Padlí andělé a historie lidstva

1111214161719

Komentáre

  • @dum povedal/-a:

    @Modi povedal/-a:

    @dum povedal/-a:

    @Hox povedal/-a:

    dum povedal/-a: Fajn. Mení táto terminológia niečo na tom že "padlí" aktivátori a iniciátori Pádu vyhnaní z Edenu nebol nikto iný ako bin Elohim ,Adam a Eva' ?

    Každý slušný badatel ti potvrdí, že v kontextu Starého zákona znamená termín Bin Elohim vždy a pouze anděly. Ve skutečnosti je v originále v genesis 6:4 toto, není tam ani nic o dcerách lidských:

    "...andělé boží začali vcházet k dcerám Adama..."

    Takže zrazu k dcéram Adama? Hm....Pozrel som si rôzne vydania Starých zákonov a takto to tam nie je. Pôjdem si pozrieť Septuagintu v originále. Ešte raz: Zmení táto terminológia niečo na tom že "padlí" aktivátori a iniciátori Pádu vyhnaní z Edenu nebol nikto iný ako anjeli boží, bin Elohim, stvorení priamo Bohom ,Adam a Eva' ?

    Dum, asi by bolo najlepšie si pozrieť originál, a tým myslím starohebrejský text. Hoc aj pomocou nejakého transliterátora. Ide o to, že každý preklad, aj ten do gréčtiny (septuaginta), je už druhotný... A prekladatelia tam môžu vkladať svoje upravené slová podľa svojho chápania kontextu...
    Čo som pochytil pár slov z hebrejčiny počas môjho výskumu, tak viem, že "ben/bin" znamená syn. "Elohim" je množné číslo od slova "El" (Boh). To znamená, že Hebrejci vždy vraveli nie Boh niečo urobil, ale Bohovia to spravili. To ale nutne nemusí znamenať polyteizmus. Veď aj my poznáme "onikanie". A naši dedovia svojim dedom tiež onikali. Ktovie, prečo je tam to množné číslo. Nefilim je prekladané ako Obri. Adam je Adam, ale znamená aj Zem/Hlina (z ktorej bol stvorený), a tiež človek/ľudia (potomkovia Adama).

    A v tej vete GN 6:4 sú použité práve tieto slová: V tej dobe žili na Zemi Obri (Ha Nefilim), najmä potom, ako synovia Boží (bin Elohim) začali navštevovať dcéry Adamové (benot hia Adam), a tí im rodili silákov/hrdinov (giborim) dávnych čias.

    To slovo giborim celkom dobre nechápem, ale napadajú ma pritom také postavy, ako Herkules, Perseus, Achiles a pod.

    V septuaginte si to už zjednodušili a je tam k dcéram ľudským...

    Našiel som to tu. https://manuscript-bible.ru/ (treba si naklikať, čo hľadáš)
    Je to prepis starých hebrejských a gréckych textov na ruskom webe. Pri hebrejšine je aj transkript do azbuky, ak podržíš kurzor nad textom (židia čítajú zhora dole, ale sprava doľava!). Už raz som sem tento zdroj dával.

    Áno, pozrel som si na inom webe v gréčtine Septuagintu a je tam k ľudským dcéram.....pozrel som aj hebrejskú bibliu sprava doľava no preložilo mi to len každé desiate slovo.

    Ak by sa mal človek opierať o tieto staroveké dokumenty, tak by to chcelo začať seriozne študovať tieto staré jazyky a ich etymológiu, lebo spoliehať sa na preklady nedá! Preklady sú vždy skreslené chápaním kontextu a svetonázorom tých, čo to prekladajú. A keby to prekladali úplne doslova, tak by to nikto nečítal, lebo by to malo príšernú formuláciu.
    Mňa odradzuje už zvuk týchto semitských jazykov, pre mňa príliš neprirodzený, hatlavý, neviem sa prinútiť seriozne sa učiť takéto jazyky. Ale ten link čo som dal, je celkom dobrá pomôcka. Je tam transliterácia a má to aj slovník.

  • d
    dum
    upravené Wed 18 Jan 2023 #393->

    @Modi povedal/-a:

    @dum povedal/-a:

    @Modi povedal/-a:

    @dum povedal/-a:

    @Hox povedal/-a:

    dum povedal/-a: Fajn. Mení táto terminológia niečo na tom že "padlí" aktivátori a iniciátori Pádu vyhnaní z Edenu nebol nikto iný ako bin Elohim ,Adam a Eva' ?

    Každý slušný badatel ti potvrdí, že v kontextu Starého zákona znamená termín Bin Elohim vždy a pouze anděly. Ve skutečnosti je v originále v genesis 6:4 toto, není tam ani nic o dcerách lidských:

    "...andělé boží začali vcházet k dcerám Adama..."

    Takže zrazu k dcéram Adama? Hm....Pozrel som si rôzne vydania Starých zákonov a takto to tam nie je. Pôjdem si pozrieť Septuagintu v originále. Ešte raz: Zmení táto terminológia niečo na tom že "padlí" aktivátori a iniciátori Pádu vyhnaní z Edenu nebol nikto iný ako anjeli boží, bin Elohim, stvorení priamo Bohom ,Adam a Eva' ?

    Dum, asi by bolo najlepšie si pozrieť originál, a tým myslím starohebrejský text. Hoc aj pomocou nejakého transliterátora. Ide o to, že každý preklad, aj ten do gréčtiny (septuaginta), je už druhotný... A prekladatelia tam môžu vkladať svoje upravené slová podľa svojho chápania kontextu...
    Čo som pochytil pár slov z hebrejčiny počas môjho výskumu, tak viem, že "ben/bin" znamená syn. "Elohim" je množné číslo od slova "El" (Boh). To znamená, že Hebrejci vždy vraveli nie Boh niečo urobil, ale Bohovia to spravili. To ale nutne nemusí znamenať polyteizmus. Veď aj my poznáme "onikanie". A naši dedovia svojim dedom tiež onikali. Ktovie, prečo je tam to množné číslo. Nefilim je prekladané ako Obri. Adam je Adam, ale znamená aj Zem/Hlina (z ktorej bol stvorený), a tiež človek/ľudia (potomkovia Adama).

    A v tej vete GN 6:4 sú použité práve tieto slová: V tej dobe žili na Zemi Obri (Ha Nefilim), najmä potom, ako synovia Boží (bin Elohim) začali navštevovať dcéry Adamové (benot hia Adam), a tí im rodili silákov/hrdinov (giborim) dávnych čias.

    To slovo giborim celkom dobre nechápem, ale napadajú ma pritom také postavy, ako Herkules, Perseus, Achiles a pod.

    V septuaginte si to už zjednodušili a je tam k dcéram ľudským...

    Našiel som to tu. https://manuscript-bible.ru/ (treba si naklikať, čo hľadáš)
    Je to prepis starých hebrejských a gréckych textov na ruskom webe. Pri hebrejšine je aj transkript do azbuky, ak podržíš kurzor nad textom (židia čítajú zhora dole, ale sprava doľava!). Už raz som sem tento zdroj dával.

    Áno, pozrel som si na inom webe v gréčtine Septuagintu a je tam k ľudským dcéram.....pozrel som aj hebrejskú bibliu sprava doľava no preložilo mi to len každé desiate slovo.

    Ak by sa mal človek opierať o tieto staroveké dokumenty, tak by to chcelo začať seriozne študovať tieto staré jazyky a ich etymológiu, lebo spoliehať sa na preklady nedá! Preklady sú vždy skreslené chápaním kontextu a svetonázorom tých, čo to prekladajú. A keby to prekladali úplne doslova, tak by to nikto nečítal, lebo by to malo príšernú formuláciu.
    Mňa odradzuje už zvuk týchto semitských jazykov, pre mňa príliš neprirodzený, hatlavý, neviem sa prinútiť seriozne sa učiť takéto jazyky. Ale ten link čo som dal, je celkom dobrá pomôcka. Je tam transliterácia a má to aj slovník.

    Dík, pozrel som si to a do ruštiny mi to preložilo- synovia Boží k 1.dcéram Adama, 2.človečím dcéram(nejednoznačné). Každopádne vo všetkých známych prekladoch (a pozrel som ich dosť) vrátane Septuaginty je termín k ľudským dcéram. Taktiež Tanakh - Tóra - Pentateuch- Genezis v hebrejčine https://www.chabad.org/library/bible_cdo/aid/8171/jewish/Chapter-6.htm#lt=both

  • H
    Hox
    upravené Wed 18 Jan 2023 #394->

    @dum chabad bych urcite nebral jako seriozni zdroj, uz ten preklad v anglictine co tam maji je uplne mylny

    That the sons of the nobles saw the daughters of man when they were beautifying themselves, and they took for themselves wives from whomever they chose.

    tu informaci, ze v originalnim textu v stare hebrejstine je "dcery Adama" mam od badatelu co tyto otazky studuji desitky let, umi plynne hebrejsky a studuji originaly, takze predpokladam ze bude spravna. Navic odkaz Modi vyse to potvrzuje.

    Poukazal bych taky na to, ze pokud je v textu skutecne "dcery Adama", tak jina interpretace "bin Elohim" nez "andele bozi" nedava z logickeho hlediska smysl, protoze pak by ta veta oznamovala jen ze synove Adama vchazeli k dceram Adama. V tom pripade by ale nebyl zadny duvod, aby se rodily nejak odlisne bytosti, odlisne od beznych lidi. Nefilim znamena jak padly, tak obr, preklada se to ruzne, je to ale termin oznacujici v textu SZ ne bezne lidi. Je pouzity i pro obyvatele Kaananu, kteri jsou popisovani opet jako obri (Refaim, Anakim atd).

    Co se tyka Giborim (hrdinove / silaci), tak ve stare rectine znamenalo slovo Hrdina nikoliv charakterove vlastnosti, ale prvotne puvod - potomek "bohu" a lidi. Viz recke myty, kde se popisuje neco podobneho jako v knize Enocha, jak si "bohove" brali lidske dcery a plodili s nimi potomky. Rozdil je jen v interpretaci, podle reckych mytu to byli bohove a byli v ucte, podle knihy Enocha to byli padli andele.

  • d
    dum
    upravené Thu 19 Jan 2023 #395->

    @Hox povedal/-a:
    @dum chabad bych urcite nebral jako seriozni zdroj, uz ten preklad v anglictine co tam maji je uplne mylny

    That the sons of the nobles saw the daughters of man when they were beautifying themselves, and they took for themselves wives from whomever they chose.

    tu informaci, ze v originalnim textu v stare hebrejstine je "dcery Adama" mam od badatelu co tyto otazky studuji desitky let, umi plynne hebrejsky a studuji originaly, takze predpokladam ze bude spravna. Navic odkaz Modi vyse to potvrzuje.

    Poukazal bych taky na to, ze pokud je v textu skutecne "dcery Adama", tak jina interpretace "bin Elohim" nez "andele bozi" nedava z logickeho hlediska smysl, protoze pak by ta veta oznamovala jen ze synove Adama vchazeli k dceram Adama. V tom pripade by ale nebyl zadny duvod, aby se rodily nejak odlisne bytosti, odlisne od beznych lidi. Nefilim znamena jak padly, tak obr, preklada se to ruzne, je to ale termin oznacujici v textu SZ ne bezne lidi. Je pouzity i pro obyvatele Kaananu, kteri jsou popisovani opet jako obri (Refaim, Anakim atd).

    Co se tyka Giborim (hrdinove / silaci), tak ve stare rectine znamenalo slovo Hrdina nikoliv charakterove vlastnosti, ale prvotne puvod - potomek "bohu" a lidi. Viz recke myty, kde se popisuje neco podobneho jako v knize Enocha, jak si "bohove" brali lidske dcery a plodili s nimi potomky. Rozdil je jen v interpretaci, podle reckych mytu to byli bohove a byli v ucte, podle knihy Enocha to byli padli andele.

    Tanakh- Tóra- Pentateuch židia považujú za najstaršie a priamo od Mojžiša, nehovoril som o anglickom preklade ale o hebrejskom písme. Aj keď v preklade to vysvetľujú takto: synovia šľachticov: hebr. בְּנֵי הָאֱלֹהִים, synovia kniežat (Targumim) a sudcov (Gn. Rabbah 26:5). Ďalšie vysvetlenie: בְּנֵי הָאֱלֹהִים sú kniežatá, ktoré idú ako poslovia Všadeprítomného. Aj oni sa s nimi zmiešali (Pirkei d'Rabbi Eliezer, kap. 22). Každý אֱלֹהִים v Písme je vyjadrením autority a dokazuje to nasledovné ( 2M 4:16) : „A budeš mu ako pán (לֵאלֹהִים)“; (tamže 7:1): „Hľa, urobil som ťa pánom (אֶלֹהִים).“
    keď sa skrášľovali: hebr., טֹבֹת. Povedal rabín Judan: Píše sa טבת [tj namiesto טובות. Tak to možno čítať טָבַת, čo znamená skrášľovať.] Keď ju skrášlili, aby vstúpili do svadobného baldachýnu, šľachtic(knieža) vstúpil a nadviazal vzťahy s ňou ako prvý (Gn. Rabbah 26:5).
    4 Nefilim boli na zemi v tých dňoch a aj potom, keď synovia šľachticov(kniežat) prichádzali k ľudským dcéram a rodili im; sú to mocní muži, ktorí boli oddávna, muži slávy.
    Nephilim: [Nazývali sa נְפִילִים, pretože padli (נָפְלוּ) a spôsobili pád sveta (הִפִּילוּ) (Gn. Rabbah 26:7) a v hebrejčine (22Pirkechid. Elisabei) a Targum Jonathan)....preto je tam to množné číslo čo spomína Modi- bohov, tu kniežat , to znamená synovia bohov,kniežat ale nie už pozitívnych entít (prvotných Adam,Adam a Eva) ale už padlých entít (druhotných Adam a Eva) ktorý aktivovali pád a poznanie dobra a zla....Sú aj iné zápisy Tóry, aj preklady, stačí len hľadať.

    Hox povedal/-a: Co se tyka Giborim (hrdinove / silaci), tak ve stare rectine znamenalo slovo Hrdina nikoliv charakterove vlastnosti, ale prvotne puvod - potomek "bohu" a lidi. Viz recke myty, kde se popisuje neco podobneho jako v knize Enocha, jak si "bohove" brali lidske dcery a plodili s nimi potomky. Rozdil je jen v interpretaci, podle reckych mytu to byli bohove a byli v ucte, podle knihy Enocha to byli padli andele.

    S touto interpretáciou ako ,bohovia' , resp. Enochovi padlí anjeli, resp. synovia 'bohov', resp. synovia boží, resp. synovia kniežat - si brali ľudské dcéry súhlasím. Ľudské dcéry, nie dcéry Adama. Keďže všetci tí uvedení sú padlí 'Adamovia' alebo padlí potomkovia padlých 'Adamov a Év' - tak určite neplodili s dcérami Adama ale s ľudskými dcérami ktoré im rodili rôzne, taktiež ,padlé' negatívne polobožské - poloľudské bytosti, potomkov.

  • Asi nemá smysl o tom dále diskutovat, každý má vlastní názor, jen poznámku. Termínem "bin Elohim" nazývali izraelité duchovní entity, ne nějaké knížata apod. Nejbližší obdoba by byla naše Duch, Duchové. To že jedním termínem nazývali duchy i Boha je zase jiná věc. To co cituješ, to jsou dle mých informací už zkreslené výklady kabalistů.

  • @Hox povedal/-a:
    Asi nemá smysl o tom dále diskutovat, každý má vlastní názor, jen poznámku. Termínem "bin Elohim" nazývali izraelité duchovní entity, ne nějaké knížata apod. Nejbližší obdoba by byla naše Duch, Duchové. To že jedním termínem nazývali duchy i Boha je zase jiná věc. To co cituješ, to jsou dle mých informací už zkreslené výklady kabalistů.

    Tiež už len poznámka- určite si sa už stretol s termínom 'knieža temnoty'. Takéto a obdobné entity môžme s určitosťou zaradiť medzi padlých alebo padlými utvorených.

  • To ano, ale "bin Elohim" není v hebrejštině termín pro bytosti z masa a kostí

  • d
    dum
    upravené Fri 20 Jan 2023 #399->

    @Hox povedal/-a:
    To ano, ale "bin Elohim" není v hebrejštině termín pro bytosti z masa a kostí

    Synovia boží ,Adam' pred pádom pravdepodobne neboli z mäsa a kostí. Boli prví, priamo stvorení Bohom, takže duchovia, duše v jemnohmotných telách: Gen 5,2- "muža a ženu ich stvoril a požehnal ich a nazval ich meno Adam, v deň, v ktorý boli stvorení ". Po páde niektorých entít z druhého človečenstva, z ,Adama aj Evy' sa situácia radikálne zmenila, Boh tých niektorých aktivátorov poznania dobra aj zla, iniciátorov pádu, zaodel do kože a museli odísť z rajskej "zóny" a sféry Edenu inde. S atribútmi a princípmi odvrátenia, úpadku a pseudo-tvorby ktoré chceli uviesť do procesu byť v raji, Edene už nebolo možné.

    Hox povedal/-a: to jsou dle mých informací už zkreslené výklady kabalistů.

    Židovským mysticizmom, kabalou sa nezaoberám. Ani hermetizmom, okultizmom, astrológiou a pod. Filozofia, monarchianizmus, skôr kreacionizmus, christológia, teológia, "iné" dejiny a história, štúdium, bádanie, analýza, syntéza, logika, intuícia, zažitie, viera ,prípadný vhľad a presvedčenie sú mojimi nástrojmi na hľadanie Pravdy a Poznania.

  • d
    dum
    upravené Sat 21 Jan 2023 #401->

    Zaujímavosť: pri ostatných bádaniach som natrafil na duchovnú entitu zvanú Metatron. Vedel som o Božom kruhu najbližších a hierarchicky najvyšších pozitívnych entít "sprostredkovateľov a pomocníkov" stvorených ešte v predstvorení. Taktiež existujú obdobné inteligencie no s opačnou prirodzenosťou buď padlé alebo padlými vytvorené. No pri čítaní charakteristík Metatrona mi nápadne pripomenul Estrydovho Monostona, taktiež demiurg a tvoriteľ zeme, nižší, menší boh atd. Funkcia kniežaťa sveta bola presunutá z Michaela na Metatrona ( čo nie je pred pádom a po páde myslím nezvyčajné). Len tak mimochodom, zaujalo ma to. Estryd ak chceš sa môžeš k tomu vyjadriť.

  • @dum povedal/-a:
    som natrafil na duchovnú entitu zvanú Metatron

    Jen technická: Metatron je znám z kabaly, kde stojí v čele andělů ve světě Jecira (zahrnujícím sefiry Necach, Hod a Jesod).

  • d
    dum
    upravené Fri 20 Jan 2023 #403->

    Áno, z kabaly, aj Talmudu, z apokryfu Enocha, Hechalot. Zaujíma ma či jestvuje nejaké hierarchické či iné prepojenie medzi Metatronom a Monostonom, alebo či je to tá istá entita, alebo sú to bytosti na opačných brehoch.

  • dum povedal/-a: No pri čítaní charakteristík Metatrona mi nápadne pripomenul Estrydovho Monostona, taktiež demiurg a tvoriteľ zeme, nižší, menší boh atd.

    je možné, že ide o toho istého Boha, len s iným menom, ale keďže som nič o Metatronovi nečítal - max. sa mi to spája s transformermi :) - tak neviem posúdiť,
    aby si človek urobil názor, musel by si prečítať niečo čo napísal sám Metatron a od Monostona celú dvojknihu o stvorení sveta - a aj potom by išlo len o dohady čitateľa :)
    ale ďakujem dum, podnetné :)

  • d
    dum
    upravené Sat 21 Jan 2023 #405->

    @Estryd povedal/-a:

    dum povedal/-a: No pri čítaní charakteristík Metatrona mi nápadne pripomenul Estrydovho Monostona, taktiež demiurg a tvoriteľ zeme, nižší, menší boh atd.

    je možné, že ide o toho istého Boha, len s iným menom, ale keďže som nič o Metatronovi nečítal - max. sa mi to spája s transformermi :) - tak neviem posúdiť,
    aby si človek urobil názor, musel by si prečítať niečo čo napísal sám Metatron a od Monostona celú dvojknihu o stvorení sveta - a aj potom by išlo len o dohady čitateľa :)
    ale ďakujem dum, podnetné :)

    Nebol v tých transformeroch náhodou nejaký megatron či tak nejako?😀 Každopádne o entitách (mimo Boha Stvoriteľa, Ježiša Krista) ako kniežatstvá, trony, mocnosti, vlády, sily, anjeli atď. sa hovorí aj v Biblii a inde. Okrem nich serafi, cherubi, archanjeli, synovia boží, Adam, Eva, potomkovia, starý had, Satan, diabol, Belzebub, démoni, Nefilim, obri, Anakim, Refaim atď., človečenstvá, proroci aj ľudia. Rozlíšenie kto je kto, kde patrí, či padol, či sa podieľa na procese pádu, či nie, ako vznikol, poslania, úlohy- celá duchovná štruktúra týchto entít je zaujímavá. A to už nespomínam rôzne božstvá, bytosti aj kreatúry v sumerských, gréckych, egyptských, rímskych, indických, východných, indiánskych, animistických a ďalších atď. atď. mytológiách, sú vzájomne poprepájané viac ako by sme si mysleli.

  • R
    upravené Wed 25 Jan 2023 #406->

    @Súlad povedal/-a:
    Citovanie vymazaného príspevku.

    Neprovokuj. ;) Hox pořád čte knihu Enocha, a ještě neví, že úplně na konci je zafixována třetí fáze výroby anglosasa, tj. bílého člověka, napodobeniny Slovana, s výplní DNA od umělé inteligence. :)

  • Súlad
    upravené Sun 22 Jan 2023 #407->

    Rusofil povedal/-a: Neprovokuj.

    Neprovokujem, iba logicky uvažujem.

  • R
    upravené Sat 21 Jan 2023 #408->

    Jak byla vyrobena první kopie světlých. Citace z Knihy Enocha:
    A po nějakém čase můj syn, Musafeil vzal svému synu Lemichu ženu. I ona počala od něj a porodila syna. Jeho tělo bylo bílé, jak sníh, a růžové jak růže, jeho vlasy na hlavě i temeni byly jak vlna, rouno. A jeho oči byly překrásné. A když otevřel své oči, to nastalo světlo podobné Slunci a celý dům se stal neobyčejně světlým. A jakmile byl vzat z rukou porodní báby, otevřel ústa a začal mluvit k Hospodinu pravdy. Jeho otce Lemicha to vystrašilo. I odešl a přišel ke svému otci a řekl mu: Narodil se mi neobyčejný syn, on není, jako člověk, ale je podobný nebeským andělům, protože se narodil jinak, než my.... Otče přišel jsem k tobě ve vážné věci. Teď otče můj, vyslyš mě. U mého syna Lemicha se narodil syn, obraz a výzor není, jak u člověka, jeho barva je bělejší než barva růže a jeho vlasy jsou světlejší než bílé rouno a jeho oči, jak paprsky Slunce...Jeho otec se vystrašil a přiběhl ke mně a řekl, že syn není od něho. A proto jsem přišel k tobě, abys mi vyjevil istinu. A já Enoch jsem mu odpověděl. Hospodin na Zemi uskuteční nové činy ...(potopa)... řekni mu, že syn je skutečně jeho.

    Proč Lemicha tak překvapila barva kůže a vlasů a očí u jeho syna? Protože oni - on ani jeho žena, nebyli bílí.

  • Súlad
    upravené Sun 22 Jan 2023 #409->

    @Michaela1 povedal/-a: Dovolím si upřesnit, že jde o logiku pro vyvolené, tj. "skutečné" lidi. Pro nás ostatní lze pokusy o kognitivní uchopení předkládaných implikací přirovnat ke žvýkání střepů Slovansko - árijského vědění za syrova a nalačno. Ano, vím, že to nemusím dělat. Banánov netreba.

    Lenže nič sme sa od teba nedozvedeli. Skús ešte raz.

  • R
    upravené Sat 21 Jan 2023 #410->

    Súlad povedal/-a: Lenže nič sme sa od teba nedozvedeli. Skús ešte raz.

    Víš co nechápu? Pod příspěvkem, kde píšu, na kterém místě Knihy Enocha je popsáno vyrobení kopie bílého člověka, mám tři nesouhlasy. Teď nevím s čím nesouhlasí dotyční kolegové. Nesouhlasí s knihou? Ale vždyť se na ní Hox odvolával. Nebo nesouhlasí s mojí interpretací? Ale já jen citoval. Vážně je to tam napsáno. Tak nevím, proti čemu protestují. Že by jen z principu? Lebo Fico? (Rusofil)

  • Súlad
    upravené Sat 21 Jan 2023 #411->

    @Rusofil povedal/-a:

    Súlad povedal/-a: Lenže nič sme sa od teba nedozvedeli. Skús ešte raz.

    Víš co nechápu? Pod příspěvkem, kde píšu, na kterém místě Knihy Enocha je popsáno vyrobení kopie bílého člověka, mám tři nesouhlasy. Teď nevím s čím nesouhlasí dotyční kolegové. Nesouhlasí s knihou? Ale vždyť se na ní Hox odvolával. Nebo nesouhlasí s mojí interpretací? Ale já jen citoval. Vážně je to tam napsáno. Tak nevím, proti čemu protestují. Že by jen z principu? Lebo Fico? (Rusofil)

    Odpoveď nájdeš skrytú v komentári od Michaely. Pre nich sú všetci ľudia rovnakí. Napíš, že bieli sú v niečom lepší alebo výnimoční a je zle. Keď ale napíšeš, že sú v niečom lepší alebo výnimoční ostatní, je to pre nich v najlepšom poriadku. Pýtam sa, sú takí sprostí, alebo si to neuvedomujú. Po rokoch pozorovania dospievam k záveru, že mnohí z nich sú naozaj takí sprostí.

    Mínuská máš preto, pretože si mal tú drzosť napísať svoj názor a nie to, čo oni chceli čítať. Veď je to KOBkárska heréza... Ešte pár storočí a budú za to upaľovať alebo viesť proti takým ako my sväté vojny. Pravdu vidieť nechcú, len to, čo zapadá do ich videnia sveta z posmrtnej KOBky s Mŕtvou vodou.

  • Súlad povedal/-a: Odpoveď nájdeš skrytú v komentári od Michaely. Pre nich sú všetci ľudia rovnakí. Napíš, že bieli sú v niečom lepší alebo výnimoční a je zle.

    Podľa mňa Stvoriteľ nikdy NEDEFINOVAL "vyvolený národ/rasu" už zo svojej podstaty, keďže všetko pochádza od neho. Toto môže tvrdiť len taká entita, ktorá sa "hrá na Stvoriteľa" - t. j. Hospodin, inak povedané Lucifer. A robí to práve kvôli ovládaniu/klamaniu človečenstva.
    Títo "padlí anjeli", vo svojej pýche nad dokonalosťou svojich prvých výtvorov, sa dobrovoľne odpojili od Zdroja/Stvoriteľa a chceli ho napodobniť. Preto sú odkázaní na "čerpanie/kradnutie" energie od tých, ktorí sú na Zdroj napojení (a tak majú tiež možnosť stúpať po duchovnej ceste).
    Implicitne: Lucifer a kol. ako prvé ovládli hadov/plazov, keďže im už (po)slúžili pri oklamaní Evy jablkom. Pravdepodobne sú to bytosti bez duší , a preto mohli/môžu Padlí do nich vstupovať - využívať ich telá na pôsobenie v našej realite (je možné, že práve kvôli tomu boli aj Padlými "stvorení").
    Padlí majú veľký problém: človek duchovným rastom dospeje do takého štádia, v ktorom sa 3D realita stane nepotrebnou. A v prírode sa všetko nepotrebné transformuje - zaniká a rodí sa nové. Padlí anjeli však sú po vzdaní sa spojenia so Zdrojom doslova uväznení v 3D. Jej kolapsom zaniknú aj oni. Preto všemožne brzdia vzostup človeka nahor...

  • @Michaela1 povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:

    Súlad povedal/-a: Lenže nič sme sa od teba nedozvedeli. Skús ešte raz.

    "Teď nevím s čím nesouhlasí dotyční kolegové."

    Možná by pomohlo zeptat se spíše oněch nesouhlasících kolegů? Mimochodem, patřím mezi ně.

    Bohužel, neměl jsem se koho zeptat, jelikož jména u nesouhlasu nejsou uvedena. Tak tedy s čím nesouhlasíš?

  • S tvými vypatlanými teoriemi.

  • R
    upravené Sat 21 Jan 2023 #415->

    @Hox povedal/-a:
    S tvými vypatlanými teoriemi.

    He, he, vždyť jen cituji ze zdroje, kterým ses tady oháněl. Ale zřejmě sis přečetl jen začátek a pes byl zakopán na konci. No, to se stává.

  • Svoje pohádky si můžeš vykládat svojí babičce. V knize Enocha se v té pasáži kterou jsi citoval popisuje narození Noe, nic více, nic méně. Ufopohádky se nekonají.

    Co se týká těch mínusů u tvého příspěvku, tak to bude nejspíš ne proto že tam zmiňuješ knihu Enocha, jako spíš proto, že ses jen přidal k psychologickému podjebávání toho ubožáka.

  • Hox povedal/-a: V knize Enocha se v té pasáži kterou jsi citoval popisuje narození Noe, nic více, nic méně.

    Takže s citací souhlasíš. Jen s mým výkladem ne. Díky to jsem chtěl slyšet. Ostatní si mohou citaci přečíst, hlavně ty zvýrazněné pasáže a promyslet.

  • Pardon , že to píšem takto prosto , ale nie je správne ak sa , pri komunikácií na tomto fóre a je jedno pri akej téme , začínajú používať “nevhodné až neslušné “ slová. Načo je to dobre , osobné útoky a urážanie oponenta pri diskusii? Nič sa tým predsa nevyrieši, len sa tým znehodnocuje úroveň celého príspevku. Každý človek je iný a je správne to akceptovať.

  • Súlad
    upravené Sun 22 Jan 2023 #419->

    Michaela1 povedal/-a: nicméně důvodem mého sarkastického příspěvku, který jí předcházel, byla samozřejmě povinnost zastat se hrubě napadaného, dehonestovaného a trvale provokovaného člena komunity, který jinak k mému údivu v prostředí vykazujícím ambice podílet se na spravedlivém uspořádání věcí lidských zůstal zcela bez zastání.

    Ďakujem, že si sa ma chcela zastať, ale veľmi ti to nevyšlo.

  • Súlad
    upravené Sun 22 Jan 2023 #420->

    Hoxove perly za posledné roky:

    • Zem je stará 7-8 tisíc rokov
    • sme vo vesmíre sami
    • mohamed nebol pedofil
    • človek pochádza zo znásilnenia opice prasaťom

    Mal by si si kúpiť mäkší koberec.

  • Súlad
    upravené Sun 22 Jan 2023 #421->

    Hoxove vývrtky za posledné roky:

    • Nikolaj Levašov (leva-net)
    • KSB (konkrétne krídlo odhaleného agenta a Hoxovho súverca Michaila Velička)
    • abrahámske náboženstvá, v prvom rade islam

    Má to zostupnú tendenciu a nižšie sa už klesnúť nedá.

Táto diskusia bola uzavrená.