keď prvá biblia s kompletným novým zákonom je zo 4.storočia. Taktiež veríme že vesmír, fauna, flóra, ľudia na zemi vznikli úplnou ...

    Proč taková zloba? Jsem také ateista a nemám potřebu se zlobit na věříci.

  • d
    dum
    upravené Sat 15 Oct 2022 #95->

    @jajajaja povedal/-a:

    dum povedal/-a: nie sú to originály priamo

    takže fejky z 16. století

    Ako myslíš. Porovnával som rôzne druhy biblií a odlišovali sa úplne minimálne a aj to len rôznymi slovami s tým istým významom (napr. archaizmy vs. novšie termíny). Nemyslím že sa to odlišuje alebo niečo je vypustené či pridané od starších prepisov či od tých troch zo štvrtého storočia. Porovnanie s originálmi (v evanjeliách každý učeník zapisoval svoje zážitky so skutkami a slovami Ježiša Krista) nie je možné lebo sa nedochovali. Každopádne výklady a verzie
    cirkví pre dav sú skresľujúce.

  • d
    dum
    upravené Fri 14 Oct 2022 #96->

    @Lena povedal/-a:

    @dum povedal/-a:

    jajajaja povedal/-a: A co že je to v Bibli? Bible je blábol splácaný v 16. století, z faktického hlediska nepoužitelný,

    Áno. My materialisti, ateisti veríme že bible je splácaná v 16. století, aj keď prvá biblia s kompletným novým zákonom je zo 4.storočia. Taktiež veríme že vesmír, fauna, flóra, ľudia na zemi vznikli úplnou ...

    Proč taková zloba? Jsem také ateista a nemám potřebu se zlobit na věříci.

    Zloba? Ále čosi. Túto emóciu pri písaní tohto príspevku som v sebe určite nemal. Aj keď termín ' blábol ' má zdvihol zo stoličky. Rešpektujem a akceptujem ateistické poňatie, no totálne mi nezapadá do duchovnej mozaiky.

  • Jak vznikají různé formy života, nové teze

  • @JankaS povedal/-a:
    predpokladam, ze ak nepopieras, ze existuje evolucia, tak musi dochadzat aj k vyvoju v ramci druhov. Teda napr. archeopteryx ma byt prave spojivovy clanok medzi plazmi a vtakmi. Urcite to nevzniklo tak, ze najprv mame plazy a hop a zrazu je to vtak....ale to ty vies. Ohladom socialneho spravania sa, asi nie je mozne velmi porovnavat socialne spravanie terajsich vtakov a medziclankov vyvoja, kludne je mozne, ze staranie sa o svoje mlade sa presadilo podstatne neskor vo vyvoji. Samozrejme, ak veris len tomu, ze evolucia neexistovala, mozes to cele ignorovat. Ja som chcela len zartom zodpovedat na tvoju otazku, co bolo skor vajce ci sliepka

    Samozřejmě že odmítám evoluci, to je ten nejabsurdnější koncept v dějinách vědy a vědecký vtip století, který je v rozporu se vším, co exaktní věda o okolním světě dosud zjistila.

  • @Lena povedal/-a:

    @Hox povedal/-a:

    Samozřejmě že odmítám evoluci, to je ten nejabsurdnější koncept v dějinách vědy a vědecký vtip století, který je v rozporu se vším, co exaktní věda o okolním světě dosud zjistila.

    Vy se zřejmě chcete pohádat. Jsem také zastáncem evoluce. Nepocházím z " Adamova žebra", ale jsem potomkem lovců mamutů křížená s Neandrtálci, mám krevní skupinu 0 a 4 % genů Neandrtálců, což se u mě projevuje světlými vlasy a mám protilátky proti malárii, i když jsem na ni nikdy nebyla očkovaná a další zajímavosti ...

    Výborne. Veď toto ti nikto neberie. Ty priamo nepochádzaš z " Adamovho rebra " to bola/boli iné entity. A veru fyzicky si aj potomok lovcov mamutov a pravdepodobne sa aj skrížili z neandertálcami lebo určitý čas koexistovali. No neandertálci, lovci mamutov, a aj ich mamuty nevznikli evolúciou podľa Darwina ale kvázi 'evolúciou' s pričinením .

  • Lena povedal/-a: mám krevní skupinu 0 a 4 % genů Neandrtálců, což se u mě projevuje světlými vlasy

    To sa mi moc nezdá, že by neandrtálci boli blonďáci...

  • dum povedal/-a: y priamo nepochádzaš z " Adamovho rebra " to bola/boli iné entity. A veru fyzicky si aj potomok lovcov mamutov a pravdepodobne sa aj skrížili z neandertálcami lebo určitý čas koexistovali. No neandertálci, lovci mamutov, a aj ich mamuty nevznikli evolúciou podľa Darwina ale kvázi 'evolúciou' s pričinením .

    Ono sa nakoniec zdá, že hardware sa vyrobil/mení skokovo, len ten vyšší software je plný "buggs" a furt sa nedarí ho poriadne odvšiviť :smile:

  • @Modi povedal/-a:

    Lena povedal/-a: mám krevní skupinu 0 a 4 % genů Neandrtálců, což se u mě projevuje světlými vlasy

    To sa mi moc nezdá, že by neandrtálci boli blonďáci...

    Byli "světlí", spíše rezavé vlasy jsou pro ně typické

  • @Modi povedal/-a:

    Lena povedal/-a: mám krevní skupinu 0 a 4 % genů Neandrtálců, což se u mě projevuje světlými vlasy

    To sa mi moc nezdá, že by neandrtálci boli blonďáci...

    Ti, měli gen rezavých vlasů.

  • d
    dum
    upravené Tue 18 Oct 2022 #105->

    Podľa "nepáčikov" resp. "nesúhlasíkov" :) je tu jeden zástupca zarytých striktných materialistov, ateistov, darwinovských evolucionistov - tak len by som chcel vedieť jeho názor napr. na pôvod života, vznik hmotného (prírodného) života, prvej bunky na zemi. Chemickou cestou autochtónne neberiem - je to abiogenéza z neživej hmoty, samá od seba a náhodná. Prenos živých buniek z
    iných častí vesmíru meteoritmi (panspermia) taktiež. Nič to nerieši len vznik sa odsúva inde. Takže ak chce nech sa vyjadrí, príp. predostrie svoju teóriu, hypotézu.

  • @dum povedal/-a:
    Podľa "nepáčikov" resp. "nesúhlasíkov" :) je tu jeden zástupca zarytých striktných materialistov, ateistov, darwinovských evolucionistov - tak len by som chcel vedieť jeho názor napr. na pôvod života, vznik hmotného (prírodného) života, prvej bunky na zemi. Chemickou cestou autochtónne neberiem - je to abiogenéza z neživej hmoty, samá od seba a náhodná. Prenos živých buniek z
    iných častí vesmíru meteoritmi (panspermia) taktiež. Nič to nerieši len vznik sa odsúva inde. Takže ak chce nech sa vyjadrí, príp. predostrie svoju teóriu, hypotézu.

    Já vám sice "nepáčiky" nedávám, každý má právo na svůj názor.
    Experimenty vědců z Purdueovy university - popsané v https://www.nature.com/articles/s41557-022-00999-w

  • d
    dum
    upravené Wed 19 Oct 2022 #107->

    @Lena povedal/-a:

    @dum povedal/-a:
    Podľa "nepáčikov" resp. "nesúhlasíkov" :) je tu jeden zástupca zarytých striktných materialistov, ateistov, darwinovských evolucionistov - tak len by som chcel vedieť jeho názor napr. na pôvod života, vznik hmotného (prírodného) života, prvej bunky na zemi. Chemickou cestou autochtónne neberiem - je to abiogenéza z neživej hmoty, samá od seba a náhodná. Prenos živých buniek z
    iných častí vesmíru meteoritmi (panspermia) taktiež. Nič to nerieši len vznik sa odsúva inde. Takže ak chce nech sa vyjadrí, príp. predostrie svoju teóriu, hypotézu.

    Já vám sice "nepáčiky" nedávám, každý má právo na svůj názor.
    Experimenty vědců z Purdueovy university - popsané v https://www.nature.com/articles/s41557-022-00999-w

    "naznačujú, že môže dôjsť k prirodzenému vzniku kongruentných predchodcov biologických dráh s potenciálom bezproblémového prechodu od prebiotickej chémie k modernému metabolizmu." Môže dôjsť. Takže rôznymi chemickými procesmi z neživej hmoty, pôsobením hornín a ich vytvárajúcich sa kyselín atď. niekde v hĺbkach prvotného oceánu vznikli krátke úseky RNA, ktoré sa potom zvláštnym doteraz nevysvetliteľným spôsobom spojili s DNA a bielkovinami. Ako som napísal, toto neberiem. Tento proces vzniku života sa nedá v laboratórnych podmienkach zopakovať a odsledovať. Už skôr pripúšťam panspermiu no určite nie chemicko-meteoritickú ale ako proces implantovania kompletnej živej prírodno- hmotnej bunky do primordiálneho oceánu vedomou inteligenciou. Áno 'každý má právo na svůj názor.'

  • @Lena, mala si hneď napísať, že si materialistka a ateistka. My sa nemôžeme zhodnúť, pretože vychádzame z rozdielnych predpokladov. U teba je to viera, u mňa je to znanie. Je to obrovský rozdiel. Ty si sa k znaniu ešte nedopracovala. Nie je na tom nič zlé, každý máme svoju cestu a obdobím materializmu a ateizmu prejdeme asi všetci. Len by ma zaujímalo, ako si sa dostala na toto fórum, keďže KSB vylučuje materializmus a ateizmus.

  • Pořád se tady bavíte teoreticky. Dával jsem tady na toto téma video (14.10.), kde Rusové popisují, jak mohou různé druhy vznikat. Bohužel, zase se na to video nikdo nepodíval, jelikož jsem nenašel, o tom co tam ukazují a říkají, žádnou zmínku. A přitom odpovědi máte rovnou u nosu.

  • @Ogar Valach povedal/-a:
    Len by ma zaujímalo, ako si sa dostala na toto fórum, keďže KSB vylučuje materializmus a ateizmus.

    Že jsem ateistka neznamená, že si nevyslechnu jiné světonázory a nezamyslím se nad tím. A co se týká KSB, koupila jsem si několik knih, ale nemám je ještě celé prostudované, s něčím v nich souhlasím, s něčím ovšem zase třeba ne.

  • Ogar Valach povedal/-a: Hoax, koľko panien má po smrti bežný isramista sľúbených? Na akom počte sa začína a koľko je maximum? Čo hrôzostrašné pre to musí isramista vykonať, okrem "bežných" vecí aké páchal mohamed (pedofília, znásilňovanie, vraždenie)? Koľkokrát denne si musí tresknúť hlavu o Zem, aby došlo k dostatočnému poškodeniu mozgu, aby tomu takýto náboženský fanatik uveril? Pýtam sa teba, pretože pôsobíš ako znalec v tejto oblasti.

    Vidím že tě skutečně žere že na tebe nereaguju, to co tu předvádíš je už nezdravá fixace. Nereaguju na tebe a reagovat nebudu, překousni to už. Jsou tu nicméně seriózní otázky na adminy a moderátory diskuse, že tu něco takového umožňují.

  • @Hox povedal/-a:

    Daj si zablokovať toho provokatéra tak ako všetci ostatný ;)
    Treba ho len ignorovať to je celé.
    Keď tu trola prestaneme kŕmiť, nájde si iné fórum :)

  • Lena povedal/-a: e jsem ateistka neznamená, že si nevyslechnu jiné světonázory a nezamyslím se nad tím

    Už z čias Descartesa tu máme taký problém, že pokiaľ uznávame, že je všetko tvorené len hmotou (t.j ignorujeme aj kvantovú fyziku, ktorá sa na svet častíc pozerá duálne - ako na hmotu aj ako na energiu/vlnenie), tak ako je potom realizované spojenie tela a nehmotného vedomia?

  • Ogar Valach povedal/-a: Nežerie ma to.

    Jistě, to tady všichni vidí :) že neumíš nic jiného než podrážděně reagovat a napadat ostatní.

    Nechápeš prostou věc, že když píšeš podobné agresivní příspěvky, tak jen ukazuješ ten hnus, co je v tobě.

  • K
    upravené Tue 18 Oct 2022 #115->

    Občas, když se nad tím vším zamýšlím, přijde mi na mysl toto

    Nejsem fanouškem moderní kinomatografie a tím méně Márvelovek, ale zjišťuji, že když pomineme komerční stránku, efekty a všechny takové konzumentské pozlátka, tak zbude oholená myšlenka zabývající se tendencemi globálního řízení nebo v tomto případě pohled na evoluci, účel vesmíru, planet, na strážné anděly...

    Někde již dříve zazněla myšlenka, že aby elita elit (řekněme GP) zůstal s čistým štítem, využívá toto aby ozřejmil své plány lidem, případně tímto navrhl další směřování. Mohl by třeba GP takto ,,ozřejmit'' (či překroutit) účel bytí a vyjevit jej lidem - tudíž nemůže být nařčen, že by něco zatajil.

    Co mě v odkaze zaujalo - vesmír je tvořen konstantním tokem a přeměnou energie (což je). Konec jednoho života (existence) je začátkem jiného (jiné). Každá planeta má své predátory - proto aby se mohl vyvíjet inteligentní život (rozumím tomu tak, že v ideálním prostředí, kde mám všeho dost a nemusím nic řešit zakrním). Zdrojem energie ve vesmíru jsou planety a jejich inteligentní život (chápu spíše jako energii biopole a ostatní ,,jemnohmotné'' energie, než jako třeba energii elektrickou - ale i to se zřejmě počítá). Planeta slouží jako ,,děloha'' pro nového celestiála (což je označení ,,inženýrů'' jež se zabývají tvorbou vesmírných objektů a vyhodnocováním). Zrození takové bytosti trvá milion let. Ke svému zrození potřebuje energii tvořenou inteligentním životem na planetě - životní forma, která nesplní nároky (není schopna vytvořit dostatečně inteligentní život) je odstraněna a začíná se s novou evolucí (např. dinosuaři). Lidská civilizace produkuje dostatek energie ke zrození celestiála - spojilo se mi to s úrovní nadspotřeby jež zahlcuje svět - naprosto zbytečná konzumní produkce všeho možného, hlavně do nekonečna expandovat. atp..

    No dají se na to dobře napasovat probíhající globální procesy i nevyjasněná lidská historie - nechci tvrdit, že to takto je, jen když si zachovám otevřenou mysl - jak se říká na každém šprochu pravdy trochu.


    ZA b) Napadá mě otázka - Jaký je účel lidstva? Jak dlouho můžeme obývat zemi? Jinak řečeno - Slunce za určitý (stovky milionů / miliardy let) čas způsobí, že země bude neobyvatelná, má se tedy lidstvo přesídlit jinam, případně provést evoluci pod svým vedením na jiné planetě a objevit se tak třeba na nástěnných freskách tamnějších nově vznikajících civilizací? (Stejně jako to bylo na té naši).

  • @openeyes povedal/-a:

    Lena povedal/-a: e jsem ateistka neznamená, že si nevyslechnu jiné světonázory a nezamyslím se nad tím

    Už z čias Descartesa tu máme taký problém, že pokiaľ uznávame, že je všetko tvorené len hmotou (t.j ignorujeme aj kvantovú fyziku, ktorá sa na svet častíc pozerá duálne - ako na hmotu aj ako na energiu/vlnenie), tak ako je potom realizované spojenie tela a nehmotného vedomia?

    Máte na mysli okazionalismus? jako že spojení je možné pouze za pomocí Boha? Není možné aby na sebe "tělesa" působila bez Boha? Dám takový primitivní dotaz. Pokud máte prázdný žaludek, je do mozku - vědomí, vyslán signál, že máte hlad. Pokud vám žaludek lékaři odstraní, tak mozek nedostane žádný signál, i kdybyste měl hladem zemřít.

  • Lena povedal/-a: Pokud máte prázdný žaludek, je do mozku - vědomí, vyslán signál, že máte hlad. Pokud vám žaludek lékaři odstraní, tak mozek nedostane žádný signál, i kdybyste měl hladem zemřít.

    Myslím, že ten signál hladu je generovaný mozgom - hypofýza+hyphotalamus - ktoré majú na starosti riadenie metabolických funkcií (vylučovaním riadiacich hormónov), nie žalúdkom. Podobne ako u drogistu, keď klesá koncetrácia omamných látok, vyvolá sa pocit "hladu" prejavujúci sa absťákom.

  • @openeyes povedal/-a:

    [

    Myslím, že ten signál hladu je generovaný mozgom - hypofýza+hyphotalamus - ktoré majú na starosti riadenie metabolických funkcií (vylučovaním riadiacich hormónov), nie žalúdkom. Podobne ako u drogistu, keď klesá koncetrácia omamných látok, vyvolá sa pocit "hladu" prejavujúci sa absťákom.

    To myslím, že nemáte pravdu, na tom je založena léčka velké obezity, že se jim zmenší nebo zcela odstraní žaludek.

  • d
    dum
    upravené Wed 19 Oct 2022 #119->

    @Lena povedal/-a:

    @openeyes povedal/-a:

    Lena povedal/-a: e jsem ateistka neznamená, že si nevyslechnu jiné světonázory a nezamyslím se nad tím

    Už z čias Descartesa tu máme taký problém, že pokiaľ uznávame, že je všetko tvorené len hmotou (t.j ignorujeme aj kvantovú fyziku, ktorá sa na svet častíc pozerá duálne - ako na hmotu aj ako na energiu/vlnenie), tak ako je potom realizované spojenie tela a nehmotného vedomia?

    Máte na mysli okazionalismus? jako že spojení je možné pouze za pomocí Boha? Není možné aby na sebe "tělesa" působila bez Boha? Dám takový primitivní dotaz. Pokud máte prázdný žaludek, je do mozku - vědomí, vyslán signál, že máte hlad. Pokud vám žaludek lékaři odstraní, tak mozek nedostane žádný signál, i kdybyste měl hladem zemřít.

    Najvyššou kvalitou v stvorení je vedomá myseľ, uvedomujúca si samého seba- duch. Duša (psychika, emócie) sú identity ducha, jestvuje aj pravá aj falošná "inžiniermi" vyfabrikovaná identita. Mozog s nervovými dráhami do každého orgánu a telo sú nástrojom ducha a duše na prejavenie sa a konanie procesu v určitom prostredí. Duch- pravá myseľ obsahuje okrem vedomia, sebauvedomenia, slobody voľby a vôle aj energiu života. V týchto atribútoch sa Boh nachádza ako vo svojom, energia života vyviera priamo s Boha. Duch nie je smrteľný. Pokiaľ sa žalúdok odstráni tak duch a duša sa v tom prostredí nemôžu prejaviť prijímaním potravy pre telo cez tento nástroj.

  • dum povedal/-a: Ako som napísal, toto neberiem. Tento proces vzniku života sa nedá v laboratórnych podmienkach zopakovať a odsledovať.

    Dosti zábavný argument. Takže oproti tomu stvoření života/člověka bohem. lze v laboratorních podmínkách provést a zopakovat?
    No totok, to jsem tedy netušil.

    Inu, jeden se neustále dozvídá nové a nové novinky.

  • ban povedal/-a: Dosti zábavný argument. Takže oproti tomu stvoření života/člověka bohem. lze v laboratorních podmínkách provést a zopakovat?

    Ak si materialista a ateista, je to v poriadku. Ale neprekrúcaj a netvár sa, že si nepochopil.

Táto diskusia bola uzavrená.