Úvahy o Bohu a Vesmíre

17891012

Komentáre

  • R
    upravené Mon 24 Oct 2022 #333->

    @dum povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:

    @dum povedal/-a:

    Ogar Valach povedal/-a: dum povedal/-a: Boh sa inkarnoval do tela Ježiša Krista v židovskom národe. Fyzicky, geneticky bol Žid.

    Nemožné.

    Toto v krátkosti opakujem. Nie pre tých ktorí neznášajú Bibliu aj tých ktorí striktne neveria v Božskosť Ježiša Krista: Jn 1,1
    Na počiatku bolo Slovo, to Slovo bolo u Boha a to Slovo bolo Boh.
    Jn 1,14
    To Slovo sa stalo telom a prebývalo medzi nami a my sme videli jeho slávu
    Jn 5,37
    A Otec, ktorý ma poslal, sám vydal svedectvo o mne. Vy ste nikdy nepočuli jeho hlas, ani nevideli jeho tvár.
    Jn 8,19
    Nato mu povedali: „Kde je tvoj Otec?!“ Ježiš odpovedal: „Nepoznáte ani mňa, ani môjho Otca. Keby ste poznali mňa, poznali by ste aj môjho Otca.“
    Jn 10,38
    Ale ak ich konám, aj keď neveríte mne, verte tým skutkom, aby ste spoznali a vedeli, že Otec je vo mne a ja v Otcovi.
    Jn 10,30
    Ja a Otec sme jedno. Jn 14,6   A Ježiš mu povedal: Ja som cesta i pravda i život; nikto neprijde k Otcovi, len skrze mňa.

    7 Ak ste ma spoznali, budete poznať aj môjho Otca. Odteraz ho už poznáte a videli ste ho.“ 8 Ozval sa Filip: „Pane, ukáž nám Otca a to nám postačí!“ 9 Ježiš mu povedal: „Filip, toľký čas som s vami a nespoznal si ma? Kto videl mňa, videl aj Otca. Ako to, že teraz hovoríš: ‚Ukáž nám Otca!‘? 10 Neveríš, že ja som v Otcovi a Otec je vo mne? Slová, ktoré vám hovorím, nehovorím sám od seba, ale Otec, ktorý zostáva vo mne, koná svoje skutky. 11 Verte mi, že ja som v Otcovi a Otec je vo mne! Ak nie pre iné, aspoň pre tie skutky verte!

    V tom případě, proč se o Bohu říká jako o Pánu Bohu (Hospodinu) a ne o Otci Bohu?
    Protože buďto mluvím se svým Otcem, nebo Pánem. Tyto dvě role nejsou jedno a totéž. Protože Otec miluje, Pán nařizuje.
    Je to pořád o jednom a tom samém. V Bibli se píše o dvou různých entitách O Bohu stvořiteli Otci a o Pánu Bohu Hospodinu formovateli. Hospodin je vlastně hospodář. Není to majitel, je to obyčejný správce majetku někoho jiného. Koho?

    Nový zákon je predefinovaný, zmenený, doplnený Starý zákon z pozície pozitívneho stavu - nebies. Písal som vyššie. Otcom nazýval Boha v sebe len Ježiš Kristus. Pána, svojho Boha alebo Pána, vášho Boha alebo Boha keď citoval zo Starého zákona alebo sa obracal k ľuďom. Hospodin sa už v Novom zákone vôbec nespomína. Seba nazýval Syn Človeka. Pán Boh alebo Pán Ježiš Kristus nemá negatívnu konotáciu ako na zemi- zlý pán, pán otrokár, pyšný pán, vyvyšujúci sa pán, buržuj:) atď. Je to čisto pozitívna konotácia ako: stvoriteľ, dobrý pán, múdry pán, láskavý pán, pán s ľudom , spravodlivý pán, nevyvyšujúci sa pán, starostlivý pán (doktor;)), každopádne je Jediný Absolútny, Najvyšší, Stvoriteľ a ostatní len relatívni, s tým nič nenarobíš. Svojmu otcovi daj čítavať hlavne Nový zákon. Starý je písaný z inej pozície .Ak sa cítiš duchovným človekom alebo podobný Bohu, bohočlovekom tak kľudne Boha volaj Otec ak to tak cítiš. Určite nezhrešívykládt š☺

    Promiň, ať je jak chce dobrý, ale pořád je to Pán. Samozřejmě, že v Novém zákoně je to již jinak. Protože záměna Boha Stvořitele na Boha Hospodina (Pána) formovatele již proběhla ve Starém zákoně. Dokonce jsem si všiml i manipulaci ve Slovenském překladu, aby si lidé neusmysleli vykládat si to jinak, tak tam byl vsunut název kapitoly "OPIS STVORENIA PRVÉHO ČLOVEKA". Toto v ostatních jazykových mutacích není. Takže je to Slovenské "vylepšení". Aby nikoho nenapadlo, že ten opis se týče někoho jiného, a ne Stvořitele. Taková manipulace pokračuje pak dál. Už se to nedá pokládat za překlad, ale za výklad.
    Proč to tak probírám. Teď když žiju u svých rodičů, nemohou již chodit do kostela, tak se dívají na mši v televizi. Většinou v neděli, kdy jim vařím oběd, tak jsem nucen slyšet co se tam říká. Opakuje se tam "náš Pán", Pane odpusť nám atd.
    Když poslouchám Českou mši, je tam Hospodin, pokud Ruskou Господи.

    Takže ve mších se Bůh nazývá jmény Starého zákona. Slovenské Pán se rovná českému Hospodin a také Ruskému Господи. Takřka nikdy se ve mši nenazývá slovem "Bůh", ale jen těmi názvy, které jsem uvedl. Takže ke komu se věřící modlí? K Pánu.
    Myslím, že tento rozpor nechceš vnímat, protože to nabourává tvoji hypotézu.
    Čím víc tyto mše poslouchám, tím víc si uvědomuji, jak jsou lidé manipulováni. Je to hrozné.

  • @Rusofil povedal/-a:
    Čím víc tyto mše poslouchám, tím víc si uvědomuji, jak jsou lidé manipulováni. Je to hrozné.

    Na každom jednom slove záleží. Ľudia to majú priamo pred očami, ale často to nevidia ani keď ich na to priamo upozorníš. Je to smutné.

  • Ogar Valach
    upravené Mon 24 Oct 2022 #335->

    Už som písal o tom, že negatív (zjednodušene karma) sa vždy musí odpracovať, ale nemusí ho odpracovať ten, kto ho vytvoril. Ako príklad som dával tzv. kolektívnu zodpovednosť počas pandémie, keď tí, ktorí ju prijali, na seba prevzali zodpovednosť za vytvorenie umelého vírusu a obmedzovanie človekov.

    Súčasťou obradu v katolíckom kostole je časť, kedy ľudia kľačia, ukazujú na seba a hovoria: "Moja vina, moja vina, moja preveľká vina." Odvolávam. Takto na veriacich ale nevedúcich, prelievajú svetoví satanisti zodpovednosť za všetko zlé čo páchajú a tieto naivné ovečky to budú musieť odpracovať, ak sa tejto zodpovednosti vedome nezbavia.

    V katolíckom kostole sa je "telo Kristovo". V evanjelickom sa k tomu ešte pije "krv Kristova". Symbolicky sa veriaci ale nevedúci už stovky rokov podieľajú na kanibalizme. Hlbší význam tohto prečo to robia som zatiaľ neodhalil, preto ak máte nápady (prvé čo vás napadne), sem s nimi.

  • @dum povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:

    @dum povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:

    @dum povedal/-a:

    Ogar Valach povedal/-a: dum povedal/-a: Boh sa inkarnoval do tela Ježiša Krista v židovskom národe. Fyzicky, geneticky bol Žid.

    Nemožné.

    Toto v krátkosti opakujem. Nie pre tých ktorí neznášajú Bibliu aj tých ktorí striktne neveria v Božskosť Ježiša Krista: Jn 1,1
    Na počiatku bolo Slovo, to Slovo bolo u Boha a to Slovo bolo Boh.
    Jn 1,14
    To Slovo sa stalo telom a prebývalo medzi nami a my sme videli jeho slávu
    Jn 5,37
    A Otec, ktorý ma poslal, sám vydal svedectvo o mne. Vy ste nikdy nepočuli jeho hlas, ani nevideli jeho tvár.
    Jn 8,19
    Nato mu povedali: „Kde je tvoj Otec?!“ Ježiš odpovedal: „Nepoznáte ani mňa, ani môjho Otca. Keby ste poznali mňa, poznali by ste aj môjho Otca.“
    Jn 10,38
    Ale ak ich konám, aj keď neveríte mne, verte tým skutkom, aby ste spoznali a vedeli, že Otec je vo mne a ja v Otcovi.
    Jn 10,30
    Ja a Otec sme jedno. Jn 14,6   A Ježiš mu povedal: Ja som cesta i pravda i život; nikto neprijde k Otcovi, len skrze mňa.

    7 Ak ste ma spoznali, budete poznať aj môjho Otca. Odteraz ho už poznáte a videli ste ho.“ 8 Ozval sa Filip: „Pane, ukáž nám Otca a to nám postačí!“ 9 Ježiš mu povedal: „Filip, toľký čas som s vami a nespoznal si ma? Kto videl mňa, videl aj Otca. Ako to, že teraz hovoríš: ‚Ukáž nám Otca!‘? 10 Neveríš, že ja som v Otcovi a Otec je vo mne? Slová, ktoré vám hovorím, nehovorím sám od seba, ale Otec, ktorý zostáva vo mne, koná svoje skutky. 11 Verte mi, že ja som v Otcovi a Otec je vo mne! Ak nie pre iné, aspoň pre tie skutky verte!

    V tom případě, proč se o Bohu říká jako o Pánu Bohu (Hospodinu) a ne o Otci Bohu?
    Protože buďto mluvím se svým Otcem, nebo Pánem. Tyto dvě role nejsou jedno a totéž. Protože Otec miluje, Pán nařizuje.
    Je to pořád o jednom a tom samém. V Bibli se píše o dvou různých entitách O Bohu stvořiteli Otci a o Pánu Bohu Hospodinu formovateli. Hospodin je vlastně hospodář. Není to majitel, je to obyčejný správce majetku někoho jiného. Koho?

    Nový zákon je predefinovaný, zmenený, doplnený Starý zákon z pozície pozitívneho stavu - nebies. Písal som vyššie. Otcom nazýval Boha v sebe len Ježiš Kristus. Pána, svojho Boha alebo Pána, vášho Boha alebo Boha keď citoval zo Starého zákona alebo sa obracal k ľuďom. Hospodin sa už v Novom zákone vôbec nespomína. Seba nazýval Syn Človeka. Pán Boh alebo Pán Ježiš Kristus nemá negatívnu konotáciu ako na zemi- zlý pán, pán otrokár, pyšný pán, vyvyšujúci sa pán, buržuj:) atď. Je to čisto pozitívna konotácia ako: stvoriteľ, dobrý pán, múdry pán, láskavý pán, pán s ľudom , spravodlivý pán, nevyvyšujúci sa pán, starostlivý pán (doktor;)), každopádne je Jediný Absolútny, Najvyšší, Stvoriteľ a ostatní len relatívni, s tým nič nenarobíš. Svojmu otcovi daj čítavať hlavne Nový zákon. Starý je písaný z inej pozície .Ak sa cítiš duchovným človekom alebo podobný Bohu, bohočlovekom tak kľudne Boha volaj Otec ak to tak cítiš. Určite nezhrešívykládt š☺

    Promiň, ať je jak chce dobrý, ale pořád je to Pán. Samozřejmě, že v Novém zákoně je to již jinak. Protože záměna Boha Stvořitele na Boha Hospodina (Pána) formovatele již proběhla ve Starém zákoně. Dokonce jsem si všiml i manipulaci ve Slovenském překladu, aby si lidé neusmysleli vykládat si to jinak, tak tam byl vsunut název kapitoly "OPIS STVORENIA PRVÉHO ČLOVEKA". Toto v ostatních jazykových mutacích není. Takže je to Slovenské "vylepšení". Aby nikoho nenapadlo, že ten opis se týče někoho jiného, a ne Stvořitele. Taková manipulace pokračuje pak dál. Už se to nedá pokládat za překlad, ale za výklad.
    Proč to tak probírám. Teď když žiju u svých rodičů, nemohou již chodit do kostela, tak se dívají na mši v televizi. Většinou v neděli, kdy jim vařím oběd, tak jsem nucen slyšet co se tam říká. Opakuje se tam "náš Pán", Pane odpusť nám atd.
    Když poslouchám Českou mši, je tam Hospodin, pokud Ruskou Господи.

    Takže ve mších se Bůh nazývá jmény Starého zákona. Slovenské Pán se rovná českému Hospodin a také Ruskému Господи. Takřka nikdy se ve mši nenazývá slovem "Bůh", ale jen těmi názvy, které jsem uvedl. Takže ke komu se věřící modlí? K Pánu.
    Myslím, že tento rozpor nechceš vnímat, protože to nabourává tvoji hypotézu.
    Čím víc tyto mše poslouchám, tím víc si uvědomuji, jak jsou lidé manipulováni. Je to hrozné.

    Ľudia sú manipulovaní všetkými cirkvami a náboženstvami. Určitú božskosť (Trojjediný dogmaticky paškvil!) Ježišovi Kristovi priznáva len kresťanstvo a preto mojej staručkej svokre občas poviem nejaké idey ale nevypinam jej TV či rádio vtedy keď chce pozerať, počúvať omšu. Meno Boha pre túto dobu je Pán Ježiš Kristus, nie Pán, nie Ježiš, nie Kristus ani ináč - či už s tým budeš súhlasiť alebo nie. Nie je tam nič negatívne ani náhodou.Tieto tri slová spolu v pozitívnych svetoch sa zlievajú do jednej nádhernej idey. Len tu sa všetko delí, rozdeľuje, separuje. Ja sám cítim že nie som napr. morálne hodný ho volať Otec.

    Je jasné, že jim nic nevypínám. U člověka na prahu devadesátky to nemá význam. Snažím se ale z místnosti odcházet, protože to nemohu poslouchat.

  • @dum povedal/-a:

    @Ogar Valach povedal/-a:
    Už som písal o tom, že negatív (zjednodušene karma) sa vždy musí odpracovať, ale nemusí ho odpracovať ten, kto ho vytvoril. Ako príklad som dával tzv. kolektívnu zodpovednosť počas pandémie, keď tí, ktorí ju prijali, na seba prevzali zodpovednosť za vytvorenie umelého vírusu a obmedzovanie človekov.

    Súčasťou obradu v katolíckom kostole je časť, kedy ľudia kľačia, ukazujú na seba a hovoria: "Moja vina, moja vina, moja preveľká vina." Odvolávam. Takto na veriacich ale nevedúcich, prelievajú svetoví satanisti zodpovednosť za všetko zlé čo páchajú a tieto naivné ovečky to budú musieť odpracovať, ak sa tejto zodpovednosti vedome nezbavia.

    V katolíckom kostole sa je "telo Kristovo". V evanjelickom sa k tomu ešte pije "krv Kristova". Symbolicky sa veriaci ale nevedúci už stovky rokov podieľajú na kanibalizme. Hlbší význam tohto prečo to robia som zatiaľ neodhalil, preto ak máte nápady (prvé čo vás napadne), sem s nimi.

    Tí jedinci čo sa zaoberajú len obradnými, dogmatickými a procedurálnymi aspektmi
    uctievania Boha a vôbec však neinklinujú alebo netúžia po poznaní pravdy a aj po jej
    uplatňovaní vo svojom každodennom živote napr. prostredníctvom konania pozitívnych
    skutkov alebo činov sú duchovne mŕtvi. Obrady sa stali zritualizovanymi. Aj keď predsa pripomínanie si poslednej večere ktorá bola zásadná má určitú mystickú súvzťažnosť.

    Toto bych charakterizoval jednou větou. Čert se skrývá v detailech.

  • Ogar Valach povedal/-a: Ľudia to majú priamo pred očami, ale často to nevidia ani keď ich na to priamo upozorníš. Je to smutné.

    Jednou mi kolega vyprávěl o své babičce, která se celý život modlila "Očenáš".
    Jednou se jí prý zeptal, co znamená jméno té modlitby.
    Nevěděla. Byla prý překvapená, když jí řekl, že "Otče náš".
    Paradoxní přitom je, že jsou to slova hned prvního verše té modlitby...
    (Počítám, že příběh je reálný, protože jako děcko jsem na tom byl podobně, jako zmíněná babička :-) (Pravda, protože nepocházím z kostelní rodiny, tak jsem se s touto modlitbou setkával pouze akusticky.)

  • Ogar Valach
    upravené Mon 24 Oct 2022 #339->

    @dum povedal/-a:
    Ďakujem ti Ogare za opakované rituálne stláčanie "nesúhlasíkov". Ak sa čírou náhodou mýlim a nie si to ty, tak sa ospravedlňujem. Tak či tak každý má právo vyjadriť svoj názor.

    Som to ja. Žiadne rituálne. V tomto s tebou jednoducho nesúhlasím. Si do toho až priveľmi zažratý a chýba ti nadhľad. Nemáš oči na to aby si videl a uši na to aby si počul. Vyvracať ti nič nemienim, svoj názor som vyjadril. Máš s tým problém? ;)

  • Ogar Valach
    upravené Mon 24 Oct 2022 #340->

    @dum, nejaké pluská a mínuská berieš moc vážne. V diskusii môžeme pokračovať v súkromných správach.

  • o
    upravené Mon 24 Oct 2022 #341->

    Nedávno som diskutoval s hlboko kresťansky založenou osobou (je skutočne ľudsky dobrá osoba a tiež sa aktívne zúčastňuje kresťanského spolužitia) o SZ, o 10 egyptských ranách - konkrétne o tej poslednej, a zaujímal ma názor na smrť všetkých prvorodených - od faraónovho syna po dobytok. Odpoveď: "Boh chcel, aby netrpeli, tak ich vzal k sebe".
    Pre niekoho to znie podobne ako vyjadrenia fašistov v Babom Jari, keď zabíjali malé deti - lebo však po zavraždení ich rodičov sa nemal o ne kto postarať, tak aby netrpeli, pre niekoho zasa ako nedokonalosť nášho rozumu a teda nepochopenie božej prozreteľnosti (čo je aj prípad tej vyššie spomenutej osoby).
    Ktorý z názorov je názor otroka viac v súlade s HNR?

  • @dum povedal/-a:

    @Lena povedal/-a:

    c, Najvyšší Duch sa inkarnoval (nie reinkarnoval) len do fyzického plodu Ježiša Krista s "predprípravou" spermie Jozefa vloženej do vajíčka Márie...Čo sa týka technológií v čase starého Egypta kedy tu ešte pôsobili aj pseudo- tvoritelia tak je to možné. No Boh, Otec sa vtelil len pred narodením Ježiša Krista.

    Josef s narozením malého Ježíška nemá nic společného. 15 letá Marie byla znásilněna a hrozilo ji ukamenování (jak je dodnes někde zvykem), proto byla ihned provdána na starého Josefa.

    Hlboký omyl a blud. Zo znásilnenia je nemožné narodenie pozitívneho Boha. Boh /podľa kresťanov jeden z Trojice, Boží syn/ sa môže inkarnovať do tela /Slovo sa stalo telom/ len v podmienkach duchovnej, duševnej a fyzickej čistoty. Stalo sa to tak ako hovorím.

    @dum, len pre lepšie pochopenie... čo si ty predstavuješ pod reinkarnáciou? vtelením do toho istého stavu, miesta? Myslíš tým vtelenie ešte raz do svojho súčasného tela návratom v čase? Alebo tým myslíš vtelenie do rovnakej dediny, štátu, zeme, do možno rovnakého rodu? Ak by to bola táto druhá možnosť, tak čo ti na nej vadí? Malá odlišnosť stavu a možnosti duchovného rozvoja?

    Ešte k tej živatme. Osobne som presvedčený, že je to nový termín a naši predkovia termín v tomto znení nepoznali, no možno mali nejaký svoj vlastný pre vyjadrenie pojmu "skutočné JA". Ok, niekedy, keď sa niektoré pojmy priveľmi sprofanujú, sa oplatí vytvoriť nový termín, ale mám problém s tým, že na tartárii pri opise toho, z čoho sa skladá človek, používajú aj výraz duša, ale v celkom inom význame. Pritom nie je jasné, čo pod výrazom duša myslia. Podľa nich sa človek skladá zo živatmi, ducha, duše a tela... To, že slovu duša priradili nový význam, mi príde ako mätenie pojmov.

    K tomu úryvku z českej tartárie, ktorý si vyššie skopíroval, kde je odkaz na Bhagavad Gítu, tak je naozaj zaujímavé, že v tej dotyčnej časti, kde sa podľa admina Tartátie píše o Živatme, a podľa iných prekladov o Duši, tak v samotnom sanskrite, ak si to pozorne pozriete, nie je v danej pasáži textu ani jeden výraz slova duša alebo živatma. Ten preklad je kontextový. Prekladatelia tam iba vložili pojmy duša alebo živatma sami od seba, aby tá veta znela pochopiteľnejšie (doslovný preklad v starobylej forme vetnej skladby by bol totálne nezrozumiteľný). Ale v pôvodnom sanskritskom texte tam žiadny taký výraz nie je. Je tam iba písané o duši bez toho, aby tam bolo toto slovo použité.

  • @openeyes povedal/-a:
    Nedávno som diskutoval s hlboko kresťansky založenou osobou (je skutočne ľudsky dobrá osoba a tiež sa aktívne zúčastňuje kresťanského spolužitia) o SZ, o 10 egyptských ranách - konkrétne o tej poslednej, a zaujímal ma názor na smrť všetkých prvorodených - od faraónovho syna po dobytok. Odpoveď: "Boh chcel, aby netrpeli, tak ich vzal k sebe".
    Pre niekoho to znie podobne ako vyjadrenia fašistov v Babom Jari, keď zabíjali malé deti - lebo však po zavraždení ich rodičov sa nemal o ne kto postarať, tak aby netrpeli, pre niekoho zasa ako nedokonalosť nášho rozumu a teda nepochopenie božej prozreteľnosti (čo je aj prípad tej vyššie spomenutej osoby).
    Ktorý z názorov je názor otroka viac v súlade s HNR?

    Já bych se toho věřícího zeptal, jak se to shoduje s Božím přikázáním - nezabiješ.
    Kromě toho, kdo si přečte Genezis, konkrétně část o Ábelu a Kainu, tak tam Hospodin Bůh vyhrožuje smrtí všem, kdo by chtěl Kainu ublížit. Vlastně chrání bratrovraha. Co je to za Bůh?

  • @dum povedal/-a:

    ...

    Boh a Hospodin Boh je len do vyhnania z raja. Ďalej už je v SZ len Hospodin. Ako to povedať slušne...už sa vykašlite na SZ a nezaoberajte sa ním, je písaný z pozície negatívneho stavu, vtedajší ľudia by vlastne inému pozitívnemu vyjadrovaniu ani nerozumeli, miešajú sa tam aj bohovia iní. Všetko potrebné aj keď v podobenstvách, i predefinované zákony sú v NZ a vyjadreniach a skutkoch Ježiša Krista.

    Kdyby sem nepřišli ti dva náboženští manažéři Cyril s Metodem, tak jste měl klid.

  • Ogar Valach
    upravené Tue 25 Oct 2022 #345->

    Modi povedal/-a: mám problém s tým, že na tartárii pri opise toho, z čoho sa skladá človek, používajú aj výraz duša, ale v celkom inom význame. Pritom nie je jasné, čo pod výrazom duša myslia.

    Ak má väčšina ľudiny dušu, teda nejakú nesmrteľnú podstatu, ktorá po smrti nezaniká, ale ktorá je utvorená len v rámci 12-rozmernej hry, ktorú hráme, je správne označovať našu živatmu, čo je nesmrteľná podstata na úplne inej úrovni, na úrovni nad všetkými hrami, rovnakým pojmom?

  • dum povedal/-a: Boh a Hospodin Boh je len do vyhnania z raja. Ďalej už je v SZ len Hospodin.

    Sám sebe dokazuješ, že veríš nezmyslom na základe mylných predpokladov, ale nie a nie to uvidieť. Zvláštne.

  • R
    upravené Tue 25 Oct 2022 #347->

    @Ogar Valach povedal/-a:

    dum povedal/-a: Boh a Hospodin Boh je len do vyhnania z raja. Ďalej už je v SZ len Hospodin.

    Sám sebe dokazuješ, že veríš nezmyslom na základe mylných predpokladov, ale nie a nie to uvidieť. Zvláštne.

    @dum povedal/-a:

    @Ogar Valach povedal/-a:

    dum povedal/-a: Boh a Hospodin Boh je len do vyhnania z raja. Ďalej už je v SZ len Hospodin.

    Sám sebe dokazuješ, že veríš nezmyslom na základe mylných predpokladov, ale nie a nie to uvidieť. Zvláštne.

    Nie sú to nezmysly ani mylné predpoklady, to je tvoja optika a raz to zistíš. Podarilo sa ti útočne vyštvať aj Jardoba, Michaelu a ďalších ktorí boli dosť blízko skutočnej pravde (nevravím o KSB), nech sa páči ďalej. Nazvi si potom toto už pomaly tvoje fórum KSB napríklad Ogar fórum SAV.

    Kdo rozhoduje o tom, co je skutečná pravda. Ty?

  • Ogar Valach
    upravené Tue 25 Oct 2022 #348->

    dum povedal/-a: Podarilo sa ti útočne vyštvať aj Jardoba, Michaelu a ďalších ktorí boli dosť blízko skutočnej pravde (nevravím o KSB)

    Nikoho som nevyštval, vyštvali sa sami. V tomto vlákne si ty ten, kto tlačí svoje videnie sveta, aj keď je úplne jasné, že sa mýli. Si dokonca taký zanietený (zámerne nepíšem sfanatizovaný), že aj obyčajné mínusko, alebo jemné poukázanie na to, že si sám protirečíš, ťa dokáže vyviesť z miery. Svoj pohľad na svet si v tomto vlákne ukázal viac než dostatočne a každému je jasné z čoho vychádzaš. Tvoje videnie sveta veľmi dobre chápem, ale nezdieľam ho. Netreba tlačiť na pílu. Skús si dať pár dní pauzu a možno zistíš, že nie každý sa na veci musí pozerať tak ako ty. Teraz si zanietený, pretože je to pre teba nové veľké poznanie. Som presvedčený, že za desať rokov sa už na to budeš dívať inak a sám začneš vidieť nedokonalosti a omyly vo svojom súčasnom videní. Lenže to nevadí. Toto je skrátka tvoja vývojová etapa, ktorá sa asi nedá preskočiť a pevne verím, že ťa povedie k hlbšiemu poznaniu. Je to tak v poriadku. Myslím to v dobrom.

  • d
    dum
    upravené Wed 26 Oct 2022 #349->

    @Rusofil povedal/-a:

    @Ogar Valach povedal/-a:

    dum povedal/-a: Boh a Hospodin Boh je len do vyhnania z raja. Ďalej už je v SZ len Hospodin.

    Sám sebe dokazuješ, že veríš nezmyslom na základe mylných predpokladov, ale nie a nie to uvidieť. Zvláštne.

    @dum povedal/-a:

    @Ogar Valach povedal/-a:

    dum povedal/-a: Boh a Hospodin Boh je len do vyhnania z raja. Ďalej už je v SZ len Hospodin.

    Sám sebe dokazuješ, že veríš nezmyslom na základe mylných predpokladov, ale nie a nie to uvidieť. Zvláštne.

    Nie sú to nezmysly ani mylné predpoklady, to je tvoja optika a raz to zistíš. Podarilo sa ti útočne vyštvať aj Jardoba, Michaelu a ďalších ktorí boli dosť blízko skutočnej pravde (nevravím o KSB), nech sa páči ďalej. Nazvi si potom toto už pomaly tvoje fórum KSB napríklad Ogar fórum SAV.

    Kdo rozhoduje o tom, co je skutečná pravda. Ty?

    Ja nie. A Ježiš mu povedal: Ja som cesta i pravda i život; nikto neprijde k Otcovi, len skrze mňa.

  • Ogar Valach
    upravené Tue 25 Oct 2022 #350->

    dum povedal/-a: Tvoj antikristizmus je taktiež zanietený.

    Asi som ti stúpil na kurie oko, keď si si kvôli tomu vymyslel neexistujúce slovo.

    dum povedal/-a: Boh a Hospodin Boh je len do vyhnania z raja. Ďalej už je v SZ len Hospodin.

    V novom zákone je to ten prvotný Boh, ktorý stvoril nás zo slova? Lenže to nie je boh nosatých a ušatých, ktorých utvoril hospodin/jehova. Ku komu teda Ježiš hovoril, ak nie k nim? Nevidíš ten rozpor? Nejako sa nám motáš a celé je to o tom, že nechceš vidieť, že sú v Biblii dvaja rôzni B/bohovia. Jeden najvyšší Stvoriteľ, ktorý tvoril zo slova, a potom nižšia bytosť, ktorá utvárala z toho, čo už bolo stvorené. Stále tu omieľaš učenie určené nosatým a ušatým, ktorí ho odmietli. Lenže čo s tým máme my? Prestaň byť vychcaný a miešať jedno cez druhé za účelom zmätenia a pretlačenia svojho svetonázoru. Vidíš, pritvrdil si, pritvrdil som sa ja. Chceš pokračovať?

  • Ogar Valach
    upravené Tue 25 Oct 2022 #351->

    @dum, moc to prežívaš a strácaš nervy. Dám ti týždeň pokoj a nebudem tvoje komentáre hodnotiť ani na ne reagovať. Oddýchni si a získaj nadhľad. Nech sa ti darí. ;)

  • Ogar Valach
    upravené Tue 25 Oct 2022 #352->

    dum povedal/-a: Napísal som ti že tvoja vonkajšia identita je riadne vychcaná a potom som to zmazal, nechcel som to hrotiť. Ako vidím chytil si sa toho a vraciaš mi to.

    Posledná reakcia: Vymazal si to až potom, čo som si ho prečítal a už som sa k nemu nevracal. Smola.

  • Množstvo podnetov k zamysleniu v súvislosti s Ježišom Kristom nájdete v prvej časti filmu Zeitgeist (Duch doby) z roku 2007 od 0:09:27 (zapnite si české titulky).

  • @Ogar Valach povedal/-a:

    Modi povedal/-a: mám problém s tým, že na tartárii pri opise toho, z čoho sa skladá človek, používajú aj výraz duša, ale v celkom inom význame. Pritom nie je jasné, čo pod výrazom duša myslia.

    Ak má väčšina ľudiny dušu, teda nejakú nesmrteľnú podstatu, ktorá po smrti nezaniká, ale ktorá je utvorená len v rámci 12-rozmernej hry, ktorú hráme, je správne označovať našu živatmu, čo je nesmrteľná podstata na úplne inej úrovni, na úrovni nad všetkými hrami, rovnakým pojmom?

    Skúsim to najprv bez pojmov/termínov. Vieme o týchto častiach, z ktorých sa skladá ľudská entita:
    1. To čo možno nazvať: Nesmrteľné vedomie, skutočné JA, Božia iskra, ktoré sú nestvorené a večne existujúce, existovali aj existujú mimo túto "hru", mimo tento stvorený svet.
    2. Hrubohmotné telo, ktoré normálne vidíme očami, ktoré sa rodí z iného človeka a neskôr zomiera a rozkladá sa.
    3. Jemnohmotné telo, ktoré je očami neviditeľné, a ktoré nehynie ani po smrti hrubohmotného tela, ale kedže je jemnoHMOTNÉ, tak existuje len v rámci tejto "hry", v rámci stvoreného sveta. Mimo hmotný svet neexistovalo a neexistuje. Toto jemnohmotné telo je nositeľom individuálnej psychiky človeka, nositeľom jeho osobnosti, je nositeľom ľudskej identity, ktorá je len dočasná.

    Zabudol som na niečo? Aký je podľa SAV rozdiel medzi duchom a dušou? (toto by som potreboval zistiť, aby som mohol usúdiť, či to premenovanie z troch na štyri zložky malo zmysel)

    Rôzne filozofie nazývajú tieto tri zložky po svojom. Niekedy tými istými termínmi, len prehodenými, čo vytvára chaos. Aj tu občas vidno, že niekto používa termín duša ako duch, a termín duch ako duša.

  • Ako tomu rozumiem ja , teda ohľadne termínov duch a duša. S dušou sa rodíme je nesmrteľná. Duch - toho si každý buduje sám spôsobom konania a správania sa v živote. Veď sa aj hovorí v zdravom tele zdravý duch.Ludí ktorí majú velkého ducha cítiť na diaľku. Všetci to dokážu , niekto viac niekto menej , vnímať.

  • Modi povedal/-a: Aj tu občas vidno, že niekto používa termín duša ako duch, a termín duch ako duša.

    Slovo psýché pochází z řečtiny a do češtiny se překládá jako duše. My jsme si zvykli na představu, že ta duše je schopná nějaké samostatné existenci po smrti. Dokážeme mít takovou představu i se slovem psychika? Je možné, aby psychika přežívala po smrti mozku? Já myslím že ne. Podle mého názoru duše (psychika) po smrti umírá a zůstává jen nesmrtelný a věčný duch.

  • @orimak1 povedal/-a:
    Ako tomu rozumiem ja , teda ohľadne termínov duch a duša. S dušou sa rodíme je nesmrteľná. Duch - toho si každý buduje sám spôsobom konania a správania sa v živote. Veď sa aj hovorí v zdravom tele zdravý duch.Ludí ktorí majú velkého ducha cítiť na diaľku. Všetci to dokážu , niekto viac niekto menej , vnímať.

    Náboženské bláboly. U starých Slovanů duše - znamenala dech, dýchání.

  • Napríklad príslovia a porekadlá:

    • v zdravom tele, zdravý duch... (ochorieť a vyzdravieť môže len pominuteľné, t.j. telo a psychika. T.j. duch je tu vnímaný ako psychika, nie ako večné Ja)
    • zdes ruskij duch, zdes rusoj pachnet ; podobne aj kolektívna atmosféra na nejakom mieste sa označuje ako duch... "Vládol tam duch spolupatričnosti a ľudskosti" (toto je narážka na prítomnosť egregorov, čo je nie individuálny ale kolektívny duch, t.j. kolektívna psychika, t.j. jemnohmotný útvar, nie večné nehmotné JA).

    Na druhú stranu, čo sa týka kresťanstva, tak to používa pojem "duša" naopak... "Upísať dušu diablovi" - kšeftovať možno len s materiálnymi vecami, kšeftovať s nemateriálnym večným JA nie je možné. Božia iskra - to čo z Boha vyjde sa doň aj vráti. Božia iskra patrí jedine Bohu, s tým sa obchodovať nedá... Ale obchodovať s materiálnymi pominuteľnými vecami sa dá... Psychika je ako jemnohmotná košeľa... Ak ju JA opustí, tak z nej odíde život, zostane len "hologram", duch-biorobot bez živého vedomia.
    Korán hovorí, že duch vzniká z ohňa (anjeli mali byť vytvorení z ohňa), a tak je pochopiteľné, že sa nakoniec aj do ohňa vracia na recykláciu. Tak ako telo sa rodí z minerálov zeme a nakoniec sa v zemi recykluje. Preto zrejme je aj tá kresťanská predstava, že duše čaká pekelný oheň. Recyklácia. Lenže v kresťanstve sa pod dušou v zamlčaní myslí duch, t.j. psychika, nie večné JA. A bežný človek tak ďaleko nedovidí, ale stotožňuje sa so svojim telom (materialisti) a v lepšom prípade aj s psychikou (veriaci v posmrtný život). Preto kresťanské hrozby o pekle berie vážne. Lenže v ohni sa recyklujú už mŕtve veci bez vedomia. Večné JA v nich už nie je. Vnímanie, život, v nich už nie je... To je už niekde inde.

  • Atom
    upravené Thu 27 Oct 2022 #359->

    Modi povedal/-a: "Upísať dušu diablovi"

    Tady to chápu jinak: prodat věčné, čili duši za pomíjivé čili materiální. je to docela vtipný a výstižný popis, duše (nehmotné rozhodovací centrum, subjekt) za krátkodobé uspokojení si způsobí dlouhé období potíží utrpení co reakci životních okolností - někdo se zadluží a pak o všechno přijde třeba i o dům (hodně sedí příměr čert = žid). Osobně považuji stvořený vesmír za bezodpadový, čili duše nezmizí a neustále se účastní stvořeného života v různých úrovních, čili věčné zatracení není, to je jenom snaha vést vše do extrému a strašit ovečky. Bůh neustále nabízí duši cestu k dobru, cestu ven ze způsobených si potíží, nicméně duše musí postupně odpracovat co natropila (to je další podmínka bez-odpadovosti vesmíru) - Bůh nabízí cestu k odpracování takovou, aby při růstu morálky byl zabezpečen alespoň minimální psychický komfort, často se duše udržuje v utrpení díky pýše.

    Ten příměr upsat duši ďáblu, je vlastně příměr o morálním rozhodování duše:
    1.nelidské rozhodnutí vedoucí k materiálnímu zisku a dělající ze světa peklo
    2.lidské rozhodnutí vedoucí k božímu k království na zemi

  • Platónova demokracia [Tartária]:
    "Védická doktrína stojí na postuláte, že DRUHY SÚ NA SVOJU ÚLOHU OD PRVOPOČIATKU STVORENÉ DOKONALE, VYVÍJA SA IBA DUCH, KTORÝ POSTUPNE – z nižšej inkarnácie na vyššiu inkarnáciu – MENÍ „VOZIDLO“ (teda fyzické telo)."

  • Ogar Valach
    upravené Sat 12 Nov 2022 #361->

    mih povedal/-a: Inak, to, že autor evidentne nechápe rozdiel medzi KSB, VP ZSSR, Mrtvou vodu na jednej strane a činnosťou Pjakina na strane druhej, svedčí o tom, že prinajmenšom v tejto oblasti mu chýba schopnosť chápať širšie súvislosti. Alebo je to zámerná diskreditácia. Tak alebo tak. Ale to len tak na okraj, aby boli jasné pojmy, o ktorých sa bavíme.

    Áno, v článku to je. Lenže to vôbec nie je podstatné.

    Valerij Piakin je hlavným predstaviteľom VP ZSSR a Mŕtva voda je prvou a hlavnou knihou KSB, takže vo vyjadrení v článku nie je najmenší rozpor. KSB nie je zďaleka také rozšírené a ani významné, aby každý presne chápal jemné nuancie toho čo, prečo, ako a kedy, tak ako my. So schopnosťou chápať širšie súvislosti to nemá vôbec nič spoločné (nefandime si, že KSB znamená viac než v skutočnosti znamená).

    Podstatou zdelenia je predostretý védický pohľad na vývoj druhov a vteľovanie ducha z pohľadu Tartárie. Tento pohľad tu prakticky nezaznel a patrí do tohto vlákna, v ktorom sa rozoberali rôzne pohľady na problematiku.

Táto diskusia bola uzavrená.