Slovanstvo a védizmus

17810121315

Komentáre

  • R
    upravené Wed 27 Jul 2022 #272->

    @Kancelar povedal/-a:

    @Ogar Valach povedal/-a:
    Atom zase klame. Od KSB dogmatika nenávidiaceho Slovanov som nič iné neočakával. Zbytočné reagovať. Diskusia v minulosti nemala zmysel. Aby mu ľudia nežrali tie jeho lži a špinenie našich predkov, mali by si prečítať Míny a nedostatky KSB, Neskáčte na lep všelijakým Atomom a Jurom11, pretože je to nebezpečné.

    Lži o tom, že sme zišli z cesty a že naša koncepcia bola neživotaschopná, šíria len promoslimskí KSB dogmatici (Bože odpusť im, lebo nevedia čo činia).

    kde si na to prisiel v Atomovom prispevku? Toto?

    Satan může být důsledkem chyb Slovanské kultury a mohl to být nějaký žrec, co se dal "na temnou stranu". Dají se najít matrice, které to naznačují a zapadá tam i Atlantida.

    To su domnienky, kedze s istotou mozme povedat, ze nemame dostupne informacie co sa dialo v tej dobe, z ktorej sa nam zachovali len povesti.

    Ty tenhleten útok proti Slovanům považuješ za domněnku? Satan důsledkem chyb Slovanské kultury? To je nonsens. Takhle si s.át do vlastního hnízda se jen tak nevidí.
    My žádné nepřátele nepotřebujeme, zničíme se sami!

  • Ogar Valach
    upravené Thu 28 Jul 2022 #274->

    @Vlad i mir povedal/-a:
    nestačilo ešte? Stále dokola o tom, že KSB je protislovanské, že sú tam míny atď. Tvoje úvahy sú vždy v poriadku a Atomove nie? Veď nikto nie je proti tomu, aby si sem napísal niečo normálne, častokrát sú to aj podnetné veci, čo ale následne zneguješ svojím (ako ty rád používaš) dogamitckým pohľadom o svojej neomylnosti, o neomylnosti slovanov apod. Nikto tu asi nevníma slovanov (nás) negatívne, nemusíš ich brániť. Na druhej strane sme tu na KSB fóre, tak sa nečuduj, že niekto má KSB aj naštudované a vyjadruje sa podľa toho. No a na záver - nie sme tu predsa malé deti a ty nie si náš žrec, či?

    1. Naši predkovia neboli neomylní, ale špiniť ich nejakými prívržencami alaha / elohima nenechám bez povšimnutia. Lži priamo z KSB o našich predkoch boli vyvrátené a VP ZSSR usvedčený z toho, že je v tejto otázke nekompetentný, pretože vychádza iba z vybraných zahraničných zdrojov, pričom existuje mnoho iných, našich aj zahraničných, ktoré objektívne ukazujú, že to bolo inak.
    2. Atom a Jura11 pravidelne na nás a našich predkov útočia. Ich úvahy buď vychádzajú zo lží priamo v KSB, ktoré sme tu už rozoberali, alebo sú to vyslovené provokácie ako s tým satanom. Takýto si diskusiu nezaslúžia. Že títo dvaja nie sú Slovania je jasné, pretože ak nimi aj boli, týmito útokmi a špinením nimi prestali byť. Sú to zradcovia. Ak Slovanmi nikdy neboli, sú to nepriatelia.
    3. Nie som neomylný, ale keď vidím, čo stvárajú KSB dogmatici, musím sa ohradiť. Že často upozorňujem na míny a nedostatky v KSB? Preto, že sa neustále prejavujú práve prostredníctvom týchto KSB dogmatikov. Takže keď nestačí raz, treba na to upozorniť znovu a znovu a znovu... Názor si má urobiť každý sám, takže tvoja pripomienka o malých deťoch je mimo. Niekedy mi síce naozaj pripadáte ako malé deti, ako aj v tomto prípade, keď treba vysvetľovať úplne základné veci. Atom zaútočí na Slovanov, ja sa ohradím, ale pre niektorých tu som stále zlý iba ja. Ako v prípade s Boletusom. On napriamo prejavil fašizmus v sebe, ja som vás vysmial, že ste to nevideli, a zrazu Boletus bol v pohode a zase som bol riešený iba ja. Takže áno, niekedy ste naozaj ako malé deti, lenže ja k vám pristupujem ako k dospelým. Asi vám vadí, že vám dávam najavo, že niekedy nechápete základné veci a požadujem od vás, aby ste už konečne dospeli.
    4. KSB mám dostatočne naštudované a prax ukazuje, že jej často rozumiem lepšie ako miestna smotánka. Dokonca sa mi podarilo usvedčiť Atoma zo lži, za čo ma buzerovali aj správcovia. Takže KSB dogmatici klamú, nechápu vlastné učenie, ale problém som pre niektorých stále iba ja. Už ste s tým trápni.
  • @jardob povedal/-a:
    Tiež sa mi približne v rovnakom čase, ako vznikla úvaha vyššie o GP, preháňali hlavou podobné myšlienky. A stretávam sa u niektorých kolegov z KSB s rôznymi názormi na otázku GP.

    Toto som napísal nedávno na inom mieste.

    Ktovie, či nie je chybou, že GP vnímame ako tím ľudí... 22 hierofantov, ako v Egypte. Veď zlé metódy a zlé činy vychádzajú zo zlého srdca, zo zlého DUCHA. Riadenie HNR môže mať viac vrstiev, viac hierarchii. Nemusí to byť len o hierarchii Boh-GP-ľudstvo. Môže tam byť tých vrstiev viac. Napadlo mi to práve v súvislosti s Ratnikovom, ako krásne v knihe PSÍ VOJNY hovorí o svojej činnosti v KGB, ako využívali kanál s astrálnymi bytosťami na zaistenie strategickej bezpečnosti Ruska. Tieto bytosti zohrávali rolu pozitívnych bytostí v riadení HNR. A určite sú aj negatívne bytosti astrálneho typu, ktoré majú destabilizačnú úlohu. Napr. slobodomurári sa klaňajú luciferovi, v určitom vysokom stupni zasvätenia ich Luciferovi predstavia, dovtedy ich k tomu nepriamo pripravujú. Lucifer môže byť tiež bytosť, "autorský kolektív duchov", alebo egregor, ktorý plní negatívnu úlohu v riadení na Zemi.

    Z hľadiska bezpečnosti riadenia by bolo určite vhodnejšie, ak by si tento duch vždy vyberal skupiny vnímavých a riadiaco schopných ľudí, v minulosti žrecov-hierofantov, neskôr okultistov a z nich si robil svoj nástroj riadenia. Ak jeden nástroj zlyhá, vytvorí si iný... (Bolo by to pre nich bezpečnejšie, než keby GP boli smrteľní ľudia). Momentálne používa satanistické okultné "elity". A rozhodne nemá problém s tým, že by neprežil v globálnej katastrofe. Ten strach môžu mať len ľudia, nie duchovia.

    Preto môže byť chybou, ak sa silám dobra podarí dostať do prevahy nad riadením satanistov, a hneď z toho usudzujeme, Putin sa dohodol z GP, GP dal Putinovi Carte Blanche, t.j. GP je situačný spojenec, GP je dočasne dobrý...

    Vôbec to nemusí byť o tom. Ten, koho považujeme za GP môže byť astrálna bytosť, a ľudské riadiace centrá používa len ako svoje prechodné nástroje, ktorým dáva znalost a posilňuje ich tak voči zvyšku sveta.

    To je ale Božie dopustenie. Potom je tu aj riadenie HNR cez kanály, s akými pracovala KGB v prípade Ratnikova. A takýchto pozitívnych vplyvov môže byť množstvo. Putin svoje znalosti určite nemá od GP. Ani Stalin ich od GP nemal. Skrátka, Boh sa postaral.

    Mozno teraz budem, za kacira, ale ak entita ako GP existuje, tak potom bude fungovat ako kurator ludskeho projektu. Nemyslim, ze Boh/HNR funguje v rezime dobry, Satan zly. HNR/Boh z podstaty definicie by nemohol dovolit existenciu Satana/zla len preto, lebo je zly. Musi mat svoju ulohu vo velkej scheme veci (a teraz uz asi znejem ako slobodomurar) a preto jeho pritomnost na Zemi ma svoj zmysel. Aky? To neviem. Lucifer ako Svetlonos nieje Satanom, Lucifer ma prinasat poznanie. M.P.Hall vo svojej tlustej knihe vyslovil myslienku, ze Velky Pokusitel ma svoju ulohu Pokusitela a je to desivy demon, ale ak mu clovek odola, meni sa na najlaskavejsieho anjela, pretoze si presiel jeho tazkou skuskou (a samozrejme, prinesie ti dalsiu). Pamatate na film Diablov advokat a jeho zaver? Dualizmus a schematicke delenie na dobro/zlo je uz podla mna prekonanym pohladom, ved predsa co je pre jedneho dobro, pre druheho moze byt utrpenie. Vsetci pani z vyssich sfer tu pracuju podla svojho zadania od HNR. Nemali by sme ich kvoli tomu nenavidiet.

    Ale toto vsetko je len moj momentalny nazor.

  • R
    upravené Sat 30 Jul 2022 #277->

    @Kancelar povedal/-a:

    @jardob povedal/-a:
    Tiež sa mi približne v rovnakom čase, ako vznikla úvaha vyššie o GP, preháňali hlavou podobné myšlienky. A stretávam sa u niektorých kolegov z KSB s rôznymi názormi na otázku GP.

    Toto som napísal nedávno na inom mieste.

    Ktovie, či nie je chybou, že GP vnímame ako tím ľudí... 22 hierofantov, ako v Egypte. Veď zlé metódy a zlé činy vychádzajú zo zlého srdca, zo zlého DUCHA. Riadenie HNR môže mať viac vrstiev, viac hierarchii. Nemusí to byť len o hierarchii Boh-GP-ľudstvo. Môže tam byť tých vrstiev viac. Napadlo mi to práve v súvislosti s Ratnikovom, ako krásne v knihe PSÍ VOJNY hovorí o svojej činnosti v KGB, ako využívali kanál s astrálnymi bytosťami na zaistenie strategickej bezpečnosti Ruska. Tieto bytosti zohrávali rolu pozitívnych bytostí v riadení HNR. A určite sú aj negatívne bytosti astrálneho typu, ktoré majú destabilizačnú úlohu. Napr. slobodomurári sa klaňajú luciferovi, v určitom vysokom stupni zasvätenia ich Luciferovi predstavia, dovtedy ich k tomu nepriamo pripravujú. Lucifer môže byť tiež bytosť, "autorský kolektív duchov", alebo egregor, ktorý plní negatívnu úlohu v riadení na Zemi.

    Z hľadiska bezpečnosti riadenia by bolo určite vhodnejšie, ak by si tento duch vždy vyberal skupiny vnímavých a riadiaco schopných ľudí, v minulosti žrecov-hierofantov, neskôr okultistov a z nich si robil svoj nástroj riadenia. Ak jeden nástroj zlyhá, vytvorí si iný... (Bolo by to pre nich bezpečnejšie, než keby GP boli smrteľní ľudia). Momentálne používa satanistické okultné "elity". A rozhodne nemá problém s tým, že by neprežil v globálnej katastrofe. Ten strach môžu mať len ľudia, nie duchovia.

    Preto môže byť chybou, ak sa silám dobra podarí dostať do prevahy nad riadením satanistov, a hneď z toho usudzujeme, Putin sa dohodol z GP, GP dal Putinovi Carte Blanche, t.j. GP je situačný spojenec, GP je dočasne dobrý...

    Vôbec to nemusí byť o tom. Ten, koho považujeme za GP môže byť astrálna bytosť, a ľudské riadiace centrá používa len ako svoje prechodné nástroje, ktorým dáva znalost a posilňuje ich tak voči zvyšku sveta.

    To je ale Božie dopustenie. Potom je tu aj riadenie HNR cez kanály, s akými pracovala KGB v prípade Ratnikova. A takýchto pozitívnych vplyvov môže byť množstvo. Putin svoje znalosti určite nemá od GP. Ani Stalin ich od GP nemal. Skrátka, Boh sa postaral.

    Mozno teraz budem, za kacira, ale ak entita ako GP existuje, tak potom bude fungovat ako kurator ludskeho projektu. Nemyslim, ze Boh/HNR funguje v rezime dobry, Satan zly. HNR/Boh z podstaty definicie by nemohol dovolit existenciu Satana/zla len preto, lebo je zly. Musi mat svoju ulohu vo velkej scheme veci (a teraz uz asi znejem ako slobodomurar) a preto jeho pritomnost na Zemi ma svoj zmysel. Aky? To neviem. Lucifer ako Svetlonos nieje Satanom, Lucifer ma prinasat poznanie. M.P.Hall vo svojej tlustej knihe vyslovil myslienku, ze Velky Pokusitel ma svoju ulohu Pokusitela a je to desivy demon, ale ak mu clovek odola, meni sa na najlaskavejsieho anjela, pretoze si presiel jeho tazkou skuskou (a samozrejme, prinesie ti dalsiu). Pamatate na film Diablov advokat a jeho zaver? Dualizmus a schematicke delenie na dobro/zlo je uz podla mna prekonanym pohladom, ved predsa co je pre jedneho dobro, pre druheho moze byt utrpenie. Vsetci pani z vyssich sfer tu pracuju podla svojho zadania od HNR. Nemali by sme ich kvoli tomu nenavidiet.

    Ale toto vsetko je len moj momentalny nazor.

    @Kancelar povedal/-a:

    @jardob povedal/-a:
    Tiež sa mi približne v rovnakom čase, ako vznikla úvaha vyššie o GP, preháňali hlavou podobné myšlienky. A stretávam sa u niektorých kolegov z KSB s rôznymi názormi na otázku GP.

    Toto som napísal nedávno na inom mieste.

    Ktovie, či nie je chybou, že GP vnímame ako tím ľudí... 22 hierofantov, ako v Egypte. Veď zlé metódy a zlé činy vychádzajú zo zlého srdca, zo zlého DUCHA. Riadenie HNR môže mať viac vrstiev, viac hierarchii. Nemusí to byť len o hierarchii Boh-GP-ľudstvo. Môže tam byť tých vrstiev viac. Napadlo mi to práve v súvislosti s Ratnikovom, ako krásne v knihe PSÍ VOJNY hovorí o svojej činnosti v KGB, ako využívali kanál s astrálnymi bytosťami na zaistenie strategickej bezpečnosti Ruska. Tieto bytosti zohrávali rolu pozitívnych bytostí v riadení HNR. A určite sú aj negatívne bytosti astrálneho typu, ktoré majú destabilizačnú úlohu. Napr. slobodomurári sa klaňajú luciferovi, v určitom vysokom stupni zasvätenia ich Luciferovi predstavia, dovtedy ich k tomu nepriamo pripravujú. Lucifer môže byť tiež bytosť, "autorský kolektív duchov", alebo egregor, ktorý plní negatívnu úlohu v riadení na Zemi.

    Z hľadiska bezpečnosti riadenia by bolo určite vhodnejšie, ak by si tento duch vždy vyberal skupiny vnímavých a riadiaco schopných ľudí, v minulosti žrecov-hierofantov, neskôr okultistov a z nich si robil svoj nástroj riadenia. Ak jeden nástroj zlyhá, vytvorí si iný... (Bolo by to pre nich bezpečnejšie, než keby GP boli smrteľní ľudia). Momentálne používa satanistické okultné "elity". A rozhodne nemá problém s tým, že by neprežil v globálnej katastrofe. Ten strach môžu mať len ľudia, nie duchovia.

    Preto môže byť chybou, ak sa silám dobra podarí dostať do prevahy nad riadením satanistov, a hneď z toho usudzujeme, Putin sa dohodol z GP, GP dal Putinovi Carte Blanche, t.j. GP je situačný spojenec, GP je dočasne dobrý...

    Vôbec to nemusí byť o tom. Ten, koho považujeme za GP môže byť astrálna bytosť, a ľudské riadiace centrá používa len ako svoje prechodné nástroje, ktorým dáva znalost a posilňuje ich tak voči zvyšku sveta.

    To je ale Božie dopustenie. Potom je tu aj riadenie HNR cez kanály, s akými pracovala KGB v prípade Ratnikova. A takýchto pozitívnych vplyvov môže byť množstvo. Putin svoje znalosti určite nemá od GP. Ani Stalin ich od GP nemal. Skrátka, Boh sa postaral.

    Mozno teraz budem, za kacira, ale ak entita ako GP existuje, tak potom bude fungovat ako kurator ludskeho projektu. Nemyslim, ze Boh/HNR funguje v rezime dobry, Satan zly. HNR/Boh z podstaty definicie by nemohol dovolit existenciu Satana/zla len preto, lebo je zly. Musi mat svoju ulohu vo velkej scheme veci (a teraz uz asi znejem ako slobodomurar) a preto jeho pritomnost na Zemi ma svoj zmysel. Aky? To neviem. Lucifer ako Svetlonos nieje Satanom, Lucifer ma prinasat poznanie. M.P.Hall vo svojej tlustej knihe vyslovil myslienku, ze Velky Pokusitel ma svoju ulohu Pokusitela a je to desivy demon, ale ak mu clovek odola, meni sa na najlaskavejsieho anjela, pretoze si presiel jeho tazkou skuskou (a samozrejme, prinesie ti dalsiu). Pamatate na film Diablov advokat a jeho zaver? Dualizmus a schematicke delenie na dobro/zlo je uz podla mna prekonanym pohladom, ved predsa co je pre jedneho dobro, pre druheho moze byt utrpenie. Vsetci pani z vyssich sfer tu pracuju podla svojho zadania od HNR. Nemali by sme ich kvoli tomu nenavidiet.

    Ale toto vsetko je len moj momentalny nazor.

    Tento názor odporuje názoru autorského kolektivu KSB.

  • d
    dum
    upravené Sat 30 Jul 2022 #278->

    Satan a spol. boli spočiatku pozitívni, boli stvorení Pozitívnym Bohom, boží synovia. Zvolili si vlastnou vôľou a voľbami experiment a aktiváciu pádu, opačného smerovania od Boha, experiment vlastnej pseudotvorby. Boh to predsa mohol zaraziť hneď v zárodku. No kvôli poznaniu, poučeniam, rozlíšeniu a porovnaniu obidvoch antagonistických stavov dovolil experiment dočasne ilustrovať v procese a čase. Páni z "vyšších" sfér majú dočasné dovolenie ,bojovať,pracovať proti Bohu' (Pjakin). Ak niekto relatívny aktivuje niečo zo stavu do procesu, tak to musí prebehnúť a skončiť.

  • Ogar Valach
    upravené Sat 30 Jul 2022 #279->

    Vždy záleží na tom, z akej úrovne sa na to pozeráme. Ak z pohľadu absolútna - singularity, potom existuje iba láska a dobro. Stvoriteľ je láskavý a dobrý. Okrem neho neexistuje nič a dualita je len ilúzia slúžiaca na to, aby prostredníctvom ním stvoreného spoznal/zažil sám seba.

    Ak sa na to pozeráme z pohľadu relativity - duality, potom všetko musí mať svoj protipól. Ak nie je nízke, ako pochopíme čo je vysoké? Ak nie je studené, ako pochopíme čo je teplé? Aby sme mohli pochopiť a prejaviť dobro, musí existovať a prejavovať sa zlo.

    Je teória, že Stvoriteľ stvoril, alebo nechal vyvinúť sa reptiliánov, pretože Slovania 750 tisíc rokov stagnovali v duchovnom vývoji (čiže žili správne, tak ako sa má, ale prestali napredovať). Aby dostali impulz k ďalšiemu vývoju, prišli mimoriadne inteligentní, ale bezcitní nepriatelia na vesmírnej úrovni. Či je to tak neviem.

    Potom tu máme dva prístupy, o ktorých netuším ako to je. Prvý je, že Stvoriteľ všetko stvoril dokonalé a že aj tí najväčší ničomníci nakoniec dôjdu k poznaniu a vrátia sa k Stvoriteľovi všetkého a všetkých. A potom je tu iný prístup, že sa veľa skúša a nepodarky sa likvidujú. Nepodarky nemusí likvidovať sám Stvoriteľ, ale jemu podriadené hierarchie, ktoré sa učia a skúšajú nové veci. A aj my to tak robíme. Niekto opravuje nepodarené, niekto nepodarené zahodí a začne odznova. Preto je možné, že obidva prístupy sú platné, ale záleží na úrovni. Že napríklad Stvoriteľ nič nelikviduje, ale podriadené hierarchie, ktoré majú tiež právo tvoriť, nepodarky nielen opravujú, ale aj likvidujú. A to sa môže týkať celých vesmírov. Najvyšší Stvoriteľ nemusel priamo stvoriť vesmír, v ktorom žijeme. A tvorca určuje pravidlá hry. Preto je možné, že aj keď niečo platí na absolútnej úrovni, nemusí to platiť priamo na relatívnej úrovni. Dúfam, že som sa vyjadril dostatočne zrozumiteľne.

  • d
    dum
    upravené Sat 30 Jul 2022 #280->

    Stvoriteľ- Absolútny nielenže stvoril ale neustále tvorí- pozitívne entity (mysle, duchov, duše,) ktoré umiestňuje do pozitívnych tiel, planét, sústav, galaxií, dimenzií. Sú relatívne dokonalé, nie Absolútne dokonalé pretože sú stvorené. V minulosti niektoré z týchto entít sa rozhodli robiť to čo Boh ale na opačných princípoch (uviedol som hore). Na "okraji" multivesmíru si vytvorili vlastný vesmír aj mínusové dimenzie (ak zoberieme tvorbu Boha ako plusovú.). Ich tvorba a výstupy je tvorba relatívna k relatívnemu (takže dočasná), Božia Tvorba je relatívna k Absolútnemu (večná). Naša planéta je na "hranici plus a mínus", koexistujú tu aj zlo aj dobro spolu (aj čo sa týka dvoch konštrukcií v človeku (pravá myseľ a ego)....Z tých najväčších "ničomníkov" už niektorí k poznaniu došli, navrátili sa, niektorí nie.

  • Ogar Valach
    upravené Sat 30 Jul 2022 #281->

    K téme je aj krátky príbeh Malá duša a slnko [Liečivá energia].

    Autorom príbehu je Neale Donald Walsch, ktorý napísal sériu kníh s názvom Rozhovory s Bohom (Hovory s Bohem), v ktorých sa táto problematika rieši.

  • d
    dum
    upravené Sat 30 Jul 2022 #282->

    Čo sa týka tých večných hádok Slovania- neslovania a pod.- všetci naši predkovia, "rodičia" boli pozitívni, svetlí. Prvé civilizácie na zemi boli také lebo sa nachádzala v "plusovom" stave a procese. Na konci ,Satjajugy' sa začal pád ktorý som opísal vyššie a zem sa premiestnila do pozície "nula". Niektorí z obyvateľov "nuly", aj z prišelcov (bol voľný pohyb vo vesmíroch aj dimenziách), aktivovali procesy ktoré sa viac či menej dotýkali všetkých nasledujúcich civilizácií na planéte. Tá teória predostretá Ogarom o 750000 rokoch stagnácie Slovanov (ak sa vtedy takto volali) s tým súvzťaží, pretože po Satjajuge nastalo obdobie už nie neustáleho vzostupu ale vzostup zastavený, dobiehajúci, prechodné obdobie stagnácie a následného zostupu a pádu. Ktoré entity to presne aktivovali, kde a na ktorých miestach sa môžme len domnievať. Je to desaťtisíce, státisíce až milióny rokov späť. Procesy vrcholia teraz, v ,Kalijuge.'

  • Minule som počul zaujímavú úvahu. Dajme tomu, že vznikne nová duša, prvá inkarnácia. Tá duša je dosť primitívna. Nepozná čo je láska, čo je mravnosť. Všetkému sa musí naučiť. Je naivná, chýba jej informčné zabezpečenie. Dostala fyzické telo, preto aby mohla svet poznávať, aby sa mohla učiť. Tak po niekoľkých desiatkach rokov prichádza smrť, pretože duša mladá nekonala príliš múdro, telo zhumpľovala alkagoľom, cigaretami a cocacolou. A prichádza ďalšia inkarnácia, a ďalšia .... tisíce inkarnácií, kedy sa nakopujú informácie v duši (duchu). Celý ten čas učiacu sa dušu sprevádzajú tak anjeli ako aj diabli. Anjeli a diabli sú informačné entity, ktoré boli tiež ľudia v dávnej minulosti. Občas mladej duši pomôžu, občas jej dajú príučku. Po 10 000 rokoch je duša už veľmi múdra, už dokáže vykonávať zodpovednú prácu vo vesmíre, ako napríklad riadiť Rusko :smile: To však nie je koniec ... nasledujú ďalšie reinkarnácie až po stav, kedy fyzické telo nemá čo ponúknuť duši. Dajme tomu, že chcete milión ľuďom vysvetliť určitý fakt. Navštíviť každého jedného vo fyzickom priestranstve, to je namáhavé, pritom už pri prvom pohľade vie múdra duša povedať, či jedinec je schopný prijať informáciu. Takže vyspelá duša zanecháva starý prístup šírenia informácií vo fyzickom priestranstve a začne konať čisto v priestranstve informačnom. A tam zase nastáva vývoj s podobnými krokmi ako bol v priestranstve materiálnom. Najprv sa duši nič nedarí, nikto ju nechce počúvať, ľudia odmietajú jej informáciu. Tu sa buď duša naučí ako správne pracovať v priestranstve čisto informačnom alebo vzostupuje späť do úrovne materiálnej, kde sa doučí to čo jej chýbalo. Ak sa však naučí žiť v informačnom priestranstve, tak naberá svoju silu. Duša naberá svoju silu od prvorodenia. Každá naučená informácia pridáva duši silu. Preto sa aj hovorí, že niekto má biopole 1 cm od tela a niekto 1km - tjs jeden človek dokáže ovplyvniť ľudí v okruhu 1 km. Duša konajúca v čisto informačnom prostredí môže ovplyvniť ľudí na stovky kilometrov, dokonca aj celú planétu, celú slnečnú sústavu. Možno práve tým by sa dala vyhradiť hranica medzi dušou v priestranstve materiálnom a v priestranstve informačnom. V priestranstve materiálnom, môže mať určiú maximálnu silu, ak chce ešte väčšiu informačnú silu, tak materiálne priestranstvo jej jednoducho nedovoľuje nadobudnúť takú silu. Takže keď sa chce ďalej takáto duša vyvýjať tak opúšťa priestrasntvo materálne a prechádza do priestranstva čisto informačného, kde sila duše nemá obmedzenia, má len jediné obmedzenie a to samotné množstvo informácií, ktoré duša bola schopná si osvojiť. A takto na zem nevplývajú len duše ľudí chodiacich po planéte ale aj duše ľudí prebývajúcich v čisto informačnom priestranstve - anjeli a diabli. Aj anjeli majú svoje levely. Niektorý anjel je anjelom prvý rok. Niektorý ním je už po stáročia. Od anjelov (informačných entít) môžu ľudia získavať informácie potrebné pre svoj vývoj, pre učenie sa. Tiež niektorí anjeli nadobudli už také obrovské množstvo informácií, že zaberajú celé oblasti vesmíru. Preto keď naša slnečná sústava letí vesmírom, tak sa dostáva pod vplvy rôznych informačných polí. Tu treba pochopiť, že každý anjel, duša vysokej informačnej sily v sebe obsahuje informácie. Informácie sú dvojitého druhu - tie čo tvoria a tie čo ničia. Aj jedny aj druhé sú potrebné vo vesmíre. Pretože stále je potrebné niečo nové tvoriť a stále je potrebné niečo staré zdeštruovať (zničiť). Ľudia majú tendenciu nazývať diablom informačné polia naplenené infromáciami pre ničenie starého ale to vyplýva z nepochopenia vesmíru ako celku. Stvoril Boh satana ? NIE NESTVORIL. On stvoril informačné polia slúžiace na deštrukciu nepotrebného. Takto letí naša zem vesmírom a zrazu sa dostane práve do oblasti vesmíru, kde prevládajú informácie deštrukcie. A tak sa na zemi začne očista. Všetko vadné začína chradnúť. Stvoriteľ by mohol povedať - doteraz si malo čas sa vyvýjať, teraz musíš ukázať čo v tebe je, či ešte mám do teba investovať alebo nie. A tak je duša podrobená skúškam vychádzajúcich z informačného poľa plného algoritmov pre deštrukciu nepotrebného. A tu zrazu sa príde na to, že človek si so sebou nesie zvyk fajčiť. V "diabolskom" informačnom poli je program pre deštrukciu takého zlozvyku a ten je hneď nakopnutý - človek dostane rakovinu a pomaly začína umierať. Ak sa však preberie, tak program "diablov" sa vypne. Preto aj počas kalijugy nie všetci ľudia strádajú, strádajú hlavne tí, ktorí majú v sebe niečo nepotrebné, čo už mali dávno zničiť. Tak aj GP považujem, za informačnú entitu, ktorá má svoju funkciu a prilipne sa len k tomu, kto pasuje k jej programom. Ak je človek vysoko mravný, alebo pomáha, alebo veľmi ľúbi, tak "diabol" GP nad ním nemá silu, pretože neobsahuje žiaden program, ktorého vstup je "láska". GP môže byť tak informačné pole lokálne, charakteristické pre našu planétu ako aj to môže byť informačné pole veľkosti niekoľkých slnečných sústav. Možno existujú aj iné civilizácie, ktoré bojujú na svojej planéte s informačným poľom ako je GP. Tiež je zaujímavé ako v minulosti proti sebe bojovali rôzny mágovia a tí čo prehrali povedali "naši bohovia s nami prestali hovoriť". To sa dá tiež vysvetliť tým, že počas toho ako sa dostane planéta pod vplyv silného informačného poľa deštrukcie, sa "dobrí anjeli" jednoducho držia bokom, lebo keby zasiahli, tak by aj ich zomlel nejaký deštrukčný program spolu s dušou, ktorej chceli pomôcť. Preto veľa astrálnych "konšpirátorov" tvrdí, že po roku 2012 už znova začínajú pomáhať Anjeli ľuďom - planéta sa dostala z pod vplyvu informačného poľa pleného algoritmov deštrukcie starého.

  • On stvoril informačné polia slúžiace na deštrukciu nepotrebného

    To ešte viac vysvetlím. V skutočnosti Stvoriteľ len tvorí, tak ako my tvoríme svet. Zapojíme do procesu lásku a stvoríme niečo. Napríklad dom. Ak prestaneme davať domu lásku, prestaneme sa o neho starať, tak sa postupne do neho pustí pleseň, obrastie ho tráva. Steny začnú rozbíjať korene popínavých rastlín a podobne. Tak to je aj s dušami. Ak duši dávame energiu, lásku, tak sa vyvíja. Ak lásku nemá tak upadá. A takto aj duše, ktoré sa stali anjelami a prestali dávať, dostávať lásku, sa zmenia na chladnokrvné transformačné programy, ktoré transformujú vstup - fajčenie na výstup - rakovina. Takto sa môžu z anjelov stať Satani ale je tu ešte jedna možnosť. Dajme tomu, že existuje niekde vo vesmíre priestranstvo čisto mäsožravých rastlín. Žijú tam tiež ľudia. Žijú s tými rastlinami po tisícročia. Aj tam sa nájdu duše, ktoré prejdú do priestranstva čisto informačného. Ale v ich informačnom zabezpečení bude informácia - rastliny sú zlé, lebo nás zabíjajú. Čo je pravda pre tú planétu. Takto stále naberá na sile takáto duša. Až sa stane dušou priestranstva vesmírneho. Zrazu vletí naša planéta do takejto zóny, kde je npísané "rastilny treba zabiť, lebo nás zabíjajú". A tu zraru začnú požiare po celej planéte. Ekoteroristi začnú zbrojiť proti rastlinám. Začne sa mohutne klčovať prales ..... všetky akoby nesúvisiace procesy majú ten istý činiteľ - informačný vplyv "Anjela", ktorý bol anjelom pre planétu, kde žili mäsožravé rastilny ale je Diablom pre našu planétu, ktorá mäsožrave rastliny nemá ale aj tak nám spôsobuje masívny úbytok rastlín na planéte. Takže aj Anjel môže byť pre niekoho dobrý a pre iného zlý.

  • Ladič
    upravené Sat 30 Jul 2022 #285->

    @Ogar Valach povedal/-a:
    Vždy záleží na tom, z akej úrovne sa na to pozeráme. Ak z pohľadu absolútna - singularity, potom existuje iba láska a dobro. Stvoriteľ je láskavý a dobrý. Okrem neho neexistuje nič a dualita je len ilúzia slúžiaca na to, aby prostredníctvom ním stvoreného spoznal/zažil sám seba.

    Ak sa na to pozeráme z pohľadu relativity - duality, potom všetko musí mať svoj protipól. Ak nie je nízke, ako pochopíme čo je vysoké? Ak nie je studené, ako pochopíme čo je teplé? Aby sme mohli pochopiť a prejaviť dobro, musí existovať a prejavovať sa zlo.

    Je teória, že Stvoriteľ stvoril, alebo nechal vyvinúť sa reptiliánov, pretože Slovania 750 tisíc rokov stagnovali v duchovnom vývoji (čiže žili správne, tak ako sa má, ale prestali napredovať). Aby dostali impulz k ďalšiemu vývoju, prišli mimoriadne inteligentní, ale bezcitní nepriatelia na vesmírnej úrovni. Či je to tak neviem.

    Potom tu máme dva prístupy, o ktorých netuším ako to je. Prvý je, že Stvoriteľ všetko stvoril dokonalé a že aj tí najväčší ničomníci nakoniec dôjdu k poznaniu a vrátia sa k Stvoriteľovi všetkého a všetkých. A potom je tu iný prístup, že sa veľa skúša a nepodarky sa likvidujú. Nepodarky nemusí likvidovať sám Stvoriteľ, ale jemu podriadené hierarchie, ktoré sa učia a skúšajú nové veci. A aj my to tak robíme. Niekto opravuje nepodarené, niekto nepodarené zahodí a začne odznova. Preto je možné, že obidva prístupy sú platné, ale záleží na úrovni. Že napríklad Stvoriteľ nič nelikviduje, ale podriadené hierarchie, ktoré majú tiež právo tvoriť, nepodarky nielen opravujú, ale aj likvidujú. A to sa môže týkať celých vesmírov. Najvyšší Stvoriteľ nemusel priamo stvoriť vesmír, v ktorom žijeme. A tvorca určuje pravidlá hry. Preto je možné, že aj keď niečo platí na absolútnej úrovni, nemusí to platiť priamo na relatívnej úrovni. Dúfam, že som sa vyjadril dostatočne zrozumiteľne.

    Pro mne naprosto srozumitelně. Poslední dobou jsi napsal několik pěkných a inspirativních článků Ogare.
    K těm dvěma přístupům o kterých netušíš jak to je...
    To bys ale měl Ogare. Zejména protože sis přímo v tomto článku odpověděl sám již na začátku.
    Ten první, "Stvořitel vše stvořil a je to dokonalé atd." je úhel pohledu singulární. Absolutní. Jednota.
    A ten druhý je úhel pohledu stvořené bytosti. Individuality. Relativní. Dualita.

  • @Ladič povedal/-a:
    Poslední dobou jsi napsal několik pěkných a inspirativních článků Ogare.

    Písal som ich aj predtým, len niektorých míňali. :wink:

  • Ahoj Ogar.
    Aby sme mohli pochopiť a prejaviť dobro, musí existovať a prejavovať sa zlo.
    Mal by som otazku. Je zlo nevyhnutne?

  • Ogar Valach
    upravené Sat 30 Jul 2022 #288->

    @rony povedal/-a:
    Mal by som otazku. Je zlo nevyhnutne?

    Podľa mňa nie je. Ale sami sme si vybrali ho zakúsiť. Odtrhli sme jablko zo stromu poznania. A teraz sa v tom motáme a motať budeme, kým ho nezakúsime, nepochopíme a neprekonáme. Kým nepochopíme, kým v skutočnosti sme. Že sme láskyplné tvorivé bytosti. A keď zlo zakúsime my, nebudú ho musieť zakúsiť všetci, pretože im priamo alebo nepriamo predáme naše skúsenosti. Sú pohľady, že toto je vesmír, alebo jeho časť, kde je pokus so slobodnou vôľou. A súčasťou slobodnej vôle je aj možnosť vybrať si zle, ale zároveň niesť následky toho rozhodnutia ("vyhnanie z raja"). Priame predanie skúseností môže byť tak, že keď sa vrátime k Stvoriteľovi, každá ďalšia živatma sa bude rodiť už aj s našimi skúsenosťami. A nepriamo tak, že tí, ktorí sú v iných vesmíroch (alebo iných častiach bez slobodnej vôle) budú môcť uvidieť kam vedie odpojenie sa od Stvoriteľa a život bez lásky a poučia sa z toho.

  • @rony povedal/-a:
    Mal by som otazku. Je zlo nevyhnutne?

    Také nad ní občas přemýšlím a vychází mi, že není bezpodmínečně nutné, pouze v určitých fázích vývoje (člověka, lidstva, vesmíru) je velmi nízká pravděpodobnost jeho zabránění a rozbujení, ale když nastane, tak začne pracovat zpětná vazba k jeho odstranění.

  • jardob
    upravené Sat 30 Jul 2022 #290->

    @Kancelar povedal/-a:

    @jardob povedal/-a:
    Tiež sa mi približne v rovnakom čase, ako vznikla úvaha vyššie o GP, preháňali hlavou podobné myšlienky. A stretávam sa u niektorých kolegov z KSB s rôznymi názormi na otázku GP.

    Toto som napísal nedávno na inom mieste.

    Ktovie, či nie je chybou, že GP vnímame ako tím ľudí... 22 hierofantov, ako v Egypte. Veď zlé metódy a zlé činy vychádzajú zo zlého srdca, zo zlého DUCHA. Riadenie HNR môže mať viac vrstiev, viac hierarchii. Nemusí to byť len o hierarchii Boh-GP-ľudstvo. Môže tam byť tých vrstiev viac. Napadlo mi to práve v súvislosti s Ratnikovom, ako krásne v knihe PSÍ VOJNY hovorí o svojej činnosti v KGB, ako využívali kanál s astrálnymi bytosťami na zaistenie strategickej bezpečnosti Ruska. Tieto bytosti zohrávali rolu pozitívnych bytostí v riadení HNR. A určite sú aj negatívne bytosti astrálneho typu, ktoré majú destabilizačnú úlohu. Napr. slobodomurári sa klaňajú luciferovi, v určitom vysokom stupni zasvätenia ich Luciferovi predstavia, dovtedy ich k tomu nepriamo pripravujú. Lucifer môže byť tiež bytosť, "autorský kolektív duchov", alebo egregor, ktorý plní negatívnu úlohu v riadení na Zemi.

    Z hľadiska bezpečnosti riadenia by bolo určite vhodnejšie, ak by si tento duch vždy vyberal skupiny vnímavých a riadiaco schopných ľudí, v minulosti žrecov-hierofantov, neskôr okultistov a z nich si robil svoj nástroj riadenia. Ak jeden nástroj zlyhá, vytvorí si iný... (Bolo by to pre nich bezpečnejšie, než keby GP boli smrteľní ľudia). Momentálne používa satanistické okultné "elity". A rozhodne nemá problém s tým, že by neprežil v globálnej katastrofe. Ten strach môžu mať len ľudia, nie duchovia.

    Preto môže byť chybou, ak sa silám dobra podarí dostať do prevahy nad riadením satanistov, a hneď z toho usudzujeme, Putin sa dohodol z GP, GP dal Putinovi Carte Blanche, t.j. GP je situačný spojenec, GP je dočasne dobrý...

    Vôbec to nemusí byť o tom. Ten, koho považujeme za GP môže byť astrálna bytosť, a ľudské riadiace centrá používa len ako svoje prechodné nástroje, ktorým dáva znalost a posilňuje ich tak voči zvyšku sveta.

    To je ale Božie dopustenie. Potom je tu aj riadenie HNR cez kanály, s akými pracovala KGB v prípade Ratnikova. A takýchto pozitívnych vplyvov môže byť množstvo. Putin svoje znalosti určite nemá od GP. Ani Stalin ich od GP nemal. Skrátka, Boh sa postaral.

    Mozno teraz budem, za kacira, ale ak entita ako GP existuje, tak potom bude fungovat ako kurator ludskeho projektu. Nemyslim, ze Boh/HNR funguje v rezime dobry, Satan zly. HNR/Boh z podstaty definicie by nemohol dovolit existenciu Satana/zla len preto, lebo je zly. Musi mat svoju ulohu vo velkej scheme veci (a teraz uz asi znejem ako slobodomurar) a preto jeho pritomnost na Zemi ma svoj zmysel. Aky? To neviem. Lucifer ako Svetlonos nieje Satanom, Lucifer ma prinasat poznanie. M.P.Hall vo svojej tlustej knihe vyslovil myslienku, ze Velky Pokusitel ma svoju ulohu Pokusitela a je to desivy demon, ale ak mu clovek odola, meni sa na najlaskavejsieho anjela, pretoze si presiel jeho tazkou skuskou (a samozrejme, prinesie ti dalsiu). Pamatate na film Diablov advokat a jeho zaver? Dualizmus a schematicke delenie na dobro/zlo je uz podla mna prekonanym pohladom, ved predsa co je pre jedneho dobro, pre druheho moze byt utrpenie. Vsetci pani z vyssich sfer tu pracuju podla svojho zadania od HNR. Nemali by sme ich kvoli tomu nenavidiet.

    Ale toto vsetko je len moj momentalny nazor.

    Áno, svet by takto nevyzeral, ak by to nebolo súčasťou Božieho plánu, jeho vektora cieľov. Aj to dopustenie je súčasťou stratégie.
    Dobrá poznámka s tými entitami. Tak ako má Boh svoj "personál" v pozitívnych úlohách (anjelov), tak má "personál" aj v negatívnych úlohách (démonov). A prečo? To by sme museli Boha poprosiť, aby nám prezradil svoj vektor cieľov, svoj plán a stratégiu s Vesmírom a všetkými bytosťami v ňom. Ak by sme toto poznali, všetko by bolo zrazu jasné. Všetky dieliky puzzle by sme mohli vložiť na svoje miesta pri skladaní mozaiky od celku k jednotlivostiam, kde tie najťažšie a najneoveriteľnejšie dieliky by Boh vylúštil za nás.
    Ale to, či nám to prezradí alebo nie, závisí od Jeho vektora cieľov voči ľudstvu a jednotlivcom. Sme predsa v hre. Nestojíme bokom, aby sme nemohli ovplyvňovať dej.
    Ak aj egyptskí hierofanti rozvíjali svoje plány na ovládnutie sveta, skutočnými "manažérmi" tohto procesu a skutočným GP bol vždy ten tím "negatívnych entít" (démonických astrálnych bytostí), ktoré zohrávali úlohu v ľudských dejinách, v Božom procese s ľudstvom (pre nich nemôže byť problém si v prípade potreby nájsť iných "hierofantov"). A podobne fungoval aj tím "pozitívnych entít". Tím "pozitívnych entít" má na prvom mieste za úlohu nedopustiť "totálne zničenie ľudstva" - vykoľajenie procesu. "Démoni" môžu ľudstvo všemožne skúšať, ale proces sa nesmie dostať do nezvratnej deštrukčnej fázy, to by už stratil zmysel, a o to sa starajú práve "anjeli".

    Podobné je to aj u Putina. Putin nie je dobroser, aby bez požiadavky od ruského ľudu budoval dokonalú organizačnú štruktúru Ruska. Preto je tam tak strašne dlho celá tá podpindosnícka klika. Putin sa v prvom rade stará o to, aby Rusko nebolo zničené, aby existovalo a malo vždy nejakú zdrojovú rezervu. Určite existujú aj projekty na stimuláciu a rozvoj mravnosti, nielen patriotizmu, ale aj ďalších kvalít. Ak sa bude zvyšovať mravnosť a záujem ľudí, tak budú prichádzať aj požiadavky na lepšiu spoločnosť. Bude hlas a tlak zdola. Potom zmeny naberú väčšie obrátky. (V podstate Putin sám pomáha vytvárať tlak na "elitu" a ľud cez svoju prácu v zahraničnej a globálnej politike. Ale ten rozhodujúci krok a vôľa musí prísť zdola od ľudí) A súčasný konflikt naozaj otvára mnohým Rusom oči a vytrháva ich z letargie a ovčianskej lenivosti. Postupnosť je taká. Kým je malý záujem ľudí o politiku a zmenu svojej občianskej mravnosti, tak sú ľudia vystavovaní "Božiemu dopusteniu" zo strany Západu a ten tlak sa stupňuje. Nakoniec tak sú donútení meniť svoje postoje a brať svoj osud a osud svojej krajiny do svojich rúk. A kvalitne sa to dá urobiť len zmenou svojej mravnosti nahor. A kým sa tak stane, musí Rusko stále existovať, a o to sa stará Putin.

    Podobne aj anjeli sa starajú, aby existovala Zem a ľudia dovtedy, kým sa tlak na ľudí od démonických bytostí tak zvýši, že budú nútení sa stať Ľuďmi.

  • @jardob povedal/-a:
    Tím "pozitívnych entít" má na prvom mieste za úlohu nedopustiť "totálne zničenie ľudstva" - vykoľajenie procesu. "Démoni" môžu ľudstvo všemožne skúšať, ale proces sa nesmie dostať do nezvratnej deštrukčnej fázy, to by už stratil zmysel, a o to sa starajú práve "anjeli".

    Pokiaľ sa môžeme spoľahnúť na dejiny, tak "anjeli" už zopárkrát zlyhali (Atlantída, potopa, podľa Hopi žijeme v šiestom svete). Teda došlo k zacykleniu, a vývoj vplyvom negatívnych entít, ktoré totálne hermetizovali znanie, neumožňoval žiadny rozvoj k Človeku. Možno je našou úlohou udržať tieto negatívne entity na uzde a defacto im pomôcť dostať sa z démonického stavu. To však ich idealizovaním (švédskym syndrómom) nedosiahneme.

  • d
    dum
    upravené Sun 31 Jul 2022 #292->

    @openeyes povedal/-a:

    @jardob povedal/-a:
    Tím "pozitívnych entít" má na prvom mieste za úlohu nedopustiť "totálne zničenie ľudstva" - vykoľajenie procesu. "Démoni" môžu ľudstvo všemožne skúšať, ale proces sa nesmie dostať do nezvratnej deštrukčnej fázy, to by už stratil zmysel, a o to sa starajú práve "anjeli".

    Pokiaľ sa môžeme spoľahnúť na dejiny, tak "anjeli" už zopárkrát zlyhali (Atlantída, potopa, podľa Hopi žijeme v šiestom svete). Teda došlo k zacykleniu, a vývoj vplyvom negatívnych entít, ktoré totálne hermetizovali znanie, neumožňoval žiadny rozvoj k Človeku. Možno je našou úlohou udržať tieto negatívne entity na uzde a defacto im pomôcť dostať sa z démonického stavu. To však ich idealizovaním (švédskym syndrómom) nedosiahneme.

    "Zlyhali" by som dal do úvodzoviek. Skôr im nevychádzali predstavy, zámery (štýl film Prometheus 1). Zámer bol regres, pád; duchovný, duševný "rozvoj" smerom od Človeka. Sme totálne zdegradovaná civilizácia podľa Hopi šiesta, podľa mňa jedna s posledných, ak nie posledná. Niektorí s "tvorcov" si už uvedomili, že " tudy cesta nevede".

  • Ogar Valach
    upravené Sun 31 Jul 2022 #293->

    @dum povedal/-a:
    Sme totálne zdegradovana civilizácia podľa Hopi šiesta, podľa mňa jedna s posledných, ak nie posledná. Niektorí s "tvorcov" si už uvedomili, že " tudy cesta nevede".

    Podľa slovanskej metafyziky prezentovanej Vladimírom Laubertom sme 16-rozmerné bytosti a žijeme v 12-rozmernej hre. Bohovia, anjeli, démoni, satan dosahujú 9. úroveň. Živatmy z každej hry (okrem našej sú aj iné) majú získať skúsenosti a vrátiť sa späť k Stvoriteľovi so skúsenosťami. Z našej hry sa prestali vracať živatmy späť ku zdroju.

    Majiteľom hry bolo rozhodnuté, že táto hra bude ukončená, pretože dlhodobo neplní svoj účel. Znamená to, že všetko, čo nedosahuje aspoň 10. rozmernosť a vyššiu, čo už sú kolektívne, nie individuálne úrovne, bude zničené spolu s hrou. Áno, aj živatmy, ktorých energia prúdi na nízkych rozmernostiach (čakrách / stohniach). Týka sa to aj bohov, anjelov, démonov, satana, pretože títo sú na deviatke. Týka sa to aj rás, ktoré boli utvorené v rámci tejto hry, pretože oni nemôžu vystúpiť vyššie ako na deviatku, aj to iba kolektívne. Individuálne na šestku. My môžeme, pretože sme neboli stvorení v rámci tejto hry, ale pochádzame priamo od Stvoriteľa.

    Lenže nie každý z nás to dokáže. V indických Védach sa píše, že takéto veľké zmeny sa stali už 26-krát a prežijú ich vždy len 2-3 percentá ľudí. Je možné, že aj ukončenie hry prežije podobné množstvo človekov. Preto by mal každý na sebe duchovne pracovať a vystupovať zlatým kanálom duchovného vývoja nahor. Výstup je možný iba znalosťou Konov Všehomíra, duchovných princípov a odstraňovaním negatívu.

    Záujemcovia si môžu pozrieť niektorú z prednášok zo seminárov, kde sa to podrobnejšie vysvetľuje. Celistvý obraz získate až po dlhých hodinách prednášok, takže s tým rátajte.

    Priamo o hre v prednáške z Prievidze od 13:20.

    Ďalšie prednášky:

    Alekšince, Radava, Prievidza

    Videá nielen z prednášok:
    Tartária

  • jardob
    upravené Sun 31 Jul 2022 #294->

    @openeyes povedal/-a:

    @jardob povedal/-a:
    Tím "pozitívnych entít" má na prvom mieste za úlohu nedopustiť "totálne zničenie ľudstva" - vykoľajenie procesu. "Démoni" môžu ľudstvo všemožne skúšať, ale proces sa nesmie dostať do nezvratnej deštrukčnej fázy, to by už stratil zmysel, a o to sa starajú práve "anjeli".

    Pokiaľ sa môžeme spoľahnúť na dejiny, tak "anjeli" už zopárkrát zlyhali (Atlantída, potopa, podľa Hopi žijeme v šiestom svete). Teda došlo k zacykleniu, a vývoj vplyvom negatívnych entít, ktoré totálne hermetizovali znanie, neumožňoval žiadny rozvoj k Človeku. Možno je našou úlohou udržať tieto negatívne entity na uzde a defacto im pomôcť dostať sa z démonického stavu. To však ich idealizovaním (švédskym syndrómom) nedosiahneme.

    Podľa mňa o zlyhaní by sa dalo hovoriť až vtedy, ak by ľudstvo vyhynulo ako dinosaury. Alebo ak by genetickí inžinieri nezvratne spotvorili genetiku všetkých ľudí tak, že by nemohli splniť svoju misiu. Lenže každou globálnou katastrofou sa zlikvidovala veľká časť skazeného obyvateľstva (vrátane "elít" a egregorov, t.j. všetky bariéry a bloky), a ľudia sa mohli vrátiť na začiatok levelu a robiť reparát. Možno sa pritom učia aj samotní anjeli a démoni, a v ďalších kolách skúšajú iné taktiky.
    No ak chceme zlomiť kruh neúspechu, tak musíme zabrať aj my sami. Idealizovanie si dobrých alebo zlých anjelov a spoliehanie sa na nich je na úrovni sociálneho idiotizmu. Nikto nemá dovolené vkročiť do raja (spravodlivej spoločnosti) na cudzom chrbte. Len vlastným úsilím.

    Je to podobné ako s tou ruskou harmonikou, ktorá sa zmenšuje a zasa rozpína. Tak aj globálne katastrofy stláčajú globálnu harmoniku pri zlyhaní pokusov o vytvorenie lepšieho globálneho sveta.

  • d
    dum
    upravené Mon 1 Aug 2022 #295->

    Kalijuga, temný vek, vek rýb, noc Svaroga atď. - aj keď sa roky začiatkov či koncov líšia tak pre mňa sú to termíny pre jedno a to isté záverečné obdobie duchovno-duševného pádu ktoré podľa mňa stále ešte prebieha, je v poslednej fáze pred prechodným obdobím a nástupom Novej Éry ( Satjajugy, veku vodnára, zlatého veku, Kráľovstva Božieho, dňa Svaroga atď.), no s tým že už by sa nemalo nikdy zopakovať. Ešte je tu možnosť že sme do prechodného obdobia nedávno prešli, keďže sa to nedeje skokovo ale postupne.

  • d
    dum
    upravené Mon 1 Aug 2022 #297->

    @Atom povedal/-a:
    cituji z komentáře @jardob

    Nikto nemá dovolené vkročiť do raja (spravodlivej spoločnosti) na cudzom chrbte. Len vlastným úsilím.

    Naprostý souhlas.

    Nepovažuji za vhodné svádět duchovní úpadek na "temnou dobu". To je jako svádět něco na tuhou zimu. Jenže člověk má k dipozici informace, že tuhá přijde a je na něm, jak se připraví. Minimálně ví, že zima přijde a může být i tuhá (doufej v nejlepší připravuj se na nejhorší). No Bůh dá díky intuici i zpřesňující informaci morálně a eticky srovnané bytosti (on ji dává všem, ale nemorální nemají naladěný přijímač), že zrovna ta nadcházející zima to je.

    Tenhle přístup "Noc Svaroga, Ragnarok ..." může svádět k nicnedělání. Přijde nová lepší doba ano, ale ne pokud tomu nepůjdeme naproti vytrvalým úsilím. Protože s přítelem lze zdolat i krutou zimu, ale se zrádcem bude těžko i za příznivých podmínek. Připomínám ještě příklad uvedený Pjakinem, kdy věštkyně měla tak silné jméno, že když předpověděla katastrofu, tak to všichni vzdali a ta katastrofa se opravdu stala, ale v okolních krajích, kde věštkyni neznali to zvládli.

    Pozor mýty jsou nejenom odrazy vzdálené minulosti, ale navíc jejich předávaná forma a výklad jsou mocným nástrojem GP (a je v tom opravdu dovedný).

    Duchovný úpadok nie je príčina, ale následok a dôsledok aktivácie neg.stavu. Základné informácie k obratu sú už k dispozícii v podstate dvetisíc rokov, rozlíšenie a sloboda voľby taktiež, tak všetko je už na vôli (samozrejme vlastným úsilím!) a voľbách všetkých zúčastnených pádu ktorý bol iniciovaný relatívnymi entitami. No keďže veľa volieb sa zatiaľ neuskutočnilo ( a nielen na zemi), tak sme zatiaľ tam kde sme.

  • Duchovný úpadok nie je príčina, ale následok a dôsledok aktivácie neg.stavu

    A není to obraceně duchovní úpadek je příčinou negativního stavu ?

    Negativní stav nastává jako pobídka k duchovnímu růstu a co ukazatel nesprávné cesty.
    Byli jsme dokonalí Slované, pak ale přišel temný věk mimo naši kontrolu a bylo po všem, s takovým výkladem nemohu souhlasit.
    Dále bytost musí učinit poměrně dlouhou vědomou cestu směrem od Boha, aby došlo Božímu dopuštění.
    Trvá to dlouho než upadne, ale cesta k návratu je pak také delší.

    Chálil dzirbán:
    ... porážko moje porážko, moje osvícenosti můj vzdore ...
    ( když jde do tuhého zvyšuje se aktivita a motivace )

    Příklad od Gogola:
    Taras Bulba umírá krutou smrtí, ale při umírání nezlomen a stále pln nadšení, odvahy a důvěry, kdežto jeho nepřátelé jsou psychicky otřeseni, protože ho nezlomili. Jeho duchovní výši neohrozil ani velmi negativní stav.

  • d
    dum
    upravené Tue 2 Aug 2022 #299->

    @Atom povedal/-a:

    Duchovný úpadok nie je príčina, ale následok a dôsledok aktivácie neg.stavu

    A není to obraceně duchovní úpadek je příčinou negativního stavu ?

    Negativní stav nastává jako pobídka k duchovnímu růstu a co ukazatel nesprávné cesty.
    Byli jsme dokonalí Slované, pak ale přišel temný věk mimo naši kontrolu a bylo po všem, s takovým výkladem nemohu souhlasit.
    Dále bytost musí učinit poměrně dlouhou vědomou cestu směrem od Boha, aby došlo Božímu dopuštění.
    Trvá to dlouho než upadne, ale cesta k návratu je pak také delší.

    Chálil dzirbán:
    ... porážko moje porážko, moje osvícenosti můj vzdore ...
    ( když jde do tuhého zvyšuje se aktivita a motivace )

    Příklad od Gogola:
    Taras Bulba umírá krutou smrtí, ale při umírání nezlomen a stále pln nadšení, odvahy a důvěry, kdežto jeho nepřátelé jsou psychicky otřeseni, protože ho nezlomili. Jeho duchovní výši neohrozil ani velmi negativní stav.

    Nie. Negatívny stav, odklon od Boha tu bol vždy, ale len ako možnosť voľby ešte aj v predstvorení. Až časť stvorenia ho voľbami aktivovala zo spiaceho stavu do aktívneho procesu (,odtrhnutie plodu zo stromu poznania dobra a zla'). Boli sme relatívne dokonalí, môže byť ak chceš Slovania, no malá časť relatívne dokonalých bytosti práve na tejto "experimentálnej" planéte (nie nutne Slovanskí predkovia, mohol to byť úplne niekto iný, aj keď pred miliónmi rokov žiadne takéto delenie nebolo, aj telá mali inej štruktúry) s pomocou ďalších mimozemských prišelcov aktivovala proces smerom opačným od Boha. Kto sa nechcel zúčastňovať jednoducho odišiel inde. Iniciátori experimentu všetko fabrikovali vedome a účelovo. Preč od Boha a pozit.princípov, čo najďalej, opačne. ....Áno, jeho ducha, dušu neohrozil, telo áno...Zostup aj cesta k návratu sú subjektívne dlhé no objektívne nie. Čas je relatívny, meniteľný.

  • Atom
    upravené Tue 2 Aug 2022 #300->

    @dum uvedl:

    Nie. Negatívny stav, odklon od Boha tu bol vždy

    Ano takto rozumím a dává to smysl. Jsou různé vyjádření podstaty "hry" zapomínání a vzpomínání na Boha (Dušek - Čtyři dohody). Zapomeneme, aby jsme mohli objevovat nové, v tom spatřuji největší radost života (objevování) - protiklad je fašismus (zákaz cokoli nového).

    Snad bylo srozumitelné, že můj apel cílil na nebezpečí spoléhání se na někoho na něco (na svatého, vyvoleného, nový věk apod.) - vracím se na začátek, opakovaní matka moudrosti:

    Nikto nemá dovolené vkročiť do raja (spravodlivej spoločnosti) na cudzom chrbte. Len vlastným úsilím.

  • Ogar Valach
    upravené Sat 6 Aug 2022 #301->

    Svetové vlny [Tartária]

    Článok a video mi pripomenuli môj komentár zo súkromnej diskusie:

    Ak sa niekto celý život cíti ukrivdený, môže sa mu vyvinúť rakovina. Osobne poznám taký prípad. Emócie sú našou súčasťou, ale je nutné ich mať pod kontrolou. Nebyť ako veľké kyvadlo. Niektorými emócie mávajú zo strany na stranu. Vyrovnanosť a stabilita je spôsob, akým môžeme duchovne rásť. Budhova zlatá stredná cesta: "Keď strunu priveľmi napneš, praskne. Ale keď ju necháš priveľmi voľnú, nebude znieť."

    Prvé tri čakry (stohne) sú pocity/emócie. Tzn. že životná energia človeka prúdi len týmito tromi čakrami (stohňami). A tie majú znamienko plus a mínus. Sú pozitívne a negatívne. Ani jedny nie sú dobré, pretože všetky odčerpávajú našu životnú energiu. Keď ich dostaneme pod kontrolu, môžeme vystúpiť vyššie. Ďalšie tri sú city. Tie majú tiež plus a mínus. Napríklad veľká láska a veľká nenávisť. Opäť, len keď máme city pod kontrolou, môžeme napredovať ďalej.

    Dnes nás zámerne držia na úrovni pocitov/emócií v negatívnej časti. Napríklad strach o život, či ma nezabije vírus, či ma nezabije raketa... Sexuálne zvrátenosti všetkého druhu. Či budem mať čo jesť, či bude postarané o moju rodinu... Všetko toto nás drží dole na úrovni prvých troch čakier (stohní). Tieto strachy treba prekonať, inak sa človek nedostane vyššie. To isté platí aj pre pozitívnu časť. Napríklad euforická radosť zo života a nedávanie si pozor na nástrahy fyzického sveta. Fyzická závislosť na milovanom partnerovi. Bezstarostnosť v oblasti živobytia, kedy sa človek nepripravuje na horšie časy, žije na dlh, nezabezpečuje rodinu.

    Výskum z článku je zaujímavý. Či sa presadí je druhá vec. Vieme veľa vecí, ale nie je im venovaná pozornosť. Lenže doba sa mení a prichádza nový svet. Toto môže byť jedna z prvých lastovičiek. Lenže jedna lastovička leto nerobí. Zaujímavý bol aj výskum japonského vedca, ktorý vkladal informácie do vody, tú potom nechal zamrznúť a pod mikroskopom pozoroval aké kryštály aká informácia vytvorila. Naše telo sa skladá väčšinou z vody, preto ešte naše babky zariekavali vodu pred pitím.