Padlí andělé a historie lidstva

11315171819

Komentáre

  • R
    upravené Sun 22 Jan 2023 #422->

    Michaela1 povedal/-a: Nicméně, protože jde téma stojící za bližší studium, dávám alespoň odkaz na spolehlivý překlad jak 1. knihy Henochovy (z etiopštiny), z níž úryvek pochází, tak 2. knihy Henochovy (ze staroslověnštiny) a dalších souvisejících relevantních textů.

    Nevím, jak to děláte, Hox a teď i ty, ale pokaždé, když tady něco dáte, potvrdí to mojí verzi. Právě včera jsem na hvězdné obloze hledal takový shluk hvězd, abych si ujasnil, co na tom disku naši předci znázornili, kromě Země a lun.
    Jsem zřejmě někým duchovním veden, protože jen co jsem naroloval text tvého odkazu, pohled mi padl na větu: kapitola 21 odstavec 3
    "Zde jsem uviděl sedm hvězd na nebi dohromady svázaných jako velké hory a plápolajících ohněm"
    No a teď se podívej na obrázek, který jsem tady dával před několika dny, co vidíš na obrázku vpravo nahoře u vrchního rohu Měsíce? 7 hvězd na nebi svázaných dohromady. O větším potvrzení mé verze jsem nemohl ani snít. A je to o to hodnotnější, že ten překlad je ze Staroslověnštiny.

    K urážkám. Také jsem si jich na mojí adresu od Hoxe přečetl. Hox si měl uvědomit, že když tady bude tvrdit, že pocházíme ze znásilnění opice prasetem, někomu se to nebude silně líbit. Súladu se nelíbilo a tak se ohradil. Mohla bys uznat, že si Hox svým příspěvkem tak trochu naběhl.

  • Rusofil povedal/-a: Súladu se nelíbilo a tak se ohradil. Mohla bys uznat, že si Hox svým příspěvkem tak trochu naběhl.

    KOBkári spolu s liberálmi sa nás snažia ponižovať, ale keď sa ohradíš, si ty ten zlý. Deti, deti, kedy dostanete rozum?

  • d
    dum
    upravené Sun 22 Jan 2023 #424->

    dum povedal/-a: Rozlíšenie

    Napr. sú snahy prenášať zodpovednosť za pád ( "prvý hriech") na rôzne neidentifikovateľné entity typu padlí anjeli, ktorí vlastne vznikli, boli stvorení, a zrazu z ničoho nič padli. Alebo na Kaina, prvého syna Adama a Evy. Aj keď je jasne písané v kanonizovaných bibliách, Mojžišových Pentateuch, Tóre a aj všetkých prekladoch Starého zákona (neberiem teraz do úvahy rôzne apokryfy, zvitky a ďalšie fragmenty iných kníh,) že Eva (druhý Človek, pre mňa niektorí z druhej civilizácie humanoidného Človečenstva božích synov Adam a Eva) bola pokúšaná hadom (ideou aktivácie zla ktoré dovtedy nejestvovalo v procese, negativita existovala len v neaktívnom, "spiacom" stave ako opak dobra a možnosť voľby, + idea porovnania obidvoch stavov), nasledovalo odtrhnutie plodu zo stromu poznania dobra a zla (samotná aktivácia a voľba duchovného pádu ktorý bol iniciovaný práve vtedy, v dobe pred vyhnaním z Edenu). Je to jasne uvedené. Proces bol praktizovaný v nasledujúcich časoch, civilizáciách, človečenstvách a ľudstvách rôznymi ďalšími zainteresovanými "padlými".

  • dum povedal/-a: človečenstvách a ľudstvách

    Správne rozlišuješ. Človekovia sú tí, ktorí sú stvorení Stvoriteľom. Ľudia sú tí, ktorí boli utvorení všelijakými jehovami, alahmi a podobnými diablami. Kam patrí Hox je jasné podľa toho, koho obhajuje.

  • Rusofil povedal/-a: Nevím, jak to děláte, Hox a teď i ty, ale pokaždé, když tady něco dáte, potvrdí to mojí verzi. Právě včera jsem na hvězdné obloze hledal takový shluk hvězd, abych si ujasnil, co na tom disku naši předci znázornili, kromě Země a lun.
    Jsem zřejmě někým duchovním veden, protože jen co jsem naroloval text tvého odkazu, pohled mi padl na větu: kapitola 21 odstavec 3
    "Zde jsem uviděl sedm hvězd na nebi dohromady svázaných jako velké hory a plápolajících ohněm"
    No a teď se podívej na obrázek, který jsem tady dával před několika dny, co vidíš na obrázku vpravo nahoře u vrchního rohu Měsíce? 7 hvězd na nebi svázaných dohromady. O větším potvrzení mé verze jsem nemohl ani snít. A je to o to hodnotnější, že ten překlad je ze Staroslověnštiny.

    7 hvězd je termín pro plejády, čili žádné převratné objevy se nekonají, v textu Enocha jsou zmíněny plejády, na disku z nebry jsou plejády, jak to potvrzuje tvoji teorii o třech měsících je asi známo jen tobě, protože v textu Enocha nic o třech měsících není. To že to nejsou měsíce, na disku z nebry, ti tu už vyvrátili jiní poukazem na nesrovnalosti v zobrazení, za mě dodávám, že je to zcela průkazné, ve skutečnosti tím druhým diskem jsi sám svou teorii dokonale vyvrátil. Ne že by někdy měla nějaké opodstatnění, mimo podvržených textů sepsaných ve 20-21. století. Myslím že člověku používajícímu hlavu je zřejmé, že ty disky nemají s teorií tří lun nic společného.

    Rusofil povedal/-a: Hox si měl uvědomit, že když tady bude tvrdit, že pocházíme ze znásilnění opice prasetem, někomu se to nebude silně líbit.

    Pokud nechápeš sarkasmuz, což je zvláštní protože jsi na ten příspěvek reagoval jako na vtip (teď to zpětně měníš?), už jsem ti exlicitně napsal, že to nebylo myšleno vážně. Takže to víš. Uměl bys vysvětlit, co má potom tohle znamenat? Nazývá se to totiž jednoduše, lhaní.

  • Hox povedal/-a: Pokud nechápeš sarkasmuz, což je zvláštní protože jsi na ten příspěvek reagoval jako na vtip (teď to zpětně měníš?), už jsem ti exlicitně napsal, že to nebylo myšleno vážně. Takže to víš. Uměl bys vysvětlit, co má potom tohle znamenat? Nazývá se to totiž jednoduše, lhaní.

    No vždyť ano, bral jsem to jako sarkazmus. I když teď mám pochybnosti. Ale Súlad zřejmě ne, a teď se divíš, že to proti tobě využil.

  • Súlad
    upravené Sun 22 Jan 2023 #428->

    Hox povedal/-a: Pokud nechápeš sarkasmuz, což je zvláštní protože jsi na ten příspěvek reagoval jako na vtip (teď to zpětně měníš?), už jsem ti exlicitně napsal, že to nebylo myšleno vážně.

    Explicitne si napísal kdejakú hlúposť. Teraz to už nezachrániš. Urobil si prieskum bojom a nepochodil si. Ktovie akým nezmyslom ešte veríš. Zopár som ich už vymenoval.

    Fanatici ako ty by mali byť zatvorení na psychiatrii. Alebo tam už si a máte povolený internet? Veľa by to vysvetľovalo. Alebo si dokonca v zoo?

  • H
    Hox
    upravené Sun 22 Jan 2023 #430->

    Na ten původní příspěvek jsi reagoval takto:

    Rusofil povedal/-a: :D:D:D Tak, tos mě skutečně rozesmál, tedy pokud to myslíš jako vtip a ne vážně. Proč si sem nedal rovnou link, aby na mohl kdokoli kliknout, ale jenom foto linku?

    Později jsem k tomu napsal:

    Hox povedal/-a: Co se týká původu člověka, už jsem ten vtip s prasetem a opicí psal víckrát, je to takový test míry chápání. Pokud si skutečně myslíš, že to bylo myšleno vážně, tak to není otázka ke mně

    Teď jsi napsal:

    Rusofil povedal/-a: Hox si měl uvědomit, že když tady bude tvrdit, že pocházíme ze znásilnění opice prasetem, někomu se to nebude silně líbit.

    Co to tady zkoušíš? Uměl bys to ostatním vysvětlit?

  • Súlad
    upravené Sun 22 Jan 2023 #431->

    @Hox povedal/-a:
    Na ten původní příspěvek jsi reagoval takto:

    Rusofil povedal/-a: :D:D:D Tak, tos mě skutečně rozesmál, tedy pokud to myslíš jako vtip a ne vážně. Proč si sem nedal rovnou link, aby na mohl kdokoli kliknout, ale jenom foto linku?

    Později jsem k tomu napsal:

    Hox povedal/-a: Co se týká původu člověka, už jsem ten vtip s prasetem a opicí psal víckrát, je to takový test míry chápání. Pokud si skutečně myslíš, že to bylo myšleno vážně, tak to není otázka ke mně

    Teď jsi napsal:

    Rusofil povedal/-a: Hox si měl uvědomit, že když tady bude tvrdit, že pocházíme ze znásilnění opice prasetem, někomu se to nebude silně líbit.

    Co to tady zkoušíš? Uměl bys to ostatním vysvětlit?

    Úmyselne si zabudol na túto citáciu, ty špinavý manipulátor (špinavý manipulátor preto, pretože používaš špinavé triky):

    Rusofil povedal/-a: No vždyť ano, bral jsem to jako sarkazmus. I když teď mám pochybnosti. Ale Súlad zřejmě ne, a teď se divíš, že to proti tobě využil.

  • @Súlad povedal/-a:

    Úmyselne si zabudol na túto citáciu, ty špinavý manipulátor (špinavý manipulátor preto, pretože používaš špinavé triky):

    Rusofil povedal/-a: No vždyť ano, bral jsem to jako sarkazmus. I když teď mám pochybnosti. Ale Súlad zřejmě ne, a teď se divíš, že to proti tobě využil.

    To napsal až potom co jsem se ohradil, telátko.

  • Súlad
    upravené Sun 22 Jan 2023 #433->

    Hox povedal/-a: To napsal až potom co jsem se ohradil, telátko.

    Som rád, že si týmto potvrdil, že si myslel vážne to, čo si napísal o svojom vzniku zo znásilnenia opice prasaťom. Pretože si tiež až potom napísal, že si to údajne myslel inak.

    Dobrá práca. Si šikovný. Zaslúžiš si za to trs banánov. Zbehni do Lidla, zober si banány a choď domov. Ak by ťa náhodou zastavili, povedz im, že ťa posielam ja. Oni už budú vedieť.

  • @Hox povedal/-a:
    Na ten původní příspěvek jsi reagoval takto:

    Rusofil povedal/-a: :D:D:D Tak, tos mě skutečně rozesmál, tedy pokud to myslíš jako vtip a ne vážně. Proč si sem nedal rovnou link, aby na mohl kdokoli kliknout, ale jenom foto linku?

    Později jsem k tomu napsal:

    Hox povedal/-a: Co se týká původu člověka, už jsem ten vtip s prasetem a opicí psal víckrát, je to takový test míry chápání. Pokud si skutečně myslíš, že to bylo myšleno vážně, tak to není otázka ke mně

    Teď jsi napsal:

    Rusofil povedal/-a: Hox si měl uvědomit, že když tady bude tvrdit, že pocházíme ze znásilnění opice prasetem, někomu se to nebude silně líbit.

    Co to tady zkoušíš? Uměl bys to ostatním vysvětlit?

    Nechápu, v čem vidíš rozpor. Já to vzal jako sarkazmus a Súlad ne. Když jsi to sem dával, měl sis uvědomit, že někdo bude reagovat příkře. Vážně nechápu, co mi vyčítáš. Že, jsem se k tobě zachoval zdrženlivě a nevyužil to tak jako Súlad? Mohl jsem, ale neudělal. Tímto přístupem si koleduješ o to, abych se příště zachoval stejně, jako on.

  • @Rusofil

    Jen se snažím pochopit tvoje mentální pochody. Když jsi psal:

    Rusofil povedal/-a: Hox si měl uvědomit, že když tady bude tvrdit, že pocházíme ze znásilnění opice prasetem, někomu se to nebude silně líbit.

    tak jsi tedy byl přesvědčen že to skutečně tvrdím a nebo jsi věděl že nikoliv?

  • @Súlad

    Já myslím že každý kdo má v hlavě alespoň o jednu mozkovou buňku více než toto roztomilé zvířátko

    pochopil, že byl sarkazmus, a pochopils to velmi dobře i ty, pochopitelně.

    ps. máme ti říkat Ogar Súlad nebo Súlad Valach?

  • Hox povedal/-a: To že to nejsou měsíce, na disku z nebry, ti tu už vyvrátili jiní poukazem na nesrovnalosti v zobrazení, za mě dodávám, že je to zcela průkazné,

    Vědci nic nevyvrátili, jak tvrdíš. V článku na Vikipedii, na který se odvoláváš, ctihodní vědci cituji: "vědci předpokládají", "o nichž se soudí", "Pokud tato domněnka platí", "podobnou úlohu jako patrně", " jehož smysl není patrný", "Pravděpodobnější ovšem je", "které snad sloužily", "není tedy snadné zjistit", "lze jen spekulovat"....

    Tato vyjádření ctihodných vědců nic nevyvrací, spíš poukazuje na to, že si s tím diskem neví rady a jsou zaskočeni. Na rozdíl od nich, já se nemusím bát o své postavení vědce a z toho plynoucích grantů a různých prebend a můžu klidně obhajovat svojí verzi. Jak tomu říká KOB? Otevírání oken Overtona.

  • @ Náboženstvo má vieru, veda má teóriu. A ani jeden z nich nevie, či je pravdivá. Ale budeme sa za ňu navzájom trieskať po hlavách. Ocenil by som skôr integrujúci prístup filozofa ako "dividenda".

  • @Rusofil povedal/-a:

    Hox povedal/-a: To že to nejsou měsíce, na disku z nebry, ti tu už vyvrátili jiní poukazem na nesrovnalosti v zobrazení, za mě dodávám, že je to zcela průkazné,

    Vědci nic nevyvrátili, jak tvrdíš. V článku na Vikipedii, na který se odvoláváš, ctihodní vědci cituji: "vědci předpokládají", "o nichž se soudí", "Pokud tato domněnka platí", "podobnou úlohu jako patrně", " jehož smysl není patrný", "Pravděpodobnější ovšem je", "které snad sloužily", "není tedy snadné zjistit", "lze jen spekulovat"....

    Tato vyjádření ctihodných vědců nic nevyvrací, spíš poukazuje na to, že si s tím diskem neví rady a jsou zaskočeni. Na rozdíl od nich, já se nemusím bát o své postavení vědce a z toho plynoucích grantů a různých prebend a můžu klidně obhajovat svojí verzi. Jak tomu říká KOB? Otevírání oken Overtona.

    Nemluvím o "ctihodných vědcích" ale o kolegovi z tohoto fóra, který ti vysvětlil, že měsíce v různých fázích je fyzicky nemožné najednou vidět na obloze. Kromě toho, myslím že opravdu nechceš tvrdit, že ta hranatá miska na tom druhém disku dole je srpek luny?

  • R
    upravené Sun 22 Jan 2023 #440->

    @Hox povedal/-a:
    @Rusofil

    Jen se snažím pochopit tvoje mentální pochody. Když jsi psal:

    Rusofil povedal/-a: Hox si měl uvědomit, že když tady bude tvrdit, že pocházíme ze znásilnění opice prasetem, někomu se to nebude silně líbit.

    tak jsi tedy byl přesvědčen že to skutečně tvrdím a nebo jsi věděl že nikoliv?

    V té větě píšu "někomu", a ne mně. Prosím tě, neblamuj se ještě více a hoď to za hlavu. Protože jinak budu mít pocit, že nechápeš psaný text.
    Na tvoji přímou otázku, přímá odpověď. Chtěl jsem věřit, že to myslíš, jako sarkazmus a podle toho jsem se zachoval.

  • @Hox povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:

    Hox povedal/-a: To že to nejsou měsíce, na disku z nebry, ti tu už vyvrátili jiní poukazem na nesrovnalosti v zobrazení, za mě dodávám, že je to zcela průkazné,

    Vědci nic nevyvrátili, jak tvrdíš. V článku na Vikipedii, na který se odvoláváš, ctihodní vědci cituji: "vědci předpokládají", "o nichž se soudí", "Pokud tato domněnka platí", "podobnou úlohu jako patrně", " jehož smysl není patrný", "Pravděpodobnější ovšem je", "které snad sloužily", "není tedy snadné zjistit", "lze jen spekulovat"....

    Tato vyjádření ctihodných vědců nic nevyvrací, spíš poukazuje na to, že si s tím diskem neví rady a jsou zaskočeni. Na rozdíl od nich, já se nemusím bát o své postavení vědce a z toho plynoucích grantů a různých prebend a můžu klidně obhajovat svojí verzi. Jak tomu říká KOB? Otevírání oken Overtona.

    Nemluvím o "ctihodných vědcích" ale o kolegovi z tohoto fóra, který ti vysvětlil, že měsíce v různých fázích je fyzicky nemožné najednou vidět na obloze. Kromě toho, myslím že opravdu nechceš tvrdit, že ta hranatá miska na tom druhém disku dole je srpek luny?

    Ano, stojím si za svým. Zobrazení je schématické a dává informaci o stavu nebeských těles v daném historickém období.

  • @Rusofil povedal/-a:

    @Hox povedal/-a:
    @Rusofil

    Jen se snažím pochopit tvoje mentální pochody. Když jsi psal:

    Rusofil povedal/-a: Hox si měl uvědomit, že když tady bude tvrdit, že pocházíme ze znásilnění opice prasetem, někomu se to nebude silně líbit.

    tak jsi tedy byl přesvědčen že to skutečně tvrdím a nebo jsi věděl že nikoliv?

    V té větě píšu "někomu", a ne mně. Prosím tě, neblamuj se ještě více a hoď to za hlavu. Protože jinak budu mít pocit, že nechápeš psaný text.
    Na tvoji přímou otázku, přímá odpověď. Chtěl jsem věřit, že to myslíš, jako sarkazmus a podle toho jsem se zachoval.

    Tady se nebavíme o tom, komu se co líbilo nebo ne, ale o tom, že v první části věty jsi tvrdil, že tvrdím že člověk pochází z opice a prasete:

    Rusofil povedal/-a: Hox si měl uvědomit, že když tady bude tvrdit, že pocházíme ze znásilnění opice prasetem

    Ptám se tě tedy, jestli jsi byl přesvědčen, když jsi toto psal, že to skutečně tvrdím a nebo jsi věděl že nikoliv?

  • @Rusofil povedal/-a:

    Ano, stojím si za svým. Zobrazení je schématické a dává informaci o stavu nebeských těles v daném historickém období.

    Proč je schematicky zobrazen jen jeden objekt a ten měsíc, o kterém nejsou pochybnosti že je to měsíc, je zobrazen neschematicky, přesným způsobem?

  • R
    upravené Sun 22 Jan 2023 #444->

    @Hox povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:

    @Hox povedal/-a:
    @Rusofil

    Jen se snažím pochopit tvoje mentální pochody. Když jsi psal:

    Rusofil povedal/-a: Hox si měl uvědomit, že když tady bude tvrdit, že pocházíme ze znásilnění opice prasetem, někomu se to nebude silně líbit.

    tak jsi tedy byl přesvědčen že to skutečně tvrdím a nebo jsi věděl že nikoliv?

    V té větě píšu "někomu", a ne mně. Prosím tě, neblamuj se ještě více a hoď to za hlavu. Protože jinak budu mít pocit, že nechápeš psaný text.
    Na tvoji přímou otázku, přímá odpověď. Chtěl jsem věřit, že to myslíš, jako sarkazmus a podle toho jsem se zachoval.

    Tady se nebavíme o tom, komu se co líbilo nebo ne, ale o tom, že v první části věty jsi tvrdil, že tvrdím že člověk pochází z opice a prasete:

    Rusofil povedal/-a: Hox si měl uvědomit, že když tady bude tvrdit, že pocházíme ze znásilnění opice prasetem

    Ptám se tě tedy, jestli jsi byl přesvědčen, když jsi toto psal, že to skutečně tvrdím a nebo jsi věděl že nikoliv?

    Hoxi, to, jestli si to skutečně tvrdil, nebo ne víš jenom ty. Já ti napsal, čemu jsem chtěl věřit a přiklonil se k tomu, co bylo pro tebe, v mých očích, lepší. Proto jsem ti i napsal, že jsem se lekl, že bys to mohl myslet vážně. Ale jistý jsem si nebyl.

  • @Súlad povedal/-a:

    Hox povedal/-a: To napsal až potom co jsem se ohradil, telátko.

    Som rád, že si týmto potvrdil, že si myslel vážne to, čo si napísal o svojom vzniku zo znásilnenia opice prasaťom. Pretože si tiež až potom napísal, že si to údajne myslel inak.

    Dobrá práca. Si šikovný. Zaslúžiš si za to trs banánov. Zbehni do Lidla, zober si banány a choď domov. Ak by ťa náhodou zastavili, povedz im, že ťa posielam ja. Oni už budú vedieť.

    Když se člověk ohradí proti lži tak to neznamená že s tou lží souhlasí, telátko.

  • @Hox povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:

    Ano, stojím si za svým. Zobrazení je schématické a dává informaci o stavu nebeských těles v daném historickém období.

    Proč je schematicky zobrazen jen jeden objekt a ten měsíc, o kterém nejsou pochybnosti že je to měsíc, je zobrazen neschematicky, přesným způsobem?

    Jak to můžeš vědět, autor to mohl vidět tak, jak to zobrazil.

  • H
    Hox
    upravené Sun 22 Jan 2023 #447->

    Rusofil povedal/-a: Hoxi, to, jestli si to skutečně tvrdil, nebo ne víš jenom ty.

    Napsal jsem ti že to byl vtip, poté cos tady se Súladem rozehrál tu dehonestační hru, ačkoliv každému je jasné, že to byl vtip. Stále ještě nevíš jestli to byl vtip?

  • Súlad
    upravené Sun 22 Jan 2023 #448->

    Hox povedal/-a: Když se člověk ohradí proti lži tak to neznamená že s tou lží souhlasí, telátko.

    Ohradil si sa voči pravde, ktorá sa stretla s nepochopením. Ako som napísal: zatĺkať, zatĺkať, zatĺkať. Ty si taký náš tĺčik. :)

  • @Hox povedal/-a:

    Rusofil povedal/-a: Hoxi, to, jestli si to skutečně tvrdil, nebo ne víš jenom ty.

    Napsal jsem ti že to byl vtip, poté cos tady se Súladem rozehrál tu dehonestační hru, ačkoliv každému je jasné, že to byl vtip. Stále ještě nevíš jestli to byl vtip?

    Ne Hoxi, nevím.

  • H
    Hox
    upravené Sun 22 Jan 2023 #450->

    @Rusofil povedal/-a:

    @Hox povedal/-a:

    Rusofil povedal/-a: Hoxi, to, jestli si to skutečně tvrdil, nebo ne víš jenom ty.

    Napsal jsem ti že to byl vtip, poté cos tady se Súladem rozehrál tu dehonestační hru, ačkoliv každému je jasné, že to byl vtip. Stále ještě nevíš jestli to byl vtip?

    Ne Hoxi, nevím.

    Dobře no, tvoje volba :-D

  • Rusofil povedal/-a: A je to o to hodnotnější, že ten překlad je ze Staroslověnštiny.

    Ano, smyslem toho odkazu bylo poskytnout Tobě a dalším diskutujícím relevantní zdroj k dalšímu studiu. Mimochodem, opravdu věříš, že Tvůj pohled padl na tu návodnou větu náhodou?
    Není zač.

Táto diskusia bola uzavrená.