Úlohy ženy a muža v rodine

2456789

Komentáre

  • @constanze povedal/-a:
    roky uz rikam, ze zijeme v dobe pasivnich muzu,

    Nejen pasivních, ale taky nesebevědomých chudáků, kteří si neschopnost uvědomit si sám sebe - s klady i zápory - kompenzují egem až do mraků. A tito pak neustále potřebují mít nad někým moc - aby zakryli svou vlastní nejistotu a strach. A právě tito si pak nepřejí, aby se žena učila být samostatná a také soběstačná. Nesnesou to - protože co kdyby je v něčem převýšila? A přesně tací potřebují po svém boku tu tzv. barbínu. Velmi krásnou (ovšem ta krása je umělá, nikoliv přirozená a natož vnitřní) - ale blbou.

  • @Ogar Valach povedal/-a:
    Milé žienky, predvádzate tu samé klišé. Že úplne rovnaká vlna kritiky by sa dala zniesť aj na vás, je predsa každému úplne jasné. Muži nie sú mužmi, pretože ženy nie sú ženami. A naopak. Že to nevzniklo samé od seba je druhá vec. Niekto to cielene bezštruktúrne riadil a stále riadi.

    Jasně. "Dík za poučení" - co bychom si bez tebe počali. Ty sis zase nepřečetl, co jsme psali výše, co?

  • @Lin povedal/-a:
    Jasně. "Dík za poučení" - co bychom si bez tebe počali. Ty sis zase nepřečetl, co jsme psali výše, co?

    Odpoviem ti ženským klišé. Nejde o to čo ste napísali, ale akým tónom/vyznením... ;)

  • Rusofil. To co pises ze 25 a viac rokov s jednou zenou no co to je tu nejaka sutaz alebo co? Kvantita je len jeden z parametrov vypoveda o mnozstve. Ja som s prvou zenou bol 24 z toho 21 manzelia, Moji rodicia boli spolu cely zivot ale to o nicom nevypoveda lebo rozhodujuca je kvalita vztahu a ne ze kolko si s kym. Podobny vztah ako mali rodicia by som nezelal ani nepriatelovi.
    Ano biblicka koncepcia vela pokazila suhlas ale zopakujem otazku. Preco nie su vztahy funkcne? Skusi niekto odpoved? Len prosim Vas ne ze zacnete s obvinovanim opacneho pohlavia.

  • @Ogar Valach nemam v umyslu tu rozebirat detaily meho soukromeho zivota, ale reknu to tak. deda umrel brzy a babicka byla silna zena, ktera musela vychovat dve deti. stejne silna zena byla moje maminka. ve stejnem duchu vychovala me. mysli si co chces, ale ono je to pak tezke divat se na nektere chlapy jako to silnejsi pohlavi, protoze jsem videla uz toho dost, abych rekla, ze ty koule mely nakonec zeny, kterym nic jineho nezbyvalo, nez zatnout zuby a spolehnout se sama na sebe. to si tady panove muzete palcovat smerem dolu jak chcete, ale je to tak a ne jinak. mohla bych tady psat x dalsich pribehu v mem okoli. kdy kamaradka se vdala, chlap zacal brat drogy a hrat hazard a ona za nej doted splaci dluhy. mela dve zamestnani, vychovala dceru, platila hypoteku. a kde byl ten chlap, ten co teda ma byt chlapem? a kdyby ta kamaradka zustala tedy zenou v tom smyslu, co to tady vsichni chlapi placate, jak dlouho by asi prezila? me by zajimalo, jak teda se mela zachovat, aby byla tedy zenou podle vasich predstav?
    jsou veci, ktere zustali po staleti stejne a ano, muz by se mel dvorit zene, muz by mel byt gentleman, zena by se mela citit s nim v bezpeci. naopak zena by mela byt tak, ktera ho svym zpusobem utvari, protoze casto vidim, ze uspech muze zavisi, jakou ma doma zenu. jenze panove...my zijeme v dobe, kdy zena po 25 jako kdyby prestala existovat, vrasky se netoleruji, kilo navic se netoleruje ... v praci zena musi byt minimalne 2x tak dobra jako muz, protoze prece zensky mozek je tak nejak nedokonaly, ze ... tak az budete palcovat, tak se zamyslete i vy a zeptejte se sami sebe, jestli mate dost argumentu na to, abyste opravdu odsuzovali...howgh

  • M
    upravené Sat 8 Oct 2022 #41->

    @Rusofil povedal/-a:

    @Modi povedal/-a:
    Táto otázka mi nepripadá fér.

    Proč ti ta otázka nepřipadá fér. Mně tak připadá. Já to dokázal. Ty ne? Tak proto není fér?
    Kde jsem psal o ideálním vztahu? A hned sis, na tebou smyšlenou větu, odpověděl, že je to podpásovka. Odpovídáš na něco, co jsem nenapsal.

    Já například nesouhlasím s tvojí větou: "Ale dôležitá je predsa tá snaha..." Ty nejsi muž? Ptám se proto, že muž je orientován na cíl. A tam je důležitý výsledek. Nějaká snaha bez výsledku, cíle, je k ničemu.
    Alkoholik se také každý den snaží, nebo nemakačenko, ten se na divánu také snaží si najít práci atd. Takže ne snaha, ale výsledek je důležitý. Jinak jsou všechny řeči o snaze jen bláboly.

    Snaha je tiež silné zameranie na cieľ. Snaha je o tom, že sa nevzdávaš aj keď sa ti nedarí a stale sa usiluješ o cieľ...

    Skúsim to teda zhrnúť. Zdá sa, že ti záleží, aby fungovali vzťahy medzi mužom a ženou, aby fungovala rodina. Aspoň tak sa prezentuješ. Zdá sa, že patríš k tej staršej generácií ľudí, vychovaných tradičným spôsobom, ktorí majú pekný manželský vzťah a oslavujú spolu zlatú a možno aj diamantovú svadbu (Poznám viacero takýchto rodín, a nehlásia sa ani k slovanstvu, ani ku KSB. Boli skrátka inak vychovaní).
    Na druhú stranu, píšeš tu rétorické otázky: " Jak dlouho budou čekat ženy na výsledky toho snažení? Dalších tisíc let?" ale nevidím žiadne zmienky z tvojej strany, že by si sám v praxi vo väčšom merítku pomáhal ľuďom nájsť recept na štastný manželský život. Tak ako to robia aktivisti, ktorí chcú naozaj zmeniť situáciu v spoločnosti a iba nevolajú do prázdna (semináre, prednášky, poradne).
    Namiesto toho, ako vidím, všetku svoju energiu venuješ denne na stránke KSB, ktorú ideologicky príliš nemusíš a rád si do nej z času na čas kopneš, sem tam povieš niečo nepravdivé, domyslené... Nie je to škoda, takto plytvať energiou na negatívnu činnosť, namiesto toho, aby si ju využil na tvorivú činnosť? Baví ťa vytvárať overtonové okná?

  • M
    upravené Sat 8 Oct 2022 #42->

    @Rusofil povedal/-a:
    Alkoholik se také každý den snaží, nebo nemakačenko, ten se na divánu také snaží si najít práci atd. Takže ne snaha, ale výsledek je důležitý. Jinak jsou všechny řeči o snaze jen bláboly.

    Nie nesnaží! Iba tvrdí, že sa snaží, ale v skutočnosti klame! To je rozdiel. Oni si uvedomujú že nechcú zmeniť svoj stav. Ich cieľom je zachovať si svoj alkoholizmus a ničnerobenie. Ak by bol cieľom opak, tak snaha by vyzerala úplne inak.

  • Ogar Valach
    upravené Sat 8 Oct 2022 #45->

    Snažiť sa vo vzťahu musia obidvaja. Keď chce iba jeden, nestačí to. Často, keď je jeden zaľúbený, zniesol by aj modré z neba. Vzniká nerovnováha, pretože zaľúbený dáva a investuje do vzťahu viac, než ten, ktorý až tak zaľúbený nie je, ale vzťah mu z nejakého dôvodu vyhovuje. Často bývajú problémom ambície jedného alebo oboch partnerov. Ak sú ambície (chcem nové auto, chcem chodiť na wellnessy, chcem niečo dosiahnuť, chcem si užívať...) dôležitejšie ako partner, často nastáva nesúlad, pretože ten druhý môže mať inak nastavené priority. Preto je dôležitý správny výber partnera a nielen byť s niekým, s kým sa ľudia navzájom "prihodili". Rovnaký, alebo podobný svetonázor veľmi prospieva, lenže výnimka potvrdzuje pravidlo, takže to nie je tesané do kameňa. Lenže na správny výber nestačí len cit (ľúbost), nestačí len rozum (objektívne nezaujato zhodnotiť partnera, ale aj seba samého), ale je nutná aj intuícia, možno hlavne ona, bez ktorej môžete okolo toho správneho prejsť a ani to nezistiť. Ostatné som už napísal v inom komentári.

    @"Ogar Valach" povedal/-a:
    Mužská a ženská rola sú od seba odlišné. Zamieňať sa nemajú a v niektorých prípadoch dokonca nesmú. Napríklad muž nesmie vytvárať oberežné kruhy - energetické ochranné kruhy rodiny. To smie len žena. Pozrime sa na to z duchovného pohľadu.

    Je to zariadené tak, že duša vie, do akého tela sa narodí. Či do mužského, alebo do ženského. A tým aj prijíma rolu, ktorú má v živote zohrávať. Preto neexistuje nič ako narodenie sa do nesprávneho tela. Každý má nejaké poslanie. Aké, je povinnosťou každého človeka to zistiť.

    Muž prišiel do fyzického tela preto, aby naplnil svoje poslanie. A žena mu v tom prišla pomáhať. Áno, aj žena má svoje poslanie. Tým hlavným je podpora muža. Obidvaja môžu mať aj iné, menej dôležité. Ak by mala robiť niečo iné ako podporovať muža, narodila by sa v mužskom tele.

    Prakticky pre každého muža je zrodená práve jedna žena a pre každú ženu je zrodený práve jeden muž. Sú aj výnimky, napríklad že duša chce zažiť, aké je to byť homosexuálom... Títo dvaja sa vždy počas života stretnú. Vždy, ak sa nestane nehoda alebo niečo podobné. Len títo dvaja majú byť v živote spolu. Nikto iný. Ako zistia, že oni s tí praví? Tak, že len medzi nimi je to mnohonásobne silnejšie než s kýmkoľvek iným. Nemyslím sex, ale celkovo vzťah.

    Tieto dve duše urobili pred zrodením dohodu. Muž, že bude podporovať ženu v hmotnej oblasti, na ktorú je uspôsobenejší napríklad tým, že má väčšiu fyzickú silu a silnejšie logické myslenie. A žena tým, že bude podporovať muža, nech sa rozhodne akokoľvek. Ak sú spolu tí správni, nemôže to byť inak a žiadne vystúpenie z lode neexistuje. Pretože ak žena nesplní svoju dohodu, postihne ju za to trest. Prečo? Pretože muž dokáže naplniť svoje poslanie len a jedine s podporou ženy. Za každým veľkým mužom stojí veľká žena. Pravdepodobne existujú aj svetlé výnimky, ale je ich minimálne.

    Všetko, čo ste rozoberali, či už súhlasíte alebo nie, sú len nuancie toho, že muž neplní mužskú rolu, žena ženskú, alebo, čo je dnes najčastejší prípad, že vôbec nie sú spolu tí, ktorí spolu byť majú. Preto dávam taký dôraz na duchovné aspekty, pretože môžete desaťkrát prečítať všetky hrubé knihy KSB, toto sa tam nedozviete. Alebo len v náznakoch. Prirovnanie k isramu je scestné. Slimáci dostali správnu myšlienku, ale následkom svojej nemravnosti ju prekrútili. Naši slovanskí predkovia mali hlboké znalosti fungovania sveta a vesmíru a až do Noci Svaroga a pokresťančenia si uchovali túto hlbokú múdrosť, ktorá sa často bez pochopenia podstaty premietla aj do kresťanstva (napríklad sex až po svadbe kvôli telegónii).

    Poznámka: životným poslaním nie je mať auto ani nič podobné. To je dúfam jasné.

  • @Rusofil povedal/-a:

    @Modi povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:

    @Modi povedal/-a:
    Táto otázka mi nepripadá fér.

    Proč ti ta otázka nepřipadá fér. Mně tak připadá. Já to dokázal. Ty ne? Tak proto není fér?
    Kde jsem psal o ideálním vztahu? A hned sis, na tebou smyšlenou větu, odpověděl, že je to podpásovka. Odpovídáš na něco, co jsem nenapsal.

    Já například nesouhlasím s tvojí větou: "Ale dôležitá je predsa tá snaha..." Ty nejsi muž? Ptám se proto, že muž je orientován na cíl. A tam je důležitý výsledek. Nějaká snaha bez výsledku, cíle, je k ničemu.
    Alkoholik se také každý den snaží, nebo nemakačenko, ten se na divánu také snaží si najít práci atd. Takže ne snaha, ale výsledek je důležitý. Jinak jsou všechny řeči o snaze jen bláboly.

    Snaha je tiež silné zameranie na cieľ. Snaha je o tom, že sa nevzdávaš aj keď sa ti nedarí a stale sa usiluješ o cieľ...

    Skúsim to teda zhrnúť. Zdá sa, že ti záleží, aby fungovali vzťahy medzi mužom a ženou, aby fungovala rodina. Aspoň tak sa prezentuješ. Zdá sa, že patríš k tej staršej generácií ľudí, vychovaných tradičným spôsobom, ktorí majú pekný manželský vzťah a oslavujú spolu zlatú a možno aj diamantovú svadbu (Poznám viacero takýchto rodín, a nehlásia sa ani k slovanstvu, ani ku KSB. Boli skrátka inak vychovaní).
    Na druhú stranu, píšeš tu rétorické otázky: " Jak dlouho budou čekat ženy na výsledky toho snažení? Dalších tisíc let?" ale nevidím žiadne zmienky z tvojej strany, že by si sám v praxi vo väčšom merítku pomáhal ľuďom nájsť recept na štastný manželský život. Tak ako to robia aktivisti, ktorí chcú naozaj zmeniť situáciu v spoločnosti a iba nevolajú do prázdna (semináre, prednášky, poradne).
    Namiesto toho, ako vidím, všetku svoju energiu venuješ denne na stránke KSB, ktorú ideologicky príliš nemusíš a rád si do nej z času na čas kopneš, sem tam povieš niečo nepravdivé, domyslené... Nie je to škoda, takto plytvať energiou na negatívnu činnosť, namiesto toho, aby si ju využil na tvorivú činnosť? Baví ťa vytvárať overtonové okná?

    Myslím, že se trochu mýlíš. Funguji tady hodně let, ale používal jsem různá jména, a tedy jsem se také snažil popsat své zkušenosti. Rady nerad dávám, protože se řídím heslem nedávat rady tam, kde mě o ně nikdo nežádá. Pokud jsem ale požádán, velice rád pomohu poradím, když mám k tomu co říct.
    Nejlepší radou ale je příklad rodičů, jelikož ti nás vychovávají. Mě je přes 60, rodičům 86 a 84. Teď momentálně jsem se přestěhoval za nimi na Slovensko, kde se o ně starám. Přitom ještě pracuji na dálku.
    Táta má alzhaimra, musím na něj dávat nepřetržitý pozor, několik krát mi tady odpadl, večer se mi tady převléká obléká a je schopen vyrazit do práce, nedá se mu vysvětlit, že je již v důchodu, ve dvě v noci vstane a jde se holit. Máma je duševně v pořádku, ale tu nechávám vyspat do sytosti, celý den mám kolotoč s vařením, úklidem hygienou atd.
    A, že denně sem napíšu několik postů, tak to je moje jediné odreagování. Na Slovenskou TV (ale i na (Českou) se nedá dívat.

    Ale k věci. Moje názory jsou formovány životem. Pocházím ze třech dětí, kde můj nejmladší sourozenec se v důsledku těžkého porodu narodil s těžkým postižením. Můj táta se na nás, nevykašlal, jak to dělají někteří, ale staral se o nás a také nemocnému sourozenci jsme všichni pomáhali. Myslím, že moji rodiče dodrželi slovo, které si dali, když vstupovali do manželství a proto jsem žil také tak, držel jsem slovo a pokaždé, když jsem něco slíbil, jsem to také splnil. A toto poselství jsem předal i svým dětem.
    Co se týče těch rétorických otázek. To je vážně tak neskutečně složité vyjít manželce vstříc? Pokud chceš, by byla krásná, dej ji na udržování krásy finance a čas, pokud chceš, aby si tě vážila, tak ji buď oporou a udělej, cos slíbil, atd. Hlavně ji dej pocit, že je milována. Ale to musíš zjistit ty sám, kde to ve tvé rodině drhne a rovnou se zeptat své ženy s čím není spokojená. No a ty ji také řekni, co tě irituje. Vždyť je to tvůj nejbližší člověk, nebo ne?

    Napísal si to pekne. A vidím, že som sa nemýlil, keď som povedal, že patríš k tej generácii, ktorí boli vychovaní inak a mali harmonické manželstvo.
    Vieš, ja som takto nehovoril preto, lebo by som sám mal v tomto nejaké problémy. To nie. Ale viem si predstaviť, že ľudia takéto problémy riešia. Najmä o niečo mladšia generácia, ktorá už bola vychovávaná oveľa benevolentnejšie, chybnejšie.
    Vieš, ja s mnohými tvojimi názormi súhlasím, len nerozumiem, prečo máš potrebu kopať do KSB? Myslíš, že ľudia vyznávajúci slovanstvo majú menej problémov ako tí, ktorých oslovila KSB? Myslíš, že oni sú na tom v ľudskosti ďalej, alebo bojujú s rovnakými problémami?
    Čo s takými, ktorý sa v posledných rokoch dostali ku KSB alebo Slovanstvu, ale pár rokov predtým stihli urobiť rôzne chyby. Mohli sa rozviesť, a nie z nejakých sebeckých dôvodov, ale skrátka si nerozumeli: mali úplne rozdielne svetonázory a ciele v živote. Dnes je takých mladých ľudí veľa, ktorí sa zaľúbia na základe fyzična, ale neuvažujú, či sa k sebe vôbec hodia, či budú vedieť spolu žiť dlhodobo. Nevidia, to, čo vidia všetci naokolo, a nenechajú si to vyhovoriť. Takéto prípady vídavam v okolí medzi známymi.
    Skrátka chápem, že svet nie je dokonalý, a aj medzi záujemcami o KSB alebo o Slovanstvo môžu byť ľudia, ktorí mohli mať rôzny minulosť, a začínajú odznova.

    Niekto má jednoducho šťastie na rodičov a bol dobre vychovaný. Nie je to dôvod sa cítiť byť vyššie od ostatných a do druhých kopať. Je to dar Zhora, a v dnešnej dobe aj poslanie pomôcť druhým.
    Veď ako chceš riešiť túto situáciu? Miera skazenosti medzi obyvateľstom je dnes vysoká. Ako vytvoriť novú dobrú kultúru, ktorá sa bude vštepovať deťom už od malička? Bez osvety to nepôjde. A okrem toho, nasilu sa nič zmeniť nedá... Ľudia musia chcieť. A v dnešnej dobe je tých, čo chcú, pomerne málo: možno 6 percent v celom obyvateľstve a nájdeš ich medzi záujemcami o rôzne hnutia... Sú to skrátka ľudia, ktorí chcú meniť seba aj spoločnosť, len hľadajú spôsoby ako to urobiť v rôznych hnutiach a filozofiách. Nájdeš ich aj medzi kresťanmi, marxistami, vyznavačmi slovanských tradícií, študentmi KSB a mnohými ďalšími. Ten pomer vlažných ľudí voči aktívnym ľuďom s vôľou je vo všetkých skupinách približne rovnaký.

  • r
    upravené Sat 8 Oct 2022 #47->

    Dal som otazku preco vztahy nefunguju okej rusofil napisal svoj nazor ini sa nechytaju dam svoj pohlad.
    Vztahy nefunguju lebo nasi predkovia nemali NAVODY resp, v biblickej koncepcii mali navody spatne...vsetko je vola bozia nic neris pros boha. Problemy vo vztahoch sa za tie roky nehromadili a kumuluju alebo sa rozmotavaju. Zalezi od pristupu k rieseniu problemov. Dnes uz navody mame su k dispozicii celkom dobre funguju aj nejaky poradcovia ci uz studovani alebo ludia samo sa vzdelavajuci, co vedia poradit. Vzdy zalezi ci sa dotycny chce radou riadit. Dnes navody mame tak namiesto - to je zle, muzi su zli zeny su zle bla bla bla poprosil by som nejake doporucenia na literaturu nejakych autorov pripadne videjka so vztahovou tematikou. Za mna celkom dobra kniha s ktorou som pred rokmi zacinal- Muzi su z Marsu zeny z Venuse- je to uz klasika ale vela napovie ako rozdielne vnimame svet muzi a zeny.

  • R
    upravené Sun 9 Oct 2022 #48->

    @rony povedal/-a:
    Dal som otazku preco vztahy nefunguju okej rusofil napisal svoj nazor ini sa nechytaju dam svoj pohlad.
    Vztahy nefunguju lebo nasi predkovia nemali NAVODY resp, v biblickej koncepcii mali navody spatne...vsetko je vola bozia nic neris pros boha. Problemy vo vztahoch sa za tie roky nehromadili a kumuluju alebo sa rozmotavaju. Zalezi od pristupu k rieseniu problemov. Dnes uz navody mame su k dispozicii celkom dobre funguju aj nejaky poradcovia ci uz studovani alebo ludia samo sa vzdelavajuci, co vedia poradit. Vzdy zalezi ci sa dotycny chce radou riadit. Dnes navody mame tak namiesto - to je zle, muzi su zli zeny su zle bla bla bla poprosil by som nejake doporucenia na literaturu nejakych autorov pripadne videjka so vztahovou tematikou. Za mna celkom dobra kniha s ktorou som pred rokmi zacinal- Muzi su z Marsu zeny z Venuse- je to uz klasika ale vela napovie ako rozdielne vnimame svet muzi a zeny.

    Dám ti několik videí, ale jsou v Ruštině. Mám takové tři typy, také nesouhlasím se vším, ale myslím, že by si přemýšlející člověk mohl z nich něco vzít. Dám náhodné video, pokud Vás některý z psychologů zaujme, máte přístup k dalším videím. Videa mají na každé téma, které vás zajímá.

    1.je Mark Barton, psycholog, sám je myslím po 3.ženat, hodně bere ze svých vlastních zkušeností. To je pro ty, kteří si uvědomují, že udělali několik chyb a chtěli by ty chyby napravit. Mě je velice sympatický a nejlépe podává téma

    1. Andrej Zberovskij, úspěšně ženatý

    2. Oleg Torsunov, ženatý, z pohledu karmy

  • @Rusofil povedal/-a:
    Pokud by se ženy ve svém postavení cítily bezpečně a rovnocenně, nikdy by se nepovedlo ženy feminizovat.

    Všechny ženy se feminizovat nepovedlo. Mnoho žen je silných. Počítám, že feminismu podléhají jen slabé nebo nějakou formou oslabené.

    @Rusofil povedal/-a:
    Já to tak nevnímám.
    Jinak, proti tvému názoru co feminizmus vyrábí, nenamítám. Jen říkám, že pláčeš na nesprávném hrobě. Je to výsledek tisíciletého porobení žen. Je smutné, že my muži, si ani dnes nejsme schopni toto připustit.

    Za celé vlákno: V mnohém máš pravdu, ale počítám, že nejdeš ke kořenu věci.
    Zkusím se k tomuto vláknu vrátit cca po týdnu a znovu si přečíst všechnu argumentaci, včetně mého příspěvku.
    Svým příspěvkem jsem se snažil vyjádřit stanovisko, že podstatou není vyargumentovat, že "kdo má větší pravdu" (jestli "muži" nebo "ženy") nebo že "kdo je větší oběť" či kdo je "více na vině". Tím totiž zůstáváme uvěznění (zacyklení) v tom řízení (zůstáváme jeho součástí), řízení jehož výsledkem je současný (pro nás nežádoucí) stav.
    Nevýhodou je, že diskutujeme a přitom náležíme do jedné z obou skupin. Lépe by bylo se na to dívat více z nadhledu, "nepolárně", jako na otázku vztahu. Jinak lehce sklouzneme do paradigmatu “zlí jewrejové” x “hodní ostatní”.

    @Rusofil povedal/-a:
    Kdo vytvořil Biblickou koncepci, na kterou se odvoláváš? Ženy? A kdo vytvořil KSB? O přítomnosti žen, jako spoluautorek KSB také nevím.

    Počítám, že toto jsou zavádějící otázky. Něco, jako kdybych tvrdil, že GP je muž, Bůh je muž a Ježíš byla ve skutečnosti žena. (Je to podobné, jako hledání jména, příjmení a adresy GP.) (Navíc: i kdyby v kolektivu VP SSSR nebyla ani jedna žena, ale pouze muži, tito muži byli sformováni svými babičkami, matkami a manželkami.)

    @Rusofil povedal/-a:
    Proto jsem se ptal, kdo je pořád s první manželkou a alespoň 25 let. Protož jenom čas prověří pevnost postojů. Poučování od teoretiků manželského života neberu.

    Takže kdybych byl s jednou ženou 1000 let, bude mít můj příspěvek větší váhu? Nebo tím bude vyloučen můj omyl?
    :-)

  • Lavazza
    upravené Mon 10 Oct 2022 #51->

    Povodne som vôbec nechcela prispieť, v mnohom suhlasim a v niektorých aspektoch nie.

    Neodznel tu jeden aspekt spolužitia muž - žena. Clovek sám seba nevidí, môže sa pozrieť do zrkadla, ale to je sprostredkovane. Vo sne sa sám seba nikto nevidí. A práve partnerské vzťahy umožňujú človeku poznať samého seba, pretože sú veľmi dobrým “vyťahovačom” emočných zranení a blokov, ktoré majú často pôvod v detstve. Takže nie je v tomto zmysle zlé manželstvo, zlý partner. Ideálny partner je vždy ten, ktorý sa vedľa vás nachádza. Závisí len od uchopenia celého partnerstva a vystúpenia z role obete. Podmienky nato, nikdy neboli lepšie.

    Toto má byt taký iný aspekt na zamyslenie.

  • Ogar Valach
    upravené Mon 10 Oct 2022 #52->

    @Počtář povedal/-a:
    Takže kdybych byl s jednou ženou 1000 let, bude mít můj příspěvek větší váhu? Nebo tím bude vyloučen můj omyl?

    Bude to znak toho, že so ženou dokážeš žiť a že tomu teda aspoň trochu rozumieš a nie si iba teoretik.

  • R
    upravené Tue 11 Oct 2022 #53->

    @Počtář povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:
    Pokud by se ženy ve svém postavení cítily bezpečně a rovnocenně, nikdy by se nepovedlo ženy feminizovat.

    Všechny ženy se feminizovat nepovedlo. Mnoho žen je silných. Počítám, že feminismu podléhají jen slabé nebo nějakou formou oslabené.

    @Rusofil povedal/-a:
    Já to tak nevnímám.
    Jinak, proti tvému názoru co feminizmus vyrábí, nenamítám. Jen říkám, že pláčeš na nesprávném hrobě. Je to výsledek tisíciletého porobení žen. Je smutné, že my muži, si ani dnes nejsme schopni toto připustit.

    Za celé vlákno: V mnohém máš pravdu, ale počítám, že nejdeš ke kořenu věci.
    Zkusím se k tomuto vláknu vrátit cca po týdnu a znovu si přečíst všechnu argumentaci, včetně mého příspěvku.
    Svým příspěvkem jsem se snažil vyjádřit stanovisko, že podstatou není vyargumentovat, že "kdo má větší pravdu" (jestli "muži" nebo "ženy") nebo že "kdo je větší oběť" či kdo je "více na vině". Tím totiž zůstáváme uvěznění (zacyklení) v tom řízení (zůstáváme jeho součástí), řízení jehož výsledkem je současný (pro nás nežádoucí) stav.
    Nevýhodou je, že diskutujeme a přitom náležíme do jedné z obou skupin. Lépe by bylo se na to dívat více z nadhledu, "nepolárně", jako na otázku vztahu. Jinak lehce sklouzneme do paradigmatu “zlí jewrejové” x “hodní ostatní”.

    @Rusofil povedal/-a:
    Kdo vytvořil Biblickou koncepci, na kterou se odvoláváš? Ženy? A kdo vytvořil KSB? O přítomnosti žen, jako spoluautorek KSB také nevím.

    Počítám, že toto jsou zavádějící otázky. Něco, jako kdybych tvrdil, že GP je muž, Bůh je muž a Ježíš byla ve skutečnosti žena. (Je to podobné, jako hledání jména, příjmení a adresy GP.) (Navíc: i kdyby v kolektivu VP SSSR nebyla ani jedna žena, ale pouze muži, tito muži byli sformováni svými babičkami, matkami a manželkami.)

    @Rusofil povedal/-a:
    Proto jsem se ptal, kdo je pořád s první manželkou a alespoň 25 let. Protož jenom čas prověří pevnost postojů. Poučování od teoretiků manželského života neberu.

    Takže kdybych byl s jednou ženou 1000 let, bude mít můj příspěvek větší váhu? Nebo tím bude vyloučen můj omyl?
    :-)

    Proč ze sebe děláš idiota, když ním nejsi? To vážně nedokážeš překročit svůj stín a popřemýšlet nad podmínkami života v jakých ženy v minulosti žily? Že týden, dva po porodu již makaly na poli a pro muže to bylo normální?

    Já přece netvrdím, že Bůh je žena. Ale, že Biblickou koncepci nám navázali Egyptští žrecové, a ženy to nebyly, to znamená, že na jejich zájmy se nebral ohled. Každý přece vytváří takové podmínky k životu, jaké vyhovují jemu. A když má někdo možnost v této koncepci uchopit moc, na úkor někoho jiného, tak to prostě udělá. Rusové mají přísloví: "Пустого места не бывает".
    Co se týče mužů, kteří byli "zformováni" (vybral jsi zajímavou záměnu za slovo vychováni, Satan v Bibli formoval) ženami, zapomínáš na to, že tito muži měli také otce. Nebo se v minulosti otcové na "formování" svých synů nepodíleli? Jak to vypadalo, tak pro názorný příklad se můžeme podívat na současnou muslimskou komunitu, kde osmiletý hoch má větší slovo a práva, než jeho matka, nebo dospělá sestra.
    Vždyť žena v těch dobách nebyla ani považována za člověka. Podívej se do několika jazyků, stačí chorvatština a tam se dozvíš, že muž je člověk, a žena je žena.

    KSB, tím, že vystupuje proti feminizaci žen jen dokazuje, že se s osvobozením žen, ze závislosti na mužích nevypořádala.
    Dnes ve vztahu totiž nestačí, že je přítomen v rodině jakýkoliv muž, ale žena má na muže stejné nároky, jaké má muž na ženu. Muži ale tíhu těchto nároků nezvládají, protože si za ta tisíciletí, kdy vládli neomezeně zvykli, že oni si ve vztahu mohou dělat co chtějí, bez ohledu na zájmy ženy. Ta z důvodu nemožnosti jiných možností i tak byla připoutána k němu, za jakýchkoliv podmínek.
    Dnes má žena i jinou možnost, než být s mužem, který nezohledňuje ve vztahu její zájmy a tak se vztahy rozpadají. Jaké podmínky jsou kladeny na ženy je všeobecně známo. Už méně se mluví o tom, jaké podmínky by měl splňovat muž. A v tom je ten háček. Muži nevědí, co si počít ve vztazích v dnešní společnosti, kdy ženy již mají na výběr, buďto zůstat ve vztahu, a nebo odejít. Je to pro ně oproti minulostí osvobození z otrockého postavení.
    Před muži vyvstává problém a sice ten, že se musí ve vztahu snažit, tak jak se doteď musely snažit ženy, ale muži nejsou připraveni na nároky, které na ně mají jejich ženy, No a druhá i třetí nebo další manželství ukazují jen na to, že nároky mají všechny ženy a výměnou za jinou si mnohdy nepomůžou.
    Já původně nepsal, kdo má větší pravdu, nebo kdo je větší oběť. Psal jsem o dodržení daného slova. Tj. pokud jsem ženě před oltářem, rodinou a svědky něco slíbil, tak to také dodržím.
    Zajímavé, že si na ten příspěvek vůbec nereagoval. Ten příspěvek nebyl o tom kdo má víc pravdy. Tak se tě ptám, držíš dané slovo?
    Pokud svoji ženu miluješ i tisíc let s ní, je málo.

  • @Rusofil, vidíš to jednostranne. Emancipácia je prijateľná a často žiadúca, ale feminizmus je zlo. To po prvé. Po druhé, muž podľa teba musí dodržať sľub z pred oltára, ale žena nie? Ak si myslíš, že a krach môžu len alebo hlavne muži, asi nesleduješ tie tupé seriály ako Súdna sieň alebo poradňu potetovaného homosexuála na Barrandove. Jedno pohlavie druhému nemá čo vyčítať.

  • My muži, alebo my ženy.... Na chlapcov a dievčatá sme sa rozdeľovali v škôlke. Odvtedy sme už mohli vyrásť. Všetci by sme si mali vstúpiť do svedomia a prestať s oni sú takí, ony hentaké...

  • R
    upravené Tue 11 Oct 2022 #56->

    @Ogar Valach povedal/-a:
    @Rusofil, vidíš to jednostranne. Emancipácia je prijateľná a často žiadúca, ale feminizmus je zlo. To po prvé. Po druhé, muž podľa teba musí dodržať sľub z pred oltára, ale žena nie? Ak si myslíš, že a krach môžu len alebo hlavne muži, asi nesleduješ tie tupé seriály ako Súdna sieň alebo poradňu potetovaného homosexuála na Barrandove. Jedno pohlavie druhému nemá čo vyčítať.

    Když si přečteš pozorně můj příspěvek o daném slově, tam jsem nemluvil jen o mužích, ale všeobecně, o obou dvou. Až Počtáře jsem se zeptal, jestli dodržel slovo, protože jsem se obracel přímo na něj. Všeobecně to platí samozřejmě pro oba manžele.
    Dobrá, slovo feminizmus můžu zaměnit na měkčí formu emancipace. S tím nemám problém. Také jsem nemluvil o tom, že za krach mohou jen muži. Ale pravda je, že muži špatně snášejí zvýšené nároky žen na jejich fungování v rodině. To snad nechceš popřít? Nebo ano?
    O výčitky jednoho pohlaví k druhému nejde, jde o to, že se permanentně mluví pouze o tom, co musí žena. O nějakých podmínkách pro muže není jaksi slyšet. Prostě v dnešní době nestačí, pokud se muž angažuje v rodině jenom tak, že nosí domů peníze a to ještě ne vždy. Protože dnes nosí peníze domů i žena.
    Pokud chceš vidět na videu, jak vypadá dobrý vyvážený vztah, tak ti posílám video na dva lidi, kteří to dokázali. Jejich videa mě baví a je na první pohled vidět, jak jim to klape. Dám video z náhodného výběru.

  • Před muži vyvstává problém a sice ten, že se musí ve vztahu snažit, tak jak se doteď musely snažit ženy, ale muži nejsou připraveni na nároky, které na ně mají jejich ženy, No a druhá i třetí nebo další manželství ukazují jen na to, že nároky mají všechny ženy a výměnou za jinou si mnohdy nepomůžou.
    Já původně nepsal, kdo má větší pravdu, nebo kdo je větší oběť. Psal jsem o dodržení daného slova. Tj. pokud jsem ženě před oltářem, rodinou a svědky něco slíbil, tak to také dodržím.
    Zajímavé, že si na ten příspěvek vůbec nereagoval. Ten příspěvek nebyl o tom kdo má víc pravdy. Tak se tě ptám, držíš dané slovo?
    Pokud svoji ženu miluješ i tisíc let s ní, je málo.

    Príspevok je veľmi rozumný a s väčšinou napísaného nejde nesúhlasiť. Avšak ja tu vidím niekoľko uskalí:

    • ženy za posledné obdobie sa stávajú silnejšími a môžu byť rovnocennými partnerkami, muži sa stávajú slabšími, lebo vonkajšie faktory ale aj stratou tej svojej tradičnej úlohy (materiálne zabezpečovať rodinu), nie každý vzťah sa dokáže usporiadať. Potom ženy často prechádzajú do roly "matiek", tým ako toho muža usmerňujú a riadia.
    • nároky žien na mužov sú veľakrát neprimerané a nerozumné
    • manželský sľub, áno je to pekné, keď sa dodrží, ale za 20-30 rokov jeden partner môže na sebe pracovať a druhý nie, a už mu to nevyhovuje. Tak má ukazovať deťom, že ostávať v nefunkčnom vzťahu je v poriadku, alebo nebodaj sebe, lebo sľub? Keď tí dvaja nedokážu spolu tvoriť? Veď milovať toho druhého možno stále...
  • R
    upravené Tue 11 Oct 2022 #58->

    @Lavazza povedal/-a:

    Před muži vyvstává problém a sice ten, že se musí ve vztahu snažit, tak jak se doteď musely snažit ženy, ale muži nejsou připraveni na nároky, které na ně mají jejich ženy, No a druhá i třetí nebo další manželství ukazují jen na to, že nároky mají všechny ženy a výměnou za jinou si mnohdy nepomůžou.
    Já původně nepsal, kdo má větší pravdu, nebo kdo je větší oběť. Psal jsem o dodržení daného slova. Tj. pokud jsem ženě před oltářem, rodinou a svědky něco slíbil, tak to také dodržím.
    Zajímavé, že si na ten příspěvek vůbec nereagoval. Ten příspěvek nebyl o tom kdo má víc pravdy. Tak se tě ptám, držíš dané slovo?
    Pokud svoji ženu miluješ i tisíc let s ní, je málo.

    Príspevok je veľmi rozumný a s väčšinou napísaného nejde nesúhlasiť. Avšak ja tu vidím niekoľko uskalí:

    • ženy za posledné obdobie sa stávajú silnejšími a môžu byť rovnocennými partnerkami, muži sa stávajú slabšími, lebo vonkajšie faktory ale aj stratou tej svojej tradičnej úlohy (materiálne zabezpečovať rodinu), nie každý vzťah sa dokáže usporiadať. Potom ženy často prechádzajú do roly "matiek", tým ako toho muža usmerňujú a riadia.
    • nároky žien na mužov sú veľakrát neprimerané a nerozumné
    • manželský sľub, áno je to pekné, keď sa dodrží, ale za 20-30 rokov jeden partner môže na sebe pracovať a druhý nie, a už mu to nevyhovuje. Tak má ukazovať deťom, že ostávať v nefunkčnom vzťahu je v poriadku, alebo nebodaj sebe, lebo sľub? Keď tí dvaja nedokážu spolu tvoriť? Veď milovať toho druhého možno stále...

    Ono o úspěchu v manželství se rozhoduje již v dětství. Právě proto jsem výše dal videa od Marka Bartona o výchově kluků a dívek. Doufal jsem, že se na to ti, které to zajímá podívají. Pořád se tady píše, že nejsou návody atd. jak je to těžké. Tak místo věčného stěžování je potřeba začít něco dělat.
    Neříkám také, že člověk má mermo mocí zůstávat v nefunkčním vztahu, ale ten se stává nefunkčním právě proto, že se nedrží sliby. Když např. žena není schopna naučit se uvařit 3-4 oblíbená jídla muže, a nebo muž přislíbil, že konečně přitluče poličku a měsíce se nic neděje, tak se nedivím, že vztah jde do kopru.

  • Bohužel píšete spolu s Ogarem nepodstatné věci. Nikdo z vás nedokáže odpovědět na argument Rusofila, že otroctví a podřízenost žen ,tvrdě vynucená společností, již v naší evropské a severoamerické civilizaci skončila. Je třeba se s tím popasovat.

  • Lavazza
    upravené Tue 11 Oct 2022 #60->

    @Rusofil povedal/-a:

    Ono o úspěchu v manželství se rozhoduje již v dětství. Právě proto jsem výše dal videa od Marka Bartona o výchově kluků a dívek. Doufal jsem, že se na to ti, které to zajímá podívají.

    Nielen o úspechu v manželství. Ale v podstate o všetkom. V prvom rade ide o dieťaťa prijatie matkou. To už začína v tehotenstve, nie každé dieťa je plánované... Potom je samotný pôrod, o tomto už diskusia bola, dojčenie (nie sme dostatočne spo-kojeni) a veľa ďalších vecí. Je možné, že pokiaľ dieťa si podvedome nesie program, že nie je chcené (a to ani nemusí byť vedome odovzdané rodičmi, veľa žien chce deti, lebo sa to proste patrí), akého si asi bude hľadať partnera alebo nájde partnera? Keď vyrastá s pocitom, že nie je dosť? Keď uspokojenie nikdy nepríde zvonka? A ono nepríde. Môže prísť jedine zvnútra.

    Toto sú také emočné bloky, ktoré následne vytvárajú programy.. Áno, výchova je dôležitá, ale toto je kľúčový faktor. Je x autorov, ktorí toto popisujú. Je to hlavne generácia narodená v 70, 80 rokov. Jasle od 8 mesiacov alebo aj skôr, separácia po pôrode, dojčenie v trojhodinovom takte, nie podľa potrieb dieťaťa, dojčené pol roka v tom lepšom prípade, atď. atď. Ale toto je už iné téma.

  • Ale pořád se tu nezahrabávají narozené holčičky do písku jako v Indii a Africe, že.