17. november - spomienky, ako sa pozeráte na túto udalosť vtedy a dnes
Komentáre
-
Sú dva základné prístupy:
1. Od kolektívu k jednotlivcovi.
2. Od jednotlivca ku kolektívu.Pre západ je typický druhý spôsob. Pre Slovanov prvý. Každý inklinuje k tomu, ktorý lepšie zodpovedá jeho vnútornej podstate. Na západe sú väčšinou individualisti. U Slovanov je väčšinou dôraz na spoločenstvo. Je to vidieť na vzťahu k rodine, kedy na západe nehrá rodina takú úlohu. Naopak pre nás je rodina jednou z najdôležitejších vecí. Nájdu sa aj iné príklady.
Preto je pre Slovanov lepší socializmus smerujúci ku komunizmu na podklade silného štátu a pre západ je lepšia cesta Henryho Forda s minimom štátu. Globalisti chcú všetkým vnútiť jeden spôsob bez ohľadu na to, či je pre nich vhodný alebo prirodzený. Nenechajme sa zlákať na rovnaký prístup.
1 -
Reťaz je dlhšia a silnejšia ako jednotlivé ohnivká. Reťaz je taká silná, ako najslabšie ohnivko. V prístupe od celku k jednotlivcovi sa celok snaží posilniť aj toho najslabšieho, ale zároveň najsilnejšieho. V prístupe od jednotlivca k celku sa presadia iba tí najagresívnejší a na veľké množstvo jednotlivcov sa vôbec nedostane, pretože sú nepotrební len preto, že ich schopnosť súperenia nie je na takej úrovni ako u šeliem, alebo sú ich prednosti v niečom inom. Druhý prístup nezohľadňuje blaho spoločnosti ako celku, ale iba blaho priebojného jednotlivca, čo vedie k rozvoju často nepotrebných oblastí spoločnosti, a na druhej strane k zanedbávaniu dôležitých a prospešných, čo vedie k celému radu dôsledkov, ktorým čelí kapitalistická spoločnosť, ako sú vysoká bezdomovectvo, rastúca kriminalita, drogy... Kapitalizmus nedokáže zabezpečiť zvyšujúcu sa kvalitu života, pretože je zameraný na zisk a na individuálne záujmy.
Je naivné myslieť si, že keď bude každý myslieť na seba a hrabať k sebe, vytvorí sa blaho celku. Mises a Hayek z Rakúskej školy ekonómie to síce dokázali poohýbať tak, aby im to pasovalo na obhájenie voľného trhu, lenže ich myšlienky nefungujú ani na papieri, nieto ešte v praxi. Vychádzajú totiž z nesprávnej paradigmy založenej na Darwinizme, o ktorom vieme, že je mylný. V prírode je totiž viac spolupráce než súperenia, aj keď sa to niekomu na prvý pohľad môže zdať inak. Kapitalizmus je postavený na súperení, na tom, že silnejší (oni to nazývajú šikovnejší) vyhráva a každý, kto sa s nimi nechce pretekať, je pre nich neschopný lenivec a chudák ("looser"). Mám radšej spoluprácu ako súperenie, preto ma ani Henry Ford neoslovil. Dal síce zarobiť svojim zamestnancom, ale bol to zbohatlík. Vlastníkom podnikov má byť národ a ten má rozhodovať o ich ďalšom smerovaní , nie nejaký súkromník, ktorý si privlastnil plody práce svojich zamestnancov a nahrabal k sebe neúmerne veľký majetok v porovnaní s inými. Nie je to mravné ani spravodlivé. Možno je to cesta západu, ale určite to nie je cesta Slovanov.
2 -
nick značí že muž. som muž. ale kľudne ma oslov aj ako ženu ak ti to ten nick či vnútorný pocit evokuje. netušil som že ten nick môže niekomu robiť problém...inak je to celkom nepodstatné. ale máš pravdu lebo tým si poukázal aj na svoj nick. ja som ťa oslovil automaticky ako muža, v našom jazyku by som to predpokladal ale z cudzieho jazyka to môže vyznieť kľudne žensky takže ak som sa pomýlil, ospravedľňujem sa.
K tomu násiliu...nedialo sa to len tak náhodou za čias kovidu aj u nás? v amerike? austrálii? kanade? vyber si destináciu...aký rozdiel tam vidieť oproti číne? možno sa to tam deje hrubou silou, u nás používajú mäkkú silu k donúteniu ľudí aby robili čo chcú. ako vravím každý vidí čo sám chce...je to len v hlave1 -
Bombulko povedal/-a: ja som ťa oslovil automaticky ako muža, v našom jazyku by som to predpokladal ale z cudzieho jazyka to môže vyznieť kľudne žensky.
Môže to byť mužské aj ženské meno.
Rony - "The name Rony is primarily a female name of Hebrew origin that means Joyful, Singing."
(Rony je hlavne ženské meno židovského pôvodu znamenajúce radostný/á, spievajúci/a.)1 -
@rony povedal/-a:
Sulad povedal:
Sú dva základné prístupy:- Od kolektívu k jednotlivcovi.
- Od jednotlivca ku kolektívu.
Pytam sa sulada: ale aj inych
Sila kolektivu zalezi na sile jednotlivca alebo sila jednotlivca zalezi na sile kolektivu.
Rony, je potřeba rozkoukat se kolem sebe a pak dělat závěry.
Podívej co se za těch 30 let stalo. Z lidí udělali individualisty, kdy je každý jen za sebe. Dokonce ani ne za svoji rodinu, ale jen za sebe. To udělali s běžnými občany.
A podívej se na elitu. ta drží spolu a ta nejvyšší elita mezi sebe dokonce nikoho nepustí a jsou jeden za všechny a všichni za jednoho. U globální elity **ŽÁDNÝ ** individualizmus dokonce není ani povolen. Pokud chce někdo hrát na individualistickou notu, je momentálně vyobcován a zbaven prostředků viz. princ Harry. Tam se individualizmus nepřipouští. Proč asi? Protože by se jejich vliv a síla rozklížila a rozpadla, jak domeček z karet. Nedal sis nikdy otázku, proč jsou běžní lidé hnaní do individualizmu? Nic ti neříkají 3 pruty Svatopluka?
Proto, aby je oslabili, jeden dělník nezmůže vůbec nic. Nic nezmůže ani proti exekuční mafii, ani proti bankám, proti nikomu. Zatím co oni drží pospolu, jejich kolektiv je pevný a proto silný.
Pokud chceš vidět, co je pro člověka nejlepší, podívej se na globální elitu. Jejich děti se učí ve školách psát krasopis, malovat, hrát na hudebních nástrojích, studují architekturu, filozofii, teologii, vše co podporuje práci mozku a chápání světa.
Technika je ponechána pro nás, plebs. Aby jim měl kdo opravit vodovod, nebo postavit zeď.
Ještě jednou oni drží po spolu a nám nabídli individualizmus. A někteří z nás, s obrovským egem a ctižádostí, se na tuto udičku individualizmu chytili a pracují proti svým zájmům. Vykřikují, že mají větší schopnosti, než ti druzí a proto si zaslouží mít vyšší plat a mít víc materiálních statků. Ale to jen do doby, kdy se jim pokazí záchod, nebo septik. Pak zjistí, že jsou stejný plebs a individualizmus jde stranou.
Copak tys za toho současného kapitalizmu postoupil z třídy pracovníka, do třídy, dejme tomu finanční elity, nebo ses dostal do šlechtické rodiny, která žije z renty? Ne? Tak tvé postavení je podobné, jako postavení kdejaké uklízečky. Stačí ve společnosti nastavit jiné parametry, např. že přednost budou mít migranti a ty na ně budeš muset vydělávat a můžeš se jít klouzat.
Můžeš se být do prsou, jak si teď úspěšný, ale to bude jen do doby, kdy si elita řekne, že střední třídu nepotřebuje.5 -
Kolektivisticke teorie urcite maju co do seba ale problem kolektivizmu bez hlbsieho pochopenia je len o stadovitosti. Nic viac. To co budem pisat je o KSB aby som sa nemusel opakovat. Ked nesuhlasite tak si to vybavte s autormi pripadne mi konkretne napiste v com som KSB prekrutil alebo v com sa KSB myli.
Existuje synergicky efekt. (2+2 rovna sa 5) Synergia vsak funguje aj v negativnom zmysle a to v zmysle ze hlupost rastie. Dav je hlupejsi ako jednotlivec v dave. To plati aj pre kolektiv ide o to co spajas. Hlupakov alebo rozumnych ludi. Synergia ako remen.
To co som sa pytal ohladne kolektivu a jednotlivca tak nie je o individualizme ale o sile jednotlivca ktory napr. ma nastudovane KSB, ovlada riadenie socialneho supersystemu a na zaklade nastudovaneho pochopeneho odpozorovaneho ako co funguje je nemanipulovatelny. Sila kolektivu zavisi od sili takehoto jednotlivca preto Pjakin a dalsi vyzyvaju k studiu. Zachrana topiaceho je v rukach samotneho topiaceho. V KSB bezi nejaky kolektiv zachranit toho topiaceho sa? Nikto nemoze vyriesit Tvoj zivot okrem Teba. A kde zacat? No u seba. Je to individualizmus? Plno floskul pisete zabrdate do osobnej roviny ja som dnes mal sadit cesnak a cibulku len je necas tak sem nakukujem. Dajte si peknu piesen k teme Ziarislav moje oblubena.https://www.youtube.com/watch?v=37OzWVnZYos
-1 -
rony povedal/-a: Kolektivisticke teorie urcite maju co do seba ale problem kolektivizmu bez hlbsieho pochopenia je len o stadovitosti. Nic viac.
Bolo by dobré, keby si niečím doložil svoje tvrdenie. Naznačil si, že vychádzaš z ekonomického liberalizmu.
rony povedal/-a: To co budem pisat je o KSB aby som sa nemusel opakovat.
Pýtal si sa, čo si o tom myslíme my, nie čo si o tom myslí VP ZSSR. Odpovede si dostal.
rony povedal/-a: Plno floskul pisete zabrdate do osobnej roviny
Pre teba sú to floskule, pre mňa vyjadrenie podstaty. Smiem vedieť, kde zabŕdame (množné číslo) do osobnej roviny?
Ak očakávaš, že ťa niekto bude presviedčať, asi si na nesprávnom mieste. Aspoň ja to robiť nebudem. Tieto veci si musíš vysporiadať sám a osobne si myslím, že máš svoje presvedčenie podporené ekonomickým liberalizmom, s ktorým si sa už dávno stotožnil, takže je to zase jedna z tých zbytočných diskusií, v ktorých si každý ponechá rovnaký názor aký mal predtým. Nech ti vyrastie silný cesnak.
0 -
rony povedal/-a:
Sú dva základné prístupy:
1. Od kolektívu k jednotlivcovi.
2. Od jednotlivca ku kolektívu.
Pytam sa ...: Sila kolektivu zalezi na sile jednotlivca alebo sila jednotlivca zalezi na sile kolektivu.V skutočnosti to nie sú protipóly, ale riadenie s dvomi kooperujúcimi metódami. Oba princípy musia fungovať ako vzájomná spätná väzba so zreteľom na konečný vektor cieľov. Podobne, ako na známej soche:
PS: podobná polemika je u programátorov - či programovať zhora alebo zdola. Prax ukazuje, že obe metódy sa prelínajú - po nutnej úvodnej analýze sa pri riešení často narazí na detail, ktorého vyriešenie si vynúti zmenu v analýze.7 -
Ogar stadovitost bez hlbsieho pochopenia bolo napriklad Tvoje tvrdenie ze tovarne maju patrit ludom. Je to lubive stado naskoci na podobne floskule raz dva.Tam som sa ale pytal aky je vztah medzi vlastnictvom vyrobneho prostriedku a cenou vyrobku. Nikto tam neodpovedal. Dal som tam aj podotazky. Tak nech sa paci.
-1 -
@rony povedal/-a:
Ogar stadovitost bez hlbsieho pochopenia bolo napriklad Tvoje tvrdenie ze tovarne maju patrit ludom. Je to lubive stado naskoci na podobne floskule raz dva.Tam som sa ale pytal aky je vztah medzi vlastnictvom vyrobneho prostriedku a cenou vyrobku. Nikto tam neodpovedal. Dal som tam aj podotazky. Tak nech sa paci.R> @rony povedal/-a:
Kolektivisticke teorie urcite maju co do seba ale problem kolektivizmu bez hlbsieho pochopenia je len o stadovitosti. Nic viac. To co budem pisat je o KSB aby som sa nemusel opakovat. Ked nesuhlasite tak si to vybavte s autormi pripadne mi konkretne napiste v com som KSB prekrutil alebo v com sa KSB myli.
Existuje synergicky efekt. (2+2 rovna sa 5) Synergia vsak funguje aj v negativnom zmysle a to v zmysle ze hlupost rastie. Dav je hlupejsi ako jednotlivec v dave. To plati aj pre kolektiv ide o to co spajas. Hlupakov alebo rozumnych ludi. Synergia ako remen.
To co som sa pytal ohladne kolektivu a jednotlivca tak nie je o individualizme ale o sile jednotlivca ktory napr. ma nastudovane KSB, ovlada riadenie socialneho supersystemu a na zaklade nastudovaneho pochopeneho odpozorovaneho ako co funguje je nemanipulovatelny. Sila kolektivu zavisi od sili takehoto jednotlivca preto Pjakin a dalsi vyzyvaju k studiu. Zachrana topiaceho je v rukach samotneho topiaceho. V KSB bezi nejaky kolektiv zachranit toho topiaceho sa? Nikto nemoze vyriesit Tvoj zivot okrem Teba. A kde zacat? No u seba. Je to individualizmus? Plno floskul pisete zabrdate do osobnej roviny ja som dnes mal sadit cesnak a cibulku len je necas tak sem nakukujem. Dajte si peknu piesen k teme Ziarislav moje oblubena.>
Rony, budeš spokojen s odpovědí Gosudara Putina o individualizme a kolektivizmu?
Podívej se na video od 57:50. Bylo by záhodno, kdyby se konkrétně na toto video podívali všichni, kdo se tady nachází. Hodně se toho dozví. Pohled na lidi ze strany tajných služeb. Jak koho nejlépe zlomit a kdo se zlomit nenechá.https://www.youtube.com/watch?v=BeTHU9P01ag&list=PLfwRUOQM9jT3S8e9lgVsRaE4bRKi-Ctcr&ab_channel=%D0%94%D0%BC%D0%B8%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%B9%D0%A2%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%BD
To, že ti nikdo neodpověděl ohledně ceny výrobku, je lež. Já ti odpověděl, ale nebyls spokojen. A to je rozdíl.
2 -
openeyes povedal/-a: V skutočnosti to nie sú protipóly, ale riadenie s dvomi kooperujúcimi metódami.
Prvý spôsob, od celku k jednotlivosti, je nadradený druhému, od jednotlivosti k celku. Ak máš celkový pohľad, nemusíš poznať každú jednotlivosť, pretože v prípade potreby ju dopracuješ. Ak poznáš všetky jednotlivosti, nemusíš mať celkový pohľad. Prvý prístup je jednoduchší a uvedomelý. Druhý je pracnejší a nezaručuje dopracovanie sa k správnemu a želanému výsledku.
Idea komunizmu bolo niečo, k čomu mala smerovať celá spoločnosť. A jednotlivosti sa rozpracovávali tak, aby smerovali k cieľu. Kapitalizmus nemá prakticky žiadnu ideu, okrem idei parazitizmu. Záujmy jednotlivcov sú často protichodné a v rozpore so záujmami celku. Snažiť sa vyhovieť všetkým záujmom jednotlivcov je v realite nemožné a dokonca nežiadúce. V prvom prípade sa škodlivý element jednotlivca eliminuje a ten sa buď prispôsobí, alebo mu bude zabránené škodiť. Samozrejme sa to škodlivým elementom nepáči, pretože sú tlačení k zmene a osobnému rastu v prospech dosiahnutia cieľa. V druhom prípade škodlivý element negatívne ovplyvňuje snaženie ostatných a skutočné, aj keď nedeklarované, záujmy celku.
2 -
tento prispevek se nebude tykat konkretne 17. listopadu, ale napisu vam sem neco, co mi dnes vypravela asi 80.leta pani. rikala mi, ze cesi byli vzdy chytri a vedeli si se vsim poradit.
ona pracovala v teplarne a je zajimave poslouchat jeji zazitky.
rikala mi treba, ze kdyz prijeli francouzi do teplarny, obdivovali, jaky je tady system, ze vse bylo dokonale propracovane a naplanovane, ze kdyz doslo k vypadku v teplarne, okamzite doslo k nahradnimu privodu tepla do klicovych mist odjinud. bylo nutne zajistit, aby treba nemocnice byly zasobeny teplem. francouzi tehdy pry jen zirali a rikali, ze tohle u nich taky nemaji.
a dnes...?:-(5 -
A aby toho nebolo malo, absurdnosť tejto doby, myslím, že naozaj “nádherný odkaz” 17.11 - Zuza, Eduscho a všetci odtatni mozete byt pravom hrdi na seba:
Uviedla to @JankA aj tu: https://ksbforum.info/discussion/comment/13337#Comment_13337, ale sa to priam žiada sem pridať.
Dôvodom razantného kroku je odvysielanie prejavu Roberta Fica zo snemu strany Smer-SD na spravodajskom okruhu RTVS, šéf RTVS ho hodnotí ako nešťastné a veľmi znepokojivé. "Predovšetkým preto, že v takýto sviatok nemá vo vysielaní RTVS mať priestor žiadna politická strana. Vysielanie verejnoprávneho média musí byť priestorom na pripomínanie demokratických dôsledkov a výdobytkov Nežnej revolúcie, ktoré považujem v tomto čase za mimoriadne dôležité," zdôraznil Machaj.
Toto je pľuvanec do ksichtu vsetkym tým, ktorý štrngali naivne síce, ale verili ze príde sloboda a demokracia. No neprišla.
Ten starý režim nebol dobrý, ale je lepší než je ten teraz. Tam ste sa museli niečoho vzdať výmenou za istoty sociálne. Aj tu sa musíte vzdať avšak za výmenu sú v lepšom prípade korálky, v horším nič.
1 -
@rony povedal/-a:
Ogar stadovitost bez hlbsieho pochopenia bolo napriklad Tvoje tvrdenie ze tovarne maju patrit ludom. Je to lubive stado naskoci na podobne floskule raz dva.Tam som sa ale pytal aky je vztah medzi vlastnictvom vyrobneho prostriedku a cenou vyrobku. Nikto tam neodpovedal. Dal som tam aj podotazky. Tak nech sa paci.Nie som ekonóm, ale som presvedčený, že tieto veci mali veľmi dobre rozpracované v minulom režime v praxi (inak by nemohli fungovať). Skús si to vypátrať, a potom daj vedieť čo si zistil.
0 -
@rony
Tady v tomto videu je na grafu krásně vysvětlen tvůj postoj individualistu. Patříš do 3.kvadrátu, já do 4.
Video má název, do jakého klanu patří Putin.https://www.youtube.com/watch?v=jxnwoJG3YhQ&list=PLfwRUOQM9jT3S8e9lgVsRaE4bRKi-Ctcr&index=1&ab_channel=%D0%A1%D0%A2%D0%A0%D0%90%D0%A2%D0%95%D0%93%D0%98%D0%AF%D0%98%D0%A2%D0%90%D0%9A%D0%A2%D0%98%D0%9A%D0%90
3 -
Ogar
sledujem ale ze fakt super posun v urovnoni Tvojej komunikacie s druhymi oproti minulajsku a potvrdzuje sa nase teda myslim aj Tvoj postoj ohladom tohoto fora, vieme si to uriadit aj bez banov a referencnych osob a podobnych veci. vies o com. Kazdy si ponecha svoj nazor a nic sa nedeje ale ja nie som ekonomicky liberal . K teme odpoviem nechcel som to tam miesat.4 -
Súlad povedal/-a: Prvý spôsob, od celku k jednotlivosti, je nadradený druhému, od jednotlivosti k celku. Ak máš celkový pohľad, nemusíš poznať každú jednotlivosť, pretože v prípade potreby ju dopracuješ. Ak poznáš všetky jednotlivosti, nemusíš mať celkový pohľad. Prvý prístup je jednoduchší a uvedomelý. Druhý je pracnejší a nezaručuje dopracovanie sa k správnemu a želanému výsledku.
My diskutujeme o metódach riadenia, nie o koncipovaní vektora cieľov - ten už musí byť jasný (už vieme, čo nás tlačí a aký výsledok celého procesu potrebujeme dosiahnuť). Ide teda - po vojensky povedané - o stratégiu a taktiku. Vojak, ktorý je pozná konečný cieľ operácie, sa vie správne rozhodovať/taktizovať aj vtedy, ak nejde všetko podľa plánu/stratégie (preto tie Pjakinove výzvy na štúdium), teda vzhľadom na požadovaný výsledok.
0 -
Ekonomika je exaktna nauka, to znamena procesy a vztahy musia byt ciselne vyjadritelne matematicky prepocitatelne a zdovodnitelne. Na to ze v marxizme (zakladny postulat spolocenske vlastnictvo vyr prostriedkov) tomu tak nie je poukazal uz Stalin v znamom diele Ek. prob, sovietskeho zvazu. Napisal ze sa musia popozerat po novej ek, nauke. Pravda je taka ze spolocenske vlastnictvo vyrobnych prostriedkov nevie ovplyvnit cenu produktu nenajdes tam ziadnu korelaciu. Tak k comu je taketo tvrdenie? Rovnako nevedeli napocitat napriklad nadhodnotu. Kludne si ludia mozu zalozit druzstvo je to myslienka slovana Jurkovica takto podnikat. No neplette slovanstvo s marxizmom!!! Mozete mi oponovat ze ide o uspokojovanie ziv potrieb a podobne marxisticke bla bla ale ja ked robim nie je mi jedno ci na nejaky vyrobok (technologiu co mi ulahcuje zivot) musim robit hodinu alebo cely den. Na cenu produktu maju vplyv ine veci. Co je velke a sluzi vsetkym ma byt spolocne. Energetika voda siete cesty atd. Tam problem nie je lebo tam ide vskutku o sluzbu to som uz pisal.
Klasicky model postvat gojimov proti sebe v podobe podstrceneho marxizmu sa vydaril. Ono tam bezali pred tym aj hnutia rozbijacov strojov co ich vykoristuju to bola taka skuska marxizmu kde robotnici rozmlatili stroje na ktorych robili a sami sa pripravili o pracu. Robili to samozrejme v kolektive. Mnohi to odmietli asi ti vicej rozmyslajuci lebo na druhy den by nemali co dat jest svojim detom. No kolegovia ich rozmlatili aj namiesto nich,
Marx riesil hlavne prisvojovanie si hodnoty prace druheho do urovne kapitalistu t.z. upriamil nespravodlivost systemu na cloveka ktoreho ludia videli priamo vedeli ho identifikovat. Problem co opomenul ze cely financno kreditny system si prisvojuje pracu kazdeho vratane kapitalistu. Doja ludi zamestnavatelov aj cele staty.
Rusofil k videjku nemam vyhrad, rusko ide na autopilotovi je tam algoritmus co som pochopil hlavne im ide o spravodlivost, Je to v nich zakorenene. Kolektivizmus proti individualizmu ja som to takto nepostavil a takto to vnimat je blbost mne ide o obsah. Inak su to prazdne vykriky nechcem sa opakovat.To ze si tam nieco napisal neznamena ze som dostal odpoved. Neobvinuj z klamstva. Ogar ma vyzval tak som odpoved napisal.-2 -
@rony, myslím, že si nezachytil ten rozdíl tvého postoje, jak individualistu a mého postoje, jako kolektivistu. Tvým palivem pro duši jsou zájmy, mým cennosti. To samé platí pro Američany, kteří sami o sobě prohlašují, my nemáme přátele, my máme jenom své zájmy. Přátelství pro ně není cenností.
Všichni lidé na světě se dělí do třech skupin, podle úrovně logiky:
1.cennostní - hodnotová
2.procesní
3.tělesná
Jde o to, že příslušníci 2. a 3.skupiny, nikdy nepochopí 1.skupinu. Což se zase u Amíků projevuje tím, že nedokáží pochopit Ruský postoj. Amíkům takové cennosti, jako Ruská duše, milosrdenství, atd. nic neříkají a považují to za slabost.
Toto nepochopení v celém vlákně prezentuješ. Prostě "atmosféra" ve společnosti, o které jsem mluvil, pro tebe neznamená žádnou cennost. A naopak, dal jsi mi otázku, co nemůžu dělat teď, co jsem dělal za socíku. Tedy zeptal ses na proces, ne na cennost. Touto jedinou otázkou ses zařadil do druhé skupiny. Pro tebe je důležitější, ekonomický aspekt, tedy zájem. Prostě tvá logika vychází z jiných principů.6 -
@rony povedal/-a:
Rusofil.
Pokial som to dopisal som sa dostal do nejakeho kvadratu. Nalepky si strc vies kam, nalepky davaju liberali ked nemaju k teme co povedat. Prestan ma riesit pis k teme.Tak tedy k tématu. Přestaň tady mystifikovat lidi. Za socíku stát výrobní prostředky nevlastnil, jak se nám tady snažíš podsouvat. Výrobní prostředky patřily národu.
Tvá věta: "Stat sa ma starat o to o co sa nevie postarat obcan sam. Stat sa nema starat o to o co sa vie postarat obcan sam." Tak se tedy neboj, a konkretizuj, o co se má tedy stát starat.
A ne jenom alibisticky čekat, co kdo tady napíše a pak se vůči němu vymezovat. Z tebe zatím nic konkrétního nevypadlo.
Tak věz, že za socíku se stát staral jen o to, o co se občan nedokázal postarat, tj. o bezpečnost, zdravotnictví nebo sociální zabezpečení, postavily se přehrady, silnice, elektrifikoval se kompletně celý stát, postavil metro atd.
Dnes místo toho, se stát cpe lidem do postele, nebo na záchod, do kuchyně a chce rozhodovat také o tom, koho máme mít rádi a koho naopak musíme nenávidět, koho si smíme, nebo nesmíme domů nastěhovat a nejraději by nám domů nastěhoval migranty. Rozhoduje o tom, čím máme topit, jaká zvířata chovat, co mám jíst, kdo má nosit vložky, jakou teplotu mám mít v obýváků, kdy a jak dlouho se mám sprchovat a kolik svetrů mám nosit. Také si osobuje právo disponovat mým tělem, když se mu to zachce. Zato se nestará o naší bezpečnost - nemáme bojeschopnou armádu, energetickou a potravinovou bezpečnost, zdravotní starostlivost je v rukou soukromníků a teď chce privatizovat i sociální pojištění tj. důchody a tím se absolutně zbavit všech úkolů, které má stát plnit. Ale daně se pořád zvyšují. Již nám sežerou 75% příjmů.Komunisté musí blednout závistí, nad takovou svobodou jakou si tady lidi před 30 lety vyzvonili. A ty si v tomto blázinci zřejmě lebedíš a mudruješ nad tím, co se nám proboha na tom socíku tak líbilo. A za Boha, to nemůžeš pochopit. Tak už nevím, jak ti to mám natlouct do hlavy, aby ti to došlo. Proto ti vysvětluji, že prostě přemýšlíš jinak, než většina zdejšího osazenstva, proto naše příspěvky nechápeš a dožaduješ se opakovaně odpovědi, která by tě uspokojila. Ale té se nedočkáš!!!
10 -
K novembru 1989:
17.november 1989 - nežná revolúcia alebo podvod na občanoch?
https://www.sarisskadrzava.sk/l/17-november-1989-nezna-revolucia-alebo-podvod-na-obcanoch/1 -
Stat sa ma starat...Rusofil to neni moja veta ale to mam z KSB, sme na stranke s nazvom KSB. Ta veta je princip nieco ako vychodzia pozicia na rozmyslanie.Taketo mam rad a nie nejake zoznamy co pozadujes odo mna. Ak ma pamat neklame pochadza od nejakeho ami ekonoma. Vnutorny prediktor precital kde kade co niektore veci prijal niektore odmietol. Pises k mojej osobe nezmysli len z dovodu ze nerozumies co pisem. Co ja mam s dnesnym rezimom? NIC. Minulost a sucasnost su dve lzi Ty si si vybral minulu co ja s tym mam? Iba upozornujem na nezmysli stareho rezimu . marxizmu. Bola tema 17 november a ano mne sa necnie aj ked niektore veci boli a fungovali ved som o tom pisal. Pantha rhei nevstupis dva krat do tej istej rieky. To sa dufam tyka aj marxizmu ved ho odmietli ako ZSSR2. Kapitalizmus konci tak isto. Videl som videjko Putina s mladymi ludmi hovoril ze ano marxizmus ho oslovil a studoval ho ale pochopil ze nemozes ludi ohradit a tvrdit im ze su stastni. Ja som etatista stat sa ma starat ma byt paternalisticky kde si ma zaradil ja s tym nic nemam a necitim potrebu sa tu vyvinovat z Tvojich nezmyslov. Marxizmus a cely ten system tu bol nastoleny nasilim a bol udrzovany nasilim. Stat ma pravo na nasilie ale ideologie pokial nie su prijate dobrovolne su o nicom. Niekto ten prevrat v 48 zariadil ci nie? Evolucia nie revolucia. To tu este nebolo.
Vyrobne prostriedky boli podla definicie marxizmu v spolocenskom vlastnictve. Za sociku este existovalo druzstevne vlastnictvo VP. Na cenu produktu vlastnictvo VP nema ziaden vplyv. Z akeho dovodu je to potom pre Teba dolezite?-3 -
@Zora povedal/-a:
K novembru 1989:17.november 1989 - nežná revolúcia alebo podvod na občanoch?
https://www.sarisskadrzava.sk/l/17-november-1989-nezna-revolucia-alebo-podvod-na-obcanoch/Kvalitne spracovaný materiál od Miroslava Dolejsi, vyšlo niečo aj knižne:
3 -
@rony povedal/-a:
Stat sa ma starat...Rusofil to neni moja veta ale to mam z KSB, sme na stranke s nazvom KSB. >Ta veta je princip nieco ako vychodzia pozicia na rozmyslanie.Taketo mam rad a nie nejake zoznamy co pozadujes odo mna.
Ak ma pamat neklame pochadza od nejakeho ami ekonoma. Vnutorny prediktor precital kde kade co niektore veci prijal niektore odmietol. Pises k mojej osobe nezmysli
Vyrobne prostriedky boli podla definicie marxizmu v spolocenskom vlastnictve. Za sociku este existovalo druzstevne vlastnictvo VP. Na cenu produktu vlastnictvo VP nema ziaden vplyv. Z akeho dovodu je to potom pre Teba dolezite?Opět jsi neodpověděl o co se má tedy starat sát. Dokud toto nedefinuješ nepohneme se dál, protože oba dva pod tím pojmem chápeme něco jiného.
Pokud si si nevšiml, Stalin se od marxizmu odklonil a budoval jinou společnost, než namaloval Marx a Engels. Proto byl také odstraněn. Jeho chybou bylo, že ponechal jejich- marxistické pojmy- obrazy, což se dnes KSB snaží napravit. Marxizmus u nás byl jen slovní, reálně se tady budovala spravedlivá společnost.Změna systému tady neproběhla násilně. Vláda v té době podala spekulativní demisi, ale se ve svých předpokladech přepočítala. Tak předala moc do rukou těch, kteří na to byli připraveni.
Změnou systému v roce 1948, který tady panoval za I. republiky, kdy se tady žilo dobře jen fabrikantům, došlo k tomu, že se k nehmotným statkům dostaly všechny vrstvy obyvatel a mohly tak rozvíjet svůj genetický potenciál. Už tady ty nehmotné statky nebyly jen pro elitu, ale pro všechny. Copak, ty pocházíš z fabrikantské, nebo šlechtické rodiny? V tom případě bych tě chápal, ale myslím, že pocházíš z běžné rodiny námedzně pracujících. A socialistický systém ti umožnil čerpat nehmotné statky tak, jak si do té doby mohla dovolit, jen elita.Proč je pro mě důležité vlastnictví v rukou národa. No proto, že hodnoty vytváří národ a ne akcionáři. Pokud akcionáři nepřijdou lidé do práce, žádnou hodnotu nevytvoří. Může se na své stroje leda tak koukat. Proto se teď elita snaží vše převést na roboty.
Když je vlastnictví výrobních prostředků tak podružná věc, tak proč po převratu starý Klaus nechal schválit zákon o přejmenování národních podniků na státní? No protože národní podniky nemohl prodat do zahraničí. Jediným podpisem toho zákona byl národ okraden o to, co tady budoval. Byla to krádež tisíciletí, ale málokdo si toho v té euforii všiml. Pak, když byly podniky státní, začalo se s nimi čachrovat. Nejprve malá privatizace, pak velká a nakonec "prodej" západním vlastníkům.
Pokud jsou výrobní prostředky v soukromých rukou, ve společnosti se odchází od spolupráce a začíná se soupeřit (soutěžit). Toto soupeření má jediný cíl, maximalizace zisků. Tím se automaticky zvyšují ceny výrobků, protože akcionáři nikdy nemají dost.
Tvoje tvrzení, že vlastnictví prostředků nemá na cenu výrobky je blud. Cena výrobku se zvyšuje automaticky o maximální možný zisk.9 -
Marx...
Karl Marx sa narodil v pokrokovej židovskej rodine v pruskom meste Trevír (nem. Trier). Jeho otec Heinrich (Herschel Mordechaj) Marx pochádzal z rabínskej rodiny (pôv. Marx Levi).
Marxovci boli veľmi liberálna rodina a počas jeho detstva ich navštevovali mnohí intelektuáli a umelci.
V roku 1843 sa Marx oženil s Jenny von Westphalen, s ktorou bol zasnúbený od roku 1836. Jenny pochádzala z aristokratickej rodiny. Jej strýko Lion Philips bol otcom bratov Geralda a Antona, ktorí v roku 1891 založili slávnu spoločnosť Philips.
Marxova matka Henriette, rodená Pressburg (1788 – 1863) bola prateta priemyselníkov Gerarda Philipsa a Antona Philipsa, jej rodičmi boli Isaac Heijmans Presburg (1747 Bratislava – 1832 Nijmegen) a Nanette Salomon Barent-Cohen (1764 Amsterdam – 1833 Nijmegen).
Jeho otec Heinrich Marx (1777 – 1838; pôvodným menom Herschel Mordechai, neskôr Herschel Halevy Marx) bol synom otca Levyho Mordechaia (1743 — 1804), pochádzal z českých Postoloprt.https://sk.wikipedia.org/wiki/Karl_Marx
V článku o 1989 je na konci Dolejšího 179 strán, keď si rozkliknete.
5 -
rony povedal/-a: to neni moja veta ale to mam z KSB, sme na stranke s nazvom KSB.
Ak to nie je aj tvoj názor, aký je teda tvoj názor?
rony povedal/-a: Vnutorny prediktor precital kde kade co niektore veci prijal niektore odmietol.
VP ZSSR nemá patent na rozum, na čo som už neraz poukázal.
rony povedal/-a: Ak ma pamat neklame pochadza od nejakeho ami ekonoma.
Čo je dobré pre Američana, nemusí, a v tomto prípade ani nie je dobré pre nás.
rony povedal/-a: Bola tema 17 november a ano mne sa necnie aj ked niektore veci boli a fungovali ved som o tom pisal.
Každý sa podľa svojej povahy prikláňa buď ku kolektivizmu, alebo k individualizmu.
rony povedal/-a: Marxizmus a cely ten system tu bol nastoleny nasilim.
Klementa Gottwalda priamo podporilo milión ľudí.
- Film Víťazný ľud
- Seriál Klement Gottwald
0 -
K privatizacii.
To co sa dialo po 89 som mohol sledovat priamo lebo som bol v tom case podnikovym pravnikom neskor pre viacej podnikov potom skusky a advokat. Ked odisli komunisti z podnikov zacalo sa kradnut vo velkom ( dovtedy v malom). Nemal to kto strazit nastala rabovacka. O zmene rezimu bolo rozhodnute inde to tu snad nemusim pisat Klaus Meciar a spol robili len co sa od nich ocakavalo. Ako zabezpecit ked strazcovia odisli aby podnik prosperoval a nekradlo sa? Kradli uz zasobovaci MTZ ktori si zakladali sro a cez ne nakupovali s prirazkou co mali nakupit napriamo. Kradli odbytari (obchodne oddelenie) ktori davali na nastrcene sro tovar ktory nikto nezaplatil. Sro nasledne predali ciganom a podobne veci. Chodil som po sudoch a policii velmi casto videl som do toho pisal som trestne oznamenia atd.To su zname veci ale pisem pre mladych ked su tu. Privatizovat a to co najskorej bola nevyhnutnost nech podnik ma vlastnika aby nebol doslova rozkradnuty vlastnymi zamestnancami. Podniky co sa privatizovali uz mali dlhy na odvodoch bola masivna platobna neschopnost v hospodarstve. Tak ze takto je to s tym byvalim spolocnym a narodnym. Bez policajta vtedy komunisti teraz vlastnici to neustrazis. Ked si ja mozem vybrat tak radsej toho vlastnika z dovodu ze mam rad poriadok. To ze je niekto vlastnik neznamena ze je amoralny a to ze je niekto robotnik neznamena ze je moralny a naopak. To ze niekto dostal taketo podniky mohol sa rozhodnut to dotunelovat alebo sa trapit snazit to zachranit uchovat pracovne miesta a rozvijat. Problem bol aj to ze sa rozpadli odbytistia RVHP ako spolocny hospodarsky priestor. Nasledne vacsina takychto podnikov presla vlnou privatizacii cez exekucie kde sa ako tak dali zachranit a kupit funkcne celky.
Ste tu presiaknuty marxizmom tazko tie algoritmy dostat z hlavy. Pojmy ktore pouzivate su marxisticke vymyslene nefunkcne v ekonomike atd ako je to s tymi pojmamy som uz vysvetlil. Kolektivizmus sak okej ano ale s kym? S ludmi ktori maju tak nastavene hodnoty ako som hore popisoval? KSB na to ide dobre. Treba zacat od moralky potom mozeme riesit hocico trebars aj kolektivizmus. Zial nie su ludia problem maju aj komunity ktore chcu zit mimo system so vztahmi vo vnutri komunity. Opakujem sa cely kreditnofinancny system ovladany uzkou skupinou ludi si prisvojuje pracu jednotlivcov tak zamestnanca, ako aj zamestnavatela a kontroluje cez pozicky cele staty. Uviedli marxa na trh a mali to cele pod kontrolou s vinimkou kratkeho obdobia za Stalina ale aj tam nie celeho. Ked Stalin poukazal na tuto nekonzistentnost pojmov s ekonomickou vedou vyriekol si rozsudok.
Dokedy na tomto chcete ficat? Motas sa niekde v suterene medzi zamestnancom a zamestnavatelom neviem Ti to inak vysvetlit.
Co bude dalej? Zaznobin hovoril o konvergencii dvoch systemov priblizne viem o co ide ale hlbsie som sa tym nezaoberal.3 -
Su tu mozno novacikovia alebo aj starsi harcovnici nezaskodi si precitat aby sme nebludili.
http://leva-net.webnode.cz/products/o-skutecne-roli-marxe/2
Kategórie
- Všetky kategórie
- 1 Možnosti, riešenia, východiská, ciele
- 218 Politika a udalosti
- 81 Udalosti a politika na Slovensku
- 24 Udalosti a politika v ČR
- 63 Zahraničná politika a udalosti
- 51 Globálna politika a udalosti
- 26 Analýzy
- 4 Domáci analytici
- 19 Zahraniční analytici
- 5 Metódy vládnutia
- 25 Svetonázor
- 49 Ideológia - filozofia, náboženstvo, technológia
- 238 KSB
- 2 Osbeživa
- 24 Dejiny a chronológia
- 34 Biologické zbrane
- 18 Ekonomika a financie
- 10 Násilie, zbrane, vojna
- 46 Egregoriálno-matričné riadenie
- 12 Jazyk životných okolností
- 17 Kultúra
- 8 Filmy, videá
- 4 Literatúra
- 4 Hudba
- 35 Zdravie
- 19 Podnety k fóru
- 5 Pomôcky a návody k fóru
- 118 Mimo kategórií