Slovanstvo a védizmus

191011121315»

Komentáre

  • Na základě čeho tvrdíš, že nejsou k dispozici? Tady to máš k dispozici https://archive.org/details/waq45344/45344/page/n2703/mode/2up

  • Neuvedl jsi žádné konkrétní argumenty. Tvrdil jsi že ten text neexistuje, dal jsem ti na něj odkaz.

    Pokud ruský orientalista uvádí že se dílo al-Rumiho dochovalo v několika exemplářích, na základě čeho tvrdíš, že nikdy neexistovalo?

    Petr I. měl problémy s verbováním proto, že to byl okupant, mícháš hrušky s jabkama.

    Světonázor Slovanů nedovoloval vzít jinému člověku život? A kdo porazil Chazary? Kdo dělal pochody na Cařihrad, bojoval s Pečeněgy atd? Kdo porazil Franky v 8. století?

    Jak se ruský stát "nutnou obranou" rozšířil na několikanásobek svého území, mezi 9-11. stoletím?

    Četl jsi nestorův letopis?

    Jedinou průkaznou námitku proti Fadlanovi jsi neuvedl, všechno se při bližším zkoumání ukázalo jako nemající podporu v realitě.

  • R
    upravené Sat 25 Feb 2023 #425->

    Hox povedal/-a: Světonázor Slovanů nedovoloval vzít jinému člověku život? A kdo porazil Chazary? Kdo dělal pochody na Cařihrad, bojoval s Pečeněgy atd? Kdo porazil Franky v 8. století?

    Čti pozorně, co píšu. Slované sáhli po zbrani jen v nevyhnutných případech a to na obranu.
    Co se týče uvádění, nebo neuvádění argumentů, je to tvůj subjektivní dojem. Já uvedl argumenty, které jsou pro mě důležité. Že je nebereš v potaz je tvoje rozhodnutí. Klidně to můžeš 100x opakovat.

  • Žádné průkazné argumenty jsi neuvedl, a jelikož se odmítáš bavit o podstatě, například ignoruješ text Rúmího o kterém asi stále tvrdíš že nikdy neexistoval, zatímco je normálně dostupný v plném znění, tak nevidím důvod v nějaké konverzaci pokračovat.

  • H
    Hox
    upravené Sat 25 Feb 2023 #427->

    Při hledání zdrojů pro tuto diskusi jsem narazil na dost zajímavou knihu, ale nebudu ji nijak komentovat, ať si může každý udělat názor sám, pokud si ji přečte. Je to cestopis Al-Masúdího který cestoval s obchodní karavanou českými zeměmi kolem roku 930. Je tam nějaká omáčka od autora, ale tu můžu klidně doporučit ignorovat a číst jen samotný text Masúdího, který tvoří většinu textu. Uvedu jen, že kniha je v češtině a zadarmo (přes 240 stran), stačí jen vložit číslo a opsat kód z sms.

    https://galerie.vodafone.cz/detail/ebooks_464752_mezi-slovany

    ps. při stažení je v pdf informace o tom, kdo si to stáhl, takže nedoporučuji tu kopii nikde šířit, ale na druhou stranu není třeba, každý si to může stáhnout sám.

  • ps. právě jsem ji před chvíli dočetl na jeden zátah, už dlouho žádná kniha tak neupoutala moji pozornost.

  • Co by na tom mělo být zajímavého? To je email člověka, který si tu knihu koupil na martinus.sk a pak ji v rozporu s autorským právem šíří, viz to varování.

  • dá sa tá kniha šíriť aj bez informácii o tom človeku...nie je to tak ťažké odtial odstrániť...takže to je na tom to divné určite.

  • Byl to zjevně nějaký trouba.

  • so satanským ímejlom? :) veríš tomu? :)

  • Pro mě nemá význam, jaký email má nějaký mě neznámý člověk, který si knihu kdysi kdesi koupil. Pro tebe ano?

  • Hox povedal/-a: Pro mě nemá význam, jaký email má nějaký mě neznámý člověk, který si knihu kdysi kdesi koupil. Pro tebe ano?

    náhoda je "blbec", ale aj obľúbená metóda výučby HNR.

  • Jsi si jistý že to v tomto případě aplikuješ správně? Dejme tomu že si člověk A koupí knihu v roce 2015 a přečte si jí. V roce 2017 si ji koupí jiný člověk s divným emailem. Změní se tím něco pro člověka A?

  • o
    upravené Fri 3 Mar 2023 #438->

    @Hox
    Tie "aplikovania" sú ako palica s dvoma koncami - dajme tomu, že človek X bol v r. 1933 podporovateľom NSDAP ako "riešiteľa problémov Nemecka". A v r. 1939 sa ukázala ich skutočná tvár/podstata. Zmení sa tým niečo pre človeka X?

  • Z toho vyplývá, že kdo si přečte knihu arabského autora z 9. století, je podporovatelem NSDAP? A nebo kdo si ji nepřečte?

  • Samozřejmě chápu důvod této "konverzace" o emailu kupujícího, bylo třeba tu knihu nějak shodit, protože obsah je v rozporu se zdejšími představami o pohanství. Přece jen jsem ale doufal že nastane nějaká konverzace o obsahu, četl to vůbec někdo? Nebo už trénujete trhání hlav kohoutů pro pokropení hrobu předků krví, jak bylo v českých zemích zvykem před přijetím křesťansví? :)

  • Hox povedal/-a: bylo třeba tu knihu nějak shodit, protože obsah je v rozporu se zdejšími představami o pohanství.

    Takových knih je. A to se máme zout, nebo co?

  • Jakých knih? Svědectví z první ruky reálií v českých zemích z 10. století ze strany nestranného pozorovatele existuje jediné, právě toto. Kdo si chce udělat obrázek o tom jak vypadala společnost tehdejší doby, lepší možnost nemá.

  • @Hox povedal/-a:
    Jakých knih? Svědectví z první ruky reálií v českých zemích z 10. století ze strany nestranného pozorovatele existuje jediné, právě toto. Kdo si chce udělat obrázek o tom jak vypadala společnost tehdejší doby, lepší možnost nemá.

    Svědectví z první ruky v historii, je jako svědectví v případě vraždy v současné době. Vyslechni si 10 svědků a uslyšíš 10 příběhů.

  • Súlad
    upravené Tue 14 Mar 2023 #444->

    Vladimír Laubert vo videu k vydavateľstvu Torden, KOBke s mŕtvou vodou, politike, čiernomagickému rituálu volieb a Ukrajine.

    Svoja miera

    https://www.tartaria.sk/svoja-miera/

  • Súlad
    upravené Tue 28 Mar 2023 #445->

    Ako prebiehal a prebieha náš pád?

    https://cloud.abelon.app/s/a4DxHBfAnGmLcKi

    Vedma Nadežda Tokarevová zo Sibíra preskúmala slovenský Vihorlat, v minulosti nazývaný Sinai, z pohľadu jemnohmotného sveta.

  • R
    upravené Tue 28 Mar 2023 #446->

    @Súlad povedal/-a:

    Ako prebiehal a prebieha náš pád?

    https://cloud.abelon.app/s/a4DxHBfAnGmLcKi

    Vedma Nadežda Tokarevová zo Sibíra preskúmala slovenský Vihorlat, v minulosti nazývaný Sinai, z pohľadu jemnohmotného sveta.

    Právě jsem se odtud vrátil. Bylo to kolem 900 km. Když jsem vyjížděl, prosil jsem HNR o pomoc šťastně dojet, chtěl jsem to udělat na jeden zátah, no a asi 3 minuty po této prosbě se přede mnou objevil kamion, který měl na svých zadních dveřích nápis velkými písmeny HNR. Koukal jsem na ten nápis, jak idiot, ale v ten moment jsem věděl, že je nade mnou ochranná ruka a dojel jsem bez problémů.

  • Do prírodného Mořského oka , ktoré sa nachádza pod Sninským kameňom vteká až šesť prameňov a ďalší prameň spod Sninského kameňa vteká zas z opačnej strany , smerom na kúpaliská - Ribniky . Keď som bol ešte zanietený turista a chodieval som na túry po Slovensku , navštívil som obe Sninske monumenty, dokonca sa mi podarilo napiť sa vody z toho prameňa ktorý vyviera na spomínanej strane - Ribniky. Bol som naozaj smädný , takže voda mi chutila, čo sa pamätám bola veľmi chladná a musel som ju piť s prestávkami , naraz to nešlo. Bolo tam veľmi pekne.