Konflikt Rusko - USA - NATO - Ukrajina

1272830323377

Komentáre

  • Nikde nemůžu najít video s projevem, neměl by někdo? Pokud je...

  • K
    upravené Wed 21 Sep 2022 #877->

    Tudíž nikdo se nechystá nikam stahovat a ustupovat, spíš právě naopak. Přechod na válečný konflikt umožňuje aplikovat libovolné kroky, i silové, vůči nepříteli. Nepřítelem je chápán kolektivní západ - Ukrajina je jeho symptom.

    Teď minimálně nikdo nemůže tvrdit, že se RF nepokoušela o humánní přístup skrze SVO a neútočení na klíčovou civilní infrastrukturu, resp. že to nechtěla řešit ,,po dobrém''.

    Výraznou změnou patrně projdou i ekonomické vztahy s nepřítelem - zeměmi NATO. Základ pro toto bylo zřejmě nutné stvrdit na ŠOS v Samarkandu. Věci se vyvíjejí postupně

  • @Quilgen povedal/-a:
    Tady je jasně vidět odkud vycházíte. Máte silný odpor k válce a násilí a tak si nechcete připustit realitu, že násilí řeší problémy.

    Aha... tak násilí řeší problémy... To je mi zpráva o tvém přesvědčení ... Pak se jen můžu zeptat a divit, co hledáš zde - na stránkách o KSB. Když k tomu připočtu tvé komentáře v sekci "Saker blog", kde píšeš, jak bys "denacifikoval", tak vidím revolucionáře nechvalně známého typu. Revoluce není evoluce a ty nejdřív pálíš a pak myslíš...
    Chceš po mně scénář, jak by mělo Rusko postupovat - a já ho tu napsala několikrát. Jen ty ve svém "rozpoložení" to nevidíš. Nebudu se opakovat.
    Ukončuju diskusi s tebou, protože tvé názory se podstatně rozcházejí s mými, nenacházím už žádný styčný bod a tvá příchylnost k machiavellismu ani v nejmenším neladí s KSB. A říkám: chraň nás Bůh od kádrů tvého typu, protože pak si zase v ČR zopákneme krvavá padesátá léta a to všechno okolo.

    @Achetaton
    Porozuměl jsi vůbec, co bylo řečeno, že tomu tleskáš a vyzvedáváš to? Píšeš sice, že násilí použiju až když všechna jiná jednání selhala (a s tím souhlasím) - ale on to tak nenapsal. Z toho, co bylo Quilgenem napsáno, mi plyne, že násilí je jasná priorita, protože "vyřeší vše".

  • Matvijenko k referendu Donbasu a vstupu do RF:

    • pokud se lidé vyjádří pro vstup, čeká nás urychleně provést potřebné kroky v co nejkratším termínu.
      https://t.me/s/RVvoenkor
      Vše jde tak, jak má...
  • @Lin povedal/-a:

    Porozuměl jsi vůbec, co bylo řečeno, že tomu tleskáš a vyzvedáváš to?

    Vidím, že ty jsi zase nepochopila mě, protože sis z toho vybrala jen to násilí.

  • Celý videozáznam prohlášení ruského ministra obrany Sergeje Šojgu.

  • @Achetaton povedal/-a:

    Poté ale musím trpělivě svému okolí objasnit své chování, protože...

    To přesně se dělo na G20 a v Samarkandu.

  • @Lin povedal/-a:

    @Quilgen povedal/-a:
    Tady je jasně vidět odkud vycházíte. Máte silný odpor k válce a násilí a tak si nechcete připustit realitu, že násilí řeší problémy.

    Aha... tak násilí řeší problémy... To je mi zpráva o tvém přesvědčení ... Pak se jen můžu zeptat a divit, co hledáš zde - na stránkách o KSB. Když k tomu připočtu tvé komentáře v sekci "Saker blog", kde píšeš, jak bys "denacifikoval", tak vidím revolucionáře nechvalně známého typu. Revoluce není evoluce a ty nejdřív pálíš a pak myslíš...
    Chceš po mně scénář, jak by mělo Rusko postupovat - a já ho tu napsala několikrát. Jen ty ve svém "rozpoložení" to nevidíš. Nebudu se opakovat.
    Ukončuju diskusi s tebou, protože tvé názory se podstatně rozcházejí s mými, nenacházím už žádný styčný bod a tvá příchylnost k machiavellismu ani v nejmenším neladí s KSB. A říkám: chraň nás Bůh od kádrů tvého typu, protože pak si zase v ČR zopákneme krvavá padesátá léta a to všechno okolo.

    @Achetaton
    Porozuměl jsi vůbec, co bylo řečeno, že tomu tleskáš a vyzvedáváš to? Píšeš sice, že násilí použiju až když všechna jiná jednání selhala (a s tím souhlasím) - ale on to tak nenapsal. Z toho, co bylo Quilgenem napsáno, mi plyne, že násilí je jasná priorita, protože "vyřeší vše".

    Nenapsala jsi žádné konkrétní kroky, jen řeči a nějakém smíru...
    Takže očekáváš, že UA a NATO kapitulují a budou férově vyjednávat s RF a Putinem ?
    To už dávno nemůžou.

    A neříkám že násilí je priorita a 1. řešení to ani náhodou, je to poslední argument, to jsem napsal jasně.
    Problém je, že ty na to reálně nemáš evidentně žaludek a chceš žít v iluzi.
    Západ za posledních 30 let (minimálně) porušil každou dohodu ! S nimi se už dohodnou nejde...
    My už jsme ve fázi POSLEDNÍHO ARGUMENTU !
    Nevidíš to jen ty. KSB není pacifistické, takže se s ním nerozcházím. 6. priorita, je také priorita a hold na ní došlo.

    Částečná mobilizace to jen dále potvrzuje...

  • @Kaktus povedal/-a:

    Plný souhlas. My tady máme ty imbecily s benzínem a nezbývá, než je postřílet.
    Já některé znám a myslím si, že s agresivní liškou, které kape pěna od pusy (vzteklina) by byla rozumnější řeč než s nimi...

    PS: Už píšu tu analýzu a predikci, takže tam se k tomu budu také vyjadřovat, jak to dám do kupy.

  • Lin
    Lin
    upravené Wed 21 Sep 2022 #887->

    @Achetaton povedal/-a:
    Vidím, že ty jsi zase nepochopila mě, protože sis z toho vybrala jen to násilí.

    Tak to není. Já jen připomněla, že základem této polemiky je tvrzení:
    1) že plánem "ukrajinské operace" bylo denacifikovat celou UA (Quilgen)
    2) že v plánu "ukrajinské operace" bylo denacifikovat ruskojazyčné území (já).
    Není proto potřeba rozplizávat téma do oblastí, které odvádějí pozornost od hlavní otázky.

    Znovu zopakuji to, za čím si stojím:
    Nebylo v plánu lézt jinam než na Donbas.
    Proč? Jednak to bylo plánem a snem "západu" už od r. 2014 = vlákat Rusko do pasti tím, že jeho armáda vstoupí na UA - a jednak by to nebylo možné (vojensky proveditelné) s těmi vojenskými částmi, které byly aktivované. Rusko by muselo mobilizovat a zapojit velký počet vojáků i techniky, aby bylo schopné udržet celou UA.

    A proto taky tvrdím, že připojit Donbas (obě republiky a Chersonskou a Záporožskou oblast) JE prospěšné, protože to dovolí Rusku zcela regulérně tyto oblasti vojensky bránit - a jednak se Rusku rozvážou ruce v jednáních. Pak bude - při úspěšných postupech - možné vstoupit i na jiná území UA - ale ne jako agresor, ale jako osvoboditel = na přání obyvatel, kteří na daném území žijí. Rusko nikdy nemělo zapotřebí být agresorem - tak proč by to dělalo nyní. A vstoupit někam, kde nejsem doma, kde mě nenávidí a nechtějí = to je agrese, kterou si "západ" od Ruska tolik přeje.
    Tímto jsem k tématu zde dopsala a už se vyjadřovat nebudu. Myslím si, že jsem vypsala dost srozumitelně, o co v této polemice šlo a stojím si za tím.

  • K
    upravené Wed 21 Sep 2022 #888->

    @ Quilgen

    S tím střílením opatrně. Není jediný důvod myslet si, že když dojde na ostrou střelbu (válku), zařvou jen ti se sirkama a benzínem.

    Tady se nejedná o eliminaci jednoho individua, kterému ruplo v kouli. To je jen obraz. Reálně to znamená válku.

    Imbecil sice má benzín a chrastí a chrastí, ale než vystřelím, nejdříve maximálně viditelně vytáhnu zbraň, tak aby ji viděl, co nejhlasitěji přetáhnu závěr a zamířím, vyzvu, případně použiju varovný výstřel - chápeme obrazy?

    Toto je přesně to co se děje - mobilizace, prohlášení SVO za konflikt mezi RF a NATO / kolektivním západem, nová možnost zavedení válečných opatření - embarga na energonosiče a suroviny - to všechno je nově možné aplikovat, abych střílet (válčit) nemusel. Varovným výstřelem bude až zmobilizované prostředky vstoupí na Ukrajinu. Ostrým až dojde k úderům na území zemí Nato. To už ale nebude moc co řešit.

    A přitom je problém jen ve vládách dosazených západem (a rozmístěných jaderným zbraním na amerických základnách, které by teoreticky možná mohly selhat, kdyby se příslušné země příliš stavěly na zadní).

  • @Lin

    Je to docela možné, předpokládám, že zpoždění bylo způsobeno něčím zásadním. Odkud je ta informace - byť neověřená?

  • Ke shora vedene debate navrhuji si poslechnout dnesniho Chazina (je zde od dasy). Je to take jen jeho osobni nazor, ale pripada mi logicky.

  • @Yori povedal/-a:
    Ke shora vedene debate navrhuji si poslechnout dnesniho Chazina (je zde od dasy). Je to take jen jeho osobni nazor, ale pripada mi logicky.

    Co říká ?

  • constanze
    upravené Wed 21 Sep 2022 #893->

    reportaz vittoria z roku 2021, pripravy ozbrojenych sil donecka na oslavy osvobozeni 9. maje
    Forze armate di Donetsk si preparano per il 9 maggio

  • @Ogar Valach

    1. Rada si nechám vysvetliť, ako má Rusko najprv posilňovať svoju informačnú politiku, ak môžu byť jeho informačné kanály ľahko blokované.
    2. Taktiež si rada nechám vysvetliť, ako má Rusko bojovať s antiruskou propagandou a ukrainizaciou, ktorá sa začala od zvolenia Chruščova.
    3. Zaujíma ma, ako má Rusko reagovať na plány NATO, do ktorého je zahrnutá Ukrajina? Urobiť no, no, no?

    To je tak na začiatok.

  • @Lin ja by som ešte doplnila Nikolaev a Odessu.

  • @Atom mozme povedat, ze si rozviazali ruky. Nemyslim, ze ta piata kolona je nejak strukturne riadena, su to najskor lepsie situovani, mestski liberali, vyssia stredna vrstva, to iste co u nas a v ramci svojho presvedcenia hadzali piesok do kolies. Ale skor samovolne. Su to ludia, akych pozname aj my, niektori z nas ich maju aj priamo v rodinach. Nieje mozne ich anbloc poslat na Sibir, co ale snad uz teraz bude mozne, bude odmenovanie a trestanie podla zasluh. Ak sa Putinovi podari tuto spolocensku vrstvu dostat na svoju stranu, ma vyhrate na domacom fronte. Ale silovo na nich priamo ist nemoze. Drzim mu palce.

  • Ogar Valach
    upravené Wed 21 Sep 2022 #898->

    @areo857 povedal/-a:
    1. Rada si nechám vysvetliť, ako má Rusko najprv posilňovať svoju informačnú politiku, ak môžu byť jeho informačné kanály ľahko blokované.
    2. Taktiež si rada nechám vysvetliť, ako má Rusko bojovať s antiruskou propagandou a ukrainizaciou, ktorá sa začala od zvolenia Chruščova.
    3. Zaujíma ma, ako má Rusko reagovať na plány NATO, do ktorého je zahrnutá Ukrajina? Urobiť no, no, no?

    1. Aké informačné kanály? Veď u nás prakticky žiadne nemajú. Dnes už je trochu neskoro informačne pôsobiť.
    2. Minimálne si nerobiť nepriateľov z tých, ktorí sú na ich strane. Česi nie sú česká vláda. Prečo bolo Česko označené za nepriateľa? Prečo na svojich tlačovkách a vo svojich masmédiách neprízvukujú, že chápu, že sme vyše tridsať rokov pod západnou propagandou a že naša vláda nie sú naši ľudia? Všetkých nás hádžu na západ, aj keď sme ich spojenci. Z krajín Európskej únie sme my, Slováci, najviac proruskí. Takže keď už zlyhali v bode jedna, prečo nepracujú s týmto? V podstate nás hádžu cez palubu. Nech majú akékoľvek relevantné dôvody, z dlhodobého pohľadu konajú proti sebe, nielen proti nám.
    3. Opäť, kde boli osem rokov? Informačne takmer nepracovali. Takže to teraz musia riešiť zbraňami. V informačnej vojne ťažko zaostávajú.
  • @Kancelar povedal/-a:
    @Atom mozme povedat, ze si rozviazali ruky. Nemyslim, ze ta piata kolona je nejak strukturne riadena, su to najskor lepsie situovani, mestski liberali, vyssia stredna vrstva, to iste co u nas a v ramci svojho presvedcenia hadzali piesok do kolies. Ale skor samovolne. Su to ludia, akych pozname aj my, niektori z nas ich maju aj priamo v rodinach. Nieje mozne ich anbloc poslat na Sibir, co ale snad uz teraz bude mozne, bude odmenovanie a trestanie podla zasluh. Ak sa Putinovi podari tuto spolocensku vrstvu dostat na svoju stranu, ma vyhrate na domacom fronte. Ale silovo na nich priamo ist nemoze. Drzim mu palce.

    Jako na Sibiř bys je poslal, ale co tam s nima ? Dyť ti by se nehodili ani na kopání kanálů :D
    Kolega dycky říkal, že když jsou ti liberálové tak za ekologii, tak by z nich udělal ekologické hnojivo a zaoral je do pole... :D Každopádně dneska to už nejde a v pracovním táboře by byli k ničemu.

    Myslím, že nejlepší trest (a to pro obě strany) by bylo sbalit jim kufry a poslat je na Západ. Ať škodí tam.
    Navíc když teď Západ krachne, tak si to tam plně užijou i oni...

    Ale ke tvému zhodnocení. Souhlasím, že si tímto rozvazují ruce. Armáda RF by to mohla zvládnout, ale je třeba ji mít v záloze na případný boj s NATO (myslím přímo) viz eskalace nasazených sil v Pobaltí. Navíc to co povolávají bude připravené k nasazení až příští rok. A nejsem si jist, že místem nasazení bude Ukrajina... A pokud tak to bude okupační správa.