Česká republika

1151618202147

Komentáre

  • @Kaktus povedal/-a:
    @Lin

    to je až zoufalé jak infantilní a idiotské myšlení někteří mají... národu se řekne, že vláda zastropovala ceny, tudíž aleluja..jsme zachráněni. A pak se s tupým výrazem ptají, proč jako furt demonstrace, vždyť žádný problém není... . Že to znamená, že stát bude muset dotovat nákup, že ty peníze bude muset buď odněkud vzít a nebo natisknout, že stát bere peníze na svůj chod od lidí a nebo, že když je natiskne zvýší to už tak vysokou inflaci, to jim nedojde.
    To už jim Borhyová ve zprávách neřekla... . Nemluvě o tom, že si nikdo z nich neuvědomí, že zastropování znamená za kolik maximálně se bude prodávat od distributorů k lidem, ale neznamená to, že ji distributoři budou za stejnou cenu nakupovat a tudíž cena poletí nahoru, protože se na tom bude rýžovat....A rovněž jim nedojde, že problém je úplně jinde, jak uvádí Lin - ve výkupu vlastní levné elektřiny.

    Na západě a hlavně v USA "Free Money" už funguje na lidi desetiletí :D
    Proč kazit něco, co funguje :D ...

  • článek od Vidláka:

    Chcete demisi této vlády? Chcete, aby se něco změnilo? Přijďte k volbám a nevolte je. Nevolte je ani přímo, ani v koalici a to ani tehdy ne, když budou koalovat s nějakým místním uskupením, které má normální lidi. Nevolte je vůbec. Jakmile uvidíte někde napsáno ODS, KDU, TOP, STAN nebo PIR, prostě jim to neházejte, i kdyby měli za místního lídra někoho zcela přijatelného. Přijďte k volbám a hoďte to komukoliv jinému....

    https://www.litterate.cz/vydeste-je/

  • @Xyht kdo asi stoji za pseudonymem vidlak. v jednom postu klara samkova psala, ze jeho identitu zna.

  • FB profil Hynka Blaska.. hm, pred volbami. to asi je reakce, ze nebyl SPD nominovan na kandidata na prezidenta.

    Hynek Blaško - europoslanec
    11 Min. ·
    Pane předsedo SPD,
    tímto dopisem ukončuji své členství v SPD (členský průkaz přikládám). K tomuto kroku mě vedou následující důvody:
    1) I přes Váš odpor jsem kandidoval do EP z nevolitelného osmého místa. Byl jsem zvolen více jak 47000 hlasů občanů na první místo kandidátky. Byl to pro Vás jisto jistě šok, a nejen pro Vás.
    2) Vaše hnutí se holedbá demokracií, ale realita je zcela odlišná. Stanovy Vám umožňují vyhazovat členy, likvidovat krajské a místní organizace bez řádného zdůvodnění. Z toho důvodu jste obklopen pouze lidmi, kteří jsou k Vám loajální a nedovolí si Vám oponovat. Členové, kteří tak nečiní jsou bez milosti vyhozeni, byť se jedná o lidi, kteří Hnutí obětovali svůj čas a peníze, protože byli skálopevně přesvědčeni o správnosti toho, co dělají a co obětují. Jejich chybou bylo rovněž, že chtěli tu demokracii Vámi propagovanou.
    3) Organizace vytvoří, dle názorů členské základny, kandidátní listiny a Vy jim je překopete a dosadíte lidi, kteří nejsou nijak spjati s daným regionem, a navíc pochází z konkurenčních stran, jako ČSSD, ODS a dalších, kteří do hnutí vnáší manýry těchto stran. Členům se to nelíbí a pokud nesouhlasí jsou vyhozeni.
    4) Členská základna se neustále zmenšuje a Vám je to jedno. V minulosti jsem na to poukazoval na grémiích, ale v zápisech o tom není ani slovo.
    5) Nepodpořil jsem kandidáta SPD do Senátu a stal jsem se zrádcem, když jsem podpořil kandidáta Trikolory. Tento Váš kandidát nebyl schopen mi zavolat, ani se se mnou domluvit, jak by si tu podporu představoval, tak jsem podpořil konkurenta, který toho byl schopen. Pranýřovali jste mě na grémiu dosti nechutným způsobem a dnes se na mnohých místech s Trikolorou spojujete a já byl zrádce. Musím však říci, že mě to těší, že to děláte v zájmu občanů.
    6) Od mého prohlášení za zrádce naše komunikace skončila. Dělal jste, že neexistuji, vždy jen p.
    David. Přijal jsem Vaši hru a snažil se o totéž. Myslím, že se nám ta hra povedla, ovšem ke škodě věci.
    7) Ač jsem byl zrádce nikdy jsem nešel proti Programu hnutí, pracoval jsem za Vás na sjednocení vlastenecké fronty, tak, aby výsledky voleb byly ve prospěch občanů. Své povinnosti jako europoslanec vůči občanům plním podle nejlepšího vědomí a svědomí a v duchu Programu hnutí.
    Důvodů, proč nechci být dále členem Hnutí bych mohl uvést daleko více, včetně podrazů, které jste na mě s Davidem udělali.
    Vážím si těch poctivých a pracovitých členů a čekatelů, které to Vaše vládnutí ještě nezlomilo a jsou ochotni dále pro Hnutí pracovat a přeji jim ať se dílo daří.
    Jsem zklamán, a proto odcházím a doporučuji Vám se
    zamyslet a konečně pochopit, že členové jsou to nejcennější, co máte. Nakládejte s nimi, jak se sluší a patří, pak nebudou odcházet.
    S pozdravem
    Ing. Hynek Blaško

  • A co si o tom myslíte vy? Máte nějaké informace? Můžete to potvrdit nebo vyvrátit?

  • @Lin ano, mam take vyhrady vuci SPD, ale budu je zase volit. myslim, ze ve vsech stranach je neco, ale na SPD mainstream nejradeji utoci a dalsi vec, kdyz se dva lidi rozejdou, beru obe verze rozchodu s rezervou, protoze pravda je uprostred.

  • JankA
    upravené Wed 14 Sep 2022 #520->

    Vladimir Štěpán na svobodnom radiu o zastropovani cien energii, o vystúpeni z europskej burzy s energiami...

  • JankA
    upravené Thu 15 Sep 2022 #522->

    @Mourek
    13 Sep 15:26
    Přijde mi, že celkem zapadla návštěva ministra obrany Lloyda Austina v ČR (mimochodem pohled čubky na páníčka je vypovídající

    Nedalo mi B)

  • X
    upravené Thu 15 Sep 2022 #523->

    z diskuse:

    dep napsal:
    14 září, 2022 (20:57)

    Novinky z naší Kotlinky:
    Gen. Hynek Blaško ukončil členství v SPD ke dnešnímu dni. Ve svém prohlášení na Facebooku uvedl především nedemokratické poměry ve straně a „podrazy ze strany předsedy hnutí a Ivana Davida.

    xyht: Je to škoda, pana generála jsem kroužkoval do EP a pochybuji že by mělo jít pouze o krok s cílem poškodit SPD před volbami z jeho strany,spíše vidím souvislost ve vnitřních poměrech strany.
    Může se zdát i jako idealista vzhledem ke svému věku a pak není to školený rétor.

    V diskusi článku ,,vyděste je" se panu Blaškovi nabízí aby si založil vlastní stranu.
    Diskuse nyní čítá 355 příspěvků.
    https://www.litterate.cz/vydeste-je/

  • X
    upravené Thu 15 Sep 2022 #524->

    @constanze povedal/-a:
    @Xyht kdo asi stoji za pseudonymem vidlak. v jednom postu klara samkova psala, ze jeho identitu zna.

    Tak nějakou představu kdo je Vidlák mám jeho články moc nečtu ale článek postovaný výše ,,vyděste je " je pro svou tématiku velmi potřebný . Pro toho, koho by více zajímal se s ním může setkat na jeho statku kde pořádá srazy se svými diskutienty kde se debatuje ,pije a hoduje.
    Možná ,že tam na srazu by někdo vhodný mohl šířit KSB.

  • Vypadá to, že v listopadu nebude pětikolka legendární druhý svetr potřebovat, páč jim bude horko tak nějak zadarmo...

    https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/ANALYZA-Vetsina-ceskych-spotrebitelu-elektriny-a-plynu-prohledne-volebni-zastropovaci-trik-az-po-volbach-714284

    z článku vybírám:
    "Ona totiž koncová cena české elektřiny pro konečné české odběratele 4,-Kč/kWh by zajišťovala českým výrobcům elektřiny a distributorům maximálně „pouze“ 300% až 500 % zisk. Tato česká cena, dle platných českých zákonů, je však zjevně pro vládu nepřijatelná, protože by mohla pomoci českým firmám, českým zemědělcům a českým občanům a hlavně by mohla zastavit růst inflace, se kterou ale tato vláda nechce bojovat."

    "Dnes již většina občanů ví, že na Lipské burze či Pražské burze se žádná elektřina nevyrábí. Mnoho občanů dokonce ví, že tyto burzy již delší čas slouží pouze k vytváření spekulativních šíleně vysokých cen elektřiny. Proč se z české výrobní ceny české silové elektřiny 0,15 Kč/kWh až 0,25 Kč/kWh na lipské či pražské burze vytvoří prodejní cena české silové elektřiny 15,- – 22,- Kč/kWh?"

    "Dnes již nejen odborníci, ale i mnoho českých občanů chápe, že šílený nárůst cen elektřiny nemá žádné technické ani ekonomické důvody."

    "Je ale nutno ocenit, že pětikoaliční vláda opět použila velmi chytrý volební trik. Elektřina za 6,- Kč/kWh, to zní před volbami velmi dobře!! Ovšem realita skutečné koncové ceny české elektřiny pro koncové české spotřebitele ve výši 9,- až 11,- Kč/kWh (při výrobní ceně české elektřiny z uhlí 0,15 Kč/kWh až 0,25 Kč/kWh z jádra) není ve skutečnosti žádná láce a opravdu neřeší podstatu problému a pomáhá zvyšovat inflaci, podobně, jako když hasíte požár benzínem. Mnozí se po volbách budou divit, až dostanou vyúčtování či předpisy záloh, jakže to vlastně bylo s tím „zastropováním“, ale to již bude pozdě!"

    "Navíc "zastropování" elektřiny tímto způsobem je šíleně drahé a ještě naši pravnuci budou platit stovky miliard, které si „zastropováním“ vláda takto od "obyčejných" českých občanů tak po česku odkloní formou "kompenzací" výrobcům, obchodníkům a bůh ví komu..."

    "Ještě lepší volební trik je u plynu. Plyn za 3,- Kč, to je šílená láce, pokud si občan neuvědomí, že je to 3,- Kč/kWh, tzn. téměř 32,- Kč/m3. Pak se mění šílená láce na šílenou drahotu."

    Sousední demokratické státy (Německo, Maďarsko a další) mají dlouhodobé kontrakty s nákupními cenami kolem 6,- Kč/m3. Proč minulá i současná vláda odmítla nabídku disidentů ze skupiny „Energie není luxusní zboží“, již vloni i letos, na uzavření obdobných kontraktů?"

  • P
    upravené Thu 15 Sep 2022 #526->

    @Počtář povedal/-a:
    Vypadá to, že v listopadu nebude pětikolka legendární druhý svetr potřebovat, páč jim bude horko tak nějak zadarmo...

    Klasik by řekl: "...a to ještě není všechno!"

    https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Mimo-chapani-Fiala-a-EU-Spor-o-cisla-pokracuje-714346
    z článku vybírám:
    "Podle premiéra Petra Fialy (ODS) je zastropování garantované českou vládou úplně něco jiného než to, které představila Evropská komise a které se jeví jako nižší, než to české." (snaha o "vysvětlení", že zastropování eurosojuzu není nižší než to fijalové - pozn. Počtář)

    "Česká vláda, jež předsedá EU, oznámí strop pro elektřinu na 6 Kč/kWh. Evropská komise ji den nato ,podstřelí' stropem na úrovni odpovídající 5,30 Kč/kWh. Když se to česká vláda dozví, začne sugerovat, že její strop zahrnuje další položky, takže je vlastně nižší než ten bruselský."

    "...že český strop na energie představuje limit pro (malo)odběratele, kteří tedy dráže nenakoupí.
    Bruselský strop pak naopak limit pro výrobce (jiné než plynové), ti dráže neprodají, resp. peníze utržené nad limit odevzdají “eráru”. Vládní mluvčí však oba stropy srovnává, jako by šlo u jednu věc."

  • K
    upravené Thu 15 Sep 2022 #529->

    @Počtář

    Díky, tajně jsem doufal v propočet, jelikož je to velice symbolické.
    Byl bych rád, kdyby jsi měl pravdu, ale obávám se, že fiala a rozum je oxymorón :D

    Jen by mě ze zvědavosti zajímalo, jak číslo 18 symbolizuje fašismus?

  • @Kaktus povedal/-a:
    @Počtář

    Díky, tajně jsem doufal v propočet, jelikož je to velice symbolické.
    Byl bych rád, kdyby jsi měl pravdu, ale obávám se, že fiala a rozum je oxymorón :D

    Jen by mě ze zvědavosti zajímalo, jak číslo 18 symbolizuje fašismus?

    a farba vlaku na obrázku modro-žltá /Ukrajina/ nič neznamená?

  • @Fero

    dobrý postřeh

  • P
    upravené Thu 15 Sep 2022 #533->

    @Kaktus povedal/-a:
    Jen by mě ze zvědavosti zajímalo, jak číslo 18 symbolizuje fašismus?

    AH

    @Fero povedal/-a:
    a farba vlaku na obrázku modro-žltá /Ukrajina/ nič neznamená?

    V souvislosti s touto událostí jsem nezaznamenal nikde fotku toho pendolina, které se události účastnilo (když nepočítám tu nezřetelnou miniaturu v pozadí té publikované fotky).
    Pendolina mohou být různě zbarvena, ano, některá mají jako základ stříbrnou s modrými liniemi, se žlutými "brýlemi" a žlutým orámováním oken. Ale ani tuto variantu bych nepočítal jako modro-žlutou...
    Motorák měl žlutý pouze "pluh", což jsem si všiml až teď.

  • @Kaktus povedal/-a:
    @Počtář

    Díky, tajně jsem doufal v propočet, jelikož je to velice symbolické.
    Byl bych rád, kdyby jsi měl pravdu, ale obávám se, že fiala a rozum je oxymorón :D

    Jen by mě ze zvědavosti zajímalo, jak číslo 18 symbolizuje fašismus?

    A=1 Adolf
    H=8 Hitler

  • mluvila jsem dnes s jednim kolegou. stejna krevni skupina, coz je vzdy uzasne zjistit. mj. jsme resili take vcerejsi post hynka blaska. kolega mi rekl, ze nikdy SPD nevolil, ted bude.
    v mem okoli nikdo ze stabilnich volicu SPD nazor nezmenil, kazdy si to oduvodnil tim, ze jsou to pikle, ktere blasko ted hraje.
    pod blaskovym profilem jsou reakce, ktere rikaji, ze SPD uz nikdy. jsem presvedcena, ze agenturni trollove zamerne tam tu diskusi rozdmychali, nicmene neverim, ze blaskuv odchod podstatne ohrozi vysledek SPD ve volbach.

  • K
    upravené Thu 15 Sep 2022 #536->

    @Rusofil

    A jo... podobně jako 88...

  • M
    upravené Thu 15 Sep 2022 #537->

    @Rusofil @Počtář Už jsem se chtěla zeptat dávno. Dá se někde najít tato číselná symbolika? V některé z knih?

  • @Kaktus povedal/-a:
    ...že fiala a rozum je oxymorón...

    'Rozum' jsem dal do uvozovek, tím pádem to může mít vícero významů.
    Může to mít i tu formu, že mu jenom "někdo" opráší lupy.
    (Tím odkazuji na dvojici Trump/Makron.)