Slovanstvo a védizmus
Komentáre
-
Na základě čeho tvrdíš, že nejsou k dispozici? Tady to máš k dispozici https://archive.org/details/waq45344/45344/page/n2703/mode/2up
1 -
@Hox povedal/-a:
Na základě čeho tvrdíš, že nejsou k dispozici? Tady to máš k dispozici https://archive.org/details/waq45344/45344/page/n2703/mode/2upTo si snad ze mě děláš srandu. I Slovo o polku Igoreve vypadá důvěryhodněji, než toto cos mi předhodil. A přitom i Slovo je falzifikát. S ním si dali ale více práce. Prostě světonázor Slovanů nedovoloval vzít život jinému člověku. Proto i s verbováním do armády měl Petr I. obrovské problémy, proto zavedl násilnou rekrutaci. Slované sáhli po zbrani jen v nevyhnutných případech a to na obranu.
Svoje námitky k Faldanovi a jeho propagátorům jsem již maximálně rozvedl. Historie je z 95% falzifikát a proto, vše co proběhlo západním "průtokovým ohřívačem" je pro mě nedůvěryhodné.
Stejně, jako tvrzení, že II.sv. válku začal Stalin s Hitlerem.5 -
Neuvedl jsi žádné konkrétní argumenty. Tvrdil jsi že ten text neexistuje, dal jsem ti na něj odkaz.
Pokud ruský orientalista uvádí že se dílo al-Rumiho dochovalo v několika exemplářích, na základě čeho tvrdíš, že nikdy neexistovalo?
Petr I. měl problémy s verbováním proto, že to byl okupant, mícháš hrušky s jabkama.
Světonázor Slovanů nedovoloval vzít jinému člověku život? A kdo porazil Chazary? Kdo dělal pochody na Cařihrad, bojoval s Pečeněgy atd? Kdo porazil Franky v 8. století?
Jak se ruský stát "nutnou obranou" rozšířil na několikanásobek svého území, mezi 9-11. stoletím?
Četl jsi nestorův letopis?
Jedinou průkaznou námitku proti Fadlanovi jsi neuvedl, všechno se při bližším zkoumání ukázalo jako nemající podporu v realitě.
-1 -
Hox povedal/-a: Světonázor Slovanů nedovoloval vzít jinému člověku život? A kdo porazil Chazary? Kdo dělal pochody na Cařihrad, bojoval s Pečeněgy atd? Kdo porazil Franky v 8. století?
Čti pozorně, co píšu. Slované sáhli po zbrani jen v nevyhnutných případech a to na obranu.
Co se týče uvádění, nebo neuvádění argumentů, je to tvůj subjektivní dojem. Já uvedl argumenty, které jsou pro mě důležité. Že je nebereš v potaz je tvoje rozhodnutí. Klidně to můžeš 100x opakovat.2 -
Při hledání zdrojů pro tuto diskusi jsem narazil na dost zajímavou knihu, ale nebudu ji nijak komentovat, ať si může každý udělat názor sám, pokud si ji přečte. Je to cestopis Al-Masúdího který cestoval s obchodní karavanou českými zeměmi kolem roku 930. Je tam nějaká omáčka od autora, ale tu můžu klidně doporučit ignorovat a číst jen samotný text Masúdího, který tvoří většinu textu. Uvedu jen, že kniha je v češtině a zadarmo (přes 240 stran), stačí jen vložit číslo a opsat kód z sms.
https://galerie.vodafone.cz/detail/ebooks_464752_mezi-slovany
ps. při stažení je v pdf informace o tom, kdo si to stáhl, takže nedoporučuji tu kopii nikde šířit, ale na druhou stranu není třeba, každý si to může stáhnout sám.
1 -
len stiahnuť stačí https://pdfknihy.sk/wp-content/uploads/2020/02/Mezi_Slovany.pdf
2 -
Hox povedal/-a: Pro mě nemá význam, jaký email má nějaký mě neznámý člověk, který si knihu kdysi kdesi koupil. Pro tebe ano?
náhoda je "blbec", ale aj obľúbená metóda výučby HNR.
3 -
Samozřejmě chápu důvod této "konverzace" o emailu kupujícího, bylo třeba tu knihu nějak shodit, protože obsah je v rozporu se zdejšími představami o pohanství. Přece jen jsem ale doufal že nastane nějaká konverzace o obsahu, četl to vůbec někdo? Nebo už trénujete trhání hlav kohoutů pro pokropení hrobu předků krví, jak bylo v českých zemích zvykem před přijetím křesťansví?
-4 -
Hox povedal/-a: bylo třeba tu knihu nějak shodit, protože obsah je v rozporu se zdejšími představami o pohanství.
Takových knih je. A to se máme zout, nebo co?
2 -
@Hox povedal/-a:
Jakých knih? Svědectví z první ruky reálií v českých zemích z 10. století ze strany nestranného pozorovatele existuje jediné, právě toto. Kdo si chce udělat obrázek o tom jak vypadala společnost tehdejší doby, lepší možnost nemá.Svědectví z první ruky v historii, je jako svědectví v případě vraždy v současné době. Vyslechni si 10 svědků a uslyšíš 10 příběhů.
3 -
Vladimír Laubert vo videu k vydavateľstvu Torden, KOBke s mŕtvou vodou, politike, čiernomagickému rituálu volieb a Ukrajine.
Svoja miera
0 -
Ako prebiehal a prebieha náš pád?
https://cloud.abelon.app/s/a4DxHBfAnGmLcKi
Vedma Nadežda Tokarevová zo Sibíra preskúmala slovenský Vihorlat, v minulosti nazývaný Sinai, z pohľadu jemnohmotného sveta.
1 -
@Súlad povedal/-a:
Ako prebiehal a prebieha náš pád?
https://cloud.abelon.app/s/a4DxHBfAnGmLcKi
Vedma Nadežda Tokarevová zo Sibíra preskúmala slovenský Vihorlat, v minulosti nazývaný Sinai, z pohľadu jemnohmotného sveta.
Právě jsem se odtud vrátil. Bylo to kolem 900 km. Když jsem vyjížděl, prosil jsem HNR o pomoc šťastně dojet, chtěl jsem to udělat na jeden zátah, no a asi 3 minuty po této prosbě se přede mnou objevil kamion, který měl na svých zadních dveřích nápis velkými písmeny HNR. Koukal jsem na ten nápis, jak idiot, ale v ten moment jsem věděl, že je nade mnou ochranná ruka a dojel jsem bez problémů.
4 -
Súlad povedal/-a: slovenský Vihorlat, v minulosti nazývaný Sinai
Ja som vyrastal pod Vihorlatom v meste Snina. Nad mestom Snina sa tyci neprehliadnutelna dominanta a to je Sninsky kamen. Na prvy pohlad sa zda, ze Sninsky kamen sa vola preto, lebo je nad Sninou, ale je to opacne. Vrch s dvoma kamennymi monumentami sa skutocne kedysi volal Sinaj a obec pod nim Sinna. Casom sa to zmenilo na Snina.
Moj bratranec, ktory tam tiez vyrastal a tvrdi, ze komunikuje priamo s Bohom mi minule hovoril, ze hora Sinaj, ktora sa spomina v Biblii ako miesto, kde Boh zoslal ludom desatoro prikazani skrze Mojzisa nie je Sinaj v Egypte, ale tento Sinaj nad Sninou. V Biblii sa o hore Sinaj pise, ze pod nou vyviera pramen. Pod tym egyptskym Sinajom nie je ziadny pramen, ten lezi v pusti zatialco pod Sninskym kamenom vyviera pramen, ktory potom tecie do prirodneho jazera Morske oko a potom dalej. Kto ste tam este nebol tak velmi odporucam.
PS: bratranec tiez okrem ineho hovoril, ze Boh ma velky zmysel pre humor, co tu davnejsie spominal aj Rusofil.9 -
Do prírodného Mořského oka , ktoré sa nachádza pod Sninským kameňom vteká až šesť prameňov a ďalší prameň spod Sninského kameňa vteká zas z opačnej strany , smerom na kúpaliská - Ribniky . Keď som bol ešte zanietený turista a chodieval som na túry po Slovensku , navštívil som obe Sninske monumenty, dokonca sa mi podarilo napiť sa vody z toho prameňa ktorý vyviera na spomínanej strane - Ribniky. Bol som naozaj smädný , takže voda mi chutila, čo sa pamätám bola veľmi chladná a musel som ju piť s prestávkami , naraz to nešlo. Bolo tam veľmi pekne.
3
Kategórie
- Všetky kategórie
- 1 Možnosti, riešenia, východiská, ciele
- 215 Politika a udalosti
- 81 Udalosti a politika na Slovensku
- 24 Udalosti a politika v ČR
- 63 Zahraničná politika a udalosti
- 50 Globálna politika a udalosti
- 26 Analýzy
- 4 Domáci analytici
- 19 Zahraniční analytici
- 5 Metódy vládnutia
- 25 Svetonázor
- 49 Ideológia - filozofia, náboženstvo, technológia
- 238 KSB
- 2 Osbeživa
- 24 Dejiny a chronológia
- 34 Biologické zbrane
- 18 Ekonomika a financie
- 10 Násilie, zbrane, vojna
- 46 Egregoriálno-matričné riadenie
- 12 Jazyk životných okolností
- 17 Kultúra
- 8 Filmy, videá
- 4 Literatúra
- 4 Hudba
- 35 Zdravie
- 19 Podnety k fóru
- 5 Pomôcky a návody k fóru
- 118 Mimo kategórií