Hladomor - nástroj depopulace a přidružené ideologie

124678

Komentáre

  • Bohužel, před desítkami let byl stanoven poměr sacharidů, tuků a bílkovin pro všechny lidi stejně.

    Nie toto nie je pravda,... je hranica od do. minimum sa berie 50 g pre ten mozog. Ja osobne mám tiež nastavené menej sachrov ako má bežná populácia a viac bielkovín, tiež mi to vyhovuje. Ale určite ich jem, najmä pred tréningom. Keď sa nenajem, výkon je nulový. :)

  • R
    upravené Mon 4 Jul 2022 #93->

    @Sonice povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:

    Sonice, nechci být příkrý,

    ako mne je to srdečne jedno, ako sa stravuješ. Len upozorňujem, aké mali problémy ženy, ktoré to držali dlhodobo. Vypadávanie vlasov, lámanie nechtov, zlá kvalita kože, strata menštruácie, veľká únava. Sťažovali sa priamo v skupine low carb. Takmer ich ukameňovali. :D

    Nechápu, jaký vztah mají sacharidy s vlasy, nehty, nebo kůží. Ty přece potřebují pro svůj růst a kvalitu keratin a keratin je bílkovina, ne sacharid.
    Sacharidy jsou energie, palivo, něco jako PHM v autě. A auta jsou na benzín i na naftu. Rozdíl mezi energií ze sacharidů a energií z tuků je ten, že u sacharidů jde o okamžité uvolnění energie, zatím co u tuků pomalé a postupné. Proto také u energie z tuků nejsou pozorovány tak velké výkyvy v pocitu únavy. A člověk má dlouhou dobu pocit sytosti.
    Ještě chci podotknout, že můj způsob stravování, také nemusí vyhovovat každému. Ale minimálně ti, s náběhem na nadváhu, nebo obezitu by se mohli zamyslet a zkusit, jestli náhodou také nejedou na benzin a měli by jít na naftu. Já to zkusil a jsem spokojen.

  • Došel jsem až do konce a nenalezl jsem tam od Ježíše zákaz pojídání masa. Pokud jsem to přehlédl, napiš citaci.

    Podíval jsem se, odkud pochází to evangelium, a je to ze svitků od Mrtvého moře. Kdysi dávno, ještě za socializmu, jsem si koupil knihu ve Slovenštině od Leo Deuela Odkazy vekov (v Češtině vydaná pod názvem Svědkové časů), a v té knize je velká část věnována právě Kumranským svitkům. Dlouho panoval názor, že jde o falzum.
    Vypadá to, že jde skutečně o falzum, když se tam mluví o tykvě.

    Voda mŕtva II od strany 448, https://ksbzdroje.cz/wp-content/uploads/2022/01/Mrtva-Voda-2.-zvazok.pdf
    Či ide o falzifikát neviem posúdiť, ale žeby ani VP SSSR to nevedel posúdiť sa mi tiež nezdá. Myslím, že o kumránskych zvitkoch je reč aj v základoch sociológie 3 v prílohe.

  • @Rusofil To evanjelium od essejských nemá so zvitkami od Mrtveho mora nič spoločné. Ten apokryf mal byť údajne nájdený vo vatikánskej knižnici v aramejčine. V habsburskej knižnici mala byť kopia tohto apokryfu v staroslovienčine. Prekladu sa venoval Edmund Szekely (Mama francúzska, otec Uhor).
    Existuje nejasnosť, či Szekely vidal najprv francúzsky alebo anglický preklad. V Rusku vyšli dva preklady. Jeden u vydavateľstva Tovariščestvo, to bola kratšia verzia, a potom neskôr ho vydalo aj vydavateľstvo Sattva, ten preklad bol dlhší, bolo toho preloženého viac. Rozdiely v prekladoch sú minimálne.
    Či je apokryf autentický, to neviem. Ale každopádne ten text je veľmi pôsobivý. Szekely tuším aj založil komunitu, ktorá žila podľa princípov v tom apokryfe.

    Tovariščestvo to tuším vydalo pod názvom Evanjelium mieru Ježiša Krista podľa učeníka Jána. Sattva to už nazvala Evanjelium od Essejov. Vydavatelia majú sklon si voliť názvy kníh sami podľa marketingových princípov. V skutočnosti ten apokryf s esejcami nemusel mať absolútne nič spoločné.

  • R
    upravené Mon 4 Jul 2022 #97->

    @jardob povedal/-a:
    @Rusofil To evanjelium od essejských nemá so zvitkami od Mrtveho mora nič spoločné. Ten apokryf mal byť údajne nájdený vo vatikánskej knižnici v aramejčine. V habsburskej knižnici mala byť kopia tohto apokryfu v staroslovienčine. Prekladu sa venoval Edmund Szekely (Mama francúzska, otec Uhor).
    Existuje nejasnosť, či Szekely vidal najprv francúzsky alebo anglický preklad. V Rusku vyšli dva preklady. Jeden u vydavateľstva Tovariščestvo, to bola kratšia verzia, a potom neskôr ho vydalo aj vydavateľstvo Sattva, ten preklad bol dlhší, bolo toho preloženého viac. Rozdiely v prekladoch sú minimálne.
    Či je apokryf autentický, to neviem. Ale každopádne ten text je veľmi pôsobivý. Szekely tuším aj založil komunitu, ktorá žila podľa princípov v tom apokryfe.

    Tovariščestvo to tuším vydalo pod názvom Evanjelium mieru Ježiša Krista podľa učeníka Jána. Sattva to už nazvala Evanjelium od Essejov. Vydavatelia majú sklon si voliť názvy kníh sami podľa marketingových princípov. V skutočnosti ten apokryf s esejcami nemusel mať absolútne nič spoločné.

    Myslím, že tady dochází k mystifikaci. Protože zdroj, kde jsem četl evangelium Esejských má dole v poznámce toto:
    P.S. Po 40 letech studia svitků od Mrtvého moře Szekely dospěl k názoru, že Evangelium Esejských obsahuje autentická slova Ježíše Krista, mistra Nazaretského a jeho žáka Jana Evangelisty. Jeho první verzi překladu jeho knihy s kritickým aparátem spisovatel Aldous Huxley shledal špatným a nudným. Vyzval ho, aby překlad zcela přepracoval, aby oslovil člověka konce 20.století. Teprve po mnoha letech se odhodlal předložit věčné pravdy způsobem, který promlouvá k srdci moderního člověka. Bohužel jeho přítel Aldous se druhého překladu nedožil, ale Edmund si je jist, že by se mu líbil víc. Konečný úsudek proto ponechává svým čtenářům. //Říjen 1989, přeložili Boris a Eliška Merhautovi//
    Takže nejen, že texty o zákazu masa se našly až v 20.století, je jedno kde. Ale také byl překlad "upravován" a byl určen pro člověka konce 20 století. To je nonsens. Proto se ty překlady, které jsem našel liší tak, že mám pochybnosti, o správnosti překladu a také je tam velká pravděpodobnost manipulací. Hlavně zmínka v textu "suché tykve".
    Přečti si životopis Aldouse Huxleyho. Jako prodloužená ruka GP ideální kandidát. Nejvíce proslul svými knihami—včetně dystopického románu Konec civilizace (1931) a utopického románu Ostrov
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Aldous_Huxley

    A tady v tomto videu se mluví právě o té sektě, která měla být autorem těchto textů, výslovně se tam mluví o Esejcích.

  • @Rusofil Mňa skôr zaujala tá tvoja informácia, že tekvica pochádza z južnej ameriky a eurázii v tej dobe nerástla. Ak by v Izraeli v tej dobe nerástlo nič, čo sa podobá na tekvicu, potom by to mohol byť falzifikát. Inak tekvíc je veľa druhov. Ja napríklad doma pestujem takú, čo sa podobá na "hever", to je tá násoska, ktorou vinári ťahajú víno zo sudov. Podobá sa to na toto: http://www.websad.ru/photos/2699/51980.jpg

    Na druhú stranu, pre indické védy je nejedenie mäsa esenciálnou záležitosťou. Bez toho by to neboli indické védy. A so slovanskými védami mali nejaký čas spoločnú minulosť.

  • R
    upravené Mon 4 Jul 2022 #99->

    @jardob povedal/-a:
    @Rusofil Mňa skôr zaujala tá tvoja informácia, že tekvica pochádza z južnej ameriky a eurázii v tej dobe nerástla. Ak by v Izraeli v tej dobe nerástlo nič, čo sa podobá na tekvicu, potom by to mohol byť falzifikát. Inak tekvíc je veľa druhov. Ja napríklad doma pestujem takú, čo sa podobá na "hever", to je tá násoska, ktorou vinári ťahajú víno zo sudov. Podobá sa to na toto: http://www.websad.ru/photos/2699/51980.jpg

    Na druhú stranu, pre indické védy je nejedenie mäsa esenciálnou záležitosťou. Bez toho by to neboli indické védy. A so slovanskými védami mali nejaký čas spoločnú minulosť.

    Zřejmě si nečetl vše, protože výše jsem dával citaci toho verše:
    Neboť bez lásky
    srdce člověka je vyprahlé a rozpraskané
    jako dno vyschlé studny,
    a jeho slova jsou prázdná jako suchá tykev.

    Mám dokonce dojem, že autor textu chtěl potomkům dát vědět, že je to falzum a proto tam tu tykev dal. Tajně doufal, že si to někdo všimne. No a já si toho všiml. :)

    Jinak naši předkové regulérně jedli maso. Neříká ti nic název "Kostěnky" v Rusku, kde bylo odhaleno obrovské město? No a podle čeho myslíš, že dostalo jméno Kostěnky (kosti), přece z obrovského množství kostí zvířat, které se na území toho města našly.

  • @Rusofil povedal/-a:

    @jardob povedal/-a:
    @Rusofil To evanjelium od essejských nemá so zvitkami od Mrtveho mora nič spoločné. Ten apokryf mal byť údajne nájdený vo vatikánskej knižnici v aramejčine. V habsburskej knižnici mala byť kopia tohto apokryfu v staroslovienčine. Prekladu sa venoval Edmund Szekely (Mama francúzska, otec Uhor).
    Existuje nejasnosť, či Szekely vidal najprv francúzsky alebo anglický preklad. V Rusku vyšli dva preklady. Jeden u vydavateľstva Tovariščestvo, to bola kratšia verzia, a potom neskôr ho vydalo aj vydavateľstvo Sattva, ten preklad bol dlhší, bolo toho preloženého viac. Rozdiely v prekladoch sú minimálne.
    Či je apokryf autentický, to neviem. Ale každopádne ten text je veľmi pôsobivý. Szekely tuším aj založil komunitu, ktorá žila podľa princípov v tom apokryfe.

    Tovariščestvo to tuším vydalo pod názvom Evanjelium mieru Ježiša Krista podľa učeníka Jána. Sattva to už nazvala Evanjelium od Essejov. Vydavatelia majú sklon si voliť názvy kníh sami podľa marketingových princípov. V skutočnosti ten apokryf s esejcami nemusel mať absolútne nič spoločné.

    Myslím, že tady dochází k mystifikaci. Protože zdroj, kde jsem četl evangelium Esejských má dole v poznámce toto:
    P.S. Po 40 letech studia svitků od Mrtvého moře Szekely dospěl k názoru, že Evangelium Esejských obsahuje autentická slova Ježíše Krista, mistra Nazaretského a jeho žáka Jana Evangelisty. Jeho první verzi překladu jeho knihy s kritickým aparátem spisovatel Aldous Huxley shledal špatným a nudným. Vyzval ho, aby překlad zcela přepracoval, aby oslovil člověka konce 20.století. Teprve po mnoha letech se odhodlal předložit věčné pravdy způsobem, který promlouvá k srdci moderního člověka. Bohužel jeho přítel Aldous se druhého překladu nedožil, ale Edmund si je jist, že by se mu líbil víc. Konečný úsudek proto ponechává svým čtenářům. //Říjen 1989, přeložili Boris a Eliška Merhautovi//
    Takže nejen, že texty o zákazu masa se našly až v 20.století, je jedno kde. Ale také byl překlad "upravován" a byl určen pro člověka konce 20 století. To je nonsens. Proto se ty překlady, které jsem našel liší tak, že mám pochybnosti, o správnosti překladu a také je tam velká pravděpodobnost manipulací. Hlavně zmínka v textu "suché tykve".
    Přečti si životopis Aldouse Huxleyho. Jako prodloužená ruka GP ideální kandidát. Nejvíce proslul svými knihami—včetně dystopického románu Konec civilizace (1931) a utopického románu Ostrov
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Aldous_Huxley

    A tady v tomto videu se mluví právě o té sektě, která byla autorem těchto textů, výslovně se tam mluví o Esejcích.

    Snažím sa to naznačiť už tretí raz, tak skúsim znova. Ten apokryf od esejcov je uvedený v mŕtvej vode, v základnom materiáli ksb od VP sssr. Otázka je ako sa tam dostal a prečo? Ty máš jasno v tom, že mäso je vhodné jesť pravidelne. Vp sssr cez daný apokryf tvrdí opak. Prepašoval tam ten text GP? Je VP sssr v područí GP? Boli páni z VP sssr takí ľahostajní a nepreverili si odkiaľ texty pochádzajú? Prípadne sa môžeš mýliť ty? Alebo sa dá text chápať tak, že Ježiš kázal o lokálnom využití potravín? Ak by bol učil niekde pri polarnom kruhu, tak by jeho kazanie o strave bolo diametrálne odlišné? Len toľko som chcel poukázať na otázky, ktoré z debaty vyplývajú.

  • R
    upravené Mon 4 Jul 2022 #101->

    @Vlad i mir povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:

    @jardob povedal/-a:
    @Rusofil To evanjelium od essejských nemá so zvitkami od Mrtveho mora nič spoločné. Ten apokryf mal byť údajne nájdený vo vatikánskej knižnici v aramejčine. V habsburskej knižnici mala byť kopia tohto apokryfu v staroslovienčine. Prekladu sa venoval Edmund Szekely (Mama francúzska, otec Uhor).
    Existuje nejasnosť, či Szekely vidal najprv francúzsky alebo anglický preklad. V Rusku vyšli dva preklady. Jeden u vydavateľstva Tovariščestvo, to bola kratšia verzia, a potom neskôr ho vydalo aj vydavateľstvo Sattva, ten preklad bol dlhší, bolo toho preloženého viac. Rozdiely v prekladoch sú minimálne.
    Či je apokryf autentický, to neviem. Ale každopádne ten text je veľmi pôsobivý. Szekely tuším aj založil komunitu, ktorá žila podľa princípov v tom apokryfe.

    Tovariščestvo to tuším vydalo pod názvom Evanjelium mieru Ježiša Krista podľa učeníka Jána. Sattva to už nazvala Evanjelium od Essejov. Vydavatelia majú sklon si voliť názvy kníh sami podľa marketingových princípov. V skutočnosti ten apokryf s esejcami nemusel mať absolútne nič spoločné.

    Myslím, že tady dochází k mystifikaci. Protože zdroj, kde jsem četl evangelium Esejských má dole v poznámce toto:
    P.S. Po 40 letech studia svitků od Mrtvého moře Szekely dospěl k názoru, že Evangelium Esejských obsahuje autentická slova Ježíše Krista, mistra Nazaretského a jeho žáka Jana Evangelisty. Jeho první verzi překladu jeho knihy s kritickým aparátem spisovatel Aldous Huxley shledal špatným a nudným. Vyzval ho, aby překlad zcela přepracoval, aby oslovil člověka konce 20.století. Teprve po mnoha letech se odhodlal předložit věčné pravdy způsobem, který promlouvá k srdci moderního člověka. Bohužel jeho přítel Aldous se druhého překladu nedožil, ale Edmund si je jist, že by se mu líbil víc. Konečný úsudek proto ponechává svým čtenářům. //Říjen 1989, přeložili Boris a Eliška Merhautovi//
    Takže nejen, že texty o zákazu masa se našly až v 20.století, je jedno kde. Ale také byl překlad "upravován" a byl určen pro člověka konce 20 století. To je nonsens. Proto se ty překlady, které jsem našel liší tak, že mám pochybnosti, o správnosti překladu a také je tam velká pravděpodobnost manipulací. Hlavně zmínka v textu "suché tykve".
    Přečti si životopis Aldouse Huxleyho. Jako prodloužená ruka GP ideální kandidát. Nejvíce proslul svými knihami—včetně dystopického románu Konec civilizace (1931) a utopického románu Ostrov
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Aldous_Huxley

    A tady v tomto videu se mluví právě o té sektě, která byla autorem těchto textů, výslovně se tam mluví o Esejcích.

    Snažím sa to naznačiť už tretí raz, tak skúsim znova. Ten apokryf od esejcov je uvedený v mŕtvej vode, v základnom materiáli ksb od VP sssr. Otázka je ako sa tam dostal a prečo? Ty máš jasno v tom, že mäso je vhodné jesť pravidelne. Vp sssr cez daný apokryf tvrdí opak. Prepašoval tam ten text GP? Je VP sssr v područí GP? Boli páni z VP sssr takí ľahostajní a nepreverili si odkiaľ texty pochádzajú? Prípadne sa môžeš mýliť ty? Alebo sa dá text chápať tak, že Ježiš kázal o lokálnom využití potravín? Ak by bol učil niekde pri polarnom kruhu, tak by jeho kazanie o strave bolo diametrálne odlišné? Len toľko som chcel poukázať na otázky, ktoré z debaty vyplývajú.

    Já tě chápu. Prostě jsem poukázal na rozpory ve zdrojích, které k nejezení masa vyzývají. Je pro mě zarážející, že předmětné texty se objeví právě v době, kdy to GP vyhovuje. A dokonce překlady, které se mu nelíbí, nechá upravovat čti manipulovat, aby byly pro lidi konce 20.století. Vlastně, aby podpořily vegetariánství.
    Závěrem, 2000 let proti jezení masa nikdo neprotestoval, A najednou ups. Přijde 20.století a vše je jinak. A pokud chceš jasnou odpověď, tak ano, propašoval to GP.
    Když mám říct pravdu, tak současný text Esejských mi připadá, jako kdybych četl elaborát nějakého současného tinku nebo tanku, který prosazuje vegetariánství.

  • R
    upravené Tue 5 Jul 2022 #103->

    @dusan povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:
    Když mám říct pravdu, tak současný text Esejských mi připadá, jako kdybych četl elaborát nějakého současného tinku nebo tanku, který prosazuje vegetariánství.

    Lenže ak je pravda, že keď si vypestujeme správnu mikrofloru (v dospelosti keď už nerastieme) tak bude jedno čo vlastne zjeme (pri dodržaní kvality informačného náboja potravy hlavne vody v nej obsiahnutej)) ktorá nebude ničiť tú mikrofloru. Áno mikroflora vyrobí všetko potrebné a telu sa zabráni zbavovania sa napríklad železa pri odstraňovaní nevhodnej súčasti potravy/odpadu. Preto niektoré veci nebudeme si musieť nijak zvlášť dopĺňať.

    Čo samozrejme nepodopiera súčasné vegetariánstvo. Pretože to nevytvára tú mikroflóru.

    Takže vegetarianstvo (údajná zdravá výživa) hovorí A ale nehovorí B. A to platí aj o presadzovateľov toho že sme mäsožravci/všežravci.

    Popravde bolo by dobré plnohodnotne preskúmať (mal to byť jeden z cieľov spravodlivej spoločnosti) ako sa vymaniť z núdzového stravovania a prejsť na plnohodnotné.

    A keď sa pretláča ideologia vegetarianstva je to len o znižovaní nákladu "plebsu" bez pochopenia možností dlhovekosti/zdravovekosti (možno aj viac ako 150rokov dožitia).

    Mimochodom tento výskum bude záležať aj na našej morálke. (rovnako je to ako pri mojom príspevku o získavaní energie z vákua)

    Není to o mikroflóře, ale o mechanizmu hospodaření těla s cukry a tuky.
    Neexistuje jedno jediné plnohodnotné stravování, každý jsme jiný, proto pro každého bude plnohodnotným stravováním něco jiného. A důkazem bude zdravotní stav jednotlivce ve věku 60+.
    Desetiletí tady máme úzus, co je plnohodnotné stravování - 55% sacharidů, 30% tuků a 15% bílkovin. Ale jaksi moc nefunguje, nikdy nebylo tolik lidí s diabetem, autoimunních nemocí, oběhových nemocí atd.
    Sám jsem se musel vyléčit z náběhu na diabetes, vysokého tlaku , zbavení se nadměrného zavodnění organizmu a dalších potíží. Pokud by chtěl někdo něco namítat, ať mi tady napíše svůj věk, protože i já se ve 30, 40 i 50 cítil, jak rybička. Ono se totiž nastřádané problémy objeví až s věkem.
    Takže teorie třicátníků mě vážně nezajímají. Nemají totiž svou teorii potvrzenou praxí.

  • d
    upravené Tue 5 Jul 2022 #105->

    @Rusofil povedal/-a:

    Chápem ťa. Takže nesúhlasíš aby sme preskúmali to čo sam navrhuješ. A zistili či "A důkazem bude zdravotní stav jednotlivce ve věku 60+." nieje možné vyriešiť stravovaním:

    "Lenže ak je pravda, že keď si vypestujeme správnu mikrofloru (v dospelosti keď už nerastieme) tak bude jedno čo vlastne zjeme (pri dodržaní kvality informačného náboja potravy hlavne vody v nej obsiahnutej)) ktorá nebude ničiť tú mikrofloru. Áno mikroflora vyrobí všetko potrebné a telu sa zabráni zbavovania sa napríklad železa pri odstraňovaní nevhodnej súčasti potravy/odpadu. Preto niektoré veci nebudeme si musieť nijak zvlášť dopĺňať."

    Mimochodom toto je už ale otázka zdravovýživy (riadení na 5. priorite) a prípadne útoku na 5. priorite riadenia. A ak trváš na svojom tak to bude útok na 3. priorite riadenia.

  • R
    upravené Tue 5 Jul 2022 #107->

    @dusan povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:

    Chápem ťa. Takže nesúhlasíš aby sme preskúmali to čo sam navrhuješ. A zistili či "A důkazem bude zdravotní stav jednotlivce ve věku 60+." nieje možné vyriešiť stravovaním:

    "Lenže ak je pravda, že keď si vypestujeme správnu mikrofloru (v dospelosti keď už nerastieme) tak bude jedno čo vlastne zjeme (pri dodržaní kvality informačného náboja potravy hlavne vody v nej obsiahnutej)) ktorá nebude ničiť tú mikrofloru. Áno mikroflora vyrobí všetko potrebné a telu sa zabráni zbavovania sa napríklad železa pri odstraňovaní nevhodnej súčasti potravy/odpadu. Preto niektoré veci nebudeme si musieť nijak zvlášť dopĺňať."

    Mimochodom toto je už ale otázka zdravovýživy a prípadne útoku na 5. priorite riadenia. A ak trváš na svojom tak to bude útok na 3. priorite riadenia.

    Myslím, že v mládí by se měl každý podívat na své rodiče a blízké příbuzenství. Na první pohled je vidět, jestli ta rodina má náběh na tloustnutí, nebo ne a podle toho upravit stravování. Protože člověk z takové rodiny může být v mládí štíhlý, ale geny jsou geny a je velká pravděpodobnost, že ve stáří budou mít stejné problémy. Náběh na tloustnutí vypovídá o jednom. O narušeném mechanizmu zpracování sacharidů v těle. To znamená, že ta osoba by se měla stravovat tak, že důraz bude na tucích s minimálním množství sacharidů.

  • @Rusofil povedal/-a:
    Po tomto jednořádkovém příspěvku z odkazem na článek tady hned vystartovali kolegové, kteří maso nejedí, nebo jen občas, že s tím souhlasí a uváděli své argumenty. Hájili své zájmy. Tak jsem svůj zájem začal hájit také. Ale oni legitimitu mého zájmu začali odmítat, pod různými argumenty, kde se některé z nich ukázali ne argumenty ale ničím nepodložené mýty.
    Mohli klidně ten článek vzít na vědomí a byl by klid. Ale oni měli potřebu se k tomu vyjádřit, tak přece nebudu mlčet a nechám zaznít jen jednu stranu. Chtěl jsem aby byl tady i jiný pohled na problematiku. Zatím se militantně chovají spíš odpůrci masa, než jeho přívrženci.

    Ano, ano. Mohu jen zopakovat co jsem již napsal...

    @Ladič povedal/-a:
    To, že některý z trendů jednomu vyhovuje a druhému zase jiný, je ďáblova pastička do které spadne každý, kdo se s někým druhým o tom začne přít. Tím nepomáhá lidem ale globálnímu prediktoru. Rozděl a panuj. Proto jsou to přidružené ideologie a proto je správné již názvem tématu na to poukazovat. Jsou to silné egregory a důkazem je, jak mnozí dokážou vehementně prosazovat jen tu svou pravdu.

  • Závěrem, 2000 let proti jezení masa nikdo neprotestoval, A najednou ups. Přijde 20.století a vše je jinak. A pokud chceš jasnou odpověď, tak ano, propašoval to GP.

    čo máte všetci s tými 2 tisíckami? čo predtým nebol život? alebo bol iný? navyše dejiny sú tak prekrútené, a vy tu ste si tohto faktu celkom vedomí, že sa čudujem, že niekto operuje takýmito výrazmi. ale proti gustu...

  • d
    upravené Tue 5 Jul 2022 #110->

    @Bombulko povedal/-a:

    Závěrem, 2000 let proti jezení masa nikdo neprotestoval, A najednou ups. Přijde 20.století a vše je jinak. A pokud chceš jasnou odpověď, tak ano, propašoval to GP.

    čo máte všetci s tými 2 tisíckami? čo predtým nebol život? alebo bol iný? navyše dejiny sú tak prekrútené, a vy tu ste si tohto faktu celkom vedomí, že sa čudujem, že niekto operuje takýmito výrazmi. ale proti gustu...

    Tiež by mat o zaujímalo, keďže nevieme ani o zdraviu priemerného obyvateľstva (hovorím o váženom priemery) na začiatku minulého storočia počas napríklad španielskej chrípky. A ani sme sa neučili v dejepise že ľudia v europe v 12. storočí boli priemerne vyšší ako 13.storočí (hovorím približné storočia). A prečo sa to dialo samozrejme okrem malej doby ľadovej.

    A potom históriu môžme skúmať na viacerých úrovniach. Viď KSB.

    Takže tipujem že plánovaný hladomor okrem nesprávnej zdravovýživy a podnecovanie obmedzovania pestovania a výroby potravín, "náhodným" ničením výroby, spretŕhania previazaností v poľnohospodárskom komplexe bude zakryté slnečným minimom ktoré má nastať po 2030.

    Tipujem že plánovaným obmedzením výroby spaľovacích motorov, prestanú výskumné investície a výrobné investície prúdiť do motorov. To isté v bledo ružovom platí aj o solárnych paneloch. Po skončení ich životnosti už nebudú nahradené. Zistí sa že budú neekologické a už nik ich nebude vyrábať.

    Celí krach bude zakrytý novou malou dobou ľadovou.

  • Nechápeš celou genezi vlákna toť vše. Jeden z kolegů, tady namítl, že Ježíš v evangeliu Esejských (není součástí Bible) byl také proti pojídání masa. A jak víme, Ježíš žil cca 2000 let zpátky. Já mu na to namítl, že celých 2000 let se taková informace o Ježíši nevyskytla, ale najednou se objevila v ten pravý čas, kdy GP řeší ničení a zavírání potravinářských podniků hlavně na zpracování masa.

    vôbec ma debata neirituje :). je to naopak zaujímavý zdroj informácií. a čo na tom je nepochopiteľné? je to tu ako debata o tom čo bolo skôr či kura či sliepka. mňa len zaujíma čo stále máte s tými 2000 rokmi? nevie sa ani kde ježiš žil tobôž ako dlho dozadu to bolo. navyše...historia je celá lživá. letopočty sa hádžu ako sa ktorý historik alebo ten čo ho platil vyspí. takže znova vyvstáva moja otázka čo stále máte s tými 2 tisíckami? nevieme ani čo sa stalo sto rokov dozadu. historia sa už teraz prepisuje v priamom prenose a to už boli aj obrazové a zvukové záznamy. ale nik z nás vtedy nežil. Je to len otázkou viacmenej viery že tu niečo bolo bohviekoľko rokov dozadu. Mám za to že sú tu rozumní ľudia a napriek zdravému pohľadu na veľa vecí tu ostávajú niektoré klišé. je to trošku prekvapujúce. bol som zvedavý na odpoveď.

  • @Bombulko povedal/-a:

    Nechápeš celou genezi vlákna toť vše. Jeden z kolegů, tady namítl, že Ježíš v evangeliu Esejských (není součástí Bible) byl také proti pojídání masa. A jak víme, Ježíš žil cca 2000 let zpátky. Já mu na to namítl, že celých 2000 let se taková informace o Ježíši nevyskytla, ale najednou se objevila v ten pravý čas, kdy GP řeší ničení a zavírání potravinářských podniků hlavně na zpracování masa.

    vôbec ma debata neirituje :). je to naopak zaujímavý zdroj informácií. a čo na tom je nepochopiteľné? je to tu ako debata o tom čo bolo skôr či kura či sliepka. mňa len zaujíma čo stále máte s tými 2000 rokmi? nevie sa ani kde ježiš žil tobôž ako dlho dozadu to bolo. navyše...historia je celá lživá. letopočty sa hádžu ako sa ktorý historik alebo ten čo ho platil vyspí. takže znova vyvstáva moja otázka čo stále máte s tými 2 tisíckami? nevieme ani čo sa stalo sto rokov dozadu. historia sa už teraz prepisuje v priamom prenose a to už boli aj obrazové a zvukové záznamy. ale nik z nás vtedy nežil. Je to len otázkou viacmenej viery že tu niečo bolo bohviekoľko rokov dozadu. Mám za to že sú tu rozumní ľudia a napriek zdravému pohľadu na veľa vecí tu ostávajú niektoré klišé. je to trošku prekvapujúce. bol som zvedavý na odpoveď.

    O tom co říkáš není přece sporu, ale v této diskusi bylo vycházeno z citace VP SSSR, který toto evangelium zahrnul do své práce. Já poskytl krátký exkurz do této problematiky. Popsal jsem i své výhrady. Nic víc, nic méně.

  • @Rusofil povedal/-a:

    @jardob povedal/-a:
    @Rusofil Mňa skôr zaujala tá tvoja informácia, že tekvica pochádza z južnej ameriky a eurázii v tej dobe nerástla. Ak by v Izraeli v tej dobe nerástlo nič, čo sa podobá na tekvicu, potom by to mohol byť falzifikát. Inak tekvíc je veľa druhov. Ja napríklad doma pestujem takú, čo sa podobá na "hever", to je tá násoska, ktorou vinári ťahajú víno zo sudov. Podobá sa to na toto: http://www.websad.ru/photos/2699/51980.jpg

    Na druhú stranu, pre indické védy je nejedenie mäsa esenciálnou záležitosťou. Bez toho by to neboli indické védy. A so slovanskými védami mali nejaký čas spoločnú minulosť.

    Zřejmě si nečetl vše, protože výše jsem dával citaci toho verše:
    Neboť bez lásky
    srdce člověka je vyprahlé a rozpraskané
    jako dno vyschlé studny,
    a jeho slova jsou prázdná jako suchá tykev.

    Mám dokonce dojem, že autor textu chtěl potomkům dát vědět, že je to falzum a proto tam tu tykev dal. Tajně doufal, že si to někdo všimne. No a já si toho všiml. :)

    Jinak naši předkové regulérně jedli maso. Neříká ti nic název "Kostěnky" v Rusku, kde bylo odhaleno obrovské město? No a podle čeho myslíš, že dostalo jméno Kostěnky (kosti), přece z obrovského množství kostí zvířat, které se na území toho města našly.

    Veď práve na to som narážal.

  • Ladič
    upravené Wed 6 Jul 2022 #116->

    @jardob , "Tie dĺžky asi neurčovali podľa malých poddaných, ale asi najvyššieho šľachtica v kraji."?
    To je ironie že? Jen faktická poznámka. Ono to tak vlastně bylo. Míry nestanovoval plebs ale elitní služebníci tím se zabývající. "Na vědomost se dává ... atd." A ti byli jistě lépe živení než nevolníci apod. A na vzrůst nepotřebuješ několik generací. Tutu variabilitu máme v genech. Stačí dobře živené dítě a vyroste. Rozdíl je jen v rasách a rodech.
    A k tomu "Na píď chlap, na loket brada"... První co mě napadlo bylo, že se mluví o přirození a výšce. A opravdu, jeden z mých předků byl přesně takový. Lehce zakrslý svým bratrům bradou někam k loktu ale o to mu bylo více dáno "dole". A stejně tak já osobně jsem s jedním takovým sloužil na vojně. 150 cm výška ale obdařen. Píď odpovídá. Stává se to, je to nějaká forma lehkého down-syndromu nebo liliputánství. Taková ironie osudu. Co nedostal nahoře, dostal dole.

  • Jenže pak strčíme mobil do kapsy nebo zaklapneme notebook, a když se ocitneme v reálném světě, tak se divíme. Kam se poděli všichni vegani a fanoušci elektrických aut, kde se naopak berou vrazi klimatu, kteří kupují hovězí z Argentiny a na dovolené létají nízkonákladovkou, a proč je tolik lidí, kteří volí Babiše nebo Trumpa.

    Odpověď víme. Je to ze stejného důvodu, proč si od července návštěvníci restaurace „V Honest“ na Leicester Square v Londýně mohou radostně objednávat hovězí burgery.

    Nadšení na sociálních sítích se nepromítlo do reality.

    Citace z článku: Vybojovali jsme lepší svět. A šeredně jsme se spletli
    https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-glosa-vybojovali-jsme-lepsi-svet-a-seredne-jsme-se-spletli-208325

  • fanoušci elektrických aut

    Ford vyrobil dajaky ťahač Pick up. Primárne sa pickup-y kupujú na ťahanie prívesov, ako sú prívesy na kempovanie a podobne. V teste totálne pohorel. Nedokázal dojsť do cieľa na jedno nabitie. A to cieľ nebol až tak ďaleko. A to sme len u pick-upoch. Nehovoriac o kamiónoch a iných ťažkých ťahačoch.

    Podobne aj tu típek poriadne zvozil celé elektrické autá so všetkým čo k tomu patrí.