Hladomor - nástroj depopulace a přidružené ideologie

1235»

Komentáre

 • Rusofil
  upravené 11 Aug 18:55 #202

  @Zora povedal/-a:
  Tiež si hovorím, že pár kíl navyše sa mi zíde.

  Včera jsem se díval na jednu ruskou doktorku, a ta vylovila myšlenku, že nejoptimálnějším z pohledu hladomoru je mít zásobu tuku +20 kg, nad naší optimální váhu.

 • Vysla zaujimava studia o biopalivach, Europa spali ekvivalent 15 milionov bochnikov chleba (10k ton psenice) denne na to, aby sme v palivach mali biozlozku, ktoru nikto nechce.

  Tu je este samotna studia v pdf

  Bezprostredne po ruskej invázii na Ukrajinu dosiahli svetové ceny obilia a rastlinného oleja rekordné hodnoty. Pretrvávajúca neistota spôsobená vojnou udržiava ceny na vysokej úrovni a spôsobuje vážne obavy o potravinovú bezpečnosť na celom svete.

  Napriek hroziacemu riziku nedostatku potravín, ktoré by mohlo uvrhnúť stovky miliónov ľudí do potravinovej chudoby, Európa naďalej premieňa 10 000 ton pšenice - ekvivalent 15 miliónov bochníkov chleba (750 g) - na etanol na použitie v automobiloch.

  Zníženie podielu pšenice v biopalivách EÚ o menej ako tretinu by kompenzovalo výpadok dodávok z Ukrajiny a ochránilo chovateľov hospodárskych zvierat v EÚ, ako aj spotrebiteľov pred nedostatkom dodávok. Zníženie používania pšenice v biopalivách EÚ na nulu by nahradilo viac ako 20 % celkového vývozu pšenice z Ukrajiny a podporilo potravinovú bezpečnosť v iných krajinách závislých od dodávok ukrajinskej pšenice.

  Zatiaľ čo niektoré krajiny zápasia so zabezpečením dostatočných dodávok potravín pre svojich obyvateľov, priemysel biopalív zintenzívňuje svoje lobistické úsilie o ešte väčšie využívanie potravinárskych plodín v biopalivách. Nároky na pôdu pre túto snahu budú obrovské. Spotreba biopalív v Európe si už teraz vyžaduje plochu zodpovedajúcu 5 % celkovej poľnohospodárskej pôdy. Túto plochu by bolo potrebné zdvojnásobiť, aby sa iba 7 % dovozu ropy, benzínu a nafty z Ruska do EÚ nahradilo biopalivami vypestovanými v Európe. Ak by sa celý tento dovoz mal nahradiť domácimi biopalivami, znamenalo by to, že približne 80 % všetkej poľnohospodárskej pôdy by sa venovalo na pohon našich osobných a nákladných vozidiel. Možnosti, ako sa viac spoliehať na biopalivá na báze odpadu a zvyškov, sú veľmi obmedzené a spôsobili by závislosť Európy od dovozu.

  Samotna studia vysla uz 24.3.2022. Zvlastne je, aka lobby grupa je za touto studiou:

  Víziou spoločnosti Transport & Environment (T&E) je systém mobility bez emisií, ktorý je cenovo dostupný a má minimálny vplyv na naše zdravie, klímu a životné prostredie.

  Vznikli sme pred viac ako 30 rokmi a formovali sme niektoré z najdôležitejších európskych environmentálnych zákonov.

  Dosiahli sme, že EÚ stanovila najambicióznejšie normy CO2 pre osobné a nákladné vozidlá na svete, ale tiež sme pomohli odhaliť škandál dieselgate; úspešne sme viedli kampaň za ukončenie používania palmového oleja v naftovom priemysle; zabezpečili sme celosvetový zákaz špinavých lodných palív a vytvorenie najväčšieho svetového trhu s uhlíkom v leteckej doprave - a to je len niekoľko príkladov. Práve minulý rok viedla kampaň T&E spoločnosť Uber k tomu, aby sa zaviazala elektrifikovať väčšinu svojich európskych prevádzok.

 • Zora
  upravené 10 Sep 12:10 #205

  Holandské mesto ako prvé na svete zakázalo reklamu na mäso

  Holandské mesto Haarlem sa stane prvým na svete, ktoré zakáže reklamy na mäso na verejných priestranstvách v snahe znížiť jeho spotrebu a tým pádom aj emisie skleníkových plynov. Zákaz má platiť od roku 2024, pričom mäso sa pridá na zoznam produktov, o ktorých sa predpokladá, že prispievajú ku klimatickej kríze, píše The Guardian.
  Mesto leží západne od Amsterdamu a má približne 160-tisíc obyvateľov. Reklamy nebudú povolené na autobusoch Haarlemu ani na obrazovkách na verejných priestranstvách. Tamojší mäsiari sa už stihli sťažovať, že samospráva „zachádza príliš ďaleko v tom, keď hovorí ľuďom, čo je pre nich najlepšie“.

  Tretinová zodpovednosť
  Nedávne štúdie naznačujú, že globálna produkcia potravín je zodpovedná za tretinu všetkých emisií, ktoré spôsobujú prehriatie planéty. Využívanie zvierat na produkciu mäsa predstavuje dvojnásobné znečistenie v porovnaní s výrobou rastlinných potravín.
  Lesy, ktoré absorbujú oxid uhličitý, sa rúbu na pasenie zvierat, zatiaľ čo hnojivá používané na pestovanie ich krmiva sú bohaté na dusík, ktorý môže prispieť k znečisteniu ovzdušia a vody, zmene klímy a poškodzovaniu ozónovej vrstvy. Dobytok tiež produkuje veľké množstvo metánu, silného skleníkového plynu.
  Ziggy Klazesová, členka mestskej rady zo strany GroenLinks, ktorá zákaz reklamy na mäso navrhla, povedala, že nevedela, že mesto bude prvé na svete, ktoré bude presadzovať takúto politiku.
  Pre rozhlasovú stanicu Haarlem105 sa vyjadrila: „Nejde nám o to, čo ľudia pečú a opekajú vo vlastnej kuchyni; ak by chceli pokračovať v jedení mäsa, dobre... Nemôžeme ľuďom povedať, že je klimatická kríza a povzbudiť ich, aby si kúpili produkty, ktoré sú jej súčasťou.“
  Pokračovala, že existuje veľa ľudí, ktorí považujú toto rozhodnutie za poburujúce a povýšenecké, ale je veľa aj takých, ktorí si myslia, že je to v poriadku.

  Opozícia je proti
  Zákaz sa týka aj dovolenkových letov, fosílnych palív a áut, ktoré jazdia na fosílne palivá. Jeho platnosť je však odložená až na rok 2024 kvôli existujúcim zmluvám so spoločnosťami, ktoré predávajú produkty.
  V Haarlemskej rade existuje určitá opozícia voči tomuto kroku, pričom kritici tvrdia, že obmedzuje slobodu prejavu. Sander van den Raadt, líder skupiny Trots Haarlem, povedal: „Je pozoruhodné, že samospráva Haarlemu organizuje veľkú plagátovú kampaň, že v Haarleme môžete byť sami sebou a milovať koho chcete, ale ak máte radi mäso namiesto mäkkej trávy, príde „partronizujúca brigáda“ a povie vám, že sa úplne mýlite.“
  Výskum Greenpeace naznačuje, že na splnenie cieľa EÚ dosiahnuť nulové čisté emisie do roku 2050 je potrebné znížiť spotrebu mäsa na 24 kg na osobu a rok v porovnaní so súčasným priemerom 82 kg alebo 75,8 kg v Holandsku, ktoré je najväčším vývozcom mäsa v EÚ.
  https://www.trend.sk/spravy/holandske-mesto-ako-prve-svete-zakazalo-reklamu-maso


  Čo sa ešte musí stať, aby ľudia konečne otvorili oči?

 • Skutočné ciele vytváranej potravinovej krízy
  Slovenský preklad článku Kita Knightlyho na platforme svet podľa nás

  Vytváraná potravinová kríza, bez ohľadu na to, či je skutočná, alebo ide o psychologickú hru s dymom a klamstvami, je zameraná na rozbitie globálneho potravinového systému a "vybudovanie lepšieho" - nového dystopického potravinového systému...

 • Španielsko ukázalo plán budúcnosti: Zabudnite na mäso! Vláda chce zdieľanie domov a nové vysoké dane
  Dokument Espaňa 2050 rieši aj otázku stravovania. Napríklad by sa postupne obmedzovala konzumácia mäsa a výrobkov z neho.
  https://www.topky.sk/cl/11/2121245/Spanielsko-ukazalo-plan-buducnosti--Zabudnite-na-maso--Vlada-chce-zdielanie-domov-a-nove-vysoke-dane

 • @Lavazza moj krstny podnika v polnohospodarstve (kombajnista), je z jednej malej vychodoslovenskej dediny, ked som tam este v 90tych rokoch chodieval ako maly chlapec, tak kazdy jeden choval sliepky, svine i kravy a vsetky kravy chlapci brali kazde rano na pasu a vecer vsetky kravy zbehli naspat do mastali.

  toto vsetko zmizlo s nastupom hypermarketov, navrat bude nevyhnutny, ale tazky, ten vztah sa uz pomaly vytratil.

 • @Kancelar povedal/-a:
  @Lavazza moj krstny podnika v polnohospodarstve (kombajnista), je z jednej malej vychodoslovenskej dediny, ked som tam este v 90tych rokoch chodieval ako maly chlapec, tak kazdy jeden choval sliepky, svine i kravy a vsetky kravy chlapci brali kazde rano na pasu a vecer vsetky kravy zbehli naspat do mastali.

  toto vsetko zmizlo s nastupom hypermarketov, navrat bude nevyhnutny, ale tazky, ten vztah sa uz pomaly vytratil.

  Návrat bude nemožný. Nebude možné zvířata porážet, protože nebudou jatka. Jatka teď kvůli energiím krachují. A jinde není možné velké zvíře porazit. Zákaz se v EU chystá i na malá zvířata tj. slepice a králíky. Již dnes musí být registrován chov, i když máš jenom jednu slepici.

 • https://t.me/c/1309424271/418019
  Pro ty, co tvrdí, že WEF depopulační plán je konspirace...

 • Tlačová beseda strany SMER-SD na tému: Energetika. Ako vláda nič nerobí

 • Neochota současných vlád zakročit proti inflaci v Evropě je součástí bouracího kladiva Komise 300, která vydala pokyn zbavit obyvatelstvo západních zemí majetků, ale tak, aby se lidé nechtěli bouřit.

  Henry Kissinger:

  „Položím vám otázku, kterou dostávají studenti 1. semestru finančnictví na Sorbonně v přednášce o politické ekonomii.

  – Víte, jak lze legálně okrást obyvatelstvo o veškeré majetky, movité i nemovité, aniž by si všimli, že jsou okrádáni? „

  Většina studentů na tuto otázku poprvé nikdy nedovede odpovědět.

  Odpověď je přitom jednoduchá:

  Legálně lze obyvatelstvo okrást pomocí inflace, kterou rozpoutáte rozhazováním peněz pod nějakou záminkou, v době nějaké krize.

  Potom stačí jenom inflaci nechat běžet a dívat se.

  Viac na:

  https://www.pokec24.cz/blog/neochota-soucasnych-vlad-zakrocit-proti-inflaci-v-evrope-je-soucasti-bouraciho-kladiva/