Hladomor - nástroj depopulace a přidružené ideologie

123578

Komentáre

  • F
    upravené Thu 7 Jul 2022 #122->

    Tak to budem veľmi smutný, pretože sa už do našich obchodov nedostanú žiadne holandské jogurty ... alebo to je cieľom? Zlikvidovať prebytok chovu, ktorého produkty boli určené výhradne na export? Dáva to logiku pri pohľade na to ako sa ruší globalizácia v celej európe. Aspoň ja mám taký pocit, že všetky tie "nezmyselné" kroky majú ten istý cieľ - aby si každý národ žil zo svojho. Tjs žiadne holandké jogurty na Slovensku a žiadna Slovenská saláma v holandsku.

  • constanze
    upravené Fri 8 Jul 2022 #126->

    "podpora" nizozemskym a dalsim zemedelcum a green dealu
    clanek WELT: "mleko ma hodne stinnych stranek. vyzkumy dokladaji, ze vyvolava tezke nemoci, jako napriklad rakovinu"
    ovsem povzbujici je cist komentare lidi. uz i ti poslusni nemci jim to nezerou.


    https://www.welt.de/politik/deutschland/plus190797629/Ernaehrungswissenschaftler-Milch-ist-ein-hochbrisanter-Cocktail.html?

  • @Rusofil
    Vysoké Tatry už nebudú zdarma: Turisti zaplatia vstupné, fotenie bude stáť 100 eur
    "Je to možné riešiť aplikáciou, platobnými bránami alebo QR kódmi. Forma sa už dohodne. Pri štvormiliónovej návštevnosti v TANAP-e by postačilo aj symbolické euríčko," vyjadril sa Pavol Majko, riaditeľ správy Tatranského národného parku.
    https://obkec.azet.sk/clanok/dQXZ4mq/vysoke-tatry-uz-nebudu-zdarma-turisti-zaplatia-vstupne-fotenie-bude-stat-100-eur/

  • @Kancelar povedal/-a:
    Ten mor je tusim z ukrajinskych labakov.

    Práve sa píše o tom tu: https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2022/07/z-brifingu-mo-rf-k-vysledkum-analyzy.html#more

  • V Holandsku podpalili supermarket financovany "nadaciou" Billa Gatesa:

    (ide o firmu Picnic)

  • A
    upravené Mon 11 Jul 2022 #136->

    Příklad uvažování lidí v západní Evropě a USA, nejedná se o vrcholového predátora, pouze nějaký profesůrek a jak vidno, jen lidská společnost je schopna udělat z připosrané myšky hyenu. Takto uvažuje spousta lidí v tzv. vyspělých společnostech, jsou rádi za svoje mnohdy zbytečná místa v administrativě za PC, spousty hloupě tlachajících psychoanalytiků, manažerů (vedoucích) co vlastně nic nevedou, politiků a politologů apod. Jsou rádi, že dělnické profese a práci ve službách dělají lidé ze zahraničí, nevadí jim, že jsou tito lidé špatně placeni, naopak, myslí si, že je to správné a bojí se, že přijdou o svůj status lepšolidí. Proto stojí proti Rusku a nechávají se ochotně očkovat, domnívají se, že jejich postavení a snadný život je odměnou za jejich loajalitu.

    "George Kent: Výhody světového hladu"

    Někdy mluvíme o globálním hladu jako o metle, které se všichni chceme zbavit, považujeme ji za srovnatelnou s morem nebo AIDS. Ale tento naivní pohled nám brání pochopit, co způsobuje a udržuje hlad.

    Hlad má pro mnoho lidí velký pozitivní význam. Ve skutečnosti je zásadní pro fungování světové ekonomiky. Hladovějící lidé jsou nejproduktivnější lidé, zvláště tam, kde je vyžadována manuální práce.
    Článek zde:
    https://www.pokec24.cz/politika/vyhody-svetoveho-hladu/

  • A jen málokdo v tomto těžkém postavení je schopný nějak rozvíjet své lidství.

    Ale do kostola chodí každý pravidelne aspoň raz do týždňa. Inak povedané, v každej spoločnosti, aj v tej najrozvinutejšej musí existovať spoločneská štruktúra na pozdvihovanie duchovnosti človeka. V indii majú kadejaké joga centrá, tu to je kostol, inde zase nejaký typ meditácie. Lenže napríklad RKC úplne zabudla na svoju úlohu a chová ovce, namiesto toho aby z oviec robila človekov. Tiež je zaujímavá otázka - má aktuálny stav planetárneho cyklu vývoja civilizácie vplyv na ochotu jednotlivcov sa vyvíjať? Inak povedané, je možné že v pravidelných dobách "temna" populácia upustí od duchovnosti a ty to nedokážeš zmeniť ani keby si ju bil.

  • Přeci to, že život zde na zemi je jen pomíjivé nic, že si ho tu máš přetrpět, abys pak "tam jinde" dostal o to větší odměnu.

    Preeeeeeesne tak. Treba ľuďom vnuknúť myšlienku, že v každej spoločnosti je potrebné centrum pre podporu duchovného vývoja človeka a nemuí to byť len kostol, môže to byť aj iná štruktúra. Ale čo je podstatné, ľudia musia vedieť a si osvojiť myšlienku duchovných centier, musia vedieť na čo slúžia, ako pomáhajú človeku. Samozrejme, nad duchovnými centrami musí byť konceptuálna kontrola - dneska ju vykonáva pokazený a pokrivený vatikán. Bude trvať najmenej 100 rokov, kým realizujú v spoločnosti myšlienku duchovných centier. Je potrebné spraviť poriadok v centrách duchovného vývoja človeka ... za pár tisíc rokov tak sa pokrivili, že ľudia ich začali odmietať.

  • Ináč čítam teraz túto knihu z Tordenu: https://torden.sk/produkt/digitalna-totalita/

    Dám potom sumár a odporúčanie do sekcie kníh. Ale, čo ma hneď zaujalo, že to duchovno, čo teraz sa odvšadiaľ valí, sú vlastne heslá New Age. To je pre mňa šok. Je to veľmi zaujímvé, ale zatiaľ som len na strane 50 a ako sa to potom prepája na transhumanizmus, konzumácia drog (však si pamatáme Trubanka ako hovorí o hacknutí mozgu) a spomína sa tam aj Harari, čo chce zas hackovať spolu so Švábom ludskú DNA. Ja viem je to trochu off topic, ale je to k tomu akože duchovnu.

  • Supermarket dotovaný Gatesem v Nizozemsku vyhořel
    Rozsáhlý požár v řetězci supermarketů Picnic. Společnost Picnic je financována Nadací Billa a Melindy Gatesových a rozváží potraviny v malých elektrických autech
    https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/supermarket-dotovany-gatesem-v-nizozemsku-vyhorel/

  • Ogar Valach
    upravené Mon 11 Jul 2022 #143->

    @Ferry povedal/-a:
    Lenže napríklad RKC úplne zabudla na svoju úlohu a chová ovce, namiesto toho aby z oviec robila človekov.

    Asi si nepochopil dôvod existencie Rímskokatolíckej cirkvi, inak by si niečo takéto nemohol napísať. Rímskokatolícka cirkev robí presne to, na čo bola založená a čo je jej hlavný cieľ. Kontroluje populáciu veriacich. Bola to Rímskokatolícka cirkev, ktorá na konci vojny pomáhala nemeckým fašistom utiecť do západnej Európy a následne do južnej Ameriky. V stredoveku slúžila aj ako náhrada tajných služieb kvôli spovediam kňazom. Pri páde Rímskej ríše sa z cisárov stali pápeži a prevzali riadenie nad kultom kresťanov. Na Rímskokatolíckej cirkvi nie je a nebolo nič dobré. Bola to ona, ktorá organizovala križiacke výpravy proti Slovanom a vyvraždila 2/3 až 3/4 našich ľudí.

  • asi pro vetsinu off topic a klidne mi to vypalcujte, ale zde duvod, proc je treba prehodnotit vztah k hospodarskym zviratum a tim padem k masu.

    https://www.facebook.com/1358523771/videos/562453275589989

  • R
    upravené Wed 13 Jul 2022 #145->

    @constanze povedal/-a:
    asi pro vetsinu off topic a klidne mi to vypalcujte, ale zde duvod, proc je treba prehodnotit vztah k hospodarskym zviratum a tim padem k masu.

    https://www.facebook.com/1358523771/videos/562453275589989

    Maso se jedlo statisíce let a náš organizmus je na jezení masa konstruován. Naopak, obilniny jsou pro nás jedem, kterého se organizmus musí zbavovat pomocí inzulínu a tím vznikají v těle zánětlivé reakce, které život zkracují.
    Není potřeba bojovat za zákaz masa, ale za přijatelné chování ke zvířatům.

    Co způsobuje konzumace obilnin

    Co se stane s tělem, když přestaneme jíst sacharidy

  • @Rusofil my si porad nerozumime a bohuzel to vypada, ze ani ten link na to video s temi prasaty je pro nektere jednoduse nesrozumitelne. me jde o zpusob, jak jsou zvirata chovana, o tyrani zvirat, o nedustojne velkochovy. opravdu je to tak tezke se nad tim zamyslet?

  • @constanze povedal/-a:
    @Rusofil my si porad nerozumime a bohuzel to vypada, ze ani ten link na to video s temi prasaty je pro nektere jednoduse nesrozumitelne. me jde o zpusob, jak jsou zvirata chovana, o tyrani zvirat, o nedustojne velkochovy. opravdu je to tak tezke se nad tim zamyslet?

    Som toho nazoru, ze praca na jatkach musi ludi zakonite dehumanizovat, jedna vec je zarezat sliepku co si clovek doma choval, druha za den porazit 200 prasiat. Cielom by malo byt jest menej masa, najme priemyselne spracovaneho, ale nie uplne obmedzit.

    Moj problem je, ze toho tlaku na eko, nemaso atd je tak vela, ze uz som na to alergicky a zacinam pomaly robit opak.

  • @Kancelar povedal/-a:
    Moj problem je, ze toho tlaku na eko, nemaso atd je tak vela, ze uz som na to alergicky a zacinam pomaly robit opak.

    ja jsem alergicka na ten chybejici soucit se zviraty. minuly tyden jsem byla v jiznich cechach. na pastvinach byly kravy, byci. bylo videt, ze se o ne dobre lidi staraji. kdyz se o byka dobre staraji, potom bude mit i kvalitni maso. bude drazsi, ale bude kvalitni.
    spotreba masa roste enormne. navysit produkci pocitacu lze, ale neustale zvysovat produkci masa prece nejde.
    nejsem zadna blazniva aktivistka. je utopie si myslet, ze vsichni budou jako ja, ale lidi by meli vice premyslet o puvodu toho, co jim pristane na taliri.
    pokud nekdo bude jist maso 5x denne a bude si kupovat levne maso, potom at se nedivi, ze ma zdravotni problemy.

  • my si porad nerozumime a bohuzel to vypada, ze ani ten link na to video s temi prasaty je pro nektere jednoduse nesrozumitelne. me jde o zpusob, jak jsou zvirata chovana, o tyrani zvirat, o nedustojne velkochovy. opravdu je to tak tezke se nad tim zamyslet?

    Som toho nazoru, ze praca na jatkach musi ludi zakonite dehumanizovat, jedna vec je zarezat sliepku co si clovek doma choval, druha za den porazit 200 prasiat. Cielom by malo byt jest menej masa, najme priemyselne spracovaneho, ale nie uplne obmedzit.

    ešteže ja mäso k životu nepotrebujem...nezávidím tým, čo ho musia mať. Akýkoľvek veľkochov príliš humánny nie je, ale čo s tým narobíš...ľudia si už doma chovať nebudú...tak sa to nejak realizovať musí.

    Na tých bitúnkoch dlhodobo nik nevydrží robiť - je to na psychiku človeka proste príliš...aj vyučení mäsiari od nás čo odišli do Holandska trebárs sa po pol roku vracali...
    U nás by sa mali obnoviť družstvá a s humánnejším prístupom by sa medzi týraním a veľkochovom dala snáď urobiť schodná cesta.
    Videl som viacerých čistých mäsožravcov prestať jesť mäso keď zistili že im to škodí...takže si nie som celkom istý, či naozaj ľudia nemôžu vydržať bez mäsa...raz za čas...na nejaký sviatok alebo tak...to ani mne nezaškodí...ale ládovať sa tým trikrát a viac denne to je už diagnoza...to mäso zasa takú výživovú hodnotu ani nemá. nehovoriac o tom čo všetko prijíma človek v tom mrtvom tvorovi do seba.